sobota, 04 lutego 2023 r.  Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
Wiadomości z tagiem Blade  RSS
Sharkoon M30 Black i M30 RGB - solidne obudowy dla miłośników schludnego designu, jak i dla tych lubiących RGB LED

Dodano: 31.01.2023 19:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niemiecka marka Sharkoon zaprezentowała właśnie następców serii obudów M25, a więc konstrukcje M30 Black oraz M30 RGB. Pierwszy model jest zdecydowanie bardziej stonowany (pełna zabudowa), przy czym drugi jest bardziej gamingowy, bo wyposażony w bok z hartowanego szkła, przez który to możemy podziwiać swój gamingowy "setup" (LEDy i te sprawy). A jeśli jesteśmy już przy podświetleniu, to w modelu M30 RGB znajdziemy preinstalowany wentylator właśnie z adresowalnymi diodami LED.

Źródło: https:

Znajdziesz taki pendrive? Lepiej go nawet nie dotykaj

Dodano: 27.01.2023 20:34 | 52 odsłon | 0 komentarzy


Pendrive strachu. Podłączysz do komputera i pozamiatane

Jest nowy wariant złośliwego oprogramowania PlugX. Malware może się rozprzestrzeniać za pośrednictwem przenośnych urządzeń USB, na przykład pendrive'ów.

Badacze zajmujący się cyberbezpieczeństwem odkryli próbkę PlugX, która wykorzystuje podstępne metody infekowania podłączonych do komputera urządzeń USB (pendrive, przenośny dysk itp.) w celu rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania.

Ten wariant PlugX jest robakiem i infekuje urządzenia USB w taki sposób, że ukrywa się przed systemem plików systemu operacyjnego Windows. Użytkownik nie wiedziałby, że jego urządzenie USB jest zainfekowane lub prawdopodobnie używane do eksfiltracji danych z ich sieci.

– powiedzieli Mike Harbison i Jen Miller-Osborn, badacze Palo Alto Networks Unit 42

Wyspecjalizowana w cyberbezpieczeństwie firma poinformowała, że odkryła artefakt podczas reagowania na incydent po ataku ransomware Black Basta na jedną z ofiar. Wśród innych narzędzi wykrytych w zainfekowanym środowisku znalazł się program ładujący złośliwe oprogramowanie Gootkit oraz framework Brute Ratel C4. Wykorzystanie Brute Ratel przez grupę Black Basta zostało wcześniej opisane przez Trend Micro, służąc między innymi do ataku przeciw firmie energetycznej w USA.

 

Wariant USB PlugX wyróżnia się tym, że używa określonego znaku Unicode, zwanego spacją nierozdzielającą (U + 00A0) do ukrywania plików w urządzeniu USB, podłączonym do stacji roboczej.

Znak białej spacji uniemożliwia systemowi operacyjnemu Windows renderowanie nazwy katalogu, ukrywając ją, zamiast pozostawiać bezimienny folder w Eksploratorze.

– stwierdzili badacze

Ostatecznie skrót systemu Windows (. LNK) utworzony w folderze głównym dysku flash służy do uruchamiania złośliwego oprogramowania z ukrytego katalogu. Próbka PlugX ma za zadanie nie tylko wszczepić złośliwe oprogramowanie na hoście, ale także skopiować je na dowolne urządzenie wymienne, które może być do niego podłączone, poprzez zakamuflowanie go w folderze kosza.

brak infekcji vs infekcja

Z kolei plik skrótu ma taką samą nazwę jak urządzenie USB i pojawia się z ikoną dysku. Istniejące pliki lub katalogi w katalogu głównym urządzenia wymiennego są przenoszone do ukrytego folderu utworzonego w folderze „skrótu” .

Za każdym razem, gdy kliknięty zostanie plik skrótu z zainfekowanego urządzenia USB, złośliwe oprogramowanie PlugX uruchamia Eksploratora Windows i przekazuje ścieżkę do katalogu jako parametr. To następnie wyświetla pliki na urządzeniu USB z ukrytych katalogów, a także infekuje hosta złośliwym oprogramowaniem PlugX.

– dodali eksperci z Unit 42

W ataku wykorzystywany jest fakt, że Eksplorator plików systemu Windows domyślnie nie pokazuje ukrytych elementów. Problem polega też na tym, że złośliwe pliki w tak zwanym koszu nie są wyświetlane, gdy pokazywanie ukrytych plików jest włączone. Oznacza to, że złośliwe pliki można przeglądać tylko w systemie operacyjnym podobnym do systemu Unix, takim jak Ubuntu, lub przez zamontowanie urządzenia USB w specjalistycznym narzędziu.

Gdy urządzenie USB zostanie wykryte i zainfekowane, wszelkie nowe pliki zapisane w folderze głównym urządzenia USB po infekcji są przenoszone do ukrytego folderu na urządzeniu USB. Ponieważ plik skrótu systemu Windows przypomina plik urządzenia USB, a złośliwe oprogramowanie wyświetla pliki ofiary, nieświadomie kontynuują rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania PlugX.

– powiedzieli badacze

Unit 42 poinformował, że wykrył również drugi wariant PlugX, który oprócz infekowania urządzeń USB dodatkowo kopiuje wszystkie pliki Adobe PDF i Microsoft Word z hosta do innego ukrytego folderu na urządzeniu USB, utworzonego przez złośliwe oprogramowanie.

Dzięki najnowszemu odkryciu, PlugX dołącza do innych rodzin złośliwego oprogramowania, takich jak ANDROMEDA czy Raspberry Robin, które mają możliwość rozprzestrzeniania się za pośrednictwem zainfekowanych dysków USB.

Odkrycie tych próbek wskazuje, że PlugX wciąż żyje i ma się dobrze przynajmniej wśród niektórych technicznie wykwalifikowanych atakujących i pozostaje aktywnym zagrożeniem.

– podsumowali eksperci

W tym miejscu warto przypomnieć, że pod koniec ubiegłego roku badacze z grupy Mandiant, należącej do Google, również przestrzegali przed atakami wykorzystującymi zainfekowane pamięci USB. Przy czym nie wykluczono wówczas scenariusza, w którym szkodliwe pendrive'y są celowo rozrzucane na terenie urzędów czy firm, tak, by następnie zostały podłączone do znajdującego się w sieci wewnętrznej komputera przez jakiegoś ciekawskiego pracownika.

Krótko mówiąc, mając na uwadze kolejne ostrzeżenia, redakcja przypadkowo znalezionych pamięci USB używać nie radzi. Chyba że potrafisz zrobić to w bezpiecznym, izolowanym środowisku.

 
 

Źródło: https:

W Polsat Box Go obejrzysz oscarowe filmy oraz mecze Ekstraklasy

Dodano: 27.01.2023 15:25 | 40 odsłon | 0 komentarzy


W Polsat Box Go obejrzysz oscarowe filmy oraz mecze Ekstraklasy

Polsat Box Go daje swoim subskrybentom możliwość obejrzenia ponad 60 oscarowych filmów. Z kolei już dziś, 27 stycznia 2023 roku, startuje rewanżowa runda piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Wszystkie mecze również będzie można obejrzeć na platformie Polsat Box Go.

Oscarowe filmy w Polsat Box Go

16 marca 2023 roku w Polsat Box Go swoją premierę będzie miał autobiograficzny dramat „Fabelmanowie”. Uhonorowany 2 Złotymi Globami obraz opowiada o dorastaniu wrażliwego nastolatka Sammy’ego Fabelmana, miłośnika kina i poczatkującego filmowca, który odkrywa dramatyczny rodzinny sekret. Za pomocą filmu chłopiec ukazuje rodzinie otaczającą ich prawdę. Tytuł jest nominowany do Oscara w 7 kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny, najlepsza muzyka oryginalna i najlepsza scenografia.

 
 

W bogatej bibliotece filmowej Polsat Box Go można znaleźć kilkadziesiąt oscarowych produkcji, jednocześnie docenionych przez kapituły innych konkursów filmowych. Wśród najciekawszych propozycji znajdują się między innymi:

 • „Zimna wojna” – o miłości w realiach powojennego bloku komunistycznego i budzącej się do życia Europie. Utalentowany kompozytor Wiktor Warski (Tomasz Kot) zakochuje się bez pamięci w członkini zespołu ludowego Zuli Lichoń (Joanna Kulig). Nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem szczęśliwi. Miłość i wojna okazują się mieć podobne zasady. Format zachwyca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. Produkcja otrzymała 3 nominacje do Oscara. Zdobyła aż 27 nagród, w tym m.in.: Złota Palmę dla najlepszego reżysera, 7 Orłów i 3 Złote Lwy.
 • „Na noże” – dzień po swoich 85. urodzinach znany autor powieści kryminalnych Harlan Trombley (Christopher Plummer) zostaje znaleziony martwy. Śledztwo prowadzi dociekliwy detektyw Benoit Blanc (Daniel Craig), który podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata (Ana de Armas). Motyw ma tu każdy, jak to w rodzinie. Poddani nieszablonowym metodom śledczym Blanca "bliscy" Trombleya zmuszeni są do podjęcia morderczej gry, której wynik do ostatniej chwili pozostanie zagadką. Film był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Zdobył 10 nagród, m.in. 4 Saturny za: najlepszy thriller, najlepszy film w technologii 4K, najlepszy montaż i najlepszą drugoplanową rolę żeńską (Ana de Armas).
 • „Spencer” – księżna Diana (Kristen Stewart) i książę Karol (Jack Farthing) oddalają się od siebie coraz bardziej. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak zgodnie z tradycją święta Bożego Narodzenia cała rodzina spędza w królewskiej posiadłości Sandringham. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania mają wyciszyć wszelkie spory. Diana dobrze zna tę grę i tym razem nie chce grać według reguł rodziny królewskiej. Film zdobył 6 nagród i otrzymał 21 nominacji, w tym do Oscara i Złotego Globa dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Kristen Stewart).
 • „Green Book” – historia narodzin niecodziennej przyjaźni. Tony (Viggo Mortensen), drobny cwaniaczek z Bronxu, zatrudnia się jako szofer wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya (Mahershala Ali). Różni ich w zasadzie wszystko, jednak z czasem będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy niż dzieli. Film zdobył 11 nagród i 42 nominacje. Został nagrodzony Oscarem w 3 kategoriach: za najlepszy film, dla najlepszego aktora drugoplanowego (Mahershala Ali) oraz za najlepszy scenariusz oryginalny.
 • „Wilk z Wall Street” – szybki i oszałamiający sukces Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio) przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Jednak w ślad za sukcesami szły nieuniknione błędy i pragnienie jeszcze większego bogactwa. Korupcja, naginanie prawa i malwersacje podatkowe szybko wzbudziły zainteresowanie FBI. Historia zrealizowana z rozmachem i poczuciem humoru została wyróżniona 5 nominacjami do Oscara. Zdobyła 9 nagród, w tym Złotego Globa dla najlepszego aktora w komedii lub musicalu (Leonardo DiCaprio).

Polsat Box Go filmy oscarowe

W Polsat Box Go można obejrzeć również takie nagrodzone tytuły, jak „Na rauszu”, wyróżniony Oscarem za najlepszy film międzynarodowy, „Najgorszy człowiek na świecie”, nominowany do Oscara w 2 kategoriach – najlepszy scenariusz oryginalny, a także najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy „Królowa”, z Oscarem dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej (Helen Mirren) oraz 5 nominacjami, czy „Django”, uhonorowany 2 Oscarami – dla najlepszego aktora drugoplanowego (Christoph Waltz) i za najlepszy scenariusz oryginalny – oraz 3 nominacjami.

Wiosenna runda PKO BP Ekstraklasy w Polsat Box Go

Rozpoczyna się druga część piłkarskiego sezonu 2022/23 PKO BP Ekstraklasy. Jesienią na prowadzenie wysunął się Raków Częstochowa. Zespół Marka Papszuna zgromadził aż 41 punktów na 51 do zdobycia. Na drugim miejscu w tabeli utrzymuje się Legia Warszawa, która zdobyła dziewięć punktów mniej, czyli 32. Podium zamyka beniaminek – Widzew Łódź z 29 punktami na koncie.

Pierwszy mecz po zimowej przerwie, w ramach 18. kolejki, zostanie rozegrany już dziś (27.01.2023) w Legnicy pomiędzy Miedzią Legnica a Radomiakiem. W piątkowy wieczór Stal Mielec (7 pozycja w tabeli) podejmie u siebie aktualnego mistrza Polski Lecha Poznań, który wyprzedza rywali zaledwie 1 punktem, zajmując 6 miejsce w tabeli. Ostatni mecz tych drużyn na boisku przy ul. Bułgarskiej w lipcu ubiegłego roku zakończył się niespodziewaną wygraną Stali Mielec (2:0). W sobotę lider Ekstraklasy Raków Częstochowa (41 punktów) spotka się w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań (25 punktów). Ta kolejka zakończy się w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 19:00 spotkaniem Cracovia (25 punktów) – Górnik Zabrze (20 punktów).

Szczegółowy terminarz 18. kolejki PKO BP Ekstraklasy 2022/23 wygląda tak:

 • piątek, 27 stycznia: 18:00 Miedź Legnica – Radomiak Radom, 20:30 Stal Mielec – Lech Poznań,
 • sobota, 28 stycznia: 15:00 Warta Poznań – Raków Częstochowa, 17:30 Widzew Łódź – Pogoń Szczecin, 20:00 Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin,
 • niedziela, 29 stycznia: 12:30 Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok, 15:00 Legia Warszawa – Korona Kielce, 17:30 Lechia Gdańsk – Wisła Płock,
 • poniedziałek, 30 stycznia: 19:00 Cracovia – Górnik Zabrze.

Sezon oficjalnie zakończy się w ostatni weekend maja, 27-28 maja 2023 roku.

Polsat Box Go Ekstraklasa

Wszystkie spotkania PKO BP Ekstraklasy można oglądać online w Polsat Box Go na kanałach CANAL+ SPORT3 i 4, wchodzących w skład pakietu Polsat Box Go Sport, na wielu urządzeniach – telewizorach, komputerach, smartfonach czy tabletach.

 
 

Źródło: https:

Apple wypuszcza iOS 16.3. To kolejna garść poprawek i nowości

Dodano: 23.01.2023 20:37 | 50 odsłon | 0 komentarzy


Apple wypuszcza iOS 16.3. To kolejna garść poprawek i nowości

Firma Huawei wydała kolejną aktualizację oprogramowania dla swoich produktów, w tym iOS 16.3. Najnowsza wersja mobilnego systemu przynosi kilka nowości oraz rozwiązuje znalezione problemy, między innymi ten z wyświetlaniem poziomych linii na ekranie po wybudzeniu iPhone'a 14 Pro Max.

iOS 16.3 został skończony i jest gotowy do pobrania na pokład wszystkich wspieranych iPhone'ów. Uaktualnienie zawiera między innymi nową tapetę "Jedność". Ma to związek z wydarzeniem Black History Month, organizowanym corocznie na cześć historii i kultury społeczności afroamerykańskiej. Aktualizacja wprowadza też klucze bezpieczeństwa dla Apple ID oraz zawiera inne udoskonalenia, poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń dla iPhone’ów.

 
 

Oficjalna lista ulepszeń i poprawek błędów w iOS 16.3 wygląda tak:

 • Nowa tapeta "Jedność" oddaje cześć historii i kulturze społeczności afroamerykańskiej z okazji poświęconego jej miesiąca (Black History Month).
 • Obsługa kluczy bezpieczeństwa dla Apple ID pozwala użytkownikom zwiększyć bezpieczeństwo konta przez wymaganie użycia fizycznego klucza bezpieczeństwa podczas uwierzytelniania dwupoziomowego na nowych urządzeniach.
 • Rozszerzono obsługę na HomePoda (2. generacji).
 • Wykonanie połączenia alarmowego przy użyciu funkcji Alarmowe SOS wymaga teraz naciśnięcia i przytrzymania przycisku bocznego i jednego z przycisków głośności, a następnie zwolnienia tych przycisków. Pozwala to uniknąć niezamierzonego wykonywania takich połączeń.
 • Poprawiono błąd w aplikacji Freeform, w wyniku którego niektóre kreski narysowane przy użyciu Apple Pencil lub palca mogły nie pojawiać się na udostępnianych tablicach.
 • Usunięto problem, który mógł powodować wyświetlanie czarnej tapety na zablokowanym ekranie.
 • Rozwiązano problem mogący powodować chwilowe wyświetlanie poziomych linii podczas budzenia .
 • Rozwiązano problem powodujący nieprawidłowe wyświetlanie statusu aplikacji Dom w jej widżecie na zablokowanym ekranie.
 • Rozwiązano problem powodujący nieprawidłowe odpowiedzi Siri na polecenia dotyczące muzyki.
 • Rozwiązano problemy, w wyniku których polecenia Siri w CarPlay mogły być rozumiane nieprawidłowo.

Apple jak zwykle przypomina, że część funkcji może nie być dostępna we wszystkich regionach lub na wszystkich iPhone'ach.

 
 

Źródło: https:

Znamy wydajność pierwszego laptopa z układem GeForce RTX 4090

Dodano: 20.01.2023 2:06 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Znamy wydajność pierwszego laptopa z układem GeForce RTX 4090

Nosisz się z zamiarem kupna nowego laptopa? Czekasz na modele wyposażone w najnowsze procesory i karty graficzne? Znamy już wydajność jednego z nich!

 

Na początku stycznia w amerykańskim Las Vegas odbywały się największe na świecie targi elektroniki użytkowej. Podczas CES 2023 tradycyjnie nie zabrakło już nowości ze świata PC. Firmy takie jak AMD, Intel i NVIDIA pokazały swoje nowe układy dla laptopów oraz komputerów stacjonarnych.

Technologia NVIDIA DLSS 3 przynosi spory skok FPS w grach

Wiele osób wstrzymuje się z zakupem czekając na mobilne maszyny napędzane przez procesory Intel Core 13. generacji lub AMD Ryzen 7000, ale również karty NVIDIA GeForce RTX 4000 Laptop lub AMD Radeon RX 7000M. A tak się składa, że jedna z nich łącząca układy od Niebieskich i Zielonych została przetestowana.

Kanał miał okazje pobawić się przedpremierowo próbką laptopa Razer Blade 16 (2023). Oczywiście cały czas patrzono mu na ręce i nie ma tutaj mowy o pełnoprawnym teście. Mimo wszystko udało się sprawdzić i porównać wydajność w grach oraz programach służących do renderingu 3D i obróbki wideo.

Znamy wydajność pierwszego laptopa z układem GeForce RTX 4090

Na ringu stanął Razer Blade 16 (2023) wyposażony w procesor Intel Core i9-13950HX (24R/32W) oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop wraz z Razer Blade 17 z procesorem Intel Core i7-12800H (14R/20W) oraz układem NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti Laptop. Obie kombinacje z TGP 160 - 175 W. Warto też pamiętać o różnicach w pamięciach RAM - DDR5 5600 MHz vs DDR4 4800 MHz.

Znamy wydajność pierwszego laptopa z układem GeForce RTX 4090

Porównanie architektury Ada Lovelace i Ampere w grach trudno zaliczyć do przydatnych. Jarred's Tech nie mógł lub nie chciał podać suchych liczb. Zamiast tego widzimy porównanie DLSS 3 vs DLSS 2. Jak łatwo się domyślić nowsza technologia jest lepsza (nawet o 263,1%), ale nic to nie mówi o wydajności samego GPU.

Znamy wydajność pierwszego laptopa z układem GeForce RTX 4090

Ciekawiej wygląda to w programach jak Blender (3.4.0) czy DaVinci Resolve Studio (18.1.2). Tutaj GeForce RTX 4090 Laptop oferuje od 72,4% do 135,8% oraz od 125,9% do 126,7% wyższą wydajność niż starszy GeForce RTX 3080 Ti. To powinno ucieszyć zwłaszcza osoby wykorzystujące laptopy do pracy.

Znamy wydajność pierwszego laptopa z układem GeForce RTX 4090

Pierwsze laptopy z nowymi układami od Intela, AMD i NVIDII powinny trafić na sklepowe półki już w lutym. To wtedy też pojawią się obszerniejsze, bardziej rzeczowe testy. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.


Źródło: https:

Black Myth: WuKong z datą premiery. Pokazano grę na dziwnym zwiastunie

Dodano: 16.01.2023 17:45 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Jednak z najlepiej zapowiadających się gier ostatnich lat w końcu doczekała się przybliżonej daty premiery. Producent ogłosił ją na nieco dziwacznym zwiastunie.

Z roku na rok gry wideo są coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Powoli oczekujemy od wysokobudżetowych tytułów nie tylko interesującej fabuły, nowych mechanik i wysokiej grywalności. Coraz częściej chcemy zachwycać się pięknymi widokami w zaawansowanych graficznie produkcjach. Jedną z takich właśnie gier ma stać się Black Myth: WuKong, która zachwyca urodą na zwiastunach.

Black Myth: Wukong - poznaliśmy datę premiery

Studio Game Science opublikowało dzisiaj dość niecodzienny zwiastun swojej gry, na którym możemy zobaczyć animowane króliki próbujące zainstalować ich grę, lecz na ekranie monitora pojawia się informacja o tym, że trzeba czekać. Jak można się dowiedzieć z nagrania, na premierę jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać, lecz już teraz podano przybliżoną datę premiery. Black Myth: WuKong planowo ujrzy światło dzienne latem 2024 roku. 

Niewiele wiadomo jeszcze o samej grze oprócz tego, że na zwiastunach zachwyca grafiką i przedstawia bardzo płynną i ciekawą mechanikę walki. Można się jednak domyślać, że będzie powiązana z fabularnie z tradycyjną chińską powieścią o tytule Wędrówka na Zachód, gdzie jednym z bohaterów jest małpki król, Wu Kong.

 

Źródło: https:

Black Myth: Wukong - nie zagramy tak szybko, jak się tego spodziewaliśmy. Na pocieszenie dostaliśmy jednak zapowiedź

Dodano: 16.01.2023 17:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Wygląda na to, że mamy pierwsze znaczące przesunięcie premiery w tym roku kalendarzowym. Black Myth: Wukong od samego początku robiło ogromne wrażenie bazującą na silniku Unreal Engine 5 grafiką, rozbudowanym systemem walki, a także efektownym i dość egzotycznym nawiązaniem do lokalnych, chińskich mitów. Gdy wydawało się, że w najbliższych miesiącach dostaniemy informacje o premierze, okazuje się, że jednak zaczekamy sobie nieco dłużej.

Źródło: https:

Zaczyna się, bardzo ciekawe RPG akcji w tym roku nie zadebiutuje

Dodano: 16.01.2023 13:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Tw#xF3;rcy Black Myth: WuKong opublikowali nowy, trzeba przyzna#x107;, nietypowy zwiastun. Niestety, zawiera on ma#x142;o przyjemn#x105; wzmiank#x119; odno#x15B;nie daty premiery.

Źródło: https:

Styczeń w Playerze. Zobacz, jakie nowości znajdziesz na tej platformie

Dodano: 10.01.2023 20:15 | 45 odsłon | 0 komentarzy


Styczeń w Playerze. Zobacz, jakie nowości znajdziesz na tej platformie

Player zaprasza do oglądania nowych filmów i seriali, które zadebiutowały lub zadebiutują na tej platformie w styczniu 2023 roku. Jest w czym wybierać.

W Nowy Rok Player wchodzi z gorącymi nowościami, obok których ciężko jest przejść obojętnie. Już 29 stycznia tuż po finale 1. serii „Mojego agenta” serwis zaprosi swoich fanów od razu na drugą serię przygód tych, którzy stoją za sukcesami gwiazd. Nowe problemy i nowi ulubieńcy publiczności na ekranie. Dodatkowo na użytkowników czekają trzy mocne tytuły dokumentalne – jeden lokalny i dwa zagraniczne, o których już mówi cały świat. Na koniec filmy w Twoim Pakiecie, wśród których znajdzie się kinowy hit „Na noże” z Danielem Craigiem w roli głównej oraz “Johnny”.

 
 

Seriale na platformie Player

 • „MOóJ AGENT 2” (Player Original, od 29 stycznia 2023). Po raz pierwszy fani Playera nie będą musieli czekać na 2. sezon ich ukochanego serialu. Tydzień po zakończeniu 1. serii „Mojego agenta”, serwis zaprosi ich na premierową 2. Nowe odcinki to jeszcze więcej problemów i, co najważniejsze, jeszcze więcej gorących nazwisk! Czy największe gwiazdy są takie jak my? Jak zachowują się za kulisami, gdy gasną światła kamer i fleszy? O tym najlepiej wiedzą agenci. Dyskretni, dyspozycyjni, pracowici i zaradni – zawsze gotowi, by sprostać każdemu wyzwaniu i okiełznać nawet najbardziej kapryśną gwiazdę. Serial „Mój agent” to polska wersja francuskiego hitu „Dix pour cent”. Produkcja przedstawia losy agentów, którzy na co dzień współpracują z aktorami. Bywają dla nich nie tylko wsparciem w interesach, negocjatorami kontraktów, ale często również powiernikami tajemnic, terapeutami, a nawet przyjaciółmi. W nowym sezonie w rolach samych siebie wystąpią m.in. Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, Andrzej Seweryn, Krzysztof Zalewski, Adam Graff, Krystyna Janda, Marian Opania i Agata Kulesza.
 • „PAPIERY NA SZCZĘŚCIE” (Player Original, już dostępny). W każdy czwartek na fanów Playera i historii miłosnych będą czekać dwa premierowe odcinki „Papierów na szczęście”. I tym razem emocji nie zabraknie. Już wkrótce widzowie serialu będą świadkami wydarzeń, które na zawsze zmienią życie bohaterów serialu. Co czeka na Martę, Adama i ich przyjaciół?
 • „OSADZONE. BLOK F” (od 16 stycznia 2023). Akcja "Osadzonych. Blok F", serialu paradokumentalnego rozgrywa się w zakładzie karnym dla kobiet, które aby przetrwać, muszą nauczyć się walczyć o swoje. W świecie, w którym zdrady, zbrodnie i zemsta ścierają się ze sobą codziennie na więziennych korytarzach, ciężko o porządek. Dlatego strażniczki i strażnicy wykorzystają wszystkie dostępne narzędzia, by opanować sytuację i zapobiec kolejnym przestępstwom. Ale co robić, kiedy wszystko już zajdzie za daleko? W każdym odcinku widzowie poznają historię innej osadzonej z bloku F - miejsca, gdzie panują odrębne reguły, a pojęcie dobra i zła tracą na znaczeniu.

W świecie rozrywki

 • „DOM OTWARTYCH ZWIĄZKOóW” (od 14 stycznia 2023). W tym odważnym eksperymencie socjologicznym przeprowadzanym na oczach widzów, zakochane pary przyjeżdżają do luskusowego kurortu położonego zdala od codzienności, aby sprawdzić, czy otwarcie ich związku na nowe doświadczenia, w tym seks bez zobowiązań z innymi ludźmi wzmocni ich więź.
 • „MAGIA NAGOŚCI 6” (od 13 stycznia 2023). Kolejna odsłona jednego z najbardziej kontrowersyjnych programów rozrywkowych. Randkowy show, podczas którego kobieta i mężczyzna stają przed trudnym wyborem: widząc tylko nagie ciała kandydatów i kandydatek, będą musieli wytypować dwójkę, która najbardziej przypadnie im do gustu. W kolejnym etapie zobaczą twarze swoich faworytów i ostatecznie zadecydują o tym, z kim udadzą się na randkę. Czy dzięki temu nagiemu eksperymentowi dowiemy się, co naprawdę nas pociąga w kobietach, a co w mężczyznach?
 • „WIZA NA MIŁOŚĆ. NA ODWROóT 4” (od 22 stycznia 2023). Ulubieni bohaterowie serii dzielą się pikantnymi historyjkami z ostatnich odcinków. Rozmawiają z widzami ze swoich domów i zdradzają najintymniejsze szczegóły relacji! Czwórka Amerykanów przygotowuje się do wyjazdu z kraju, aby zamieszkać z zagranicznymi partnerami. Czy różnice kulturowe i bariery językowe nie staną na drodze do miłości?

Filmy dokumentalne

 • „MŁODA BIAŁORUŚ” (już dostępny). Materiał przygotowany przez reporterów „Superwizjera”. Młoda Białoruś - to historia młodych Białorusinów – zmuszonych do ucieczki po brutalnym stłumieniu protestów po sfałszowanych przez Aleksandra Łukaszenkę wyborach w 2020 roku. Bohaterowie dokumentu dzielą się traumatycznymi wspomnieniami tamtych represji. Andriej to młody raper z Białorusi, który musiał uciekać z kraju w obawie o własne życie. Trafił do Polski, gdzie podobnie jak dziesiątki tysięcy młodych Białorusinów próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Tutaj na co dzień pracuje w redakcji “NEXTY” - niezależnym, białoruskim medium - gdzie stał się jedną z twarzy walki z reżimem Łukaszenki. Daleko od rodziny i z dożywotnim zakazem powrotu do domu, Andriej próbuje pogodzić spełnianie marzeń z walką o wolność Białorusi. Sprawy nie ułatwia rosyjska napaść na Ukrainę i niespodziewana szansa dla Andrieja na wyruszenie w dalszą podróż. 
 • „WOJNA O AMERYKĘ: ZAMIESZKI NA KAPITOLU ” (Discovery+ Originals, już dostępny). Najnowszy dokument pod marką discovery+ Originals ukazujący kulisy politycznych wydarzeń z zza Oceanu sprzed dwóch lat. Zobacz  wydarzenia, które rozegrały się na Kapitolu Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r., w tym wywiady z członkami Kongresu i ekskluzywne relacje funkcjonariuszy policji i osób udzielających pierwszej pomocy. Bohaterowie dokumentu dzielą się traumatycznymi wspomnieniami tamtych represji. Andriej to młody raper z Białorusi, który musiał uciekać z kraju w obawie o własne życie. Trafił do Polski, gdzie podobnie jak dziesiątki tysięcy młodych Białorusinów próbuje na nowo ułożyć sobie życie. Tutaj na co dzień pracuje w redakcji “NEXTY” - niezależnym, białoruskim medium - gdzie stał się jedną z twarzy walki z reżimem Łukaszenki. Daleko od rodziny i z dożywotnim zakazem powrotu do domu, Andriej próbuje pogodzić spełnianie marzeń z walką o wolność Białorusi. Sprawy nie ułatwia rosyjska napaść na Ukrainę i niespodziewana szansa dla Andrieja na wyruszenie w dalszą podróż.
 • „KLĄTWA SERIALU GLEE” (Discovery+ Originals, od 27 stycznia 2023). Jedna z najbardziej wyczekiwanych produkcji pod marką discovery+ Originals ostatnich tygodni. Serial „Glee” na zawsze zapisał się w historii amerykańskiej telewizji. Obsypywany nagrodami fenomen otworzył drzwi do kariery wielu młodym aktorom. Niestety, dla niektórych był też początkiem końca… Dziś nie ma wątpliwości, że nad obsadą serialu zawisło fatum. Do pierwszej tragedii doszło jeszcze podczas prac na planie. 13 lipca 2013 r. 31-letni Cory Monteith – gwiazda „Glee” – został znaleziony martwy w hotelu w Vancouver. Powód śmierci? Przedawkowanie narkotyków. Trzy lata po zakończeniu „Glee” – w 2018 r. – kolega z planu Monteitha, Mark Salling, popełnił samobójstwo. W 2020 r. media obiegła wieść o śmierci innej gwiazdy „Glee”, Nayi Rivery. W dokumencie pokazującym kulisy życia młodych aktorów serialowego hitu znalazły się m.in. rozmowy ze współlokatorem Monteitha i ojcem Rivery. Wszyscy spróbują odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego sukces „Glee” okazał się zarówno błogosławieństwem, jak i przekleństwem.

Filmy w Twoim Pakiecie

 • „NA NOŻE” (już dostępny). Pierwsza część hitu z Danielem Craigiem  w roli głównej. Słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85-tych urodzinach. Śledztwo prowadzi równie elegancki, co dociekliwy detektyw Benoit Blanc. Dzień przed fatalnym zejściem Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego dość szczególnej rodziny. Detektyw Blanc z determinacją i wprawą przedziera się przez sieć rodzinnych zależności, zawiści, wzajemnych oskarżeń i finansowych oczekiwań. Na ekranie także m.in. Chris Evans, Ana de Armas, Jamie Lee Curtis, Don Johnson, Toni Colette.
 • „JOHNNY” (już dostępny). „Johnny”, którego Box Office na dziś to prawie milion widzów, zdążył już zachwycić kinomaniaków oraz branżę filmową. To właśnie za poruszającą rolę Patryka Piotr Trojan („Szadź”, “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”) został uhonorowany nagrodą dla Najlepszego Aktora podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.
 • „ZAUFANIE” (już dostępny). Amerykański melodramat z Victorią Justice w roli głównej. Właścicielka nowojorskiej galerii Brooke i jej mąż Owen doświadczają wyjątkowych pokus. Rezultaty ich decyzji są niespodziewane.
 • „ODWOŁANE ŚWIĘTA” (już dostępny). Komedia, która rozbawi do łez, ogrzeje serca i wzruszy, przypominając, dlaczego tak bardzo kochamy święta. W jednej z głównych ról Dermot Mulroney, pamiętny łamacz serc Julii Roberts i Cameron Diaz z filmu „Mój chłopak się żeni”. Święta to wyjątkowy czas, który spędzamy w spokojnej, rodzinnej atmosferze, jednak tym razem nie dla Emmy. Nowa partnerka ojca okazuje się być jej dawną szkolną przyjaciółką. Emma wdraża plan pozbycia się niechcianej lokatorki wykorzystując Josha - znajomego, który niegdyś je poróżnił.
 • „CHOóR” (już dostępny). Zdobywca 2 Oscarów Dustin Hoffman, lauretka Oscara Kathy Bates oraz Garrett Wareing w filmie Franccedil;ois Girarda, twórcy Oscarowych „Purpurowych skrzypiec”. Jedenastoletni Stet (Wareing) jest sierotą. Po śmierci matki, zrozpaczony i zły na cały świat, chłopak zaczyna sprawiać kłopoty. Ze swojego rodzinnego miasteczka w Teksasie trafia do szkoły z chórem chłopięcym. Zbuntowany nastolatek toczy nieustanne wojny to ze szkolnymi kolegami, to z bardzo wymagającym dyrygentem chóru Carvelle (Hoffmann), który dostrzega w nim wielki i niepowtarzalny talent. Zrobi wszystko, żeby chłopak rozwinął swoje umiejętności i odnalazł swoją drogę w życiu.
 • „DISCO POLO” (już dostępny). "Disco Polo" to polska komedia muzyczna w reżyserii Macieja Bochniaka. W obsadzie znaleźli się, m.in. Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Tomasz Kot. Szalone lata dziewięćdziesiąte, gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia “od zera do Rockefellera”. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami żegnają szarą rzeczywistość i ruszają na podbój discopolowych list przebojów.
 • „ŚMIERĆ ZYGIELBOJMA” (od 13 stycznia 2023). Londyn, maj 1943. Wśród uczestników wizji lokalnej w miejscu samobójczej śmierci Szmula Zygielbojma – żydowskiego polityka z Polski – znajduje się młody dziennikarz i fotoreporter Adam, który przeczuwając, że wyjaśnienie przyczyn tragedii może stanowić interesujący materiał do artykułu, postanawia obserwować oficjalne śledztwo w tej sprawie. Poznając losy Zygielbojma – szczególnie dramatyczne po wybuchu II wojny światowej, która przyniosła masową eksterminację Żydów – docieka związku jego śmierci z niezwykle ważną misją, z jaką przybył on do Wielkiej Brytanii. Misja polegała na uświadomieniu przywódcom oraz mediom zachodniego świata ogromu zbrodni dokonywanej przez Niemcy hitlerowskie na narodzie żydowskim w Europie i konieczności niezwłocznego przeciwdziałania złu. Film jest rzeczową relacją z autentycznych wydarzeń. Obok Zygielbojma zobaczymy na ekranie inne postaci historyczne, wśród nich polskiego emisariusza przybyłego na Zachód z podobnym zadaniem – Jana Karskiego.
 • „MOMENTUM” (od 13 stycznia 2023). Laureat Oscara Morgan Freeman i gwiazda "Quantum of Solace" Olga Kurylenko w thrillerze scenarzystów kultowej "Piły mechanicznej''. Alex (Kurlenko) daje się namówić swojemu byłemu partnerowi do udziału w ostatnim skoku. Planowana kradzież drogocennych diamentów ma ich ustawić na resztę życia. Okazuje się jednak, że szlachetne kamienie były jedynie przynętą. Teraz, zamieszana w morderstwo i ścigana przez zawodowego zabójcę (Purefoy) Alex musi odkryć tajemnice skrywane przez tych, którzy wzięli ją na cel.
 • „LODOWY SZLAK” (od 13 stycznia). Kierowca tira przyzwyczajony do lodowych szlaków staje na czele misji ratunkowej. Aby ocalić uwięzionych górników, jego ekipa musi pokonać zamarznięty ocean. W kopalni diamentów na północy Kanady dochodzi do wypadku. Twardy kierowca tira przyzwyczajony do lodowych szlaków staje na czele misji ratunkowej. Aby ocalić uwięzionych górników, jego ekipa musi pokonać zamarznięty ocean. Walcząc z topniejącym lodem i potężnym sztormem, odkrywają prawdziwe zagrożenie, którego nikt nie mógł przewidzieć.
 • „AMERYKAŃSKA NOC” (od 20 stycznia 2023). W Nowym Jorku życie, sztuka i mafijne porachunki mają wiele punktów wspólnych. Informacja o cennym obrazie Andy’ego Warhola powoduje ogromne poruszenie. Do akcji wkracza grupa barwnych postaci, a wśród nich: fałszerz, który przy okazji jest handlarzem dzieł sztuki, gangster i malarz, uwodzicielska konserwatorka muzeum oraz kaskader i niedoszły ninja. Rozpoczyna się pełen zwrotów akcji wyścig o obraz, a przy okazji brutalna i wybuchowa walka o pieniądze, władzę i miłość.
 • „13 MINUT” (od 20 stycznia 2023). Oparta na faktach historia Georga Elsera – niemieckiego stolarza, który w listopadzie 1939 roku przeprowadził nieudany zamach na Adolfa Hitlera. 1 września 1939 roku z rozkazu Adolfa Hitlera armia niemiecka napada na Polskę. W wyniku błyskawicznej kampanii, w ciągu kilku tygodni, udaje się zająć cały kraj. Agresywna polityka Hitlera przyjęta zostaje przez Niemców z entuzjazmem. Są jednak tacy, którzy mają odwagę powiedzieć „nie” imperialistycznym zapędom przywódcy III Rzeszy. Jednym z nich jest 36-letni Georg Elser, który postanawia podłożyć bombę w Piwnicy Mieszczańskiej w Monachium – miejscu, w którym co roku Hitler ma zwyczaj świętować rocznicę puczu monachijskiego.
 • „PODWODNA PUŁAPKA” (od 20 stycznia 2023). Lisa i Kate spędzają bajeczne wakacje w Meksyku. Najważniejszym punktem ich wakacyjnej przygody ma być nurkowanie z rekinami – kobiety będą mogły podziwiać piękno podwodnej flory i fauny z wnętrza specjalnej ochronnej klatki dla nurków. Nie przypuszczają, że wywołujące dreszczyk spotkanie z rekinami zamieni się w koszmar, gdy pęknie lina łącząca je ze statkiem. Na głębokości 47 metrów, zdane wyłącznie na siebie, w obliczu kurczących się zapasów tlenu, będą musiały stanąć oko w oko z żarłaczem białym – podmorskim drapieżnikiem, którego przysmak stanowi ludzkie mięso.
 • „MIASTO WYKLĘTYCH” (od 27 stycznia 2023). Koszmar I wojny światowej stał się oficjalnie zamkniętym rozdziałem w historii Europy, ale echa konfliktu nie tylko nie słabną, lecz wręcz nasilają się wraz z powrotem żołnierzy do domów, w których nie będą potrafili się już nigdy odnaleźć. Jednym z nich jest Peter Perg, weteran wojny i były więzień rosyjskich obozów, który przybywa wraz z wykończonymi fizycznie i psychicznie kolegami do Wiednia. Mężczyźni, wrogo przyjęci w mieście, które nazywali niegdyś swym domem, obserwują z niedowierzaniem, jak bardzo zmienił się dawny klejnot w koronie monarchii austro-węgierskiej.
 • „RECHOTEK” (od 27 stycznia 2023). Pozycja dla młodszych użytkowników Playera. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?
 • „WREDNE IGRASZKI” (od 27 stycznia 2023). Lucy Hutton to ambitna młoda kobieta, która pracuje dla dużego wydawnictwa. W biurze siedzi naprzeciwko wyrachowanego Joshuy Templemana, którego nienawidzi całym sercem. Ich rywalizacja tylko rośnie, ponieważ obaj walczą o wysokie stanowisko. Aby osiągnąć swój cel, bohaterowie są zmuszeni wyłudzać przychylność przełożonym. Ich pojedynek zamienia się w bitwę na rozum, ale spontaniczny pocałunek w windzie przynosi dramatyczne zmiany we wszystkim, co się dzieje.

 
 

Źródło: https:

Razer Blade 16 oraz Razer Blade 18 - firma prezentuje topowe notebooki do gier z Intel Core i9-13950HX i GeForce RTX 4090

Dodano: 07.01.2023 13:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Na tegorocznych targach CES w Las Vegas nie mogło również zabraknąć amerykańskiej firmy Razer. Producent obecnie uznawany jest za firmę przygotowującą jedne z najlepiej wykonanych laptopów do gier oraz pracy kreatywnej. Podczas technologicznych targów pokazano dwa nowe komputery przenośne: Razer Blade 16 oraz Razer Blade 18. Tym samym producent będzie kolejną firmą, wprowadzającą w tym roku do sprzedaży 18-calowe notebooki. Laptopy bazują na procesorach Intel Raptor Lake-HX oraz układach graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone