środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Komentarze
Artemis 1. NASA podała kolejne daty. Tym razem uda się start?

Dodano: 15.09.2022 11:50 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Misja Artemis jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć realizowanych aktualnie przez NASA. Celem projektu jest ponowne wysłanie człowieka na Księżyc. Start pierwszej fazy misji, czyli Artemis 1 został już kilkukrotnie przełożony. Kiedy możemy spodziewać się ponownej próby?

Artemis 1 to zaledwie pierwszy etap misji, której celem jest ponowne wysłanie człowieka na Księżyc. Podczas tego etapu, na pokładzie statku kosmicznego Orion znajdą znajdą się trzy manekiny. Według planu, statek ma dolecieć na odległość około 100 kilometrów od Księżyca i orbitować wokół niego zbierając jednocześnie potrzebne dane. Dopiero podczas kolejnego startu manekiny zostaną zastąpione przez astronautów.

Artemis 1 - kiedy start?

Pierwsze podejście do wystrzelenia rakiety Space Launch System odbyło się 29 sierpnia. Niestety, podczas przygotowywania rakiety do startu, pojawiło się wiele problemów technicznych. Wiele z nich udało się naprawić na bieżąco, lecz zrezygnowano ze startu. Wystrzelenie rakiety zostało wstrzymane ze względu na nieprawidłowe działanie czujnika temperatury, który błędnie wskazywał temperaturę o 20 stopni wyższą niż jest to wymagane do prawidłowego działania silnika. 

NASA na bieżąco aktualizuje grafik i już wiemy, kiedy odbędzie się następna próba wystrzelenia rakiety SLS wraz ze statkiem Orion. Zanim do tego dojdzie, agencja zaplanowała test demonstracyjny na 21 września. To od niego będzie zależeć, czy start nie zostanie ponownie przesunięty. Jeśli jednak wszystko wtedy pójdzie zgodnie z planem, to start odbędzie się 27 września. Wtedy będzie 70 minutowe okienko trwające od 17:37 czasu polskiego. NASA zarezerwowała również awaryjną datę - 2 października.

 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: NASA, Stany, Space, P??yty, Celna, Wie??ci, W??a??nie, KiedyKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone