środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Bang  RSS
BNP Paribas ma już 200 lat

Dodano: 06.12.2022 13:51 | 7 odsłon | 0 komentarzy


BNP Paribas ma już 200 lat

BNP Paribas świętuje swoje 200 urodziny. Bank chwali się, że jest największy w strefie euro pod względem posiadanych aktywów, a na całym świecie zatrudnia 190 tysięcy pracowników reprezentujących ponad 150 różnych narodowości.

Historia BNP Paribas zaczęła się w 1822 roku od Socieóteó Geóneórale de Belgique. To belgijska spółka zależna grupy znanej dzisiaj jako BNP Paribas Fortis. W ciągu kolejnych 200 lat grupa się rozwijała, stając się największym bankiem w Unii Europejskiej. BNP Paribas działa w trzech obszarach: bankowość detaliczna, bankowość korporacyjna i instytucjonalna oraz usługowa, obejmująca firmy oferujące usługi oszczędnościowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe. Taki model biznesowy pozwala grupie na dalszy rozwój.

BNP Paribas w Polsce

BNP Paribas Bank Polska jest 6. pod względem posiadanych aktywów bankiem w Polsce. Przynależność do dużej, międzynarodowej grupy bankowej ma zapewnić klientom w naszym kraju wiele korzyści, w tym bezpieczeństwo i stabilność, a także rozbudowaną ofertę produktów. BNP Paribas w Polsce obsługuje łącznie ponad 4,2 mln klientów i zatrudnia 8545 osób (dane na koniec września 2022 roku).

Firma wspiera także sektor rolny i rozwija współpracę z rynkiem spożywczym. W 2018 roku utworzono Departament Międzynarodowy FoodAgri Hub dla banków i klientów z Grupy BNP Paribas w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce, który wspiera sektor foodagro w poszerzaniu produkcji i zdobywaniu nowych rynków zbytu oraz zapewnia im szeroką ofertę edukacyjno–informacyjną. Na koniec września 2022 roku Bank BNP Paribas posiadał 27% rynku kredytowania rolników indywidualnych.

Grupę Kapitałową BNP Paribas Bank Polska S.A. tworzy grupa spółek zależnych. Są to między innymi BNP Paribas TFI (subfundusze inwestycyjne i produkty emerytalne) czy BNP Paribas Leasing Services (produkty leasingowe), BNP Paribas Cardif (ubezpieczenia dla osób indywidualnych i firm), Arval Service Lease (najem długoterminowy aut oraz zarządzanie flotą samochodową), a także spółka BNP Paribas Real Estate Poland (zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo w wynajmie i konsulting).

Bank Zielonych Zmian

BNP Paribas wpisał do swojej strategii biznesowej zaangażowanie w zieloną transformację i finansuje odpowiednie przemiany w firmach, gospodarstwach domowych oraz rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE). W 2021 roku finansowanie w ramach OZE wyniosło 18 mld euro. Grupa deklaruje także, że do końca 2022 roku przeznaczy 210 mld euro na inwestycje w działania zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Równość, różnorodność i filantropia korporacyjna

Grupa BNP Paribas opowiada się za równością, inkluzywnością i szacunkiem dla różnorodności. W jej strukturach zatrudnieni są tzw. Diversity Officerowie odpowiedzialni za przestrzeganie Polityki Różnorodności w organizacji oraz za prorównościowe inicjatywy. Ważnym elementem Polityki Różnorodności w grupie jest zapewnienie obecności kobiet w zarządach, radach nadzorczych i wśród kluczowych managerów w krajach, w których działa Grupa BNP Paribas.

W przypadku Polski w 2021 roku w radach nadzorczych spółek notowanych na głównym parkiecie zasiadało 17,2% kobiet. W zarządach, w tym samym okresie, było 12,5% kobiet. Dla porównania w Banku BNP Paribas w Polsce na dzień 31 grudnia 2021 roku udział kobiet w Radzie Nadzorczej wynosi 41,7%, a udział kobiet w zarządzie 22,2%. To znacznie więcej niż średnia w spółkach giełdowych notowanych na warszawskim parkiecie.

Ważnym obszarem zaangażowania Grupy BNP Paribas jest także filantropia korporacyjna. Misję społeczną banku realizuje Fundacja BNP Paribas, która powstała w 2006 roku. Jej misją jest zmienianie świata na taki, w którym jest mniej nierówności i w którym możemy być spokojni o przyszłość naszej planety. Fundacja realizuje swoje cele poprzez programy edukacyjne, filantropię środowiskową i zaangażowanie społeczne pracowników. Bazą działań fundacji są partnerstwa z organizacjami eksperckimi.

Wsparcie sportu i kinematografii

BNP Paribas od prawie 50 lat wspiera rozwój tenisa i jest jego największym sponsorem na świecie. Sponsoruje turnieje zarówno profesjonalnych zawodników, jak i zawody amatorskie i juniorów oraz turnieje z udziałem tenisistów z niepełnosprawnościami. Grupa angażuje się także na rzecz młodych sportowców, oferując im stypendia i możliwości rozwoju w ramach programu Młode Talenty BNP Paribas. Przy turniejach sponsorowanych przez grupę realizowana jest akcja „Asy z serca”, w której za każdego asa serwisowego podczas rozgrywek, bank przekazuje wybraną kwotę na organizację charytatywną.

Grupa BNP Paribas jest od 100 lat mecenasem sztuki filmowej. Firma przyczyniła się między innymi do restauracji starych filmów (np. „Dzisiejsze czasy” Charliego Chaplina, „Panienki z Rochefort” Jacquesa Demyego). Wspiera legendarne paryskie kina (np. Le Trianon), angażuje się w ponad 40 festiwali filmowych w Europie oraz finansuje rozwój nowych technologii kinowych. Ważnym obszarem jest także rozwój polskiej kinematografii. BNP Paribas Bank Polska wspiera 6 festiwali filmowych, w tym między innymi jest sponsorem tytularnym BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym czy BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie.

Więcej informacji dotyczących historii BNP Paribas można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

T-Mobile: możesz wydrapać nawet 900 zł

Dodano: 05.12.2022 16:59 | 10 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile

Nawet 900 zł – tyle można  zaoszczędzić, biorąc udział w kolejnej świątecznej zdrapce T-Mobile. Okazja czeka na wszystkich klientów sieci w aplikacji „Mój T-Mobile”.

Tydzień temu T-Mobile ogłosił specjalną akcję z promocjami – świąteczną zdrapkę. Klienci magentowej sieci, korzystający z aplikacji „Mój T-Mobile”, w każdy poniedziałek aż do świąt mogą „zdrapać” na wirtualnej zdrapce kolejne prezenty. Wystarczy tylko wejść do zakładki Magenta Love w aplikacji „Mój T-Mobile”. Dodatkowym warunkiem jest aktywna zgoda marketingowa.

 

Tydzień temu T-Mobile zaoferował 3 GB internetu. W dzisiejszej odsłonie pod nazwą „Zdrapka – mikołajkowa niespodzianka” operator daje możliwość obniżenia ceny wybranych produktów firmy Xiaomi. Produkty z rabatami mają być dostępne w sklepie internetowym www.mistore.pl/TMOZDRAPKA i w salonach Xiaomi Store. Żeby skorzystać z okazji, trzeba odebrać kod rabatowy.

Wydrap sobie tani odkurzacz… albo mesha

Na liście urządzeń Xiaomi, objętych rabatem, nie ma smartfonów, ale klienci T-Mobile mogą upolować sprzęt domowy, sieciowy i akcesoria. Największą okazją jest odkurzacza Xiaomi Vacuum Cleaner G11 z rabatem aż 900 zł, co stanowi 47% ceny. Z kolei 700 zł oszczędzimy, wybierając robota Mi Robot Vacuum-Mop 2 (46% ceny). Inne oferty już nie są tak korzystne, chociaż procentowo wyglądają zachęcająco, więc warto się im przyjrzeć. 

Oto pełna lista:

 • Xiaomi Vacuum Cleaner G11 w promocji za 999 zł (zamiast 1899 zł, rabat 900 zł, 47% ceny),
 • Xiaomi Mesh System AX3000 (2-pack) w promocji za 399 zł (zamiast 699 zł, rabat 300 zł 42% ceny),
 • Xiaomi Electric Toothbrush T700 EU w promocji za 299 zł (zamiast 469 zł, rabat 170 zł 36% ceny),
 • Wkrętarka Akumulatorowa 12V Xiaomi Mi Cordless Screwdriver + Zestaw bitów i wierteł w promocji za 449 zł (zamiast 649 zł, rabat 200 zł, 30% ceny)
 • Xiaomi Mi 16-in-1 Ratchet Screwdriver w promocji za 69 zł (zamiast 99 zł, rabat 30 zł, 30% ceby),
 • Xiaomi Mi LCD Writing Tablet 13,5" White w promocji za 89 zł (zamiast 119 zł, rabat 30 zł, 25% ceny),
 • Xiaomi Smart Pet Food Feeder EU w promocji za 399 zł (zamiast 579 zł, rabat 180 zł, 31% ceny),
 • Xiaomi Smart Pet Fountain EU w promocji za 239 zł (zamiast 349 zł, rabat 110 zł, 31% ceny),
 • Xiaomi Mi Portable Speaker (16W) Black GL w promocji za 169 zł (zamiast 199 zł, rabat 30 zł, 15% ceny),
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 White w promocji za 799 zł (zamiast 1499, rabat zł 700 zł, 46% ceny),
 • Xiaomi 10000mAh Mi Power Bank 3 Ultra Compact Black w promocji za 89 zł (zamiast 129 zł, rabat 40 zł, 31% ceny),
 • Xiaomi Redmi Buds 3 White w promocji za 149 zł (zamiast 199 zł, rabat 50 zł, 25% ceny),
 • Xiaomi Mi 20W Wireless Car Charger w promocji za 149 zł (zamiast 199 zł, rabat 50 zł, 25%, ceny).

Z okazji można skorzystać od dziś do 11 grudnia 2022 r. Promocja dostępna jest dla w klientów abonamentowych (T, T-Data, Rodzina), użytkowników systemu MIX (Frii Mix) oraz użytkowników ofert Na kartę (GO!, Frii).

 
 

Źródło: https:

MeerKAT dołącza do Breakthrough Listen. Poszuka życia poza Ziemią

Dodano: 05.12.2022 16:50 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy z Breakthrough Initiatives intensyfikują swoje wysiłki w ramach programu Listen. Do dotychczasowych poszukiwań życia pozaziemskiego dołączy teraz jeden z największych radioteleskopów na południowej półkuli.

Ciekawość ludzka nie zna granic i jest głównym motorem napędowym nauki właściwie od początków istnienia człowieka. To ciekawość sprawiła, że człowiek zwiedził całą Ziemię i sprawdził, co jest za każdym pagórkiem. To ciekawość  zaprowadziła człowieka na inne kontynenty i pozwoliła odkryć inne kultury. I to ciekawość w końcu prowadzi naukowców, którzy poszukują życia pozaziemskiego.

Breakthrough Listen - inicjatywa, która odkryje życie pozaziemskie

Życia pozaziemskiego można szukać na wiele sposobów. Odwiedzenie przez człowieka każdej planety byłoby ciężkie do zrealizowania, dlatego też naukowcy z Breakthrough Initiatives postanowili na obserwację za pomocą radioteleskopów. Do tej pory w ramach programu Breakthrough Listen, korzystano z dwóch: Green Bank Telescope (GBT) w USA i Parkes Telescope w Australii. Teraz inicjatywę wesprze również trzeci instrument optyczny. Mowa tu o MeerKAT z Republiki Południowej Afryki.

Przeszukanie ponad miliona pobliskich gwiazd zajmie nam zaledwie dwa lata. MeerKAT zapewni nam możliwość wykrycia nadajnika podobnego do najjaśniejszych radiolatarni na Ziemi z odległości 250 lat świetlnych w naszym rutynowym trybie obserwacyjnym

- wyznał dr Cherry Ng, naukowiec z Breakthrough Initiatives.

Breakthrough Listen jest inicjatywą zapoczątkowaną w 2015 roku, lecz teraz nabierze większego rozpędu. To za sprawą teleskopu MeerKAT, jednego z największych radioteleskopów na południowej półkuli. Instrument może jednocześnie obserwować do 64 obiektów i jest zaopatrzony w technologie pozwalające na ignorowanie dźwięków wytwarzanych przez np. satelity wokół Ziemi.

 
 

Źródło: https:

mBank rezygnuje z kart. Klientów czeka duża zmiana

Dodano: 05.12.2022 16:19 | 10 odsłon | 0 komentarzy


mBank rezygnuje z kart. Klientów czeka duża zmiana

mBank staje się coraz bardziej „zielony” – wprowadza kolejne rozwiązania, które mają zmniejszać negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jednym z takich działań jest zapowiedź rezygnacja z plastikowej eKarty.

mBank chwali się swoimi działaniami na rzecz środowiska. Co prawda nie rezygnuje całkowicie z plastiku, ale poszerza ofertę kart cyfrowych i przechodzi na wydawanie kart, które powstały z tworzyw sztucznych z recyklingu

Jak podaje mBank, do portfeli klientów trafiło ich już ponad pół miliona. W 85% procentach składają się z tworzywa z odpadów. Dzięki temu bank oszczędził środowisku produkcji dodatkowych ponad 2 ton plastiku. 

W przyszłym roku mBank planuje wydawać karty, które będą powstawać w całości z przetworzonych tworzyw. Równolegle mBank sukcesywnie poszerza ofertę kart wydawanych wyłącznie w cyfrowej formie.

Koniec plastikowej eKarty

Aby zmniejszyć ilość plastiku i chronić nasze środowisko, mBank wycofuje z oferty eKartę plastikową. Od 26 stycznia 2023 r. będzie można zamówisz tylko eKartę wirtualną. 

eKarty zostały stworzone z myślą o płatnościach internetowych. Ich atutem jest to, że nie trzeba udostępniać danych swojej podstawowej karty przy zakupach w internecie. Można na przykład dodać eKartę do płatności za subskrypcje. eKarta pozwala także płacić za zakupy online w zagranicznych sklepach internetowych w dolarach lub euro. Wielkość kwoty przypisanej do karty reguluje sam użytkownik, a maksymalny limit doładowania to 10 tys. zł.

Obecnie wciąż można zamówić zarówno eKartę wirtualną, jak i tradycyjną plastikową. Znajdują się na niej m.in. numer i kod CVV. Koszt karty to 25 zł. Od stycznia plastik nie będzie już dostępny, a obsługa eKarty odbywać się będzie poprzez aplikację – w niej znajdują się dane karty, czyli numer, data ważności i kod CVV2. eKarta wirtualna jest darmowa, więc dla użytkownika to dodatkowa korzyść.

Na podobnej zasadzie działa inna, wprowadzona przez mBank karta w aplikacji – Mastercard Mobilna.

 
 

Źródło: https:

Atak na pieniądze Polaków. Klienci PKO BP wśród zagrożonych

Dodano: 02.12.2022 20:53 | 44 odsłon | 0 komentarzy


Atak na pieniądze Polaków. Klienci PKO BP wśród zagrożonych

CSIRT KNF ostrzega przed nową falą fałszywych domen, służących do wyłudzeń. Złodzieje celują w największe polskie banki, w tym m.in. PKO BP, mBank oraz ING.

Stworzenie witryny w domenie łudząco podobnej do adresów znanych banków, jednak w istocie rzeczy fałszywej, to sztuczka nad wyraz oklepana. Nie oznacza to jednak, że nieskuteczna, o czym najlepiej świadczy częstotliwość tego typu prób.

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego, znany też pod akronimem CSIRT KNF, odnalazł właśnie pięć kolejnych szkodliwych domen.

Jak czytamy w raporcie, tym razem witryny te naśladują serwisy transakcyjne BGK, PKO, mBanku, Millennium oraz ING. Ich adresy widoczne są poniżej, od razu w odniesieniu do adresów oryginalnych. Celem naciągaczy tradycyjnie jest pozyskanie danych logowania, Sfabrykowany serwis wszystkie wpisane dane z marszu przekazuje przestępcom.

Co warto dodać, fałszywe serwisy coraz częściej radzą sobie także z wykradaniem kodów autoryzacji dwuetapowej, wykorzystując zazwyczaj podstęp i chwilę nieuwagi. W praktyce wygląda to tak, że przestępca inicjuje przelew z konta przejętego, podczas gdy nieświadomy klient ma myśleć, że potwierdza operację pożądaną.

Jeśli masz podejrzenie, że Twoje dane logowania zostały wykradzione, natychmiast skontaktuj się z infolinią banku. Niezwłocznie też zmień hasło, bo w skrajnym przypadku napastnicy mogą wyczyścić całe konto.

Źródło: https:

Masz konto w tym banku? W weekend stracisz dostęp do pieniędzy

Dodano: 02.12.2022 20:10 | 38 odsłon | 0 komentarzy


Masz konto w tym banku? W weekend stracisz dostęp do pieniędzy

Na najbliższy weekend mBank zaplanował prace serwisowe, które będą miały wpływ na klientów tego banku. Przez kilka godzin nie będzie można skorzystać ze swoich pieniędzy zgromadzonych na koncie.

mBank chce stale dostarczać swoim klientom usługi i rozwiązania najwyższej jakości. By sprostać temu wyzwaniu, bank musi między innymi modernizować swoje systemy. Tego typu prace mają nastąpić w ten weekend, co spowoduje przerwę w działaniu usług mBanku w niedzielę 4 grudnia 2022 roku.

Przerwa techniczna w mBanku

Podczas weekendowej przerwy technicznej, klienci mBanku nie zapłacą kartą banku oraz nie będą mieli dostępu do jego usług:

 • W godzinach od 2:30 do 7:00 klienci mBanku nie zapłacą kartą oraz nie wypłacą gotówki z bankomatu. Z kolei w godzinach od 2:15 do 8:30 nie będzie można zapłacić kartą w za zakupy w Internecie. Oba ograniczenia dotyczą również klientów biznesowych (MŚP i korporacje).
 • Pomiędzy godziną 2:15 i 8:30 nie będzie możliwości zalogowania się na swoje konto przez stronę internetową mBanku oraz w aplikacji mobilnej. W tym samym czasie nie będzie można złożyć żadnego wniosku.
 • Podczas przerwy technicznej mBank nie będzie miał wzglądu w dane swoich klientów, dlatego w tym czasie nie będzie można zrealizować w ten sposób żadnej operacji.

mBank zachęca, by wszystkie ważne przelewy zlecić wcześniej. Jeśli ktoś ma plany na weekend w godzinach zapowiadanej przerwy technicznej, najlepiej zawczasu wypłacić gotówkę.

mBank przeprasza za utrudnienia.

 
 

Źródło: https:

The Mandalorian. Trzeci sezon hitowego serialu z datą premiery

Dodano: 02.12.2022 9:34 | 38 odsłon | 0 komentarzy


The Mandalorian. Trzeci sezon hitowego serialu z datą premiery

Uwielbiany przez fanów serial The Mandalorian wraca z 3. sezonem. Właśnie poznaliśmy dokładną datę premiery.

The Mandalorian to serial uwielbiany przez fanów uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wiele osób jest wręcz zdania, że uratował on świat Star Wars, który był w złym stanie po nieudanej trylogii. Jeśli znajdujesz się wśród tych osób, to mamy dobre informacje. Disney ujawnił dokładną datę premiery 3. sezonu The Mandalorian.

The Mandalorian — kiedy 3. sezon?

Na oficjalnym profilu The Mandalorian na Twitterze pojawiła się oficjalna zapowiedź 3. sezonu. Przygody małego Grogu oraz Din Djarina, czyli tytułowego Mandaloriana ponownie obejrzymy już 1 marca 2023 roku. To długie 3 miesiące oczekiwania na tych bohaterów, ale jestem przekonany, że będzie warto.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście drugiego sezonu, to ostrzegam przez spojlerami, które za chwilę się tutaj pojawią. Serial zakończył się ponownym spotkaniem Grogu i Din Djarina. Baby Yoda porzucił trening jedi, który zaserwował mu Luke Skywalker. Wiemy też, że Mando będzie musiał się zmierzyć z konsekwencjami ujawnienia swojej twarzy, co jest niewybaczalne w jego religii.

Początkowo Disney celował z premierą na luty, ale terminu najwyraźniej nie udało się dotrzymać. 

 
 

Źródło: https:

PKO Bank Polski ma sposób na przyspieszenie procesu kredytowego

Dodano: 01.12.2022 21:42 | 43 odsłon | 0 komentarzy


PKO Bank Polski ma sposób na przyspieszenie procesu kredytowego

PKO Bank Polski wdrożył nowy model automatycznej wyceny nieruchomości, który wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego. Powinno to skrócić czas na rozpatrzenie wniosku kredytowego.

PKO Bank Polski zakończył prace nad nowym modelem automatycznej wyceny nieruchomości i wdrożył go w swoich procesach biznesowych. Narzędzie będzie wspierało pracę analityków szacujących wartość nieruchomości. Nowy model oparty jest o autorskie algorytmy uczenia maszynowego, które pozwalają usprawnić wycenę nieruchomości – także w lokalizacjach, gdzie ocena była utrudniona ze względu na małą liczbę dostępnych danych. Rozwiązanie pozwoli skrócić czas potrzebny na rozpatrzenie wniosku kredytowego.

 
 

Nowy model automatycznej wyceny nieruchomości opracowany przez PKO Bank Polski wykorzystuje ważne przewagi konkurencyjne spółki takie jak dostęp do dobrej jakości danych o rynku nieruchomości i wiedza oraz doświadczenie najlepszego na rynku zespołu ekspertów technologicznych. Ponieważ jako bank finansujemy zakup największej liczby nieruchomości w Polsce, nasze algorytmy optymalizacji wyceny są najdokładniejsze i bezkonkurencyjne. Dzięki efektywnej agilowej współpracy zespołów IT, ekspertów od wyceny nieruchomości oraz najlepszych specjalistów od modeli statystycznych udało się nam stworzyć narzędzie, które pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać atuty banku do wzmacniania pozycji lidera na rynku kredytów hipotecznych.

– powiedział Jakub Grefling, Kierownik Zespołu Portfela Kredytów Hipotecznych w Pionie Ryzyka Kredytowego Klienta Rynku Detalicznego w PKO BP

Kolejny krok w optymalizacji procesów biznesowych

Wdrożenie AVM (ang. Automatic Valuation Model) jest kolejnym krokiem angażującym nowe technologie do optymalizacji procesów biznesowych w PKO Banku Polskim. Zautomatyzowane narzędzie będzie wspierać pracę analityków szacujących wartość rynkową nieruchomości. Bazuje ono na autorskich algorytmach opracowanych przez ekspertów z obszaru data science banku i opiera się na metodologii oraz technikach wynikających z obowiązujących regulacji prawnych odnoszących się do wyceny nieruchomości.

Model uwzględnia dane o nieruchomościach znajdujące się między innymi w bankowej bazie danych, dane z GUS czy z Baz Danych Lokalnych. Rozwiązanie ocenia także atrakcyjność lokalizacji, wykorzystując informacje o tzw. Points of Interest oraz danych warstwowych z interaktywnych map pochodzących ze źródeł zewnętrznych. Przy pomocy wbudowanych agregatów, takich jak liczba restauracji, żłobków czy terenów zielonych w zadanym promieniu od wycenianej nieruchomości, potrafi precyzyjnie ocenić rynkową wartość nieruchomości.

Atutem modelu jest jego wysoka skuteczność także w lokalizacjach poza dużymi miastami, gdzie trudno dopasować analogiczne transakcje i wykorzystać je do procesu szacowania wartości nieruchomości. W trakcie wyceny, model daje możliwość wizualizacji na wykresie najbardziej istotnych atrybutów konkretnej nieruchomości, takich jak lokalizacja, typ i wiek budynku, parametry techniczne, standard czy inne cechy wpływające na jej wartość. To znacząco ułatwia interpretację wyniku bankowym analitykom w trakcie procesowania wniosku kredytowego, co zwiększa dokładność oceny i skraca czas pomiędzy złożeniem przez klienta wniosku kredytowego, a podpisaniem finalnej umowy kredytowej.

 
 

Źródło: https:

PKO BP z dużą zmianą, chodzi o kredyty

Dodano: 30.11.2022 16:17 | 31 odsłon | 0 komentarzy


PKO BP z dużą zmianą, chodzi o kredyty

PKO Bank Polski wprowadził do serwisu iPKO możliwość złożenia wniosku o pożyczkę przez osoby nieposiadające konta w tym banku. Wszystko odbywa się całkowicie zdalnie, bez konieczności wizyty w oddziale.

Od listopada tego roku osoby, które nie mają konta w PKO Banku Polskim, ale posiadają dostęp do aplikacji lub serwisu internetowego iPKO, mogą tam złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową do 6200 zł bez dokumentowania dochodu. Cały proces przebiega całkowicie zdalnie całkowicie zdalnie, nie ma potrzeby odwiedzania oddziału banku.

Warunkiem skorzystania z oferty jest brak produktów PKO Banku Polskiego, rachunek prowadzony w innym banku oraz wiek powyżej 23 lat. Pieniądze klient otrzyma w dniu akceptacji wniosku przez bank oraz podpisania zdalnie umowy przez klienta.

Jak złożyć wniosek o pożyczkę w iPKO?

Osoba, która nie ma ma konta w PKO Banku Polskim, może złożyć wniosek o pożyczkę gotówkową przez serwis iPKO. W tym celu należy zalogować się do iPKO, wybrać zakładkę „Oferta”, potem „Pożyczki i Kredyty” oraz „Pożyczka dla Klientów bez konta”. Zostaniemy wtedy przekierowani na stronę produktu, gdzie może samodzielnie złożyć wniosek. Jeśli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, można skorzystać z opcji połączenia się z doradcą, który pomoże w złożeniu wniosku online.

Zdalne wnioskowanie o pożyczkę dla osób bez konta w PKO BP jest od sierpnia możliwe również przez aplikację IKO w ramach „IKO bez konta”. Osoby zainteresowane taką możliwością powinny jedynie aktywować aplikację w opcji „IKO bez konta”, następnie przejść do zakładki „Oferta” i wybrać przycisk „Pożyczka dla Klientów bez konta” albo w zakładce „Więcej” wybrać „Pożyczka w IKO”. Pieniądze trafią na wskazane przez pożyczkobiorcę konto w innym banku.

A gdy nie mam dostępu do bankowości elektronicznej?

Jeśli nie masz konta w PKO Banku Polskim ani dostępu do bankowości elektronicznej tego banku, również możesz wnioskować o pożyczkę gotówkową do 6200 zł. Wystarczy przejść i postępować zgodnie z instrukcją. Swoją tożsamość potwierdzisz robiąc przelew na 1 zł z konta w swoim banku, na które zostaną przekazane środki z pożyczki gotówkowej. Pieniądze otrzymasz w dniu akceptacji wniosku przez bank oraz podpisania zdalnie umowy.

Osoby niebędące klientami banku mogą także umówić spotkanie z doradcą w oddziale, wideorozmowę lub rozmowę telefoniczną. Wystarczy wypełnić krótki formularz rejestracyjny, w którym klient wskaże temat rozmowy, wybraną formę i czas spotkania. Formularz dostępny jest . Po wypełnieniu formularza klient otrzymuje potwierdzenie i szczegóły spotkania. To można się odbyć nie wcześniej niż 24 godziny po złożeniu wniosku o spotkanie i nie później niż 14 dni po tym.

Oferta dla klientów PKO BP

Klienci PKO Banku Polskiego mogą wnioskować o pożyczkę gotówkową całkowicie zdalnie w aplikacji mobilnej IKO i serwisie transakcyjnym iPKO. Aby złożyć wniosek, wystarczy na przykład przejść do zakładki „Oferta” i wybrać „Pożyczka gotówkowa”, a umowę zaakceptować elektronicznie. Aktualnie umowy z kwotą pożyczki od 12 tys. zł z kodem RATA mają obniżoną prowizję i oprocentowanie.

 
 

Źródło: https:

Europejski Bank Centralny o Bitcoinie. Przewidywania są druzgocące

Dodano: 30.11.2022 16:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Bitcoin wkr#xF3;tce przestanie istnie#x107;? Takie przewidywania snuj#x105; kluczowi urz#x119;dnicy Europejskiego Banku Centralnego#x2026; i maj#x105; oni powa#x17C;ne argumenty na poparcie swojej tezy.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone