wtorek, 21 marca 2023 r.  Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
Wiadomości z tagiem Electronic  RSS
Marcin Garbarczyk awansował w Samsung Electronic Polska

Dodano: 08.03.2023 20:38 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Marcin Garbarczyk, dotychczasowy szef dywizji Mobile w Polsce objął funkcję vice president head of Mobile Experience w Samsung Electronics Polska.

Źródło: https:

Apex Legends - firma Electronic Arts z dnia na dzień zwalnia dużą grupę testerów gry. Bez pracy ponad 200 osób

Dodano: 01.03.2023 11:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zawód testera gier komputerowych nie należy do najłatwiejszych. To właśnie takie osoby są zawsze na pierwszej linii frontu i bardzo często zrzuca się na nich odpowiedzialność za ostateczny stan gry. Jest to jednocześnie profesja bardzo niedoceniania zarówno przez graczy, jak i osoby odpowiedzialne za zarządzanie projektami. Electronic Arts właśnie zwolniło większość testerów odpowiedzialnych za grę Apex Legends. Z pracą miało pożegnać się ponad 200 osób.

Źródło: https:

Electronic Arts pyta, czy chcemy Remake Dead Space 2 i 3

Dodano: 26.02.2023 10:06 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Electronic Arts pyta, czy chcemy Remake Dead Space 2 i 3

Electronic Arts chce wiedzieć, czy gracze są zainteresowani remake'ami Dead Space 2 oraz Dead Space 3. Odpowiedź wydaje się oczywista.

Miesiąc temu (27 stycznia) zadebiutowała gra Dead Space Remake. To stworzona od zera, nowa wersja klasyka z 2008 roku. Produkcja została ciepło przyjęta, więc nic dziwnego, że Electronic Arts myśli o wydaniu w ten sposób dwóch kolejnych części, bo Dead Space to przecież trylogia.

Chcecie Dead Space 2/3 Remake?

Electronic Arts wysłało ankietę do niektórych graczy, w której pyta między innymi o zainteresowanie Dead Space 2 Remake oraz Dead Space 3 Remake. Biorąc pod uwagę popularność pierwszej, dopiero co wydanej części, takie pytanie wydaje się jedynie kurtuazją ze strony Elektroników. Myślę, że kwestia ta została już dawno rozstrzygnięta.

Nie ma co się oszukiwać, remake kolejnych dwóch części Dead Space to kwestia praktycznie pewna. Dziwne byłoby wydane w ten sposób tylko jeden odsłony z całej trylogii. Otwartym pozostaje pytanie — kiedy to nastąpi? Stawiałbym, że w EA już trwają wstępne prace nad kolejnymi częściami, ale ewentualne ukończenie gier to raczej kwestia lat. Osobiście z chęcią zobaczyłbym też Dead Space 4, bo przecież nie powiedziane, że historia Isaaca została zamknięta.

 
 

Źródło: https:

PlayStation Plus w marcu. Sony ujawniło darmowe gry

Dodano: 24.02.2023 8:13 | 30 odsłon | 0 komentarzy


PlayStation Plus w marcu. Sony ujawniło darmowe gry

W trakcie PlayStation State od Play Sony ujawniło, jakie darmowe gry w marcu otrzymają użytkownicy PS Plus.

Co miesiąc użytkownicy PlayStation Plus, nawet w najniższym wariancie Essential, otrzymują od 3 do 4 darmowych gier. Mogą je dodać do swojego konta i będą mieli do nich dostęp, dopóki dopóty opłacają abonament. Sony zawsze zdradza listę pod koniec miesiąca. Tym razem marcowe zestawienie poznaliśmy przy okazji wczorajszego State of Play.

Darmowe gry w PlayStation Plus na marzec

Abonenci PlayStation Plus w marcu otrzymają za darmo (nie licząc samego abonamentu) trzy gry. Lista prezentuje się całkiem nieźle, ale zdecydowanie największym hitem jest kultowa strzelanka Electronic Arts. Pełna lista to:

  • Battlefield 2042
  • Minecraft Dungeons
  • CodeVein

Oczywiście największy hit to Battlefield 2042. Gra początkowo miała swoje problemy i nie została przyjęta najlepiej, ale wiele rzeczy poprawiono i dzisiaj to już solidna strzelanka. To propozycja dla osób, które lubią pojedynki na większych, bardziej otwartych przestrzeniach niż w Call of Duty.

PS Plus marzec 2023

Druga produkcja to Minecraft Dungeons. To po prostu gra hack'n'slash w świecie Minecrafta. Całkiem solidna i powinna spodobać się zarówno młodszych, jak i starszym graczom. Ostatnia pozycja na liście to CodeVein, czyli gra z 2019 roku. Jest to RPG akcji z wymagającym i efektownym systemem walki. Bardzo przyjemna produkcja.

Źródło: https:

Microsoft podejmie ostatnią próbę w sprawie Activision Blizzard

Dodano: 18.02.2023 8:15 | 31 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft podejmie ostatnią próbę w sprawie Activision Blizzard

Microsoft podejmie ostatnią próbę przekonania urzędników Uni Europejskiej w sprawie przejęcia Activision Blizzard.

Transakcja, w ramach której Microsoft ma przejąć Activision Blizzard, wydaje się coraz mniej prawdopodobna. Największą przeszkodą jest na ten moment Federalna Komisja Handlu Stanów Zjednoczonych, i firma z Redmond podejmie ostatnią próbę, aby ich przekonać.

Microsoft będzie rozmawiał z UE

Microsoft 21 lutego ma spotkać się z przedstawicielami Unii Europejskiej, aby przekonać ich do zaakceptowania przejęcia Activision Blizzard. W tym celu firma z Redmond ma złożyć liczne obietnice, w tym dalsze wydawanie serii Call of Duty na innych platformach, a także udostępnianie niektórych swoich gier w innych usługach subskrypcyjnych w tym samym czasie, co w Xbox Game Pass.

Czy to przekona urzędników? Nie można mieć co do tego pewności. W przesłuchaniu mają wziąć udział przedstawiciele innych firm, w tym między innymi Sony, NVIDII, Electronic Arts oraz Valve. Nie od dzisiaj wiadomo, że w większości są one przeciwne przejęciu. Największym przeciwnikiem transakcji są oczywiście Japończycy, do których należy marka PlayStation. Jeśli nie uda się przekonać europejskich urzędników, to zapewne i tutaj sprawa trafi do sądu.

Podobne problemy Microsoft ma w Wielkiej Brytanii, gdzie urzędnicy zaproponowali kilka rozwiązań, dzięki którym transakcja mogłaby zostać zaakceptowana. Jedna z propozycji dotyczy zbycia części działalności Activision, co prawdopodobnie nie wchodzi w grę, przynajmniej z perspektywy firmy z Redmond. Właśnie dlatego przejęcie Activison Blizzard wydaje się coraz mniej prawdopodobne.

 

Źródło: https:

Bajońskie sumy. Tyle EA płaci za prawa do Premier League

Dodano: 13.02.2023 14:12 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Wyciekła informacja o tym, ile Electronic Arts płaci za licencje drużyn z jednej z najmocniejszych lig świata. Nie jest to mała kwota.

Nie jest żadną tajemnicą, że w przypadku gier sportowych o sukcesie nie zawsze decyduje grafika, płynność rozgrywki, czy zastosowane mechaniki. Często najważniejszym aspektem jest obecność znanych i lubianych nazwisk oraz popularnych klubów sportowych. To właśnie licencje sprawiły, że FIFA wygryzła Pro Evolution Soccer, a Madden zyskał przewagę nad NFL 2K.

EA płaci krocie za licencje

Nie powinno zatem nikogo dziwić, że licencje do gier sportowych kosztują krocie. Redakcja Sky Sports dotarła do informacji o tym, ile Electronic Arts zapłaci za przedłużenie licencji drużyn z Premier League, czyli najwyższych rozgrywek piłkarskich w Anglii i zarazem jednej z najmocniejszych lig świata. Mowa tu o horrendalnej kwocie 588 milionów dolarów za prawa do licencji 20 klubów.

Kwota to robi wrażenie, a trzeba sobie zdać sprawę z tego, że Premier League nie jest jedyną ligą, występującą w serii gier sportowych FIFA. Choć z pewnością najdroższą.

 
 

Źródło: https:

Ubisoft zamyka polski oddział. Co dalej z grami?

Dodano: 03.02.2023 8:08 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Ubisoft wycofuje się z Polski i zamyka swój oddział

Polski oddziały firmy Ubisoft przestanie istnieć. Francuzi podjęli decyzję o wycofaniu się z naszego kraju.

Oddział Ubisoft Polska prawdopodobnie przestanie istnieć. Taką decyzję podjęła francuska firma, która w ten sposób szuka oszczędności. Informację jako pierwszy podał na Twitterze Marcin Kosman z Better.Gaming Agency, a później potwierdził u swoich źródeł serwis .

Ubisoft Polska przestanie istnieć

Chociaż wycofanie się Ubisoftu z polskiego rynku jest wiadomością smutną, to z perspektywy graczy niewiele zmieni. Gry francuskiego wydawcy nadal będą dostępne w naszym kraju. Po prostu firma szuka oszczędności i nie zamierza utrzymywać osobnego oddziału. Obowiązki prawdopodobnie przejmie zewnętrzna agencja.

Taka decyzja Ubisoftu nie powinna dziwić. Firma przeżywa duży kryzys. W zeszłym roku praktycznie nie wydała żadnej dużej gry. Kilka projektów zostało anulowanych, a inne zaliczyły spore opóźnienia. Podobno Ubisoft nawet wystawił się na sprzedaż, ale . Marka zanotowała też dużą stratę na giełdzie, gdzie akcje spadły z poziomu prawie 28 euro do niecałych 21 euro.

 
 

Źródło: https:

Electronic Arts uśmierca projekt z uniwersum Titanfall oraz gry Apex Legends Mobile i Battlefield Mobile

Dodano: 02.02.2023 18:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Po opóźnieniu premiery gry Star Wars: Jedi Survivor, kolejne interesujące wieści napływają z obozu EA. Okazuje się, że amerykańska firma skasowała interesujący projekt osadzony w uniwersum Titanfall. Gra miała być kontynuacją poprzedniej odsłony serii i skupiać się na rozgrywce dla pojedynczego gracza. Wstrzymany został także rozwój mobilnych odsłon znanych marek należących do EA - Apex Legends Mobile i Battlefield Mobile.

Źródło: https:

The Sims 5 - gra pozwoli na stworzenie naprawdę unikatowych domów i w pełni wykorzysta osiągnięcia techniki

Dodano: 01.02.2023 17:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


To już niemal 3 miesiące, jak Electronic Arts zapowiedziało swój nowy projekt - Project Rene, który to w chwilę później okazał się być niczym innym jak nową odsłoną "Simsów". Nie ma się co jednak łudzić - do premiery The Sims 5 jest jeszcze zapewne sporo czasu, jednak wygląda na to, że deweloper planuje na bieżąco donosić fanom gry o postępach. Wszystko to w ramach serii "Behind The Sims". Co też pokazano w ostatnim odcinku tejże serii?

Źródło: https:

EA opóźnia premierę Star Wars: Jedi Survivor

Dodano: 01.02.2023 7:43 | 37 odsłon | 0 komentarzy


EA opóźnia premierę Star Wars: Jedi Survivor

Electronic Arts i Respawn Entertainment opóźniają premierę gry Star Wars: Jedi Survivor. Produkcja potrzebuje dodatkowego czasu na ostatnie szlify.

Star Wars: Jedi Survivor to jedna z tych gier, na którą w tym roku czekam szczególnie. W pierwszej odsłonie bawiłem się wyśmienicie i mam nadzieję, że kontynuacja zapewni mi to samo, tylko więcej i lepiej. Niestety, na premierę poczekamy trochę dłużej, bo ta została właśnie opóźniona.

Star Wars Jedi Survivor zadebiutuje później

Electronic Arts oraz Respawn Entertainment poinformowały o opóźnieniu premiery Star Wars Jedi Survivor. Gra pierwotnie miała zadebiutować 17 marca. Nowa data na szczęście nie jest dużo bardziej odległa, bo została wyznaczona na 28 kwietnia. Z opublikowanego komunikatu dowiadujemy się, że gra jest już gotowa, ale ten nieco ponad miesiąc twórcy chcą przeznaczyć na dodatkowe szlify i poprawki.

Jedi: Survivor jest bezpośrednią odpowiedzią na opinie naszej społeczności, oferując rozległe miejsca do eksploracji, rozwiniętą walkę i eksplorację oraz oczywiście kontynuację historii Cala i BD. Stworzenie tej gry naprawdę uczyniło nas lepszym zespołem i daliśmy z siebie wszystko na każdym poziomie, aby uczynić z niej sequel Gwiezdnych Wojen, którego nasi fani oczekują od Respawn i Lucasfilm Games.

- czytamy w opublikowanej wiadomości do fanów.

Pamiętajcie, że Star Wars Jedi Survivor jest jedną z pierwszych gier, która ominie konsole poprzedniej generacji. Produkcja trafi tylko na PlayStation 5, Xbox Series X/S oraz PC-ty. Nowa data premiery to 28 kwietnia 2023 roku.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2023 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone