czwartek, 18 stycznia 2018 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Chrome  RSS
Samsung przygotowuje pierwszego Chromebooka, który natywnie pozwoli na nagrywanie filmów

Dodano: 16.01.2018 22:37 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Urządzenie ma mieć też inne zalety. Samsung przygotowuje się do premiery nowego Chromebooka - donosi Ubergizmo. Według redakcji serwisu Sammobile komputer jest rozwijany pod nazwą Nautilus, a jednym z najważniejszych usprawnień, które pojawią się wraz z nim, będzie natywna opcja nagrywania filmów. Wbrew pozorom to spore usprawnienie, ponieważ Chrome OS do tej pory nie dawał takiej możliwości.

Źródło: pclab.pl

Acer przedstawia notebooki Chromebook 11

Dodano: 12.01.2018 16:57 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Acer zaprezenotwał dwa nowe notebooki z systemem Chrome OS. Urządzenie o nazwie Chromebook 11, poza systemem operacyjnym od Google, jest wyposażone w 11,6-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1366x768 pikseli, procesor Intel Celeron, 4 GB pamięci RAM oraz pamięć eMMC o pojemności 16 lub 32 GB. Do wyboru są dwie wersje - z ekranem dotykownym (model CB3...

Tagi: Intel, Acer, Chrome
Źródło: twojepc.pl

Google: kolejne Chromebooki otrzymują obsługę aplikacji dla Androida

Dodano: 11.01.2018 13:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Na liście jest dziesięć modeli. Google ujawniło właśnie, że kolejne komputery Chromebook dostają możliwość obsługi sklepu Play i aplikacji dla Androida. Posiadacze urządzeń z systemem Chrome OS z pewnością odczytają to jako bardzo dobrą wiadomość. Oficjalne wsparcie dla platformy pierwotnie przygotowanej z myślą o urządzeniach przenośnych było jednym z najbardziej wyczekiwanych usprawnień wśród użytkowników tych laptopów.

Źródło: pclab.pl

HP Chromebook 11 G6 Education Edition i 14 G5 - specyfikacja techniczna

Dodano: 06.01.2018 16:26 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Nowe Chromebooki od HP. Z okazji zbliżających się targów CES 2018 firma zapowiedziała dwa kolejne komputery z systemem Chrome OS. To skierowany do uczniów model 11 G6 Education Edition oraz stanowiąc jego większy wariant sprzęt 14 G5. Obu urządzeniom prawdopodobnie będziemy mogli przyjrzeć się podczas startującej już jutro imprezy.

Źródło: pclab.pl

Google wciąż pracuje nad systemem Fuchsia OS

Dodano: 04.01.2018 20:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Oprogramowanie może być już testowane na m.in. komputerach Pixelbook. Google przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego systemu operacyjnego, Fuchsia OS. Firma oficjalnie nie ujawniła jeszcze żadnych szczegółów na temat software'u, ale po sieci krążą plotki, że zastąpi on zarówno Androida, jak i platformę Chrome OS.

Źródło: pclab.pl

Google Chrome 63.0.3239.132

Dodano: 04.01.2018 19:57 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Google Chrome jest bazującą na otwartym projekcie Chromium przeglądarką internetową, która pozwala na szybkie, wygodne i bezpieczne przeglądanie stron WWW. Aplikacja posiada bardzo prosty interfejs ...

Źródło: feedproxy.google.com

Samsung Nautilus - hybrydowy tablet z Chrome OS

Dodano: 04.01.2018 8:04 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Mocny procesor, dobry aparat. Ekipa ChromeUnboxed odkryła, że Samsung pracuje nad nowym urządzeniem o nazwie kodowej Nautilus. Ma to być Chromebook w postaci hybrydowego tabletu, a więc konstrukcji po połączeniu działającej jak typowy laptop. Produkt ten ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome OS.

Źródło: pclab.pl

Microsoft: przeglądarka Edge jest dużo bardziej energooszczędna, niż aplikacje konkurencji

Dodano: 03.01.2018 18:28 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Firma wciąż próbuje ratować aplikację. Microsoft właśnie pochwalił się, że przeglądarka Edge pozwala na dużo dłuższy czas pracy baterii niż rozwiązania konkurencji. Producent z Redmond opublikował w sieci wyniki testu, w których software rywalizuje z programami Google Chrome i Mozilla Firefox.

Źródło: pclab.pl

Google udostępnia wczesną wersję systemu Fuchsia OS

Dodano: 03.01.2018 17:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Google udostępnia wczesną wersję systemu Fuchsia OSZ czym kojarzy nam się Google? Odpowiedź wydaje się być banalnie prosta: z wyszukiwarką internetową. Bardziej wtajemniczeni wspomną też zapewne o innych popularnych usługach giganta, jak np. Mapy, Translator czy Dysk. To jednak nie wszystkie dokonania tej firmy, bowiem nie sposób nie wymienić również systemu operacyjnego Android czy nieco bardziej niszowego Chrome OS. Nic jednak nie jest wieczne, i choć dziś np. taki Android trzyma się świetnie, kto wie, z jakiego systemu będziemy korzystali za kilka lub kilkanaście lat. Jednym z kandydatów może być Fuchsia, także od Google. Od zapowiedzi tej platformy minęło już sporo czasu, jednak dopiero teraz projekt wchodzi w fazę wczesnych testów.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone