czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem China  RSS
Chiny zacieśniają współpracę z Rosją w strategicznych sektorach. "Sojusz de facto trwa"

Dodano: 04.10.2022 20:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Chiny nie chcą się narażać na sankcje, ale zacieśniają współpracę z Rosją w strategicznych sektorach; Putin nie dostał od Xi Jinpinga wszystkiego, co chciał, ale samo spotkanie w Samarkandzie miało stanowić polityczne wsparcie, a sojusz de facto trwa – ocenia w rozmowie z PAP dr Michał Bogusz z Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW)

Źródło: https:

Google Tłumacz zamknięty. To koniec pewnej ery

Dodano: 03.10.2022 14:38 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Google Tłumacz zamknięty. To koniec pewnej ery

Google wyłącza usługę Tłumacz w Chinach kontynentalnych. Oznacza to koniec jednego z ostatnich dużych produktów spółki Alphabet Inc, jaki pozostawał na tamtejszym rynku.

Google nie ma w Chinach łatwo. Wprawdzie druga gospodarka świata brzmi kusząco, ale agresywna cenzura, w dodatku połączona z ekspansją firm lokalnych jak Tencent czy Baidu, skutecznie spółkę z Mountain View wyklucza. Dość powiedzieć, że chińską wersję wyszukiwarki porzucono już w roku 2010, a inny flagowy produkt, Sklep Play, cały czas jest konsekwentnie blokowany. 

W tym kontekście nie dziwi, że niniejszym pod topór trafia kolejna usługa Google w Chinach. Bardziej zastanawia, dlaczego dopiero teraz. Bądź co bądź, jak oficjalnie poinformowano, z rynku chińskiego znika niniejszym Tłumacz Google.

Chiny bez Tłumacza - jak, co i dlaczego?

Oficjalną przyczyną jest niskie zainteresowanie usługą, szacowane raptem na mniej niż 2 proc. rynku, jednak należy zauważyć, że sprawa może mieć drugie dno. Według sierpniowych doniesień New York Times, Google zabrał z Chin też znaczną część produkcji swych smartfonów Pixel, przenosząc ją do Wietnamu. To już z kolei nakazuje dopatrywać się pewnego trendu.

Zarówno osoby decyzyjne w Google, jak i przedstawiciele amerykańskich władz z niepokojem komentowali wprowadzoną przez Pekin w 2020 roku ustawę o bezpieczeństwie narodowym. W myśl dokumentu zagraniczne firmy, chcące działać na terenie Państwa Środka, podlegają bardzo restrykcyjnej kontroli. 

Chiński urzędnik może zażyczyć sobie szczegółowego raportu o procesach i opracowywanych technologiach, a adresat tej prośby musi ją spełnić. Nie trzeba chyba dodawać, co to oznacza w praktyce i jakie ryzyka niesie dla przedsiębiorstwa. 

Warto jednak zauważyć, jeszcze na przełomie 2018 i 2019 roku Google rozważał huczny powrót do Chin, z przywróceniem wyszukiwarki na czele. Niemniej pomysł ten został szybko storpedowany przez Departament Handlu USA i ostatecznie umarł śmiercią naturalną. Dziś, w świetle licznych napięć politycznych, nie wydaje się, by kiedykolwiek miał powrócić.

Źródło: https:

AMD Ryzen Embedded V3000 - premiera procesorów Zen 3 do zadań specjalnych. Wyróżniają się m.in. obsługą pamięci DDR5

Dodano: 27.09.2022 21:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wszyscy żyją premierą nowych procesorów AMD Ryzen 7000, jednak debiut wyczekiwanych jednostek Zen 4 to nie wszystko, co przygotowali Czerwoni. Producent zaprezentował właśnie nowe układy z serii Ryzen Embedded V3000, które przeznaczone są przede wszystkim dla partnerów sprzedających gotowe zestawy. Chipy bazują na nieco starszej architekturze, lecz wspierają nowy standard pamięci DDR5. Nowa rodzina procesorów liczy sobie w sumie pięć modeli.

Źródło: https:

Konta ZEN można doładować kuponami Neosurf

Dodano: 23.09.2022 19:41 | 22 odsłon | 0 komentarzy


ZEN.COM doładowanie konta kupony Neosurf

Kupony Neosurf to kolejna metoda doładowania konta w serwisie ZEN.COM. To efekt rozszerzenia współpracy pomiędzy obiema firmami. 

Neosurf to popularne rozwiązanie płatnicze w społeczności graczy i e-sportowców. Sklepy internetowe korzystające z bramki płatniczej ZEN mogą dodawać Neosurf jako jedną z metod płatności. Teraz również użytkownicy platformy płatniczej ZEN.COM będą mogli doładować swoje konto za pomocą kuponu Neosurf. Jest to kolejny krok poszerzający współpracę między fintechami.

 
 

ZEN.COM rozwija swoją aplikację i dodaje nowe metody doładowań, aby zwiększyć wygodę i bezpieczeństwo użytkowników. Po włączeniu kart przedpłaconych Neosurf, klienci ZEN mają już 32 dostępne metody doładowania salda konta, w tym kartę kredytową, Apple Pay i Google Pay oraz inne, wykorzystywane lokalnie metody płatności, takie jak iDEAL, Skrill czy Bancontact.

Na koniec ubiegłego roku w Polsce wydano już 2,2 mln kart przedpłaconych, co oznacza, że miały one 5,1% udziału w rynku. To stosunkowo wysoka kwota, biorąc pod uwagę, że większość z nich jest jednorazowa. Z takich rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo i anonimowość, nie wymagając podawania danych osobowych, chętnie korzystają osoby szczególnie ceniące prywatność w sieci. Ponieważ bezpieczeństwo i wygoda są kluczowe dla użytkowników ZEN.COM, bardzo ważne dla firmy jest wzmocnienie partnerstwa z uznanym graczem w branży płatności, jakim jest Neosurf.

ZEN.COM jest dla nas cenionym partnerem. Neosurf szybko staje się środkiem płatniczym wybieranym w sektorze gier. Stawiamy doświadczenie klienta  w centrum oferty  Neosurf, co jest zgodne z filozofią ZEN.COM i mamy nadzieję na dalsze rozszerzenie naszej współpracy.

– powiedział Andrea McGeachin, Chief Commercial Officer w Neosurf

Nie jest to pierwsza odsłona współpracy obu firm. Już wcześniej e-sklepy korzystające z bramki płatniczej polskiego fintechu miały możliwość dodania Neosurf jako jednej z metod płatności, dając tym samym klientom wybór preferowanej metody. Karty Neosurf można kupić w Internecie lub za gotówkę w sklepach stacjonarnych. Doładowanie konta ZEN odbywa się poprzez wpisanie kodu z karty, bez konieczności podawania jakichkolwiek danych osobowych.

 
 

Źródło: https:

Apple po cichu przenosi się do Indii. Będą tam produkować coraz więcej

Dodano: 22.09.2022 10:41 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Główne linie produkcyjne Apple znajdują się w Chinach, lecz z różnych względów producent coraz bardziej myśli o przeprowadzce. Padło na Indie, gdzie już od jakiegoś czasu gigant z Cupertino tworzy iPhone'y na tamtejszy rynek.

Wielu producentów smartfonów postawiło na Chiny i to właśnie tam operują ich fabryki. Nie inaczej jest w przypadku Apple. Gigant z Cupertino szuka teraz sposobów na przeniesienie choć części produkcji z Państwa Środka w inne miejsce. Najlepszym kandydatem dla producenta iPhone'ów wydają się być Indie, gdzie już teraz Apple tworzy smartfony na tamtejszy rynek.

Apple przenosi produkcję do Indii

Apple już teraz sprzedaje iPhone'y, które zostały wyprodukowane w Indiach, lecz trafiają one głównie na tamtejszy rynek. Możliwe, że w ciągu najbliższych lat będą produkowane tam egzemplarze, które trafią do innych krajów, w tym do tych z Europy. A przynajmniej tak twierdzi analityk J.P. Morgan. Całą sprawę opisuje portal Reuters. Według nich Apple przeniesie aż do 25% procent swojej całościowej produkcji smartfonów właśnie do Indii.

Proces przenoszenia produkcji z Chin do Indii będzie trwał przez najbliższych kilka lat. Analityk przewiduje, że do 2025 roku Apple będzie produkować tam 1/4 wszystkich swoich smartfonów. Aktualnie gigant z Cupertino tworzy tam około 5% iPhone'ów. Zmiana dotyczyć będzie nie tylko urządzeń mobilnych lecz również akcesoriów typu smartwatch i AirPods. 

Apple po raz pierwszy uruchomiło produkcję w Indiach w 2017 roku. Na początku w tamtejszych fabrykach rozpoczęto produkcję iPhone'ów SE, a później dołożono do tego flagowe modele, które trafiają głównie na lokalny rynek. 

 
 

Źródło: https:

Czy zbliża się premiera Nikona z matrycą o 67 MP?

Dodano: 21.09.2022 10:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nikon China opublikowało na chińskim portalu społecznościowym Weibo zestaw zdjęć reklamujących zbliżający się event - Jedna z fotografii ma rozdzielczość 67 megapikseli - wyższą niż oferuje jakikolwiek model aparatu dostępny w ofercie tego producenta.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Procesory AMD Ryzen 9 7950X trafiły na czarny rynek

Dodano: 20.09.2022 1:17 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Procesory AMD Ryzen 9 7950X trafiły na czarny rynek

Nie możesz się doczekać nowych procesorów AMD Ryzen 7000? Nie ma problemu! Da się je kupić już teraz, na długo przed oficjalną premierą. Jest jednak pewien haczyk.

 

Równo za tydzień, bo już 27 września, do sklepów na całym świecie trafią pierwsze procesory AMD Ryzen 7000. Nowa architektura Zen4 ma przynieść spory skok wydajności. Swoje pięć groszy dołożą też wyższe taktowania oraz wsparcie technologii takich jak pamięci RAM DDR5 czy interfejs PCI Express 5.0.

Czarnorynkowy procesor jest dużo droższy niż MSRP

Dzień wcześniej Czerwoni zdejmują embargo na niezależne testy w wykonaniu redakcji technologicznych oraz youtuberów. Tym samym wiele osób odlicza ostatnie godziny by zmodernizować swój PC.

Okazuje się, że najbardziej niecierpliwi entuzjaści mogą już kupić nowe procesory AMD. I to nie byle jaki model, bo flagowego AMD Ryzen 9 7950X. Czyli 16-rdzeniową i 32-wątkową jednostkę z zegarem bazowym 4,5 GHz i do 5,7 GHz w trybie boost. Całość z domyślnym TDP na poziomie 170 W.

Procesory AMD Ryzen 9 7950X trafiły na czarny rynek

Jak to możliwe? Jak zwykle w grę wchodzą Chiny i czarny rynek. Nowe CPU pojawiły się przedpremierowo na platformie Goofish, która do tej pory była głównie kojarzona ze sprzedażą próbek inżynieryjnych procesorów. Zwłaszcza tych pochodzących od Intela.

Procesory AMD Ryzen 9 7950X trafiły na czarny rynek

Czarnorynkowy AMD Ryzen 9 7950X wyceniono na 5999 renminbi. Jest to równowartość około 4021 złotych albo 856 dolarów. Tym samym zdecydowanie więcej od MSRP wynoszącego oficjalnie 699 dolarów.

Procesory AMD Ryzen 9 7950X trafiły na czarny rynek

Oczywiście kupno takiego procesora nie ma większego sensu. Do obsługi serii AMD Ryzen 7000 potrzeba nowych płyt głównych i sterowników. Prócz tego pozostaje kwestia (braku) gwarancji w przypadku ewentualnych problemów. Tym samym jest to zwykła ciekawostka.


Źródło: https:

Wiemy, kiedy zadebiutuje chińska karta graficzna dla graczy

Dodano: 18.09.2022 14:41 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Wiemy, kiedy zadebiutuje pierwsza chińska karta graficzna dla graczy

Chińczycy mają coraz większą chrapkę na rywalizację z NVIDIĄ i AMD na rynku kart graficznych. Wiemy już, kiedy zamierzają zaprezentować nowy model GPU dla graczy.

Na ten moment wciąż na rynku desktopowych kart graficznych planuje duopol między NVIDIĄ i AMD. Za chwilę dołączy do nich Intel, chociaż doniesienia o pierwszej generacji model Arc Alchemist nie są zbyt optymistyczne. Czy ktoś jeszcze będzie w stanie rywalizować w tym segmencie hardware'owego świata? Aktualnie nie, ale Chińczycy mają ambitne plany, które chcą zrealizować w ciągu kilku najbliższych lat.

Chiny podbiją świat kart graficznych?

W Chinach powstało kilka startupów, które docelowo chcą rywalizować z AMD oraz NVIDIĄ na rynku kart graficznych. Jednym z nich jest marka Muxi, której pełna nazwa to Muxi Integrated Circuit Shanghai Co Ltd. Firma powstała w 2020 roku i na lokalny rynek dostarcza różnego rodzaju chipy oraz rozwiązania w dziedzinie AI. Ale na tym plany się nie kończą. Chińczycy zapowiedzieli, kiedy pokażą kartę graficzną dla graczy.

Wiemy, kiedy zadebiutuje pierwsza chińska karta graficzna dla graczy

Ten moment ma nastąpić już w 2025 roku. Nie będzie to pierwsze GPU w portfolio marki, ale do tej pory powstawały modele stworzone z myślą o sztucznej inteligencji. Na prawdziwą, gamingową konstrukcje przyjdzie nam poczekać jeszcze te 3 lata. Na razie nie znamy szczegółów, ale jest duża szansa, że Chińczycy wykorzystają litografię 7 nm, z którą są już nieźle zaznajomieni.

Muxi nie jest jedyną chińską marką, która ma zakusy na rynek kart graficznych. Drugą jest Innosilicon, która ma w swojej ofercie już modele Fantasy One oraz Fantasy Two. Co prawda daleko im do rozwiązań NVIDII lub AMD, ale to już pierwszy krok w kierunku przyszłej rywalizacji.

 
 

Źródło: https:

Planujesz kupić laptopa w 2023 roku? Możesz się zdziwić

Dodano: 16.09.2022 19:41 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Planujesz kupić laptopa w 2023 roku? Możesz się zdziwić

Lider na rynku procesorów komputerowych planuje zmiany na 2023 rok. Mowa i Intelu oraz ich nowej marce przystępnych cenowo CPU dla laptopów.

 

Aktualnie na rynku procesorów komputerowych mamy tylko dwóch liczących się producentów - Intela oraz AMD. Obie firmy są amerykańskie. Co prawda Rosja i Chiny również próbują swoich sił, ale po pierwsze głównie na rynek wewnętrzny, a po drugie wydajność nadal pozostawia wiele do życzenia.

Intel Processor to nowa marka tanich procesorów

Wróćmy więc do USA. Tutaj z pojedynku zwycięsko wychodzi Intel, który w segmencie konsumenckim ma ponad 67% udziałów w rynku. AMD musi się zadowolić "tylko" nieco ponad 32%. Oczywiście sytuacja jest dynamiczna, a każda z firm walczy o to, by przekonać do siebie konsumentów.

Intel w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował o zmianach w swojej ofercie. Już niedługo Niebiescy skończą z procesorami "Pentium" oraz "Celeron". Zamiast tego będziemy mieć do czynienia z jedną marką "Intel Processor". Zmiana wejdzie w życie w 2023 roku i dotyczyć będzie tylko notebooków.

Skąd ta decyzja? Amerykanie chcą uprościć proces związany z zakupem podstawowych urządzeń przez konsumentów. Osoby zainteresowane najtańszymi laptopami przeważnie nie śledzą wszystkich doniesień ze świata nowych technologii i zbyt skomplikowane nazwy wprowadzają tylko zbędny szum informacyjny.

Zmiana będzie miała charakter czysto kosmetyczny. Same procesory, znane do tej pory jako Intel Pentium oraz Intel Celeron, nadal będą oferować nieco skromniejszą specyfikację, ale przy atrakcyjniejszych cenach, aniżeli wydajniejsza, ale droższa seria procesorów Intel Core.


Źródło: https:

Zen 3 potrafi ekstremalnie szybko zmieniać taktowanie bazowe

Dodano: 16.09.2022 8:53 | 197 odsłon | 0 komentarzy


W swoim najnowszym teście procesorów redakcja Chips and Cheese wykazała, że rdzenie Zen 3 potrafią bardzo szybko przełączać się pomiędzy różnymi stanami energetycznymi. Okazuje się, że najnowsze układy od AMD potrafią zmieniać taktowanie bazowe nawet co 1,6ms. Dla porównania procesory z serii Skylake potrzebują na wykonanie akcji około 5,62ms, a w ...

Źródło: twojepc.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone