czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Amazon  RSS
Amazon stawia na ekologiczny i szybki odtwarzacz do streamingu

Dodano: 05.10.2022 20:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Amerykański koncern Amazon rozszerza swoją ofertę odtwarzaczy streamingowych o nową wersję Fire TV Cube. Ma być o 20 proc. wydajniejszy niż poprzednia generacja urządzenia. Trafia na rynek razem z pilotem Alexa Voice Remote Pro. Sprzęty mają być ekologiczne i łatwo będzie nimi sterować głosowo.

Źródło: https:

Amazon zaszalał z promocjami na sprzęt Philipsa

Dodano: 05.10.2022 13:42 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Sprz#x119;t Philipsa cieszy si#x119; sporym zainteresowaniem, a teraz przyby#x142; jeszcze jeden pow#xF3;d, by zdecydowa#x107; si#x119; na jego zakup. To mega promocja w Amazonie.

Tagi: Amazon
Źródło: https:

Aż 7 gier do odebrania w październikowym Amazon Prime Gaming

Dodano: 04.10.2022 19:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Patrz#x105;c na przygotowane zestawienie mo#x17C;na stwierdzi#x107;, #x17C;e Amazon przygotowa#x142; dla abonent#xF3;w us#x142;ugi Prime Gaming ca#x142;kiem smakowite k#x105;ski. Co konkretnie?

Źródło: https:

Amazon Prime Gaming. Siedem nowych gier od października

Dodano: 30.09.2022 11:14 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Amazon Prime Gaming zamierza poszerzyć bibliotekę swoich gier o siedem nowych produkcji. Będą one dostępne w usłudze już w października. Wśród nich znajdzie się kilka hitów z ostatnich lat.

Amazon Prime to nie tylko szybka i darmowa dostawa towaru z magazynów amerykańskiego przedsiębiorstwa wysyłkowego. Subskrybenci usługi dostają także dostęp do platformy z wieloma filmami i serialami oraz do Amazon Prime Gaming, gdzie co miesiąc znajdą znajdą kilka ciekawych gier do pobrania za darmo. Teraz biblioteka platformy zostanie powiększona o siedem kolejnych produkcji.

Amazon Prime Gaming - 7 gier na październik 2022

Gdy inne platformy z grami stale powiększają swoją ofertę o nowe tytuły, Amazon stosuje nieco inny model. W ich usłudze co miesiąc pojawia się kilka gier, które są dostępne dla subskrybentów do pobrania przez określony czas. We wrześniu w Amazon Prime Gaming można było pobrać m. in. Assassin's Creed Origins, Śródziemie: Cień Mordoru i Football Manager 22. 

Nowe gry w usłudze Amazon Prime Gaming na październik 2022:

 • Fallout 76 (Microsoft Store)
 • Śródziemie: Cień Wojny (GOG)
 • Total War: Warhammer II (Epic Games Store)
 • Glass Masquerade (Legacy Games)
 • Loom
 • Hero's Hour
 • Horace 

 

Źródło: https:

Google znów to robi – zamyka usługę. To spektakularna porażka

Dodano: 29.09.2022 21:48 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Google Stadia kontroller

Krążące wcześniej plotki potwierdziły się – Google oficjalnie poinformował o zamknięciu usługi gier w chmurze Stadia. Co to oznacza dla użytkowników?

Google ma już bogatą tradycję, jeżeli chodzi o tworzenie nowych usług i aplikacji, a później ich zamykanie. O ile jednak dotąd zazwyczaj były to projekty dublujące się, o niewielkim potencjale albo przestarzałe, to tym razem zamykana jest usługa o, wydawałoby się, wielkiej przyszłości – Google Stadia.

Wczoraj w sieci pojawiły się doniesienia, że i ta usługa spocznie na cmentarzyku projektów Google. Dziś amerykański gigant oficjalnie zakomunikował to na swoim blogu. Powód? Zbyt mała popularność usługi.

Kilka lat temu uruchomiliśmy gamingowy serwis Stadia. I chociaż podejście Stadii do strumieniowania gier zostało zbudowane na silnych podstawach technologicznych, nie zyskało ono wśród użytkowników oczekiwanej przez nas popularności, dlatego podjęliśmy trudną decyzję o rozpoczęciu likwidacji naszej streamingowej usługi Stadia

– wyjaśnia Google na blogu.

Zamknięcie usługi planowane jest na 18 stycznia 2023 r. Do tego czasu będzie można korzystać ze Stadii na dotychczasowych zasadach, co pozwoli graczom zakończyć rozgrywkę w rozpoczętych grach.  

A co później? Google obiecuje, że zwróci graczom, którzy zainwestowali w Stadię wszystkie poniesione koszty – chodzi nie tylko o gry i dodatki w kupione w sklepie Stadia, ale także sprzęt kupiony w Google Store – w tym przypadku mowa głównie o kontrolerach do gier, których nie trzeba będzie nawet zwracać. Refundacje mają zakończyć się do połowy stycznia. Nie obejmą one jedynie płatnej usługi Stadia Pro, w myśl założenia, że została już wykorzystana, przy czym w okresie zamykania obecni subskrybenci oferty Pro nie zostaną obciążeni nowymi opłatami, za to będą mogli korzystać z benefitów. 

Rozwijające się usługi streamingu gier postrzegane są jako jedna z ważniejszych gałęzi cyfrowej rozrywki. Inwestują w to kolejne duże firmy jak Microsoft, Sony, Amazon czy NVIDIA, swoich sił próbują także mniejsi dostawcy. Google jako gigant technologiczny o światowym zasięgu miał wszelkie podstawy, by wybić się na mocną pozycję, przyciągnąć graczy i dokonać kolejnej rewolucji. W końcu wizja odpalania gier AAA na dowolnym sprzęcie, nawet w zwykłej przeglądarce lub bezpośrednio na telewizorze, miała w sobie spory potencjał. 

Niestety, uruchomiona w 2019 roku Stadia od początku nie cieszyła się popularnością. Gracze narzekali na problemy techniczne, ograniczony wybór tytułów, do tego dochodziły zgrzyty personalne w oddziale Google zajmującym się usługą. Koniec Stadii nie dziwi, ale też nie da się ukryć – to spektakularna porażka Google, jedna z większych w historii firmy.

 
 

Źródło: https:

Amazon Kindle Scribe – debiutuje e-czytnik z rysikiem

Dodano: 29.09.2022 19:10 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Amazon Kindle Scribe

Kindle Scribe to nowy czytnik firmy Amazon. Urządzenie łączy cechy dotychczasowych modeli Kindle z nowymi funkcjami jak w tablecie.

Amazon Kindle Scribe to największy czytnik e-booków z serii Kindle – ma wymiary 196 x 230 x 5,8 mm, waży 433 g, a większą część przedniego panelu zajmuje ekran o przekątnej 10,2 cala. Jest to dotykowy, e-inkowy wyświetlacz Paperwhite (16 odcieni w skali szarości), o gęstości 300 ppi, pokryty warstwą antyodblaskową. 

Można go obsługiwać nie tylko palcem, ale także za pomocą rysika. W zestawie znajduje się prosty, magnetyczny rysik, mocowany do obudowy, można też wybrać wersję z lepiej wyposażonym piórkiem Premium Pen z e-gumką na drugim końcu i dodatkowymi opcjami ułatwiającymi obsługę. 

Amazon Kindle Scribe

Rysik to jedna z największych zalet tego modelu. Posługując się nim, można pisać i rysować po ekranie, na przykład, by dodawać notatki do czytanej lektury – tak jak niektórzy robią w papierowych książkach. Notatki są organizowane według tytułu książki, co pozwala je później łatwo wyszukiwać, przeglądać i eksportować.

Na tym się jednak przydatność rysika nie kończy – można za jego pomocą tworzyć osobne notatki i listy zadań, jak w papierowym notatniku. Do wyboru są różne szablony, np. papier w linie, w kratkę czy lista do odznaczania punktów. Podczas pisania czy rysowania użytkownik może korzystać z dodatkowych narzędzi – gumki, cofania, zaznaczania itd. Wszystkie tworzone w ten sposób dokumenty są synchronizowane z chmurą i w 2023 roku mają być również dostępne w mobilnej aplikacji Kindle. Czytnik pozwoli także na dodawanie notatek do plików PDF oraz dokumentów Microsoft Word.

Amazon Kindle Scribe

Amazon Kindle Scribe dostępny jest z pamięcią 16 GB, 32 GB lub 64 GB. Łączność zapewnia Bluetooth i Wi-Fi. Wbudowany akumulator pozwoli na 12 tygodni pracy podczas czytania i 3 tygodnie z rysikiem.

Czytnik Amazon Kindle Scribe wejdzie do sprzedaży 30 listopada – w amerykańskim Amazonie ma kosztować od 339 USD (1683 zł) za najprostszy wariant 16 GB z podstawowym modelem rysika. 

 
 

Źródło: https:

Watykan tak, Polska nie. Android na Windows 11 w nowych krajach

Dodano: 29.09.2022 16:22 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Android na Windows 11

Microsoft rozszerza listę krajów, w których dostępna jest funkcja pozwalająca instalować i uruchamiać aplikacje Androida bezpośrednio w Windows 11. Teraz mogą z niej skorzystać mieszkańcy 21 kolejnych państw i terytoriów.

Microsoft pracuje nad możliwością uruchamiania aplikacji Androida na Windows 11 już od wielu miesięcy. Do działania wykorzystywana jest warstwa programowa Windows Subsystem for Android (WSA), zaś bezpośrednio aplikacje dostarczane są przez sklep Amazon Appstore. Dotąd z tego rozwiązania mogli korzystać tylko użytkownicy programu Windows Insider w Stanach Zjednoczonych i Japonii

 

W ostatnich dniach Microsoft po cichu rozszerzył listę krajów i terytoriów, w których użytkownicy mogą korzystać z WSA i Amazon Appstore na Windows 11. Oto ona: 

Andora, Austria, Belgia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Guernsey, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Japonia, Jersey, Liechtenstein, Luksemburg, Monako, San Marino, Hiszpania, Szwajcaria, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Watykan.

Użytkownicy Windows 11 w tych krajach będą mogli instalować aplikacje Androida po pobraniu Windows Subsystem for Android ze sklepu Microsoft Store i zalogowania się do konta Amazon Appstore. Nie jest już przy tym wymagane uczestnictwo w programie Windows Insider.

Android na Windows 11

Jak widać, na liście jest sporo państw z Europy Zachodniej, w tym tych miniaturowych. Uwagę zwraca Watykan, gdzie na pewno jest wielu windowsowych i androidowych geeków, smuci jednocześnie brak Polski. Z drugiej jednak strony nowa lista pozwala mieć nadzieję, że wkrótce aplikacje Androida na Windows 11 bez dodatkowych kombinacji i zewnętrznych emulatorów będą dostępne w następnych krajach, także i u nas.

Żeby korzystać z WSA, komputer w Windows 11 musi spełniać określone wymagania sprzętowe. Zalecany jest procesor co najmniej klasy Intel Core i3 8. generacji lub AMD Ryzen 3000 – a w przypadku laptopów Qualcomm Snapdragon 8c. Niezbędny jest także dysk SSD oraz przynajmniej 8 GB pamięci RAM, chociaż rekomendowane jest 16 GB.

 
 

Źródło: https:

Kindle Scribe to Kindle, jakiego jeszcze nie było

Dodano: 29.09.2022 8:25 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Spodziewali#x15B;my si#x119;, #x17C;e podczas swojej wielkiej prezentacji sprz#x119;towej Amazon mo#x17C;e pokaza#x107; nowego Kindle#x2019;a, Mimo to w przypadku modelu Scribe mo#x17C;na m#xF3;wi#x107; o niema#x142;ym zaskoczeniu.

Źródło: https:

Amazon na pierwsze urodziny startuje z Ekskluzywnymi Okazjami Amazon Prime

Dodano: 27.09.2022 20:33 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Amazon ogłasza Ekskluzywne Okazje Amazon Prime – nowe, dwudniowe (11-12 października) wydarzenie zakupowe z którego skorzystać mogą wyłącznie klienci Prime.

Źródło: https:

Amazon zdradził ceny procesorów Intel Core 13. generacji (Raptor Lake)

Dodano: 26.09.2022 14:43 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Amazon zdradził ceny procesorów Intel Core 13. generacji (Raptor Lake)

Na brytyjskiej wersji Amazona przez krótki okres pojawiły się ceny procesorów Intel Core 13. generacji (Raptor Lake). Jeśli są prawdziwe, to szykują się duże podwyżki.

Do końca roku powinny zadebiutować procesory Intel Core 13. generacji, znane także jako Raptor Lake. Liczne doniesienia sugerują, że będą to bardzo wydajne jednostki. Szkoda, że przyjdzie nam za nie słono zapłacić, a tak przynajmniej sugeruje wyciek cen na brytyjskim Amazonie.

Ceny procesorów Intel Raptor Lake

Na brytyjskiej wersji Amazona przez krótki czas, przy procesorach Intel Core 13. generacji, wyświetlały się ceny nowych układów. Trudno ocenić, czy były to tylko tzw. zaślepki, czy może rzeczywiste kwoty, jakie przyjdzie nam za CPU zapłacić. Jeśli prawdziwa jest ta druga opcja, to Niebiescy zgotowali nam dużą podwyżkę cen.

Na Amazon.uk pojawiły się ceny czterech układów: Core i9-13900K, Core i7-13700K, Core i7-13700KF oraz Core i5-13600KF. Prezentują się one następująco:

 • Intel Core i9-13900K - 750,12 funtów
 • Intel Core i7-13700K - 547,22 funtów
 • Intel Core i7-13700KF - 516,58 funtów
 • Intel Core i5-13600K - 349,75 funtów

Ceny procesorów Intel Core 13 gen (Raptor Lake)

Według aktualnych kursów to kolejno mniej więcej: 4000, 2915, 2750 oraz 1870 zł. Oznacza to dużą podwyżkę z generacji na generację. Dla porównania w tym samym Amazonie odpowiedniki 12. generacji są o 80-140 funtów tańsze, co daje około 400-750 zł różnicy. Oczywiście dochodzi tutaj tzw. podatek od nowości, ale patrząc na sytuację na świecie, nie jest to chyba żadne zaskoczenie, że ceny idą do góry. Niestety.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone