środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Komentarze
Adware w Google Play i App Store – 13 milionów pobrań

Dodano: 28.09.2022 10:59 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Google Play i App Store adware 13 mln pobrań

W sklepie Google Play odkryto 75 aplikacji, a w App Store 10 aplikacji zawierających adware, czyli niechciane oprogramowanie do wyświetlania reklam. Pobrano je na urządzenia mobilne aż 13 milionów razy.

Oprogramowanie adware nie jest co prawda postrzegane jako bardzo poważne zagrożenie, jednak należy się liczyć z tym, że operatorzy mogą je wykorzystywać do bardziej niebezpiecznych działań. Naukowcy z zespołu Satori Threat Intelligence firmy HUMAN zidentyfikowali kolekcję aplikacji mobilnych będących częścią nowej kampanii oszustw reklamowych i nazwali ją „Scylla”. Analitycy uważają, że jest ona trzecią falą operacji. Pierwsza (Posejdon) miała miejsce w 2019 roku, natomiast druga (Charybda) zakończyła się pod koniec 2020 roku.

Zespół Satori poinformował firmy Google i Apple o swoich odkryciach, a aplikacje zostały usunięte ze sklepów Google Play i App Store. W przypadku urządzeń z Androidem z włączoną opcją zabezpieczeń, Play Protect automatycznie wykrywa aplikacje. W przypadku iOS należy we własnym zakresie usunąć aplikacje adware już zainstalowane na urządzeniu. 

Użytkownicy smartfonów powinni cały czas monitorować aplikacje pod kątem występowania malware’u. Należy zwrócić uwagę na pewne charakterystyczne cechy jakimi charakteryzują się zainfekowane telefony. Najczęściej jest to szybko rozładowująca się bateria lub zwiększone wykorzystanie danych internetowych. Poza tym użytkownicy smartfonów zarówno iPhone’ów, jak i tych z systemem operacyjnym Android powinni korzystać z antywirusów wykrywających zagrożenia.

– powiedział Mariusz Politowicz z firmy Marken

Aplikacje z adwarem na iOS:

  • Loot the Castle – com.loot.rcastle.fight.battle (id1602634568),
  • Run Bridge – com.run.bridge.race (id1584737005),
  • Shinning Gun – com.shinning.gun.ios (id1588037078),
  • Racing Legend 3D – com.racing.legend.like (id1589579456),
  • Rope Runner – com.rope.runner.family (id1614987707),
  • Wood Sculptor – com.wood.sculptor.cutter (id1603211466),
  • Fire-Wall – com.fire.wall.poptit (id1540542924),
  • Ninja Critical Hit – wger.ninjacriticalhit.ios (id1514055403),
  • Tony Runs – com.TonyRuns.game.

Aplikacje z adwarem na Androida o liczbie pobrań od 1 mln:

  • Super Hero-Save the world! – com.asuper.man.playmilk,
  • Spot 10 Differences – com.different.ten.spotgames,
  • Find 5 Differences – com.find.five.subtle.differences.spot.new,
  • Dinosaur Legend – com.huluwagames.dinosaur.legend.play,
  • One Line Drawing – com.one.line.drawing.stroke.yuxi,
  • Shoot Master – com.shooter.master.bullet.puzzle.huahong,
  • Talent Trap – NEW – com.talent.trap.stop.all.

 
 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: Google, Android, Apple, Store, True, Plus, Tw??rca, Google Play, Analitycy, Mo??na, Roku, Aplikacja, U??ytkownicy, Logo, Wake, Firm, Live, Wolf, Master, Androidem, App Store, Safe, Pora, Tool, Super, P??yty, Naukowcy, W??a??nie, Oprogramowanie



Komentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone