sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Aplikacja  RSS
5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 65

Dodano: 15.10.2021 15:46 | 4 odsłon | 0 komentarzySklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na wartościowe i użyteczne narzędzia, które warto mieć pod ręką.

Lingory – nauka koreańskiego od podstaw

Cena: 0 zł, reklamy, opcjonalny abonament. Pobierz z Google Play

Lingroy. Nauka koreańskiego, żeby zrozumieć Squid Game

Ogromna popularność serialu Squid Game pociągnęła za sobą większe zainteresowanie Koreą i językiem koreańskim. Dlatego w tym tygodniu proponuję aplikację, która umożliwi łatwą i przyjemną naukę tego języka. Aplikacja składa się z prostych ćwiczeń, które wprowadzają coraz więcej zwrotów do repertuaru. Nauka będzie wymagała sporo pracy, bo jednocześnie Lingroy wprowadza mowę, słuchanie i pisanie. Warto mieć pod ręką także zeszyt, by ćwiczyć poznawanie nietypowego alfabetu, używanego w Korei. Po każdym rozdziale ze zwrotami trzeba wypełnić test sprawdzający wiedzę.

Co ciekawe, w Lingroy można uczyć się, płacąc abonament, albo za darmo, oglądając reklamy co kilka ćwiczeń. Do nauki potrzebne jest logowanie – inaczej aplikacja nie zapisze postępów.

Supershift – łatwy kalendarz dla pracujących na zmiany

Cena: 0 zł za układanie kalendarza, 36,99 zł za udostępnianie. Pobierz

Supershift. Kalendarz zmianowy w sklepie Play

Układanie kalendarza z dyżurami redakcyjnymi to zmora, dlatego zaczęłam niedawno szukać czegoś łatwiejszego w użyciu niż Outlook. Wpadł mi w oko zaktualizowany niedawno Supershift, gdzie mogę przygotować szablony zmian i łatwo oznaczać dni, w które pracę zaczynam o wskazanej godzinie. Można też przygotować tu stały schemat rotacyjny oraz wygenerować raporty godzinowe. Można również obliczyć wynagrodzenie na podstawie liczby przepracowanych godzin, a w zmianach uwzględnić miejsce pracy i przerwy.

Ponadto kalendarz można wyeksportować w różnych formatach. Można zarówno dodać wszystkie zmiany do używanego już kalendarza, jak i wydrukować sobie plan z pliku PDF. Ta przyjemność kosztuje niecałe 40 zł i jest wybawieniem dla osób układających grafiki.

 
 

Google Znajdź moje urządzenie – już nigdy nie zgubisz telefonu

Cena: 0 zł za lekcję próbną, kolejne według cennika. Pobierz

Google Znajdź moje urządzenie dla Androida

Google Znajdź moje urządzenie to aplikacja ułatwiająca korzystanie z usługi lokalizacji urządzenia, połączonego z kontem Google. Możesz tu skorzystać z tych samych funkcji, co na stronie google.com/android/find, ale jest to wygodniejsze na małym ekranie:

  • zobacz lokalizację urządzenia na mapie,
  • włącz dzwonek z pełną głośnością, by szybciej znaleźć telefon lub zegarek,
  • wyczyścić i zablokować zgubione urządzenie,
  • sprawdź stan akumulatora i inne parametry urządzenia.

Opisana usługa jest częścią programu Play Protect. Nie trzeba instalować aplikacji na urządzeniu, by do konta Google było zgłaszane położenie telefonu lub zegarka.

LeafSnap Plant Identification – i już wiesz, czyj to liść

Cena: 0 zł z reklamami, opcjonalny abonament. Pobierz 

LeafSnap. Identyfikacja roślin w sklepie Play

Zapowiada się ładny weekend, a to zawsze dobry pretekst do jesiennego spaceru i oglądania kolorowych liści. LeafSnap wykorzystuje sztuczną inteligencję do identyfikacji roślin, z których te liście mogą pochodzić. Aplikacja wymaga, by zrobić zdjęcie liścia i na tej podstawie wyszukuje podobne obiekty i podpowiada, do jakiego gatunku może należeć.

To nie koniec. LeafSnap potrafi identyfikować także kwiaty, owoce i korę drzew. Nie zabrakło też identyfikacji roślin doniczkowych, co może pomóc utrzymać je w dobrej kondycji przez cały rok. Jest tu nawet kalendarzyk podlewania i nawożenia. Aplikacja nie ma limitu identyfikacji, ale przy każdym użyciu trzeba poświęcić chwilę na reklamę.

ePraca – rząd pomaga znaleźć pracę i zdobyć wiedzę

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo z 

ePraca w Google Play

ePraca to nowa aplikacja Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, przeznaczona do wyszukiwania i przeglądania ofert pracy i kursów. To ta sama baza, którą znajdziemy na stronie oferty.praca.gov.pl, ale w formie, którą łatwiej można przeglądać na telefonie. Nie bez znaczenia jest też możliwość filtrowania ofert i ogłoszeń na podstawie aktualnej lokalizacji.

Interesujące oferty można dodać do ulubionych lub udostępnić znajomym. Przy każdej z nich są opisane wymagania, wynagrodzenie, a także dane kontaktowe. Ponadto znajdują się to informacje o webinarach i szkoleniach, prowadzonych przez lokalne Urzędy Pracy.

 
 
 
 
 

Źródło: https:

Nowa wersja aplikacji iTaxi

Dodano: 12.10.2021 19:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Aplikacja Pasażera iTaxi została zaktualizowana do wersji 5.0 z uproszczoną i skróconą ścieżką zamówienia przejazdu oraz nowymi grafikami widocznymi już na ekranie głównym.

Źródło: https:

Google traktuje iOS coraz poważniej. Aplikacje dla smartfonów Apple iPhone zgodne z UIKit

Dodano: 12.10.2021 13:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Szykuje się istotna zmiana dla użytkowników smartfonów Apple iPhone korzystających z usług Google. Firma z Mountain View rozpoczęła przygotowania do porzucenia stosowania własnego języka projektowania w aplikacjach dla platformy iOS. Material Design zostanie zastąpiony przez natywne rozwiązanie proponowane przez Apple. Wykorzystanie czystego UIKit oznacza większą spójność interfejsu programów z innymi aplikacjami dostępnymi na platformie iOS. Zmiana nie powinna stanowić dla nikogo zaskoczenia, gdyż mobilny system Apple jest dla Google istotnym polem działania. Użytkownicy iPhone’ów z chęcią wykorzystują bowiem usługi rzeczonego przedsiębiorstwa, a co za tym idzie – przyczyniają się do wzrostu przychodów giganta.

Źródło: https:

Telewizja internetowa Televio wchodzi do Polski. Pierwszy miesiąc za 1 zł (Aktualizacja)

Dodano: 12.10.2021 10:48 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Televio telewizja internetowa Polska 1 zł

Telewizja internetowa Televio debiutuje na polskim rynku. Działa na większości urządzeń, nie wymaga podpisywania umowy i udostępnia prawie 100 kanałów. A to wszystko można mieć przez pierwszy miesiąc za 1 zł.

Televio to telewizja internetowa, która odchodzi od dobrze już znanego modelu telewizji satelitarnej i kablowej. Czym się różni? Przede wszystkim korzystanie z usługi nie wiąże się z wierceniem ścian, montowaniem anten, czy nawet podpisywaniem wiążących umów. Do oglądania telewizji użytkownik potrzebuje wyłącznie połączenia z Internetem i wybranego urządzenia. Platforma działa nawet przy niskim przepływie danych, oferując płynną transmisję przy wolnym połączeniu internetowym i jakość obrazu 4K przy szybkim. 

Co warto wiedzieć? 

Przed rozpoczęciem korzystania z platformy konieczna jest rejestracja i wybór jednego z trzech podstawowych pakietów: BASIC (9,90 zł miesięcznie) FAMILY (29,90 zł miesięcznie) lub PREMIUM (39,90 zł miesięcznie). Odbiorca ma możliwość dokonania wyboru według indywidualnych potrzeb, a także rezygnacji w każdym momencie. Nowi użytkownicy mogą wypróbować pakiet FAMILY za 1 zł przez pierwszy miesiąc i zyskać dostęp do ponad 80 kanałów i 50 godzin własnych nagrań. Wśród kanałów można odnaleźć TVP, Polsat, FilmBox Premium HD, FOX HD, Disney Channel HD i wiele innych. Dodatkowo oferta programowa jest stale rozbudowywana.

Televio kanały

Platforma obsługuje większość urządzeń typu Smart TV, w tym takich firm, jak TCL, Thomson, Sony czy Philips. Do listy dołączyć ma niedługo Samsung i LG. Platforma obsługuje również dekodery telewizyjne Apple TV z systemem operacyjnym tvOS 10 lub nowszym oraz urządzeń Google TV, Xiaomi Mi Box, Razer, Forge TV i wszystkich pozostałych z certyfikacją Android TV

Aplikacje mobilne Televio pozwalają korzystać z usługi na telefonach i tabletach z systemem iOS oraz Android, dzięki czemu staje się ona dostępna w każdym miejscu w Polsce i Unii Europejskiej, zarówno w domu, jak i w podróży. Użytkownicy mogą również używać przeglądarki w komputerze lub laptopie. Na wszystkich urządzeniach Televio oferuje intuicyjny przewodnik po programach (EPG), który ułatwia przeglądanie ramówki i szybkie przechodzenie do wybranych audycji.

Dla kogo przeznaczona jest usługa?

Oferta skierowana jest bezpośrednio we współczesne oczekiwania użytkowników, dla których platformy streamingowe są codziennością, ale również dla tych, którzy chcą po prostu przejąć kontrolę nad swoją telewizją. Televio oferuje funkcje umożliwiające zatrzymywanie i przewijanie audycji, jak również oglądanie wybranych kanałów do 7 dni wstecz. Dodatkowo Televio jest jedną z nielicznych platform na polskim rynku, która oferuje nagrywanie programów telewizyjnych bezpośrednio w aplikacji. Widzowie mają do 120 godzin na własne nagrania.

Televio home screen

Ludzie nie chcą poświęcać czasu na to, aby mieć dostęp do telewizji. Nie chcą wiercić ścian i podpisywać skomplikowanych umów. Nie chcą też, aby mówiono im, co mają oglądać i gdzie mają oglądać. Chcą sami o tym decydować. Stworzyliśmy usługę, która nie tylko spełnia te oczekiwania, ale daje odbiorcom kontrolę nad tym, w jaki sposób oglądają telewizję. Mogą przewijać, zatrzymywać, a nawet nagrywać ulubione programy. Wierzę, że tak właśnie powinna wyglądać współczesna telewizja.

– powiedział Michal Jura, Prezes Zarządu w firmie Horyzont Media S.A. i Dyrektor ds. Sprzedaży w SledovaniTV

Kto odpowiada za usługę? 

Televio to polski odpowiednik telewizji internetowej SledovaniTV, która ma swoją siedzibę w Czechach. Usługa z sukcesem istnieje już od 2012 roku i z powodzeniem została przyjęta również na rynku słowackim, gdzie funkcjonuje pod nazwą SledovanieTV. Platforma cały czas się rozwija o nowe funkcje i swoje doświadczenie chce przenieść na polski rynek. Można to sprawdzić już za 1 zł na www.televio.pl.

Aktualizacja:

Z uwagi na zgłaszane przez Czytelników niejasności związane z nadawaniem telewizji w jakości 4K, wysłaliśmy pytanie w tej sprawie do Televio. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Na ten moment w usłudze Televio można znaleźć wyłącznie jeden kanał w jakości 4K: NASA 4K. W planach mamy jednak dodawanie kolejnych kanałów w tej jakości - ciężko nam jednak wskazać kiedy dokładnie kolejne kanały się pojawią. 

W artykule napisaliśmy o możliwościach technologicznych naszej platformy, tj. odnośnie przepływu danych zaznaczając, że usługa działa płynnie zarówno przy słabym połączeniu internetowym oferując niską jakość obrazu, jak przy szybkim (do 4K). Bardzo nam przykro, że Państwa czytelnicy zrozumieli to w inny sposób. 

Analizując treść Pańskiej wiadomości, doszliśmy do wniosku, że rzeczywiście, informacje zawarte na naszej stronie nie są do końca jednoznaczne. Z tego względu postanowiliśmy dokonać kilka zmian, tj. usunąć ikonę informującą o jakości FullHD/4K. Mamy nadzieję, że od tej pory oferta będzie dla naszych użytkowników lepiej czytelna.

– napisał Denis Boljescaron;ik, ModernTV

 
 

Źródło: https:

Nawigacja Plus oceni Twój styl jazdy

Dodano: 11.10.2021 20:56 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Nawigacja Plus styl jazdy

Nawigacja Plus to jedna z dostępnych na rynku nawigacji GPS, dzięki której można dojechać do celu, omijając po drodze korki czy remonty dróg. Aplikacja oceni teraz również styl jazdy i pomoże stać się lepszym kierowcą.

Złudzenie ponadprzeciętności dotyczy wielu kierowców, szczególnie tych, którzy często podróżują po polskich drogach. Wydaje się im, że idealnie parkują, nigdy nie przekraczają prędkości i nie stwarzają niebezpieczeństwa na drodze. Zbyt wysoka ocena swoich umiejętności może prowadzić do ryzykownych sytuacji, dlatego warto to sprawdzić i przejrzeć się w najbardziej obiektywnym z możliwych luster, czyli w algorytmach.

Algorytm powie jakim jesteś kierowcą

„Mój styl jazdy” to nowość, którą jest już dostępna w menu Nawigacji Plus. Zarchiwizuje ona wszystkie trasy przejechane z pomocą nawigacji i zaprezentuje ocenę stylu jazdy. Dostęp do usługi znajduje się w menu aplikacji lub w skrócie u dołu ekranu i wystarczy wyrazić zgodę, żeby z niej korzystać.

Nowa funkcja została zaprojektowana tak, by jak najdokładniej ocenić styl jazdy. Algorytm zwraca uwagę na elementy takie jak przepisowość jazdy (przestrzeganie ograniczeń prędkości) czy płynność hamowań oraz przyspieszeń. Ocena może wahać się w skali od 0 do 10, gdzie 0 to ocena najgorsza, a 10 to ocena najwyższa. Zielony kolor wskaźnika będzie zatem oznaczał, że styl jazdy jest na idealnym poziomie, żółty będzie sygnalizował, że wymaga poprawek, a czerwony, że potrzeba jeszcze nad nim dużo popracować.

 
 

Rozproszeniom mówimy nie

Ocena stylu jazdy przez aplikację to jednak nie wszystko. Wśród nowości jest także wskaźnik „Skupienie”, który ma na celu zminimalizowanie częstotliwości sięgania po telefon podczas jazdy. Takie zachowania prowadzą bowiem do rozproszenia uwagi kierowcy, co przekłada się na większe ryzyko wystąpienia wypadku drogowego.

Nowy wskaźnik wyczuwa ruchy telefonu i na tej podstawie ocenia poziom skupienia kierowcy. Każdy ruch telefonu rozpraszający kierowcę podczas jazdy zostanie przez algorytm potraktowany negatywnie. Maksymalna ocena wskaźnika jazdy przybiera kolor zielony, a najniższa – czerwony. Co ważne, aplikacja nie ma możliwości weryfikacji tego, w jakim celu telefon został użyty, ani nie zbiera żadnych informacji na ten temat, a jedyni wykrywa sam jego ruch. Po prostu telefon w trakcie jazdy powinien znajdować się tam, gdzie jego miejsce, czyli w uchwycie zlokalizowanym tak, żeby nie ograniczać widoczności.

Nawigacja Plus – aby jeździło się lepiej

Nowe funkcje dostępne w Nawigacji Plus to kolejny etap budowania pozytywnych nawyków za kierownicą. Funkcja „Mój styl jazdy” jest darmowa dla użytkowników posiadających nawigację, którą można pobrać z Google Play. Przez pierwsze 30 dni można z Nawigacji Plus korzystać za darmo, a po tym okresie przedłużenie licencji na mapę Polski kosztuje 12,30 zł brutto miesięcznie.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.plus.pl/nawigacja.

 
 

Źródło: https:

Smartfony z Androidem coraz bardziej przyciągają cyberprzestępców

Dodano: 11.10.2021 20:34 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Android cyberprzestępcy Eset T2 2021

Liczba złośliwych programów atakujących smartfony z Androidem wzrosła w drugim kwartale tego roku o prawie jedną trzecią – wynika z raportu Eset T2 2021. Jednym z zagrożeń było oprogramowanie o nazwie Vultur, które atakuje użytkowników bankowości elektronicznej oraz portfeli kryptowalut.

Coraz więcej zagrożeń wycelowanych w Androida

Chociaż w ostatnich kilku edycjach raportu badacze Eset odnotowali spadek liczby wykrywanych zagrożeń dla sprzętów z systemem Android, to obecnie sytuacja ta uległa zmianie. Jej powodem są liczne programy spyware, adware oraz złośliwe oprogramowania bankowe.

W porównaniu do pierwszych czterech miesięcy 2021 roku ogólna liczba detekcji złośliwych programów na urządzenia z Androidem wzrosła niemal o 33%. Mimo że obecnie wzrost nieco wyhamował, to trend ten jest wciąż niepokojący.

– powiedział Kamil Sadkowski, starszy specjalista ds. cyberbezpieczeństwa Eset

Szkodliwe programy udające aplikacje bankowe

Zgodnie z najnowszym raportem firmy Eset, znacznie wzrosła liczba zagrożeń związanych ze szkodliwymi aplikacjami bankowymi. W porównaniu do wyników zawartych w poprzedniej odsłonie badania (obejmującego okres od stycznia do kwietnia tego roku), liczba wykrytych zagrożeń tego rodzaju zwiększyła się prawie o 50%. Jednym z niebezpieczeństw w ostatnich miesiącach było oprogramowanie o nazwie Vultur, które atakuje użytkowników bankowości elektronicznej oraz właścicieli portfeli kryptowalut. Działanie tego trojana bankowego jest o tyle szczególne, że do przechwytywania danych logowania wykorzystuje on nagrywanie ekranu i rejestrowanie klawiszy zamiast nakładek HTML, dotychczas najbardziej popularnego rozwiązania wykorzystywanego przez inne typy złośliwego oprogramowania.

 
 

FluBot, o którym można było usłyszeć już w maju tego roku, jest kolejnym wariantem szkodliwego oprogramowania bankowego dla systemów Android. Jego mechanizm nawiązuje do popularności zakupów internetowych. Ofiary, pochodzące głównie z krajów europejskich, otrzymywały wiadomość SMS podszywającą się pod popularną firmę kurierską i logistyczną z linkiem do instalacji aplikacji. Po jej zainstalowaniu i przyznaniu wymaganych uprawnień FluBot uwalniał mnóstwo funkcji, w tym spamowanie SMS-ami oraz kradzież numerów kart kredytowych i danych uwierzytelniających do bankowości internetowej ofiary. FluBot jest kwalifikowany przez Eset jako wariant rodziny Android/TrojanDropper.Agent, która jest obecnie drugim najczęściej występującym zagrożeniem dla Androida na świecie.

Aplikacje szpiegujące z alternatywnych źródeł

Znaczny wzrost liczby zagrożeń odnotowano również w przypadku programów szpiegujących, zwłaszcza tych pobieranych z alternatywnych sklepów z aplikacjami. Stalkerware, czyli aplikacje szpiegujące, to nic innego, jak programy monitorujące urządzenie innego użytkownika. Chociaż wiele osób wykorzystuje je na przykład do śledzenia swoich partnerów, to w głównej mierze aplikacje te wykorzystywane są do cyberstalkingu. Badacze z firmy Eset przeanalizowali ponad 80 aplikacji typu stalkerware, w większości przypadków programy te posiadały luki i inne problemy bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że aplikacje szpiegujące, w szczególności te pobrane z nieoficjalnych sklepów, mogą zagrozić nie tylko ofiarom cyberstalkingu, ale również ujawniać prywatność osób szpiegujących. Program pobrany z niezweryfikowanego źródła może rodzić szereg problemów bezpieczeństwa, prowadzących przede wszystkim do wycieku prywatnych danych użytkowników.

– dodał Kamil Sadkowski

Bezpieczeństwo w obliczu aktualizacji Androida

Omawiając bezpieczeństwo i prywatność ekosystemu Androida należy zwrócić uwagę na niektóre ze zmian i aktualizacji, które będą dostępne w systemie Android 12. Firma Google składa obietnice nowej funkcjonalności oprogramowania, zapewniającej użytkownikom większą kontrolę i przejrzystość obsługi ich danych. Jedną z najistotniejszych funkcji Android 12 ma być dodanie wskaźników, które pokażą użytkownikom w czasie rzeczywistym, które aplikacje uzyskują dostęp do kamery i mikrofonu. Z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa producent systemu już teraz zaleca użytkownikom przejście w tryb uwierzytelniania wieloskładnikowego wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Cała społeczność specjalistów skupionych wokół zagadnień cyberbezpieczeństwa niczym mantrę powtarza tę radę, ale niestety, jak wynika z opublikowanego w lipcu br. raportu przejrzystości Twittera, nie przynosi to wystarczającego rezultatu. Raport, który prezentuje dane za drugą połowę 2020 roku, wskazuje, że jedynie 2,3% wszystkich aktywnych kont na Twitterze korzystało z co najmniej jednej metody uwierzytelniania wieloskładnikowego.

– podsumował Kamil Sadkowski z firmy Eset

 
 

Źródło: https:

Laptop MSI GP66 Leopard 11UG-287PL 15,6 240Hz i7-11800H 512GB-SSD 16GB RTX 3070-8GB Win10 Home.

Dodano: 11.10.2021 13:47 | 6 odsłon | 0 komentarzy


ODWAŻNY I WZMOCNIONY Solidny, trwały i precyzyjny montaż. Seria GP66 Leopard to odważna i wzmocniona seria laptopów, którą każdy powinien mieć. Super-mocne zawiasy o niezawodnej konstrukcji, dzięki którym można bardzo łatwo i wygodnie otworzyć notebooka jedną ręką. Nieograniczona moc kryje się w czarnej, stylowej obudowie. ZDEFINIUJ NA NOWO, TO CO JEST MOŻLIWE Najnowszy procesor jedenastej generacji Intel Core i7 charakteryzuje się większą, nawet o 35%, wydajnością w porównaniu z układami poprzedniej generacji. Wyższa częstotliwość pracy dla pojedynczego rdzenia daje w praktyce znacznie lepsze efekty w grach. SERIA GEFORCE RTX 30, OSTATECZNA ROZGRYWKA Procesory graficzne z serii GeForce RTX 30 oferują najwyższą wydajność dla graczy i twórców. Bazują one na architekturze Ampere, czyli na drugiej generacji architektury RTX firmy NVIDIA z nowymi rdzeniami RT, rdzeniami Tensor oraz procesorami strumieniowymi, które zapewniają najbardziej realistyczną grafikę generowaną z wykorzystaniem technologii ray tracingu i najnowocześniejsze funkcje i algorytmy sztucznej inteligencji. RTX. ON. Ciesz się największymi współczesnymi hitami wśród gier, z jakością jakiej nigdy dotąd nie doświadczyłeś, dzięki wizualnej wierności generowania obrazu z wykorzystaniem ray tracingu w czasie rzeczywistym i doskonałej wydajności wygładzania krawędzi korzystającej z technologii głębokiego uczenia DLSS (Deep Learning Super Sampling) i algorytmów sztucznej inteligencji. RTX. Włączony. BEZPRECEDENSOWA SZYBKOŚĆ I KLAROWNOŚĆ OBRAZU Najszybszy gamingowy wyświetlacz, który oferuje najbardziej klarowny obraz z żywymi kolorami, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnego uderzenia. *Opcja. Rzeczywista specyfikacja notebooka może się różnić w zależności od jego konfiguracji. Gamingowa klawiatura firmy SteelSeries, oferująca oddzielne podświetlenie RGB każdego klawisza. Dostosuj klawiaturę do swoich potrzeb. Dostosuj podświetlenie każdego klawisza do własnych upodobań i obserwuj, w czasie rzeczywistym, statusy w grze, wykorzystując do tym celu system podświetlenia klawiatury lub po prostu oglądaj świetlny taniec na swojej klawiaturze do ulubionej melodii! NAJNOWSZA WERSJA DŹWIĘKOWEJ TECHNOLOGII NAHIMIC 3, KOLEJNY WYMIAR ZANURZENIA W ŚRODOWISKU AUDIO Wzmocnij i ulepsz przestrzenny dźwięk 3D, który generowany jest w grze i ciesz się całkowitą kontrolą nad muzyką, ścieżką dźwiękową w filmach oraz rozmowami podczas wideokonferencji i chatów. ROZSZERZ MOŻLIWOŚCI SWOJEGO SPRZĘTU Wyjątkowe oprogramowanie MSI Dragon Center pomaga kontrolować i ustawić laptopa MSI dokładnie w taki sposób, w jaki chcesz. Monitoruj, dostosuj i optymalizuj parametry pracy notebooka za pomocą jednego, ujednoliconego systemu i prostego interfejsu użytkownika. ZACHOWAJ CHŁÓD, ZACHOWAJ MOC Specjalnie zaprojektowany system chłodzenia, który odprowadza ciepło zarówno z procesora, jak i układu graficznego, który korzysta maksymalnie z 6 ciepłowodów. Jego zharmonizowana praca pozwala zminimalizować temperaturę wewnątrz laptopa i zmaksymalizować przepływ powietrza po to, aby zapewnić płynną rozgrywkę nawet w notebooku o tak kompaktowej obudowie. NOWY STANDARD MOCY. PAMIĘĆ DDR4-3200 Uzyskaj potężną wydajność swojego laptopa, dzięki obsłudze najnowszych pamięci DDR4-3200. Ciesz się większą prędkością systemu i znacznie większą responsywnością. Nowy standard przeniesie Twoje wrażenia z gry na jeszcze wyższy poziom. JEDNOCZESNA, SYMULTANICZNA OBSŁUGA DO 3 MONITORÓW Wyobraź sobie, że możesz jednocześnie, pracować na kilku wyświetlaczach. Dzięki wyjściu HDMI i złączom Type-C jest to realne. Możesz też, dzięki złączu Type-C cieszyć się rozdzielczością do 8K, zapewniając sobie tym samym dodatkową produktywność i możliwość fajnej zabawy. TAK POWINNA BRZMIEĆ MUZYKA Zanurz się w bezstratnej muzyce i ciesz się doskonałą jakością dźwięku, dzięki zgodności ze standardem Hi-Resolution Audio. Delektuj się wrażeniami i słuchaj dźwięków oraz muzyki dokładnie w taki sposób, w jaki były one przygotowane przez twórców. APLIKACJA MSI APP PLAYER Opracowany w ramach wyłącznej współpracy z firmą BlueStacks, MSI APP Player pozwala, bez najmniejszych problemów, na uruchamianie mobilnych aplikacji przeznaczonych dla Androida na komputerach PC. Aplikacja oferuje m.in. personalizację podświetlenia klawiatury, lepszą, niż w wypadku urządzeń mobilnych, grafikę oraz pracę wielozadaniową pozwalającą na obsługę wielu uruchomionych jednocześnie instancji emulowanego środowiska. NOWY BEZPRZEWODOWY STANDARD Najnowszy standard Wi-Fi 6 zgodny ze specyfikacją 802.11ax oferuje 3 razy szybszą transmisję danych niż dotychczasowy standard Wi-Fi 5. Dzięki temu zapewnia on błyskawicznie szybką reakcję na zdarzenia w grze on-line, najlepszą jakość strumieniowego przesyłania danych i najbardziej realistyczne wrażenia podczas komunikacji głosowej. Graj korzystając z najbardziej optymalnych, gamingowych ustawień w grze korzystając z karty sieciowej Intel Wi-Fi 6. *Aż do maksymalnej, teoretycznej prędkości. W porównaniu do standardu 802.11AC 80 MHz AC 2x2. PEŁNE WSPARCIE, PEŁNE MOŻLIWOŚCI GP66 Leopard wyposażony jest w najbardziej kompletny zestaw złączy We/Wy, które pozwalają na obsługę wszystkich stosowanych obecnie standardów transmisji danych lub wyjść sygnału wideo, zwiększając tym samym możliwości podłączenia urządzeń peryferyjnych do laptopa. Dzięki złączu sieciowemu LAN i wyjściom wideo umieszczonym z tyłu obudowy, użytkownicy nie muszą się już męczyć z plątaniną kabli na biurku..., Cena: 9199,- zł

Źródło: https:

5 aplikacji dla Androida, które musisz mieć – część 64

Dodano: 08.10.2021 14:20 | 7 odsłon | 0 komentarzySklep Play to kopalnia skarbów, jednak znalezienie przydatnych aplikacji czy dobrze wykonanych gier na Androida to niezłe wyzwanie. Dlatego co piątek dzielimy się naszymi znaleziskami i nowościami z Google Play, ze specjalnym naciskiem na wartościowe i użyteczne narzędzia, które warto mieć pod ręką.

Microsoft OneNote – Gwiazda wśród programów do notowania

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

OneNote dla Androida

OneNote to jeden z najlepiej znanych programów do notowania i jednocześnie część uzupełniająca pakietu Microsoft Office. Notatki są synchronizowane z chmurą (logowanie przez konto Microsoft), ale można zapisywać je do dostępu offline i korzystać z nich na przykład w podróży. Ogromną zaletą Microsoft OneNote jest możliwość mieszania w notatkach różnych mediów: pisma odręcznego, odręcznych rysunków, list, tabelek, zrzutów ekranu, zdjęć, filmów, dokumentów i notatek głosowych. OneNote ma też kilka interesujących dodatków jak możliwość zamiany pisma odręcznego na tekst i możliwość przeszukiwania zdjęć notatek zrobionych ręcznie na papierze.

Nie bez znaczenia jest też, że ta tama aplikacja jest dostępna na różne platformy, więc można mieć dostęp do notatek z niemal dowolnego urządzenia. Nie do przecenienia w szkole i na studiach jest też możliwość udostępniania notatek innym i pracy w zespole. Aplikacja jest dostępna za darmo na różne systemy operacyjne. Trzeba jedynie wziąć pod uwagę, że jej możliwości mogą się nieco różnić na różnych urządzeniach.

BIUSTOapka – Zdrowy biust i dobrze dobrany biustonosz

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

BIUSTOapka dla Androida

BIUSTOapka to dzieło fundacji Wsparcie na starcie. Celem aplikacji jest promowanie świadomości zdrowego biustu wśród młodych kobiet. Obejmuje to między innymi profilaktykę raka piersi i naukę prawidłowego dobierania rozmiaru bielizny (co wbrew pozorom nie jest łatwe, a ma ogromne znaczenie choćby dla prawidłowej postawy). Jest tu też sporo materiałów, które przydadzą się w czasie dojrzewania, by budować pozytywną relację ze swoim ciałem.

Najważniejsza jest jednak część zawierająca instrukcję krok po kroku wykonania samodzielnego badania biustu, co jest podstawą profilaktyki raka piersi. Ta część aplikacji przyda się kobietom w każdym wieku. W aplikacji są też przypomnienia, więc można łatwo zadbać o regularne badania.

Układ Okresowy 2021 – wygodniejszy niż tablice chemiczne

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Układ Okresowy 2021, aplikacja dla Androida

Ta aplikacja to nie tylko kieszonkowy układ okresowy pierwiastków. To doskonała pomoc dydaktyczna, zawierająca informacje o pierwiastkach, zdjęcia substancji i sporo ciekawostek na ich temat. Ponadto są tu pomocne tablice chemiczne, pomagające przy nauce i rozwiązywaniu zadań.

Darmowa wersja aplikacji będzie odpowiednia dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Bardziej zaawansowane informacje wymagają kupienia wersji pro aplikacji za 8,89 zł. W niej znajdują się informacje o typach elektrycznych i magnetycznych, kalkulator masy molekularnej, baza izotopów, radioaktywność i okres półtrwania, moduł sprężystości, współczynnik załamania światła i tym podobne. Jest tu również słowniczek pojęć chemicznych.

Studencka Karta Rabatowa – Studenci mają taniej

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Studencka Karta Rabatowa w Google Play

Studencka karta rabatowa to aplikacja pełna promocji, kierowanych wyłącznie do studentów. Znajdują się w niej cyfrowe kupony, dzięki którym można taniej zjeść, pobawić się, zaznać wysokiej kultury lub zadbać o siebie. Ponadto znajdą się tu także bieżące informacje o życiu studenckim w danym mieście. Podstawowym celem istnienia aplikacji jest jedna, by student miał taniej.

Dostępność kuponów zależy od oferty w danym mieście. Aplikacja działa w następujących miastach: Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Poznań, Szczecin, Toruń, Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia, Sopot), Warszawa, Wrocław.

Studo – Planowanie czasu dla studentów polskich uczelni

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz za darmo

Studo to uniwersalna aplikacja dla studentów, znacząco ułatwiająca zarządzanie czasem i życie w chaosie uczelni. Po połączeniu z kontem studenta pozwala przejrzeć przedmioty na roku i zapoznać się z informacjami o wykładowcach, wyświetlić czytelny harmonogram zajęć, śledzić wiadomości o życiu uczelni oraz korzystać ze studenckiej poczty. To także klient elektronicznego dziekanatu na wielu uczelniach, pozwalający sprawdzić średnią ocen i otrzymywać powiadomienia o wynikach egzaminów.

W chwili pisania artykułu Studo jest dostępne dla studentów ponad 40 uczelni wyższych w Polsce, a także ponad 400 w Niemczech, Austrii i na Węgrzech (szczegóły na studo.com). Do logowania potrzebny jest numer telefonu. Studo działa również w przeglądarce.

 
 
 
 

Źródło: https:

Laptop MSI GF75 Thin 10UEK-202XPL 17,3 144Hz i7-10750H 512GB-SSD 8GB RTX 3060-6GB Max-Q NoOS.

Dodano: 08.10.2021 10:51 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Zdefiniuj na nowo swoje potrzeby Najnowsze procesory dziesiątej generacji z serii Intel Core charakteryzują się większą, nawet o 15%, wydajnością w porównaniu z układami poprzedniej generacji. Wyższa częstotliwość pracy dla pojedynczego rdzenia daje w praktyce znacznie lepsze efekty w grach. Seria geforce RTX 30, Decydujące zagranie Układy GPU GeForce RTX z serii 30 napędzają najszybsze na świecie laptopy dla graczy i twórców. Zbudowane są w oparciu o nagradzaną architekturę Ampere - drugą generację układów RTX NVIDIA - i wykorzystują nowe rdzenie RT, rdzenie Tensor oraz multiprocesory strumieniowe, aby zapewnić najbardziej realistyczną grafikę, opartą na ray tracingu w czasie rzeczywistym, oraz najnowocześniejsze funkcje SI. Laptopy z układami GeForce i nowymi technikami Max-Q trzeciej generacji wykorzystują SI i nowe optymalizacje systemowe, aby wysokowydajne laptopy gamingowe były szybsze i lepsze niż kiedykolwiek. Ray Tracing Ray tracing, czyli technologia śledzenia promieni, to święty, graficzny, gamingowy Graal. Technika ta, jak nigdy dotąd, pozwala symulować fizyczne zachowanie się światła w taki sposób, aby zapewnić, w czasie rzeczywistym, kinową jakości renderowanych obrazów - nawet w najbardziej rozbudowanych pod względem wizualnych grach. Akceleracja DLSS AI Wykorzystanie sztucznej inteligencji.(Deep Learning Super Sampling) to przełomowa technologia renderingu wykorzystująca głębokie uczenie maszynowe i algorytmy sztucznej inteligencji, które to zwiększają liczbę generowanych na sekundę klatek obrazu przy zachowaniu jego bezkompromisowej jakości. Technologia ta bazuje na dedykowanych w układach graficznych GeForce RTX rdzeniach Tensor, które korzystają z algorytmów sztucznej inteligencji. Dzięki temu uzyskano możliwość zwiększenia wydajności i rozdzielczości obrazu, zapewniając tym samym niesamowite wrażenia wizualne. W grach pojawiła się rewolucja sztucznej inteligencji. Technologia Dynamic Boost 2.0 Nowa, bazująca na sztucznej inteligencji, technologia Dynamic Boost 2.0 dostarcza automatycznie wymaganą moc pomiędzy GPU, pamięcią GPU i procesorem, zapewniając tym samym większy wzrost wydajności niż kiedykolwiek wcześniej. Sieci sztucznej inteligencji w technologii Dynamic Boost 2.0 odpowiadają za zarządzanie mocą przypadającą na każdą klatkę. Oznacza to, ze Twój laptop jest stale optymalizowany pod kątem maksymalnej wydajności podczas grania i tworzenia. 144-hercowy wyświetlacz IPS z wąska ramką dookoła ekranu Najszybszy gamingowy wyświetlacz, który oferuje najbardziej klarowny obraz z żywymi kolorami, dzięki czemu nigdy nie przegapisz żadnego uderzenia. Smukła i lekka obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium Metalowa pokrywa i klawiatura połączone z unikatowym, futurystycznym designem, które przygotowane są do nadchodzącej bitwy. Wąska z czterech stron ramka wokół ekranu Ciesz się bardziej wciągającą rozgrywką w jeszcze bardziej kompaktowej obudowie. Tak powinna brzmieć muzyka Zanurz się w bezstratnej muzyce i ciesz się doskonałą jakością dźwięku dzięki zgodności systemu ze standardem Hi-Resolution Audio. Delektuj się wrażeniami i słuchaj dźwięków oraz muzyki dokładnie w taki sposób, w jaki były one przygotowane przez twórców. Aplikacja MSI App Player Opracowany w ramach wyłącznej współpracy z firmą BlueStacks, MSI APP Player pozwala, bez najmniejszych problemów, na uruchamianie mobilnych aplikacji przeznaczonych dla Androida na komputerach PC. Użytkownik ma do dyspozycji również funkcje, które umożliwiają dopasowanie działania emulatora do indywidualnych potrzeb. Aplikacja oferuje m.in. personalizację podświetlenia klawiatury, lepszą, niż w wypadku urządzeń mobilnych, grafikę oraz pracę wielozadaniową pozwalającą na obsługę wielu uruchomionych jednocześnie instancji emulowanego środowiska. Rewolucyjny system chłodzenia dla niskoprofilowej obudowy Specjalnie zaprojektowany system chłodzenia, który odprowadza ciepło zarówno z procesora, jak i układu graficznego. Wykorzystuje on siedem ciepłowodów, które gwarantują uzyskanie przez komputer maksymalnej wydajności nawet podczas grania w najbardziej wymagające gry..., Cena: 5799,- zł

Źródło: https:

Aplikacja M2GOinfo pomoże pasażerom ZTM Katowice

Dodano: 07.10.2021 20:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy


ZTM Katowice M2Goinfo aplikacja dla pasażerów

ZTM Katowice przygotował dla pasażerów z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii własną aplikację do śledzenia pojazdów. Nazywa się ona M2GOinfo.

Na szczęście czasy, kiedy rozkład komunikacji miejskiej był w polskich miastach wielką tajemnicą minęły bezpowrotnie. Mamy wiele różnych aplikacji czy stron internetowych, gdzie możemy planować podróże, czy płacić za bilety. To wszystko do kompletu z automatami, kioskami, tablicami interaktywnymi, klasycznymi rozkładami i (nie wszędzie) kupowaniem u kierowcy. Podróż komunikacją miejską jest bezproblemowa jak nigdy. Teraz pasażerowie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będą mogli skorzystać z kolejnej aplikacji. Oficjalne dzieło ZTM Katowice ma niesamowicie uroczą nazwę M2GOinfo. Już teraz trafiła ona do Google Play, a później pojawi się w Apple App Store. Co oferuje ZTM Katowice? Możemy sprawdzać położenie wszystkich autobusów, tramwajów i trolejbusów. Tak samo z każdym przystankiem, gdzie wyświetlą nam się rozkłady i najbliższe odjazdy.

Będziemy mogli sprawdzić informacje o każdym pojeździe (nie tylko o ewentualnym opóźnieniu i następnym przystanku, ale też np. który PKM go wystawia). Nie trzeba oczywiście dostawać oczopląsu od wszystkich pojazdów. Można ustawić nasze ulubione trasy i przystanki. Oczywiście nie zabraknie wyszukiwania połączeń. Aplikacja znajduje także pociągi Kolei Śląskich i proponuje przejazd nimi. Nie trzeba wpisywać konkretnych przystanków - może być adres, punkt na mapie lub rozpoznawalny obiekt.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone