środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Komentarze
Samsung Bespoke jak dzieło sztuki. Lodówka trafi na aukcję

Dodano: 20.09.2022 17:22 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Samsung Bespoke lodówka aukcja DESA Unicum

Lodówka Samsung Bespoke z ilustracją autorstwa francuskiego artysty Thibaud Heórem trafi na aukcję w DESA Unicum jako prawdziwe dzieło sztuki użytkowej. 

Z roku na rok, jako konsumenci, podnosimy poprzeczkę i zwiększamy nasze oczekiwania, także w odniesieniu do sprzętu AGD. Jego możliwości technologiczne muszą iść w parze z niepowtarzalnym wzornictwem, dzięki któremu lodówka czy odkurzacz będą ciekawym dodatkiem do wnętrza, a nie tylko brzydkim narzędziem, które zajmuje miejsce. Samsung połączył technologię ze sztuką w formie personalizowanej lodówki Bespoke, a w rolę kreatora wcielił się Thibaud Heórem, francuski artysta mieszkający w Londynie. Jego ilustracje, przedstawiające obiekty światowej architektury, wyróżniają się niezwykłą precyzją i szczegółowością. Taki efekt udaje się uzyskać dzięki metodzie odręcznego rysunku za pomocą cienkich piór. Przez lata Thibaud Heórem wypracował sobie charakterystyczny styl, który stanowi podpis jego twórczości.

Lodówka jako dzieło sztuki

Front lodówki Samsung Bespoke, będącej przedmiotem zbliżającej się aukcji, stanowi ilustracja Chateau de Fontainebleau, miejsca niezwykle istotnego dla francuskiej sztuki i kultury. Lodówka składa się z 3 modułów oraz 3 ekskluzywnych paneli zaprojektowanych przez francuskiego artystę – są to jedyne takie panele dostępne w Polsce. Sama lodówka Bespoke to dobry przykład sztuki użytkowej, która wkracza do domowych wnętrz.

Połączenie sztuki, nowoczesnego designu  i urządzeń domowych to wspaniały trend. Dzięki niemu nareszcie można kompleksowo spojrzeć na domowe wnętrza i zadbać o wrażenia estetyczne, także przy pomocy AGD. Po raz kolejny łączymy siły z firmą Samsung. Widzimy potencjał w takich nietypowych projektach i jesteśmy przekonani, że nasz rynek jest otwarty na takie ekstrawagancje.   Właśnie dlatego, jako pierwszy dom aukcyjny w Polsce, zdecydowaliśmy się przeprowadzić aukcję tej wyjątkowej lodówki. Tym bardziej, że limitowana edycja paneli Bespoke zaprojektowanych przez Thibaud Heórem naprawdę robi wrażenie.

– powiedział Cezary Lisowski z DESA Unicum

Samsung Bespoke w DESA Unicum

W ramach aukcji „Design. Piękno w użyciu” w DESA Unicum w najbliższy poniedziałek, 26 września 2022 roku. o godzinie 19:00, odbędzie się pierwsza w Polsce licytacja lodówki, przeprowadzona przez dom aukcyjny. Wydarzenie stanowiło będzie dobrą okazję do tego, aby wejść w posiadanie jedynej w swoim rodzaju lodówki Samsung Bespoke z ilustracją artysty Thibaud Heórem. Zarówno lodówkę, jak i inne licytowane obiekty, będzie można oglądać na wystawie przedaukcyjnej, która potrwa od 19 września do dnia aukcji. Całkowity dochód z licytacji lodówki przekazany zostanie na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciele Muzeum Narodowego w Warszawie i projekt "Autoportrety XXI", wspierający polskich artystów oraz pozwalający zbudować nową kolekcję do zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie.

Każdej aukcji z tego cyklu towarzyszy wydarzenie promujące wiedzę na temat polskiego wzornictwa przemysłowego i sztuki przedmiotu – Desa Design Days, które odbędzie się 24 września tego roku w siedzibie domu aukcyjnego w Warszawie. Licytować można też online na stronie desa.pl/pl/.

 
 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: Samsung, Task, Warszawie, Demo, Safe, P??yty, Design, W??a??nieKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone