sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Aplikacja  RSS
Virgin Mobile kończy z wygodną usługą, ale ma coś lepszego

Dodano: 03.02.2023 18:34 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Virgin Mobile

W Virgin Mobile, marce telefonii należącej do spółki P4, sporo się ostatnio dzieje. Zmiany wprowadzane przez operatora wywołały niepokój niektórych użytkowników. Chodzi o doładowania w usłudze na kartę i kwestię PayPala.

W ostatnich dniach . 28 lutego 2023 roku traci moc obecny regulamin ustalający kwestie doładowań. Operator wprowadził nowe zasady. 

Od marca użytkownicy ofert Virgin Mobile na Kartę stracą możliwość korzystania z serwisu samoobsługowego na stronie virginmobile.pl oraz w aplikacji mobilnej Klub Virgin Mobile. Strona internetowa dalej umożliwi doładowania jednorazowe, ale wszystkie inne operacje będą wymagały zalogowania się do aplikacji mobilnej Play24. W niej użytkownicy Virgin Mobile na kartę będą mogli na bieżąco śledzić stan swojego konta, doładować je czy aktywować i dezaktywować pakiety. 

Aplikacja Play24 pozwoli także na wybór doładowań cyklicznych. Operator daje do wyboru płatności kartą płatniczą, BLIK-iem, przelewem bankowym lub za pomocą usług Apple Pay i Google Pay.

Niepokój części użytkowników wywoła kwestia opłat dokonywanych poprzez subskrypcje PayPal. W zapowiedzi nowego regulaminu zabrakło tej usługi, choć była to pierwsza forma płatności cyklicznych w Virgin Mobile na kartę. Zapytaliśmy o to P4.

Koniec PayPal, będzie PayU

W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że płatności cykliczne będą realizowane poprzez system PayU, który zastąpi PayPal. Z wyjaśnień operatora wynika, że ze starej formy płatności korzystało niewielu klientów

Subskrypcje PayPal to metoda bardziej skomplikowana niż doładowania cykliczne PayU (wymagały na przykład posiadania konta PayPal i oferowały tylko jeden rodzaj płatności). Taka forma była dostępna jedynie w aplikacji mobilnej Klubu Virgin Mobile, a baza korzystających z niej klientów była znikoma

 – odpowiedział na nasze pytanie Krzysztof Sylwerski z biura prasowego P4.

Zmiana subskrypcji PayPal na doładowania cykliczne PayU jest jednym z efektów zapowiadanej przeprowadzki klientów z aplikacji Klub Virgin Mobile do Play24. Operator przekonuje, że przyniesie to korzyści, bo PayU oferuje trzy możliwe warianty doładowań automatycznych:

 • stała kwota co miesiąc,
 • stała kwota dzień przed utratą ważności konta,
 • dzień przed odnowieniem pakietu cyklicznego równowartością jego ceny.

Poza tym mechanizmem klienci mają oczywiście możliwość doładowania za pomocą Google Pay, Apple Pay, kartą płatniczą, przelewem bankowym czy korzystając z BLIK-a.

 
 

Źródło: https:

Oszukali Apple. Do App Store trafiły złośliwe aplikacje

Dodano: 03.02.2023 11:15 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Oszukali Apple. Do App Store trafiły złośliwe aplikacje

Apple App Store nie jest jednak tak szczelny, jak mogło się wydawać. Cyberprzestępcy zdołali przechytrzyć restrykcyjne protokoły bezpieczeństwa giganta i w sklepie z aplikacjami dla iPhone'ów znalazło się złośliwe oprogramowanie.

Jednym z działań podejmowanych przez cyberprzestępców jest oszustwo typu CryptoRom, które jednak należy do jednych z najbardziej czasochłonnych i skomplikowanych. Schemat jest tu zawsze podobny: hakerzy tworzą i prowadzą na Facebooku fałszywy profil bogatej osoby mieszkającej na przykład w Londynie, po czym szukają potencjalnych ofiar w serwisach i aplikacjach randkowych. W trakcie rozmowy proponują im inwestycje w kryptowaluty, sugerując pobranie specjalnej aplikacji, jak Ace Pro lub MBM_BitScan. Pokrzywdzeni oczywiście nie zdają sobie sprawy, że instalują na swoich smartfonach fałszywe oprogramowanie. W końcu, jak coś jest w App Store, to musi być bezpieczne.

Generalnie bardzo trudno jest ominąć weryfikację bezpieczeństwa w App Store. Wcześniej cyberprzestępcy musieli przekonywać osoby korzystające z urządzeń Apple do instalowania specjalnego profilu konfiguracyjnego, który umożliwiał pobieranie aplikacji z niesprawdzonych źródeł. Był to sygnał alarmujący użytkowników, że coś jest nie w porządku. Wprowadzając złośliwe oprogramowanie do App Store, oszuści wyeliminowali ten problem i zwiększyli szansę na znalezienie potencjalnych ofiar. Trzeba pamiętać, że wielu ludzi po prostu ma zaufanie do bezpieczeństwa rozwiązań Apple.

– powiedział Jagadeesh Chandraiah, starszy badacz zagrożeń w firmie Sophos

Jak oszukano proces weryfikacji w App Store i Google Play?

Aplikacja Ace Pro w sklepie App Store figurowała jako skaner kodów QR. Po jej zainstalowaniu użytkownicy widzieli jednak interfejs umożliwiający zakup, wpłatę i wypłatę kryptowalut. Pieniądze ze wszystkich transakcji trafiały prosto w ręce cyberprzestępców. Na podobnej zasadzie w sklepie Google Play na platformie Android funkcjonowała aplikacja MBM_BitScan, znana też pod nazwą BitScan. Przypominała ona legalny japoński program do handlu cyfrowymi walutami.

Eksperci z firmy Sophos wskazują, że podczas procesu weryfikacji w sklepach należących do Apple'a i Google'a aplikacje te łączyły się z legalnymi stronami internetowymi. Do przekierowania ruchu na fałszywe serwisy dochodziło dopiero po tym, jak programy zostały udostępnione w sklepie wszystkim użytkownikom. Ponieważ ofiary dokonywały operacji finansowych wyłącznie w witrynach, do których odsyłała ich pobrana aplikacja, weryfikatorom Google trudno było wykryć oszustwo.

Lockdown, czyli nowe zabezpieczenie systemu iOS, nie pozwala na instalowanie na urządzeniu profili konfiguracyjnych. Dlatego przestępcy postanowili zmienić strategię i podjęli próbę prześlizgnięcia się przez proces weryfikacyjny App Store.

– wyjaśnił ekspert

Przestępcy, którzy na cel wzięli użytkowników aplikacji randkowych, początkowo działali wyłącznie na terenie Azji. Obecnie ich ofiarami padają jednak także mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Europy. Według wyliczeń firmy Sophos, która śledzi i zgłasza oszustwa tego typu od dwóch lat, zyski cyberprzestępców stosujących przekręt na inwestycje w cyfrowe waluty można już liczyć w milionach dolarów.

Początkowo ofiary sądzą, że inwestycje są opłacalne. Jednak gdy chcą wypłacić środki, okazuje się, że nie ma ani wpłaconych pieniędzy, ani wypracowanych zysków. Podstawową zasadą jest zachowanie ostrożności. Jeśli oferta wydaje się podejrzana lub zbyt atrakcyjna, aby była prawdziwa, to najprawdopodobniej tak właśnie jest.

– dodał Jagadeesh Chandraiah

 
 

Źródło: https:

Beta testerzy otrzymali Discorda dla PlayStation 5

Dodano: 02.02.2023 14:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Od dzi#x15B; beta testerzy b#x119;d#x105; mogli sprawdzi#x107; czat g#x142;osowy Discorda na PlayStation 5. Aplikacja musi by#x107; zintegrowana z komputerem lub urz#x105;dzeniem mobilnym.

Źródło: https:

Discord zmniejsza wydajność kart graficznych w grach. Pokazujemy jak naprawić aplikację z poradnikiem NVIDIA

Dodano: 01.02.2023 21:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Każdy z nas w mniejszym bądź większym stopniu zna komunikator Discord. Niestety użytkownicy zauważyli, że nie jest on neutralny dla kart graficznych NVIDIA GeForce. Aplikacja do rozmów zmniejsza wydajność GPU w grach wideo. Na szczęście producent opublikował poradnik z rozwiązaniem. Niestety, ale to znowu użytkownik musi naprawić błędy programistów.

Źródło: https:

Virgin Mobile kończy z ważną usługą dla „karciarzy”. Co w zamian?

Dodano: 01.02.2023 9:32 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Masz Virgin Mobile na kartę? Sprawdź, co się zmieni

Operator Virgin Mobile zapowiedział wprowadzenie zmian dla klientów oferty na kartę. Dotyczą one logowania do serwisu samoobsługowego oraz doładowań.

Virgin Mobile wyłącza usługę 

Idą zmiany dla użytkowników Virgin Mobile na kartę. Już 1 marca 2023 roku stracą oni dostęp do dotychczasowego serwisu samoobsługowego, działającego na stronie virginmobile.pl oraz w aplikacji mobilnej Virgin Mobile. Z serwisu tego na dotychczasowych zasadach będą mogli korzystać tylko osoby korzystające z oferty abonamentowej "Dziewicy".

Od 1 marca użytkownicy Virgin Mobile na kartę będą mogli się zalogować do aplikacji mobilnej Play24. Jak informuje fioletowy operator:

W aplikacji można na bieżąco śledzić stan swojego konta, doładować je czy aktywować i dezaktywować pakiety. Aplikacja Play24 dostępna jest do pobrania za darmo w Sklepie Play lub App Store. Do Play24 Abonenci ofert Virgin Mobile na Kartę zalogują się swoim numerem telefonu w Virgin Mobile i kodem PIN ustalonym podczas pierwszego logowania.

 
 

Zmiana w doładowaniach

Spółka P4, operator sieci Virgin Mobile i Play, poinformowała, że 28 lutego 2023 roku traci moc "Regulamin świadczenia Usługi Doładowań SIM USIM dla Abonentów Virgin Mobile na Kartę". Jest to spowodowane zmianami technicznymi w zakresie doładowań.

Doładowania jednorazowe będą nadal dostępne na stronie doladowania.virginmobile.pl. Jednocześnie użytkownicy Virgin Mobile na kartę uzyskają możliwość wykonywania doładowań
jednorazowych i cyklicznych w aplikacji mobilnej Play24. W obu miejscach dostępne będą doładowania dowolną kwotą z zakresu od 5 do 300 zł. Można będzie za nie płacić kartą płatniczą, BLIKIEM, przelewem bankowym lub za pomocą usług Apple Pay i Google Pay.

Zmiany techniczne nie powodują żadnych zmian warunków świadczenia usług telekomunikacyjnych określonych w Cenniku taryfy #ChcęWszystko w ofercie Virgin Mobile na Kartę oraz Regulaminie świadczenia Usług telekomunikacyjnych przez P4 sp. z o.o. w ofercie Virgin Mobile na Kartę.

– czytamy w komunikacie Virgin Mobile

Inne zmiany

1 marca 2023 roku do cennika taryfy #ChcęWszystko w ofercie Virgin Mobile na kartę zostanie dodana usługa cesji, czyli przeniesienia praw i obowiązków wynikających z umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Zmieniony cennik znajduje się .

Jednocześnie 1 marca traci moc "Cennik przeniesienia praw i obowiązków wynikających z Umowy o świadczenie Usług Telekomunikacyjnych przez P4 Sp. z o.o. w ofercie Virgin Mobile na Kartę".

W przypadku braku akceptacji powyższych zmian, Abonentom korzystającym z ww. Cennika przysługuje prawo wypowiedzenia Umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, z którego można skorzystać do dnia wejścia w życie zmian tj. do 01.03.2023 r.

– przypomina operator sieci Virgin Mobile

 
 

Źródło: https:

mObywatel miał rację. Hejterzy dostają soczystego liścia

Dodano: 27.01.2023 10:15 | 41 odsłon | 0 komentarzy


mObywatel miał rację. Hejterzy dostają soczystego liścia

Aplikacja mObywatel nieustannie się rozwija, a rząd dodaje do niej nowe funkcje i dokumenty. Sens jednej z takich nowości budził nieco wątpliwości, jednak rząd już się może pochwalić pierwszymi, dobrymi statystykami.

Od 9 stycznia w aplikacji mObywatel dostępne są trzy nowe legitymacje elektroniczne: adwokacka, poselska oraz mLegitymacja emeryta i rencisty, wprowadzona wraz z ZUS-em. Ta ostatnia wzbudziła trochę wątpliwości i złośliwości. Sceptycy przekonywali, że seniorzy nie używają przecież smartfonów, tylko raczej zwykłe telefony z klawiaturą, a jeżeli jednak już mają nowocześniejszy sprzęt, to nie będą w stanie poradzić sobie z mObywatelem.

Wczoraj rząd pochwalił się pierwszymi statystykami dotyczącymi mLegitymacja emeryta i rencisty. Przez 2,5 tygodnia w aplikacji mObywatel zostało już pobranych 130 tys. takich dokumentów. To oczywiście wciąż niewielka część w porównaniu do tej części naszego społeczeństwa, która obejmuje ponad 9 milionów Polaków, ale start jest obiecujący. Co więcej, nowi emeryci i renciści nie do końca mają pełen wybór.

 

Legitymacja emeryta i rencisty tylko w mObywatelu

Emerytom i rencistom, którzy mają już legitymację w postaci plastikowej karty identyfikacyjnej, wydana zostaje automatycznie również legitymacja w wersji elektronicznej. Takie osoby mogą korzystać z obu wersji dokumentu – tradycyjnej, plastikowej karty oraz mLegitymacji, którą trzeba pobrać w aplikacji mObywatel.

Co jednak ważne, osoby, które nie maja jeszcze plastikowego dokumentu, otrzymają tylko mLegitymację, czyli dokument w postaci elektronicznej, do włączenia w aplikacji. Żeby otrzymać tradycyjną legitymację w postaci plastikowej karty, nowi emeryci i renciści, nabywający świadczenia w 2023 roku, muszą złożyć wniosek do ZUS. W ten sposób rząd nieco na siłę forsuje mLegitymację, ograniczając Polakom wybór.

Plusem jest jednak to, że cyfrowa mLegitymacja emeryta-rencisty działa jak tradycyjny dokument. Wystarczy pokazać ją na ekranie swojego smartfonu, by potwierdzić status emeryta lub rencisty i skorzystać z przysługujących ulg.

 
 

Źródło: https:

AI poprawiło dźwięk. Efekt? Niesamowity

Dodano: 26.01.2023 10:55 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Sztuczna inteligencja potrafi poprawi#x107; jako#x15B;#x107; nagra#x144; audio. I to jak potrafi! Aplikacja Adobe Podcast z funkcj#x105; Speech Enhancement naprawd#x119; zmienia zasady gry.

Źródło: https:

mObywatel pozwala złożyć ważny wniosek. Skorzystają tysiące Polaków

Dodano: 25.01.2023 17:14 | 36 odsłon | 0 komentarzy


mObywatel pozwala złożyć ważny wniosek

Aplikacja mObywatel zyskała kolejną użyteczną funkcję. Skorzystają z niej osoby, które ogrzewają swoje domy lub mieszkania gazem.

Od Nowego Roku osoby, które ogrzewają swoje domy lub mieszkania gazem, mogą złożyć wniosek o refundację zapłaconego podatku VAT za paliwo gazowe dostarczone w 2023 roku. Jak powiedział Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, będzie mogło z tego skorzystać nawet 300 tysięcy Polaków.

Wniosek, o którym mowa powyżej, jest przeznaczony dla osób, które:

 • korzystają z ogrzewania gazowego – urządzenie grzewcze zasilane paliwami gazowymi musi być zgłoszone lub wpisane do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).
 • spełniają kryteria dochodowe:
  • w gospodarstwie jednoosobowym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza 2100 zł netto,
  • w gospodarstwie domowym wieloosobowym wysokość przeciętnego miesięcznego dochodu nie przekracza kwoty 1500 zł netto na osobę.

Wniosek składa osoba, która zawarła umowę sprzedaży paliw gazowych lub umowę kompleksową, czyli jest odbiorcą wskazanym w fakturze VAT, dokumentującej dostarczenie paliw gazowych.

Wniosek w aplikacji mObywatel

Do złożenia wniosku o refundację podatku VAT potrzebne będą:

 • faktura VAT dokumentująca dostarczenie paliw gazowych w 2023 roku oraz dowód zapłaty za tę fakturę (zdjęcie lub PDF),
 • dane składającego wniosek i innych członków gospodarstwa domowego,
 • w szczególnych przypadkach także dodatkowe dokumenty, opisane we wniosku.

Kolejny krok to uruchomienie i zalogowanie się w aplikacji mObywatel (można ją za darmo pobrać ze sklepów Google Play i App Store). Na pulpicie aplikacji wybieramy ikonę "Złóż wniosek" i z listy wybieramy "Wniosek o refundację podatku VAT za paliwo gazowe dla gospodarstw domowych".

mObywatel wniosek gaz screens

 
 

Źródło: https:

ChatGPT wspiera badaczy przy pisaniu artykułów naukowych

Dodano: 24.01.2023 20:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Aplikacja ChatGPT może z powodzeniem inspirować naukowców przy pisaniu artykułów. Jest też wsparciem w kwestiach koncepcyjnych i językowych - powiedział PAP Marcin Wilkowski z Centrum Kompetencji Cyfrowych UW.

Źródło: https:

Aplikacja Xbox w telewizorach Samsunga z 2021 r.

Dodano: 24.01.2023 20:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Na telewizorach Samsunga z 2021 r. można już zainstalować aplikację Xbox, która daje dostęp do gier z biblioteki Xbox Game Pass.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone