sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Android  RSS
Google, Samsung i LG zdominowały europejski rynek systemów w telewizorach

Dodano: 03.02.2023 20:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Europejski rynek systemów operacyjnych w telewizorach jest zdominowany przez trzy platformy: Tizen Samsunga, webOS firmy LG oraz Android TV/Google TV firmy Google. Ta ostatnia w 2021 i 2022 r. odnotowała według danych firmy Dataxis największy wzrost i tendencja ta ma się utrzymać w 2023 r. Jednocześnie na rynku nie brakuje pretendentów, w tym zarówno nowych, jak i już istniejących.

Źródło: https:

Wygląd Realme GT Neo 5 ujawniony. Zobaczcie, jak się świeci

Dodano: 03.02.2023 17:13 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Realme GT Neo 5

Realme GT Neo 5 zadebiutuje oficjalnie 9 lutego. Przed zbliżającą się premierą producent podaje coraz więcej szczegółów o smartfonie. Dwa nowe filmy ujawniają nietypowe elementy obudowy.

Realme GT Neo 5 pojawia się w zapowiedziach już od dosyć dawna, producent zdążył się też pochwalić szczegółami niezwykle szybkiego ładowania o mocy 240 W, z którego korzysta jego nowość. Pewne wątpliwości dotyczyły jednak wyglądu – smartfon pojawiał się na renderach, ale dopiero filmiki opublikowane przez Realme ujawniają ciekawe szczegóły, w tym fioletowy kolor obudowy, ale nie tylko.

W miejscu, gdzie na renderach Realme GT Neo 5 pojawiało się czarne przedłużenie modułu aparatu, w rzeczywistości kryje się oświetlenie LED, ułożone w kształt zbliżony do prostokąta. Będzie można je personalizować, by świeciło się różnymi kolorami w zależności do sytuacji: na czerwono, żółto, zielono niebiesko czy fioletowo, a w ten sposób smartfon poinformuje nas o powiadomieniach, jak nadchodzące połączenia głosowe, wiadomości czy rozładowana bateria. Niewykluczone też, że doświetlenie będzie wspierać pracę aparatu i kamery.

Wygląda to ciekawie i przypomina trochę smartfony gamingowe. Widać też pewne inspiracje Nothing Phone’em. Nie wszystkim tak zdecydowana stylistyka przypadnie do gustu, ale niewątpliwie smartfon się wyróżnia.

Z tego, co dotychczas wiadomo, Realme GT Neo 5 ma ekran AMOLED o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 144 Hz. Sekcję foto reprezentuje główny aparat 50 Mpix z OIS

Moc do pracy dostarczy układ Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, wspierany przez pamięć RAM LPDDR5 o pojemności do 12 GB. Z kolei pamięć wewnętrzna UFS 3.1 w topowym wariancie będzie miała 1 TB. Smartfon zapewni też łączność 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 oraz NFC. Wersja z ładowaniem 240 W ma akumulator o pojemności 4600 mAh, jest też wariant 5000 mAh zasilany mocą 150 W. Wszystkim będzie dyrygował Android 13 z interfejsem Realme UI 4.0.

 
 

Źródło: https:

Oszukali Apple. Do App Store trafiły złośliwe aplikacje

Dodano: 03.02.2023 11:15 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Oszukali Apple. Do App Store trafiły złośliwe aplikacje

Apple App Store nie jest jednak tak szczelny, jak mogło się wydawać. Cyberprzestępcy zdołali przechytrzyć restrykcyjne protokoły bezpieczeństwa giganta i w sklepie z aplikacjami dla iPhone'ów znalazło się złośliwe oprogramowanie.

Jednym z działań podejmowanych przez cyberprzestępców jest oszustwo typu CryptoRom, które jednak należy do jednych z najbardziej czasochłonnych i skomplikowanych. Schemat jest tu zawsze podobny: hakerzy tworzą i prowadzą na Facebooku fałszywy profil bogatej osoby mieszkającej na przykład w Londynie, po czym szukają potencjalnych ofiar w serwisach i aplikacjach randkowych. W trakcie rozmowy proponują im inwestycje w kryptowaluty, sugerując pobranie specjalnej aplikacji, jak Ace Pro lub MBM_BitScan. Pokrzywdzeni oczywiście nie zdają sobie sprawy, że instalują na swoich smartfonach fałszywe oprogramowanie. W końcu, jak coś jest w App Store, to musi być bezpieczne.

Generalnie bardzo trudno jest ominąć weryfikację bezpieczeństwa w App Store. Wcześniej cyberprzestępcy musieli przekonywać osoby korzystające z urządzeń Apple do instalowania specjalnego profilu konfiguracyjnego, który umożliwiał pobieranie aplikacji z niesprawdzonych źródeł. Był to sygnał alarmujący użytkowników, że coś jest nie w porządku. Wprowadzając złośliwe oprogramowanie do App Store, oszuści wyeliminowali ten problem i zwiększyli szansę na znalezienie potencjalnych ofiar. Trzeba pamiętać, że wielu ludzi po prostu ma zaufanie do bezpieczeństwa rozwiązań Apple.

– powiedział Jagadeesh Chandraiah, starszy badacz zagrożeń w firmie Sophos

Jak oszukano proces weryfikacji w App Store i Google Play?

Aplikacja Ace Pro w sklepie App Store figurowała jako skaner kodów QR. Po jej zainstalowaniu użytkownicy widzieli jednak interfejs umożliwiający zakup, wpłatę i wypłatę kryptowalut. Pieniądze ze wszystkich transakcji trafiały prosto w ręce cyberprzestępców. Na podobnej zasadzie w sklepie Google Play na platformie Android funkcjonowała aplikacja MBM_BitScan, znana też pod nazwą BitScan. Przypominała ona legalny japoński program do handlu cyfrowymi walutami.

Eksperci z firmy Sophos wskazują, że podczas procesu weryfikacji w sklepach należących do Apple'a i Google'a aplikacje te łączyły się z legalnymi stronami internetowymi. Do przekierowania ruchu na fałszywe serwisy dochodziło dopiero po tym, jak programy zostały udostępnione w sklepie wszystkim użytkownikom. Ponieważ ofiary dokonywały operacji finansowych wyłącznie w witrynach, do których odsyłała ich pobrana aplikacja, weryfikatorom Google trudno było wykryć oszustwo.

Lockdown, czyli nowe zabezpieczenie systemu iOS, nie pozwala na instalowanie na urządzeniu profili konfiguracyjnych. Dlatego przestępcy postanowili zmienić strategię i podjęli próbę prześlizgnięcia się przez proces weryfikacyjny App Store.

– wyjaśnił ekspert

Przestępcy, którzy na cel wzięli użytkowników aplikacji randkowych, początkowo działali wyłącznie na terenie Azji. Obecnie ich ofiarami padają jednak także mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Europy. Według wyliczeń firmy Sophos, która śledzi i zgłasza oszustwa tego typu od dwóch lat, zyski cyberprzestępców stosujących przekręt na inwestycje w cyfrowe waluty można już liczyć w milionach dolarów.

Początkowo ofiary sądzą, że inwestycje są opłacalne. Jednak gdy chcą wypłacić środki, okazuje się, że nie ma ani wpłaconych pieniędzy, ani wypracowanych zysków. Podstawową zasadą jest zachowanie ostrożności. Jeśli oferta wydaje się podejrzana lub zbyt atrakcyjna, aby była prawdziwa, to najprawdopodobniej tak właśnie jest.

– dodał Jagadeesh Chandraiah

 
 

Źródło: https:

Android Auto będzie mieć rywala. No zgadnijcie skąd przyjdzie

Dodano: 02.02.2023 19:19 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Android Auto będzie mieć rywala. No zgadnijcie skąd przyjdzie

Rzecz jasna, z Rosji, a sprawy w swoje ręce bierze tym razem tamtejszy telekom MTS. 

Rosjanie nie ustają w wysiłkach, by znane zachodnie usługi zastąpić własnymi, a najnowsza odsłona tej sagi brzmi Android Auto. Tak jakby. Ze wstępnych doniesień wynika bowiem, że powstający projekt skupiony jest bardziej wokół sprzętu, niż oprogramowania, ale dziennik Kommiersant widzi w nim właśnie rosyjskiego Androida Auto.

Jak czytamy w lokalnych mediach, główną rolę w przedsięwzięciu odgrywa telekom MTS, który deklaruje roczną produkcję urządzeń na poziomie około 10 tys. sztuk. Ponoć sprzęt ten ma być składany w zakładach w Twerze, choć już teraz jasnym jest, że wymagane komponenty dostarczą partnerzy z Chin. Autorski będzie natomiast system operacyjny, aczkolwiek też nie w pełni, bo mówi się o wariacji na temat Linuksa.

Ruski Android Auto dla krajowych producentów aut

Sama koncepcja nie wydaje się niczym odkrywczym. Technicznie rzecz biorąc, przywodzi na myśl znane już doskonale na rynku motoryzacyjnym pakiety infotainment. Ot, dotykowy ekran z nawigacją, odtwarzaczem muzyki czy możliwością sparowania z telefonem. 

Co rosyjskie źródła podkreślają w szczególności, to lepsze ich zdaniem dostosowanie do potrzeb konsumenta. Można jednak tylko domniemywać, co właściwie przez to rozumieją. Pewien trop stanowi możliwość implementacji usług moskiewskiego Yandeksu, zamiast Google'a, ale to wcale nie jest przesądzone.

Yandex wejście na rynek infotainment zapowiadał już w 2019 roku i, jak na razie, skończyło się tylko na kilku slajdach i towarzyszących im słowach. Za to pewnym jest, że na planach MTS-u skorzystać mogą lokalne spółki motoryzacyjne, takie jak Sollers czy Motorinvest, wcześniej wskutek sankcji odcięte od technologii zachodniej.

Pytanie, czy faktycznie skorzystają, gdyż wstępne doniesienia dotyczące jakości powstającego produktu, delikatnie mówiąc, optymizmem nie napawają. Egzemplarze przedprodukcyjne są ponoć szalenie niestabilne; zawieszają się i regularnie gubią połączenie Bluetooth. Tymczasem start masowej produkcji ma się odbyć jeszcze w 2023 roku.

Źródło: https:

W Galaxy S23 jednego zabrakło. Apple to ma

Dodano: 02.02.2023 17:21 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Galaxy S23 Ultra

Premiera nowych smartfonów Samsunga z serii Galaxy S23 nie zaskoczyła nowinkami technologicznymi, choć smartfony zostały solidnie usprawnione. Zabrakło jednej z zapowiadanych wcześniej funkcji. Samsung tłumaczy dlaczego.

Chodzi o komunikację satelitarną. O tym, że w Samsungach Galaxy S23 miało się pojawić takie rozwiązanie, nawet lepsze od tego, co zapewniają iPhone’y 14, donosiły branżowe media z Korei. Samsung miał połączyć siły z Iridium Communication, operatorem systemu 66 satelitów rozmieszczonych na niskiej orbicie okołoziemskiej. Dzięki nim smartfony z serii Galaxy S23 miały pozwolić na wysyłanie drogą satelitarną wiadomości tekstowych i obrazów w niskiej rozdzielczości, nie tylko jako komunikaty alarmowe. Taka funkcja może się przydać wszędzie tam, gdzie nie ma zasięgu tradycyjnej sieci komórkowej.

 

Ostatecznie w najnowszej generacji flagowców Samsunga tej funkcji zabrakło. Szef koreańskiego koncernu, Roh Tae-Moon, w rozmowie z serwisem CNET wyjaśnił dlaczego. Stwierdził, że istnieje zainteresowanie łącznością satelitarną w smartfonach i w przyszłości może się pojawić, jednak na razie jest na to zbyt wcześnie. Zdaniem szefa Samsunga, obecnie smartfony nie są gotowe na pełne działanie takiej funkcji.

Roh Tae-Moon zapewnił jednak, że gdy przyjdzie odpowiedni czas, poprawi się infrastruktura satelitarna i technologia będzie na to w pełni gotowa, to mobilny dział odpowiedzialny za smartfony Samsung Galaxy będzie myślał nad wprowadzeniem tej funkcji.

Szef Samsunga przekonuje, że łączność satelitarna jest tylko jednym ze sposobów na ulepszenie smartfonów do zastosowań awaryjnych. Zamiast tego producent na razie koncentruje się na ulepszeniu działania 5G w smartfonach i zawartych w nich czujników. 

Roh Tae-Moon przekonuje, że na obecnym etapie rozwoju łączność satelitarna w smartfonach nie jest rozwiązaniem, które może zapewniać użytkownikom pełne poczucie bezpieczeństwa.

Być może jednak szef Samsunga wkrótce zmieni zdanie. Jedną z funkcji, która zadebiutowała w układach Snapdragon 8 Gen 2, jest właśnie łączność satelitarna. Qualcomm współpracował w tej sprawie z Iridium, by zapewnić w swoich układach dostęp do pasma L, zapewniającego stabilną łączność satelitarną niezależnie od warunków pogodowych. Na razie jednak taka usługa nie jest oferowana i ma się pojawić dopiero w drugiej połowie 2023 roku

Co więcej, smartfony będą musiały być do tego przygotowane sprzętowo (chodzi m.in. o dodatkowe anteny), więc nie ma gwarancji, że każdy model z Snapdragonem 8 Gen 2 połączy się z Iridium. Ostatni element układanki to Android – system Google nie jest jeszcze przygotowany na łączność satelitarną, choć mówi się, że natywne wsparcie dla tej technologii pojawi się w Androidzie 14

 
 
 

Źródło: https:

Debiutuje Oppo Reno8 T 5G, ten większy i trochę lepszy

Dodano: 02.02.2023 15:54 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Oppo Reno8 T 5G

Wczoraj firma Oppo zaprezentowała smartfon Oppo Reno8 T w wersji 4G, który zadebiutował także w Polsce. Równocześnie, choć bez większego rozgłosu, firma przedstawiła Oppo Reno8 T 5G, o nieco innej, nieco ciekawszej specyfikacji.

 

Oppo Reno8 T 5G dostępny jest w innych wariantach kolorystycznych – nie ma wersji pomarańczowej, za to powstał wariant czarny z ekoskóry oraz połyskujący złoto-różowy z tradycyjnym wykończaniem. 

Oppo Reno8 T 5G

Model 5G jest też większy niż wersja 4G – ma ekran Flexible AMOLED o przekątnej 6,7 cala w rozdzielczości Full HD+, z odświeżaniem 120 Hz. 10-bitowy panel zapewnia 100% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3 i jasność do 950 nitów. Wyświetlacz osłania szkło Asahi Glass AGC DT-Star2.

Oppo Reno8 T 5G

Sercem Oppo Reno8 T 5G jest układ Snapdragon 695 (6 nm), który wydajnościowo porównywalny jest do Helio G99 z modelu 4G, ale dodatkowym atutem jest modem 5G, zapewniający łączność w tym standardzie. Poza tym użytkownik skorzysta z Wi-Fi 5, Bluetooth 5.1, NFC oraz pięciu systemów pozycjonowania satelitarnego. Nie ma jednak wyjścia audio 3,5 mm, jak w modelu 4G.

Dostępna są dwa warianty pamięciowe 8 GB + 128 GB i 8 GB + 256 GB. Pamięć RAM oferowana jest standardzie LPDDR4X, a wewnętrzna to UFS 2.2. Jest też opcja zamontowania karty microSD.

Oppo Reno8 T 5G

W Oppo Reno8 T 5G znalazł się aparat o nieco większej rozdzielczości – główna matryca ma 108 Mpix (f/1,7), towarzyszy jej aparat 2 Mpix (f/3,3) do zdjęć makro oraz monochromatyczna jednsotka 2 Mpix <(/strong>f/2,2) do głębi. Przedni aparat ma 32 Mpix (f/2,4).

Energię dostarcza akumulator 4800 mAh z szybkim ładowaniem 67 W SuperVOOC. Wszystkim zarządza Android 13 z ColorOS 13.0.

Oppo Reno8 T 5G

Oppo Reno8 T 5G w porównaniu do wersji 4G ma kilka przewag, ale nie są to cechy kluczowe – zapewnia szybsze ładowanie (w 4G tylko 33 W), ale ma mniejszy akumulator, ma 5G, ma Snapdragona (chociaż starszego), ma lepszy ekran.

Czy Oppo Reno8 T 5G trafi do Polski tak jak wariant 4G? Trudno powiedzieć, na razie smartfon pojawił się w Wietnamie, gdzie kosztuje równowartość 1845 zł. W najbliższych dniach ma też wkroczyć na kolejne rynki.

 
 

Źródło: https:

Motorola stawia na bezpieczeństwo. Ma w tym pomóc nowa aplikacja

Dodano: 02.02.2023 10:44 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Motorola stawia na bezpieczeństwo. Ma w tym pomóc nowa aplikacja

Motorola zabezpiecza swoje smartfony za pomocą sprzętowej i programowej ochrony ThinkShield. Teraz marka wprowadza nową aplikację Moto Secure, która ma umożliwić użytkownikom pełne wykorzystanie wszystkich funkcji zabezpieczeń.

Motorola Moto Secure to aplikacja stanowiąca element platformy ThinkShield. Z pomocą nowej aplikacji można sterować wszystkimi najważniejszymi funkcjami zabezpieczeń danych i ochrony prywatności. Użytkownicy mogą szybko sprawdzać i dostosowywać do swoich potrzeb ochronę smartfonu, korzystając z łatwego dostępu do wszystkich powiązanych aplikacji oraz ustawień Motoroli i Androida.

 
 

Motorola Moto Secure screens1

Nowa aplikacja nie tylko umożliwia szybki dostęp do opcji ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych, ale wprowadza też nowe zabezpieczenia. Ich celem jest wzmocnienie poczucia pewności użytkowników.  

 • Funkcja Ochrona sieci minimalizuje zagrożenia podczas połączeń z publicznymi sieciami Wi-Fi i komórkowymi. Ochrona sieci automatycznie powiadamia użytkowników o wykryciu problemów z bezpieczeństwem hotspotów czy sieci Wi-Fi. Ochrona sieci może też uniemożliwić określonym aplikacjom używanie otwartych połączeń i blokować połączenia 2G, aby zapobiec podszywaniu się przestępców na przykład pod instytucje finansowe.

​​Motorola Moto Secure screens2

 • Zabezpieczenia ekranu blokady umożliwiają przeglądanie wszystkich opcji ekranu blokady w celu konfiguracji potrzebnej ochrony. Można także zablokować funkcje sieciowe i zabezpieczeń. Na przykład poprzednio złodziej mógłby po prostu wyłączyć dostęp telefonu do sieci komórkowej czy Wi-Fi, aby uniemożliwić lokalizację utraconego urządzenia. Dzięki tej funkcji użytkownicy mogą zachować kontrolę i uniemożliwić rozłączenie z siecią komórkową czy Wi-Fi bez odblokowania telefonu.

​​Motorola Moto Secure screens3

 • Zmiana kolejności klawiszy do wprowadzania kodu PIN uniemożliwia ciekawskim zapamiętanie wybieranych cyfr w celu odblokowania telefonu.

​​Motorola Moto Secure screens4

 • Panel prywatności przejrzyście i wyczerpująco pokazuje, które aplikacje korzystały z kalendarza, kontaktów, plików, aparatu, mikrofonu oraz lokalizacji w ciągu ostatnich 24 godzin. Jeżeli jakieś wpisy budzą wątpliwości, użytkownicy mogą zmienić uprawnienia aplikacji i ustawienia zabezpieczeń, a także zmodyfikować opcje ochrony prywatności bezpośrednio w aplikacji Moto Secure.

Nowa aplikacja Moto Secure jest aktualnie dostępna w Lenovo ThinkPhone by Motorola, . W przyszłości z aplikacji będzie też można korzystać na urządzeniach Motoroli z systemem Android 13 lub nowszym.

 
 

Źródło: https:

Infinix rzuca konkurencję na glebę. Tak się robi budżetowce (test)

Dodano: 01.02.2023 16:59 | 13 odsłon | 0 komentarzyInfinix nadal jest nowym graczem na polskim rynku urządzeń mobilnych. Jeżeli oczekiwać powiewu świeżości, to od kogo innego, jak nie od nich? Firma wprowadza do naszego kraju kolejny smartfon i tym razem może mocno namieszać w segmencie budżetowym.

Infinix wszedł do Polski w połowie zeszłego roku i to od razu z grubej rury prezentując kilka swoich ciekawych urządzeń. Jednym z nich był topowy smartfon Zero Ultra z ładowaniem 180 W i aparatem 200 Mpix. Jednak chińskie przedsiębiorstwo ma w swoim asortymencie nie tylko modele z najwyższej półki cenowej. Infinix jest gotowy, by namieszać również wśród budżetowców.

Pod koniec zeszłego roku, Infinix zaprezentował model Note 12 2023, który na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco okrojoną kalką ich wcześniejszego urządzenia Note 12 Pro. Smartfon charakteryzuje się wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości FHD+, szybkim ładowaniem 33 W i niską ceną. W oficjalnym sklepie można urządzenie dostać za 1199 złotych, choć od premiery bywało już na przecenie.

Specyfikacja:

 • Waga: 0,195 kg
 • Wymiary: 16,4 × 7,7 × 0,8 cm
 • Kolor: Biały, Niebieski
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Pamięć wewnętrzna: 128 GB
 • Możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej: do 2 TB
 • Procesor: MediaTek Helio G99    (2x A76 2.2GHz, 6x A55 2.0GHz)
 • Przekątna ekranu: 6.7"
 • Rozdzielczość ekranu: 1080×2400 px
 • Typ ekranu: AMOLED
 • System operacyjny: Android 12
 • Aparat tylny: 50 Mpix/AF+Czujnik głębi 2 MP+Obiektyw Si
 • Aparat przedni: 16 MP
 • Rozdzielczość nagrywania wideo: 2K@30FPS
 • Dźwięk: Podwójne głośniki z Hi-Res
 • Funkcje    : Akcelerometr, Czujnik światła, Czujnik zbliżeniowy, Czytnik linii papilarnych, E-Kompas, Żyroskop
 • Łączność: Bluetooth, GPS, IEEE 802.11 a/b/g/n/ac 2.4G, 5G, NFC, OTG, USB Typ C, Wejście słuchawkowe 3.5 mm Jack, Wi-Fi
 • Gniazdo karty SIM: Dual Nano SIM+Micro SD
 • Sieć: 2G, 3G, 4G
 • Pojemność baterii: 5000 mAh
 • Ładowanie: 33 W

Co w zestawie?


Infinix jest marką, która chce zdobyć zaufanie klienta poprzez uczciwe podejście do oferowanego sprzętu. Coraz więcej firm „zapomina” o tym, by w zestawie zawrzeć ładowarkę. W przypadku smartfona Infinix Note 12 2023 dostajemy pełen zestaw, więc oprócz urządzenia i kabla, możemy liczyć także na ładowarkę 33 W, czyli najmocniejszą, jaką jest w stanie smartfon obsłużyć oraz przezroczystą obudowę ochronną. Nie brakuje również kluczyka do otwarcia tacki SIM ani dokumentacji.

Źródło: https:

Amerykańskie firmy nie będą już mogły ubiegać się o licencje na eksport towarów dla Huawei

Dodano: 31.01.2023 18:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Huawei znalazł się na tzw. czarnej liście amerykańskiego ministerstwa handlu w maju 2019 r. Wpisane na nią podmioty muszą ubiegać się o zgodę Waszyngtonu, by kupować produkty i usługi dostawców z USA - w tym prawa do korzystania z systemów operacyjnych takich jak Android i Windows, a także modemów i innych podzespołów. USA oskarżają Huaweia o kradzież amerykańskiej własności intelektualnej. Waszyngton podejrzewa ponadto, że koncern może być zaangażowany w działania wywiadowcze na rzecz rządu w Pekinie.

Źródło: https:

Realme GT Neo 5 już za kilka dni. Producent podał datę premiery

Dodano: 31.01.2023 11:14 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Realme GT Neo 5 już za kilka dni. Producent podał datę premiery

Firma Realme ogłosiła datę oficjalnej premiery smartfonu GT Neo 5. Będzie to pierwsze urządzenie marki z szybkim ładowaniem z mocą do 240 W.

Już za kilka dni, 9 lutego 2023 roku, oficjalnie poznamy smartfon Realme GT Neo 5. Urządzenie zostanie zaprezentowane w Chinach, natomiast globalnej premiery spodziewamy się podczas zbliżających się targów MWC 2023 w Barcelonie. Wydarzenie to odbędzie się w dniach od 27 lutego do 2 marca.

 
 

Realme GT Neo 5 premiera plakat

Najważniejszą nowością w nadchodzącym smartfonie ma być bardzo szybkie ładowanie akumulatora o mocy aż 240 W. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku , na rynek trafią dwie wersje urządzenia. Jedna będzie zasilana baterią o pojemności 4600 mAh z szybkim ładowaniem o podanej mocy, natomiast w drugiej znajdzie się akumulator 5000 mAh oraz szybkie ładowanie 150 W.

Nowy smartfon Realme będzie miał 6,7-calowy wyświetlacz AMOLED 144 Hz o rozdzielczości 1240 x 2772 piksele oraz główny aparat fotograficzny o rozdzielczości 50 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Pod maską będzie pracować układ Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, współpracujący z 6, 8, 12 lub nawet 16 GB RAM-u (LPDDR5) oraz od 128 GB do 1 TB pamięci masowej (UFS 3.1). Nie zabraknie tu również łączności 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 czy NFC. Nad całością pieczę będzie mieć system Android 13 z interfejsem Realme UI 4.0.

Realme GT Neo 5 TENAA

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone