poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
Komentarze
VoLTE w roamingu? Orange już to ma

Dodano: 29.06.2022 18:15 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Orange VoLTE roaming międzynarodowy

Orange Polska zaczął oferować usługę VoLTE swoim klientom podróżującym po świecie i korzystającym z roamingu międzynarodowego. Na początek sieć komórkowe w USA, ale z czasem technologia ta będzie wdrażana również w innych krajach.

Coraz więcej operatorów komórkowych na świecie myśli o wyłączeniu sieci 3G i przeznaczeniu uwolnionych w ten sposób zasobów radiowych na rzecz nowszych technologii komunikacyjnych. Robią to również partnerzy roamingowi Orange Polska. Z tego powodu pomarańczowy operator rozpoczął wdrażanie technologii VoLTE w roamingu międzynarodowym.

 
 

Zazwyczaj po wyłączeniu 3G klienci Orange mogą korzystać z pasm GSM i LTE. Korzystanie z roamingu przy wyłączonym 3G przebiega inaczej niż standardowo. Jeżeli nie masz VoLTE, to telefon podczas odbierania przełączy się do sieci 2G, co spowoduje słabszą jakość połączeń i brak transmisji danych podczas rozmów. Wi-Fi Calling przy połączeniach głosowych w roamingu działa bez zmian.

– czytamy na stronie orange.pl

Pierwszą zagraniczną siecią komórkową, w której klienci Orange mogą korzystać w ramach roamingu z technologii VoLTE, jest ATT w Stanach Zjednoczonych. Wdrożenie nastąpiło 27 czerwca 2022 roku. Z czasem lista partnerów roamingowych Orange, w których sieciach klienci operatora będą mogli korzystać z VoLTE, ma się wydłużyć.

VoLTE w roamingu

Aby móc korzystać z VoLTE w roamingu, należy mieć telefon z obsługą tej technologii w Orange, kartę SIM LTE oraz aktywną usługę VoLTE. Trzeba też wyłączyć usługi, które wykluczają korzystanie z VoLTE w Orange. Są to:

  • Orange Ekstra Numer,
  • Nowa Orange Strefa,
  • Strefa stacjonarna Ekstra,
  • Strefa Firmowa,
  • Numer osobisty,
  • Stała prezentacja numeru głównego Wirtualna Centralka Orange,
  • Filtr roamingowy,
  • Poczta głosowa w roamingu.

Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez Wi-Fi Calling, to po utracie zasięgu Wi-Fi połączenie będzie rozłączone, żeby cię ochronić przed kosztami rozmowy wg cennika roamingowego. Gdy jesteś w roamingu i rozmawiasz przez VoLTE, musisz zakończyć połączenie, żeby zacząć rozmawiać przez Wi-Fi Calling.

– wyjaśnia Orange Polska

 
 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: Wirtualne, Street, Orange, Stanach, P??yty, Orange Polska, Filmy, Trzeba, W??a??nieKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone