wtorek, 18 grudnia 2018 r.  Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury
Wiadomości z tagiem Chin  RSS
Apple dostaje zakaz sprzedaży starszych iPhone'ów na terytorium Chin

Dodano: 11.12.2018 5:29 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Qualcomm wystąpił z prośbą do rządu Chin o zablokowanie sprzedaży niektórych iPhone'ów na terytorium tego państwa z uwagi na toczące się postępowanie o złamanie praw patentowych związanych z obsługą ekranu dotykowego i edycją zdjęć. Wniosek został przyjęty, mimo iż nie zapadł jeszcze żaden prawomocny wyrok. W rezultacie Apple nie może dłużej ...

Źródło: twojepc.pl

Snapdragon 8xc - specyfikacja techniczna

Dodano: 08.12.2018 21:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Chip znajdzie zastosowanie w komputerach z Windowsem 10. Qualcomm, obok przeznaczonego dla smartfonów Snapdragona 855, pokazał także układ zaprojektowany z myślą o PC-tach. Jednostka nosi nazwę Snapdragon 8xc, a pierwsze, oparte na niej urządzenia zadebiutują w trzecim kwartale przyszłego roku.

Źródło: https:

Google zamyka komunikator Allo, Hangouts tylko dla biznesu

Dodano: 07.12.2018 20:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Google zapowiedział koniec rozwijania tekstowego komunikatora o nazwie Allo. Aplikacja będzie funkcjonować do końca marca 2019 roku, później przestanie działać. Oficjalnym powodem decyzji ma być chęć przeniesienia wysiłków Google na rozwój aplikacji Messages. Koncern zapowiedział także zmiany na platformie Hangouts, która ma być przeznaczona głównie dla biznesu oferując narzędzia Chat i Meet w ramach pakietu G Suite.

Źródło: https:

Akumulatory litowo-polimerowe standardem w laptopach w 2019

Dodano: 05.12.2018 14:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W 2018 roku producenci montowali baterie litowo-polimerowe w 50 procentach laptopów, które schodziły z taśm montażowych. W 2019 roku ma to być aż 80 procent. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Przede wszystkim klienci szukają coraz cieńszych i lżejszych urządzeń. Z drugiej strony silny popyt ze strony sektora pojazdów elektrycznych na ogniwa typu 18650 do akumulatorów litowo-jonowych ograniczył dostawy dla sektora notebooków. Rosnąca popularność baterii litowo-polimerowej zwiększyła również ilość dostawców z Chin w tym sektorze, który był zdominowany wcześniej przez producentów z Japonii i Korei. Obecnie chińska firma Amperex (ATL) jest największym na świecie producentem ogniw litowo-polimerowych. Następne w kolejności są Tianjin Lishen Battery Joint-Stock i Coslight.

Źródło: https:

OnePlus 6T ma pojawić się także w wersji z 10 GB RAM-u

Dodano: 30.11.2018 17:29 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Sporo osób z pewnością na to czekało. Mówi się, że smartfony sygnowane marką OnePlus nie są już żadnymi "zabójcami flagowców", bo inni producenci z Chin oferują lepszy stosunek ceny do wydajności. Trzeba się z tym zgodzić, jednak trudno nie zauważyć, że modele tego producenta wciąż bardzo atrakcyjnie wypadają na tle propozycji Samsunga, HTC czy LG.

Źródło: https:

Polska stawia na sztuczną inteligencję. W administracji publicznej SI będzie wykorzystywana m.in. do kontaktu z obywatelami

Dodano: 26.11.2018 20:42 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Europa chce przeznaczyć 20 mld euro na sztuczną inteligencję. Dzięki temu zbliży się do światowych potęg w tym zakresie – Chin i USA. Także Polska może skorzystać na programie Cyfrowa Europa. Potrzebna jednak do tego jest spójna strategia, która połączy różne branże. Polscy naukowcy są cenieni za granicą, a start-upy z sektora SI należą do światowych liderów. Dzięki środkom będą mogły szybciej się rozwijać i podbijać zagraniczne rynki. Duży potencjał ma branża meblarska, spożywcza i rolna.

Źródło: https:

Nowy Oddział Celny Pocztowy otwarty w Lublinie - nadchodzi kres tanich zakupów na AliExpress?

Dodano: 23.11.2018 22:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy


To tam trafią Wasze zamówienia z Chin. Poczta Polska poinformowała o otwarciu nowego Oddziału Celnego Pocztowego w Lublinie, który ma usprawnić obsługę przesyłek w ruchu międzynarodowym. Placówka została otwarta w ramach porozumienia z Krajową Administracją Skarbową i ma usprawnić odprawę celną paczek napływających z Chin tzw. Nowym Jedwabnym Szlakiem.

Tagi: Chin, Nowym, Celna
Źródło: https:

Qualcomm już 4 grudnia powinien pokazać następcę Snapdragona 845

Dodano: 22.11.2018 10:21 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Chip ma zadebiutować pod nazwą Snapdragon 8150. Od dłuższego czasu wiemy, że Qualcomm pracuje nad następcą high-endowego Snapdragona 845. W sieci pojawiły się już wyniki testów nowego układu, ale do tej pory nie wiedzieliśmy, kiedy dokładnie należy spodziewać się jego premiery.

Źródło: https:

Bosch PSR 18 LI-2 bezprzewodowa wiertarka udarowa.

Dodano: 20.11.2018 10:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Najbardziej komfortowe i poręczne urządzenie w tej klasie dzięki technologii litowo-jonowej, Innowacyjny, elektroniczny wybór momentu obrotowego Bosch PowerControl z wbudowanym przełącznikiem biegów - optymalna moc do każdego z zastosowań, Syneon Chip - inteligentne sterowanie energią podczas pracy nad każdym projektem, Wydajny akumulator i szybkie ładowarki do wszystkich elektronarzędzi dla użytkowników indywidualnych oraz elektronarzędzi ogrodowych systemu Power for ALL 18 V, 2-biegowa przekładnia planetarna: zdecydowanie dłuższa żywotność, optymalne przeniesienie energii, spokojna praca, Bez efektu pamięci i samorozładowania: zawsze gotowa do pracy dzięki technologii litowo-jonowej, System Bosch Electronic steruje prędkością obrotową: funkcja "przyspieszania tempa pracy" od zera do prędkości maksymalnej poprzez stopniowanie nacisku na przycisk włącznika, Wyjątkowo długa żywotność wymiennego akumulatora litowo-jonowego dzięki zastosowaniu systemu Bosch Electronic Cell Protection (ECP), Szybkozaciskowy uchwyt wiertarski z systemem Bosch Auto-Lock umożliwia szybką i łatwą wymianę narzędzi, PowerLight - wbudowana dioda świecąca dobrze oświetla materiał, umożliwiając pracę w miejscach słabo oświetlonych, Inteligentny, 3-stopniowy wskaźnik stanu naładowania, Jeden akumulator do wszystkich elektronarzędzi dla użytkowników indywidualnych oraz elektronarzędzi ogrodowych systemu Li-Ion Power for ALL..., Cena: 759,- zł

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone