środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Komentarze
Nie uwierzysz, ile stron nie widzisz w wynikach wyszukiwania Google

Dodano: 06.10.2022 8:45 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Google usunął z wyników wyszukiwania ponad 6 mld stron internetowych

Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy, ilu stron nie widzimy w wynikach wyszukiwania Google. Liczba idzie w miliardy.

Dla użytkowników internetu nie powinna być żadnym zaskoczeniem informacja, że Google usuwa wiele stron ze swoich wyników wyszukiwania. To pokłosie obowiązującego prawa. Jednak liczba usuniętych wyników w ciągu ostatnich 10 lat może szokować, bowiem idzie w miliardy.

Google usuwany strony z wyników wyszukiwania

Google jest otwarty w kwestii tego, jak wiele stron internetowych lub pojedynczych linków zostało usuniętych z wyników wyszukiwania. Istnieje do tego specjalna strona internetowa, gdzie można sprawdzić aktualny wynik. Ten ostatnio przekroczył kolejną barierę. Dzisiaj możemy mówić już o ponad 6 mld linków, które zostały przez amerykańskiego giganta usunięte. W momencie pisania tego tekstu to dokładnie 6,009,989,581 adresów URL oraz 4,044,434 domen.

Google usunięte wyniki wyszukiwania

Czemu zostały przez Google usunięte? Najczęściej z powodu naruszenia praw autorskich. To w większości pirackie serwisy, gdzie dostępne były filmy, seriale, książki, muzyka czy gry. Wystarczy, że właściciel danych praw zgłosi do Google'a dany link i po odpowiedniej weryfikacji zostaje on usunięty z wyników wyszukiwania. Poza tym zgłoszenia często dotyczą stron, które podszywają się pod inne, np. Netflixa czy Biały Dom.

Jeszcze ciekawiej robi się w momencie, w którym dokładniej przyjrzymy się liczbom. W sumie podejrzane linki zostały zgłoszone przez 33,564 organizacji. Jednak zaledwie 10 najbardziej aktywnych odpowiada za usunięcie aż 2,5 mld adresów URL, co stanowi około 40 proc. wszystkich zlikwidowanych. Z drugiej strony 41 proc. usuniętych linków znajdowało się na zaledwie 400 domenach. Prawdopodobnie jedną z najczęściej usuwanych jest The Pirate Bay.

 
 

Więcej w serwisie https: »

Tagi: Google, Pora, P??yty, Czego, Wie??ci, W??a??nieKomentarze:
reklama

Copyright © 2008 - 2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone