środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Aplikacja  RSS
Google wprowadza nowe funkcje do Androida i WearOS. Zobacz jakie

Dodano: 02.12.2022 18:09 | 35 odsłon | 0 komentarzy


Google wprowadza nowe funkcje do Androida. Zobacz jakie

Z okazji zbliżających się świąt firma Google zapowiedziała nowe funkcje, które w najbliższych tygodniach trafią na pokład urządzeń z systemami Android i WearOS.

Świąteczna radość w zdjęciach i wiadomościach

Zdjęcia Google niedawno przeniosły style do edytora kolaży, dzięki czemu można tworzyć kolaże ulubionych zdjęć, by je następnie udostępniać znajomym lub rodzinie. Przed świętami Google proponuje unikalne projekty dwóch nowych artystów, australijskiego duetu wizualnego męża i żony DABSMYLA i znanego akwarelisty Yao Cheng Design. Wystarczy wybrać zdjęcia, projekt i układ za pomocą prostych elementów sterujących (metoda "przeciągnij i upuść").

Android nowe funkcje 1

Z kolei pisząc do kogoś wiadomość za pomocą klawiatury Gboard, możemy użyć nowych emoji z kategorii Kuchnia (💙,⛄️,❄️). Można w ten sposób dodać sezonowy akcent do komunikacji.

 
 

Łatwy dostęp do ulubionych treści

Android otrzyma nowy tryb czytania. Pomaga on osobom niewidomym, niedowidzącym i dyslektycznym. Po instalacji zapewnia konfigurowalne opcje wyświetlania (kontrast, typ czcionki i rozmiar), a także narzędzie do zamiany tekstu na mowę z kontrolą prędkości.

Android nowe funkcje 2

Na ekranie głównym pojawi się nowy widżet wyszukiwania YouTube, który ułatwi znajdowanie treści. Użytkownicy mogą uzyskać w ten sposób dostęp do biblioteki filmów, filmów krótkometrażowych i subskrypcji jednym dotknięciem.

Aplikacja Google TV już teraz ułatwia korzystanie z telefonu do odkrywania filmów i seriali z usług stramingowych. Od przyszłego tygodnia będzie można przesyłać strumieniowo bezpośrednio z aplikacji Google TV do kompatybilnego telewizora za pomocą jednego naciśnięcia. Użytkownicy mogą przeglądać różne opcje podczas oglądania i używać swojego urządzenia jako pilota.

Android nowe funkcje 3

Kluczyk do samochodu w telefonie

Dzięki cyfrowemu kluczykowi samochodowemu można zablokować, odblokować i włączyć kompatybilny samochód za pomocą telefonu. Teraz można taki klucz udostępniać znajomym i rodzinie na urządzeniach Google Pixel i iPhone'ach, z wkrótce w wybranych smartfonach z Androidem w wersji 12 lub nowszej. Można przeglądać i zmieniać listę osób, które mają dostęp do samochodu w aplikacji cyfrowego portfela w telefonie.

Nowe funkcje Wear OS

Kafelki Wear OS ułatwiają przeglądanie ważnych informacji, gdy używamy naszych smartwatchy do różnych zadań. Teraz można używać kafelka Map Google z dowolnego miejsca, w celu rozpoczęcia nawigacji na przykład do domu. Google dodaje też nowe kafelki, które pomogą wyciągnąć więcej z zegarka, na przykład ułatwiając kontakt z wybranymi osobami czy zaplanowanie dnia zgodnie z godzinami wschodu i zachodu Słońca.

WearOS nowe funkcje

Gigant zaktualizował aplikację Google Keep na WearOS, dzięki czemu notatki czy zadania do wykonania lepiej wyglądają na zegarku. Można je organizować za pomocą etykiet, a także dodawać do nich tło w postaci na przykład zdjęcia, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć te najbardziej istotne.

 Z kolei Asystent Google może pomóc w aktywności fizycznej, dając szybki dostęp do 30 różnych ćwiczeń z aplikacji Adidas Running.

Dostępność

Wszystkie opisane wyżej nowości trafią na pokład urządzeń z systemem Android oraz WearOS w nadchodzących tygodniach.

 
 

Źródło: https:

W Televio za darmo 7 kanałów premium

Dodano: 02.12.2022 10:00 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Televio

Telewizja internetowa Televio przygotowała w grudniu prezent dla swoich użytkowników. Przez cały miesiąc subskrybenci usługi BASIC i FAMILY otrzymają 7 kanałów premium całkowicie za darmo. 

Telewizja internetowa Televio przygotowała przedświąteczny prezent dla użytkowników usługi. Od 1 do 31 grudnia do pakietów BASIC i FAMILY zostanie dodanych 7 kanałów premium. Stacje telewizyjne będą dostępne dla widzów przez cały miesiąc za darmo

Miłośnicy natury i odkryć naukowych będą mogli się cieszyć bogatą ofertą programów dokumentalnych National Geographic. Przez cały grudzień we wszystkich pakietach podstawowych będzie można znaleźć następujące kanały:

  • National Geographic – jeden z najbardziej znanych kanałów popularnonaukowych, oferujący szeroką gamę programów edukacyjnych, dokumentalnych i rozrywkowych.
  • National Geographic Wild – na kanale znaleźć można najwyższej jakości filmy przyrodnicze, prezentujące życie różnych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. 
  • National Geographic People – stacja skierowana dla osób poszukujących wciągających opowieści i inspirujących historii ludzi z całego świata.

Osoby, które preferują dobre kino akcji i amerykańskie seriale kryminalne także znajdą coś dla siebie. W grudniu we wszystkim pakietach podstawowych będą dostępne kanały AXN, w tym:

  • AXN HD – stacja przeznaczona przede wszystkim dla fanów szybkiej akcji i trzymających w napięciu filmów i seriali, także z gatunku science fiction i fantasy. 
  • AXN Black – na antenie znaleźć można dobrze znane amerykańskie seriale kryminalne, a także polskie produkcje, w tym serial „Układ”. 
  • AXN White – ramówka wypełniona jest pełnymi zwrotów akcji produkcjami amerykańskimi i europejskimi.
  • AXN Spin – stacja oferuje nagradzane i najchętniej oglądane filmy i seriale, które wcześniej prezentowane były na antenie pozostałych kanałów AXN. 

Czym jest Televio?

Televio to telewizja internetowa oferująca ponad 100 kanałów telewizyjnych. Usługa umożliwia zatrzymywanie, przewijanie i nagrywanie transmisji na żywo. Widzowie mogą cofać wybrane kanały do 7 dni lub zapisywać filmy i seriale bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja Televio jest dostępna dla wybranych modeli Smart TV Samsung i LG, a także dla telewizorów i dekoderów z systemem Android TV dowolnego producenta (np. Sony, Philips, Sharp, Thomson). Platforma oferuje sprzedaż własnego dekodera Televio Media Box

Usługa zapewnia też wsparcie dla Apple TV i Chromecast, działa również w przeglądarkach internetowych. Mobilna wersja aplikacji dostępna jest w sklepach Google Play i Apple Store. Ciekawostką jest aplikacja dla zegarków Apple Watch.

Nowi użytkownicy mogą wypróbować Televio, subskrybując pakiet FAMILY za 1 zł przez pierwszy miesiąc. 

 
 

Źródło: https:

Duże zmiany na Discordzie. Aplikacja chce być jak OnlyFans

Dodano: 02.12.2022 8:10 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Duże zmiany na Discordzie. Aplikacja chce być jak OnlyFans

Discord ogłosił duże zmiany, które mogą nie spodobać się wszystkim użytkownikom. Niektóre serwery mogą stać się płatne.

Discord to bardzo popularna aplikacja wśród graczy. Pozwala za darmo tworzyć własne serwery, gdzie możemy komunikować się ze znajomymi, także głosowo w trakcie wspólnych gier. Często używają jej także twórcy internetowi, którzy tworzą kanały dla własnych fanów. To właśnie z myślą o streamerach i youtuberach Discord wprowadza duże zmiany i chce być jak OnlyFans.

Discord z płatnymi subskrypcjami

Przede wszystkim Discord wprowadza płatne subskrypcje. Od teraz założyciele kanałów na platformie będą mogli decydować, czy dostęp do nich ma być płatny, czy nie. Dodatkowo za paywallem mogą zamykać dodatkowe benefity, role czy odznaczenia.

Od samych twórców zależy, ile taka subskrypcja będzie kosztować (w zakresie od 2,99 do 199,99 dolara) i co dokładnie będzie dawać. Discord zapewnia, że aż 90 proc. pieniędzy trafi w ręce, oczywiście po odpowiednich potrąceniach.

Na razie nowość zostaje wprowadzone tylko w Stanach Zjednoczonych. Aby móc już teraz zarabiać, serwer musi spełnić kilka wymagań. Jeden dotyczy lokalizacji w USA, a drugi brak jakichkolwiek zgłoszeń o naruszeniu regulaminu lub wytycznych dla społeczności. Oprócz tego konieczne będzie zaakceptowanie nowej polityki prywatności.

Prawdopodobnie tylko kwestią czasu jest udostępnienie płatnych subskrypcji w pozostałych państwach, w tym także w Polsce. Natomiast nikt chyba nie ma wątpliwości, że wielu twórców zacznie używać płatnych subskrypcji w sposób podobny, jak OnlyFans.

 
 

Źródło: https:

OLX ma awarię. „Co chwila błąd i ponów próbę”

Dodano: 01.12.2022 18:54 | 37 odsłon | 0 komentarzy


OLX ma awarię. „Co chwila błąd i ponów próbę”

Aplikacja OLX nie działa prawidłowo i coraz więcej osób ma z nią problemy. Jak napisał jeden z użytkowników na Facebooku, co chwila błąd i ponów próbę.

W serwisie Downdetector.pl gwałtownie wzrosła liczba zgłoszeń dotyczących aplikacji OLX. Użytkownicy tej platformy sprzedażowej skarżą się, że są problemy ze stroną internetową serwisu, jak też z aplikacją.

OLX padło...

Wszystko fajnie tylko czemu znowu aplikacja nie działa prawidłowo? Czy planujecie kiedyś przynajmniej 3 dni ciągiem bez awarii ?

Czy Wam też nie działa olx?

strona nie działa

– przykładowe komentarze na downdetector.pl (pisownia oryginalna)

Pierwsze zgłoszenia o awarii nastąpiły przed godziną 17-tą, ale sytuacja wydała się szybko opanowana. Około 17:50 liczba zgłoszeń znowu zaczęła wzrastać i póki co trend ten wciąż trwa (patrz wykres poniżej).

OLX awaria wykres

Nie wiemy, co spowodowało problemy, ani kiedy one ustąpią. Pozostaje mieć nadzieję, że nastąpi to szybko, ponieważ wiele osób korzysta z tego narzędzia, chcą się pozbyć niepotrzebnych rzeczy lub skorzystać z oferty innych sprzedających.

OLX awaria screens

 
 

Źródło: https:

Mało kto słyszał o tej aplikacji, a już skopiował ją TikTok. Czym jest BeReal?

Dodano: 30.11.2022 20:50 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Tylko dwie minuty na zrobienie zdjęcie w wybranym przez aplikację momencie. Tak działa platforma BeReal, który zyskuje coraz większą popularność. Aplikacja ma być powrotem do naturalności w social mediach. Na razie trudno ją wykorzystać komercyjnie, ale wszyscy jej się przeglądają. Ale najważniejsze pytanie brzmi, czy uda się jej się przetrwać wśród socialowych gigantów?

Źródło: https:

Kanał Sportowy jako aplikacja na Samsung Smart TV

Dodano: 30.11.2022 20:37 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Aplikacja Kanału Sportowego pojawiła się w wersji na telewizory smart TV marki Samsung.

Źródło: https:

Dajesz dziecku telefon? Rób to z głową

Dodano: 30.11.2022 12:44 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Telefon otwiera drzwi do nieko#x144;cz#x105;cych si#x119; pok#x142;ad#xF3;w rozrywki. Niestety czaj#x105; si#x119; tam te#x17C; tre#x15B;ci szkodliwe i niebezpieczne. Jak chroni#x107; dzieci w sieci? Aplikacje do kontroli rodzicielskiej s#x105; jednym ze sprawdzonych sposob#xF3;w.

Źródło: https:

Kanał Sportowy jako aplikacja na Samsung Smart TV

Dodano: 29.11.2022 17:44 | 56 odsłon | 0 komentarzy


Aplikacja Kanału Sportowego pojawiła się w wersji na telewizory smart TV marki Samsung.

Źródło: https:

Apple Watch Ultra jako komputer nurkowy. Umożliwia to apka Oceanic+

Dodano: 29.11.2022 11:03 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Apple Watch Ultra

Apple Watch Ultra to najbardziej zaawansowany model zegarków firmy Apple. Od teraz zyskuje nową funkcję, która pozwala na wykorzystanie go jako niemal profesjonalnego komputera nurkowego.

Firma Apple poinformowała o wprowadzeniu do App Store aplikacji Oceanic+, która zmienia zegarek Apple Watch Ultra w komputer nurkowy. Apka powstała we współpracy z firmą Huish Outdoors, specjalizującej się w takim sprzęcie. 

Dzięki Oceanic+ posiadacze Apple Watcha Ultra będą mogli rekreacyjnie nurkować z akwalungiem na głębokość do 40 metrów. Apple podkreśla, że w smartwatchach takie możliwości były dotąd nieosiągalne. Wytrzymałość tego modelu na zanurzenie jest jednak większa – producent deklaruje wodoszczelność na poziomie nawet 100 metrów (WR100).

Nowa aplikacja wykorzystuje głębokościomierz i czujnik temperatury wody w Apple Watchu Ultra. Podwodnymi atutami zegarka są także: wytrzymała, ale lekka koperta ze stopu tytanu i płaskie szafirowe szkło kryjące wyświetlacz o jasności sięgającej do 2000 nitów. Takie parametry gwarantują, że odczyty z aplikacji będą widoczne nawet po dużym zanurzeniu.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Aplikacja Oceanic+ zapewnia najważniejsze funkcje zarezerwowane dotąd dla profesjonalnych komputerów nurkowych. Można ją tak skonfigurować, by się od razu uruchamiała z głównego ekranu Apple Watcha Ultra po naciśnięciu przycisku, z którego można też korzystać pod wodą. Obsługę aplikacji podczas nurkowania ułatwia także koronka zegarka, pozwalająca przewijać ekrany czy menu. 

Interfejs aplikacji został tak zaprojektowany, by dostarczyć podczas nurkowania najważniejszych wskazówek, w tym takich, czy należy się wynurzyć, zatrzymać czy zejść głębiej. Nurek informowany jest o nowych komunikatach za pomocą wibracji, wyczuwalnej na nadgarstku nawet przez piankę o grubości 7 mm. 

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Korzystając z planera w aplikacji na sparowanym smartfonie, użytkownik może określić najważniejsze parametry nurkowania, np. czas, głębokość czy zastosowaną mieszankę w butli. Dzięki tym danym aplikacja Oceanic+ określi czas na dekompresję podczas wynurzania się. Planer uwzględnia też takie czynniki jak pływy, temperatura wody, a nawet udostępniane przez innych nurków informacje o aktualnej przejrzystości i prądach.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Po zakończeniu nurkowania aplikacja Oceanic+ zaprezentuje na wyświetlaczu Apple Watcha Ultra najważniejsze dane aktywności, w tym współrzędne miejsca zanurzenia i wynurzenia, a także podsumowanie profilu nurkowania. Dodatkowe statystyki można przejrzeć na iPhonie – mapę z miejscem zanurzenia i wynurzenia czy wykresy przedstawiające głębokość, temperaturę, tempo wynurzania i limity bezprzystankowe.

Apple Watch Ultra Oceanic Plus

Aplikacja Oceanic+ dla zegarka Apple Watch Ultra dostępna jest bezpłatnie w App Store, jednak oferuje ograniczony zakres funkcji. Pełnia możliwości wymaga wykupienia planu – miesięcznego za 9,99 USD lub rocznego za 79,99 USD.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone