wtorek, 21 marca 2023 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem Dual  RSS
Pracownik Microsoftu aktywował Windowsa pirackim skryptem. Nie miał wyboru

Dodano: 18.03.2023 7:57 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Pracownik Microsoftu aktywował Windowsa pirackim skryptem. Nie miał wyboru

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z afrykańskich krajów. Technik wsparcia Microsoftu nie był w stanie aktywować legalnego Windowsa, więc skorzystał z metod piratów.

Sytuacja jest z jednej strony nietypowa, a z drugiej trochę zabawna. Zmierzył się z nią YouTuber Wesley Pyburn z Afryki Południowej. Po zakupie licencji na Windowsa 10 z oficjalnego sklepu Microsoftu nie mógł poradzić sobie z aktywacją oprogramowania. Jedynym wyborem był kontakt ze wsparciem Microsoftu. Tam poradzili sobie z problemem w dość osobliwy sposób.

Microsoft korzysta z pirackich skryptów

Zdaniem Pyburna pierwsza osoba ze wsparcia Microsoftu nie była w stanie mu pomóc. Cokolwiek nie robili, system nie chciał się aktywować i to pomimo zakupu licencji w oficjalnym sklepie Microsoftu. Wtedy YouTuber został przekierowany do innego pracownika firmy z Redmond. Ten poprosił o zainstalowanie programu Quick Assist, aby uzyskać zdalny dostęp do komputera.

To, co wydarzyło się dalej, zaskoczyło Pyburna. Według niego pracownik wsparcia Microsoftu wykorzystał piracki skrypt, który pozwala na ominięcie serwerów Microsoftu w celu sprawdzenia legalności systemu. W ten sposób udało się aktywować Windowsa. Później YouTuber nawet skontaktował się z grupą hakerów o nazwie Massgrave, która zajmuje się aktywacją Windowsów i Office'ów i potwierdzili mu, że zastosowana metoda nie była ani oficjalna, ani legalna.

Jak widać, nadal zdarzają się sytuacje, w których piraci mają łatwiej niż użytkownicy legalnego oprogramowania. Sam doskonale pamiętam, jak wiele lat temu nie mogłem aktywować Call of Duty i wsparcie Activision również nie było mi w stanie pomóc. Problem udało się rozwiązać dopiero po sformatowaniu dysku komputera.

 
 

Źródło: https:

Snapdragon 7+ Gen 2 zaprezentowany. To nowy SoC dla średniaków

Dodano: 17.03.2023 8:23 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Snapdragon 7+ Gen 2 zaprezentowany. To nowy SoC dla średniaków

Qualcomm pokazał światu swój nowy układ SoC klasy średniej wyższej. I nie, nie jest to Snapdragon 7+ Gen 1 czy Snapdragon 7 Gen 2. To Snapdragon 7+ Gen 2, który ma zastąpić niepopularnego Snapdragona 7 Gen 1.

Qualcomm obiecuje, że Snapdragon 7+ Gen 2 jest znacznie wydajniejszy oraz efektywniejszy energetycznie od swojego poprzednika. Główny rdzeń procesora Kryo jest taktowany zegarem o częstotliwości 2,91 GHz, natomiast cały CPU w układzie 1 + 3 + 4 ma być aż o 50% wydajniejszy od Snapdragona 7 Gen 1. Zapowiada się nieźle. Procesor graficzny Adreno ma być z kolei aż dwukrotnie wydajniejszy od tego, co widzieliśmy w starszym układzie SoC.

 

Nowy układ lepiej obchodzi się z energią, jednak wzrost efektywności nie jest w tym przypadku tak okazały, jak w przypadku wydajności. Wynosi on zaledwie 13%.

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 ma silnik sztucznej inteligencji, który oferuje 2-krotnie lepszą wydajność oraz o 40% lepszą efektywność energetyczną. W zestawie jest też Triple ISP, dzięki czemu zdjęcia przy słabym oświetleniu powinny być jeszcze lepsze, powstając z łączenia 30 ujęć w jedno. SoC obsługuje aparaty o rozdzielczości do 200 Mpix oraz przechwytywanie wideo HDR z potrójną ekspozycją z dwóch aparatów jednocześnie.

Jeśli chodzi o łączność, Snapdragon 7+ Gen 2 współpracuje z modemem Snapdragon X62 5G z pobieraniem danych z prędkością do 4,4 Gb/s. Smartfony z nowym układem będą też mogły korzystać z funkcji 4G/5G Dual-SIM Dual Active (DSDA). Do tego Wi-Fi 6E o przepustowości do 3,6 Gb/s.

Qualcomm Snapdragon 7+ Gen 2 specyfikacja

Dostępność

Pierwsze urządzenia napędzane Snapdragonem 7+ Gen 2 powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym miesiącu. Wśród marek, które zamierzają skorzystać z nowego układu, są Realme i Redmi. Pozostaje więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać, co przyniesie przyszłość. Oczekuje się, że Snapdragon 7+ Gen 2 będzie popularniejszy od Snapdragona 7 Gen 1, który napędza zaledwie kilka urządzeń.

 
 

Źródło: https:

Rosja dostaje bolesną lekcję. Musi wycofać swoje własne prawo

Dodano: 09.03.2023 16:46 | 30 odsłon | 0 komentarzy


Rosja dostaje bolesną lekcję. Musi wycofać swoje własne prawo

Sankcje na import ekskluzywnych towarów to nic złego, bo dopuścimy szarą strefę i będzie OK, pomyślał ktoś na Kremlu. Tylko, jak to zazwyczaj bywa, każdy kij ma dwa końce. Ten drugi wbija się właśnie rosyjskim władzom w oko.

Kiedy w minionym roku na Rosję zaczęły spadać kolejne sankcje, efektywnie odcinające dopływ towarów z zagranicy, Duma Państwowa wymyśliła pozornie chytry plan. Zalegalizowano szarą strefę, dopuszczając efektywnie import wybranych produktów, w tym smartfonów i laptopów, bez zgody właściciela znaków towarowych. Uproszczono także procedury celne, by sprzęt lał się szerokim strumieniem. 

Teraz jednak władza musi zmierzyć się z konsekwencjami tej decyzji, gdyż, czego można się było domyślić, wprowadzone ułatwienia stały się papierkiem lakmusowym dla cwaniaków z branży handlowej. Ci omijają nie tylko sankcje, co oczywiście w myśl rosyjskiego prawa robić mogą, ale też lokalne przepisy podatkowe.

Przemyt – tak, ale tylko ten opodatkowany

Jak donosi dziennik „Izwiestia”, rządzący pracują obecnie nad nowelizacją, która ma utrzymać import równoległy przy życiu, ale jednocześnie utrudnić funkcjonowanie szarej strefie. Kłopot Rosjan polega bowiem na tym, że przez bardzo liberalne przepisy zaczęły maleć wpływy do skarbu państwa z tytułu podatków takich jak cło. Swoje niezadowolenie wyrażają do tego duże sieci handlowe, z gigantem M.Video-Eldorado na czele, zwracając uwagę na nieuczciwą konkurencję.

Obrazowym przykładem jest iPhone 14 Pro Max. W dużych sieciach kosztuje 153 000 rubli (ok. 8920 zł), podczas gdy handlarze w serwisach ogłoszeniowych mają ten sam model po 132 000 rubli (ok. 7700 zł). Rzecz jasna, sklepy gorączkowo przekonują, że chodzi o kwestie podatkowe i dodatkowo naciskają na władzę, by zaostrzyła kontrole.

Według „Izwiestii” wprawdzie nie padły jeszcze żadne formalne deklaracje, ale pewne trendy już widać. Ponoć w ostatnim czasie celnicy wielokrotnie wstrzymywali transporty elektroniki na granicy. Widać też, że serwisy ogłoszeniowe sukcesywnie pustoszeją, a jeśli ktoś wciąż ma pożądany sprzęt na stanie, usiłuje sprzedawać go drożej niż dotychczas.

Zauważmy na marginesie: statystyki w kwestii szarej strefy są druzgocące. Agencja analityczna Mobile Research Group szacuje, że w 2022 roku z przemytu mógł pochodzić nawet co trzeci smartfon w Rosji, w odniesieniu do typowej wartości około 5 proc. w latach wcześniejszych.

Źródło: https:

Sony odleciało w sprawie Activision Blizzard. Chwytają się wszystkiego

Dodano: 09.03.2023 9:06 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Sony totalnie odleciało w sprawie Activision Blizzard

Sony trochę odleciało w sprawie Activision Blizzard. Sugestie, zawarte w oficjalnych dokumentach i wypowiedzi prezesa firmy mogą wręcz szokować.

Microsoft robi wszystko, aby doprowadzić do przejęcia Activision Blizzard, a Sony robi wszystko, by im w tym przeszkodzić. Każda z firm ma swoje racje, z którymi można lub nie trzeba się zgadzać. Natomiast najnowsze doniesienia pokazują, że Japończycy jednak trochę odlecieli i chwytają się trochę nieczystych zagrywek.

Dziwne sugestie Sony w sprawie Activision Blizzard

Ciekawym fragmentem dokumentu Sony podzielił się znany dziennikarz Tom Warren. W nim PlayStation sugeruje, że w przypadku przejęcia Activision Blizzard Microsoft mógłby celowo wydawać na ich konsolach Call of Duty w gorszej, zbugowanej wersji, aby skłonić użytkowników do przesiadki na Xboxa. Tak, dobrze przeczytaliście. Sony sugeruje celowe pogarszanie gry, które mogłoby negatywnie wpłynąć na opinie graczy na temat PlayStation.

To jednak nie koniec. Według Lulu Cheng Meservey, która w Activison Blizzard pełni rolę EVP ds. Korporacyjnych i CCO, Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment, miał wypowiedzieć ciekawe zdanie. Według jej relacji szef PlayStation powiedział:

Nie chcę nowej umowy w sprawie Call of Duty. Chcę zablokować wasze połączenie.

Oczywiście nie możemy mieć 100-procentowej pewności, że takie słowa rzeczywiście padły, ale wątpię, aby tak wysoko postawiony pracownik w hierarchii Activision Blizzard pokusiłby się o takie kłamstwo. Jeśli to prawda, to zdanie to pokazuje, na czym tak naprawdę zależy Japończykom. Nie chodzi o Call of Duty, czy inne gry. Chodzi o zaszkodzenie Microsoftowi. Nie chcę nawet komentować dokumentu i sugestii, że firma z Redmond może celowo pogarszać jakość Call of Duty na PlayStation, bo to zwykłe banialuki. 

O ile od zawsze byłem fanem PlayStation, tak w tym przypadku muszę przyznać, że Japończycy odlecieli i chyba stracili kontakt z rzeczywistością. Co gorsze, przynajmniej z ich perspektywy, jeśli transakcja ostatecznie dojdzie do skutku, to będą mieli tylko kolejnych wrogów. Oby tego nie żałowali.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy Microsoft zdoła kupić Activision Blizzard. Urzędnicy z Unii Europejskiej , przez co sprawa może ciągnąć się latami.

Źródło: https:

Samsung Galaxy M14 5G po cichu zadebiutował na Ukrainie

Dodano: 08.03.2023 10:46 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Galaxy M14 5G

Portfolio budżetowych smartfonów Samsunga zwiększyło się o zaprezentowany po cichu model Galaxy M14 5G. Urządzenie pojawiło się bez zapowiedzi na ukraińskiej stronie producenta  i od razu trafiło do sprzedaży.

Chociaż pierwsze doniesienia o Galaxy M14 5G pojawiły się , to Samsung dotąd nie pochwalił się oficjalnie tym modelem, który teraz po prostu pojawił się na ukraińskiej stronie firmy, gdzie można go też od razu kupić.

Specyfikacja Galaxy M14 5G przypomina , czyli podobny model, który zadebiutował w styczniu. Nowość ma jednak większy akumulator 6000 mAh, z ładowaniem 15 W.

Galaxy M14 5G

Galaxy M14 5G wyposażony jest także w ekran PLS o przekątnej 6,6 cala w rozdzielczości Full HD+ (1080 x 2408) i z odświeżaniem 90 Hz. Moc do pracy dostarcza mu układ Exynos 1330 (5 nm), któremu pomaga pamięć RAM LPDDR4x o wielkości 4 GB. Pamięć wewnętrzna dostępna jest w wariantach 64 i 128 GB, można też dołożyć kartę microSD 1 TB.

Smartfon zapewnia łączność 5G Dual SIM, Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, NFC oraz USB 2.0 typu C. Lokalizację ułatwia odbiornik satelitarny łączący systemy GPS, GLONASS, Beidou, Galileo, NavIC i QZSS.

Główną sekcję foto tworzy układ trzech tylnych aparatów: 50 Mpix (f/1,8) oraz dwóch 2 Mpix (f/2,4) – makro i czujnika głębi. Zdjęcia selfie wykonamy aparatem 13 Mpix (f/2,0).

Galaxy M14 5G

Galaxy M14 5G ma też wyjście audio 3,5 mm i boczny czytnik linii papilarnych. Wszystkim zarządza Android 13 z OneUI 5.0.

W ukraińskim sklepie Samsunga Galaxy M14 5G w wersji 64 GB kosztuje 8299 hrywien, czyli 990 zł. Model 128 GB wyceniony został na 8999 hrywien, czyli 1075 zł.

 
 

Źródło: https:

Realme C55 zadebiutował. Ma mini kapsułę jak Dynamic Island w iPhone’ach

Dodano: 07.03.2023 10:49 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Realme C55

Zadebiutował smartfon Realme C55 – średniak, który ma przyciągnąć uwagę „mini kapsułą”, czyli dynamicznie się zmieniającym obszarem na wyświetlaczu, stworzonym na wzór Dynamic Island w iPhone’ach.

Firma Realme zgodnie z zapowiedziami zaprezentowała dziś smartfon Realme C55. O tym modelu zrobiło się głośno już wcześniej, gdy do sieci dotyczące rozwiązania określanego przez producenta mianem „mini capsule”. Jest to obszar wyświetlacza obok obiektywu przedniego aparatu, programowo i dynamicznie powiększający się do szerokiej belki, na której prezentowane są dodatkowe informacje, jak ostrzeżenia o niskim poziomie akumulatora, stan ładowania telefonu, wykorzystanie danych czy liczba przebytych kroków. Jest to pomysł zaczerpnięty z iPhone’ów 14 Pro, czyli Dynamic Island.

Sam ekran to matryca IPS o przekątnej 6,72 cala i rozdzielczości Full HD+ z odświeżaniem 90 Hz oraz jasnością sięgającą 680 nitów. Pozostałe parametry to również zdecydowana średnia półka: sercem Realme C55 jest układ MediaTek Helio G88, a pamięci RAM LPDDR4x i wewnętrzna eMMC 5.1 dostępne są w połączeniach 6 + 128 GB oraz 8 + 256 GB. Można też dołożyć kartę pamięci microSD do 1 TB.

Realme C55

Z tyłu obudowy znalazł się główny aparat 64 Mpix, któremu towarzyszy czujnik głębi 2 Mpix. Pośrodku mini kapsuły na wyświetlaczu umieszczony jest natomiast aparat 8 Mpix.

W specyfikacji Realme C55 znajdują się także: Dual SIM LTE, Wi-Fi 5 (2,4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 5.1, NFC, port USB-C, wyjście audio 3,5 mm i boczny czytnik linii papilarnych.

Realme C55

Smartfon ma wymiary 165,6 x 75,9 x 7,89 mm i waży 89,5 g. Energię dostarcza akumulator 5000 mAh z ładowaniem 33 W SuperVOOC. Wszystkim zarządza Android 13 z Realme UI 4.0.

Realme C55

Realme C55 zadebiutował na początek w Indonezji, gdzie jego ceny zaczynają się od równowartości 710 zł. Smartfon wejdzie też na inne rynki, choć nie wiadomo, czy dotyczy to także Polski.

 
 

Źródło: https:

Rozkładany Honor Magic Vs wkracza do Europy. Jest tańszy niż Galaxy Z Fold4

Dodano: 27.02.2023 18:33 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Honor Magic Vs

Honor Magic Vs to rozkładany smartfon w stylu Galaxy Z Fold4, który właśnie rozpoczął swoją podróż do Europy. Producent zaprezentował ten model na targach MWC 2023 w Barcelonie i zapowiedział rynkowy debiut na naszym kontynencie. Znamy cenę.

Honor Magic Vs miał swoją chińską premierę w listopadzie 2022 r. i już wtedy producent sugerował, że urządzenie doczeka się też debiutu na całym świecie. Tak się też stało i oto rozkładany model Honora doczekał się prezentacji na targach MWC 2023. Producent chce wprowadzić go także do Europy i choć data nie jest jeszcze znana (kwestia tygodni), poszliśmy cenę urządzenia – za wariant 12 + 512 GB Honor oczekuje kwoty 1599 euro, czyli ok. 7500 zł. Sporo, ale to i tak znacznie mniej niż Galaxy Z Fold4 w takiej samej konfiguracji, który w sklepie Samsunga kosztuje 8999 zł.

Honor Magic Vs

 

Czym kusi Honor Magic Vs?

Honor Magic Vs waży tylko 261 g i wyposażony jest w zawias, który ma wytrzymać bezawaryjnie 400 tysięcy zgięć, co powinno wystarczyć na dziesięć lat używania.

Na zewnątrz złożonego Magica Vs znajduje się ekran OLED o przekątnej 6,45 cala w rozdzielczości Full HD+ (2560 × 1080), z częstotliwością odświeżania 120 Hz, ponad miliardem kolorów, obsługą HDR10+ i jasnością 1200 nitów.

Honor Magic Vs

Z kolei główny ekran OLED o przekątnej 7,9 cala i rozdzielczości 2272 x 1984 zapewnia odświeżanie 90 Hz, wyświetla ponad miliard kolorów i treści HDR10+ z jasnością do 800 nitów. Po rozłożeniu Honor Magic Vs ma 12,9 mm grubości

Honor Magic Vs

Sercem modelu Honor Magic Vs jest układ Snapdragon 8+ Gen 1, a więc układ już nie najnowszy i topowy, ale wciąż bardzo wydajny. Sprzedawany w Europie wariant ma mieć 12 GB pamięci RAM oraz 512 GB pamięci wewnętrznej. 

Honor Magic Vs

Sekcję fotograficzną w Honorze Magic Vs reprezentują trzy aparaty: główny 54 Mpix (Sony IMX800, f/1,9, OIS), szerokokątny 50 Mpix (f/2,0) z funkcją zdjęć makro oraz 8 Mpix z teleobiektywem (f/2,4) pozwalającym uzyskać zoom optyczny 3x. Z przodu znalazł się aparat 16 Mpix (f/2,45).

Honor Magic Vs

W specyfikacji znajdziemy także głośniki stereo z DTS:X Ultra i certyfikatem IMAX Enhanced, trzy mikrofony nagrywające w stereo, Dual SIM 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 LE, NFC, USB 3.1 typu C i boczny czytnik linii papilarnych.

Honor Magic Vs

Energię do pracy zapewnia akumulator 5000 mAh z ładowaniem 66 W

W przeciwieństwie do Chin globalna wersje wkroczy do sklepów już z nowszym oprogramowaniem, a więc Androidem 13 z interfejsem Magic UI 7.1.  Nie zabraknie pełni usług i aplikacji Google.

 
 

Źródło: https:

Honor Magic 5 Pro ma topową specyfikację, super aparat i wchodzi do Europy

Dodano: 27.02.2023 17:36 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Honor Magic 5 Pro

Podczas targów MWC 2023 firma Honor przedstawiła swój najnowszy, flagowy smartfon – Honor Magic 5 Pro. Urządzenie zwraca uwagę świetną specyfikacją, poteznym aparatem i wkracza na światowe rynki, w tym także do Europy.

Marka Honor przypomniała się na targach MWC 2023 ciekawymi nowościami. Poza światową prezentacją znanego już z Chin modelu Honor Magic Vs producent powiązany kiedyś z Huaweiem pokazał też topowy model Honor Magic 5 Pro oraz podstawowy Honor Magic 5.

Honor Magic 5 Pro

Honor Magic 5 Pro

Honor Magic 5 Pro dołącza do rodziny smartfonów z potężnym układem Snapdragon 8 Gen 2. W pracy pomaga mu 12 GB pamięci RAM w szybkim standardzie LPDDR5X, a na  dane użytkownika przewidziano 512 GB pamięci w standardzie UFS 4.0. Smartfon jest też solidnie przygotowany na funkcje łączności: ma Dual SIM, eSIM, 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.2 i NFC.  

W specyfikacji znalazły się także dwa dodatkowe procesy: Discrete Display Chipset usprawniający wyświetlanie treści wideo, w tym HDR, a także opracowany z  Qualcommem układ Discrete Security Chipset zapewniający dodatkową ochronę krytycznych danych.

Honor Magic 5 Pro

Nowość Honora ma jeden z większych ekranów w świecie smartfonów. Ma przekątną 6,81 cala i rozdzielczość 2848 x 1312, co zapewnia zagęszczenie pikseli 461 ppi. Jest to matryca LTPO OLED z adaptacyjnym odświeżaniem do 120 Hz i jasnością sięgającą 1800 nitów. W zaokrąglony na brzegach ekran wkomponowany został czytnik linii papilarnych.

Honor Magic 5 Pro ma wymiary 162,9 x 76,7 x 8,77 mm, waży 219 g, a na obudowie znalazło się miejsce na głośniki stereo. Energię dostarcza akumulator 5100 mAh z ładowaniem przewodowym 66 W i bezprzewodowym 50 W.

Najmocniejsza stroną modelu Honor Magic 5 Pro ma być aparat fotograficzny. Znalazły się tu trzy jednostki, każda o rozdzielczości 50 Mpix. Główny aparat wykorzystuje przygotowaną specjalnie dla tego modelu matrycę w formacie 1/1.2 cala i optykę z przysłoną f/1.6. Nie zabrakło stabilizacji OIS. 

Honor Magic 5 Pro

Druga z pięćdziesiątek to aparat szerokokątny z polem widzenia 122 stopnie (f/2.0), a trzecia jednostka to aparat z teleobiektywem peryskopowym (Sony IMX858, f/3.0), który zapewnia optyczny zoom 3,5x, a także cyfrowy 100x. W pracy aparatów pomagają trzy dodatkowe sensory: czujnik 3D ToF, czujnik temperatury barwowej i czujnik migotania. Z kolei podczas nagrywania wideo (4K, 60 kl./s, HDR10+, Magic-Log 10-bit) pomocna może się okazać funkcja IMAX Enhanced Movie Master. Z przodu znalazł się aparat 12 Mpix, któremu towarzyszy czujnik głębi 3D.

Honor Magic 5 Pro

Co ciekawe, zapowiadając premierę tego modelu, Honor nawiązał współprace z Księgą Rekordów Guinessa, a Magic 5 Pro uwieczniał dwa tygodnie temu bicie rekordu w dziedzinie „najwyższy wsad między nogami”, czego z wynikiem 3,2 m dokonał polski koszykarz Piotr Grabowski. Smartfon uchwycił moment bicia rekordu, w czym pomogła funkcja AI aparatu.

Smartfon pracuje pod kontrolą systemu Android 13 z nakładką Magic OS 7.1.

Honor Magic 5 Pro

Honor Magic 5 Pro ma być dostępny w Europie w drugim kwartale roku. Jego cena została ustalona na poziomie 1199 euro, czyli 5650 zł.

Honor Magic 5

Honor pokazał też prostszy model Honor Magic 5 bez wyróżnika „Pro”. Jest podobny do większego brata, ale otrzymał ekran OLED o przekątnej 6,73 cala. Jego sercem również jest Snapdragon 8 Gen 2, z pamięcią 8/256 GB, a sekcję foto tworzą trzy aparaty: 54 Mpix, 50 Mpix (szerokokątny, 122 stopnie) i 32 Mpix (telefoto, zoom 50x). Z  przodu również znalazł się aparat 12 Mpix. Energię zapewnia akumulator 5100 mAh z ładowaniem 66 W.

Honor Magic 5

Honor Magic 5 trafi na rynki Europy wiosną, a jego cena to 900 euro (4350 zł).

 
 

Źródło: https:

AOC Agon AG455UCX - 45-calowy monitor dla graczy z ekranem Dual Quad HD oraz ze 165 Hz częstotliwością odświeżania

Dodano: 27.02.2023 14:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


AOC jest jednym z najbardziej znanych producentów monitorów, głównie dla graczy. W swojej ofercie posiada zarówno klasyczne, panoramiczne modele jak również ultrapanoramiczne (21:9 oraz 32:9). Tym razem producent zaprezentował model AOC Agon AG455UCX, który powinien trafić w gust osób poszukujących bardzo szerokiego modelu o wysokiej rozdzielczości w poziomie. Sprzęt ponadto oferuje mocne zakrzywienie ekranu (1500R), co przy tych rozmiarach powinno poprawić komfort jego użytkowania.

Źródło: https:

Najlepszy mały smartfon z Androidem. Testujemy Xiaomi 13

Dodano: 26.02.2023 17:37 | 37 odsłon | 0 komentarzyXiaomi 13 to jeden z najbardziej oczekiwanych smartfonów tego roku. Kompaktowy, dobrze leżący w dłoni flagowiec o efektownym wyglądzie, z pięknym ekranem, super wydajną konfiguracją wewnętrzną i z obiecującym aparatem. Zapowiada się rewelacyjnie, więc sprawdziliśmy, jak mała „trzynasta” radzi sobie na co dzień.

Xiaomi 13 właśnie zadebiutował globalnie na targach MWC 2023 i od razu zmierza do Polski. Już ruszyła przedsprzedaż tego modelu, podczas której Xiaomi 13 będzie dostępny w zestawie ze słuchawkami Xiaomi Buds 4 Pro. Cena za model w konfiguracji pamięci 8 GB RAM i 256 GB UFS został wyceniony na 4799 zł. Do nas na testy trafił nieco bardziej wydajny model z 12 GB RAM.

Xiaomi 13

Xiaomi 13 – najważniejsze dane techniczne

 • Wymiary: 152,8 x 71,5 x 7,98 mm, masa 189 g,
 • Obudowa ze szkła z aluminiowymi ramkami na bokach, powłoka ekranu Corning Gorilla Glass 5, tył szkło 2.5D, ekranowy czytnik  linii papilarnych,
 • Stopień ochrony: IP68,
 • Kolory: czarny Black, zielony Floral Green,
 • Ekran: matryca E6 OLED, przekątna 6,36 cala, rozdzielczość Full HD+ (1080  x 2400), zagęszczenie pikseli 413 ppi, proporcje 20:9, odświeżanie 120 Hz AdaptiveSync, próbkowanie dotyku do 240 Hz, jasność standardowa do 1200 nitów, maksymalna 1900 nitów, TrueColor, ponad miliard kolorów, Dolby Vision, HDR10+, HDR10, HLG,
 • Układ: Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm), model Snapdragon X70 5G,
 • Pamięć: RAM LPDDR5X + UFS 4.0 w konfiguracjach 8 GB + 256 GB, 12 GB + 256 GB,
 • Łączność: 5G NSA + SA, Dual SIM, Wi-Fi 6E, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.3, NFC, emiter podczerwieni, USB 2.0 typu C,
 • Lokalizacja GNSS: GPS (L1+L5), GLONASS (G1), BeidDOu (B1I+B1c+B2a), Galileo (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5),
 • Aparaty: Leica Vario-Summicron 1:1.8-2.2/15-75 ASPH, główny aparat 50 Mpix (IMX800, 1/1,49"), 23 mm, przysłona f/1,8, PDAF, HyperOIS, drugi aparat 10 Mpix z teleobiektywem, 75 mm, przysłona f/2.0, PDAF, OIS, zoom optyczny 3.2x, trzeci aparat szerokokątny 12 Mpix,15 mm, f/2.2, kąt widzenia 120˚, przedni aparat 32 Mpix (f/2,0),
 • Style fotografowania: Leica Authentic Look i Leica Vibrant Look,
 • Nagrywanie wideo: do 8K, tryb Dolby Vision (do 4K 60 kl./s),
 • Dwa głośniki z Dolby Atmos,
 • Akumulator: 4500 mAh, przewodowe ładowanie 67 W, bezprzewodowe 50 W, ładowanie zwrotne 10 W,
 • System: MIUI 14 (Android 13),
 • Zestaw: telefon Xiaomi 13, ładowarka 67 W, kabel USB-C, silikonowe, przezroczyste etui, kluczyk SIM, dokumentacja.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone