wtorek, 09 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Komentarze
Pieniądze zagrożone. Złodzieje mają nową sztuczkę

Dodano: 29.06.2022 23:04 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Pieniądze zagrożone. Złodzieje mają nową sztuczkę

Nieistotne w jakim banku masz konto, musisz uważać. Jak alarmuje CSIRT KNF, trwa kampania phishingowa wycelowana w osoby zainteresowane Disney+. 

Kiedy jakaś usługa w sieci zaczyna zyskiwać popularność, to naturalną koleją rzeczy jest, że prędzej czy później zainteresuje ona oszustów. Nie inaczej dzieje się w przypadku Disney+, który pojawił się w Polsce dokładnie 14 czerwca. Mijają raptem dwa tygodnie, a naciągacze zdążyli już wyjść na żer.

W sieci pojawiły się fałszywe strony Disney+, alarmuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego, CSIRT KNF. Klasycznie dla tego typu sztuczek, napastnicy, korzystając z zakamuflowanych formularzy, usiłują wyłudzić wrażliwe dane finansowe. W szczególności poświadczenia serwisu transakcyjnego i numery kart płatniczych i kredytowych wraz z kodami CVC/CVV. 

Oszustwo na Disney+. Różne sztuczki, jeden cel

Wykorzystywana sztuczka socjotechniczna może być za każdym razem nieco inna. Raz są to na przykład wysyłane na oślep maile o rzekomej blokadzie konta, innym razem – nieistniejące promocje. Tak czy inaczej, cel jest jeden: kradzież pieniędzy. Stąd też bezwzględnie należy zachować czujność.  

Podkreślmy, oficjalny serwis Disney+ dostępny jest w domenie disneyplus.com. Wszelkie modyfikacje, takie jak accountdisneyplus[.]com, to już nic innego jak fałszywki.

Jeśli masz podejrzenie, że twoje dane bankowe mogły paść łupem przestępców, niezwłocznie skontaktuj się z infolinią banku, w którym prowadzisz rachunek. Nawet gdyby alarm okazał się nieuzasadniony, lepiej dmuchać na zimne. Konsultant nie powinien mieć pretensji o postawę proaktywną.

Więcej w serwisie https: »

Tagi: Nawet, P??yty, W??a??nie, KiedyKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone