czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Chin  RSS
Google Tensor G2 z nadchodzących Pixeli 7 rozczarowuje wydajnością. Chip przegrywa z zeszłorocznymi flagowymi układami

Dodano: 05.10.2022 14:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W zeszłym roku Google całkowicie zmieniło podejście do swoich smartfonów z serii Pixel. Otrzymaliśmy nie tylko nowy, oryginalny design, ale także autorskie chipy Tensor. Trudno jednak porównywać je do flagowych jednostek Qualcomma czy MediaTeka - mimo, że zapewniają płynną pracę i spore możliwości, to w syntetycznych testach zostają daleko w tyle za konkurencją. Wygląda na to, że podobnie będzie w przypadku Tensora G2.

Źródło: https:

Rosja. Mieli być potęgą. Właśnie ogłosili bankructwo

Dodano: 05.10.2022 11:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Rosja. Mieli być potęgą. Właśnie ogłosili bankructwo

T-Platforms to jedna z firm, która miała decydować o technologicznej przyszłości Rosji. Była częścią marzenia, które z wielkim hukiem właśnie upada.

T-Platforms to rosyjska firma, która zajmowała się tworzeniem superkomputerów. Wyprodukowany przez nich Lomonosov znajduje się na 18. miejscu wśród najpotężniejszych komputerów na świecie i na 3. miejscu po tym samym względem w Europie. Firma była częścią marzenia o technologicznej potędze Rosji. Marzenia, które systematycznie upada, jak samo T-Platforms.

Upada sen Rosji o technologicznej potędze

Firma T-Platforms powstała w 2002 roku. Początkowo budowała superkomputery z wykorzystaniem układów AMD, Intela czy NVIDII. Jednak gdy Rosja zaatakowała Ukrainę w 2014 roku i zaanektowała Krym, nałożone przez Zachód sankcje niemal zablokowały dalszy rozwój firmy. Dlatego powstał plan, aby stworzyć własne procesory i całkowicie się uniezależnić od Chin i Stanów.

Jedną z firm, na której miał opierać się ten plan było Baikal Microelectronics, które powstało w 2012 roku jako spółka zależna T-Platforms. Rosjanie chcieli stworzyć własne procesory ARM oraz MIPS, co początkowo przynajmniej częściowo się udawało. Dzisiaj już wiemy, że marzenia Rosji i samego Putina o technologicznej potędze upadły z wielkim hukiem.

Rosyjski procesor Baikal

Ostatecznie T-Platforms i Baikal Microelectronics nie były w stanie wywiązać się z rządowych kontraktów. Doszło wręcz do tego, że druga z nich została w 2019 roku pozwana przez Rosyjskie Ministerstwo Handlu. Z kolei w marcu 2019 roku dyrektor generalny T-Platforms został aresztowany, ponieważ jego firma nie dostarczyła 9 tys. komputerów zamówionych przez Rosyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Obserwowaliśmy systematyczny upadek marzenia.

Tymczasem ten sam właściciel firmy — Vsevolod Opanasenko (spędził rok w więzieniu), który miał w niej 75 proc. udziałów (reszta należała prawdopodobnie do rosyjskiego rządu) w tym tygodniu ogłosił bankructwo, ponieważ wycena jej aktywów jest już niższa niż zobowiązania. Jednocześnie strony internetowe T-Platforms i Baikal Microelectronics nie działają.

 
 

Źródło: https:

LiveChat szykuje podwyżkę dla obecnych klientów. Ma ich prawie 40 tys.

Dodano: 04.10.2022 18:11 | 9 odsłon | 0 komentarzy


LiveChat Software po zmianie cenników dla nowych klientów pod koniec sierpnia, obecnie pracuje nad zmianą cen dla obecnej bazy klientów i będzie to realizować w trakcie tego kwartału - poinformowali przedstawiciele spółki podczas konferencji. Ocenili, że w przyszłości zmiany cen mogą następować częściej niż dotychczas. Firma ma prawie 40 tys. klientów.

Źródło: https:

Google Tłumacz zamknięty. To koniec pewnej ery

Dodano: 03.10.2022 14:38 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Google Tłumacz zamknięty. To koniec pewnej ery

Google wyłącza usługę Tłumacz w Chinach kontynentalnych. Oznacza to koniec jednego z ostatnich dużych produktów spółki Alphabet Inc, jaki pozostawał na tamtejszym rynku.

Google nie ma w Chinach łatwo. Wprawdzie druga gospodarka świata brzmi kusząco, ale agresywna cenzura, w dodatku połączona z ekspansją firm lokalnych jak Tencent czy Baidu, skutecznie spółkę z Mountain View wyklucza. Dość powiedzieć, że chińską wersję wyszukiwarki porzucono już w roku 2010, a inny flagowy produkt, Sklep Play, cały czas jest konsekwentnie blokowany. 

W tym kontekście nie dziwi, że niniejszym pod topór trafia kolejna usługa Google w Chinach. Bardziej zastanawia, dlaczego dopiero teraz. Bądź co bądź, jak oficjalnie poinformowano, z rynku chińskiego znika niniejszym Tłumacz Google.

Chiny bez Tłumacza - jak, co i dlaczego?

Oficjalną przyczyną jest niskie zainteresowanie usługą, szacowane raptem na mniej niż 2 proc. rynku, jednak należy zauważyć, że sprawa może mieć drugie dno. Według sierpniowych doniesień New York Times, Google zabrał z Chin też znaczną część produkcji swych smartfonów Pixel, przenosząc ją do Wietnamu. To już z kolei nakazuje dopatrywać się pewnego trendu.

Zarówno osoby decyzyjne w Google, jak i przedstawiciele amerykańskich władz z niepokojem komentowali wprowadzoną przez Pekin w 2020 roku ustawę o bezpieczeństwie narodowym. W myśl dokumentu zagraniczne firmy, chcące działać na terenie Państwa Środka, podlegają bardzo restrykcyjnej kontroli. 

Chiński urzędnik może zażyczyć sobie szczegółowego raportu o procesach i opracowywanych technologiach, a adresat tej prośby musi ją spełnić. Nie trzeba chyba dodawać, co to oznacza w praktyce i jakie ryzyka niesie dla przedsiębiorstwa. 

Warto jednak zauważyć, jeszcze na przełomie 2018 i 2019 roku Google rozważał huczny powrót do Chin, z przywróceniem wyszukiwarki na czele. Niemniej pomysł ten został szybko storpedowany przez Departament Handlu USA i ostatecznie umarł śmiercią naturalną. Dziś, w świetle licznych napięć politycznych, nie wydaje się, by kiedykolwiek miał powrócić.

Źródło: https:

x-kom z szalonym pomysłem, w roli głównej herbata

Dodano: 03.10.2022 12:48 | 12 odsłon | 0 komentarzy


x-kom z sensacyjnym pomysłem, w tle herbata i znany raper

Znana platforma x-kom pochwaliła się nawiązaniem nowej współpracy i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, kto został ich partnerem. Chodzi tu o bardzo znanego rapera Quebonafide.

W świecie technologii, sklepów z elektroniką i producentów sprzętu często dochodzi do nawiązania szerszej współpracy. Zwykle chodzi o duże promocje lub chęć zwiększenia rozpoznawalności obu marek. Tym razem x-kom pochwalił się dość niecodziennym doborem partnera. Mowa tu o spółce Chai Group, będącej w posiadaniu marki MISS TI, której współwłaścicielem jest Jakub Grabowski, znany szerzej jako Quebonafide.

x-kom i Quebo podbijają rynek

Marka MISS TI 蒂小姐 zajmuje się produkcją i sprzedażą wysokiej jakości herbat azjatyckiego pochodzenia, które działają w sposób pobudzający i mają być alternatywą dla kawy oraz wszechobecnych energetyków. Oryginalna receptura i aptekarsko dopracowany proces wytwarzania zaowocowały najwyższą oceną Nutri-Score A. Wynik ten świadczy o naturalnym składzie i wysokiej jakości produktów. Co jednak pobudzające napoje mają wspólnego z działalnością firmy x-kom? Na to pytanie odpowiada Michał Świerczewski, prezes grupy x-kom.

Widzę duży potencjał w sektorze FMCG, a zwłaszcza w tych nietypowych produktach, których nie spotykamy na co dzień na sklepowych półkach. Osobiście jestem fanem pobudzającego efektu MISS TI 蒂小姐 Matcha Latte oraz zniewalającego smaku lodów Mochi. Wprowadzamy do portfolio naszych spółek kolejne kategorie produktów, aby różnicować ofertę. Chcemy jednocześnie czerpać doświadczenia z innej branży, jak również doprowadzić do kolaboracji pomiędzy obiema firmami

wyjaśnia Michał Świerczewski.

TI to skromna, ale pewna siebie dziewczyna, która chce budować nową - lepszą rzeczywistość. x-kom - to inteligentny wybór i szereg innowacyjnych rozwiązań oraz najnowocześniejszej technologii. Wierzymy, że idąc razem będą się wzajemnie inspirować i napędzać. Z ogromną dumą i nadzieją na przyszłość chcemy ogłosić, że od teraz łączy ich coś więcej niż geekowskie zajawki. Łączy ich wspólny - partnerski cel

- skomentował sprawę Quebonafide.

 
 

Źródło: https:

AMD Ryzen 9 7900X po skalpowaniu osiąga zauważalnie niższe temperatury i wyższe taktowania. Ryzyko może się opłacić

Dodano: 30.09.2022 17:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Skalpowanie procesorów zdecydowanie nie jest dla amatorów. Operacja ta wymaga sporej wiedzy i obycia z procesorami - jeden niewłaściwy ruch może prowadzić do zepsucia układu, dlatego nie ma się co dziwić, że biorą się za to wyłącznie entuzjaści, którym zależy na choćby nieznacznie niższych temperaturach i wyższych zegarach. Czasem jednak gra jest warta świeczki, co pokazuje najnowszy przykład Ryzena 9 7900X. Chip po skalpowaniu spisuje się zauważalnie lepiej.

Źródło: https:

Samsung pokazał tablet, który możesz rozsunąć aż do 17 cali

Dodano: 28.09.2022 8:34 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Samsung pokazał tablet z rozsuwanym ekranem

W trakcie Intel Innovate 2022 Samsung pokazał bardzo nietypowe urządzenie. Mowa o rozsuwanym tablecie, którego ekran może osiągnąć przekątną nawet 17 cali.

Zaginane ekrany są z nami już od jakiegoś czasu i nie szokują już swoją innowacyjnością. Ale co powiecie na wyświetlacz, który można rozwinąć? Właśnie takie urządzenie pokazał Samsung.

Samsung pokazał rozwijany tablet

W trakcie wydarzenia Intel Innovate 2022 firma Samsung zaprezentowała prototyp bardzo ciekawego urządzenia. Prezes Samsung Display — JS Choi — pokazał na scenie tablet, którego ekran można rozsunąć. Maksymalnie mógł on osiągnąć przekątną aż 17 cali. 

Choi przyznał, że nie jest to rozwiązanie, które pozwalałoby błyskawicznie zamienić telefon w tablet. Chodzi raczej o to, aby mały tablet mógł stać się dużym tabletem, aby wykorzystać go w inny sposób niż do tej pory, np. do oglądania filmów na większej przekątnej.

Samsung rozwijany tablet

Na razie to tylko prototyp i tajemnicą pozostaje kwestia ewentualnego debiutu urządzenia, które wykorzystywałoby technologię rozwijanego ekranu. W trakcie Intel Innovate 2022 nie zobaczyliśmy też działającego sprzętu, a przynajmniej nie możemy mieć co do tego pewności, bowiem na scenie zaprezentowano jedynie statyczny obraz.

Technologia rozwijanych czy rozszerzanych ekranów nie jest niczym nowym. Podobne prototypy zaprezentowały już firmy Oppo czy LG, ale do tej pory żadne urządzenie nie trafiło na rynek. Jednak wydaje się to kwestią czasu.

 
 

Źródło: https:

Intel Core i9-13900K nowym liderem w benchmarku PassMark w teście Single Thread. Chip zauważalnie wyprzedza poprzednika

Dodano: 23.09.2022 14:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Już za kilka dni zadebiutują procesory Intel Core 13. generacji, o których wiemy już niemal wszystko. Znana jest lista modeli oraz ich specyfikacje, jednak ciągle pod znakiem pytania stoi ich dokładna wydajność. Pod względem architektury będziemy mieli z nieznacznym odświeżeniem zeszłorocznych Alder Lake'ów, ale czy to wystarczy, by postęp był zauważalny? Okazuje się, że jak najbardziej. Wyniki z PassMarka prezentują się jednoznacznie.

Źródło: https:

Apple po cichu przenosi się do Indii. Będą tam produkować coraz więcej

Dodano: 22.09.2022 10:41 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Główne linie produkcyjne Apple znajdują się w Chinach, lecz z różnych względów producent coraz bardziej myśli o przeprowadzce. Padło na Indie, gdzie już od jakiegoś czasu gigant z Cupertino tworzy iPhone'y na tamtejszy rynek.

Wielu producentów smartfonów postawiło na Chiny i to właśnie tam operują ich fabryki. Nie inaczej jest w przypadku Apple. Gigant z Cupertino szuka teraz sposobów na przeniesienie choć części produkcji z Państwa Środka w inne miejsce. Najlepszym kandydatem dla producenta iPhone'ów wydają się być Indie, gdzie już teraz Apple tworzy smartfony na tamtejszy rynek.

Apple przenosi produkcję do Indii

Apple już teraz sprzedaje iPhone'y, które zostały wyprodukowane w Indiach, lecz trafiają one głównie na tamtejszy rynek. Możliwe, że w ciągu najbliższych lat będą produkowane tam egzemplarze, które trafią do innych krajów, w tym do tych z Europy. A przynajmniej tak twierdzi analityk J.P. Morgan. Całą sprawę opisuje portal Reuters. Według nich Apple przeniesie aż do 25% procent swojej całościowej produkcji smartfonów właśnie do Indii.

Proces przenoszenia produkcji z Chin do Indii będzie trwał przez najbliższych kilka lat. Analityk przewiduje, że do 2025 roku Apple będzie produkować tam 1/4 wszystkich swoich smartfonów. Aktualnie gigant z Cupertino tworzy tam około 5% iPhone'ów. Zmiana dotyczyć będzie nie tylko urządzeń mobilnych lecz również akcesoriów typu smartwatch i AirPods. 

Apple po raz pierwszy uruchomiło produkcję w Indiach w 2017 roku. Na początku w tamtejszych fabrykach rozpoczęto produkcję iPhone'ów SE, a później dołożono do tego flagowe modele, które trafiają głównie na lokalny rynek. 

 
 

Źródło: https:

Nvidia zwiększa zamówienia u TSMC żeby zdążyć przed wejściem w życie bana dla Chińczyków

Dodano: 20.09.2022 6:23 | 261 odsłon | 0 komentarzy


Rząd w USA zakazał w tym roku Nvidii sprzedaży do Rosji, Chin i Białorusi układów graficznych zbudowanych w oparciu o GPU Hopper H100 oraz Ampere A100, bo te są na tyle wydajne, że mogą posłużyć w przemyśle wojskowym, na co władze w Waszyngtonie nie zamierzają się godzić. Dla Nvidii oznacza to duży spadek przychodów sięgających nawet $400 milionów ...

Źródło: twojepc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone