czwartek, 26 maja 2022 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Dodatkowe  RSS
T-Mobile podwaja gigabajty w Heyah 01

Dodano: 26.05.2022 14:16 | 5 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile Heyah 01 dwa razy więcej gigabajtów

T-Mobile rozszerzył ofertę Heyah 01 o nową subskrypcję z dwa razy większą paczką danych niż do tej pory. Za 29,99 zł dostaniemy 40 GB, a do tego nielimitowane minuty, SMS-y i MMS-y.

Gdy kilka miesięcy temu robiłem , przypadkiem natrafiłem na regulamin oferty Heyah 01 z 40 GB Internetu za 29,99 zł miesięcznie. W regulaminie nie było daty, a po kontakcie z biurem prasowym magentowego operatora okazało się, że to pomyłka. Właśnie T-Mobile udowodnił, że ta pomyłka, to zbyt wczesne opublikowanie regulaminu, który właśnie się przydał.

 
 

Dwa razy więcej GB w Heyah 01

Od 26 maja 2022 roku w ofercie Heyah 01 mamy do wyboru jeszcze jeden pakiet z nielimitowanymi minutami, SMS-ami i MMS-ami, a także paczką internetową o wielkości 40 GB (w tym 3,28 GB w roamingu w Unii Europejskiej). Korzystanie z aplikacji Moja Heyah nie zużywa pakietu danych. To wszystko kosztuje tylko 1 zł za pierwszy okres rozliczeniowy, a następnie 29,99 zł za 30 dni. Uiszczanie opłaty subskrypcyjnej może się kartą płatniczą (w ramach zlecenia automatycznego pobierania przez Heyah opłat z tej karty) albo przelewem.

Heyah 01 logo

Klienci magentowego operatora migrujący do Heyah 01 z oferty na kartę w T-Mobil i Heyah mogą korzystać z dotychczasowej karty SIM. Nowi użytkownicy muszą najpierw odebrać kartę, by móc korzystać z oferty subskrypcyjnej.

Dodatkowe informacje można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Polak stracił 280 tysięcy zł. Dał się nabrać trzy razy i dopiero zmądrzał

Dodano: 25.05.2022 19:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Polak stracił 280 tysięcy zł

Chciał zainwestować i pomnożyć swoje oszczędności, a stracił blisko 280 tysięcy złotych. Oszukano go nie jeden, nie dwa, lecz trzy razy – za każdym razem dawał się okraść na własne życzenie, coraz bardziej się pogrążając.

Policja regularnie donosi o nowych oszustwach inwestycyjnych, szczególnie na rynku kryptowalut. Ten przypadek jest jednak szczególny. Młody mężczyzna z powiatu suwalskiego stracił blisko 280 tysięcy złotych, wpadając raz za razem w sidła przestępców. Pech, ale też absolutny brak instynktu.

Mężczyzna ponad rok temu, na portalu społecznościowym, zainteresował się ofertą pomnożenia gotówki, inwestując w kryptowaluty. Skontaktowała się z nim kobieta podająca się za brokera i zaproponowała mu założenie kont na dwóch platformach inwestycyjnych. 

Mieszkaniec powiatu suwalskiego zaufał konsultantce i zainstalował aplikację, która miała służyć do kupowania kryptowalut. Tam, za namową fałszywej brokerki, zaczął dokonywać wpłat. Początkowo wszystko wskazywało na to, że pomnaża swoje oszczędności, bo widział zyski na swoim e-portfelu, założonym przez oszustkę. Kiedy jednak chciał je wypłacić, kobieta poinformowała go, że musi wykupić klucz aktywacyjny za 10 tysięcy dolarów. Po kilku miesiącach rzekomego inwestowania mężczyzna zorientował się, że stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo fałszywa brokerka zażądała od niego zapłaty podatku dla swojej firmy. 

Taki scenariusz pojawiał się już w poprzednich doniesieniach Policji. W nim główną rolę namawiająca do wpłat i sytuacja, w której poszkodowany łudzony był fałszywymi zyskami w e-portfelu. Poszkodowani po tym etapie zgłaszali na Policję oszustwo i rezygnowali z dalszych prób wzbogacenia się.  

W tym przypadku Polak nie zmądrzał po szkodzie. Mieszkaniec powiatu suwalskiego, chcąc odzyskać utracone oszczędności, zaczął szukać firmy, która miała mu w tym pomóc. Jednak i tym razem trafił na oszustów. Zgodnie z ich instrukcjami założył kolejne portfele inwestycyjne, na które miały wpłynąć odzyskane pieniądze. Warunkiem aktywacji tych kont miało być przelanie pieniędzy. Jednak po wpłaceniu około 150 tysięcy złotych został oskarżony o próbę oszustwa. Na tym kontakt urwał się, a strona fałszywej firmy zniknęła z sieci

To niestety jeszcze nie koniec tej historii. Chcąc odrobić straty, mężczyzna jesienią 2021 ponownie zainwestował pieniądze. Znalazł w sieci ofertę, tym razem firmowaną przez światowych inwestorów. Tu również zaproponowano mu duże i szybie zyski. Mężczyzna przelał pieniądze i kolejny raz padł ofiarą oszustów

Łącznie stracił blisko 280 tysięcy złotych. Dopiero po trzeciej nauczce zgłosił się na Policję. Oczywiście na odzyskanie straconej kwoty nie ma co liczyć – podobnych przypadków jest coraz więcej, oszuści działają zazwyczaj spoza granic Polski, a wykrywalność jest bliska zeru.

 
 

Źródło: https:

Xiaomi Mi Band 7 już oficjalnie. Jedno rozczarowuje

Dodano: 24.05.2022 16:43 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Xiaomi Mi Band 7 już oficjalnie

Firma Xiaomi zaprezentowała w Chinach nową, dość długo oczekiwaną opaskę sportową – Xiaomi Mi Band 7. Rewolucji nie ma, ale niektóre zmiany mogą zachęcić do zakupu. Zabrakło tylko jednej rzeczy...

Premiera opaski Xiaomi Mi Band 7 odbyła się w Chinach, gdzie też urządzenie wchodzi do sprzedaży, natomiast globalna prezentacja urządzenia powinna mieć miejsce w późniejszym terminie.

Xiaomi Mi Band 7

Opaska Xiaomi Mi Band 7 jest wyposażona w zaokrąglony na brzegach wyświetlacz AMOLED o zwiększonej w porównaniu do poprzednika wielkości 1,62 cala i rozdzielczości 490 x 192. Jasność wyświetlacza sięga 500 nitów, nie zabrakło możliwości wyświetlania tarcz w trybie AoD. Całość zapewnia wodoszczelność 5 ATM (do 50 m).

W specyfikacji nowości Xiaomi znajdziemy optyczny czujnik mierzący puls i stopień natlenienia krwi SpO2 (24 godziny na dobę, alarmy, gdy poziom spadnie poniżej 90%), funkcję pomiaru snu, stresu, oddechu i cykli menstruacyjnych. Opaska pozwala monitorować 120 typów aktywności ruchowych, w czym pomaga funkcja osobistego trenera. Analizy sportowe wzbogacone zostały o cztery nowe parametry: obciążenie, czas regeneracji, spożycie tlenu i efekty treningowe.

Xiaomi Mi Band 7

Z prezentacji Xiaomi wynika jednak, że w opasce zabrakło istotnego elementu – odbiornika GPS, który wspomagałby ćwiczenia na otwartym terenie. W przeciekach na temat urządzenia pojawiały się zapowiedzi, że GPS będzie, więc to, że producent jednak go nie dodał, może rozczarować potencjalnych nabywców.

Xiaomi Mi Band 7 może wyświetlać powiadomienia ze smartfonu, podaje dane pogodowe, ma też możliwość zmiany tarcz zegarka – producent chwali się wieloma nowymi wzorami, w sumie jest ich ponad 100. Jest też NFC, który w Chinach umożliwi realizowanie transakcji AliPay, u nas powinno to być Xiaomi Pay. Dodatkowe funkcje zapewni asystent głosowy XiaoAI, który w innych regionach świata może być zastąpiony Alexą.

Xiaomi Mi Band 7

Opaska wyposażona jest w akumulator 180 mAh, który ma zapewnić do 15 dni pracy. Ładowanie odbywa się przez złącze magnetyczne.

Xiaomi Mi Band 7 wchodzi do sprzedaży w Chinach w dwóch wersjach: z NFC oraz bez. Prostszy wariant kosztuje 239 juanów (154 zł), natomiast edycja z NFC oznacza wydatek 279 juanów (ok. 180 zł)

 
 

Źródło: https:

Pekao daje 150 zł i spory rabat na Legimi. Jak odebrać?

Dodano: 24.05.2022 15:41 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Pekao daje 150 zł i spory rabat na Legimi

Bank Pekao rusza z kolejnymi promocjami. Biorąc udział w nowej akcji, można zyskać 150 zł, na wszystkich czeka też duża zniżka na nielimitowany dostęp do ebooków, audiobooków i synchrobooków.

Pekao przygotowuje się już do Dnia Dziecka, ale nowa propozycja powinna zainteresować również dorosłych. 

Po pierwsze rusza kolejna odsłona promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom”. Dla uczestników obecnej 21. edycji bank przygotował nagrodę w wysokości 150 zł. Dodatkowo Pekao wprowadza ofertę promocyjną z oprocentowaniem 3,5% na koncie oszczędnościowym Mój Skarb. Jest to okazja, aby wprowadzić dziecko w świat finansów oraz rozpocząć naukę oszczędzania.

W promocji „Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom” dziecko może otrzymać łącznie 150 zł. Aby dostać pierwszą nagrodę 50 zł, rodzic powinien założyć dziecku Konto Przekorzystne i rachunek oszczędnościowy Mój Skarb oraz zapisać je do promocji. 

Druga nagroda 100 zł jest uzależniona od wieku dziecka w dniu założenia kont. Młodsi poniżej 6 lat muszą do 15 lipca  zgromadzić ponad 100 zł na Koncie Przekorzystnym lub Moim Skarbie. Dziecko powyżej 6 lat musi z kolei zapłacić minimum 3 razy kartą do konta lub BLIK. Do nowej edycji promocji można przystąpić od 23 maja do 30 czerwca 2022 r.

Bank Pekao przygotował też ofertę specjalną z oprocentowaniem dla dzieci na nowych rachunkach oszczędnościowych Mój Skarb. Proponuje 3,5% w skali roku przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku Mój Skarb dla salda do 3000 zł. Oferta obowiązuje do końca lipca 2022 r.

Darmowe ebooki, audiobooki i synchrobooki

Dla swoich klientów Bank Pekao przygotował też niespodziankę – wspólnie z Legimi. W akcji promocyjnej możliwe będzie zamówienie nielimitowanego dostępu do ebooków, audiobooków i synchrobooków w Legimi z rabatem do 45%. Można z niego skorzystać od 31 maja do 19 czerwca.

Im dłuższy będzie zamówiony dostęp, tym zniżka będzie większa. Wśród 140 tys. oferowanych tytułów znajdują się gorące nowości i największe bestsellery zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Można je czytać i słuchać nawet na 4 urządzeniach w ramach jednego pakietu, również bez dostępu do sieci. Dostęp będzie można zamówić w sklepie z e-voucherami upominkowymi, pod adresem www.legimi.pl/ebook-na-prezent.

 
 

Źródło: https:

Złe wieści dla Rosji. Już nie ukryje swych zbrodni

Dodano: 24.05.2022 10:32 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft pomoże Ukrainie

Microsoft pomoże Ukrainie. Firma z Redmond nie tylko wesprze naszych wschodnich sąsiadów w cyfrowej odbudowie, ale też pomoże w udokumentowaniu zbrodni wojennych rosyjskich najeźdźców.

Mykhailo Fedorov, wicepremier Ukrainy oraz minister transformacji cyfrowej poinformował za pośrednictwem Twittera, że swoją pomocą dla naszych wschodnich sąsiadów zaproponował Microsoft. Wsparcie ma się odbywać na kilku płaszczyznach.

Microsoft pomoże Ukrainie

Z informacji przekazanych przez Federova wynika, że Microsoft wesprze Ukrainę w cyfrowej odbudowie, gdy wojna z Rosją już się zakończy. Firma z Redmond jest jedną z pierwszych, która wycofała swoje produkcji z kraju rządzonego przez Putina. Dodatkowo wsparła naszych sąsiadów kwotą 35 mln dolarów i zapewniła darmowe usługi w chmurze do końca 2022 roku.

Na tym jednak pomoc Microsoftu się nie kończy. W trakcie spotkania z Bradem Smithem w Davos w Szwajcarii Fedorov usłyszał zapewnienie, że konsole Xbox będą obsługiwać język ukraiński. To może niewielki, ale jednak wymowny gest firmy z Redmond.

Natomiast najciekawiej brzmi informacja, według której Microsoft pomoże Ukrainie w udokumentowaniu zbrodni wojennych popełnianych przez Rosjan. Nie wiemy, jak dokładnie ma to wyglądać, ale w grę zapewne wchodzi zabezpieczenie cyfrowych kopii wszystkich dokumentów, zdjęć i dowodów, aby rosyjscy hakerzy nie byli w stanie do nich dotrzeć, nie mówiąc już o usunięciu ich z serwerów.

 
 

Źródło: https:

Samsung Galaxy S22 5G w promocji cashback. Odzyskać można 500 zł

Dodano: 23.05.2022 12:11 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Samsung Galaxy S22 5G cashback 500 zł

Samsung przygotował kolejną promocję, w której kupując sprzęt tego producenta można odzyskać część jego ceny w formie zwrotu na konto. Tym razem dotyczy ona flagowego smartfonu Galaxy S22 5G.

Gaalxy S22 5G to najmniejszy z tegorocznej serii flagowców Samsunga, który oferuje świetne wyposażenie, a przy tym nie odbiega rozmiarami od iPhone'a 13/13 Pro. Na wyposażeniu znajdziemy tu niemal doskonały wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, wydajne podzespoły oraz wszechstronny zestaw aparatów fotograficznych. A to wszystko zamknięte w szklano-aluminiowej obudowie, odpornej na działanie wody i pyłów (IP68).

 
 
 

Samsung Cashback – jak skorzystać z promocji?

Aby skorzystać z najnowszej promocji Samsunga, należy w dniach od 23 maja do 5 czerwca 2022 roku kupić smartfon Galaxy S22 u partnera handlowego producenta. Ich lista znajduje się . Nowe urządzenie trzeba aktywować do 8 czerwca tego roku poprzez uruchomienie go na terytorium Polski z dostępem do Internetu. W kolejnym kroku należy do 12 czerwca 2022 roku wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w aplikacji Samsung Members. W nim między innymi wpisujemy numer swojego konta bankowego (na który chcemy otrzymać zwrot) oraz załączamy dowód zakupu. Pieniądze trafią na podane konto w ciągu 21 dni od pozytywnej weryfikacji zgłoszenia.

Samsung Galaxy S22 500 zł baner

Dodatkowe informacje można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

Orange na wakacje to 300 GB ekstra oraz smartfon w dobrej cenie

Dodano: 23.05.2022 10:42 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Orange wakacje 2022 300 GB ekstra smartfon w dobrej cenie

Orange ruszył z wakacyjną promocją, w ramach której można zdobyć dodatkowe 300 GB przez 3 miesiące w planach 5G oraz smartfon 5G w niższej cenie. Z kolei wybierając pakiet Orange Love Mini z Netflixem, dostęp do tego serwisu VOD można mieć przez pół roku za darmo. Jest też letnia promocja dla klientów biznesowych.

300 GB ekstra w planach 5G ze smartfonami

Promocja z jednorazowym pakietem 300 GB ekstra na 3 miesiące jest przeznaczona dla użytkowników wybierających abonament komórkowy z planami 5G (Plan 60 i Plan 80) lub w dowolnym pakiecie Orange Love. Dotyczy to zarówno nowych klientów, jak i przedłużających umowy. Pakiet dodatkowych gigabajtów jest dostępny przy zakupie oferty ze smartfonem. Orange proponuje na przykład smartfon .

Orange 300 GB Galaxy A22 5G baner

Na lato Orange przygotował także propozycję innych smartfonów w atrakcyjnych cenach dla klientów indywidualnych. To między innymi za 67 zł miesięcznie z Planem 80.

Netflix przez 6 miesięcy za darmo

Pomarańczowy operator zachęca też do kupowania pakietu Orange Love Mini z Netflix, dający dostęp do szybkiego Internetu oraz abonamentu komórkowego z nielimitowanymi rozmowami, a także seriali i filmów w ramach popularnej platformy VOD. Przez 6 miesięcy Orange bierze na siebie koszty Netflixa (plan Podstawowy) – pakiet Orange Love Mini z Netflix kosztuje wtedy 89,99 zł miesięcznie, a od 7 miesiąca 118,99 zł miesięcznie (z rabatami).

Orange Netflix baner

W całym okresie umowy klient będzie również ponosił opłatę za wypożyczenie modemu, która wyniesie 3,99 zł miesięcznie. Ceny dotyczą pakietu ze światłowodem do 300 Mb/s. Plan Netflix można w dowolnym momencie zmienić na wyższy, dopłacając jedynie różnicę ceny między planami. Każdy klient kupujący Orange Love Mini z Netflix, otrzyma również 300 GB ekstra na 3 miesiące (w abonamencie komórkowym).

Letnia promocja dla klientów biznesowych

Oferta z dodatkowym pakietem 300 GB Internetu przeznaczona jest także dla klientów biznesowym we wszystkich Planach Firmowych i Orange Love dla Firm. Dotyczy to zarówno nowych klientów, jak i przedłużających umowy. Przez cały sezon letni operator proponuje przedsiębiorcom następujące urządzenia: w kwocie 178 zł miesięcznie + VAT przy wyborze Planu Firmowego XL.

Orange 300 GB firmy

Orange rozpoczyna też kolejną odsłonę promocji „Smartfonowy szok cenowy”, w ramach której klienci biznesowi otrzymają telefony w niższych cenach. Na początek pomarańczowy operator oferuje następujące smartfony: za 89 miesięcznie + VAT z Planem Firmowym XL.

Dodatkowe informacje o ofercie Orange można znaleźć na stronie www.orange.pl.

 
 

Źródło: https:

Idealne książki na Dzień Matki – część 2

Dodano: 22.05.2022 13:00 | 25 odsłon | 0 komentarzySzukasz idealnego prezentu na Dzień Matki? Wybierz jedną z tych książek! Na pewno znajdziesz wśród nich upominek, który spodoba się Twojej mamie.

Uwielbiam święta, które skupiają się na wyrażanie szacunku i miłości dla bliskich nam osób. To właśnie z uwagi na ważność tej okoliczności przychodzę do was z drugą częścią poleceń książkowych. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, czym obdarować swoją mamę, sięgnijcie po któryś z proponowanych niżej tytułów, a na pewno wywołacie uśmiech na jej twarzy. 

Jojo Moyes „Pod osłoną deszczu”

Deszcz, konie i przepiękna Irlandia.


„Pod osłoną deszczu” to debiutancka powieść autorki, zabierająca czytelników do deszczowej Irlandii, która ogrzeje serce rodzinnymi relacjami trzech pokoleń niezwykłych kobiet. Joy i jej córka Kate nie są w najlepszych relacjach, niewiele też wie o swojej szesnastoletniej wnuczce, Sabine. Kiedy nastolatka zjawia się u swojej babci, wywraca jej życie do góry nogami. Młoda dziewczyna pochodząca z miasta musi dostosować się do zwyczajów swojej babci, która kocha konie i ma równie mocny charakter. To właśnie relacje rodzinne stanowią oś tej powieści, rozczulają i utrzymują uwagę czytelnika.

„Pod osłoną deszczu” to historia miłosna i niezwykle rodzinna. Kate, Joy i Sabine są wspaniałymi, wyjątkowymi kobietami i nie można powstrzymać się od kibicowania im. Czytamy o ich odwadze i nieustannym wysiłku potrzebnym do zmiany drogi życia, które zostało zepchnięte z kursu. Dodatkowo byłam pod wrażeniem opisów przyrody, koni i irlandzkiej wsi. Czytelnicy książek Jojo Moyes cenią jej powieści za umiejętność łączenia humoru, romansu, elementów dramatu, słabości ludzkich, a także postaci, z którymi można się utożsamiać. Dokładnie te elementy sprawiają, że na każdą kolejną powieść czekam z utęsknieniem.

Joanna Kruszewska, trylogia „Czas nadziei”, „Czas leci rany” i „Czas powrotów”

Podlasie kryje w sobie wiele czułości.


To ciepła i rodzinna seria obyczajowa autorstwa Joanny Kruszewskiej, której fabuła podnosi na duchu i rozgrzewa serce. „Czas nadziei” to poruszająca, miejscami trudna wielopokoleniowa opowieść, w której poszczególni członkowie rodziny będą przeżywać koleje losu, zdecydowanie nieobce wielu czytelnikom.

„Czas leczy rany” to poruszająca kontynuacja, w której bohaterowie cieszą się czasem spędzonym razem na Podlasiu. Autorka wykreowała bohaterów świadomych swoich zalet i wad, autentycznych, nie mitologizuje ich życia i decyzji. Nic, co ludzkie nie jest nam jednak obce, tak samo, jak bohaterom najnowszej powieści „Czas powrotów”. Między bohaterkami rodzi się niezwykła więź, pogłębiana z każdą tacką ciasta z cukierni Heleny. Powieści Joanny Kruszewskiej opierają się na wartościach rodzinnych, przyjacielskich i partnerskich, w których każdy czytelnik, bez względu na wiek odnajdzie coś dla siebie. Każdy z bohaterów zmaga się z innymi wyzwaniami, przez co, śledząc ich losy, stajemy się częścią ich doświadczeń.

Dodatkowo autorka niezwykle plastycznie i obrazowo nadała zielonemu Podlasiu rolę drugoplanowego bohatera, który swoimi urokami przyciąga czytelnika i zachęca do lektury. Całą serię polecam miłośnikom wielopokoleniowych opowieści, w której losy rodziców i dzieci przeplatają się, łącząc czytelników w każdym wieku.

Roma Ligocka „Siła rzeczy”

Wielka moc pamięci.


Roma Ligocka jest jedną z autorek, której twórczość po przeczytaniu zostaje ze mną na długie lata. Niezapomniane spotkanie z „Dziewczynką w czerwonym płaszczyku” poprowadziło mnie w kierunku literatury non-fiction, autobiografii i literatury obozowej. Polska malarka i pisarka tym razem pozwala nam połączyć doświadczenia przeszłości z podróżą do Nicei w czasach współczesnych, uzupełniając ostatnie rozdziały rodzinnej historii.

Anna Abrahamer tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej odwiedza Niceę. Jej wnuczka, Roma, 80 lat później podróżuje w to samo miejsce, co jej babcia. „Siła rzeczy” prowadzi nas przez melancholijne retrospekcje pachnące wspomnieniami, Lazurowym Wybrzeżem, namiastką życia przed wojną i jej tragicznymi skutkami. Główna bohaterka próbuje odtworzyć kroki swoich przodków, jednocześnie pochylając się nad tym, co przynosi obecna chwila. W drugiej części powieści czytamy pamiętnik Anny Abrahamerowej, w którym Kraków w latach 1938-1939 jawi się społecznym niepokojem i niedostatkiem.
„Siła rzeczy” to z jednej strony niezwykle współczesna opowieść o więzach rodzinnych, z drugiej bolesny powrót do przeszłości, która pomimo czasu wciąż boli i pozostawia głęboki ślad.

Eric-Emmanuel Schmitt „Felix i niewidzialne źródło”

Baśń dla dorosłych z niezwykłym przesłaniem.


Fatu, Mama tytułowego Feólixa, będąca jeszcze niedawno ucieleśnieniem radości i ciepła, prowadząca urokliwą kawiarnię w Belleville, staje się z każdym dniem cieniem samej siebie. Jej syn Feólix, będący narratorem powieści, decyduje się odnaleźć niewidzialne źródło, by przywrócić swojej mamie blask życia.

„Felix i niewidzialne źródło” to surrealistyczna powieść o poszukiwaniu sensu, zmierzeniu się z rzeczywistością, która przestaje być magiczna, a zaczyna nabierać odcieni szarości. Co zrobić, by jednak całkowicie nie zatraciła swojego blasku?

Nie można odmówić autorowi zbudowana nietuzinkowej galerii postaci, którzy otaczają Felixa i jego mamę. Eric-Emmanuel Schmitt, używając dosłownie kilku zdań, potrafi zbudować między wykreowanymi przez siebie bohaterami a czytelnikiem więź. Dzięki temu ta niedługa opowieść staje się podróżą pełną czytelniczych wrażeń.

Michelle Obama, „Becoming. Moja historia”

O silnej kobiecie dla wrażliwych kobiet.


Michelle Obama to szczególna kobieta, która zapisała się w historii zdobywając nagrodę Big Help Award. Angażowała się aktywnie się w działalność społeczną, towarzysząc jednocześnie mężowi w jego prezydenturze. Michelle Obama (z domu Robinson) stała u boku prezydenta Stanów Zjednoczonych od 2009 do 2017. W swojej książce „Becoming. Moja historia” pozwala nam poznać nie tylko na ten chwalebny w jej życiu rozdział, lecz również na całe życie, począwszy od wczesnego dzieciństwa.

Dla pierwszej damy, tak samo priorytetowe jak odnalezienie się w nowej roli, było kontynuowanie swojego życia zawodowego i rodzinnego. „Becoming” to portret kobiety ambitnej, niezależnej, gotowej poświęcić swoje życie dla działalności społecznej. Pierwsza dama angażowała się w propagowanie zdrowego stylu życia i dostępu do opieki zdrowotnej dla każdego obywatela Stanów Zjednoczonych, bez względu na status społeczny. Pierwsza dama Ameryki potrafi z pokorą spojrzeć na swoje życie i doświadczenia. Jednocześnie wierzy w swoje umiejętności, dzięki czemu to jej biografię trzymamy dziś w naszych rękach.

Wszystkim mamom składam ciepłe życzenia, by każdy dzień przynosił same dobre nowiny. Dajcie znać, jaki tytuł was zainteresował! Już w przyszłym tygodniu polecę kilka cudownych historii dla dzieci 😊

 
 
 

O autorce
Jestem nałogową czytelniczką wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, dlatego zainwestuję w urządzenie zatrzymujące czas. Zajmuję się promocją i upowszechnianiem literatury pod marką "", zrzeszającą wokół siebie miłośników książek. Jako twórczyni plebiscytu "opowiemci", honoruję twórców oraz kibicuję osobom i organizacjom, które dzielą się swoją literacką pasją w sieci. Współorganizatorka wydarzenia kulturalnego w Katowicach Blog Book Meeting i współautorka e-booka "#instabezściemy

Źródło: https:

Powstaje karta graficzna gigant. Zajmie aż 4,5 slota w obudowie

Dodano: 20.05.2022 8:52 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Powstaje karta graficzna gigant. Zajmie aż 4,5 slota w obudowie

Nowa karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4090 Ti ma być ogromna! Producenci pracują nad 4,5-slotowymi systemami chłodzenia, które będą w stanie ją okiełznać.

Jeszcze w tym roku zadebiutują nowe karty graficzne z serii GeForce RTX 40. Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to tzw. flagowy model (RTX 4090 lub RTX 4090 Ti) ma być potężną konstrukcją. Nie obejdzie się bez odpowiedniej obudowy.

GeForce RTX 4090 Ti, czyli potężna karta graficzna

Znany Youtuber z kanału Moore's Law is Dead przekazał ciekawe informacje na temat najmocniejszej karty graficznej GeForce RTX 40, jaka ma się pojawić w ofercie NVIDII. Prawdopodobnie chodzi o model RTX 4090 Ti. Z myślą o nim partnerzy NVIDII mają szykować aż 4,5-slotowe systemy chłodzenia.

Po co aż tak wielkie radiatory z nie mniejszymi wentylatorami? Według pogłosek karta ma mieć TDP na poziomie 450-600 W. Okiełznanie tego za pomocą mniejszego systemu chłodzenia może być po prostu zbyt trudne. Wiadomo jednak, że tak duży model nie zmieści się do każdej obudowy. Dlatego producenci mają szykować specjalne konstrukcje, przystosowane do nowych, większych kart graficznych.

Niestety, jeśli oczekujemy od komputerów coraz wyższych wydajności, to musimy liczyć się z pewnymi konsekwencjami. Już teraz powstają , więc cały zestaw będzie głośniejszy. Dodatkowo musimy przygotować się na większe zużycie energii, a także większe obudowy. Coś za coś.

 

Źródło: https:

Orange rusza z testami nju światłowodu

Dodano: 19.05.2022 11:54 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Orange rusza z testami nju światłowodu

Orange startuje z nową usługą – światłowodem w nju mobile. Można z niego korzystać już za 39,99 zł miesięcznie w modelu subskrypcyjnym. To na razie pilotaż usługi przed jej pełną komercjalizacją.

Orange zaprasza klientów nju mobile do testów światłowodu. Jak wyjaśnia operator, ich celem jest weryfikacja poprawności działania usługi, a także identyfikacja i eliminacja błędów przed pełną komercjalizacją oferty.

By przystąpić do testów, trzeba spełnić trzy warunki: mieć usługę nju na abonament lub nju na kartę w okresie aktywnym, mieć możliwości techniczne na usługę nju światłowód, a także zawrzeć umowę o świadczenie usługi nju światłowód. Do wyboru są dwa warianty: promocyjny i podstawowy. 

W ofercie promocyjnej za nju światłowód opłata wynosi jedynie 39,99 zł miesięcznie + jednorazowa opłata instalacyjna 50 zł, jeśli klient zdecyduje się korzystać z usługi przez 2 lata. 

W ofercie podstawowej nju światłowód kosztuje 59,99 zł miesięcznie. Jednorazowa opłata instalacyjna wynosi w tym przypadku aż 499 zł, ale za to usługa jest na czas nieokreślony. 

Klienci zapłacą za usługę z góry na początku miesiąca. Mogą to zrobić za pomocą podpiętej karty płatniczej, płatności online lub BLIK-a. Do testów można przyłączyć się  w terminie do 30 września 2022 r.

Wybierając testowy światłowód w nju, użytkownik otrzymuje dostęp do internetu bez limitu danych, o prędkości do 200 Mb/s (pobieranie) i 30 Mb/s (wysyłanie). W opłaty wliczone jest korzystanie z  modemu FunBox 3.0 z Wi-Fi, obsługującego pasma 2,4 GHz oraz 5 GHz. 

Orange rusza z testami nju światłowodu

W bonusie 200 GB na abonament lub na kartę

Dodatkowo klienci, którzy zdecydują się przetestować światłowód, otrzymają 200 GB do wykorzystania na numerze nju na abonament lub na kartę, do wykorzystania w 6 miesięcy. 

Proces wykupienia oferty jest bardzo prosty i w pełni cyfrowy. Żeby przyłączyć się do testów, należy wejść na stronę www.nju.pl/swiatlowod lub skorzystać z aplikacji mobilnej nju światłowód, dostępne na iOS i Androida. 

Oferta testowa skierowana jest do obecnych i nowych klientów nju na abonament i nju na kartę, którzy znajdują się w zasięgu światłowodu w sieci własnej Orange Polska, mieszkają w budynkach wielorodzinnych na obszarach, gdzie rynek jest zderegulowany przez UKE i nie mają zainstalowanego Orange Światłowodu. 

Usługą można zarządzać poprzez aplikację nju światłowód na telefonie lub po zalogowaniu się na swoje konto na www.nju.pl/zaloguj. Tam klient otrzyma dostęp do m.in. informacji o statusie zamówienia, rachunkach, można też porozmawiać na czacie z konsultantem operatora czy np. zmienić metodę płatności.

Dodatkowe informacje w regulaminie:

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone