czwartek, 26 maja 2022 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Chrome  RSS
SMS-y są coraz groźniejsze. Przestępcy czyhają na Twoje pieniądze

Dodano: 25.05.2022 13:52 | 9 odsłon | 0 komentarzy


SMS mallware złośliwe oprogramowanie kradzież pieniędzy

Bitdefender zidentyfikował mobilne aplikacje, które są najczęściej wykorzystywane do rozpowszechniania złośliwego oprogramowania. Wektorem infekcji są najczęściej fałszywe wiadomości SMS.

Bitdefender za pomocą funkcji Scam Alert analizuje SMS-y oraz inne powiadomienia przychodzące na smartfony z systemem Android. Na podstawie trwającego 7 dni badania sporządzona została lista najczęstszych wektorów ataków skierowanych przeciwko użytkownikom mobilnych urządzeń z Androidem.

W ostatnim czasie wiele cyberataków jest przeprowadzanych za pomocą SMS-ów. Firmy spedycyjne regularnie korzystają z wiadomości tekstowych, aby informować klientów o statusie przesyłek. Hakerzy więc się pod nich podszywają, wysyłając fałszywe powiadomienia do potencjalnych ofiar. Fałszywe SMS-y zawierają linki do złośliwego kodu, którym najczęściej jest FluBot. Oprogramowanie to pozwala cyberprzestępcom na kradzież pieniędzy z kont bankowych ofiar.

Zagrożenie mogą stanowić również potencjalnie niechciane programy (potentially unwanted program), które czasami są one instalowane razem z darmowym oprogramowaniem, a ich działanie sprowadza się do wyświetlania okienek, instalowania dodatkowych pasków w przeglądarkach, zamianie strony startowej w przeglądarce lub domyślnej wyszukiwarki. Potencjalnie niechciane aplikacje zbierają wrażliwe dane, nadużywają uprawnień w celu generowania przychodów z reklam lub w najgorszym przypadku nakłaniają użytkowników do dokonywania płatności. Hakerzy najczęściej wykorzystują do ataków aplikacje poczty elektronicznej (38,6%), a w dalszej kolejności aplikacje do obsługi SMS-ów (29,4%) oraz takie narzędzia, jak Telegram (8,8%), WhatsApp (4,3%), Google Chrome (2%) i Twitter (1,3%).

Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku malware’u. Złośliwe oprogramowanie najczęściej używa SMS-ów jako wektora infekcji (70,9%), natomiast reszta pozostaje daleko w tyle. Na kolejnych miejscach znajdują się przeglądarki internetowe (6,4%), WhatsApp (5,8%) i  aplikacje poczty elektronicznej (5,6%). Powyższe statystyki mogą się zmienić wraz z ustaniem aktywności FluBota.

 
 

Źródło: https:

Już niedługo Intel zdradzi szczegóły o procesorach Meteor i Arrow Lake

Dodano: 24.05.2022 0:52 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Już niedługo poznamy szczegóły o procesorach Intel Meteor i Arrow Lake

Intel nie zwalnia tempa! Na rynku nie ma jeszcze 13. generacji procesorów Core, a Amerykanie chcą już zdradzać szczegóły o 14. i 15. generacji.

 

Jeszcze w tym roku na rynku mają zadebiutować nowe procesory Intel Raptor Lake (LGA 1700) oraz AMD Ryzen 7000 (AM5). To jednak nie znaczy, że w międzyczasie obie firmy nie pracują nad kolejnymi generacjami. Wręcz przeciwnie - proces projektowania, testowania i produkcji rodziny CPU trwa długie lata.

Nowe procesory zaoferują wydajniejsze układy graficzne

Jednymi z planów na przyszłość w przypadku Niebieskich są serie Intel Meteor Lake oraz Arrow Lake (14. i 15. generacja), o których do tej pory Amerykanie wspominali tylko zdawkowo podczas spotkań z inwestorami.

Wygląda jednak na to, że już niedługo dowiemy się znacznie więcej. Tegoroczne wydarzenie branżowe Hot Chips doczekało się wreszcie . Zgodnie z nim 23 sierpnia 2022 roku Wilfred Gomes z Intela będzie omawiał generacje Intel Meteor Lake oraz Arrow Lake.

Już niedługo poznamy szczegóły o procesorach Intel Meteor i Arrow Lake

Mowa o architekturach planowanych na 2023 i 2024 rok, która ma się opierać na budowie modułowej. Wymieszane będą tam różne litografie - między innymi Intel 4, Intel 20A oraz TSMC N3. Prawdopodobnie obie rodziny będą korzystać z tej samej platformy, podobnie jak ma to miejsce z serią Intel Alder Lake i Raptor Lake.

Już niedługo poznamy szczegóły o procesorach Intel Meteor i Arrow Lake

14. i 15. generacja Intel Core ma zaoferować skok wydajności pod względem zintegrowanych układów graficznych. Mikroarchitketura iGPU zostanie zmieniona z Xe-LP na Xe-HPG. Pierwsze procesory trafią prawdopodobnie jak zwykle do urządzeń mobilnych, a dopiero później do komputerów stacjonarnych.

Już niedługo poznamy szczegóły o procesorach Intel Meteor i Arrow Lake

Intel niedawno potwierdził, że prace nad Meteor Lake idą zgodnie z planem. Potwierdza między innymi uruchomienie nowych CPU na trzech różnych systemach - Windowsie, Linuksie i Chrome OS. Wysyłka nowych procesorów do klientów nastąpi w 2023 roku.


Źródło: https:

To ma być rewolucja na rynku. AMD wprowadza nowe procesory Ryzen

Dodano: 05.05.2022 19:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Procesory AMD Ryzen w high-endowych Chromebookach? Czemu nie! Producent zaprezentowa#x142; w#x142;a#x15B;nie now#x105; seri#x119; Ryzen 5000C, kt#xF3;ra trafi do urz#x105;dze#x144; premium zgodnych z Chrome OS.

Źródło: https:

AMD Ryzen 5000C - nowe procesory z myślą o Chromebookach. Zasilą m.in. HP Elite C645 G2 oraz Acer Chromebook Spin 514

Dodano: 05.05.2022 18:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W niektórych regionach świata (jak USA czy Azja), bardzo popularne wśród laptopów są tzw. Chromebooki, czyli notebooki z systemem operacyjnym Chrome OS od Google. Oferują dość atrakcyjną cenę i na tyle wysoką wydajność, by móc z nich korzystać np. jako głównych komputerów przenośnych do nauki. Mało obciążający system pozytywnie wpływa także na czas pracy na zasilaniu akumulatorowym. Firma AMD postanowiła nieco mocniej zaakcentować obecność na tym rynku. Dowodem tego ma być dzisiejsza prezentacja czterech nowych procesorów Ryzen, opartych na architekturze Zen 3. Korzystające z maksymalnie 8 fizycznych rdzeni, mają zaoferować wysoką wydajność oraz świetną efektywność energetyczną.

Źródło: https:

Intel Meteor Lake - producent potwierdził kolejny kamień milowy. Nowe układy odpalono na Windowsie, Linuksie i Chrome OS

Dodano: 30.04.2022 10:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W tym roku odbędzie się premiera 13. generacji procesorów Intel Raptor Lake, które będą usprawnioną wersją dostępnych już modeli Alder Lake. Daleko idące zmiany chociażby w budowie procesorów uświadczymy w kolejnej, 14. generacji o kodowej nazwie Meteor Lake. Producent co jakiś czas informuje publicznie o postępach w pracach nad nową architekturą dla układów Intel Core. Meteor Lake na szeroką skalę wykorzysta technologię Foveros 3D, służącą do łącznia kafelków o różnych rozmiarach w jeden, układ o pełnych możliwościach. Będzie to także pierwsza generacja konsumenckich jednostek, w których wykorzystany będzie więcej niż jeden proces technologiczny. Intel potwierdził wykonanie kolejnego kamienia milowego dla 14. generacji, dzięki któremu przyszłoroczna premiera powinna nie mieć już żadnych opóźnień.

Źródło: https:

Chrome Web Store z małymi, lecz użytecznymi zmianami. Google pomoże w wyborze wiarygodnej wtyczki

Dodano: 21.04.2022 10:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Jedną z istotniejszych funkcji przeglądarki internetowej jest obsługa wtyczek. Na tym polu Chrome radzi sobie całkiem dobrze. W repozytorium Chrome Web Store odnajdziemy zarówno oficjalne rozszerzenia od twórców popularnych usług, ich zamienniki, jak i niszowe dodatki, których działanie doceni tylko garstka użytkowników. Głównym problemem związanym z poszukiwaniem odpowiedniej wtyczki jest mnogość „śmieciowych” dodatków. Mam tu na myśli rozwiązania niedopracowane lub takie o wątpliwym pochodzeniu. Wybór konkretnego rozszerzenia może nie być więc łatwy. Twórcy przeglądarki internetowej doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też postanowiono ułatwić użytkownikom wspomniane zadanie. Przy okazji skorzystają na tym deweloperzy.

Źródło: https:

Logitech Lift. Ta myszka, to odpowiedź na problemy z nadgarstkiem

Dodano: 19.04.2022 15:09 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Logitech Lift. Ta myszka, to odpowiedź na problemy z nadgarstkiem

Firma Logitech zaprezentowała nową, wertykalną i ergonomiczną myszkę. To propozycja dla wszystkich, którzy z powodu pracy przed komputerem mają problemy z dłonią i nadgarstkiem.

Logitech Lift to nowa, wertykalna i ergonomiczna myszka w ofercie szwajcarskiego producenta. W porównaniu z modelem Logitech MX Vertical, , jest ona nieco mniejsza, a do tego dostępna w kilku wersjach kolorystycznych — białej, różowej i grafitowej. Jednak dla wielu osób najważniejszy będzie fakt, że dostępna jest także w wydaniu dla leworęcznych, chociaż tylko w kolorze grafitowym.

Logitech Lift — nowa myszka wertykalna

Logitech Lift ma kompaktową budowę z miękkim, gumowanych uchwytem oraz podpórką pod kciuk. Przy jej projektowaniu producent współpracował z czołowymi instytucjami, które zajmują się ergonomią. Od wszystkich szwajcarska marka uzyskała aprobatę. Firma zapewnia, że nachylenie pod kątem 57 stopni zapewnia uchwyt, który jest relaksujący dla dłoni i odciąża nadgarstek. Poza tym gryzoń ma także magnetyczne kółko SmartWheel.

Logitech Lift. Ta myszka, to odpowiedź na problemy z nadgarstkiem

Z komputerami i innymi urządzeniami Logitech Lift może łączy się dzięki technologii Bluetooth Low Energy lub poprzez odbiornik Logi Bolt. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows, macOS, Linux, Chrome OS, iPadOS oraz Android. Premiera zaplanowana jest na kwiecień 2022 roku. Logitech Lift kosztuje 349 zł.

 

Źródło: https:

Rozszerzenie Chrome może wykrywać fałszywe profile z 99,29% dokładnością 

Dodano: 11.04.2022 13:26 | 4 odsłon | 0 komentarzy


V7 Labs stworzyło nowe oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji (AI), które działa jako rozszerzenie dla przeglądarki internetowej Google Chrome - Jest ono w stanie wykrywać sztucznie generowane zdjęcia profilowa z deklarowaną dokładnością 99,28%.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Firefox nadal pikuje. Czy właśnie sięgnął dna?

Dodano: 03.04.2022 14:03 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Trendy na rynku przegl#x105;darek internetowych nie ulegaj#x105; zmianom. Chrome nadal nie musi obawia#x107; si#x119; konkurencji. Dobrze dla Google, ale czy dla u#x17C;ytkownik#xF3;w te#x17C;?

Źródło: https:

Google pracuje nad Sandboxem. Ruszają testy interfejsów

Dodano: 01.04.2022 20:56 | 38 odsłon | 0 komentarzy


Zespół Chrome uruchamia fazę origin trials interfejsów w Privacy Sandbox: Topics, FLEDGE i Attribution Reporting. Wraz z uruchomieniem testów zaktualizowano ustawienia, aby użytkownicy mogli lepiej zrozumieć i kontrolować swój udział w próbach. To kolejny etap zapowiedzianej rezygnacji z plików cookies w przeglądarce Chrome.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone