sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Chrome  RSS
ESET NOD32 Antivirus 1Stan/12Mies - przedłużenie licencji.

Dodano: 21.02.2019 16:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Skaner UEFI NOWOŚĆ Chroni przed zagrożeniami, które aktywują się jeszcze przed uruchomieniem systemu Windows. Antyphishing Chroni najcenniejsze dane, w tym dane kart kredytowych oraz loginy i hasła do kont bankowych, przed próbami wyłudzenia, realizowanymi za pośrednictwem pułapek phishingowych (stron WWW podszywających się pod oryginalne serwisy internetowe banków). Menedżer licencji NOWOŚĆ Pozwala przeglądać i zarządzać licencjami posiadanych rozwiązań ESET poprzez portal my.eset.com. Blokada programów typu exploit Blokuje ataki, które skutecznie unikają wykrycia przez tradycyjne aplikacje antywirusowe. Eliminuje zagrożenia, blokujące komputer i wyłudzające okup. Chroni przed atakami, wykorzystującymi luki w przeglądarkach internetowych, czytnikach PDF oraz oprogramowaniu Java. Tryb gracza ESET NOD32 Antivirus automatycznie przełącza się w tryb dyskretny, w chwili uruchomienia dowolnej aplikacji w trybie pełnoekranowym. Wyłącza wyświetlanie wyskakujących okien, monitów systemu oraz informacji o aktualizacjach, by zachować pełną wydajność maszyny i nie przeszkadzać w rozrywce lub w pracy..., Cena: 58,99 zł

Źródło: https:

Microsoft zapewnił wsparcie dla funkcji timeline w Google Chrome

Dodano: 19.02.2019 17:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wraz z kwietniową aktualizacją Windowsa 10 w 2018 roku system zyskał wiele ciekawych funkcji, wśród których odnaleźć można tryb timeline. Pozwala on na przenoszenie historii operacji, które wykonujemy pomiędzy urządzeniami podpiętymi do jednego konta Microsoftu, za sprawą synchronizacji z serwerami firmy. Niemalże rok od premiery rzeczonej wersji Windowsa, koncern z Cupertino postanowił zapewnić wsparcie dla opisywanej funkcji najpopularniejszej przeglądarce internetowej na świecie – Google Chrome. Działanie to może być spowodowane aktywnymi pracami nad przeglądarką Edge opartą na silniku Chromium. Microsoft nie wydał jeszcze wtyczki dla Firefoksa. Dodatek przeznaczony dla przeglądarki Chrome można uruchomić m.in. w programach Opera i Vivaldi.

Źródło: https:

Chrome: Google wycofuje się z blokowania Ad-Blockerów

Dodano: 18.02.2019 11:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Pod koniec stycznia Internet obiegła niepokojąca informacja o tym, że firma Google przymierza się do ograniczenia funkcjonalności rozszerzeń dla przeglądarki internetowej Chrome, które służą blokowaniu reklam lub dostosowywania treści stron internetowych. Plany te zauważono w dokumencie Google Manifest V3, konkretnie w sekcji opisujących zmiany w platformie Chrome Extensions. Wprowadzenie proponowanych tam zmian spowodowałoby ograniczenie możliwości pracy popularnych Ad-Blockerów, takich jak np. uBlock Origin, uMatrix, czy Ghostery. Google zmiany argumentowało tym, że tego typu rozszerzenia niekorzystnie wpływają na wydajność przeglądarki Chrome. Warto podkreślić to, że zmiany dotyczyłyby też rozszerzeń programów antywirusowych.

Źródło: https:

Rozszerzenie Chrome pozwoli na naukę języków z Netflixem

Dodano: 13.02.2019 11:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Deweloperzy David Wilkinson i Ognjen Apic opracowali rozszerzenie Language Learning dla przeglądarki Google Chrome, dzięki któremu użytkownik jest w stanie oglądać materiały wideo na Netfliksie wraz z napisami w dwóch językach. Twórcy napisali owo rozszerzenie pracując nad własnym oprogramowaniem do nauki języków obcych. Wtyczka Language Learning powstała więc niejako w drodze przypadku, jednak trzeba przyznać, że dla wielu osób uczących się języka obcego, to narzędzie doskonałe. Należy jednak mieć świadomość, że aby nie ulec frustracji, należy przed rozpoczęciem takiej "rozrywkowej" nauki mieć już jakieś zaplecze językowe w postaci pewnej bazy słówek.

Źródło: https:

Chrome i Gmail z drobnymi usprawnieniami interfejsu

Dodano: 13.02.2019 5:27 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Google zapowiedział wprowadzenie w Chrome 73 lepszej obsługi klawiszy multimedialnych. Przeglądarka ma reagować na ich wciśnięcie zmieniając głośność materiału uruchomionego we wbudowanym w stronę odtwarzaczu, zatrzymując go, pauzując itd. Oprócz tego użytkownicy mogą teraz korzystać z nowego, ciemnego interfejsu. Podobne usprawnienia w najbliższym...

Tagi: Google, Chrome
Źródło: twojepc.pl

Google Chrome oficjalnie otrzymuje ciemny motyw przeglądarki

Dodano: 12.02.2019 15:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Informacje o pracach nad ciemnym motywem do przeglądarki Chrome przewijają się przez media od kilku tygodni. Jest to spowodowane nowymi motywami zintegrowanymi z macOS-em oraz Windowsem, wprowadzającymi spójny, bazujący na czerni, motyw w aplikacjach zainstalowanych na komputerach użytkowników programu. Z okazji rosnącej popularności nowej palety barw w rzeczonych systemach operacyjnych, koncern z Mountain View wprowadził do swojej oferty dwanaście nowych, minimalistycznych motywów graficznych. Wśród nich odnaleźć można: „Just Black”, „Slate”, „Oceanic”, „Ultra Violet”, „Classic Blue”, „Banana”, „Black White”, Honeysuckle”, „Rose”, „Serenity”, Sea Foam”, „Marsala”, „High Contrast Colorful” i „Pretty Pink”. Zmieniają one wygląd okna oraz widoku nowej karty, nie modyfikując menu kontekstowego programu — przynajmniej w Windowsie.

Źródło: https:

Chrome zyska uproszczony tryb czytnika znanego z Firefox i Safari

Dodano: 11.02.2019 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Google szykuje się do wprowadzenia trybu czytnika w przeglądarce Chrome dla komputerów działających pod kontrolą systemu Linux, macOS oraz Windows. Informacje o tym odkryto za sprawą przydzielenia błędu zgłoszonego w platformie deweloperskiej projektu Chromium do zespołu programistów, co przekłada się bezpośrednio na prace nad nieprawidłowościami w kodzie przeglądarki. Rzeczone zgłoszenie traktuje o niedostępności działającego jedynie na urządzeniach z Androidem uproszczonego trybu czytnika, wyświetlającego jedynie surowy, sformatowany tekst. Nie jest wiadome, kiedy tryb czytnika zawita do wersji testowych Chrome. Firma eksperymentuje ostatnio, przenosząc coraz większą liczbę funkcji z konkurencyjnych programów do własnego produktu, wśród których odnaleźć można m.in. ciemny interfejs użytkownika.

Źródło: https:

Spotify po 1 marca będzie blokować korzystających z adblocków

Dodano: 10.02.2019 10:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Problem z reklamami w Internecie to temat, który wydaje się nie mieć końca. Nawet same przeglądarki - Chrome czy Firefox, włączyły się do pomocy z natrętnymi reklamami. Jednocześnie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że biznes w Internecie działa tak jak każdy inny, trzeba więc zarabiać pieniądze. Część serwisów rozwiązuje to na różne sposoby, choćby zmniejszając liczbę czy inwazyjność wyświetlanych form reklamowych. Mimo to wielu internautów i tak stosuje adblockery. Z takimi właśnie użytkownikami postanowił rozprawić się serwis Spotify. I to w dosyć drastyczny sposób. Oczywiście subskrybenci Premium nie mają się czego obawiać ponieważ są już pozbawieni jakiejkolwiek formy reklamy.

Źródło: https:

Polak najlepszym łowcą błędów w aplikacjach Google w 2018 roku

Dodano: 10.02.2019 8:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Co ma wspólnego 19 latek z Urugwaju, właściciel restauracji z Cluj w Rumunii i profesor Cambridge? Wszyscy oni skorzystali z programu Vulnerability Reward Program - gdy znaleźli lukę w oprogramowaniu lub aplikacji Google, zgłosili ją i odebrali za to konkretną nagrodę pieniężna. Co ciekawe, najlepszy w wynajdywaniu błędów w 2018 roku był nasz rodak. Koncern wypłacił w zeszłym roku łowcom nagród łącznie 3,4 mln dolarów, a od początku działania programu w sumie 15 mln dolarów. W 2018 roku wypłacono 1219 indywidualnych nagród ludziom z 78 krajów. Największa pojedyncza nagroda wynosiła ponad 41 tysięcy dolarów. Połowa wszystkich pieniędzy wypłacona była za błędy znalezione w Chrome i Androidzie.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone