środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Business  RSS
Money.pl przed Business Insiderem, spadki sekcji gospodarczych Fakt.pl i Gazeta.pl

Dodano: 06.12.2022 20:53 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Wśród witryn o tematyce gospodarczo-prawnej liderem pozostaje Money.pl wyprzedzające Business Insder Polska, w październiku obie witryny zanotowały spadki odwiedzalności. Dużo mocniej zmalały wyniki działów biznesowych Fakt.pl i Gazeta.pl, natomiast wzrost osiągnęła analogiczna sekcja o2.pl.

Źródło: https:

Mikołaj Kunica, redaktor naczelny Business Insider Polska: Nie ścigamy się na kliki. Precyzyjnie oddzielamy tematy ważne od tych tylko ciekawych

Dodano: 01.12.2022 20:56 | 53 odsłon | 0 komentarzy


O rozwoju i budowie zespołu Business Insider Polska (Ringier Axel Springer Polska) rozmawiamy z redaktorem naczelnym serwisu Mikołajem Kunicą.

Źródło: https:

T-Mobile ma rozwiązanie na problemy z zasięgiem. To Lyfo.NET

Dodano: 30.11.2022 17:23 | 37 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile ma rozwiązanie na problemy z zasięgiem. To Lyfo.NET

T-Mobile The Netherlands podpisał umowę z firmą Lyfo na wyłączną dystrybucję Lyfo.NET w Holandii. Dzięki rozwiązaniu TwinSIM biznesowi klienci Magentowych mogą skorzystać z zasięgu dowolnej sieci komórkowej na całym świecie.

Rozwiązanie Lyfo.NET stanie się częścią biznesowej oferty T-Mobile w Holandii. Dzięki niemu biznesowi klienci magentowego operatora mogą polegać na zasięgu wszystkich sieci komórkowych w tym kraju. Usługi T-Mobile są obsługiwane za pośrednictwem sieci operatora, ale w razie potrzeby może nastąpić automatyczne przełączenie do innej alternatywnej sieci komórkowej. Zdarzyć się to może w trudno dostępnych miejscach lub podczas awarii magentowej sieci.

Nowa usługa w T-Mobile może stanowić ważny dodatek dla takich grup docelowych, jak policja, pogotowie ratunkowe czy straż pożarna. Lyfo.NET jest jednak dostępny również dla klientów prywatnych, którzy mają krytyczne potrzeby komunikacyjne. Rozwiązanie może się przydać w obszarach Holandii z mniejszym pokryciem zasięgiem sieci T-Mobile, a także w okolicach granic lądowych, na morzu czy w obszarach objętych ochroną przyrody.

 
 

Wszystkie sieci na całym świecie

Lyfo.NET działa również w roamingu międzynarodowym. Podstawowa karta SIM T-Mobile daje dostęp do sieci komórkowych, z którymi magentowy operator ma podpisaną odpowiednią umowę roamingową. Z kolei druga karta SIM w ramach TwinSIM oferuje tak zwany roaming premium i daje dostęp do wszystkich sieci komórkowych na świecie. Przełączanie między kartami SIM następuje automatycznie, w zależności od jakości połączenia.

Kiedy jakość podstawowego połączenie użytkownika spadnie poniżej pewnego uzgodnionego poziomu, Lyfo.NET natychmiast włącza połączenie zapasowe w smartfonie i łączy się w ciągu 100 milisekund z najlepszą alternatywną siecią dostępną w tym czasie za pośrednictwem Lyfo.SIM. Gdy nie ma już potrzeby korzystania z alternatywnej sieci komórkowej, następuje powrót do standardowej karty SIM T-Mobile.

Standardowy zasięg i jakość sieci T-Mobile jest światowej klasy, ale dzięki Lyfo.NET możemy zapewnić i zagwarantować jeszcze większy zasięg i jakość sieci. Jest to niezbędne, jeśli chodzi o sytuacje zagrażające życiu. Ta współpraca jest tak ważna, aby zapewnić naszym klientom, którzy działają właśnie w takich sytuacjach i którym zależy na maksymalnej dostępności usług mobilnych, zawsze i wszędzie optymalny zasięg.

– powiedział Leóon Toet, CCO Business w T Mobile The Netherlands

Współpraca z T-Mobile była wynikiem proaktywnego i entuzjastycznego podejścia T-Mobile do naszego rozwiązania. Trzeba przyznać, że T-Mobile zawsze szuka nowych sposobów na ciągłe ulepszanie wymagań dotyczących łączności i spełnianie innowacyjnych wymagań klientów. Obecnie pracujemy razem nad ulepszeniem produktu i wprowadzeniem Lyfo.NET do portfolio T-Mobile Enterprise, aby klienci biznesowi T-Mobile mogli skorzystać z dodania naszej usługi.

– dodał Maurits Zandbergen, CEO Lyfo.NET

 
 

Źródło: https:

ING wprowadza płatności Blik bez kodu

Dodano: 24.11.2022 13:52 | 33 odsłon | 0 komentarzy


ING chce przyspieszyć proces zakupów dla swoich klientów biznesowych. Będą oni mogli skorzystać z systemu płatności Blik, bez konieczności podawania kodu.

Blik zyskuje na popularności i aktualnie z tej metody płatności korzysta rekordowa liczba klientów. Nic dziwnego, jest to szybka i bezpieczna forma płatności bezgotówkowej. Teraz ING chce sprawić, by korzystanie z niej było jeszcze prostsze i udostępnia funkcję Blika bez konieczności podawania kodu.

Blik bez kodu w ING Business

IGN widzi, że zakupy w Internecie cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród klientów biznesowych. Dlatego też, do swojej aplikacji ING Business wprowadza nową funkcję, która usprawni proces płatności bezgotówkowych. Mowa tu konkretnie o Bliku bez kodu.

Dzięki tej funkcji Blik zmienia się w tzw. One Click, czyli oferuje możliwość zapłaty za zakupy jednym kliknięciem. Żeby tak się stało, klient może dodać stronę do zapamiętanych i podczas kolejnych zakupów nie będzie konieczności podawania nowego kodu Blik. 

Źródło: https:

Ceneo wprowadza płatności odroczone

Dodano: 24.11.2022 11:42 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Ceneo wprowadza płatności odroczone

Serwis Ceneo.pl wprowadza płatności odroczone w swoim marketplace. Pośrednikiem jest PayU, a a do wyboru są oferty PayPo i Twisto.

Płatności odroczone to rozwiązanie, które jest coraz bardziej popularne wśród e-konsumentów. Z tego powodu sklepy internetowe chętnie decydują się na ich wdrożenie. Teraz dotyczy to również platformy marketplace Ceneo.pl, w którym za obsługę płatności od 2009 roku odpowiada PayU.

Ceneo działa na rynku od 17 lat i znane jest przede wszystkim jako porównywarka cen. Na portalu można jednak również zrobić zakupy, wybierając spośród ponad 30 mln aktywnych ofert. Na Ceneo.pl można porównać ceny produktów oferowanych przez inne sklepy, ale także za pomocą opcji „Kup teraz” zakupić je bezpośrednio z platformy w ramach jednego koszyka i jednej płatności. Wybierając płatność przez PayU e-konsumenci mogą teraz skorzystać również z odroczonych form płatności dostarczanych przez PayPo i Twisto. Dzięki temu, kupujący może dokonać zakupu wybranego produktu, odroczyć jego płatność i zapłacić za niego nawet za 30 dni – bez żadnych dodatkowych kosztów. 

Dostępność preferowanych przez e-konsumentów form płatności w sklepie internetowym jest niezwykle ważna i może mieć wpływ na decyzję zakupową. W PayU wspólnie z naszymi klientami dostosowujemy rozwiązania, które mają ułatwiać konsumentom transakcje zakupowe. Działamy partnersko po to, aby wspólnie przekraczać granice na rynku płatności. Cieszę się, że platforma Ceneo.pl nieustannie się rozwija i poszerza ofertę dostępnych form płatności, a my jako PayU możemy w tym pomagać.

– powiedział Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development EMEA w PayU

Ceneo płatności odroczone baner

Dostępność różnorodnych form płatności jest przez nas postrzegana jako jeden z kluczowych elementów naszego marketplace'u. Chcemy być atrakcyjną platformą zarówno dla kupujących, jak i sprzedających - stąd decyzja o wyjściu do naszych klientów z kolejną formą płatności.

– dodał Mateusz Baca, Marketplace Product Owner w Ceneo.pl

 
 

Źródło: https:

WhatsApp ma kolejną nowość. Przyda się firmom i ich klientom

Dodano: 18.11.2022 21:03 | 27 odsłon | 0 komentarzy


WhatsApp ma kolejną nowość. Przyda się firmom i ich klientom

WhatsApp otrzymał kolejną nową funkcję. Ma ona umożliwić komunikację pomiędzy firmami oraz ich klientami.

WhatsApp jest coraz częściej wybieranym sposobem komunikacji pomiędzy firmami i ich klientami. Jak pokazały wyniki badania zrealizowanego przez Kantar na zlecenie firmy Meta w kwietniu tego roku, ponad 65% osób woli używać komunikatorów zamiast e-maili czy kontaktu telefonicznego. Dzięki wiadomościom prywatnym, klienci firm nie muszą co chwilę odświeżać skrzynki w oczekiwaniu na odpowiedź i z dużo większą śmiałością pytają o istotne dla nich sprawy. Z drugiej strony biznes zyskuje świetny sposób na obsługę, budowanie głębszej relacji z klientem i, co za tym idzie, sprzedaży w aplikacji, z której obie strony korzystają.

 
 

Ludzie oczekują prostej ścieżki, żeby skontaktować się z firmami na WhatsAppie. Chcą sprawnie uzyskać pomoc i nie szukać numeru telefonu, adresu e-maila, czy strony internetowej. Wiele biznesów już korzysta z WhatsAppa, podając numer na paczkach czy stronach, jednak bardzo często chcą szerzej promować ten kanał komunikacji.

Właśnie dlatego Whatsapp ruszył z nową funkcją do wyszukiwania dużych firm bezpośrednio w aplikacji. Dzięki niej ludzie będą mogli łatwo rozpocząć rozmowę z interesującą ich marką. Dla firm może to być dobre narzędzie, by dać się odkryć klientom i ułatwić do siebie dostęp.

Jak informuje firma Meta, Whatsapp Business Search to nowoczesna wersja książki telefonicznej, która jest przydatna zarówno dla firm, jak i ich klientów. Dzięki niej każdy, kto będzie chciał zmienić lot, rezerwację hotelową lub dowiedzieć się więcej o nadchodzącej wyprzedaży, będzie mógł z łatwością znaleźć właściwą markę w aplikacji WhatsApp i rozpocząć rozmowę za pomocą jednego kliknięcia.

 
 

Źródło: https:

Revolut idzie jak burza. Polacy rzucili się na jego usługi

Dodano: 17.11.2022 10:40 | 21 odsłon | 0 komentarzy


revolut

Revolut pochwalił się swoim najnowszym osiągnięciem – przekroczył pułap 25 milionów klientów indywidualnych. Wśród nich ponad 2 miliony to mieszkańcy Polski. Firma planuje ekspansję na kolejne rynki zagraniczne.

Cztery miesiące temu, w lipcu 2022, o przekroczeniu liczby 20 mln klientów. Od tego czasu udało mu się polepszyć ten wynik o 5 milionów, do czego przyczyniło się blisko pół miliona osób z Polski. To niemałe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że fintech powstał w 2015 roku, a w poprzednich latach przyrost liczby klientów nie był tak dynamiczny.

Początkowo Revolut oferował tylko aplikację do wymiany walut i przelewy międzynarodowe. Dziś ponad 25 milionów jego klientów korzysta ze znacznie większego portfolio usług, takich jak bezpłatne przelewy krajowe i międzynarodowe peer-to-peer, jednorazowe karty wirtualne ze zmiennym numerem do bezpiecznych zakupów w sieci, aplikacje i karty dla dzieci i młodzieży czy oprocentowane konta oszczędnościowe. Revolut daje także możliwość inwestowania w kryptowaluty, towary czy metale szlachetne.

W ostatnich dwóch latach fintech wkraczał na kolejne rynki zagraniczne, m.in. amerykański. W tym roku liczba klientów w USA przekroczyła pół miliona, a liczba pracowników 150 osób. Revolut zamierza wkrótce wejść do Brazylii, Indii i Nowej Zelandii.

Klienci dołączają również do Revolut Business – w każdym tygodniu na firmowe konta przenosi się ponad 2 tysiące klientów korporacyjnych.

Ciekawie wyglądają też statystyki dotyczące pozyskiwania nowych klientów po ogłoszeniu przekroczenia progu 20 milionów klientów w połowie lipca 2022 roku:

 • Wielka Brytania +1,1 mln klientów,
 • Polska +460 tys. klientów,
 • Rumunia +450 tys. klientów,
 • Francja +340 tys. klientów,
 • Hiszpania +320 tys. klientów,
 • Irlandia +230 tys. klientów,
 • USA +125 tys. klientów.

Z tych danych wynika, że w Polsce z usług fintechu korzysta 2,16 mln klientów, choć firma nie podała dokładnych statystyk, które by uwzględniały zamknięcia kont Revolut. Wśród klientów zarejestrowanych w Polsce może się także znajdować wielu uchodźców z Ukrainy – w lipcu było ich 50 tysięcy, w kolejnych miesiącach ta liczba musiała się zwiększyć.

 
 

Źródło: https:

Korzyści płynące ze wdrożenia systemu do zarządzania procesami biznesowymi (BPM)

Dodano: 16.11.2022 15:48 | 312 odsłon | 0 komentarzy


Co to jest zarządzanie procesami biznesowymi? Zanim poznasz powody, dlaczego BPM jest takie ważne, konieczne musisz się dowiedzieć, co BPM tak naprawdę znaczy. Zgodnie z definicją Gartnera, BPM (ang. Business Process Management), czyli zarządzanie procesami biznesowymi „to dyscyplina, która wykorzystuje różne metody do odkrywania, modelowania, analizowania, mierzenia, ulepszania i optymalizacji procesów biznesowych. Takie procesy koordynują zachowanie ludzi, systemów, informacji i rzeczy w celu uzyskania wyników biznesowych wspierających strategię biznesową”.

Źródło: https:

Money.pl wyprzedził Business Insidera, w górę sekcja biznesowa Fakt.pl

Dodano: 30.10.2022 22:20 | 47 odsłon | 0 komentarzy


Na pozycję lidera zasięgowego wśród witryn biznesowo-prawnych wrócił Money.pl, wyprzedzając Business Insider Polska. Mocno wzrosła odwiedzalność sekcji gospodarczo-prawnej Fakt.pl, natomiast spadki zanotowały analogiczne działy o2.pl i Spidersweb.pl, a także Infor.pl.

Źródło: https:

Polacy stracą niebawem dostęp do pieniędzy. Na szczęście na krótko

Dodano: 27.10.2022 14:11 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Polacy stracą niebawem dostęp do pieniędzy. Na szczęście na krótko

W najbliższą niedzielę, 30 października 2022 roku, przechodzimy na czas zimowy. Oznacza to cofnięcie zegarów o godzinę, a także... przerwę w funkcjonowaniu banków.

Zmiana czasu na zimowy

Już w najbliższą niedzielę, 30 października 2022 roku, przestawiamy zegary na czas zimowy, cofając je z godziny 3:00 na 2:00. Dzięki temu zyskamy nieco dziennego światła rano, ale kosztem szybkiego zmroku popołudniu.

Zasadność zmiany czasu pojawia się w dyskusjach od lat. W 2018 roku przeprowadzono nawet konsultacje wśród mieszkańców Unii Europejskiej, w których wzięło udział aż 4,6 mln osób, które udzieliły odpowiedzi na zadane im pytania. 84% respondentów stwierdziło wtedy, że nie chce już zmiany czasu. W tej grupie było również wielu Polaków. We wrześniu 2018 roku zniesienie zmiany czasu zaproponowała również Komisja Europejska, powołując się na rezolucję Parlamentu Europejskiego oraz wyniki badań naukowych. Prace nad tą kwestią zostały jednak przerwane z powodu pandemii COVID-19.

Przeciwko zmianie czasu toczyły się w ostatnim czasie dyskusje między innymi we Włoszech i w Niemczech. W obu przypadkach stwierdzono, że pozostanie w czasie letnim na stałe przyniesie realne korzyści finansowe, związane między innymi z oszczędzaniem energii. To istotne argumenty w dobie aktualnej sytuacji w światowej gospodarce, spowodowanej między innymi wojną w Ukrainie i przepychankami na linii Rosja – Unia Europejska.

Okazuje się, ze cofanie zegarów wpłynąć może również na usługi bankowe, które mogą na całą godzinę przestać działać. Jest to dla tych instytucji dobry czas na prace serwisowe.

Przerwa techniczna w mBanku

mBank napisał w komunikacie, ze przestawienie zegarów z 3:00 na 2:00 wymaga zatrzymania pracy banku. Z tego względu zaplanowano na ten czas prace techniczne związane z utrzymaniem systemów bankowych. Sprawią one, że klienci banku stracą dostęp do swoich pieniędzy na nieco dłużej niż godzinę.

Oto co i kiedy nie będzie działać w nocy z 29 na 30 października 2022 roku:

 • 2:00 – 6:00: nie zapłacisz kartą i nie wypłacisz gotówki z bankomatu,
 • 2:00 – 9:00: nie zapłacisz za zakupy w Internecie oraz nie zalogujesz się na swoje konto w serwisie transakcyjnym oraz w aplikacji mobilnej,
 • 1:30 – 10:00: nie złożysz żadnego wniosku.

Godziny rozpoczęcia są podane w czasie letnim, a godziny zakończenia w czasie zimowym.

Przerwa techniczna w Banku ING

Prace serwisowe będą prowadzone również w Banku ING. W nocy z 29 na 30 października 2022 roku w godzinach od 23:00 do 5:30 wystąpią czasowe ograniczenia w dostępie do większości usług bankowych ING, w tym:

 • bankomatów i wpłatomatów,
 • systemu bankowości internetowej Moje ING i jego wersji mobilnej,
 • systemu bankowości internetowej ING Business i jego wersji mobilnej,
 • płatności BLIK,
 • przelewów ekspresowych,
 • płatności internetowych za pomocą Płać z ING,
 • płatności 3DSecure (płatności w Internecie dokonywane kartami, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS),
  specjalnego interfejsu PSD2,
 • nie będzie możliwości dokonywania zakupu produktów w Moim ING i na stronie www.ing.pl (w tym pożyczek i kont, także oszczędnościowych).

Dodatkowo, w nocy z niedzieli na poniedziałek (30/31 października) od godziny 0:00 do godziny 3:00 mogą wystąpić problemy z realizacją transakcji w urządzeniach sieci ING i Planet Cash. Transakcje we wrzutniach mogą być realizowane w trybie off-line.

Nie wykluczamy, że w związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy, również w innych bankach może nastąpić przerwa w dostępie do usług. Warto w tej sprawie skontaktować się z bankiem, z którego usług korzystamy. 

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone