sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Celna  RSS
Adobe rozważa stworzenie własnego procesora

Dodano: 11.02.2019 5:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Abhay Parasnis pełniący rolę CTO w firmie Adobe zdradził opinii publicznej, że jego firma rozważa stworzenie własnego procesora opartego o architekturę ARM. Celem nadrzędnym jest w tym przypadku opracowanie układu, który byłby wyspecjalizowany w określonych zadaniach i albo stanowił uzupełnienie dla tradycyjnych CPU albo w ogóle je zastępował. Na r...

Tagi: Adobe, Celna
Źródło: twojepc.pl

Apple ureguluje podatki od nieujawnionych dochodów we Francji

Dodano: 05.02.2019 17:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Agencja Reutera przekazała, że francuski oddział firmy Apple potwierdził zawarcie umowy pomiędzy koncernem a rządem tego kraju, w sprawie spłaty podatku od nieujawnionych dochodów, działającej z mocą wsteczną. Francuskie media podają, że kwota, o której mowa może wynosić nawet 500 mln euro. Władze tego kraju sumiennie pracują nad powstrzymaniem firm technologicznych największego kalibru, takich jak Apple, przed wykorzystywaniem luk podatkowych. Celem francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona jest wprowadzenie ujednoliconego podatku dochodowego od największych międzynarodowych przedsiębiorstw w 19 państwach strefy europejskiej, w tym m.in. od Apple, Google i Microsoftu.

Źródło: https:

Spersonalizowane ataki phishingowe na kadrę kierowniczą

Dodano: 05.02.2019 15:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zagrożenia w wirtualnym świecie czyhają zarówno na zwykłych zjadaczy cyfrowego chleba, jak i na tak zwane "szychy" z korporacji i dużych firm. Ci drudzy są nawet bardziej narażeni na ataki hakerów, bo ich dane mogą dawać dostęp do informacji wartych wielkie pieniądze. Nic więc dziwnego, że ataki na kierownictwo przedsiębiorstw są zazwyczaj bardziej wyrafinowane i przemyślane. Z taką akcją mamy właśnie do czynienia. Nowa, szeroko zakrojona kampania phishingowa skierowana jest do kadry zarządzającej w firmach z różnych branż. Celem ataku są więc menadżerowie wyższego szczebla np. dyrektorzy finansowi, techniczni, wiceprezesi. Tego typu maile zostały zostały wysłane do wielu przedsiębiorstw.

Tagi: Tech, Celna
Źródło: https:

SpaceX, Blue Origin i OneWeb: przyszłość kosmicznego Internetu

Dodano: 04.02.2019 13:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jak czytamy na stronie projektu Telesat, firma podpisała porozumienie ze spółką Blue Origin należącą do szefa Amazonu Jeffa Bezosa. Celem wspólnego projektu jest zbudowanie na ziemskiej orbicie "konstelacji" kosmicznego Internetu, która będzie dostarczała treści za pomocą sieci mikrosatelitów nie tylko na Ziemię, ale także na Księżyc czy w przyszłości na Marsa. Tysiące mikrosatelitów ma zostać wyniesionych na orbitę przy pomocy rakiety New Glenn. Rakieta będzie w stanie jednorazowo przetransportować aż 45 ton materiałów, co skróci czas instalacji i zmniejszy koszta związane z budową całej sieci. Blue Origin oczekuje, że New Glenn odbędzie swój pierwszy lot w 2021 roku z Launch Complex 36 na Florydzie.

Tagi: Celna, Blue
Źródło: https:

Nowy szef Deloitte Digital: stawiamy na wspieranie transformacji cyfrowej biznesu, myślimy o kolejnych przejęciach

Dodano: 15.01.2019 21:33 | 4 odsłon | 0 komentarzy


O misji i wyzwaniach Deloitte Digital rozmawiamy z Janem Michalskim, nowym liderem firmy w Polsce i Europie Środkowej. - Klienci oczekują coraz szerszego spojrzenia na ich biznes oraz kompleksowej obsługi, która pomoże w realizacji ich celów biznesowych. Celem nadrzędnym nowoczesnego konsulting jest budowanie wartości dla naszych klientów, a zespół Deloitte Digital temu właśnie służy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Michalski.

Źródło: https:

Niemcy kontra Facebook - ciąg dalszy

Dodano: 14.01.2019 9:59 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Bild donosi, #x17C;e w ci#x105;gu kilku najbli#x17C;szych tygodni niemieckie w#x142;adze #x201E;zaproponuj#x105;#x201D; Facebookowi nowe zasady gry. Celem zmian jest ochrona prywatno#x15B;ci u#x17C;ytkownik#xF3;w tego najpopularniejszego na #x15B;wiecie portalu spo#x142;eczno#x15B;ciowego.

Źródło: www.benchmark.pl

Google może ruszyć z Project Soli. Przełom w sterowaniu gestami

Dodano: 02.01.2019 17:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Project Soli, technologia Google wykorzystująca radar do tworzenia wirtualnych przycisków, suwaków i interakcji z komputerem czy smartfonem została zatwierdzona przez amerykańskie organy regulacyjne. Celem projektu było umożliwienie bezdotykowego sterowania urządzeniami i zbudowanie układu, które to zapewni. Soli ma być wszywany w ubrania, montowany w telefonach, komputerach, samochodach i urządzeniach IoT. Początkowo pojawiały się obawy dotyczące interferencji z innymi usługami, w tym Earth Exploration Satellite Service (EESS), który obejmuje przydział częstotliwości dla komunikacji kosmos-Ziemia. Sprawę musiał ostatecznie rozstrzygnąć amerykańska Federalna Komisja ds. Komunikacji (FCC).

Źródło: https:

Biologiczna Bzdura Roku. Wśród nominowanych Piechociński i Korwin-Mikke

Dodano: 27.12.2018 14:30 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Przyszedł czas na trzecie już głosowanie na Biologiczną Bzdurę Roku. Tym razem za rok 2018. Celem jest piętnowanie u znanych ludzi wypowiadania się...

Tagi: Celna
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone