poniedziałek, 25 czerwca 2018 r.  Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
Wiadomości z tagiem China  RSS
Chipy Snapdragon 845 i Snapdragon 1000 mogą znaleźć zastosowanie w dużej ilości sprzętu

Dodano: 24.06.2018 10:45 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Amerykański producent chipów ma się z czego cieszyć. Wczoraj pisaliśmy, że Qualcomm przygotowuje Snapdragona 1000, układ oparty na architekturze ARM dla komputerów z Windowsem 10, który będzie wydajniejszy od high-endowego Snapdragona 850. Teraz wiemy, że jednostka niekoniecznie musi znaleźć zastosowanie tylko w klasycznych PC-tach.

Źródło: https:

TSMC oficjalnie rozpoczął masową produkcję chipów w litografii 7 nm

Dodano: 22.06.2018 16:53 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Firma zapowiada też ogromne inwestycje w proces 5 nm. Chung Ching Wei, CEO TSMC, ogłosił właśnie rozpoczęcie masowej produkcji układów przy wykorzystaniu litografii 7 nm. Podczas sympozjum zorganizowanego na Tajwanie ogłoszono też, że nowy proces jest już całkiem dopracowany, a wszelkie pojawiające się w sieci spekulacje na temat niskiego uzysku były jedynie plotkami.  

Tagi: China, TSMC
Źródło: https:

Brian Krzanich usunięty ze stanowiska CEO Intela

Dodano: 21.06.2018 18:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Brian Krzanich został usunięty ze stanowiska CEO firmy Intel, a jego miejsce tymczasowo zajął Robert Swan pełniący rolę CFO (Chief Financial Officer). Powodem tej radykalnej zmiany były niedozwolone praktyki jakim oddawał się dotychczasowy szef niebieskich. Z ujawnionych informacji wynika, że wbrew procedurom utrzymywał bardzo bliskie kontakty z je...

Tagi: China
Źródło: twojepc.pl

Chiny mogą nałożyć gigantyczną karę finansową na największych producentów pamięci RAM

Dodano: 21.06.2018 18:11 | 1 odsłon | 0 komentarzy


To może być walka o miliardy dolarów. Według źródeł serwisu DigiTimes, w razie wykrycia nieuczciwych praktyk producentów pamięci DRAM, chiński regulator rynku może nałożyć na Samsunga, SK Hynix i Microna naprawdę bolesne kary finansowe. Sprawa dotyczy oskarżeń o możliwą zmowę podmiotów, która miała być przyczyną szybkiego wzrostu cen kości w ostatnich kilkunastu miesiącach.

Tagi: China
Źródło: https:

Nowa generacja kart graficznych Nvidii pojawi się na konferencji Hot Chips 30 [AKT.]

Dodano: 21.06.2018 2:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Premiera nowych modeli coraz bli#x17C;ej? Informacje o konferencjach wydaj#x105; si#x119; potwierdza#x107; taki scenariusz - jeden z wyk#x142;ad#xF3;w ma dotyczy#x107; modeli ze #x15B;redniego segmentu.

Źródło: www.benchmark.pl

USA i Chiny rozpoczynają prawdziwą wojnę handlową

Dodano: 16.06.2018 16:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


USA i Chiny rozpoczynają prawdziwą wojnę handlowąNie jest tajemnicą, że relacje między USA i Chinami nie wyglądają w ostatnich miesiącach szczególnie dobrze. Na linii Waszyngton-Pekin dochodzi do licznych tarć, szczególnie na gruncie polityki ekonomicznej obydwu mocarstw i choć wydawać by się mogło, że sytuacja zdążyła się nieco ustabilizować, to w minionym tygodniu konflikt rozgorzał na nowo ze zdwojoną siłą. Stany Zjednoczone zapowiedziały nałożenie taryf w wysokości 25% na produkty chińskiego eksportu o wartości powyżej 50 miliardów dolarów. Na odpowiedź z Państwa Środka nie trzeba było długo czekać i jeszcze w piątek usłyszeliśmy, że chiński rząd w ramach odwetu nałoży na amerykańskie produkty cła o tej samej sile i skali.

Źródło: https:

Wykradziono tajne dane Marynarki Stanów Zjednoczonych. Główny podejrzany: Chiny

Dodano: 15.06.2018 12:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Aż 614 GB danych wyciekło z Marynarki Stanów Zjednoczonych. Wśród nich mogą być informacje na temat ponaddźwiękowego pocisku anty-okrętowego.

Tagi: China
Źródło: https:

Steam już niedługo trafi do Chin. Tym razem oficjalnie

Dodano: 13.06.2018 9:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Steam już niedługo trafi do Chin. Tym razem oficjalnieChiny to jeden z największych światowych rynków z kwitnącą gospodarką i mnóstwem obywateli, których portfele są w stanie przesądzić o losie największych koncernów. To także państwo, w którym od jakiegoś czasu niezwykle popularne stały się gry komputerowe we wszelkiej postaci. Aż dziw bierze, że jak do tej pory w tym Eldorado oficjalnie nie znajdziemy największej na świecie platformy cyfrowej dystrybucji, jaką jest Steam. Co prawda z serwisu Valve można w Państwie Środka korzystać, ale jedynie w ramach nie do końca oficjalnej i mocno okrojonej wersji, a wszystkiemu winne bardzo restrykcyjne przepisy. Wygląda jednak na to, że sytuacja ta już niedługo ma się zmienić, a gigant elektronicznej rozrywki zapowiedział właśnie legitymizację swojej obecności na chińskim rynku.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone