sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Eksperci  RSS
Miłosny phishing podwojony

Dodano: 14.02.2019 14:19 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci z firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym zauważyli znaczący wzrost aktywności phishingowej przestępców oferujących rozmaite romantyczne przedmioty w okresie poprzedzającym Walentynki. Łączna liczba wykrytych i zablokowanych w pierwszej połowie lutego prób odwiedzenia przez użytkowników fałszywych stron internetowych o tematyce walentynkowej wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z analogicznym okresem w 2018 r.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

Digiseksualizm: czy relacje z seks-robotem zastąpią prawdziwe związki?

Dodano: 11.02.2019 16:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Czy popularyzacja seks-robotów i innych zaawansowanych gadżetów erotycznych może wpłynąć negatywnie na relacje międzyludzkie? Eksperci uważają to...

Tagi: Eksperci
Źródło: https:

Leasing czy wynajem? Oto jest pytanie!

Dodano: 07.02.2019 21:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy poszukujący nowego auta stoją przed niełatwym wyborem. Eksperci podpowiadają, że jeśli naszym celem jest zminimalizowanie miesięcznych kosztów, lepiej wybrać abonament. Natomiast, jeśli zależy nam na wykupie auta, odpowiedniejszym rozwiązaniem będzie leasing. Doją też przedsiębiorcom jeszcze inne wskazówki.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

5 nieporozumień związanych z RODO

Dodano: 07.02.2019 21:13 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Bezpieczne przechowywanie danych osobowych to pole minowe dla wielu przedsiębiorców. Eksperci wyjaśniają, co naprawdę oznacza bezpieczeństwo danych oraz wskazują 5 największych nieporozumień dotyczących RODO.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

Chiny: wyścig zbrojeń z AI może prowadzić do przypadkowej wojny

Dodano: 07.02.2019 14:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci i politycy w Chinach martwią się, że pęd do integracji sztucznej inteligencji w broń i sprzęt wojskowy mógłby przypadkowo doprowadzić do wojny między narodami. Zgodnie z nowym raportem opublikowanym przez amerykański ośrodek bezpieczeństwa USA Center for a New American Security (CNAS), chińscy urzędnicy coraz częściej dostrzegają dynamikę "wyścigu zbrojeń" z AI jako zagrożenie dla globalnego pokoju. Gdy kraje starają się czerpać korzyści ze sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach, w tym wojsku, istnieje obawa, że międzynarodowe normy kształtujące komunikację między krajami staną się przestarzałe, prowadząc do zamieszania i potencjalnego konfliktu.

Źródło: https:

Naukowcy wykryli ogromną szczelinę pod Antarktyką. Światu grozi niebezpieczeństwo

Dodano: 07.02.2019 10:02 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Naukowcy wykryli ogromną pustą przestrzeń wewnątrz antarktycznego lodowca. Eksperci spodziewali się znaleźć podobne szczeliny, ale nie o takich...

Źródło: https:

Nie zmieniał pozornie silnego hasła, a jego dane wyciekały latami

Dodano: 05.02.2019 20:20 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Marek K. z Katowic ostatni raz hasło do poczty zmienił 4 lata temu. Postanowił sprawdzić, czy jego dane kiedykolwiek wyciekły. Okazało się, że od 2016 roku po sieci krążył jego adres e-mail, imię i nazwisko oraz „silne” hasło, które wykorzystywał do logowania się na Facebooka, Twittera czy do konta bankowego. Eksperci przypominają, w jaki sposób generować oraz chronić dane logowania.

Źródło: di.com.pl

Eksperci: Apple nie będzie w stanie produkować iPhone'ów w USA

Dodano: 31.01.2019 11:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W 2012 Apple zapowiedziało, że zajmie się produkcją Mac Pro w USA w Austin w stanie Texas. Zamiast współpracy z chińskimi partnerami jak Foxconn, Pegatron i Wistron, firma postanowiła zawrzeć partnerstwo z Flextronics. Niestety przedsięwzięcie to było nieudane, pomimo relatywnie małej skali na jaką produkowane są wyspecjalizowane produkty jakimi są komputery Mac Pro. Co ciekawe, wszystkiemu winne są rzeczy tak prozaiczne jak… śrubki. Apple nie mogło liczyć na dostarczenie tych komponentów w dostatecznej ilości. Eksperci na podstawie tego przykładu biją na alarm, że gigant z Cupertino nigdy nie będzie mógł sobie pozwolić na produkcję iPhone’ów w USA.

Źródło: https:

Lepsze pozycjonowanie oraz 4 inne powody zakupu przez e-sklepy certyfikatów SSL

Dodano: 28.01.2019 10:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci zwracają uwagę na fakt, że poza dbaniem o wizerunek i utrzymaniem zaufania kupujących, certyfikat SSL otwiera przed e-sklepem szereg możliwości, kluczowych dla jego działania. Wyliczają także, co traci e-sprzedawca, który jeszcze nie zaopatrzył się w odpowiedni certyfikat.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

Dwa ugrupowania cyberprzestępcze współdzielą infrastrukturę

Dodano: 25.01.2019 19:47 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci cyberbezpieczeństwa zidentyfikowali element łączący cyberataki dwóch znanych ugrupowań cyberprzestępczych: GreyEnergy – które uchodzi za następcę BlackEnergy – oraz Sofacy. Oba cybergangi wykorzystywały jednocześnie te same serwery, jednak w różnych celach.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone