wtorek, 20 listopada 2018 r.  Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała
Wiadomości z tagiem Druga  RSS
Drugi dodatek do gry Spider-Man z datą premiery

Dodano: 12.11.2018 22:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Turf Wars, bo w#x142;a#x15B;nie tak zosta#x142; zatytu#x142;owany, zostanie udost#x119;pniony 20 listopada. Z kim tym razem b#x119;dzie musia#x142; walczy#x107; g#x142;#xF3;wny bohater?

Tagi: Druga
Źródło: www.benchmark.pl

Drugi sezon serialu Mars na National Geographic - nasze problemy, to ich problemy

Dodano: 12.11.2018 14:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy


13 listopada na polskim National Geographic pojawi si#x119; pierwszy odcinek 2 sezonu fabularyzowanego serialu popularnonaukowego Mars. Akcja dzieje si#x119; pi#x119;#x107; lat po zako#x144;czeniu pierwszego sezonu i wygl#x105;da na to, #x17C;e Marsjanie nie maja powod#xF3;w do nudy.

Tagi: Druga, Mana
Źródło: www.benchmark.pl

SDC 2018: Drugi dzień konferencji Samsunga z akcentem na gaming

Dodano: 08.11.2018 21:45 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W San Francisco trwa właśnie kolejny, drugi już dzień wydarzenia, jakim jest Samsung Developer Conference 2018. Wczoraj na scenie poruszano tematy dotyczące hardware'u (składane ekrany smartfonów) jak i software'u Samsunga (inteligentny asystent Bixby, interfejs One UI). Dziś tematyka nieco się różniła. Postawiono bowiem głównie na gaming, ale nie zabrakło także chwili, by porozmawiać o przyszłości rysika jakim jest S Pen. Sesja na której pojawiło się wielu kluczowych deweloperów ze świata technologii jak i gamingu trwała nieco ponad godzinę i można ją obejrzeć w wideo, które zamieścimy na końcu newsa. Wcześniej zapraszamy jednak na przegląd, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje z imprezy.

Źródło: https:

Konwersja obrazu w formacie .tif do .jpg

Dodano: 04.11.2018 1:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Niby prosta rzecz, ale gdy przychodzi do szczegółów i konkretnych sytuacji, to okazuje się, że niekoniecznie sprawa jest prosta...

Na przykład z tej strony można pobrać całą mapę w formacie .tif, klikając pod słowem "Bild" ikonkę z symbolem klucza i następnie pierwsze od góry polecenie "TIFF-Datei der angezeigten Seite". Gdy konwertuję obraz do formatu .jpg (jakimkolwiek programem, w najlepszej możliwej jakości), to wychodzi mi waga większa niż pierwowzoru w .tif (nawet dwukrotnie większa). A przecież .jpg powinien ważyć dużo mniej niż .tif. Oczywiście mogę zmniejszyć jakość jpg-a przy zapisywaniu (np. do 95% albo 90%), ale chciałabym mieć obraz w najlepszej możliwej jakości i jednocześnie w bardziej popularnym formacie niż .tif, który sprawia problemy przy otwieraniu plików w niektórych programach, edytowaniu, zamieszczaniu w internecie itd. JPG jest najbardziej uniwersalny, najwygodniejszy do przeglądania na komputerze, a gdyby pojawiła się sytuacja, że trzeba wydrukować jakiś fragment, to przy dobrej jakości również jest to możliwe. Da się jakiś odchudzić te pliki bez utraty jakości?

Druga rzecz, która mnie zastanawia, że kolory w pobranym pliku .tif są trochę inne niż w zoomowalnym okienku na ekranie komputera, jakby bardziej nasycone (czyżby w trybie CMYK?). Które kolory w takim razie są rzeczywiste?

Zoomowalne okienko to typowe zoomify, czyli obraz pocięty na kafelki, które przy odrobinie wprawy można złożyć z powrotem w jeden cały obraz. Kafelki są w formacie .jpg, czyli cały obraz też musiał być w formacie .jpg. I znowu pytanie, który z tych obrazów jest oryginałem, a który powstał przez konwersję oryginału: .tif czy .jpg? Co ciekawe, jeśli poskłada się kafelki .jpg w jeden duży obraz, to waży on już tylko kilka megabajtów (kilkakrotnie mniej niż plik .tif), czyli mniej więcej tyle, ile powinien ważyć plik .jpg.

Może to skomplikowane, co napisałam, ale reasumując: mam do pobrania kilkanaście map z tego portalu i chciałabym mieć te mapy w plikach .jpg, a jednocześnie w najlepszej możliwej jakości. Czy ktoś mógłby mi doradzić, jak to zrobić? Nie znam się bardzo na grafice, ale być może np. format .tif, zawiera jakieś informacje, które nie mają znaczenia dla jakości formatu .jpg, ale konwersja je zachowuje i stąd te wielkie rozmiary plików?

Tagi: Druga
Źródło: forum.gazeta.pl

everActive bateria alkaliczna Pro 6LR61 / 6LF22 9V (blister).

Dodano: 03.11.2018 10:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Druga generacja baterii alkalicznych everActive to wyraźnie poprawiona wydajność w urządzeniach o zwiększonym poborze prądu. Nowe udoskonalone baterie oferują 60% dłuższe działanie w porównaniu do poprzedniej serii Industrial Alkaline w urządzeniach o bardzo wysokim zapotrzebowaniu na energię. Baterie z aktualnej produkcji - prosto od cenionego producenta everActive z bardzo długą datą ważności (do 6 lat od daty produkcji). Sprawdzona niezawodność. Nowa seria Pro Alkaline - gwarantuje najwyższy poziom wydajności - teraz również w najbardziej wymagających urządzeniach. Cechy baterii everActive: wzmocniona, uszczelniona konstrukcja - wysoka odporność na wylewanie, długi okres przydatności przy zachowaniu wysokich walorów użytkowych, wysoka wydajność zarówno w urządzeniach o niskim (piloty, zegary, sprzęt pomiarowy) jak i wysokim (sprzęt medyczny, mikrofony, detektory metalu) poborze prądu, szczególnie polecane do zastosowań przemysłowych, wysoka niezawodność i powtarzalność parametrów..., Cena: 5,- zł

Tagi: Action, Druga
Źródło: https:

Netflix: sprawdzamy premiery na weekend 2-4 listopada 2018

Dodano: 02.11.2018 14:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Z każdym tygodniem na Netfliksie przybywa premier. Choć nie zawsze należy liczyć jedynie na świeże kinowe tytuły, to platforma przynosi sporo sprawdzonych hitów oraz własnych ciekawych produkcji. Tym razem, jak z każdym końcem tygodnia sprawdzamy co obejrzymy w dniach 2-4 listopada 2018. Z przykrością trzeba przyznać, że prócz wielkiej netfliksowej premiery szóstego sezonu House of Cards nie będziemy mieli do czynienia z wielkimi tytułami. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadzi nas film pt. Świąteczny kalendarz, a Druga strona wiatru oraz Pokochają mnie, gdy będę martwy to już produkcje oscylujące wokół postaci Orsona Wellesa - amerykańskiego twórcy filmowego, odpowiedzialnego za powieść Wojna Światów.

Tagi: Druga, Wojna
Źródło: https:

Battlefield 1: Możecie pobrać za darmo kolejne dodatki

Dodano: 17.10.2018 20:03 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Druga odsłona promocji właśnie ruszyła na Originie, PlayStation Store i Xbox Store.

Źródło: https:

CD-Action 12/2018: Drugi przeciek [ROZWIAZANY]

Dodano: 17.10.2018 14:20 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przeciek dotyczący drugiej pełnej wersji (z trzech) też nie powinien sprawić Wam większych problemów.

Tagi: Action, Druga
Źródło: https:

CD-Action 12/2018: Drugi przeciek [ROZWIAZANY]

Dodano: 17.10.2018 14:20 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przeciek dotyczący drugiej pełnej wersji (z trzech) też nie powinien sprawić Wam większych problemów.

Tagi: Action, Druga
Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone