środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Komentarze
Mapy Google kokietują Polaków. Tak pojedziesz taniej

Dodano: 07.09.2022 9:07 | 31 odsłon | 0 komentarzy

Mapy Google kokietują Polaków. Tak pojedziesz taniej

Mapy Google zostały wzbogacone w Europie, w tym także w Polsce, o nową funkcję, która pozwoli nam oszczędniej podróżować samochodem.

Mapy Google od dzisiaj w aż 40 krajach europejskich, w tym także w Polsce, pozwalają wyznaczać trasy przyjazne dla środowiska. Co to oznacza? Nawigacja będzie w stanie tak wyznaczyć trasę, aby — w zależności od rodzaju spalanego przez samochód paliwa — była możliwie oszczędna.

Mapy Google pozwolą zaoszczędzić paliwo

Sama funkcja nie jest niczym nowym, bowiem już kilka miesięcy temu pojawiła się u wybranych użytkowników, ale teraz debiutuje oficjalnie i u wszystkich. Założenie jest niezwykle proste. Mapy Google mogą wyznaczać trasę w zależności od posiadanego samochodu. Celem jest jak najniższe spalanie lub zużycie energii w przypadku modeli elektrycznych. W teorii nawigacja może z punktu A do punktu B wyznaczyć inną trasę dla samochodu na benzynę i inną dla diesla.

Funkcja wyznaczania tras przyjaznych dla środowiska już przynosi korzyści. Szacuje się, że od momentu wprowadzenia w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, funkcja pomogła zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o ponad pół miliona ton metrycznych, co można przełożyć na usunięcie z dróg 100 tysięcy samochodów.

- czytamy w informacji prasowej.

Google jako przykład w naszym kraju podaje trasę z Warszawy do Łodzi. Standardowo zajmuje ona około 1,5 godziny. Po włączeniu funkcji "preferuj najniższe spalanie" czas jazdy wydłuży się o zaledwie 9 minut, ale nowa trasa pozwoli zaoszczędzić nawet do 30 proc. paliwa. Jak to możliwe? Google twierdzi, że do estymacji korzysta między innymi z danych Europejskiej Agencji Środowiska.

Zła informacja jest taka, że nowa funkcja nie trafi do wszystkich użytkowników tego samego dnia. Oficjalnie debiutuje dzisiaj, ale pełna implementacja może zająć kilka dni, a nawet tygodni. Dlatego, jeśli jeszcze nie macie tego u siebie, to nie ma powodów do paniki. Wystarczy poczekać.

 M
 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: Google, Europejskiej, Agencja, Zjednoczonych, Safe, Stanach, Stanach Zjednoczonych, P??yty, Celna, Funkcja, W??a??nie, ManaKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone