czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Electronics  RSS
Ten telewizor kosztuje niemal 1,5 miliona złotych

Dodano: 05.10.2022 17:41 | 12 odsłon | 0 komentarzy


LG telewizor za półtora miliona złotych

LG wprowadza na rynek 136-calowy telewizor 4K microLED z procesorem wideo Alpha 9 i systemem webOS. Cena? Niemal półtora miliona złotych, po przeliczeniu na naszą walutę.

LG ściga się z Samsungiem na ceny telewizorów. Ten drugi ma w swojej ofercie 110-calowy model microLED, kosztujący 155 tys. dolarów (prawie 750 tys. zł). LG nie chciało być gorsze i wprowadziło na rynek telewizor microLED o przekątnej aż 136 cali. Cena? "Jedyne" 299 tys. dolarów (1,45 mln zł). Koreańscy producenci widzą potencjał w takich ultraluksusowych telewizorach.

 
 

Dzięki przełomowej wydajności 136-calowy LG Magnit 4K jest luksusowym wyświetlaczem mieszkalnym, oferującym widzom najnowocześniejsze kolory, wyrazistość i kontrast, jakie zapewnia technologia microLED, w połączeniu z procesorem Alpha 9 AI, przeznaczonym do wyświetlania filmów, programów telewizyjnych lub fragmentów sztuki cyfrowej optymalnie. Dzisiejsi, wymagający właściciele domów oczekują coraz wyższego poziomu zaawansowania technologicznego, a 136-calowy LG Magnit 4K zapewnia gwiezdny obraz i ekskluzywność, której nie można powielić w sklepach detalicznych.

– powiedział Michael Kosla, wiceprezes LG Electronics USA

Wyświetlacz w LG Magnit 4K zapewnia szczytową jasność na poziomie 2000 nitów, więc niestraszne mu są żadne warunki pracy. Jednocześnie technologia microLED sprawia, ze możemy tu liczyć na głęboką czerń, wysoki kontrast oraz tryb HDR. LG zachwala również lata żywotności, niesamowite kąty widzenia i doskonałą gamę kolorów. Obraz może być odświeżany z częstotliwością do 120 Hz.

Magnit to również procesor Alpha 9, cztery porty HDMI, platforma webOS z aplikacjami do strumieniowego przesyłania wideo czy wsparcie dla Apple AirPlay 2.

Telewizor LG ma być sprzedawany przez specjalnie certyfikowanych partnerów, w tym sklepy Bang Olufsen. Będą one oferować to urządzenie w zestawie z wysokiej klasy głośnikami Beolab 90.

W połączeniu z Beolab 90, LG Magnit zapewnia jedno z najbardziej niesamowitych wrażeń kina domowego, jakie kiedykolwiek można było sobie wyobrazić.

– dodał Michael Kosla

 
 

Źródło: https:

Rosja przemielona. Można gasić światło

Dodano: 16.09.2022 22:21 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Rosja przemielona. Nie wyprodukuje już nic sensownego

Departament Skarbu USA rozszerzył czarną listę podmiotów gospodarczych o cały szereg rosyjskich deweloperów i producentów mikroelektroniki. Efektywnie oznacza to izolację taką, z jaką od dłuższego czasu mierzą się m.in. Huawei i ZTE.

Biuro ds. Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA (OFAC) od lat prowadzi tzw. listę SDN, czyli zbiór osób i podmiotów, powiązanych z szeroko pojmowaną nielegalną aktywnością. Może być to m.in. handel bronią czy finansowanie terroryzmu, ale chociażby też łamanie praw człowieka. Co zaś wiąże się z obecnością na rzeczonej liście, to przede wszystkim całkowity zakaz współpracy z Amerykanami, w tym z firmami wykorzystującymi amerykańską własność intelektualną.

Tymczasem, jak oficjalnie podano, na wątpliwą nobilitację znalezienia się na liście SDN zasłużyła sobie właśnie rosyjska branża hi-tech, a konkretniej ponad trzy tuziny deweloperów i producentów mikroprocesorów. Wszystkie te jednostki zostają tym samym odcięte od zachodnich partnerów, i to nawet jeśli dotąd współpracowały z nimi tylko w sposób niebezpośredni.

R.I.P. rosyjskie procesory

Wśród wyszczególnionych znaleźli się właściwie wszyscy, którzy mają choćby minimalny związek z rosyjskim przemysłem wysokiej technologii, w tym Bajkał Electronics oraz MCST, odpowiedzialne kolejno za procesory Bajkał oraz Elbrus. Nie zapomniano jednocześnie o źródłach ich finansowania, takich jak Grupa Angstrem, czy producentach wykonawczych, jak spółka Crocus Nanoelectronics.

Co to oznacza w praktyce? - zapytacie. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że właśnie na naszych oczach odbywa się pogrzeb rosyjskiej technologii. Tamtejsze firmy nie otrzymają bowiem niczego, co choćby w najmniejszym stopniu ociera się o USA, a jednym z najbardziej znamiennych przykładów jest tu możliwość wytwarzania chipów w zakładach znajdujących się poza Federacją Rosyjską. Powód jest prosty: Amerykanie posiadają dużą część praw patentowych do najnowszych procesów fotolitograficznych.

Kwestia sankcji wtórnych

Tajwańskie TSMC, lider w dziedzinie układów krzemowych, co prawda już wcześniej podziękowało rosyjskim kontrahentom, ale teraz mają oni dodatkowy problem. Brzmi on: sankcje wtórne.

Jeśli jakiekolwiek przedsiębiorstwo czy państwo zechciałoby figurować jako pośrednik, to musi liczyć się z ostrą reakcją Stanów Zjednoczonych. Podobnie m.in. w przypadku licencji na model programowy Arm, obecnie wciąż zarządzanej przez Brytyjczyków, choć liberalnej na tyle, że istnieje szansa na jej pozyskanie z innych niż macierzyste źródeł.

Co ciekawe, bomba z Departamentu Skarbu USA spada tuż po tym, jak Kreml ogłosił potrojenie wolumenu wytwarzanych półprzewodników do roku 2024, na co przeznaczono 5 mld rubli z budżetu państwa. Ten plan już wówczas wydawał się mocno życzeniowy, ale teraz, gdy znika zagraniczne wsparcie, staje się wręcz nierealny. Jedyną nadzieją pozostają Chiny, ale to z kolei oznaczałoby szerszy konflikt.

Źródło: https:

Oppo K10x tuż za rogiem. Co zobaczymy?

Dodano: 15.09.2022 5:42 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Oppo K10x już niedługo

Już jutro oficjalnie zadebiutuje smartfon Oppo K10x. Czego dokładnie spodziewać się po nowym smartfonie chińskiej marki? Na przykład uderzającego podobieństwa do Realme 9 Pro.

Marki należące do BBK Electronics ostatnio prezentują całą masę nowych smartfonów. Są to urządzenia ze wszystkich półek cenowych. Teraz nadszedł czas na Oppo K10x. Nowy telefon oficjalnie pojawi się już jutro. Będzie przy okazji to efekt znanego w tej rodzinie inspirowania się sobą nawzajem. Tym razem muzą projektantów był Realme 9 Pro.

Oppo K10x już jutro. TENAA zdradza specyfikację

Dokładnie taki sam będzie wyświetlacz. W tym przypadku możemy się spodziewać ekranu LCD o przekątnej 6,59 cala. Potrójny aparat główny będzie miał sensory 64 Mpix + 8 Mpix + 2 Mpix. Tak samo z przodu zobaczymy pojedynczy sensor 16 Mpix. Akumulator będzie również miał pojemność 5000 mAh, jednak tu będzie pewna różnica. Szybkie ładowanie będzie miało 67 W, a nie 33 W. Nie zabraknie na szczęście jacka 3,5 mm.

Już jutro powinniśmy poznać inne szczegóły dotyczące nowego telefonu, takie jak cena. Dotychczasowe informacje o specyfikacji są pewne - pochodzą ze strony internetowej agencji TENAA. Nie wiemy pod jaką nazwą model pojawi się poza Chinami.

 
 

Źródło: https:

Promocja LG i Google. Stadia Pro na telewizorach LG na trzy miesiące

Dodano: 07.08.2022 19:02 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Dzięki współpracy z Google Stadia firma LG Electronics oferuje 3-miesięczny dostęp do platformy Stadia Pro zarówno nowym, jak i dotychczasowym użytkownikom telewizorów LG Smart TV. Promocja jest ograniczona i dostępna dla nowych subskrybentów Stadia Pro.

Źródło: https:

Intel do 2024 roku chce mieć komputery z WiFi 7

Dodano: 05.08.2022 10:10 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Intel do 2024 roku chce mieć komputery z WiFi 7

Intel do 2024 roku chce wprowadzić komputery z WiFi 7. Firma obiecuje nie tylko szybsze, ale także stabilniejsze połączenie bezprzewodowe.

WiFi 7 to nowy standard łączności bezprzewodowej, znany także jako 802.11be. Zaoferuje dwa razy większą prędkość od WiFi 6 i 6E. Eksperci z IEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) przewidują, że pierwsze komputery, które będą zgodne z nowy wersją WiFi, zadebiutują w 2024 roku. W ten plan wpisuje się także Intel, który właśnie zdradził swoje plany.

Intel już pracuje nad WiFi 7

WiFi 7 zaoferuje maksymalną prędkość aż 5,8 Gbps. Ale to nie jedyna zmiana. Oprócz tego nowy standard porzuci pasma 2,4 oraz 5 GHz na rzecz nowego 6 GHz. Poza tym, oprócz standardowych przepustowości 20, 40, 80 i 160 MHz wykorzysta również 320 MHz. Do tego dochodzi też modulacja 4096 QAM. To wszystko ma się przełożyć nie tylko na stabilniejsze połączenie, ale także zupełnie nowe możliwości.

WiFi 7

Intel przewiduje, że pierwsze komputery stacjonarne i laptopy z WiFi 7 trafią na rynek w 2024 roku, ale prawdziwa ekspansja nowego standardu nastąpi dopiero w 2025.

 
 

Źródło: https:

Xiaomi, Oppo i Vivo na dywaniku. Indie oskarżają o grube oszustwa podatkowe

Dodano: 04.08.2022 3:18 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Vivo, Oppo i Xiaomi oszukiwały na podatkach

Vivo, Oppo i Xiaomi oszukiwali na podatkach? Dokładnie tak mówią władze Indii. Producenci mieli zarobić na tym miliardy.

Oppo i Vivo to dwaj bracia. Obie marki są własnością BBK Electronics mają prawie taką samą sprzedaż i często inspirują się nawzajem. Jednocześnie są widoczne różnice: Vivo skupia się na Azji tak bardzo, że nawet nie udaje, że Europa jest równie wiele wartym rynkiem. Oppo dla odmiany o wiele chętniej prezentuje swój sprzęt w naszym regionie świata. Dlatego też Oppo w Europie idzie o wiele lepiej niż Vivo.

Xiaomi, Vivo i Oppo unikały podatków. Tak mówią Indie

Okazuje się, że dwóch braci może łączyć też jeszcze jedna sprawa. Wcale nie jest ona powodem do dumy. Obie marki borykają się teraz z dość ciężkim oskarżeniem. Indie uważają, że obie marki oszukiwały i unikały opodatkowania. 

Indie domagają się od Oppo 44 miliardów rupii. To około 2,5 miliarda złotych. Vivo okazał się bardziej ostrożny nie tylko w kwestii ekspansji zagranicznej. Indie oskarżają Vivo o oszustwa podatkowe dokładnie o połowę mniejsze. Tutaj mówimy bowiem o 22 miliardach rupii. W przeciągu 5 lat miało to pozwolić Vivo na wytransferowanie z Indii równowartości 37 miliardów złotych. To prawie połowa przychodu Vivo.

Podobnie miał robić władca indyjskiego rynku smartfonów, czyli Xiaomi. Minister finansów Indii Nirmala Sitharaman potwierdził bowiem, że władze prowadzą śledztwo w sprawie unikania podatków także przez tego producenta.

 
 

Źródło: https:

Samsung kłamał w reklamach? Tak uważa sąd w Australii

Dodano: 28.07.2022 21:25 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Samsung wodoodporność reklamy kara Australia

Samsung został ukarany w Australii grzywną w wysokości 14 milionów dolarów australijskich. Chodzi o wprowadzające w błąd reklamy wodoodpornych smartfonów, które w rzeczywistości takie nie były.

Australijski sąd nałożył na Samsunga grzywną w wysokości 14 mln dolarów australijskich (9,8 mln USD). Lokalny oddział koreańskiego producenta przyznał się do wizy i zaakceptował karę. O co poszło? O reklamy, które wprowadzały w błąd użytkowników niektórych smartfonów marki Samsung. Chodzi o siedem modeli wprowadzonych na rynek w 2016 i 2017 roku:

  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • ,
  • .

 
 

Samsung Electronics Australia ma 30 dni na zapłacenie grzywny, musi też zapłacić 200 tys. dolarów australijskich (140 tys. USD) na pokrycie kosztów Australijskiej Komisji ds. Konkurencji i Konsumentów. To organ nadzoru konsumenckiego, który wszczął dochodzenie w sprawie "wodoodpornych" smartfonów cztery lata temu.

Woda mogła je uszkodzić

Wprowadzające w błąd reklamy promowały wodoodporność smartfonów marki Samsung i możliwość ich używania w basenach lub w morzu. Jak się jednak okazało, próba ładowania smartfonów w czasie, gdy port ładowania był mokry, mogło prowadzić do jego uszkodzenia. Samsung poinformował, że problem dotyczy tylko wymienionych powyżej modeli i nie pojawia się w przypadku obecnych telefonów tego producenta.

Samsung sprzedał w Australii 3,1 miliona smartfonów, w których występował problem z nie do końca skuteczną wodoodpornością. Sąd nie był jednak w stanie ustalić, u ilu klientów wystąpiła usterka portów ładowania podczas korzystania z nich, gdy były mokre. Część z nich mogła liczyć na darmową wymianę tego elementu w serwisie Samsunga, inni musieli za to zapłacić od 180 do 245 dolarów australijskich (126 - 171 USD).

Dochodzenie obejmowało pierwotnie ponad 600 reklam i 15 modeli smartfonów Galaxy. Samsung poinformował, że współpracował z komisją dochodzeniową.

Samsung dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim naszym klientom jak najlepsze wrażenia i żałujemy, że niewielka liczba naszych użytkowników Galaxy doświadczyła problemu z urządzeniem związanego z tą sprawą.

– napisał Samsung w oświadczeniu

Nie uważam, że Samsung Australia zasługuje na uznanie za swoją współpracę.

– powiedział sędzia Murphy z australijskiego sądu

 
 

 

Źródło: https:

Samsung ma się czym chwalić – wyniki za 2Q2022

Dodano: 28.07.2022 17:23 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Samsung wyniki 2Q2022 udany kwartał

Samsung Electronics opublikował wyniki finansowe osiągnięte w drugim kwartale 2022 roku. Pod względem przychodów i zysku operacyjnego był to najlepszy drugi kwartał koreańskiej firmy od 2018 roku.

W miesiącach kwiecień, maj i czerwiec 2022 roku Samsung Electronics osiągnął łączny przychód w wysokości 77,2 bln wonów (278 mld zł). To rekordowy wynik drugiego kwartału, o 21% wyższy niż rok wcześniej. Zysk operacyjny Koreańczyków osiągnął 14,1 bln wonów (50,8 mld zł), o 12% więcej niż w 2Q2021. Szczególnie zadowolony Samsung powinien być z działu Device Solutions (półprzewodniki), który zaliczył swój najlepszy kwartał w historii. Dział ten wypracował przychód w wysokości 28,5 bln wonów (prawie 103 mld zł) oraz zysk operacyjny w wysokości 9,98 bln wonów (36,0 mld zł).

 
 

Smartfony premium sprzedają się bardzo dobrze

Działy Mobile eXperience (odpowiada za produkcję smartfonów) oraz Networks odnotowały w drugim kwartale tego roku przychód w wysokości 29,34 bln wonów (105,8 mld zł), o 29% wyższy niż rok wcześniej. Wzrost był napędzany sprzedażą modeli premium. Jednak w ujęciu kwartalnym firma zanotowała tu spadek o 9,9%. Wypracowany w kwartale zysk operacyjny osiągnął 2,62 bln wonów (9,45 mld zł). To wzrost o 18,9% rok do roku i spadek o 31,4% kwartał do kwartału.

Samsung poinformował, że spadek rentowności w stosunku do poprzedniego kwartału wynikał między innymi z rosnących kosztów komponentów i logistyki, a także negatywnych skutków ruchów walutowych. Firma twierdzi, że problemy z dostawami z pierwszego kwartału zostały w większości rozwiązane w drugim kwartale, a Samsung zapewnił sobie wzrost przychodów rok do roku dzięki solidnej sprzedaży flagowych modeli, takich jak seria Galaxy S22 i seria Galaxy Tab S8.

W przyszłym miesiącu Samsung pokaże nowe smartfony premium, czyli składane model Galaxy Z Fold4 i Galaxy Flip4. Mają one zaoferować użytkownikom lepsze wrażenia, co może pomóc producentowi w utrzymaniu wyników z minionego kwartału w następnym trzymiesięcznym okresie. Czekamy również na nowe zegarki z serii Galaxy Watch5.

Pozostałe działy Sasmunga

Samsung Display odnotował przychód w wysokości 7,71 bln wonów (27,8 mld zł) oraz zysk operacyjny w wysokości 1,06 bln wonów (3,82 mld zł). Koreańczycy poprawili zyski z wyświetlaczy mobilnych, jednocześnie odnotowując straty ze sprzedaży dużych paneli LCD.

Działy Visual Display i Digital Appliances wypracowały w 2Q2022 przychód w wysokości 14,83 bln wonów (53,5 mld zł) oraz zysk operacyjny w wysokości 0,36 bln wonów (1,3 mld zł). Popyt na telewizory zmniejszył się zarówno w ujęciu rocznym, jak i kwartalnym. Samsung zdołał jednak utrzymać pozycję lidera na rynku telewizorów premium dzięki zwiększonej sprzedaży modeli Neo QLED oraz Lifestyle.

 
 

Źródło: https:

Samsung Electronics chwali się wynikami za ostatni kwartał

Dodano: 08.07.2022 2:23 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Samsung przedstawia wyniki kwartalne

Samsung Electronics przedstawił swoje wyniki kwartalne. Jest lepiej niż przed rokiem, ale słabiej niż w pierwszym kwartale 2022.

Ostatnio informowaliśmy, ze koreańska agencja Yonhap ujawniła nieoficjalne jeszcze wyniki finansowe Samsunga. Dowiedzieliśmy się wtedy, że Samsung sprzedaje mniej telefonów, mniej artykułów AGD i mniej wyświetlaczy. Udało się jednak zanotować zyski dzięki dużym zyskom w segmencie układów. Tutaj Samsung dużo zawdzięcza dużemu zamówieniu Qualcommu na flagowe układy Snapdragon 8 Gen 1.

Samsung prezentuje wstępne wyniki

Niestety dokładny rozkład wyników finansowych Samsung Electronics ogłosi dopiero pod koniec lipca. Dzisiaj poznaliśmy jednak najważniejsze ogólne wyniki tej części czebolu. 

Samsung w drugim kwartale 2022 zanotował przychody w wysokości 77 bilionów wonów. To około 277 miliardów złotych. Zyski koreańskiej firmy wyniosły natomiast 14 bilionów wonów. To około 59,6 miliarda złotych. To dużo lepiej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Dokładnie o 22% w przypadku przychodów i o 12% w przypadku zysków. To jednak słabsze wyniki niż w pierwszym kwartale 2022.

Nadchodzące miesiące wcale nie będą łatwe, jednak Samsung planuje umocnić swoją pozycję jako producent układów mobilnych i sprzedawca flagowych smartfonów.

 
 

Źródło: https:

OnePlus chce mieć swoje Poco. Wydzieli linię Nord

Dodano: 07.07.2022 4:06 | 26 odsłon | 0 komentarzy


OnePlus wydzieli markę Nord

OnePlus znowu będzie taki jak kiedyś? Marka planuje wydzielić linię Nord jako markę osobną, ale zależną.

Linia Nord była momentem przełomowym dla OnePlusa. Przede wszystkim zmieniła markę z producenta limitowanych edycji tańszych flagowców w markę tradycyjną. Była ona też ostatnim dziełem Carla Peia w OnePlusie. Teraz Pei rozwija swoją firmę Nothing.

OnePlus znowu zacznie robić tylko flagowce. Oficjalnie przynajmniej

OnePlus Nord to teraz szeroki wachlarz różnych budżetowców i średniopółkowców. Najnowsze doniesienia z Chin mówią, że OnePlus planuje wydzielić linię Nord jako markę zależną. W ten sposób OnePlus doczeka się własnego Poco. Różnica będzie jednak większa niż w przypadku Xiaomi i Poco. W ten bowiem sposób OnePlus znowu będzie oficjalnie wydawał tylko flagowce.

Co z telefonami Nord? Będzie je co prawda projektował wydzielony zespół, ale na telefonach nie zniknie nawiązanie do OnePlusa. Pojawi się np. from OnePlus. Tak jak Apple'owskie desgnated in California.

Swoją drogą, sprawi to, że sytuacja w rodzinie BBK Electronics stanie się naprawdę skomplikowana. Ten sam właściciel będzie miał Vivo, Oppo, Realme, OnePlusa i Norda. Wszystkie marki poza Vivo koordynowane będą przez OPlus, a OnePlus jest w dużej mierze zależny od Oppo (bardziej niż Realme). Do tego Nord jako własność OnePlusa. Proste i przyjemne, prawda?

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone