środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Aktualizacja  RSS
Wiedźmin 3: Dziki Gon na pierwszym konkretnym porównaniu wersji Ultra PC oraz Ultra Plus z edycji Next-gen

Dodano: 28.11.2022 11:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W ubiegłym tygodniu studio CD Projekt RED zaprezentowało długo wyczekiwaną grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w next-genowej wersji. Aktualizacja pojawi się nie tylko na konsolach obecnej generacji, ale także na PC, oferując nowy preset graficzny określany jako "Ultra Plus". Co przyniesie next-genowa wersja popularnego Wiedźmina 3? Przede wszystkim implementację Ray Tracingu, poprawki wizualne, nową kamerę zza pleców bohatera czy wiele dodatkowych modyfikacji. W sieci pojawił się film, który najlepiej obecnie oddaje chyba zmiany wizualne pomiędzy oryginalną grą i nadchodzącą, next-genową wersją.

Źródło: https:

Telewizory Samsung z bogatszą kolekcją gier w chmurze

Dodano: 23.11.2022 11:57 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Telewizory Samsung z bogatszą kolekcją gier w chmurze

Samsung zapowiedział, że na wybrane telewizory marki z 2021 roku i nowsze trafią aplikacje do streamingu gier Xbox, Nvidia GeForce Now i Utomik. Również w Polsce. W przyszłym roku do tego zestawu ma dołączyć platforma Blacknut.

Coraz więcej graczy może korzystać ze streamingu gier za pośrednictwem urządzeń Samsung Smart TV bez konsoli. Teraz do listy aplikacji partnerów, oprócz Xboxa, dołączą Nvidia GeForce NOW oraz Utomik, które trafią na telewizory z 2022 oraz 2021 roku. Tym samym skorzystają z nich posiadacze takich modeli, jak Excellence Line 8K, Neo QLED, QLED, The Frame, The Serif czy The Sero. Aktualizacje oprogramowania rozpoczną się jeszcze w tym roku i będą dostępne również dla telewizorów zakupionych w Polsce.

2022 rok przyniósł wiele zmian na rynku gamingowym, a granie w chmurze na stałe wpisało się w domową rozrywkę. Aplikacja Xbox trafiła na telewizory Samsung z 2022 roku, co pozwoliło grać bez konieczności posiadania konsoli. Wystarczy szybkie, stabilne łącze, subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate oraz kompatybilny kontroler. Teraz jeszcze więcej osób skorzysta z tej możliwości, bowiem aplikacja dostępna będzie na wybrane telewizory Samsung z 2021 roku.

Gdy na początku tego roku w modelach telewizorów z 2022 r. zostały wprowadzone aplikacje do gier w chmurze, głównym pytaniem, które otrzymywaliśmy, było „kiedy streaming gier będzie dostępny na moim telewizorze z 2021 roku?”. Dziś z radością możemy podzielić się z naszymi fanami informacją, że jeszcze przed końcem roku będą mogli zagrać w swoje ulubione gry.

Używając dowolnego wiodącego kontrolera do gier z obsługą Bluetooth i połączenia z Internetem miliony graczy – za pośrednictwem aplikacji partnerskich – będą mogły na wybranych telewizorach Smart TV z 2021 r. uzyskać dostęp do obszernej biblioteki gier, od najlepszych produkcji wysokobudżetowych po najgorętsze gry niezależne i retro. Wszystko to sprawia, że telewizory Samsung są obecnie preferowanym rozwiązaniem do streamingu gier.

– powiedział Mike Lucero, dyrektor ds. produktów gamingowych Zespołu ds. działalności usługowej na Amerykę Północną w Samsung Electronics

 

Samsung TV gaming

Nvidia GeForce NOW w 4K na Samsung Smart TV

Już za kilka tygodni gracze korzystający z GeForce NOW będą mogli streamować gry PC w natywnej rozdzielczości do 4K i 60 klatkach na sekundę na telewizory Samsung z 2022 i 2021 roku. Bez konieczności pobrania plików, ich instalacji, łatek czy aktualizacji. Jest tylko jeden warunek. Aby uzyskać lepsze wrażenia, w tym rozdzielczość 4K, większą liczbę klatek na sekundę, RTX ON, priorytetowy dostęp do serwerów gier NVIDIA i dłuższe, ośmiogodzinne sesje, wymagane jest członkostwo premium w usłudze GeForce NOW.

Blacknut dołączy do oferty streamingowej gier Samsunga

Usługa subskrypcji Blacknut Cloud Gaming to katalog ponad 500 gier premium na komputery PC i konsole. To także największy nieograniczony dostęp do gier na ekranach telewizorów. Blacknut posiada funkcję „kliknij i graj”, pozwalając maksymalnie pięciu graczom grać jednocześnie na dowolnym kompatybilnym smartfonie, komputerze lub Smart TV. Biblioteka Blacknut dostarcza wiele tytułów, obejmujących klasyczne gry AAA, znane niezależne produkcje, przygody napędzane historią, strategie, a także największą kolekcję gier wyścigowych i sportowych. Użytkownicy Blacknut mogą cieszyć się uznanymi hitami, takimi jak Metro Exodus, Overcooked, a także ogromną kolekcją gier Disneya.

Blacknut wprowadza do telewizorów Samsung największy katalog gier w chmurze w ramach jednej subskrypcji. Zaprojektowaliśmy Blacknut z myślą o rodzinnej platformie gier, dlatego oferujemy pięć profili, które umożliwiają graczom jednoczesną grę. Wprowadzenie naszej usługi na urządzenia Samsung pozwala doświadczyć przyszłości gier większej liczbie graczy.

– powiedział Nabil Laredj, wiceprezes ds. rozwoju biznesu i licencjonowania w Blacknut

Od 2023 roku aplikacja Blacknut będzie dostępna dla posiadaczy wybranych telewizorów Samsung z lat 2021, 2022 i 2023, także w Polsce.

Więcej informacji można o gamingowej stronie telewizorów Samsunga można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

GeForce NOW od teraz dostępne w 4K na telewizorach

Dodano: 17.11.2022 20:37 | 28 odsłon | 0 komentarzy


GeForce NOW od teraz dostępne w 4K na telewizorach

Lubisz grać w gry? Nie masz najnowszego PC czy konsoli? Nie ma sprawy! Wystarczy w miarę nowy telewizor oraz usługa grania w chmurze od NVIDII.

 

Nie ma się co oszukiwać - granie w gry wideo nie jest obecnie tanim hobby. Złożenie zestawu komputerowego to naprawdę spory wydatek, a chociaż konsole są tańsze, to i tak trudno nazwać je "tanimi". Zwłaszcza biorąc pod uwagę ceny nowych gier, a już szczególnie, gdy ktoś nie chce ich później odsprzedawać.

Posiadacze telewizorów Samsung mogą od teraz grać w 4K

Tym samym sporą popularnością cieszą się zarówno produkcje niezależne i tytuły online o znacznie niższych wymaganiach sprzętowych, ale również usługi grania w chmurze jak NVIDIA GeForce NOW, gdzie bawić można się z pomocą biurowego laptopa, starego PC, smartfona czy telewizora. Dzisiaj skupimy się na tym ostatnim.

NVIDIA poinformowała, że kolejną platformą, która otrzymuje możliwość uruchamiania gier w natywnej rozdzielczości 4K w usłudze GeForce NOW są telewizory Samsung. Aktualizacje firmware trafią pod koniec tego miesiąca do modeli z roku 2022, ale także do wybranych modeli z roku 2021.

GeForce NOW od teraz dostępne w 4K na telewizorach

Oprócz tego Zieloni w tym tygodniu rozszerzają swoją bibliotekę o 10 nowych tytułów:

 • Ballads of Hongye (od 15 listopada w )
 • Bravery and Greed (od 15 listopada w )
 • TERRACOTTA (od 14 listopada w )
 • Warhammer 40,000: Darktide (od 17 listopada dostępna wersja beta w dla osób, które zakupiły grę w przedsprzedaży)
 • Frozen Flame (od 17 listopada w )
 • Goat Simulator 3 (od 17 listopada w )
 • Nobody: The Turnaround (od 17 listopada w )
 • Caveblazers <(a data-auth="NotApplicable" data-linkindex="9" data-ogsc="" data-safelink="true" href="https://store.steampowered.com/app/452060/Caveblazers/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Steam)
 • The Darkest Tales <(a data-auth="NotApplicable" data-linkindex="10" data-ogsc="" data-safelink="true" href="https://store.epicgames.com/pl/p/the-darkest-tales-7d0dab" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Epic Games)
 • The Tenants <(a data-auth="NotApplicable" data-linkindex="11" data-ogsc="" data-safelink="true" href="https://store.epicgames.com/pl/p/the-tenants" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Epic Games)


Źródło: https:

Mapy Petal z nowością jak u Google. Odpowiedź na nawigację Live View

Dodano: 15.11.2022 13:30 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Mapy Petal

Huawei przedstawił nową wersję swojej aplikacji Mapy Petal. Aktualizacja obejmuje przede wszystkim nawigację w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej jak w Google Live View. Wprowadza także udostępnianie lokalizacji użytkownikom w czasie rzeczywistym oraz system benefitowy, nagradzający za regularne korzystanie z Map Petal. 

Huawei rozwija swoje Mapy Petal od dwóch lat, jako alternatywę dla niedostępnych w smartfonach marki Map Google. Producent chwali się, że te wysiłki przynoszą efekty, a z jego map korzysta 28 milionów użytkowników w ponad 160 krajach. 

Huawei wprowadza własny Live View

Teraz w Mapach Petal debiutuje funkcja przypominająca Live View z Map Google. Jest to piesza nawigacja z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality (AR). Ma to być ułatwienie w sytuacjach, gdy zawiłe sieci dróg i uliczek utrudniają orientację w terenie z wykorzystaniem tradycyjnej nawigacji mapowej.

 

Nawigacja w trybie chodzenia w rzeczywistości rozszerzonej – Augmented Reality Walking Navigation – nakłada za pomocą aparatu fotograficznego smartfonu wskazówki trasy na otoczenie, w którym znalazł się użytkownik, co pozwala mu bezproblemowo dotrzeć do celu.

Augmented Reality (AR) Walking Navigation

Jak zapewnia Huawei, aplikacja Mapy Petal na bieżąco rozpoznaje aktualną lokalizację oraz dane z otoczenia i może sprawić, że kierunek strzałek, nazwy dróg i ulic oraz inne kluczowe informacje będą zsynchronizowane z tym, co widzimy wokół siebie. 

W nowej odsłonie Map Petal możemy również przełączać się między nawigacją płaską a panoramiczną, w zależności od trasy i potrzeb. 

Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym

Huawei wprowadził także nową funkcję Real-Time Team Location, dzięki której można udostępniać innym osobom swoją precyzyjną, aktualną lokalizację. Nowość pozwala błyskawicznie sprawdzić, jak blisko znajdują się nasi znajomi, zwłaszcza gdy spotykamy się w ruchliwym miejscu lub odwiedzamy miasto po raz pierwszy. 

Udostępnianie lokalizacji w czasie rzeczywistym
 
Producent zachęca też, by wypróbować spersonalizowane rekomendacje Map Petal za pośrednictwem usług Nearby Life. Dzięki nim możemy odkrywać m.in. okoliczne muzea czy najlepsze restauracje w okolicy. 

Zdobywaj nagrody w Mapach Petal

W ramach programu benefitowego użytkownicy regularnie korzystający z Map Petal mogą wchodzić na kolejne poziomy i zdobywać odznaki za różnego rodzaju aktywności, takie jak: chodzenie, jazda na rowerze czy zostawienie recenzji, dotyczących odwiedzanych miejsc. 

Ponadto użytkownicy otrzymują tygodniowy raport ze swojej aktywności, przedstawiający takie dane, jak liczba godzin spędzonych na spacerze i kilometrów przejechanych na rowerze w ciągu ostatniego tygodnia.

 
 

Źródło: https:

Jesteś graczem? Pod żadnym pozorem nie instaluj tej aktualizacji

Dodano: 14.11.2022 12:07 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Jesteś graczem? Pod żadnym pozorem nie instaluj tej aktualizacji

Aktualizacja Windows 11 22H2 powoduje ogromne problemy z wydajnością w grach. Microsoft to przyznał i pracuje nad rozwiązaniem.

Aktualizacja Windows 11 22H2 zaczęła trafiać na komputery użytkowników w 190 państwach już we wrześniu tego roku. Szybko pojawiły się doniesienia o licznych problemach, które miała ona powodować. Dotyczyły one przede wszystkim graczy. Jednak Microsoft dopiero teraz, po 2 miesiącach, przyznał, że coś jest na rzeczy i pracuje nad rozwiązaniem.

Aktualizacja Windowsa z piekła rodem

Windows 11 w wersji 22H2 powoduje problemy z wydajnością w grach. Wielu użytkowników doświadczyło dużych spadków w liczbie wyświetlanych klatek na sekundę. Do tego dochodzą jeszcze niebieskie ekrany śmierci, rozrywanie ekranu czy też chwilowe zamrożenie obrazu (tzw. lagi). NVIDIA wydała swoją poprawkę, ale w wielu przypadkach na niewiele się ona zdała. Microsoft w tym czasie milczał.

Dopiero teraz firma z Redmond przyznała, że Windows 11 22H2 rzeczywiście powoduje problemy w grach. Microsoft zdaje sobie sprawę z niedogodności i już pracuje nad rozwiązaniem. Na razie aktualizacja do wersji 22H2 została wstrzymana na wszystkich komputerach, które mogą zostać dotknięte tym problem. Przy okazji firma wyjaśniła, że niektóre gry i aplikacje włączały tryb debugowania GPU, do czego normalnie nie powinno dochodzić. To było powodem niedogodności.

W razie problemów Microsoft zaleca zaktualizowanie gier oraz programów, np. NVIDIA GeForce Experience. Jeśli to nie pomoże, to konieczne może być przywrócenie wcześniejszej wersji systemu sprzed aktualizacji lub zwykłe czekanie na poprawkę.

 
 

Źródło: https:

Aktualizacje systemu w smartfonach - po co są i dlaczego należy je instalować? Wyjaśniamy temat od podszewki

Dodano: 12.11.2022 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niektórzy twierdzą, że klasyczne telefony były prostsze w obsłudze od dzisiejszych smartfonów. Cóż, tak właściwie wykonywanie na nich wielu podstawowych czynności, jak np. pisanie SMS-ów wymagało wielu kliknięć i przebijania się przez rozmaite menu (pamiętacie jeszcze podział na Odebrane i Wysłane?). Faktem jest jednak, że nie zmuszały one znajomości wielu funkcji i usług - po prostu urządzenie było włączane i użytkownik nie musiał się niczym przejmować. Z nowymi smartfonami jest znacznie inaczej. Często wymagają one połączenia z Internetem i logowania się do wielu usług, aplikacje stale proszą o dostęp do czegoś, a jakby tego było mało, raz na jakiś czas jesteśmy zasypywani informacjami o aktualizacjach. Jak więc w tym wszystkim się połapać i czy trzeba w ogóle należy reagować na tego typu powiadomienia?

Źródło: https:

iOS 16.1.1 wydany. Aktualizacja usuwa kolejne błędy w systemie

Dodano: 10.11.2022 10:00 | 30 odsłon | 0 komentarzy


iOS 16.1.1 wydany. Aktualizacja usuwa kolejne błędy w systemie

Firma Apple wydała kolejną aktualizację oprogramowania do swoich urządzeń. Nowe wersje systemów iOS, iPadOS oraz macOS przynoszą ważne poprawki błędów.

Masz w miarę nowego iPhone'a, iPada lub Maca? Możesz już pobrać najnowszą aktualizację systemu operacyjnego iOS, iPadOS lub macOS Ventura. Jak napisał Apple na swojej stronie internetowej:

To uaktualnienie zawiera poprawki błędów i udoskonalenia zabezpieczeń. Jest zalecane dla wszystkich użytkowników.

 
 

iOS 16.1.1, iPadOS 16.1.1 i macOS 13.0.1 usuwają między innymi błąd wpływający na API SKAdNetwork. Jak możemy przeczytać w opisie:

Interfejs API SKAdNetwork pozwala reklamodawcom mierzyć skuteczność reklam, przypisując instalacje aplikacji do określonych kampanii reklamowych – a wszystko to przy zachowaniu prywatności użytkowników. Obsługuje wiele formatów reklam, w tym statyczne obrazy, filmy, audio i reklamy interaktywne.

Najnowsza wersja oprogramowania iOS prawdopodobnie naprawia również błąd sprawiający, że niektóre iPhone'y losowo tracą połączenie z Wi-Fi.

Apple wciąż nie udostępnił najnowszym iPhone'om możliwości korzystania z łączności satelitarnej, co było zapowiadane podczas premiery tych urządzeń dwa miesiące temu. Miał to być dodatkowy sposób na komunikację ze służbami ratunkowymi w przypadku braku zasięgu innych sieci. Gigant z Cupertino ogłosił, że funkcja ta będzie dostępna w listopadzie 2022 roku. Być może iOS 16.1.2 przyniesie stosowną zmianę, ponieważ wersja 16.2 raczej nie zadebiutuje w tym miesiącu.

Oprócz nowych stabilnych wersji oprogramowania, Apple wypuścił również wersje beta 2 systemów iOS 16.2, iPadOS 16.2, macOS 13.1, tvOS 16.2 i watchOS 9.2.

 
 

Źródło: https:

NVIDIA Omniverse doczekało się nowej wersji ze wsparciem dla DLSS 3

Dodano: 08.11.2022 17:33 | 28 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA ulepsza swoją platformę Omniverse do tworzenia kreatywnych treści. Teraz pojawi się wsparcie dla techniki DLSS 3.

NVIDIA ma dobre wieści dla wszystkich, którzy korzystają lub mają zamiar skorzystać z Omniverse, ich platformy do tworzenia kreatywnych treści graficznych w 3D, które doskonale nadają się później do przeniesienia do filmu, gry lub wirtualnej rzeczywistości. Teraz Omniverse doczekało się nowej wersji i to ze wsparciem dla DLSS 3, co dodatkowo usprawni procesy twórcze.

Nowe funkcje i zaimplementowane rozwiązania to m.in.:

 • Technika NVIDIA DLSS 3, wspierana przez karty graficzne GeForce RTX serii 40, która przyspiesza wyświetlanie obrazów wykorzystujących ray tracing, dzięki czemu twórcy mogą płynnie nawigować i edytować wielkoskalowe wirtualne sceny.
 • Aktualizacje aplikacji Omniverse Create, Omniverse Machinima i Audio2Gesture, zapewniające twórcom nowe ulepszenia i oparte na sztucznej inteligencji narzędzia do tworzenia wirtualnych postaci i światów.
 • W bibliotece Omniverse Connect pojawiły się aktualizacje wtyczek Omniverse, które umożliwiają bardziej płynną integrację z popularnymi aplikacjami, w tym Autodesk 3ds Max, Autodesk Maya, Autodesk Revit czy Epic Games Unreal Engine. Zaktualizowana wtyczka Reallusion iClone 8.1.0 pozwala na interakcje między aplikacjami iClone i Omniverse, umożliwiając użytkownikom o dowolnym poziomie umiejętności tworzyć animacje postaci.
 • Pakiet PhysX 5 jest teraz dostępny jako oprogramowanie open source, dzięki czemu artyści mogą modyfikować i tworzyć własne silniki fizyczne.

Wszystkie nowości na platformie NVIDIA Omniverse zostaną o wiele bardziej szczegółowo omówione podczas , która odbędzie się już 9 listopada. 

 
 

Źródło: https:

On wyreżyseruje nową sagę Wiedźmina. Gra jest w dobrych rękach

Dodano: 03.11.2022 9:51 | 28 odsłon | 0 komentarzy


On wyreżyseruje nową sagę Wiedźmina. Gra jest w dobrych rękach

Wiemy, kto wyreżyseruje nową sagę Wiedźmina. To wieloletni pracownik CD Projekt RED, więc gry są w dobrych rękach.

CD Projekt RED pracuje nad nową, wiedźmińską sagą. Co prawda pierwsza gra z serii, która potocznie określana jest mianem Wiedźmina 4, nie ukaże się wcześniej niż w 2025 roku, ale już wiemy, kto za nią będzie odpowiadał. Jeden z pracowników polskiego studia pochwalił się, że to on wyreżyseruje nową sagę Wiedźmina.

Reżyser nowej sagi Wiedźmina

Reżyserem nowej sagi Wiedźmina będzie Sebastian Kalemba. Wcześniej był on pracownikiem Platige Image, ale w 2014 roku dołączył do CD Projekt RED. W polskim studiu pracował między innymi przy Wiedźminie 3 oraz Cyberpunk 2077, gdzie pełnił rolę głównego animatora. Od jakiegoś czasu jest też dyrektorem kreatywnym CD Projekt RED.

Aktualizacja kaiery: Wyreżyseruję nową wiedźmińską sagę. Od kiedy dołączyłem do CD Projekt RED, wierzę, że nie ma rzeczy niemożliwych, a podnoszenie poprzeczki, opowiadanie emocjonalnych historii i tworzenie światów jest tym, po co tu jesteśmy. Jestem dumny z bycia częścią CDPR i pracy z tak utalentowanym i pełnym pasji zespołem.

- napisał Kalemba na swoim Twitterze.

Na temat nowej, wiedźmińskiej sagi nie wiemy wiele. Jedyny materiał, jaki opublikowało CD Projekt RED to zdjęcie wiedźmińskiego medalionu w śniegu. Nie wiem, kto będzie bohaterem historii i czy w jakikolwiek sposób będzie ona powiązana z Geraltem, Ciri lub Yennefer. 

 
 

Źródło: https:

Aktualizacja dodająca niemal 20 nowych funkcji do Nikona Z9

Dodano: 27.10.2022 10:01 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Nikon opublikował aktualizację oprogramowania flagowego modelu Nikon Z9, która dodaje do aparatu niemal 20 nowych funkcji. Dodatkowo aktualizacja oprogramowania zwiększa wydajność sprzętu.

Źródło: www.swiatobrazu.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone