piątek, 28 stycznia 2022 r.  Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Wiadomości z tagiem Chinach  RSS
Huawei łapie zadyszkę nawet u siebie. Nowy lider w Chinach

Dodano: 27.01.2022 2:32 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Huawei łapie zadyszkę nawet na własnym terenie. Nowy król w Chinach

Smartfony Huawei nawet w macierzystych Chinach sprzedają się coraz gorzej, a korzystają na tym inni, z Apple na czele – wynika z raportu Counterpoint Research za Q4 2021. 

Rynek smartfonów w Chinach nieco wyhamował, tracąc 9 proc. całkowitego wolumenu sprzedaży r/r, ale nie wszystkich to smuci. Do udanych końcówkę roku 2021 z całą pewnością zaliczyć może Apple, który odnotował w tym okresie blisko 1/3 dostaw więcej.

W rezultacie udział firmy z Cupertino w bieżącej sprzedaży wzrósł do rekordowych 23 proc., szacuje Counterpoint Research. To z kolei zapewnia iPhonom tytuł lidera na największym rynku na świecie. Na drugą lokatę zepchnięte niniejszym zepchnięte zostaje Vivo, a podium, zresztą jak dotychczas, domyka Oppo. Notują przy tym kolejno 19 i 17 proc. udziału.

Huawei łapie zadyszkę nawet na własnym terenie. Nowy król w Chinach

Jak sądzą analitycy, niebagatelną rolę w przetasowaniu stawki ma zadyszka marki Huawei, która spadła do raptem 7 proc. Wprawdzie kolejnych 15 proc. zbiera Honor, działający do roku 2020 w ramach tej samej spółki, ale nawet łączna sprzedaż obydwu tych brandów maleje powyżej średniej.

Doskonałe wyniki Apple to efekt połączenia nowej strategii cenowej i odpływu klientów Huawei, wcześniej głównego rywala Apple w segmencie premium

– podsumowuje analityk Mengmeng Zhang.

Jednocześnie zauważa jednak, że jego zdaniem branżę smartfonów jako całość czekają pewne trudności. Ma o tym świadczyć zarówno wciąż nierozwiązana kwestia niedoboru chipów, jak i ogólnoświatowy kryzys gospodarczy, zniechęcający ludzi do kupowania gadżetów. Słowem, całkowity wolumen sprzedaży po prostu będzie lecieć w dół. Nie tylko w Chinach.

Źródło: https:

Xiaomi Redmi Note 11 - oglądaj z nami transmisję światowej premiery

Dodano: 25.01.2022 15:47 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi Redmi Note 11 – oglądaj z nami transmisję światowej premiery

W trzy miesiące po chińskiej premierze na światowych rynkach, w tym europejskim, zadebiutują smartfony z serii Redmi Note 11. Xiaomi zaprasza do oglądania jutrzejszej transmisji on-line, którą można śledzić w mediach społecznościowych.

Pod koniec października w Chinach zadebiutowały trzy telefony Xiaomi z 5G: Redmi Note 11, Redmi Note 11 Pro i Redmi Note 11 Pro+. Później seria została uzupełniona o model Redmi Note 11 4G.

 

26 stycznia 2022 roku smartfony wyjdą poza Chiny i zadebiutują również w Europie. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00 naszego czasu, a transmisję będzie można śledzić w mediach społecznościowych:

  • Twitter: https://bit.ly/GlobalnaPremieraRN11_TW
  • YouTube: https://bit.ly/GlobalnaPremieraRN11_YT
  • Facebook: https://bit.ly/GlobalnaPremieraRN11_FB

Jaki będzie Xiaomi Redmi Note 11 w polskiej wersji?

Czego można dokładnie oczekiwać? Tego w sumie do końca nie wiadomo – na temat światowych edycji telefonów z serii Redmi Note 11 krążą tylko plotki. 

Z przecieków wynika na przykład, że podstawowy model Redmi Note 11 4G będzie wyposażony w ekran AMOLED 90 Hz zamiast IPS z wersji chińskiej. Co więcej, zamiast układu MediaTek Helio G88 w Redmi Note 11 4G ma się znaleźć lepszy układ – Snapdragon 680 (6 nm)

Redmi Note 11 4G ma wejść do sprzedaży w trzech kolorach: niebieskim, szarym i białym w cenie zaczynającej się od 250 euro (ok. 1150 zł). 

Równolegle Xiaomi powinno zaprezentować też model Redmi Note 11 5G z układem Dimensity 810, nie wiadomo jednak, co z telefonami Redmi Note 11 Pro i Redmi Note 11 Pro+. Co więcej, pojawiły się też doniesienia o modelu Redmi Note 11S. Nie można także zapomnieć o osobnym modelu Redmi Note 11T 5G, który u nas dostępny jest jako POCO M4 Pro 5G. W sumie możliwości jest kilka, więc nie pozostaje nic, tylko zaczekać na premierę i się przekonać.

 
 

Źródło: https:

Huawei daje przykład jak obchodzić sankcje USA

Dodano: 23.01.2022 5:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Huawei z 5G obchodzi sankcje USA

Huawei, dla którego układ 5G to nie problem? Takie rzeczy tylko w Chinach. Wystarczy lekko nagiąć zasady i ominąć sankcje USA.

Huawei ma wiadome problemy z USA. Najpierw Amerykanie zabrali im usługi Google. To było może bolesne w Europie, ale w Chinach ani trochę. Tam usług Google i tak nie ma. O wiele bardziej Huaweia zabolał zakaz korzystania z fabryk TSMC i Samsunga. To właśnie te firmy są w stanie wytwarzać układy 5G.

Chiny to natomiast światowa stolica 5G. Zarówno pod względem zasięgu, jak i dostępności smartfonów z takim standardem łączności. Ba, sam Huawei jest tam głównym dostawca infrastruktury tego typu. Smartfon bez usług Google w Chinach to normalność, ale bez 5G nie ma szans. Huawei ma jednak jeszcze nieco Kirinów 5G, używa ich jednak bardzo oszczędnie. Nowe pojawią się jednak pod koniec roku, o ile wierzyć Huaweiowi. Do tego czasu jednak producent musi sobie jakoś radzić.

Jak najlepiej obejść sankcje? Huawei radzi

Na przykład... obchodząc jakos sankcje. W jaki sposób? Huawei wymyślił, że będzie wydawać licencje na swoje telefony, które będzie sprzedawać ktoś inny. W statystykach co prawda sprzedaż pójdzie na konto innej marki, ale Huawei zarobi swoje. Nie jest to zresztą pierwszy raz. Informowaliśmy już na przykład o smartfonach HiNova, czyli w zasadzie Huaweiu Novie 9 z układem 5G.

Skoro oficjalnie nie jest to smartfon Huaweia, to może on mieć układ 5G, którego nie kupiłby sam Huawei. Teraz szykuje się cała nawała tego typu Huaweiów. Pojawią się one dzięki marce TD Tech. Wyda ona najpierw Huaweia P50 w wersji 5G, a potem serie P, Nova, opaski czy zegarki. Wszystko to dotyczy jednak rynku chińskiego.

 
 

Źródło: https:

iPhone znów na topie, ale są oznaki zadyszki

Dodano: 18.01.2022 17:35 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Canalys rynek smartfonów 4Q2021 Apple Samsung Xiaomi

Apple to lider globalnego rynku smartfonów w ostatnim kwartale 2021 roku – podaje Canalys. Najnowsze iPhone'y dopiero co debiutowały w sklepach, więc na raportowany okres przypadł szczyt ich sprzedaży. Przewaga nad konkurencją jest jednak mniejsza niż rok wcześniej.

Apple to jeden z najbardziej liczących się dostawców smartfonów na świecie, a najlepszym okresem dla amerykańskiego giganta jest ostatni kwartał roku. Nie inaczej było w ostatnich miesiącach 2021 roku, co widać w szacunkowych danych zaprezentowanych właśnie przez firmę Canalys. Wynika z nich, że w czwartym kwartale 2021 roku światowe dostawy iPhone'ów dały tym urządzeniom 22% udział w globalnym rynku tych smartfonów.

 
 

Apple wraca na szczyt rynku smartfonów po trzech kwartałach, napędzany przez znakomitą sprzedaż iPhone'a 13.  Apple odnotował bezprecedensowy wzrost sprzedaży iPhone'a w Chinach kontynentalnych, a agresywne ceny jego flagowych urządzeń utrzymywały tam silną pozycję. Łańcuch dostaw Apple'a zaczyna się odbudowywać, ale firma nadal była zmuszona do ograniczenia produkcji w czwartym kwartale w związku z niedoborami kluczowych komponentów i nie mogła wyprodukować wystarczającej liczby iPhone'ów, aby zaspokoić popyt. Na priorytetowych rynkach Apple utrzymywał odpowiednie czasy dostaw, ale na niektórych rynkach jego klienci musieli czekać, aby zdobyć najnowsze iPhone'y.

– powiedział Sanyam Chaurasia, analityk Canalys

Apple liderem, ale mniej wyraźnym

Porównując miniony rok z rokiem 2020, daje się zauważyć mały spadek udziału smartfonów Apple'a w globalnym rynku. W 2021 roku Amerykanie mogli jednak poczuć na karku oddech Koreańczyków. Smartfony Samsunga stanowiły w 2020 roku 17% dostaw, by rok później wzrosnąć do 20%. Podium zamyka firma Xiaomi z udziałem w rynku na poziomie 12% (to samo rok wcześniej).

W TOP5 znalazło się jeszcze miejsce dla dwóch marek z Państwa Środka, Oppo i Vivo. Pierwsza z nich odpowiadała w 4Q2021 za 9% dostaw smartfonów na światowe rynki (-1 p.proc. rok do roku), a druga za 8% (-1 p.proc.).

Zakłócenia w łańcuchu dostaw najbardziej dotknęły dostawców z niższej półki. Producenci komponentów wprowadzają dodatkową produkcję, ale miną lata, zanim duże odlewnie znacznie zwiększą wydajność produkcji. Marki smartfonów już wprowadzają innowacje, aby jak najlepiej wykorzystać swoje możliwości, dostosowując specyfikacje urządzeń do dostępnych materiałów, zwracając się do wschodzących producentów chipów o zabezpieczenie nowych źródeł dla układów scalonych, koncentrując linie produktów na najlepiej sprzedających się modelach i oszałamiając nowymi wydaniami produktów. Praktyki te przynoszą przewagę większym markom i pozostaną na krótką metę, ponieważ wąskie gardła nie ulegną złagodzeniu aż do drugiej połowy 2022 roku.

– powiedziała Nicole Peng, wiceprezes Canalys ds. mobilności

 
 

Źródło: https:

Xiaomi Redmi Note 11: globalna premiera już za kilka dni

Dodano: 18.01.2022 11:24 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi Redmi Note 11 globalna premiera 26.01.2021

Xiaomi pod koniec października zaprezentowało w Chinach trzy nowe smartfony z serii Redmi Note 11, do których nieco później dołączył czwarty model. Urządzenia te za kilka dni będą miały swoja globalną premierę.

Przełom października i listopada 2021 roku przyniósł premierę nowych smartfonów z serii Redmi Note 11 w Chinach. Urządzenia charakteryzują się ciekawym wyglądem oraz świetnym wyposażeniem, w tym obsługą łączności 5G, a także przystępną ceną. Nieco później seria została uzupełniona o model Redmi Note 11 4G, który ma być również dostępny globalnie, ale prawdopodobnie ze zmienionym chipsetem.

 
 

Globalna premiera Redmi Note 11

Firma Xiaomi ogłosiła datę globalnej premiery smartfonów z serii Redmi Note 11. Ta odbędzie się już za kilka dni, 26 stycznia 2022 roku. Wydarzenie będzie można śledzić w mediach społecznościowych. Transmisja wystartuje o godzinie 13:00.

Xiaomi Redmi Note 11 globalna premiera baner

 
 

Źródło: https:

W Chinach zablokowano profil ekonomisty radzącego drukowanie pieniędzy, by rodziło się więcej dzieci

Dodano: 14.01.2022 20:40 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Chińska sieć społecznościowa Weibo zablokowała konto wpływowego ekonomisty Ren Zepinga, który wzbudził kontrowersje opinią, że rząd ChRL powinien stworzyć „fundusz rozrodczy" wart 314 mld dolarów rocznie, by zachęcić Chińczyków do posiadania większej liczby dzieci.

Źródło: https:

iPhone to numer 1 rynku smartfonów w Chinach

Dodano: 14.01.2022 10:19 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Apple iPhone chiny rynek smartfonów

Ostatnia seria iPhone'ów sprzedaje się bardzo dobrze w Chinach, dzięki czemu Apple od kilku tygodni jest liderem tamtejszego rynku.

Z najnowszego raportu Counterpoint Research wynika, że Apple jest liderem rynku smartfonów w Chinach. Amerykańska firma znalazła się na szczycie w Państwie Środka już w momencie wydania smartfonów z serii iPhone 13, co miało miejsce w 39. tygodniu 2021 roku. W późniejszym okresie Apple był wyprzedzany przez marki Vivo oraz Oppo, by w 47. tygodniu roku znowu trafić na pierwsze miejsce i już tam pozostać (przynajmniej do tygodnia numer 52).

 
 

Counterpoint zwraca uwagę na czynniki, które przyczyniły się do sukcesu smartfonów Apple w Chinach. Są to:

  • niższa cena początkowa iPhone'ów 13 w momencie premiery w Państwie Środka,
  • nowy aparat fotograficzny,
  • funkcje 5G,
  • amerykańskie sankcje ograniczające firmę Huawei, który był głównym konkurentem Apple'a na chińskim rynku w segmencie premium.

Jedynym prawdziwym konkurentem Apple'a w Chinach do tej pory był Huawei i obecnie boryka się z poważnymi problemami produkcyjnymi z powodu sankcji USA. Apple prawdopodobnie utrzyma wysoką wydajność w Chinach, dopóki inni konkurenci nie nadrobią zaległości zarówno pod względem marki, jak i jakości.

– powiedział Tom Kang, dyrektor ds. badań, Counterpoint Research

Counterpoint Chiny W39 - W52

iPhone 13 w Chinach

Który iPhone 13 sprzedaje się w Chinach najlepiej? Na to pytanie również odpowiada najnowszy raport Counterpoint Research. Z zaprezentowanych danych wynika, że co drugim sprzedawanym w Państwie Środka iPhonem 13 jest  (5%). Choć wiele osób podobno poszukuje małych, wydajnych urządzeń, których na rynku smartfonów jest stosunkowo niewiele, ten model generalnie nie sprzedaje się najlepiej. Z tego powodu wiele wskazuje na to, że w tym roku nie będzie iPhone'a 14 mini.

Counterpoint Chiny iPhone 13

 
 

Źródło: https:

Oppo Find X5 Pro otrzyma procesor MariSilicon X. Co jeszcze wiemy o nowym flagowcu?

Dodano: 13.01.2022 11:51 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Oppo Find X5 Pro otrzyma procesor MariSilicon X.

Oppo Find X5 Pro to kolejny flagowy model, którego premiera zaplanowana jest na najbliższe miesiące.  Chociaż smartfon zostanie zaprezentowany dopiero w marcu, to już teraz poznaliśmy nowe szczegóły i kluczowe elementy specyfikacji.

Oppo Find X5 Pro pojawiał się w przeciekach już w grudniu, gdy wypłynęły rendery przedstawiające smartfon, a także prawdopodobna specyfikacja. Teraz jednak Digital Chat Station ujawnił na Weibo najnowsze ustalenia na temat flagowca Oppo, które wnoszą nowe informacje na ten temat.

 

Chociaż producent nie ujawnił oficjalnie swoich planów, z przecieków wynika, że w marcu 2022 roku premierę będą miały dwa nowe modele firmy: Oppo Find X5 i Oppo Find X5 Pro. Seria wcześniej pojawiała się w spekulacjach jako Find X4/Pro, ale wszystko wskazuje na to, że producent pominie numer „4” w oznaczeniach smartfonów – w Chinach jest to pechowa liczba.

Oppo Find X5 Pro

Oppo Find X5 Pro będzie flagowcem bez kompromisów. Smartfon utrzyma ekran AMOLED LPTO 2.0 o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości 2K+ 1440 x 3216 i odświeżaniu 120 Hz. W ekran wkomponowany będzie czytnik linii papilarnych Goodix G7.

Pod obudową może znaleźć się tylko jeden układ – będzie to oczywiście Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Jego pracę wspierać będzie procesor MariSilicon X, czyli własna jednostka NPU (Neural Processing Unit) Oppo w litografii 6 nm stworzona z myślą o profesjonalnym przetwarzaniu obrazu w fotografii i wideo ze wsparciem AI. Procesor ten pozwala m.in. na obsługę standardu HDR z 20-bitową głębią koloru. Dzięki przetwarzaniu RAW, w czasie rzeczywistym procesor pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K z funkcją AI Night Video z podglądem na żywo. Procesor MariSilicon X umożliwia przeprowadzenie 18 miliardów operacji na sekundę (TOPS).

Oppo Find X5 Pro

W doniesieniach Digital Chat Station nie pojawiła się informacja o wariantach pamięci, ale na podstawie innych źródeł wiemy, że będzie to dość oczywiste 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej, choć zdziwienia nie powinien także budzić wariant 12/512 GB. 

 

Sekcję fotograficzną stworzą trzy tylne aparaty. Główny będzie miał rozdzielczość 50 MPix  (Sony IMX766, OIS), ta sama matryca trafi do drugiego aparatu 50 Mpix, ale z obiektywem szerokokątnym, trzeci aparat wyposażony jest w sensor 13 Mpix (Samsung ISOCELL S5K3M5). Z przodu natomiast znajdzie się matryca 32 Mpix (Sony IMX709). W połączeniu z procesorem MariSilicon X sekcja foto w Find X5 Pro może dać większe możliwości niż telefony innych producentów, wykorzystujące podobne aparaty 50 Mpix

Oppo Find X5 Pro

Akumulator w Oppo Find X5 Pro ma pojemność 5000 mAh i będzie go można ładować przewodowo z mocą 80 W i bezprzewodowo 50 W. Całością powinien zarządzać ColorOS 12 na bazie Androida 12.

We wcześniejszych przeciekach pojawiała się także romanizacja o wykorzystaniu chipsetu MediaTek Dimensity 9000. Najprawdopodobniej odnosi się do podstawowego modelu Oppo Find X5.

 
 

Źródło: https:

Huawei wskrzesi Kiriny. Jeszcze w tym roku

Dodano: 12.01.2022 23:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Huawei Kirin powróci w 2022

Huawei kontratakuje? Już niedługo. Chińska firma zamierza przywrócić układy Kirin. Jeszcze w tym roku.

Huawei już kolejny rok jest ofiarą przepychanek na linii USA - Chiny. Na nieszczęściu Huaweia pożywiły się zresztą inne firmy z Chin, takie jak Xiaomi czy Oppo. Pierwszym z problemów Huaweia jest brak usług Google. To jest jednak ten mniej problematyczny element. W Chinach usług Google i tak nie ma, a wypromowanie HarmonyOS poza nimi jest co prawda trudne, ale nie jest niemożliwe. O wiele gorszy jest brak dostępu do fabryk TSMC i Samsunga. Żadna z tych firm co prawda z USA nie jest, ale używają m.in. amerykańskiej technologii. A tego już USA mógł zakazać.

Jak sprzedawać telefony 4G w Chinach - kraju, który właściwie wynalazł 5G? Od tego czasu Huawei dużo inwestował w firmy, które zajmują się produkcją, projektowaniem i poszczególnymi komponentami układów mobilnych. Okazuje się, ze najbardziej dla Huaweia intensywne było ostatnich sześć miesięcy. Wygląda na to, ze prace naprawdę ruszyły z kopyta. Teraz Huawei zapewnia, że jeszcze w 2022 układy Huawei Kirin powrócą.

Czy od razu będą to układy 5G? Pewnie nie, ale wygląda na to, że Huawei jest już naprawdę zaawansowany w pracach nad tym, by wszystko robić na własną rękę. 

 
 

Źródło: https:

Huawei P50 Pro i P50 Pocket w Europie jeszcze w styczniu

Dodano: 12.01.2022 2:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Huawei P50 Pocket zadebiutujew Europie

Już dzisiaj Huawei P50 Pocket oficjalnie opuści Chiny. Już niedługo Huawei zaprezentuje też jednak nowe flagowce w Europie. Poza składakiem pojawi się też u nas Huawei P50 Pro.

Huawei zaprezentował pod koniec zeszłego roku model Huawei P50 Pocket. To pierwszy składak Huaweia z klapką. Już dzisiaj natomiast oficjalnie zadebiutuje on poza Chinami. Nie będzie to jednak premiera globalna. Będzie ona dotyczyła wyłącznie regionu Azji Południowo-Wschodniej. Do wydarzenia dojdzie bowiem w Malezji.

Nie znaczy to jednak, że nasz rejon świata będzie musiał czekać jakoś wyjątkowo długo. Huawei P50 Pocket oraz Huawei P50 Pro zadebiutują oficjalnie w Europie już 26 stycznia. O ile zatem składak pojawi się w Europie stosunkowo szybko, tak na model Huawei P50 Pro trochę musieliśmy poczekać. To urządzenie w Chinach pojawiło się bowiem jeszcze w lipcu. Cóż, lepiej późno niż wcale. Najnowsze flagowce Sony pojawiają się bowiem w takich USA dopiero teraz...

Huawei P50 Pro i P50 Pocket to nie będą wcale tanie rzeczy, jednak nikt się chyba tego nie spodziewał. Przewidywana cena modelu Huawei P50 Pro to 1199 euro, natomiast Huaweia P50 Pocket to 1622 euro.

To naprawdę wysokie ceny, a pamiętajmy, że nie będzie tu 5G, ani usług Google'a. Może to być zatem ciężkie zadanie...

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone