wtorek, 20 marca 2018 r.  Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego
Wiadomości z tagiem Amerykańska  RSS
Nectome - ta firma Was zabije, abyście mogli żyć wiecznie

Dodano: 19.03.2018 13:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nectome - ta firma Was zabije, abyście mogli żyć wiecznieAmerykańska firma Nectome twierdzi, że odkryła sposób na to, jak zakonserwować ludzki mózg. Pewien proces chemiczny ma pozwolić na to, aby zatrzymać jego działanie, bez wyrządzania uszkodzeń. Sposób ten ma być tak dobry, że w najbliższej przyszłości wielu naukowców zacznie go wykorzystywać. Planem Nectome od początku było balsamowanie mózgów umierających osób, by w przyszłości móc przywrócić ich wspomnienia do życia. Nie ma to jednak służyć wybudzaniu ludzi w momencie znalezienia np. odpowiedniego lekarstwa na dziś nieuleczalne jeszcze choroby. Celem jest przetrzymanie funkcjonalnego mózgu do momentu opatentowania sposobu na przeniesienie zawartości umysłu do komputera.

Źródło: https:

Fitbit Versa i Ace - nowy smartwatch i smartband dla aktywnych

Dodano: 14.03.2018 17:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Fitbit Versa i Ace - nowy smartwatch i smartband dla aktywnychWodoodporny smartwach Versa i smartband Ace dla najmłodszych użytkowników to nowości w ofercie Fitbita. Amerykański koncern wyraźnie zaczyna rozszerzać portfolio swoich produktów, próbując dotrzeć do zupełnie nowych klientów i skłonić do aktywności fizycznej nawet dzieci. Przy okazji Fitbit dostosowuje aplikacje dla smartwatchy do potrzeb kobiet oraz wypełnia smartwatche rozrywką, ostatecznie zbiór ulubionych utworów jest najlepszym towarzyszem zmagań fizycznych. Inne zmiany wprowadzone w oprogramowaniu dostarczanym wraz ze smartwatchami i smartbandami to m.in. opcje umożliwiające nadzór rodziców nad aktywnością fizyczną dzieci oraz kalendarz uwzględniający potrzeby płci pięknej.

Źródło: https:

Dziś do Ziemi dotrze burza magnetyczna. Spodziewajcie się utrudnień

Dodano: 14.03.2018 13:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Amerykańska agencja NOAA poinformowała o nadchodzących skutkach burzy słonecznej. Prawdopodobnie będzie można je odczuć na przełomie środy i czwartku.

Źródło: tech.wp.pl

Microsoft zamierza sprzedawać Galaxy S9 oraz S9+

Dodano: 09.03.2018 16:09 | 7 odsłon | 0 komentarzyMicrosoft nie rezygnuje ze sprzedaży smartfonów. Nawet jeśli nie są to urządzenia z mobilnym Windowsem. Amerykański sklep Microsoftu rozpoczął przedsprzedaż Galaxy S9 oraz S9+.

Źródło: www.telepolis.pl

YouTube oskarżony o dyskryminację białych oraz azjatów

Dodano: 03.03.2018 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzyDawny pracownik Google'a oskarża YouTube'a o dyskryminację rasową. Amerykański gigant wolał zatrudniać na podstawie rasy i płci a nie na podstawie umiejętności.

Źródło: www.telepolis.pl

Amerykańska armia zbudowała latający spodek VZ-9 Avrocar. Pomógł w tym utalentowany Polak

Dodano: 02.03.2018 13:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Latające spodki naprawdę istnieją - zbudowała je amerykańska armia. Nie jest to jednak dowód na kontakty z pozaziemskimi cywilizacjami, ale...

Źródło: tech.wp.pl

ESRB dodaje nowe oznaczenie dla gier, w których za cyfrowe dodatki można płacić prawdziwymi pieniędzmi

Dodano: 27.02.2018 21:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Czekamy na reakcję PEGI. Amerykańska organizacja ESRB zajmująca się ocenianiem zawartości i klasyfikacją wiekową gier poinformowała o dodaniu nowego oznaczenia „In-Game Purchases”. W założeniu będzie ono informować kupującego, że w danym tytule zintegrowany jest system płatności prawdziwą gotówką za cyfrowe dodatki. Można spodziewać się, że informację znajdzie się na większości opakowań z grami.

Źródło: https:

MWC 2018: Qualcomm zapowiada SoC z serii Snapdragon 700

Dodano: 27.02.2018 19:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


MWC 2018: Qualcomm zapowiada SoC z serii Snapdragon 700Na pierwszy rzut oka raczej każdy może się połapać w nazewnictwie procesorów Qualcomma. Ogólnie mamy cztery serie chipów: 200, 400, 600 oraz 800. Do tej pierwszej należą układy goszczące w najtańszych urządzeniach na rynku, do drugiej wydajniejsze chipy znane z popularnych budżetowych smartfonów, natomiast dwie ostatnie serie to kolejno średnia i najwyższa półka. No dobrze, ale gdzie tu miejsce na wyższy segment, aczkolwiek jeszcze nie topowy? Bardziej obeznani wskażą tutaj układy takie jak Snapdragon 652 czy 660, jednak ta "szóstka" z przodu i tak ciągle kojarzy się z urządzeniami z średniego segmentu. Amerykański producent postanowił w końcu coś z tym zrobić i zapowiedział właśnie rodzinę Snapdragon 700, która powinna ostatecznie wyjaśnić sprawę.

Źródło: https:

Publikowanie tweetów z treściami chronionymi prawami autorskimi może być nielegalne

Dodano: 22.02.2018 20:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Amerykański sąd wydał wyrok, zgodnie z którym zamieszczanie na stronach internetowych tweetów zawierających materiały chronione prawem autorskim jest niedozwolone. Orzeczenie może oznaczać w USA problemy dla wydawców publikujących w swoich artykułach treści umieszczone na Twitterze, a organizacje broniące wolności słowa w sieci nie kryją wątpliwości.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

W marcu pożegnamy okulary i powitamy bioniczne soczewki

Dodano: 21.02.2018 11:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W marcu pożegnamy okulary i powitamy bioniczne soczewkiWiększość z nas (to znaczy z tych, którzy nie mają problemów ze wzrokiem) myśli, że nasze oczy posłużą nam do końca życia. Z oczu korzystamy nieustannie, a powieki zamykamy jedynie gdy idziemy spać. Nic dziwnego, że w czasach, kiedy czytamy, piszemy i generalnie używamy oczu w bardziej niż kiedykolwiek eksploatacyjny sposób, te zaczynają się nam psuć. Innym problemem są wady wrodzone, gdzie od dziecka zmuszeni jesteśmy przywdziać okulary na nos i choć dziś jest już w tej materii nieco lepiej, to jeszcze 10 lat temu binokle na oczach dzieciaków były niemal obrazą i uczniowie mieli mocne opory, aby je zakładać. Dziś więcej niż 285 milionów ludzi ma już problem z patrzeniem na świat. Tylko jedna trzecia tych przypadków to zaćma. Amerykański Narodowy Instytut Zdrowia do Spraw Wzroku szacuje, że połowa Amerykanów będzie miała problemy z oczami do momentu osiągnięcia 80. roku życia. Na szczęście nadchodzi bioniczna soczewka, która może rozwiązać wiele z tych problemów.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone