wtorek, 09 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Wiadomości z tagiem Eksperci  RSS
Inflacja dobija psychicznie Polaków. Prawdziwy problem zacznie się jesienią

Dodano: 08.08.2022 16:48 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Polacy są niemal po połowie podzieleni na podupadłych na zdrowiu psychicznym z powodu inflacji, w tym rosnących cen i rat kredytowych, oraz na tych, którzy nie stracili kondycji. O pogorszeniu samopoczucia mówią głównie rodacy zarabiający 5000-6999 zł netto miesięcznie, kobiety, osoby młode i dobrze wykształcone. Eksperci przewidują, że w IV kwartale br. odsetek osób deklarujących utratę zdrowia psychicznego z powodów ekonomicznych wzrośnie nawet do 70%.

Źródło: https:

Intel do 2024 roku chce mieć komputery z WiFi 7

Dodano: 05.08.2022 10:10 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Intel do 2024 roku chce mieć komputery z WiFi 7

Intel do 2024 roku chce wprowadzić komputery z WiFi 7. Firma obiecuje nie tylko szybsze, ale także stabilniejsze połączenie bezprzewodowe.

WiFi 7 to nowy standard łączności bezprzewodowej, znany także jako 802.11be. Zaoferuje dwa razy większą prędkość od WiFi 6 i 6E. Eksperci z IEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) przewidują, że pierwsze komputery, które będą zgodne z nowy wersją WiFi, zadebiutują w 2024 roku. W ten plan wpisuje się także Intel, który właśnie zdradził swoje plany.

Intel już pracuje nad WiFi 7

WiFi 7 zaoferuje maksymalną prędkość aż 5,8 Gbps. Ale to nie jedyna zmiana. Oprócz tego nowy standard porzuci pasma 2,4 oraz 5 GHz na rzecz nowego 6 GHz. Poza tym, oprócz standardowych przepustowości 20, 40, 80 i 160 MHz wykorzysta również 320 MHz. Do tego dochodzi też modulacja 4096 QAM. To wszystko ma się przełożyć nie tylko na stabilniejsze połączenie, ale także zupełnie nowe możliwości.

WiFi 7

Intel przewiduje, że pierwsze komputery stacjonarne i laptopy z WiFi 7 trafią na rynek w 2024 roku, ale prawdziwa ekspansja nowego standardu nastąpi dopiero w 2025.

 
 

Źródło: https:

Viaplay podniesie ceny o ponad 60 proc.

Dodano: 02.08.2022 21:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Od marca 2023 roku miesięczna subskrypcja Viaplay ma kosztować nie 34 zł, a 55 zł. Eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl łączą to z rozszerzeniem oferty serwisu streamingowego o transmisje z Premier League, Formuły 1. - Nie zdziwi mnie wzrost zainteresowania nielegalnymi transmisjami - ocenia Maciej Akimow, szef Shark Agency.

Źródło: https:

Metaverse w Chinach będzie podlegał kontroli państwa

Dodano: 02.08.2022 19:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci przewidują, że chiński rząd planuje kontrolować metaverse do czasu opracowania własnego paradygmatu – tak zwanego „China metaverse” lub Chinaverse.

Źródło: https:

Sklep Google Play znów bałagani. Ten atak może dotknąć każdego

Dodano: 01.08.2022 10:21 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Sklep Google Play znów bałagani. Miliony ofiar nowego ataku

W Sklepie Google Play odkryto kolejnego wirusa. Jego ofiarą miało paść ponad milion użytkowników.

Nie jest tajemnicą, że mimo usilnych starań Google do Sklepu Google Play regularnie przedostają się nowe wirusy, podszywające się pod inne, przydatne aplikacje. Eksperci firmy McAfee donieśli właśnie o kolejnym incydencie tego typu. W repozytorium odkryto nowy adware, który miał trafić na ponad milion urządzeń.

HiddenAds - nowy wirus w Sklepie Play

Złośliwy program funkcjonuje pod nazwą HiddenAds, choć w sklepie Play podszywał się pod szereg aplikacji do czyszczenia i przyspieszania telefonów. Najpopularniejsza z nich miała być pobrana ponad milion razy, a dwie inne posiadały na koncie ponad 500 tysięcy pobrań.

Kolejny wirus w Google Play. Ofiary liczone w milionach

Oczywiście żadna aplikacja nie robiła tego, co obiecywała w opisie. Zamiast tego ich jedyną rolą było wyświetlać agresywne reklamy podczas korzystania z urządzenia. Jednocześnie HiddenAds robiło wszystko, by jak najdłużej uniknąć wykrycia i usunięcia przez użytkownika. Aplikacja miała regularnie zmieniać swoją ikonę i opis, podszywając się m.in. pod ustawienia i Sklep Play.

Według danych udostępnionych przez McAfee, większość przypadków infekcji wirusem HiddenAds odnotowano w Chinach i to ten rynek wydaje się być głównym obiektem zainteresowania ze strony cyberprzestępców. Mimo to zalecamy ostrożność - także w przypadku instalowania aplikacji z oficjalnych źródeł. Jak widać nawet gigantyczna popularność aplikacji nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa przed złośliwym oprogramowaniem.

 
 

Źródło: https:

5G poleci w kosmos. To lepsze od Starlinków

Dodano: 27.07.2022 16:29 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Zasięg 5G kosmos satelity Starlink

Jak osiągnąć globalny zasięg 5G? Można na przykład użyć satelitów na niskich orbitach. We Francji ruszył pilotażowy projekt, który ma sprawdzić ten pomysł.

Elon Musk wysyła na orbitę okołoziemską kolejne partie satelitów systemu Starlink, których zadaniem ma być dostarczenie szybkiego Internetu między innymi do miejsc, w których dostęp do globalnej sieci w inny sposób nie jest możliwy. A gdyby tak na całej powierzchni Ziemi był zasięg 5G, wykorzystując do tego podobny sprzęt, czyli latające na niskiej orbicie satelity? Firmy Ericsson, Thales i Qualcomm połączyły siły, by sprawdzić takie rozwiązanie.

 
 

Satelity 5G na orbicie okołoziemskiej

W pierwszej fazie pilotażowego projektu wymienione wcześniej firmy przeprowadzą szczegółowe badania, analizy i stosowne symulacje, a w kolejnych przejdą do fazy testów działania pozaziemskich sieci 5G NTN na smartfonach. Dla użytkowników telefonii komórkowej może to oznaczać, że w przyszłości zwykły smartfon będzie mógł połączyć się poprzez sieć 5G z dowolnego miejsca na Ziemi. Dzięki temu szerokopasmowa transmisja danych i oparte o nią usługi staną się dostępne w miejscach, gdzie dotychczas działają starsze systemy telefonii satelitarnej o znacznych ograniczeniach przesyłu danych.

Eksperci prognozują, że łączność 5G za pośrednictwem satelitów na niskiej orbicie okołoziemskiej umożliwi komunikację na najodleglejszych obszarach geograficznych, nawet o ekstremalnych uwarunkowaniach, a także na morzach, oceanach i wszędzie tam, gdzie nie dociera zasięg naziemny. Nowe rozwiązanie zdecydowanie zwiększyłoby możliwości dalszego rozwoju usług roamingowych dla abonentów smartfonów w paśmie 5G, a także pozwoliło na zastosowanie 5G w transporcie, przemyśle energetycznym czy w szeroko pojętym obszarze zdrowia.

Sieć oparta na satelitach umieszczonych w kosmosie mogłaby także wspierać infrastrukturę naziemną w przypadku poważnych awarii czy katastrof. Wysokie standardy bezpieczeństwa w sieci 5G NTN pozwalają sądzić, że nowe pasmo będzie również miało zastosowanie w celu zwiększenia bezpieczeństwa narodowego oraz jako rozwiązanie dla rządowych sieci bezpieczeństwa publicznego.

Współpraca w zakresie testowania i walidacji pomiędzy Ericsson, Thales i Qualcomm Technologies to absolutny przełom w światowej historii komunikacji. Efektem naszego partnerstwa będzie stworzenie sieci, która sprawi, że niezależnie od miejsca, w którym znajdzie się użytkownik – środek oceanu czy najodleglejszy nawet las – będzie miał dostęp do wysokiej klasy, bezpiecznej i opłacalnej łączności satelitarnej i naziemnej 5G.

– powiedział Erik Ekudden, Wiceprezes i Dyrektor ds. Technologii, Ericsson

Aby 5G spełniło pokładane w nim nadzieje, konieczne jest zapewnienie zasięgu sieci w obszarach, w których nie istnieją naziemne sieci komórkowe: czy to nad oceanami, czy w odległych rejonach geograficznych. Badania, które planujemy z firmami  Ericsson i Thales rozpoczną ważny etap wdrażania tej ważnej technologii. Nie możemy się doczekać pierwszych efektów naszego partnerstwa.

– powiedział John Smee, Wiceprezes ds. Inżynierii, Qualcomm

Wdrożenie sieci 5G oznacza istotną zmianę dla branży telekomunikacyjnej. Będzie to nie tylko zmiana uwarunkowań biznesowych, łączność nowej generacji umożliwi bezpieczne połączenie miliardów ludzi i infrastruktury na cały świecie. Grupa Thales jest zaangażowana w rozwój tej technologii na wielu płaszczyznach. Współpraca badawcza z naszymi partnerami wynika z naszego przekonania, że sieci pozaziemskie 5G przyczynią się do ogólnoświatowej rewolucji telekomunikacyjnej i wyniosą bezpieczeństwo sieci na wyższy poziom.

– powiedział Philippe Keryer, Wiceprezes ds. Strategii, Badań i Technologii, Thales

Przyszłość 5G baner

Testy i walidacja zostaną przeprowadzane przez firmy Ericsson, Thales i Qualcomm po uzyskaniu zgody 3GPP. Po raz pierwszy w historii partnerzy przeprowadzą weryfikację sieci opartych o satelity. Celem testów będzie walidacja różnych komponentów technologicznych potrzebnych do uruchomienia sieci 5G, w tym smartfonu 5G, systemu satelitarnego i elementów sieci 5G na Ziemi. Prowadzone prace mają również na celu potwierdzenie, że sieć 5G NTN może być obsługiwana w obudowie smartfonu, dzięki czemu przyszły telefon 5G może stać się również telefonem satelitarnym. Wstępne testy odbędą się w symulowanym środowisku kosmicznym we Francji, gdzie znajduje się większość europejskiego przemysłu zajmującego się przestrzenią kosmiczną.  

W ramach projektu Ericsson planuje zweryfikować technologię 5G virtual RAN (vRAN), zmodyfikowany do obsługi sygnałów radiowych propagujących przez szybko poruszające się satelity LEO. Szwedzka firma sprawdzi, co dzieje się z falami radiowymi 5G podróżującymi przez próżnię kosmiczną i atmosferę ziemską. Thales natomiast planuje testy satelitarnego ładunku radiowego 5G o parametrach umożliwiających jego rozmieszczenie na satelitach LEO. Qualcomm z kolei dostarczy telefony testowe weryfikujące, czy 5G NTN może być dostępne dla przyszłych smartfonów 5G.

Eksperci wykorzystają sprzęt naziemny do symulacji propagacji radiowej 5G i opóźnień czasowych pomiędzy wyposażonym satelitą na orbicie a połączeniem smartfonu z radiową siecią dostępową 5G w różnych miejscach na powierzchni Ziemi. Dzięki wsparciu organizacji 3GPP, 5G NTN będzie testowane i rekomendowane w bardzo dużym ekosystemie standaryzowanych produktów i komponentów. Wdrożenie nowej specyfikacji pozwala również na włączenie NTN do urządzeń 5G, co w przyszłości zapewni dostawcom technologii łatwe i szybkie skalowanie 5G NTN w urządzeniach.

Chociaż jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, kiedy prototypowy satelita wyposażony w 5G mógłby zostać wyniesiony na orbitę, partnerów czekają na razie wysoce specjalistyczne testy i działania walidacyjne na powierzchni Ziemi.

– dodał Erik Ekudden

 
 

Źródło: https:

Chiny ponownie tracą kontrolę. Dojdzie do katastrofy?

Dodano: 27.07.2022 11:45 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Chińczycy planują zdominować eksplorację kosmosu, a naukowcy są tym faktem zaniepokojeni. I słusznie. Jak Państwo Środka chce podbić przestrzeń kosmiczną, gdy dopuszcza się tak rażących niedopatrzeń?

Chiny budują swoją własną stację kosmiczną, której nie będą musieli dzielić z NASA, ESA ani Roskosmosem. Zapowiada się to obiecująco, szczególnie, że w ostatnim czasie udało im się wystrzelić kolejny moduł. Wentian został z powodzeniem zainstalowany i Chiny już niedługo skompletują całą stację kosmiczną. Tej jesieni planują dostarczyć ostatni moduł.

Chiny tracą kontrolę nad rakietą. Może dojść do tragedii

Projekt jest godny pochwały, gdyż dodatkowe badania mogą w znacznym stopniu pomóc ludzkości. Nie zmienia to jednak faktu, że Chińczycy notorycznie dopuszczają się poważnych niedopatrzeń. Pozostałości po rakiecie Long March 5B już niedługo spadną na Ziemię, lecz nie wiadomo, gdzie dokładnie. Taka niekontrolowana sytuacja jest niesamowicie niebezpieczna i może narobić wielu szkód.

Nie jest to pierwszy raz, gdy takie coś zdarzyło się Chińczykom. W maju 2020 naukowcy potępiali ich za dokładnie takie samo działanie. Świat nauki uważa to za niedopuszczalne, gdyż istnieją już technologie, które potrafią ułatwić kontrolowany powrót boosterów na Ziemię.

Części Long March 5B wrócą na Ziemię, lecz nie wiadomo dokładnie kiedy ani gdzie. Eksperci przewidują, że nastąpi to na początku przyszłego tygodnia. Trzeba się liczyć z tym, że może dojść do tragedii.

 
 

Źródło: https:

Samsung odważnie. Rynek w odwrocie, ale to ich nie powstrzymuje

Dodano: 22.07.2022 10:40 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Samsung przenosi swoje fabryki do Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że nie chodzi o jeden kompleks. Inwestycję można liczyć w setkach miliardów złotych.

Globalna sprzedaż smartfonów spada, rynek jest w odwrocie, a producentom zalegają urządzenia z magazynach. Co robi Samsung? Buduje jeszcze więcej fabryk. Południowokoreański producent bardzo optymistycznie patrzy w przyszłość. 

Samsung przenosi fabryki do Teksasu

Nie jest tajemnicą, że Samsung powoli przenosi produkcję komponentów do swoich smartfonów do Stanów Zjednoczonych. Już teraz pełną parą trwają prace nad powstaniem fabryki układów scalonych w Austin w Teksasie. Eksperci oszacowali, że inwestycja będzie kosztowała Samsunga około 17 miliardów dolarów (około 80 miliardów złotych).

To najprawdopodobniej nie jest ostatnie słowo Samsunga, gdyż gigant technologiczny chce tam wybudować kolejnych 11 fabryk. Koszt inwestycji zależy w dużej mierze od tego, jakie ulgi podatkowe uda im się uzyskać, lecz producent elektroniki jest w stanie wydać nawet 192 miliardy dolarów (900 miliardów złotych).

Na razie władze Teksasu bardzo pozytywnie odnoszą się do działań Samsunga. Nic dziwnego, gdyż może to być największa inwestycja w historii tego stanu. Samsung planuje zatrudnić do swoich fabryk łącznie około 10 tysięcy pracowników.

 
 

Źródło: https:

"Dramatyczna" komunikacja FC Barcelony po przyjściu Roberta Lewandowskiego

Dodano: 21.07.2022 21:05 | 59 odsłon | 0 komentarzy


Eksperci są zgodni: komunikacja piłkarskiego klubu FC Barcelona w mediach społecznościowych po transferze Roberta Lewandowskiego mocno kuleje. - Czuć ekscytację Barcelony, chcą się tym chwalić, ale za bardzo tego nie potrafią. Do wszystkiego potrzebni są profesjonaliści, strategia, podstawowa kreatywność i umiejętność obsługi sprzętu - ocenia Marcin Bratkowski z Arskom Sport Brokers.

Źródło: https:

Polska policja na celowniku rosyjskich cyberprzestępców

Dodano: 18.07.2022 8:58 | 64 odsłon | 0 komentarzy


Strony internetowe kilku wojewódzkich komend policji zostały zaatakowane przez rosyjskich hakerów. To ataki DDoS, których celem jest zablokowanie serwerów ofiary. Eksperci ostrzegają, że ataków może być więcej, a celem kradzież danych osobowych obywateli.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone