środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Komentarze
Kosmiczna spółka SatRev pomoże w budowie sieci światłowodowych

Dodano: 27.09.2022 12:29 | 21 odsłon | 0 komentarzy

SatRev UKE światłowody

SatRev podpisał z Urzędem Komunikacji Elektronicznej list intencyjny w zakresie przygotowania systemu wspomagania przebiegu kabli światłowodowych z algorytmem automatycznej analizy zdjęć satelitarnych w wysokiej rozdzielczości.

Celem przygotowywanego przez nas systemu będzie wspieranie, aktualnie stosowanych w budownictwie infrastrukturalnym, rozwiązań poprzez detencję niewidocznych na tradycyjnych mapach obiektów naziemnych. Dzięki wykorzystaniu danych satelitarnych i algorytmu detekcji będziemy w stanie istotnie obniżyć koszty budowy nowych sieci światłowodowych. Podpisany z UKE list intencyjny dowodzi, jak istotne znaczenie w realizacji kluczowych dla bezpieczeństwa kraju projektów ma wykorzystanie danych pochodzących z satelitów.

– powiedział Grzegorz Zwoliński, prezes SatRev

 
 

Przygotowywany przez SatRev system opierać się ma na analizie zdjęć satelitarnych i istniejących bazach danych obiektów topograficznych, z których zostaną wyodrębnione obiekty stwarzające trudność w budowie nowych linii światłowodowych. W ramach realizacji projektu, spółka odpowiedzialna będzie między innymi za opracowanie algorytmu detekcji obiektów naziemnych z wykorzystaniem ML i AI oraz przetestowanie jakości detekcji na wysokorozdzielczych zdjęciach satelitarnych z uwzględnieniem specyfiki różnych lokalizacji na terenie Polski.

Efektem końcowym projektu ma być dostarczenie prostego i intuicyjnego webowego interfejsu, który umożliwi UKE wykonanie wszystkich niezbędnych czynności w celu wyznaczenia najlepszej trasy pod inwestycję światłowodową.

Aktualnie doprecyzowujemy nasze wzajemne potrzeby w ramach realizacji projektu oraz możliwego zakresu wykorzystania wskazanego systemu wspomagania. Co ważne, identyfikujemy również możliwość wspólnego prowadzenia projektów, które finansowane byłyby ze środków zewnętrznych.

– dodał prezes SatRev

 
 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: P??yty, Celna, W??a??nieKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone