czwartek, 26 maja 2022 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Apple  RSS
Apple wymusi na deweloperach dodanie opcji usuwania konta w aplikacjach dla systemu iOS

Dodano: 26.05.2022 11:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Zasady sklepu Apple App Store są restrykcyjne. Niełatwo umieścić tam swoją aplikację, natomiast jeśli twórca nie stosuje się do wytycznych włodarzy usługi, musi liczyć się z szybkim jej usunięciem z repozytorium. Niektóre punkty regulaminu nie są szczególnie istotne lub nie wpływają bezpośrednio na użytkowników. Inaczej ma się sprawa z nowym zapiskiem dotyczącym pewnego obowiązku nakładanego na deweloperów, który wejdzie w życie 30 czerwca, czyli za nieco ponad miesiąc. Reguła ta została ogłoszona już wcześniej, natomiast Apple dało twórcom aplikacji czas na wdrożenie zasad. Przepis określa też kwestię dezaktywacji konta. Sprawdźmy, kto zostanie objęty nową zasadą i co dokładnie oznacza to dla użytkownika.

Źródło: https:

Telewizory otrzymają zaskakujący dopalacz, i to ponoć w niezłej cenie

Dodano: 26.05.2022 11:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Telewizory otrzymają zaskakujący dopalacz, i to ponoć w niezłej cenie

Jeszcze w tym roku swoją alternatywę dla niedrogich przystawek telewizyjnych, takich jak Xiaomi Mi TV Stick czy Google Chromecast, przedstawi Apple – twierdzi znany analityk Ming-Chi Kuo.

Przystawki TV są poniekąd takim cichym bohaterem rynku elektroniki użytkowej, bo choć zazwyczaj nie mają spektakularnych premier ani miliardowych budżetów marketingowych, to systematycznie zwiększają swój udział w rynku. Nie są to wprawdzie wzrosty spektakularne, ale, jak prognozuje firma technavio, jeszcze co najmniej do roku 2026 rokrocznie będziemy obserwować kilkuprocentowe skoki wolumenu sprzedaży.

Nie dziwi więc zainteresowanie kolejnych producentów, a jednym z nich jest ponoć nie kto inny jak Apple – raportuje znany z ujawniania wszelkich przecieków analityk Ming-Chi Kuo. I tak, spółka z Cupertino ma już w swej ofercie multimedialną przystawkę w formie Apple TV, jednak urządzenia z tej serii potrafią kosztować nawet 1000 zł. Tymczasem mowa o sprzęcie znacznie bardziej przystępnym. Niewykluczone, że ponad dwukrotnie tańszym od swego duchowego pierwowzoru.

Budżetowy Apple TV Stick, jak określa się ten produkt w mediach, miałby wyglądać niczym duży pendrive i oferować zintegrowaną wtyczkę HDMI. Słowem, klasyka gatunku. Co ma być natomiast jego cechą szczególną, to dostęp do wszystkich usług abonenckich Apple, z TV+ na czele, w dotąd niespotykanie niskiej cenie. Zdaniem informatora wynoszącej nie więcej niż 100 dol. (ok. 432 zł po obecnym kursie).

Zaczęło się od budżetowego telewizora

Ciekawostka jest taka, że sama koncepcja taniej platformy usługowej nie jest w Apple nowością. Wcześniej, dokładniej w 2018 roku, piórem dziennika The Information wyszła na jaw wiadomość o pracach nad ekonomicznym smart TV. Wielkim entuzjastą projektu miał być Tim Twerdahl, wiceprezes Apple ds. marketingu produktów domowych i audio, który był przekonany, że tanie urządzenie przyciągnie więcej użytkowników do Apple TV+ i innych usług Apple. Pomysł jednak storpedowali Greg Joswiak i Phil Schiller, obawiając się utraty reputacji producenta premium.

Ale w dobie ogólnoświatowego kryzysu i jednoczesnej walki o subskrybentów, nie ukrywajmy, pomysł na budżetowy sprzęt telewizyjny nie brzmi tak źle. Ba. ma szansę doskonale się sprawdzić. W końcu w Cupertino mają rzesze użytkowników przywiązanych do swego ekosystemu, dla których propozycje konkurencji stanowią maksymalnie półśrodek. Tani Apple TV Stick, obok iPhone'a SE czy Watcha SE, zdaje się być racjonalnym kierunkiem. Rzecz jasna o ile tani nie będzie tylko z nazwy.

Źródło: https:

Apple wymusza ważną zmianę w aplikacjach innych firm

Dodano: 26.05.2022 9:28 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Apple Store usuwanie konta z aplikacji innych firm

Apple wkrótce zmusi deweloperów do włączenia w aplikacjach opcji usuwania konta, jeśli umożliwiają one ich zakładanie. Wymóg zacznie działać 30 czerwca 2022 roku.

Firma Apple znana jest z tego, że ściśle egzekwuje swoje wytyczne w App Store. Jeśli deweloperzy przekraczają wyznaczone tam granice, muszą się liczyć z konsekwencjami. Podobnie może być w przypadku wymogu dania użytkownikom możliwości łatwego usunięcia konta w aplikacjach, które pozwalają na ich zakładanie. Zacznie on 30 czerwca tego roku obowiązywać wszystkich programistów, którzy publikują swoje produkty w sklepie Apple'a.

Wymagania w App Store

Podczas aktualizowania swoich aplikacji, deweloperzy powinni pamiętać o następujących wymaganiach:

  • Opcja usuwania konta powinna być łatwa do znalezienia w aplikacji.
  • Jeśli aplikacja oferuje funkcję Zaloguj się przez Apple, deweloper musi użyć REST API Zaloguj się za pomocą Apple, aby unieważnić tokeny użytkownika podczas usuwania konta.
  • Nie wystarczy tylko zapewnić możliwość tymczasowego wyłączenia lub dezaktywacji konta. Użytkownicy powinni mieć możliwość usunięcia konta wraz ze swoimi danymi osobowymi.
  • Aplikacje w branżach podlegających wysokim regulacjom mogą zapewniać dodatkowe przepływy informacji w celu potwierdzenia i ułatwienia procesu usuwania konta.
  • Należy postępować zgodnie z obowiązującymi wymogami prawnymi dotyczącymi przechowywania i przechowywania informacji o koncie użytkownika oraz usuwania konta. Obejmuje to przestrzeganie lokalnych przepisów w różnych krajach lub regionach.

 
 

Źródło: https:

Rynek smartfonów w Europie odczuwa skutki wojny w Ukrainie. Nie każdy producent ma jednak powody do obaw

Dodano: 25.05.2022 11:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Według najnowszego raportu Canalys, w pierwszym kwartale 2022 roku europejskie dostawy smartfonów spadły o 10 % względem analogicznego okresu ubiegłego roku. W dużej mierze jest to pokłosie rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Oczywiście nie bez przyczyny jest też pandemia COVID-19, która skutecznie utrudnia realizację dostaw komponentów niezbędnych do budowy smartfonów. Podczas gdy Samsung, Xiaomi, OPPO oraz inni zanotowali spadki, Apple nie tylko utrzymało swoją pozycję, ale urosło z 8,8 % do 8,9 %. Interesująca jest również kwestia dotycząca statusu realme. Firma zwiększyła skalę dostaw o 177 %. Nie oznacza to jednak, że marka stała się nagle gigantem branży. Nie, choć jest do tego pewien potencjał.

Źródło: https:

Chciał naprawić iPhone'a, dostał 36 kg sprzętu

Dodano: 25.05.2022 10:27 | 8 odsłon | 0 komentarzy


iPhone samodzielna naprawa 36 kg sprzętu

Redaktor The Verge postanowił samodzielnie naprawić iPhone'a 13 mini. Zgłosił się więc do Apple'a i otrzymał zestaw naprawczy ważący około 36 kilogramów.

Firma Apple uruchomiła niedawno w USA specjalny program, dzięki któremu użytkownicy wybranych modeli iPhone'ów mogą samodzielnie naprawić swoje urządzenia. Gigant z Cupertino wypożycza w tym celu cały potrzebny sprzęt oraz udostępnia dokładną instrukcję, jak przejść przez proces naprawy. Jeśli jednak ktoś sądził, że taki zestaw naprawczy składa się wyłącznie ze śrubokrętów, szczypiec, lupy czy innych tego typu drobiazgów, grubo się myli.

 

O tym, jak wygląda samodzielna naprawa . Producent iPhone'a wysłał mu zestaw narzędzi mieszczący się w dwóch walizkach i ważący 36 kg. A to wszystko do naprawy małego urządzenia, ważącego mniej niż 200 g. Apple zablokował mu 1200 dolarów (prawie 5170 zł) w ramach kaucji za udostępniony sprzęt, a także pobrał 49 dolarów (210 zł) za wypożyczenie zestawu naprawczego na tydzień oraz 69 dolarów (297 zł) za nową baterię.

Apple zestaw naprawczy walizki

Zestaw narzędzi, który Apple wysłał redaktorowi The Verge, zawierał wszystko, co było potrzebne do rozłożenia i ponownego złożenie iPhone'a (patrz zdjęcie poniżej). Łącznie z przemysłową stacją cieplną oraz wielką prasą sprężynową.

iPhone 13 mini repair kit

Szanse, że coś pójdzie nie tak, są dość wysokie. Szczególnie gdy osoba zabierająca się za naprawę nie ma z takimi rzeczami zbyt dużego doświadczenia. Sean Hollister na przykład przekonał się, że jego IPhone 13 mini nie rozpoznał oryginalnej baterii dostarczonej przez Apple'a. Poza tym instrukcja przysłana przez giganta z Cupertino okazała się zupełnie bezużyteczna, gdy wygrzewarka wyrzuciła kod błędu. Wykręcanie maleńkich śrubek iPhone'a było również sporym zadaniem dla Hollistera, nawet z wymyślnymi śrubokrętami dynamometrycznymi Apple’a.

 
 

Źródło: https:

Apple zaprasza na WWDC 2022. Co w harmonogramie?

Dodano: 25.05.2022 9:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Apple WWDC 2022 zaproszenie harmonogram

Apple przypomina o zbliżającej się konferencji dla deweloperów, czyli WWDC 2022. Amerykański gigant ogłosił właśnie harmonogram tego wydarzenia, podczas którego powinniśmy poznać nowe wersje oprogramowania dla iPhone'ów, iPadów i innych sprzętów Apple'a.

Tegoroczne wydarzenie WWDC (Worldwide Developer Conference) rozpocznie się 6 czerwca 2022 roku o godzinie 19:00 polskiego czasu. Wtedy rozpocznie się sesja "Apple Keynote". Ten początek corocznej konferencji WWDC koncentrował się w ostatnich latach na nowych wydaniach oprogramowania. Jeśli nic się w tym zakresie nie zmieni, powinniśmy poznać tu najnowsze wersje systemów operacyjnych amerykańskiego giganta: iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16, macOS 13 oraz watchOS 9.

Jeśli chodzi o iOS 16, spodziewamy się zobaczyć większe, konfigurowalne widżety, znane podobno wewnętrznie jako "InfoShack", a także ulepszone powiadomienia, choć nie wiadomo, co to oznacza. W sieci pojawiły się też wzmianki o nowych sposobach interakcji. Za niecałe dwa tygodnie dowiemy się, czy to prawda.

Apple WWDC 2022 baner

Co jeszcze w harmonogramie?

Tego samego dnia (6 czerwca) o godzinie 22:00 polskiego czasu ma się rozpocząć konferencja "Platforms State of the Union". Z kolei o godzinie 2:00 polskiego czasu (czyli już 7 czerwca) zostaną ogłoszone nagrody "Apple Design Awards".

7 czerwca, w drugim dniu WWDC 2022, firma Apple wyda filmy pokazujące nowe funkcje w najnowszych wersjach oprogramowania dla smartfonów, tabletów, komputerów i Apple TV.

Wydarzenie WWDC 2022 będzie można śledzić między innymi na Apple.com oraz w serwisie YouTube, a także za pomocą aplikacji Apple Developer. Więcej informacji o harmonogramie można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Nothing Phone (1) z datą premiery. Carl Pei zdradza informacje na temat specyfikacji technicznej smartfona

Dodano: 25.05.2022 8:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Carl Pei, CEO firmy Nothing i były dyrektor OnePlus zdradza kilka smaczków dotyczących nadchodzącego smartfona. Nothing Phone (1) będzie pierwszym telefonem w portfolio producenta, natomiast z dużym prawdopodobieństwem możemy dziś przyjąć, że jest to dopiero początek budowania ekosystemu. Firma ma już w ofercie interesujące pod względem designu słuchawki Ear (1) ANC oraz launcher dla systemu Android dostępny w ramach Google Play. Nothing przygotowuje większe zmiany wizualne w interfejsie, które będą częścią nakładki Nothing OS. Carl Pei chce wręcz rzucić wyzwanie ekosystemowi Apple i choć brzmi to nazbyt górnolotnie, działanie może przynieść wiele korzyści na konsumentów decydujących się wejść w świat, w którego centrum stanie Nothing Phone (1).

Źródło: https:

Apple iPhone 14 zaoferuje selfie z prawdziwego zdarzenia. Aparat na przodzie będzie trzykrotnie droższy od kamery z iPhone 13

Dodano: 24.05.2022 10:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nawet ortodoksyjni fani Apple zdają sobie sprawę z tego, że produkty firmy z Cupertino odstają pod pewnymi względami od konkurencji. Dotyczy to także fotografii. O ile wideofilmowanie na iPhone’ach wypada świetnie, o tyle zdjęcia cechuje relatywnie niska rozdzielczość. Podczas gdy Samsung, Xiaomi czy Motorola korzystają z matryc o rozdzielczości 64 MP, a nawet 108 MP, Apple uparcie trwa przy sensorze 12 MP. Mimo to obrazek generowany przez wspomniany aparat cieszy oko jakością, poprawnością techniczną oraz naturalnością. Prawdziwą bolączką jest jednak frontowa kamerka do selfie. Poza relatywnie niską rozdzielczością 12 MP, mamy tutaj dość „ciemną” przysłonę. Sprawy nie ułatwia także brak autofocusu. Okazuje się jednak, że wspomniane niedogodności mogą zniknąć już w modelu Apple iPhone 14.

Źródło: https:

Samsung Neo QLED 2022 – nowa linia telewizorów debiutuje w Polsce

Dodano: 23.05.2022 18:49 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Samsung Neo QLED 2022

Samsung zaprezentował ofertę telewizorów Neo QLED na 2022 rok. Urządzenia wykorzystują zalety połączonych technologii Quantum Dot i Neo Quantum Mini LED, zapewniają lepszy obraz dzięki Neo Quantum HDR i dźwięk Dolby Atmos.

Tegoroczna linia Neo QLED 4K wyróżnia się jeszcze większą smukłością niż poprzednie generacje, telewizory można więc zamontować bardzo blisko ściany. Mniejsze są też ramki okalające ekran. 

Samsung Neo QLED 2022

Cztery nowe serie modeli od 43 do 85 cali

Nowa oferta Samsunga obejmuje 4 serie: QN95B, QN91B, QN90B, QN85B w przekątnych od 43 do 85 cali. Wszystkie telewizory Neo QLED bazują na technologii Neo Quantum Mini LED, która zapewnia lepsze podświetlenie ekranu. Samsung zwiększył skalę luminacji z 12- do 14-bitowej, co zaowocowało większą precyzją podświetlenia i przekłada się na dużą wyrazistość detali.  

Samsung Neo QLED 2022

Dodatkowym przetwarzaniem obrazu zajmuje się procesor AI, łączący sztuczną inteligencję i technologię głębokiego uczenia, pozwalający ulepszać obraz w niższej rozdzielczości do rozdzielczości zbliżonej do 4K.

Za kontrast i odwzorowanie szczegółów odpowiada rozwiązanie Neo Quantum HDR, które nadaje głębię kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny.  W modelach QN95B oraz QN91B i QN90B powyżej 50” zastosowano HDR 2000, z kolei seria QN85B oraz mniejsze ekrany QN91B/90B oferują HDR 1500

Samsung Neo QLED 2022

Wszystkie tegoroczne telewizory Samsung Neo QLED 4K otrzymały certyfikat „Zweryfikowane przez PANTONE”. Telewizory dobrze ocenione za wierną ekspresję 2030 kolorów PANTONE oraz za nowo dodane 110 tonacji dla odcieni skóry.

Samsung Neo QLED 2022

Dodatkowym wzmocnieniem wrażeń jest Ultra Szeroki Kąt Widzenia, dzięki któremu obraz jest tak samo dobry z każdego miejsca w salonie i pod każdym kątem. Kolejna zaleta nowych telewizorów Samsunga to nowa powłoka antyrefleksyjna, która minimalizuje odbicia podczas oglądania w jasnym otoczeniu.

Samsung Neo QLED 2022

Nowością jest także tryb Komfort dla Oczu, podobny do tego, co znamy ze smartfonów. Dzięki niemu jasność ekranu, tonacja i poziom niebieskiego światła zostaną automatycznie dopasowane do otoczenia.  

Samsung Neo QLED 2022

Nowy Smart Hub

Tegoroczna seria przynosi także nowy, udoskonalony interfejs Smart Hub. W praktyce oznacza to łatwe i szybkie zarządzanie ulubionymi filmami, programami telewizyjnymi czy grami, które znajdą się w jednym miejscu. Treści pogrupowane zostaną na kilka kategorii dodatkowo zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań. Można jeszcze łatwiej dotrzeć do serwisów VoD jak Netflix, HBO Max czy Apple TV+.

Wśród dodatkowych możliwości producent zachwala także funkcję Dotknij i Wyświetl (szybki sposób, by przełączać się z telefonu na telewizor), rozbudowany Multi View, czyli możliwość oglądania treści z kilku urządzeń na jednym ekranie czy funkcję PC na Ekranie TV.  

Samsung Neo QLED 2022 dla graczy

Modele Neo QLED na 2022 wprowadzają też nowy zestaw funkcji dla graczy. Podręczny Panel Gracza 2.0 pozwoli błyskawicznie sprawdzić liczbę wyświetlanych na sekundę klatek (FPS) i wartość input lag, a w razie potrzeby ułatwi zmianę ustawień – wszystko to bez wychodzenia z gry. 

Samsung Neo QLED 2022

Funkcja FreeSync Premium Pro odpowiada za zwiększoną płynność animacji i poprawę komfortu gry. Redukuje zacięcia obrazu, zmniejsza opóźnienie, obsługuje treści HDR oraz technologię LFC, która zwiększa płynność animacji. Z kolei Zaawansowany Upłynniacz Ruchu Pro, dostępny w modelach QN95B oraz 43” i 50” wersjach QN91B/QN90B wyświetla ruch do 144 Hz w 4K.

Samsung Neo QLED 2022

Wszystkie tegoroczne telewizory Neo QLED otrzymały pilota solarnego, który zasilany jest energią świetlną oraz pochodzącą ze sztucznego oświetlenia. Umożliwia także wygodne zarządzanie wieloma urządzeniami podłączonymi do telewizora, np. dekoderem czy soundbarem. 

 
 

Źródło: https:

WhatsApp przestanie działać na niektórych telefonach. Jakich?

Dodano: 22.05.2022 20:13 | 17 odsłon | 0 komentarzy


WhatsApp przestanie działać na niektórych telefonach. Jakich?

Już jesienią 2022 roku WhatsApp zrezygnuje z dalszego wspierania kilku systemów operacyjnych, co w praktyce oznacza, że nie uruchomi się na działających na nich telefonach. 

WhatsApp jako największy komunikator świata siłą rzeczy musi się wciąż rozwijać, a jednym z warunków stabilnego rozwoju jest, stety lub niestety, porzucanie rozwiązań przestarzałych. Tak też stanie się najbliższej jesieni, kiedy to, jak ogłosili twórcy, wstrzymane zostanie wsparcie dla systemów iOS 11 oraz iOS 10

Konkretniej rzecz ujmując, zapowiadana aktualizacja pojawi się 26 października, a wraz z nią użytkownicy ww. OS-ów bezpowrotnie stracą możliwość korzystania z komunikatora WhatsApp. 

Rzecz jasna z uwagi na politykę aktualizacji Apple nie ma problemu, by swojego iPhone’a zaktualizować do nowszej wersji systemu, włącznie z najświeższym iOS 15. Prawdziwe zmartwienie mają wyłącznie posiadacze tych modeli, które już update’y utraciły, a są to iPhone 5 oraz 5c

iPhone 5 oraz 5c wkrótce bez WhatsAppa

Pierwszemu niebawem stukną 10. urodziny, drugi jest zaś tylko nieznacznie młodszy. Obiektywnie patrząc, nie ma więc powodów do darcia szat. Redakcja może jednak z doświadczenia powiedzieć, że nawet tak leciwe urządzenia cały czas mają w Polsce aktywnych użytkowników. Nie jest to wprawdzie duża grupa, ale mimo wszystko. Zwłaszcza w rodzinach, gdzie funkcjonuje schemat sobie kupię nowy, a dziadkom/rodzicom oddam obecny na donoszenie.

Z ciekawości, jak to wygląda na Androidzie? – zapytacie. Najstarszym Androidem, na którym WhatsApp oficjalnie działa, jest wersja 4.1. Jak na ironię, została ona wydana w roku premiery iPhone’a 5, 2012. Niemniej nie wiadomo przez jaki jeszcze okres ten stan zostanie zachowany. 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone