sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Data  RSS
Orange udowadnia, że stacja bazowa może być efektywna i kolorowa

Dodano: 15.10.2021 17:26 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Orange stacja bazowa Łazy efektywnie i kolorowo

Urządzenia sieci mobilnej mogą być kolorowe. Dowodzi tego Orange, który pomalował swój kontener techniczny w Łazach. Jak podają Pomarańczowi, jest to także najbardziej efektywna energetycznie stacja bazowa sieci, obsługująca zarówno klientów Orange, jak i T-Mobile.

Jak Orange oszczędza energię?

Pomarańczowy operator zastosował wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym wskaźnik efektywności SEE (Site Energy Efficiency) stacji jest powyżej 94%. Zapracowały na to efektywne energetycznie urządzenia radiowe, system zasilania o wysokiej sprawności i ograniczenie do minimum ilości ciepła wydzielanego w pomieszczeniu. Co ciekawe, urządzenia wydzielające dużo ciepła znalazły się na zewnątrz, a na dachu dodatkowo założono powłokę odbijającą ciepło słoneczne. Pozwoliło to na zastąpienie klimatyzacji przez system wentylacji.

 
 

Wskaźnik SEE oznacza, że ponad 94% energii elektrycznej zużywanej przez ten obiekt jest energią wykorzystywaną przez urządzenia świadczące usługi dla klientów, a tylko 6% to energia przeznaczona na zapewnienie odpowiednich warunków pracy obiektu. Oprócz ograniczenia zużycia energii – do możliwego minimum – w obiekcie zastosowane są rozwiązania obniżające jednostkowe koszty energii. Dokładne opomiarowanie umożliwia optymalny dobór parametrów umów energetycznych, takich jak taryfa energetyczna czy moc umowna. Natomiast dzięki magazynom energii zmniejszono zużycia w okresach wyższych cen energii oraz zwiększono w okresach niższych cen.

Będzie bardziej kolorowo

Orange stara się zmniejszać zużycie energii i emisje gazów cieplarnianych, ale dostrzega też wartość w pomysłach, dzięki którym klienci dowiedzą się więcej o działaniach Pomarańczowych dla klimatu i środowiska. Stąd pomysł wykorzystania szaf oraz kontenerów znajdujących się w przestrzeni publicznej i ozdobienia ich grafikami. Operator chce, aby takich kolorowych, wyróżniających się obiektów przybyło.

Orange Stacja bazowa Łazy

Bezpieczne i ekologiczne WDH

Stacja bazowa w Łazach stoi na terenie Warsaw Data Hub (WDH). To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, który powstał w aglomeracji warszawskiej, w pobliżu najważniejszego w Polsce centrum biznesowo-logistycznego. Po przeniesieniu najważniejszych systemów stanie się jednym z kluczowych węzłów sieci operatora i pozwoli zaoferować klientom biznesowym nowoczesne, bezpieczne i ekologiczne zaplecze w postaci usług data center oraz kolokacji.

Rozwiązania zastosowane w WDH pozwalają na redukcję liczby wykorzystywanych urządzeń, co w połączeniu z ich najwyższą efektywnością energetyczną daje wyższą efektywność pomarańczowej sieci. Do rozwiązań poprawiających można dodać między innymi farmę fotowoltaiczną, która niedługo tam powstanie, stacje ładowania samochodów elektrycznych, zastosowanie „szarej wody” do podlewania terenu, a także specjalną kostka brukowa pochłaniająca zanieczyszczenia. W praktyce oznacza to redukcję poziomu emisji CO2 o około 5 tys. ton rocznie.

 
 

Źródło: https:

Google Workspace ma 3 miliardy użytkowników i nowe funkcje

Dodano: 15.10.2021 15:46 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Google Workspace 3 miliardy użytkowników nowe funkcje

Pandemia Covid-19 przyczyniła się do intensywnego rozwoju Google Workspace. Najpierw usługa była dostępna dla klientów komercyjnych, a następnie mogli z niej korzystać wszyscy posiadacze kont Google, których są 3 miliardy.

W Google Workspace Marketplace znajduje się już ponad 5300 publicznych aplikacji, które ułatwiają i rozbudowują możliwości Workspace. Programiści od lat mogą tworzyć aplikacje zintegrowane z aplikacjami Gmail, Dysk i Dokumenty. Gigant z Mountain View właśnie ogłosił, że zewnętrzne aplikacje będą mogły łatwo integrować się z kolejnymi usługami w ramach Google Workspace, takimi jak Google Meet, Czat i Pokoje (Spaces).

 
 

Google udostępnia nową integrację Google Czat i Pokoi (Spaces) dla oprogramowania Jira. Pozwoli ona użytkownikom na szybkie tworzenie nowych zgłoszeń (tzw. ticketów), wyświetlanie podglądu działań i monitorowanie problemów w narzędziu, z którego już korzystają.

Dzisiejsza specyfika pracy wymaga od ludzi szybszego niż kiedykolwiek wcześniej przełączania się między kontekstami i narzędziami. Wierzymy, że otwarty ekosystem i ścisłe integracje między narzędziami, z których użytkownicy korzystają każdego dnia, są kluczowe dla ich sukcesu. Od 2017 roku nasza integracja Trello z Gmailem została zainstalowana przez ponad 7 milionów osób. Dziś możemy wykorzystać partnerstwo między Atlassian i Google, aby jeszcze bardziej ulepszyć współpracę dzięki integracji Jiry z Google Czat i Pokojami (Spaces)".

– powiedział Joff Redfern, Chief Product Officer, Atlassian

Google zwiększa również elastyczność Google Workspace dla użytkowników i zespołów IT , wprowadzając także integrację AppSheet z Gmailem. To usprawnienie pozwala każdemu, niezależnie od doświadczenia w kodowaniu, oszczędzić czas dzięki niestandardowym, niekodowanym aplikacjom i automatyzacjom. Teraz można akceptować budżety i wnioski urlopowe, aktualizować listy i systemy zarządzania aktywami oraz wiele więcej – wszystko to za pomocą AppSheet i bezpośrednio ze skrzynki odbiorczej.

Google Workspace liczby

Nowe funkcje bezpieczeństwa

Google ogłosił również nową ofertę Work Safer, która ma pomóc organizacjom, ich pracownikom i partnerom w bezpiecznej i prywatnej współpracy oraz komunikacji w hybrydowym środowisku pracy. Work Safer ma zapewnić firmom dostęp do najlepszych w swojej klasie zabezpieczeń poczty elektronicznej, spotkań, wiadomości, dokumentów i nie tylko. W unikalny sposób łączy ona natywne dla chmury rozwiązania zero-trust dla Workspace z wiodącymi w branży rozwiązaniami Google i jej partnerów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego: CrowdStrike i Palo Alto Networks.

Aby jeszcze bardziej poprawić bezpieczeństwo i funkcje prywatności w Google Workspace, wprowadzone zostaną również również cztery nowe, kluczowe funkcje:

  • W czerwcu Google ogłosił, że szyfrowanie po stronie klienta (CSE) jest dostępne w wersji beta dla aplikacji Dysk, Dokumenty, Arkusze i Prezentacje. Teraz CSE zostanie wprowadzone także do Google Meet, dając klientom pełną kontrolę nad kluczami szyfrowania, a jednocześnie pomagając im spełnić wymagania dotyczące suwerenności danych i zgodności z przepisami. Pojawia się także wersja beta publicznych interfejsów API usługi Key Access Service, która umożliwia klientom bezpośrednie zarządzanie kluczami szyfrowania bez konieczności korzystania z usług zewnętrznych partnerów.
  • Zapobieganie utracie danych (DLP) w Czacie jest teraz dostępne w wersji beta, co pozwoli organizacjom chronić wrażliwe dane i informacje przed dostaniem się w niepowołane ręce, bez wpływu na komfort pracy użytkowników końcowych. Dzięki DLP w Czacie można zaczynać spontaniczne rozmowy między pracownikami i zespołami, jednocześnie zapobiegając wyciekom poufnych informacji poza organizację. Zainteresowani klienci mogą już dziś zapisać się do skorzystania z wersji beta tej funkcji.
  • Etykiety dysku są już ogólnie dostępne. Organizacje mogą teraz klasyfikować pliki przechowywane w Dysku bazując na poziomie ich wrażliwości. Etykiety integrują się z Google Workspace Data Loss Prevention, ułatwiając zarządzanie zewnętrznym udostępnianiem, pobieraniem i drukowaniem wrażliwych plików.
  • Dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed niewłaściwymi treściami i zachowaniami. Jeśli użytkownik otworzy plik, który wydaje się podejrzany lub niebezpieczny, wyświetlone zostanie ostrzeżenie, aby chronić przed złośliwym oprogramowaniem, phishingiem czy atakiem ransomware. Ta funkcja jest już dostępna w Dokumentach, a wkrótce zostanie wprowadzona w Arkuszach i Prezentacjach.

 
 

Źródło: https:

Realme UltraDart 125 W: Wiemy, kiedy rekordowo szybkie ładowanie trafi do smartfonów producenta

Dodano: 14.10.2021 11:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Niedawno zakończyliśmy testy smartfona Xiaomi 11T Pro, który może pochwalić się szybkim ładowaniem o mocy 120 W. Technologia pozwala zapełnić akumulator urządzenia od 1 do 100% w nieco ponad 17 minut. Bez wątpienia jest to rekordowe osiągnięcie, ale warto pamiętać o tym, że konkurencja depcze gigantowi z Państwa Środka po piętach. Na ten moment OPPO, OnePlus oraz realme oferują moc 65 W, ale ostatnie z przedsiębiorstw nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Okazuje się, że wspomniana firma zamierza wdrożyć rozwiązanie o nazwie UltraDart 125 W w swoim smartfonie, który pojawi się na rynku już w przyszłym roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Xiaomi może spać z pozycji lidera szybkiego ładowania smartfonów.

Źródło: https:

Notebook ASUS B1500CeAe-BQ0024T 15,6 FHD i5-1135G7 8GB 256GB Intel Iris Xe Graphics Win10Home.

Dodano: 13.10.2021 16:47 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Doskonała ogólna wydajność ASUS ExpertBook B1 oferuje wysoką wydajność dzięki zastosowaniu zaawansowanego technologicznie procesora Intel Core 11. generacji. Komponenty te zapewniają dużą moc obliczeniową potrzebną do wykonania wszelkich zadań. Dodając do tego 8 GB pamięci oraz dysk o dużej pojemności, B1 spełnia kryteria laptopa idealnego do zadań biznesowych, który zapewni Ci wydajność do nawet najbardziej intensywnej pracy i szybki dostęp do potrzebnych treści. Ponadto jest predestynowany do zadań wymagających stałej łączności, oferując eliminującą zatory w sieci łączność Wi-Fi 6 oraz technologię ASUS Wi-Fi Master, która umożliwia automatyczne nawiązanie połączenia z najlepszym sygnałem Wi-Fi, zapewniając Ci wyjątkowo stabilne połączenie w każdym miejscu. Maksymalne przyspieszenie pracy ASUS ExpertBook B1 dysponuje ekskluzywną technologią Intelligent Performance Boost pozwalającą osiągnąć najwyższą wydajność i responsywność laptopa poprzez dostrojenie wewnętrznego układu chłodzenia. Ekskluzywne algorytmy ASUS w połączeniu z inteligentnym czujnikiem, aerodynamiczną konstrukcją oraz jednostką zasilającą o mocy 65 W gwarantują inteligentne zarządzanie wydajnością CPU. Masz możliwość wygodnego przełączania pomiędzy trybami Performance (wysokiej wydajności), Balanced (zrównoważonym) lub Whisper (cichej pracy) - dzięki czemu możesz w pełni skoncentrować się na swoim biznesie, podczas gdy B1 zapewni moc i wydajność do każdego scenariusza zastosowań. Nieograniczona mobilność ASUS ExpertBook B1 to smukły i lekki laptop do zastosowań biznesowych, który waży tylko 1,73 kg - dlatego można go wszędzie ze sobą zabierać. Chwytasz go i od razu ruszasz w drogę! Twoje większe okno na świat Otoczony wąskimi ramkami ekran NanoEdge wyświetla jasny i ostry obraz z szerokoekranowym efektem z trzech stron. Dzięki zastosowaniu smukłych oprawek uzyskano 90% stosunek wielkości ekranu do obudowy dla niesamowitej immersji podczas oglądania. Szerokie możliwości połączeń dla maksymalnej wszechstronności Aby laptop biznesowy radził sobie ze wszystkimi możliwymi zadaniami, musi dysponować odpowiednimi połączeniami. ASUS ExpertBook B1 został wyposażony w bardzo bogaty zestaw portów wejścia/wyjścia, oferując między innymi wiodące w branży złącze Intel Thunderbolt 4 pozwalające na superszybkie transfery danych z prędkością do 40 Gb/s, przesyłanie sygnału wideo do maksymalnie dwóch monitorów, a także korzystanie z technologii szybkiego ładowania. Ponadto posiada dwa gniazda USB 3.2 Gen 2 i port USB 2.0 Type-A, HDMI 1.4, Ethernet, a także czytnik kart microSD - dlatego jest odpowiednio wyposażony i gotowy do aktualnie często stosowanej pracy zdalnej. Dla wyższej niezawodności solidnie skonstruowane złącza są testowane pod kątem wytrzymania ponad 10 000 podłączeń wtyczki. Do 10 000 operacji podłączenia do gniazda Thunderbolt 4 USB-C, 8000 operacji podłączenia do gniazda zasilania oraz 5000 operacji podłączenia do wszystkich innych gniazd., Praca wielozadaniowa z dwoma monitorami ASUS ExpertBook B1 pomoże Ci zminimalizować trudy i niewygody związane z pracą zdalną. Mając do dyspozycji zarówno port Thunderbolt 4, jak i HDMI 1.4, możesz podłączyć maksymalnie dwa zewnętrzne monitory o rozdzielczości do 4K UHD. Przykładowo możesz prowadzić wideokonferencje na ekranie zintegrowanym w laptopie B1, a jednocześnie użyć dodatkowych ekranów rozmieszczonych po każdej ze stron do wyświetlania informacji istotnych dla konferencji. Szybsze i bardziej stabilne połączenia Dzięki zintegrowaniu najnowszej łączności Wi-Fi 6 laptop ASUS ExpertBook B1 zapewnia szybkości transferów wyższe niż przy połączeniach przewodowych i sięgające 2,4 Gb/s. Pozwala Ci to cieszyć się płynnym strumieniowaniem filmów z Internetu w rozdzielczości FHD oraz błyskawicznie przesyłać duże pliki. Solidna konstrukcja W konstrukcji obudowy zastosowano dodatkowe ulepszenia strukturalne, aby zapewnić wytrzymałość na trudy codziennego użytkowania. Wytrzymałość klasy wojskowej i wysoka jakość konstrukcji Życie w ciągłej podróży jest trudne, dlatego ExpertBook B1 został zaprojektowany pod kątem spełnienia, a nawet przewyższenia specyfikacji branżowych, w tym ogromnie wymagającego standardu MIL-STD 810H stosowanego przez wojsko. Laptop został stworzony z myślą o wytrzymałości na wszelkie ekstremalne warunki, od lodowatych temperatur, aż po gorączkę pustynnej burzy. Ponadto poradzi sobie z szybkimi wstrząsami podczas codziennych przypadkowych uderzeń. Dodatkowo B1 przechodzi surowe testy w firmie ASUS, w tym test nacisku na matrycę, testy wstrząsów fizycznych oraz upadków - dla zagwarantowania bardzo dużej wytrzymałości. Dane testowe zawierają wymagania zarówno standardów wytrzymałości klasy wojskowej, jak i testów jakości ASUS., Zwiększ swoją produktywność wieloma drobnymi metodami ExpertBook B1 został zaprojektowany od podstaw pod kątem ułatwienia każdego aspektu Twojej pracy, oferując szereg nowatorskich i konfigurowalnych funkcji przyjaznych dla użytkownika, które napędzą Twoją produktywność. Są to między innymi podświetlona klawiatura, zawias ErgoLift oraz ekran z możliwością ułożenia na płasko. Ekran został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu Ci życia, oferując zawias umożliwiający regulację ustawienia ekranu pod pełnym kątem 180° - co doskonale sprawdza się do wspólnego korzystania z treści wraz ze współpracownikami lub studentami..., Cena: 3198,49 zł

Źródło: https:

Wyprzedaż Steam - znamy daty najbliższych promocji

Dodano: 13.10.2021 9:37 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Wyprzedaż Steam - znamy daty najbliższych promocji

Steam w swojej oficjalnej dokumentacji, zdradził daty nadchodzących wyprzedaży. Czas szykować portfele!

Steam co roku, mniej więcej w tych samych terminach, organizuje wyprzedaże z okazji czy to kolejnej pory roku, czy też jakichś świąt, np. Hallooween. To zawsze dobra okazja, by kupić gry z listy życzeń w dużo niższych cenach. Już możecie powoli szykować czy to portfele, czy też karty płatnicze lub konta PayPal. Steam zdradził, kiedy w tym roku odbędą się kolejne wyprzedaże.

Wyprzedaż Steam — kiedy?

W oficjalnej dokumentacji Steamworks pojawiły się daty tegorocznych wyprzedaży Steam. Te będą aż cztery, więc będzie kilka okazji do zakupu w niższych cenach. Pierwsza, która będzie festiwalem cyfrowych gier planszowych, odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Daty wszystkich wyprzedaży na Steamie prezentują się następująco:

  • Festiwal Cyfrowych Gier Planszowych – od 21 do 25 października 2021 roku
  • Halloweenowa wyprzedaż Steam – od 28 października do 1 listopada 2021 roku
  • Jesienna wyprzedaż Steam – od 24 do 30 listopada 2021 roku
  • Zimowa wyprzedaż Steam – od 22 grudnia 2021 roku do 5 stycznia 2022 roku

A jeśli nie planujecie wydawać kasy na gry, to może Was zainteresować "".

 
 

Źródło: https:

Unitek obudowa na dysk M.2 SSD (PCIe/NVMe) USB 3.1 Gen2 Typ-C + 2 x USB 3.1, USB TYP-C i PD, HDMI (D1046A).

Dodano: 12.10.2021 23:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Hub do zadań specjalnych uHUB H6 Storage jest doskonałym rozwiązaniem, gdy w komputerze jest zbyt mało gniazd USB lub kiedy umieszczono je w niezbyt wygodnym miejscu. Hub podłączany jest przez kabel USB-C. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP, Linux oraz Mac OS. Dzięki technologii Plug&Play nie musisz instalować dodatkowego oprogramowania. Hub ma sześć portów: USB-C z możliwością ładowania o mocy 100W, dwa porty USB-A z maksymalną transmisją danych 10Gb/s, jeden port USB-C z maksymalną transmisją danych 10Gb/s, port HDMI Ultra 4k 60Hz, a także HDR i HDCP 2.3/1.4. oraz slot na SSD M.2. Twoje osobiste centrum sterowania Hub doskonale łączy ze sobą wielofunkcyjność i atrakcyjny design. Polerowane aluminium i składany, płaski kabel USB-C sprawia, że urządzenie zajmuje niewiele miejsca i przykuwa wzrok estetyką wykonania. Dzięki zastosowaniu USB 3.1 Gen 2 przepustowość sięga do 10 Gb/s - dla porównania USB 3.1 Gen 1 oferuje przepustowość do 5 Gb/s. Znaczenie takiego przyspieszenia doceni każdy użytkownik, który przenosił duże pliki z dysku zewnętrznego na komputer. Podobnie jest z przesyłaniem dużych plików multimedialnych. Użycie USB 2.0 powodowało, że proces ten był zdecydowanie zbyt rozciągnięty w czasie. W przypadku huba w standardzie USB 3.1 Gen 2 można to zdecydowanie skrócić. Podłącz swój dysk M.2 przez USB Storage hub Unitek to połączenie huba SUB i obudowy na dysk M.2 PCIe / NVMe M-Key w wielu rozmiarach, w tym 2242, 2260 i 2280. Transfer danych jest szybki i bezpieczny. Ochronę przed przegrzaniem urządzenia gwarantują aluminiowy wymiennik ciepła oraz silikonowa wkładka termalna. Chipset wspiera technologię UASP (USB Attached SCSI Protocol) i instrukcje TRIM (ATA Data Set Management Command). Dzięki UASP urządzenie USB może kolejkować komendy i wykonywać kilka poleceń w jednym czasie. Zwielokrotnia to transfery odczytu i zapisu o średnio 30% w porównaniu do tradycyjnych urządzeń USB. Polecenie Trim informuje dysk SSD, które bloki danych nie są już używane i pozwala na ich ponowne zapełnienie danymi. To także zwiększa wydajność dysku oraz wydłuża jego żywotność. Aktywny hub USB z Power Delivery 100W Wiele nowoczesnych notebooków, na czele z MacBookami, może być zasilana przez USB-C. Nie musisz rezygnować z tej funkcji po podłączeniu aktywnego huba USB-C. Dzięki technologii Power Delivery zasilisz swojego laptopa mocą nawet 100 W - wystarczy podłączyć do huba Unitek odpowiednio mocną ładowarkę i przewód (np. Unitek C14082ABK) Kinowa jakość na wyciągniecie ręki Port HDMI 2.0 wspierający 4k UltraHD 60 Hz gwarantuje najwyższą jakość obrazu. Urządzenie obsługuje technologię HDCP2.3 do strumieniowego przesyłania chronionych multimediów z Amazon Prime, DIRECTV i Netfliksa. Przed podłączeniem upewnij się, że port USB-C Twojego komputera ma funkcję DisplayPort Alt Mode. Współpraca z systemami: Windows 10 / 8.1 / 8 / 7 / Vista / XP (32/64bit), Linux & Mac OS 10.12 , Chrome OS, iPad Pro 12.9 cali (3, 4, 5 generacja) oraz 11 cali (1, 2, 3 generacja), iPad Air (4 generacja), Android 7 wzwyż (USB-C wymaga trybu DisplayPort Alt Mode) Obsługiwane technologie: Plug&Play, Power Delivery, Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mbps, HDCP2.3, UASP, TRIM W zestawie: 1 x uHUB H6 Storage, 1 x instrukcja obsługi, 1 x aluminiowy wymiennik ciepła, 1 x silikonowa wkładka termiczna, 1 x gumowy element mocujący..., Cena: 329,- zł

Źródło: https:

Ruszyło Warsaw Data Hub, nowe data center Orange w stolicy

Dodano: 12.10.2021 20:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po roku od rozpoczęcia budowy, działa już Warsaw Data Hub - najnowszy data center Orange Polska. Obiekt jest gotowy do użytku, znajdą się w nim kluczowe elementy sieci operatora, jak i infrastruktura jego klientów.

Źródło: https:

Android 12: Oppo prezentuje najnowszą wersję ColorOS 12. Kiedy aktualizacja?

Dodano: 11.10.2021 13:24 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Android 12: Oppo prezentuje najnowszą wersję ColorOS 12 Kiedy aktualizacja

Firma Oppo przedstawiła podczas dzisiejszej premiery najnowszą, globalną wersję swojego systemu – ColorOS 12, który bazuje na Androidzie 12. Producent obiecuje funkcje dostępne w bazowym systemie od Google’a, ale też wiele własnych rozszerzeń.

Chociaż Android 12 w wersji Google’a wprowadza wiele znaczących zmian w interfejsie użutkownika, Oppo dodało jeszcze coś od siebie. Interfejs stworzony przez Oppo według koncepcji Infinite Design zdaniem producenta wyróżnia się  lekkością, przejrzystością i bogactwem opcji personalizacji. ColorOS 12 otrzymał nowe, łagodniejsze ikony w tym ikony 3D, nowe animacje i animowane emotki Omoji, a także takie elementy interfejsu, jak okienka informacyjne – całość ma być wygodna dla użytkowników z różnych kultur, posługujących się różnymi językami, ma być także łatwa do adaptacji w telefonach o różnych rozmiarach i rozdzielczościach ekranów.

 

Oppo zachwala także, że nowy ColorOS 12 oznacza większy komfort, płynność i stabilność systemu. Android 12 w wydaniu Oppo ColorOS 12 ma rozwiązać problemy lagów i zacinania się po dłuższym czasie użytkowania. Producent przyjrzał się kwestii fragmentacji i inteligentnej alokacji zasobów, a w efekcie obiecuje niski wskaźnik starzenia się systemu na poziomie 2,75 proc. w ciągu 3 lat, a do tego średnio o 30 proc. mniejsze zajęcie pamięci i o 20 proc. mniejsze zużycie baterii. 

Kiedy Android 12 dla telefonów Oppo

Kolejną nowością w Androidzie 12 w wersji Oppo jest silnik animacyjny Quantum Animation, który wykorzystuje ponad 300 ulepszonych animacji. Rozwiązanie to ma zapewnić realistyczne efekty wizualne, a dzięki odwzorowaniu siły fizycznego oporu, bezwładności i odbicia wszystko ma być bardziej dostosowane do możliwości poznawczych i nawyków ludzkiego mózgu, czyli inaczej mówiąc – zapewnić bardziej realistyczne i intuicyjne poruszanie się po ekranie.

ColorOS 12 ma być bezpieczny jak Android 12

ColorOS 12 został wyposażony we wszystkie ulepszone funkcje bezpieczeństwa i prywatności dostępne w Androidzie 12, w tym Prywatne Pulpity (Privacy Dashboards), udostępnianie przybliżonej lokalizacji oraz wskaźniki uruchomienia mikrofonu i kamery. Dzięki nim użytkownicy mogą sami dokładnie zarządzać ustawieniami prywatności. Do tego jednak Oppo dodało w ColorOS 12 własne funkcje jak m.in. klonowanie systemu, prywatny sejf czy blokowanie aplikacji.

OPPO obiecuje też większe bezpieczeństwo przetwarzanych i gromadzonych w chmurze danych. Producent gwarantuje, że dane użytkowników pozostają na pobliskich serwerach, a tych znajduje się wiele na całym świecie, w różnych regionach. Dane zapisywane są w formacie innym niż zwykły tekst i przesyłane przy użyciu zastrzeżonego protokołu. Oppo szczyci się także certyfikatami i bezpieczeństwa prywatności ColorOS 12 od takich organizacji jak ePrivacy i ISO27001.

 

Kiedy Android 12 dla telefonów Oppo?

Oppo ogłosiło też dość ogólny plan aktualizacji ColorOS 12, początkowo w wersji beta. W pierwszej kolejności z nowego systemu będą mogli korzystać użytkownicy smartfonów Oppo Find X3 Pro w Indonezji, Tajlandii i Malezji. Od listopada Android 12 i ColorOS 12 trafią do modeli Find X2 i Reno6 Pro/5G/Pro 5G, od grudnia do Reno6 i serii Reno5, do tego do F19+, A74 5G i A72 5G. Pozostałe modele otrzymają aktualizację w 2022 roku, co widać na poniższej grafice.

Kiedy Android 12 dla telefonów Oppo

W sumie Oppo planuje wprowadzić ColorOS 12 do ponad 110 modeli smartfonów, udostępniając tym samym Androida 12 150 milionom użytkowników.

Producent zmieniła także politykę przyszłych aktualizacji. Dla urządzeń wyprodukowanych po 2019 firma zagwarantuje trzy główne aktualizacje Androida dla serii Find X, dwie dla serii Reno/F/K oraz niektórych modeli serii A, oraz jedną aktualizację dla modeli wyposażonych w najmniejszą pamięć RAM, stanowiących niższy segment serii A. Dodatkowo Oppo obiecuje regularne aktualizacje poprawek bezpieczeństwa przez cztery lata dla serii Find X i przez trzy lata dla serii Reno, F, K i A.

 
 

Źródło: https:

Orange uruchomił centrum przetwarzania danych Warsaw Data Hub

Dodano: 11.10.2021 10:14 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Orange uruchomił centrum przetwarzania danych Warsaw Data Hub

Orange Polska uruchomił swoje najnowsze centrum przetwarzania danych – Warsaw Data Hub. Prace nad tym ogromnym data center trwały od ubiegłego roku. Obiekt pomieści zarówno kluczowe elementy sieci operatora, jak i infrastrukturę jego klientów.

Centrum przetwarzania danych Warsaw Data Hub jest ulokowane w Łazach, w granicach aglomeracji warszawskiej, blisko najważniejszego węzła biznesowego i logistycznego w Polsce. Według zapowiedzi operatora nowy obiekt stanie się jednym z kluczowych węzłów sieci Orange Polska, pozwoli także zaoferować klientom biznesowym nowoczesne zaplecze w postaci usług data center i kolokacji. 

Od lat konsekwentnie inwestujemy znaczące kwoty w rozwój sieci i usług, aby trafiać w rosnące potrzeby naszych klientów. Nasza infrastruktura musi być gotowa na obsłużenie stale rosnącego ruchu. Tylko w sierpniu 2021 odnotowaliśmy ok. 64% wzrost ilości danych przesłanych po światłowodzie w porównaniu do sierpnia 2020. Polskie firmy coraz chętniej się cyfryzują, coraz częściej wybierają rozwiązania chmurowe. Warsaw Data Hub znacząco powiększy nasz potencjał kolokacyjny, możemy też w miarę potrzeb rozbudowywać ten obiekt

 – powiedział Julien Ducarroz, prezes Orange Polska

Jak wyjaśnia prezes Orange Polska, najnowsze rozwiązania zastosowane w Warsaw Data Hub pozwolą operatorowi na redukcję liczby wykorzystywanych urządzeń. Urządzenia te charakteryzują się jednocześnie wyższą efektywnością energetyczną. W praktyce ma to oznaczać redukcję poziomu emisji CO2 o około 5 tys. ton rocznie

To ważny krok w kierunku całkowitej neutralności klimatycznej, którą planujemy osiągnąć w 2040 r.

 – tłumaczy Julien Ducarroz.

Warsaw Data Hub dla Orange Polska zaprojektowała i wykonała w ciągu 14 miesięcy spółka Warbud SA. Firmy przekonują, że obiekt wyróżnia się wysokimi standardami bezpieczeństwa. Potwierdzeniem tego jest certyfikacja klasy 3, zgodna z wymogami normy PN-EN 50600. Na potrzeby centrum przetwarzania danych zaprojektowane i wykonane zostały dwutorowe zasilania budynku, realizowane z dwóch obszarów zakładu energetycznego po 4,1 MW każdy oraz zasilanie gwarantowane w formie 3 agregatów prądotwórczych – każdy o mocy 1800 kW.

 

W obiekcie zastosowano system klimatyzacji precyzyjnej w układzie redundantnym N+1 z niezależnymi liniami wody lodowej o mocy 1400 kW dla czterech komór technicznych o powierzchni 400 m² każda. W pomieszczeniach technicznych wykorzystano układy klimatyzacji precyzyjnej freonowej w układzie redundantnym N+1 o mocy 245 kW.

Orange uruchomił centrum przetwarzania danych Warsaw Data Hub

Bezpieczeństwo pożarowe centrum zapewnia system gaszenia gazem IG-541 oraz systemy wczesnej detekcji dymu dla pomieszczeń zbiorników paliwa i agregatów prądotwórczych, a dodatkowo instalacja półstała piany ciężkiej. Budynek chroniony jest także przez systemy bezpieczeństwa wykorzystujące m.in. najnowocześniejsze technologie laserowe i biometryczne. Rozwiązania te gwarantują wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych bez żadnych przerw. 

Orange uruchomił centrum przetwarzania danych Warsaw Data Hub

Orange Polska podkreśla, że swoją ofertę kieruje zarówno do klientów z jednym serwerem, kilkoma urządzeniami, jak i do tych, którzy potrzebują całej komory serwerowej. W ramach usługi Unit operator udostępnia miejsce w szafach współdzielonych dla kolokacji pojedynczych urządzeń. Kolokacja Rack oferuje klientom na wyłączność całe szafy serwerowe. Z kolei w ramach usługi Space szafy klienta są lokowane w dedykowanej lub współdzielonej przestrzeni zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone