czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Apple  RSS
Ten telewizor kosztuje niemal 1,5 miliona złotych

Dodano: 05.10.2022 17:41 | 12 odsłon | 0 komentarzy


LG telewizor za półtora miliona złotych

LG wprowadza na rynek 136-calowy telewizor 4K microLED z procesorem wideo Alpha 9 i systemem webOS. Cena? Niemal półtora miliona złotych, po przeliczeniu na naszą walutę.

LG ściga się z Samsungiem na ceny telewizorów. Ten drugi ma w swojej ofercie 110-calowy model microLED, kosztujący 155 tys. dolarów (prawie 750 tys. zł). LG nie chciało być gorsze i wprowadziło na rynek telewizor microLED o przekątnej aż 136 cali. Cena? "Jedyne" 299 tys. dolarów (1,45 mln zł). Koreańscy producenci widzą potencjał w takich ultraluksusowych telewizorach.

 
 

Dzięki przełomowej wydajności 136-calowy LG Magnit 4K jest luksusowym wyświetlaczem mieszkalnym, oferującym widzom najnowocześniejsze kolory, wyrazistość i kontrast, jakie zapewnia technologia microLED, w połączeniu z procesorem Alpha 9 AI, przeznaczonym do wyświetlania filmów, programów telewizyjnych lub fragmentów sztuki cyfrowej optymalnie. Dzisiejsi, wymagający właściciele domów oczekują coraz wyższego poziomu zaawansowania technologicznego, a 136-calowy LG Magnit 4K zapewnia gwiezdny obraz i ekskluzywność, której nie można powielić w sklepach detalicznych.

– powiedział Michael Kosla, wiceprezes LG Electronics USA

Wyświetlacz w LG Magnit 4K zapewnia szczytową jasność na poziomie 2000 nitów, więc niestraszne mu są żadne warunki pracy. Jednocześnie technologia microLED sprawia, ze możemy tu liczyć na głęboką czerń, wysoki kontrast oraz tryb HDR. LG zachwala również lata żywotności, niesamowite kąty widzenia i doskonałą gamę kolorów. Obraz może być odświeżany z częstotliwością do 120 Hz.

Magnit to również procesor Alpha 9, cztery porty HDMI, platforma webOS z aplikacjami do strumieniowego przesyłania wideo czy wsparcie dla Apple AirPlay 2.

Telewizor LG ma być sprzedawany przez specjalnie certyfikowanych partnerów, w tym sklepy Bang Olufsen. Będą one oferować to urządzenie w zestawie z wysokiej klasy głośnikami Beolab 90.

W połączeniu z Beolab 90, LG Magnit zapewnia jedno z najbardziej niesamowitych wrażeń kina domowego, jakie kiedykolwiek można było sobie wyobrazić.

– dodał Michael Kosla

 
 

Źródło: https:

Netia uruchamia nowy serwis VOD. Oto Netia GO

Dodano: 05.10.2022 16:49 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Netia oferta telewizyjna Netia Go

Netia GO to zupełnie nowy serwis zawierający wideo na żądanie (VOD) oraz kanały telewizyjne online. Z platformy można korzystać praktycznie na każdym urządzeniu podłączonym do Internetu.

Netia postanowiła odświeżyć swoją ofertę telewizyjną i uruchomiła platformę Netia GO. Jak informuje operator, jest to nowoczesny serwis zapewniający dostęp do bogatej oferty treści VOD oraz kanałów telewizyjnych online, które są dostępne na praktycznie dowolnym urządzeniu. Można z tego korzystać na komputerze (go.netia.pl), w aplikacjach na urządzenia z systemem Android i iOS, w tym telewizory z Android TV i Apple TV, dzięki funkcji Chromecast czy Airplay oraz przy pomocy dekoderów z serii Netia EvoBox.

 
 

W ramach aplikacji Netia GO dostępne będą 3 kategorie treści VOD:

  • katalogi, w ramach których abonenci otrzymują bezpłatnie (w ramach abonowanej oferty) dostęp do wybranych treści emitowanych na linearnych kanałach TV, posiadanych przez danego abonenta (np. Ród smoka, Opowieść podręcznej, inne treści z takich kanałów jak HBO, Cinemax czy Polsat i wiele innych),
  • wypożyczalnia filmów (TVOD – transakcyjny serwis VOD) – udostępnianie na 48 godzin pojedynczych filmów od filmowych nowości prosto z kina po klasykę filmową, w cenach od 5 do 20 zł (kwota doliczana do rachunku),
  • Netia Premium (SVOD – pakiet wideo na żądanie w cenie 20 zł na 30 dni (doliczane do rachunku), w ramach którego Netia udostępnia setki polskich i zagranicznych filmów, produkcji dla dzieci, programy rozrywkowe i seriale dla całej rodziny oraz przedpremierowe odcinki wybranych seriali i seriale premium Telewizji Polsat.

Netia GO zapewnia również dostęp do nawet 130 kanałów telewizyjnych online. Są to kanały posiadane przez danego abonenta w ramach usługi IPTV, do których emisji w serwisie zgodę wyrazili nadawcy.

Netia GO baner

Netia GO to kolejny w tym roku, po dekoderze Netia EvoBox 4K, wdrożonym do oferty na początku 2022 roku oraz usłudze Disney+, wprowadzonej w czerwcu, efekt strategii rozwoju szeroko pojętych usług telewizyjnych Netii, realizowanej dzięki współpracy w ramach Grupy Polsat Plus.

Coraz liczniejsi użytkownicy naszych usług telewizyjnych zyskują teraz dostęp do swoich ulubionych kanałów na urządzeniach mobilnych.  Kanały takie jak Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów, Eleven Sports z La Liga, kanały newsowe Polsat News czy TVN24 i wiele innych, będą dostępne zawsze z nami, w domu i poza nim.

– powiedział Tomasz Dakowski, Dyrektor Generalny Obszaru B2C, Członek Zarządu Netii

Serwis Netia GO jest dostępny od 5 października 2022 roku bez dodatkowych opłat dla abonentów usług telewizyjnych Netii. Danymi do logowania jest ten sam login i hasło, którym abonenci logują się w serwisie samoobsługowym www.netiaonline.pl. Do każdego konta abonenckiego Netia GO można stworzyć 5 profili i korzystać z aplikacji jednocześnie na 3 urządzeniach, zatem aplikacja może pełnić również funkcję zbliżoną do klasycznego multiroomu.

Wraz z premierą aplikacji Netia GO dekodery Netia EvoBox zyskają aktualizację do jeszcze nowocześniejszego wyglądu, spójnego z nową aplikacją. Ma to zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenie w użytkowaniu nowej platformy rozrywkowej. Aktualizacja będzie się odbywać automatyczna, stopniowo w ciągu kilku dni.

 
 

Źródło: https:

Apple daje wodę na młyn hejterom. Poszedł na łatwiznę

Dodano: 05.10.2022 15:43 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Apple daje wodę na młyn hejterom. Poszedł na łatwiznę

Wygląda na to, że jakiś programista w Apple pozwolił sobie zaoszczędzić nieco czasu i przy okazji doprowadził do konsternacji tysiące użytkowników.

Wykorzystywanie w kodzie gotowych komponentów nie jest niczym krytycznym. Ba, może być wręcz wskazane, bo skoro dana funkcja działa, nie ma sensu budować jej na nowo. Trzeba tylko pamiętać, by stosując metodę kopiuj-wklej, nie zachowywać się zbyt bezrefleksyjnie. Apple nie pamiętał.

Niektórzy właściciele słuchawek AirPods Pro 2 skarżą się, że otrzymują krytyczne powiadomienia o konieczności wymiany baterii zarówno w słuchawkach, jak i etui ładującym. I jest to o tyle konsternujące, że żaden z tych komponentów samodzielnego serwisu akumulatora nie umożliwia. Nie wspominając już o krótkim stażu rynkowym konstrukcji, która nie ma najmniejszych szans, by dostatecznie się wyeksploatować.

Jak przystało na powiadomienie krytyczne, komunikat jest oczywiście bardzo natarczywy. Na sparowanych ze słuchawkami iPhone'ach czy Macach pojawia się wielokrotnie, skutecznie uprzykrzając komfortowe korzystanie z akcesorium. Ale co właściwie się wydarzyło? - zapytacie. Odpowiedź brzmi: lenistwo.

Powiadomienia o konieczności baterii otrzymują właściciele trackerów AirTag, gdzie znajdującą się wewnątrz pastylkę istotnie łatwo można zastąpić. Rzecz w tym, że wprowadzając w AirPods Pro 2 funkcję precyzyjnego śledzenia, programiści po prostu skopiowali kod. Wskutek tego do słuchawek, kompletnie przypadkowo, trafiło rozwiązanie zaczerpnięte z lokalizatora, które w ogóle nie powinno się tam znaleźć.

Oczywiście niedoróbkę producent zapewne szybko naprawi aktualizacją, więc nabywcy najnowszych pchełek nie mają powodów do obaw. Co będzie trudniejsze do naprawienia, to nadszarpnięte zaufanie konsumentów.

Źródło: https:

Apple Music lepsze od Spotify. Oto 20 milionów powodów dlaczego

Dodano: 04.10.2022 21:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W#x15B;r#xF3;d muzycznych us#x142;ug streamingowych prym wiedzie Spotify - przynajmniej w kwestii popularno#x15B;ci. Apple Music jest jednak lepsze pod innym wzgl#x119;dem - i wymienia 20 milion#xF3;w powod#xF3;w dlaczego tak w#x142;a#x15B;nie jest.

Źródło: https:

Apple musi porzucić złącze Lightning. Parlament Europejski przegłosował ważny projekt

Dodano: 04.10.2022 21:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Europos#x142;owie opowiedzieli si#x119; za zmian#x105; przepis#xF3;w, kt#xF3;ra b#x119;dzie mia#x142;a spore znaczenie dla niekt#xF3;rych firm zajmuj#x105;cych si#x119; produkcj#x105; sprz#x119;tu mobilnego i jego u#x17C;ytkownik#xF3;w.

Źródło: https:

Zgrzyt na linii Apple i TSMC w sprawie podwyżki cen za układy scalone

Dodano: 04.10.2022 14:51 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Apple od przynajmniej kilku lat jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym klientem TSMC. Producent urządzeń iMac, iPad i iPhone jest największym odbiorcą układów scalonych wytwarzanych przez tajwańską firmę, a także jako pierwszy korzysta z nowych procesów litograficznych uruchamianych przez TSMC. Tylko w tym roku około 25 procent ca...

Źródło: twojepc.pl

Uniwersalna ładowarka UE przegłosowana, iPhone’y tylko z USB-C

Dodano: 04.10.2022 14:05 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Parlament Europejski przyjął w głosowaniu wprowadzenie jednego standardu ładowarki do wielu urządzeń – nie tylko smartfonów, ale także niemal każdej elektroniki użytkowej. Nowe prawo wymusi zmiany także na firmie Apple. 

Parlament Europejski większością głosów przyjął nowe, unijne przepisy dotyczące jednolitego standardu ładowarek. Zgodnie z nimi do końca 2024 r. wszystkie telefony komórkowe czy tablety sprzedawane w UE będą musiały być wyposażone w port ładowania USB typu C. Dotyczyć to będzie także telefonów Apple iPhone.

Od wiosny 2026 r. ten sam obowiązek obejmie również laptopy

Nowe prawo dotyczy wszelkich małych i średnich przenośnych urządzeń elektronicznych, niezależnie od ich producenta. Obejmuje nie tylko telefony, tablety i laptopy, ale także aparaty cyfrowe, słuchawki i zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier i przenośne głośniki, e-czytniki, klawiatury, myszy, nawigacje i słuchawki douszne.  Nowe prawo obejmuje urządzenia, które można ładować za pomocą kabla przewodowego z mocą do 100 W. Każde z nich od 2024 roku musi być wyposażone w port USB typu C.

Nowa ustawa, nad którą prace trwały ponad rok, została przyjęta na posiedzeniu plenarnym 602 głosami „za”, 13 „przeciw” i 8 wstrzymującymi się. Wprowadzane przepisy mają przyczynić się do ograniczenia elektrośmieci i umożliwić konsumentom dokonywanie bardziej ekologicznych zakupów. 

Założenie jest proste – ta sama ładowarka ma służyć do zasilania wielu urządzeń elektronicznych, dzięki czemu producenci nie będą musieli dokładać ładowarek do zestawów. Według wyliczeń pomysłodawców nowego prawa pozwoli to zaoszczędzić konsumentom nawet 250 milionów euro rocznie dzięki temu, że nie trzeba będzie kupować niepotrzebnych ładowarek. Według unijnych wyliczeń wyrzucone, niepotrzebne ładowarki to w skali roku dodatkowe około 11 tysięcy ton elektrośmieci.

Dyrektywa musi być jeszcze zatwierdzona przez Radę Europy i wejdzie w życie 20 dni po publikacji. Państwa członkowskie będą miały 12 miesięcy na zmianę przepisów i od tego czasu kolejne 12 miesięcy na wprowadzenie ich w życie. Nowe zasady nie mają oczywiście zastosowania do produktów wprowadzanych do obrotu przed datą obowiązywania prawa.

W dalszej kolejności Unia będzie zajmować się standaryzowaniem ładowarek bezprzewodowych, co ma nastąpić do końca 2024 r.

 
 

Źródło: https:

Zgrzyt na linii Apple i TSMC w sprawie podwy�ki cen za uk�ady scalone

Dodano: 04.10.2022 6:51 | 54 odsłon | 0 komentarzy


Apple od przynajmniej kilku lat jest jednym z najwa�niejszych, je�li nie najwa�niejszym klientem TSMC. Producent urz�dze� iMac, iPad i iPhone jest najwi�kszym odbiorc� uk�ad�w scalonych wytwarzanych przez tajwa�sk� firm�, a tak�e jako pierwszy korzysta z nowych proces�w litograficznych uruchamianych przez TSMC. Tylko w tym roku oko�o 25 procent ca...

Źródło: twojepc.pl

Nowe urządzenia marki Apple na horyzoncie. Zobacz co szykuje firma z Cupertino

Dodano: 03.10.2022 20:46 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W najnowszym wydaniu newslettera PowerOn, kt#xF3;rego autorem jest Mark Gurman znalaz#x142;y si#x119; informacje na temat nowych urz#x105;dze#x144; marki Apple. Kolejne modele iPad#xF3;w Pro, komputer#xF3;w Mac oraz przystawki Apple TV maj#x105; pojawi#x107; si#x119; jeszcze w tym miesi#x105;cu.

Źródło: https:

Tańsze laptopy HP, DELL, Lenovo, ASUS i Apple w sklepach x-kom. Promocja na klawiatury, myszki, słuchawki i pecety G4M3R

Dodano: 03.10.2022 7:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W x-komie jesień zagościła na dobre i właśnie z tej okazji sklep postanowił stworzyć niebanalne promocje. Pierwsza z nich to promocja Back to School, w której możecie zakupić laptopy w atrakcyjnych cenach. Oprócz niej będziecie mogli spotkać produkty Silver Monkey w z rabatami aż do 40%. Jeśli nadal kompletujecie wyprawkę, to mamy dobre wieści. Trwa wielka wyprzedaż produktów, które idealnie się w nią wkomponują. Łapcie okazję i przekonajcie się, że powrót na uczelnię z odpowiednim wyposażeniem może być przyjemnością.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone