czwartek, 23 listopada 2017 r.  Imieniny: Adeli, Felicyty, Klemensa
Wiadomości z tagiem Europejska  RSS
Trybunał Europejski może orzec usuwanie z sieci informacji o poglądach politycznych i karalności, Google protestuje

Dodano: 17.11.2017 20:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Trybunał Sprawiedliwości UE ma rozstrzygnąć czy w ramach prawa do bycia zapomnianym z wyszukiwarki Google powinny zniknąć informacje dotyczące poglądów politycznych konkretnych osób oraz ich karalności. Trybunał podejmie też decyzję o rozszerzeniu prawa do bycia zapomnianym na wszystkie kraje na świecie. Google przestrzega, że interes publiczny w wielu wypadkach wymaga udostępniania danych o poglądach politycznych i karalności, a terytorialne rozszerzenie prawa do bycia zapomnianym będzie narzucaniem zewnętrznej woli konkretnym krajom.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Microsoft wypuścił narzędzie, które pozwoli uporać sie z unijnymi regulacjami

Dodano: 17.11.2017 2:43 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W zeszłym roku Parlament Europejski i Rada UE wydały Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (GDPR), które - mówiąc krótko - zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad ich danymi.

Źródło: www.centrumxp.pl

Prawda i fałsz w internecie

Dodano: 15.11.2017 5:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne na temat fałszywych informacji i dezinformacji w internecie. Powołała również grupę ekspertów wysokiego szczebla reprezentujących środowiska akademickie, platformy internetowe, media informacyjne i organizacje społeczeństwa obywatelskiego.

Źródło: www.telix.pl

Cyberatak - akt wojny (propozycja UE)

Dodano: 01.11.2017 9:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Cyberataki stanowi#x105; coraz wi#x119;ksze zagro#x17C;enie, dlatego te#x17C; Unia Europejska chce, by mo#x17C;na by#x142;o kwalifikowa#x107; je jako akty wojny.

Źródło: www.benchmark.pl

Jak zostać programistą w Europie? Koszty edukacji i zarobki (wideo)

Dodano: 26.10.2017 5:39 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Branża nowych technologii w Europie rośnie w zawrotnym tempie, tworząc każdego roku 120 tys. nowych stanowisk. Komisja Europejska prognozuje, że do 2020 roku zabraknie nawet 800 tys. Programiści to najlepiej wynagradzana grupa pracowników IT, a ci na swoje zarobki nie powinni mieć przecież powodów do narzekania. Nieważne, czy pracujesz w Polsce, krajach UE czy w Stanach - zarobki są wysokie. Gdzie opłaca się zostać programistą?

Źródło: www.telix.pl

Unia Europejska pracuje nad zaostrzeniem przepisów o prywatności w sieci, IAB Polska protestuje. „Szkody dla biznesu i użytkowników”

Dodano: 24.10.2017 20:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Parlament Europejski przegłosował poprawki zbliżające wprowadzenie w krajach UE zaostrzonych przepisów dotyczących ochrony prywatności użytkowników w internecie. Projekt zakłada między innymi znaczne ograniczenie funkcjonowania plików cookies. Branża reklamowa i internetowa alarmuje, że nowe regulacje zmienią na gorsze funkcjonowanie internetowego biznesu i dostęp użytkowników do dobrej jakości treści. - Parlament Europejski chce zmusić internetowych wydawców i dostawców treści do oferowania ich usług za darmo - przestrzega w komunikacie IAB Polska.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl

Unijna reforma prawa autorskiego może naruszyć wolność słowa i prawo do informacji

Dodano: 17.10.2017 10:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy, który zmusiłby serwisy internetowe, które udostępniają i przechowują treści generowane przez użytkowników (takie jak platformy służące do dzielenia się filmami i zdjęciami, a nawet blogi), do wykorzystywania specjalnego oprogramowania filtrującego. Proponowane zmiany mogą doprowadzić do nadmiernego filtrowania i usuwania zamieszczonych treści oraz do stałego monitorowania aktywności użytkowników w sieci. Warunki te naruszałyby wolność słowa, wolność informacji, a także prawo do prywatności.

Źródło: di.com.pl

Szybki internet w każdym zakątku Europy? Miasta i regiony łączą siły.

Dodano: 14.10.2017 14:54 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów zainicjowały dziś wspólną platformę, która ma przyczynić się do tego, by szybkie sieci szerokopasmowe dotarły do wszystkich regionów Europy, w tym także do obszarów wiejskich i słabo zaludnionych, gdzie rozwój jest niedostatecznie stymulowany przez siły rynkowe.

Źródło: feedproxy.google.com

Platforma na rzecz sieci szerokopasmowych - kamień węgielny jednolitego rynku cyfrowego UE

Dodano: 13.10.2017 15:06 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska i Europejski Komitet Regionów (KR) zainicjowały dziś wspólną platformę, która ma przyczynić się do tego, by szybkie sieci szerokopasmowe dotarły do wszystkich regionów Europy, w tym także do obszarów wiejskich i słabo zaludnionych, gdzie rozwój jest niedostatecznie stymulowany przez siły rynkowe.

Źródło: www.telix.pl

Kontrola 6 mln zł dotacji dla Tomasza Sakiewicza na serwis o Puszczy Białowieskiej. „Jestem spokojny o wynik”

Dodano: 05.10.2017 21:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć rozpoczął dochodzenie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska w sprawie niejasności, dotyczących 6 mln zł dotacji dla fundacji „Gazety Polskiej”. Chodzi o dofinansowanie serwisu o Puszczy Białowieskiej. - Niech kontrolują, jestem spokojny o wynik - mówi dla Wirtualnemedia.pl Tomasz Sakiewicz.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone