piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Activision  RSS
PlayStation ominie ważną imprezę. Japończycy nie są sami

Dodano: 22.06.2022 7:29 | 15 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation ominie ważną imprezę. Japończycy nie są sami

Rzecznik prasowy PlayStation potwierdził, że japońska marka nie weźmie w tym roku udziału w Gamescom 2022. Impreza ma coraz mniej dużych uczestników.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w ostatnich 2 latach praktycznie nie odbywały się imprezy branżowe. Te albo było anulowane, albo odbywały się w wersji online'owej. W tym roku jest duża szansa, że część imprez w końcu się odbędzie. Szkoda, że brakuje chętnych.

PlayStation nie będzie na Gamescom 2022

PlayStation, ustami swojego rzecznika prasowego, potwierdziło, że w tym roku nie weźmie udziału w corocznych targach gamingowych Gamescom 2022 w Niemczech. Chociaż to jedno z największych wydarzeń tego typu w kalendarzu, to decyzja Japończyków nie dziwi. W ostatnich latach rzadko brali udział w podobnych imprezach.

Już w zeszłym roku Sony i PlayStation nie miały swojej własnej konferencji, a pomimo tego gry Japończyków pojawiły się na otwarciu, prowadzonym przez Geoffa Keighleya. W tym roku, jeśli ktoś chce pokazać swoje gry w trakcie oficjalnego otwarcia, to musi mieć też stoisko na miejscu. Prawdopodobnie dlatego PlayStation zrezygnowało z udziału, a to oznacza, że nie pokażą też żadnej nowej produkcji.

PlayStation nie jest jedyną, dużą firmą, która nie pojawi się na Gamescom 2022. Z udziału w imprezie zrezygnowali także: Activision Blizzard, Nintendo, Wargaming oraz Take-Two Interactive. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia w Kolonii.

 
 

Źródło: https:

Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 – remake faktycznie powstawał. Activision musiał jednak porzucić projekt

Dodano: 21.06.2022 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawiły się pogłoski, jakoby Activision miał odświeżyć także kolejne deskorolkowe przygody Tony'ego Hawka. Wszystko pozostawało w sferze plotek, aż do dziś, kiedy to sam Hawk poinformował, iż nowe Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 rzeczywiście powstawało. Projekt umarł jednak z prozaicznego powodu - deweloper, który przygotował pierwsze odświeżenia (Tony Hawk’s Pro Skater 1+2) został mianowicie wchłonięty przez Blizzarda.

Źródło: https:

Punktualnie jak zawsze. Wiemy kiedy zadebiutuje nowe Call of Duty

Dodano: 25.05.2022 17:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nie mo#x17C;ecie doczeka#x107; si#x119; Call of Duty: Modern Warfare II? Co do jednego Activision nie zawodzi, premiera odb#x119;dzie si#x119; zgodnie z planami.

Źródło: https:

PlayStation rozczarowuje. Bez nowych zapowiedzi w najbliższym czasie

Dodano: 25.05.2022 8:52 | 25 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation rozczarowuje. Bez nowych zapowiedzi w najbliższym czasie

Chociaż w tym roku nie odbędą się targi E3, to wydawcy i deweloperzy i tak planują w tym czasie duże zapowiedzi. Wyjątkiem jest PlayStation, które najwyraźniej nie ma nic nowego do pokazania.

Kilka tygodni temu organizatorzy Electronic Entertainment Expo, czyli jednych z największych i najważniejszych targów gamingowych, ogłosili, że . Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Zrezygnowano nawet z online'owej wersji wydarzenia.

Kiedy nowe PlayStation State of Play?

Od zawsze E3 były targami, na których pojawiało się mnóstwo zapowiedzi nowych gier od niemal wszystkich deweloperów i wydawców. Co stanie się w tym roku? Microsoft już zapowiedział własne wydarzenie, wspólnie z należącą do niego Bethesdą. Co na to konkurencja? Okazuje się, że nic. Nie jest to informacja oficjalna, ale PlayStation najwyraźniej nie planuje w tym czasie własnego wydarzenia.

Sony ma planować swoją imprezę z serii State of Play dopiero na wrzesień. Według plotek zapowiedziana zostanie wtedy gra Sly Cooper 5. Inne pogłoski mówią też o nowej części InFamous. A co z pozostałymi grami na PlayStation 5? Przecież w tym roku ma zadebiutować God of War: Ragnarok, które wciąż nie otrzymało oficjalnej daty premiery.

Chociaż od zawsze byłem zwolennikiem PlayStation, ze względu na gry ekskluzywne, to na razie Sony nie zachęca do zakupu PS5. Konsola jest z nami już prawie 2 lata, a ciągle brakuje jej ciekawych produkcji. Brak nowych zapowiedzi nie napawa optymizmem. Japończykom może być coraz trudniej konkurować z potęgą Microsoftu, który od lat ciągle się zbroi i ma w swoich rękach Bethesdę, a niedługo do portfolio dojdzie też Activision Blizzard.

 

Źródło: https:

Lata temu Microsoft odrzucił intratną propozycję. Dzisiaj może żałować

Dodano: 24.05.2022 8:49 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Lata temu Microsoft odrzucił intratną propozycję. Dzisiaj może żałować

Kilka lat temu Microsoft odrzucił propozycję, czego na pewno żałuje. Gdyby przyjął ofertę, to dzisiaj mógłby mieć potężne portfolio gier.

Cofnijmy się kilka, może kilkanaście lat wstecz. Gry z superbohaterami Marvela dalekie były od ideału. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że były fatalne. Ich twórcy najwyraźniej wychodzili z założenia, że mocna marka wystarczy, aby zarobić. Marvel miał tego dosyć.

Microsoft mógł tworzyć gry Marvela

W 2014 roku Marvel zerwał współpracę z Activision i szukał nowego partnera, który będzie miał inne podejście do gier na licencji z superbohaterami. Dlatego firma zgłosiła się zarówno do Microsoftu, jak i Sony. Twórcy Xboxa nie byli zainteresowani współpracą, czego dzisiaj mogą bardzo żałować. Microsoft skupiał się wtedy na własnych markach.

Inaczej do sprawy podeszło Sony. Japończycy zauważyli potencjał w grach na licencji Marvela. To właśnie wtedy podpisali umowę, na mocy której po kilku latach powstała świetna gra Marvel's Spider-Man, autorstwa Insomniac Games. Produkcja była dla Sony tak ważna, że pieczę nad nią sprawowali Grady Hunt, dyrektor ds. rozwoju i główny projektant PlayStation 4 Mark Cerny.

Dzisiaj Microsoft prawdopodobnie nie odrzuciłby podobnej propozycji. Spider-Man doczekał się małego spin-offu z Milesem Moralesem i trwają też prace nad pełnoprawną kontynuacją. Poza tym Insomniac Games pracuje też nad grą z uwielbianym przez fanów Wolverinem. To produkcje, które sprzedają konsole PlayStation.

 
 

Źródło: https:

PlayStation nie odpuszcza. Te zakupy ucieszą posiadaczy PS5

Dodano: 05.05.2022 9:36 | 21 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation nie odpuszcza. Te zakupy ucieszą posiadaczy PS5

PlayStation nie zamierza odpuszczać walki z Xboxem. Japończycy szykują kolejnej przejęcia, aby nie pozostać w tyle za swoim konkurentem.

Xbox ma coraz mocniejszą pozycję w walce o serca i umysły graczy. W ostatnim czasie firma z Redmond dokonała kilku bardzo głośnych przejęć. Chodzi przede wszystkim o Bethesdę oraz planowane wykupienie Activision Blizzard, które powinno zostać sfinalizowane w przyszłym roku.

PlayStation idzie na zakupy?

W tym samym czasie PlayStation przejęło Bungie oraz Nixxes. To wartościowe zakupy, ale pod względem biblioteki gier nijak nie mają się do ostatnich poczynań Microsoftu. Z tego powodu wielu zaczęło zwiastować porażkę Japończyków. Przecież Sony nie stać na tak wielkie przejęcia, jak konkurenta. Jednak twórcy PlayStation 5 nie zamierzają odpuszczać i już szykują odpowiedź.

W tym tygodniu dużym zaskoczeniem była sprzedaż części biznesu Square Enix. Trzy studia, wraz z mocnymi markami, trafiły w ręce Embracer Group za szokująco niską kwotę 300 mln dolarów. To, co pozostało ze Square Enix, może zostać przejęte właśnie przez PlayStation. Plotki na ten temat krążą od długiego czasu, ale na ten temat nie zostały w żaden sposób potwierdzone.

Na tym jednak plotki się nie kończą. Na celu Sony ma być także Warner Bros. Interactive. To oznaczałoby przejęcie tak dużych marek, jak Batman, Mortal Kombat, LEGO, Hitman, Injustice oraz Harry Potter. Poszerzenie portfolio o takie tytuły byłoby dla PlayStation rewelacyjnym ruchem. Jednak w tym przypadku może dojść do licytacji, bowiem podobnym ruchem zainteresowane mają być także: Electronic Arts, Microsoft, Tencent, Netease, a nawet PUBG Corp.

Niestety, na ten moment powyższe informacje to jedynie plotki. Nie ma pewności, że PlayStation przejmie Square Enix oraz WB Interactive. Fani mogą jednak trzymać kciuki.

 
 

Źródło: https:

Embracer Group potwierdza przejęcie studiów Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz Square Enix Montreal

Dodano: 02.05.2022 9:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu ostatnich dwóch lat byliśmy świadkami naprawdę sporych przejęć w branży gier wideo - głównym motorem napędowym był Microsoft, który najpierw przejął ZeniMax (a więc również Bethesdę oraz wszystkie należące do przedsiębiorstwa studia), a obecnie jest w trakcie przejęcia Activision Blizzard, czyli jednej z największych korporacji w branży gier. Początek maja przynosi nam kolejną zaskakującą informację, ale tym razem nie jest ona związana ani z Microsoftem ani z Sony. Jedno z największych przedsiębiorstw branży elektronicznej - grupa Embracer - poinformowała o nawiązaniu porozumienia z firmą Square Enix Holdings, na mocy której pierwsza z wymienionych firm wejdzie w posiadanie studiów Crystal Dynamics, Eidos Montreal oraz Square Enix Montreal.

Źródło: https:

Szykuje się ogromne przejęcie w branży gier. Na stole kilka miliardów

Dodano: 25.04.2022 13:37 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Szykuje się ogromne przejęcie w branży gier

Szykuje się kolejne, potężne przejęcie w branży gier. Pod młotek w najbliższych miesiącach może pójść jeden z największych deweloperów gier na świecie — Ubisoft. Kto może być chętnym na zakup?

W ostatnich latach dochodzi do kolejnych przejęć w branży gier. Wielcy tego świata trafiają w ręce jeszcze większych. Tak stało się między innymi z Bethesdą, która stała się własnością Microsoftu i tak samo stanie się z Activision Blizzard. Warto wspomnieć też o EA, które kupiło Codemasters lub Sony, które przejęło Bungie, chociaż nie są to aż tak duże transakcje, jak w przypadku firmy z Redmond.

Ubisoft gotowy na sprzedaż

Wkrótce do grona najdroższych przejęć w branży gier może dołączyć Ubisoft. Francuskiemu deweloperowi już kilka lat temu groziło wrogie przejęcie ze strony Vivendi, ale udało się przed nim obronić. Dzisiaj Ubisoft chciałby się sprzedać i robi wiele, aby stać się możliwie łakomym kąskiem. Studio współpracuje podobno z zewnętrzną firmą, która ma pomóc w uporządkowaniu biznesu.

W potencjalne przejęcie Ubisoftu nie jest na razie zaangażowana żadna duża firma z branży. Francuski deweloper jest podobno na celowniku dwóch prywatnych funduszów inwestycyjnych — Blackstone Inc. oraz KKR Co. Są to dwie największe tego typu firmy na świecie, więc nie powinno im brakować możliwości finansowych, aby tego typu transakcję przeprowadzić.

Aktualnie Ubisoft wyceniany jest na około 5 mld euro. W ostatnich latach cena akcji francuskiego dewelopera mocno spadła z poziomu ponad 100 euro do zaledwie 40 euro. Przejęcie wymagałoby zgody rodziny Guillemot, która ma 15% udziałów oraz odpowiednich urzędów.

 
 

Źródło: https:

Microsoft może mieć problemy, by przejąć Activision Blizzard. Na drodze fuzji stoją zaniepokojeni senatorzy

Dodano: 01.04.2022 17:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Na początku tego roku pojawiła się informacja o tym, że Microsoft kupił Activision Blizzard - twórców serii Diablo, WarCraft i StarCraft. Oczywiście we wszystkich tego typu przypadkach, transakcje takie nie odbywają się z dnia na dzieńń. Zanim dojdą do skutku trwają całymi miesiącami. Jest to czas na przykład na to, aby kontraktowi przyjrzeli się m.in. politycy. Nie inaczej jest i w tym wypadku. Okazuje się bowiem, że kilku amerykańskich senatorów skierowało się do Federalnej Komisji Handlu, wyrażając zaniepokojenie proponowanym przejęciem. Sugerują, że fuzja ta nasili problemy z niewłaściwym traktowaniem pracowników.

Źródło: https:

PlayStation Plus niestety nie będzie jak Xbox Game Pass

Dodano: 30.03.2022 8:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation Plus niestety nie będzie jak Xbox Game Pass

PlayStation zaprezentowało nowe pakiety PS Plus, które mają być odpowiedzią na Xbox Game Pass. Czy kiedykolwiek doczekamy się w nich nowych gier od razu w dniu premiery?

Trzeba przyznać, że . Chociaż odpowiedź Sony na Xbox Game Pass nie do końca zachwyca i można mieć wątpliwości co do kilku kwestii, to wychodzę z założenia, że lepszy rydz niż nic. Z pewnością będzie lepiej, niż było do tej pory, a to już dobra informacja dla posiadaczy PS5 i PS4.

PlayStation nie idzie w ślady Xbox Game Pass

Fani zdają się narzekać przede wszystkim na brak nowych gier z portfolio PlayStation Studios od razu w dniu premiery. W końcu Microsoft oferuje coś takiego, a że ostatnio firma z Redmond notorycznie poszerza swoją ofertę (np. kupując Activision Blizzard), to jest na co czekać. Nic dziwnego, że szef PlayStation — Jim Ryan — został o to zapytany. Odpowiedź raczej nie ucieszy posiadaczy japońskich konsol.

Dodanie własnych gier do tej usługi lub w dowolnej z naszych usług po ich wydaniu... jak dobrze wiecie, nie jest to droga, którą szliśmy w przeszłości. I nie jest to droga, którą będziemy podążać z tą nową usługą. Czujemy, że gdybyśmy zrobili to z grami, które tworzymy w PlayStation Studios, to cykl zostałby przerwany. Poziom inwestycji, który musimy poczynić w naszych studiach, nie byłby możliwy i uważamy, że efekt domina wpłynąłby jakość produkowanych przez nas gier i nie byłoby to coś, czego chcieliby gracze.

- powiedział Jim Ryan, szef PlayStation.

Czy to oznacza, że PlayStation Plus nigdy nie dostanie nowych gier od razu w dniu premiery? Na ten moment nie ma takich planów, ale Jim Ryan niczego nie wyklucza. W dalszej wypowiedzi przyznał, że nie da się przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości i na ten moment nie można niczego ostatecznie zakładać.

Kto cztery lata temu powiedziałby, że gry AAA z portfolio PlayStation trafią na PC? Dlatego nie chcę niczego definitywnie zakładać.

- dodał Ryan.

A jak Wy oceniacie nową ofertę PlayStation Plus? Skorzystacie z któregoś z wyższych pakietów? Wydaje mi się, że najciekawiej prezentuje się drugi poziom, z 400 grami z PS4 i PS5. Wyższy poziom z produkcjami z PSX, PS2, PS3 i PSP to już oferta dla największych maniaków, ale pewnie takich też nie będzie brakować.

 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone