środa, 19 grudnia 2018 r.  Imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli
Wiadomości z tagiem Europejskiej  RSS
Jedna czwarta firm w Unii Europejskiej korzysta z chmury obliczeniowej, Polska w ogonie zestawienia

Dodano: 17.12.2018 20:38 | 0 odsłon | 0 komentarzy


W 2018 roku ponad 26 proc. firm w Unii Europejskiej zatrudniających przynajmniej 10 pracowników korzystało z usług opartych na chmurze obliczeniowej - wynika z danych Eurostatu. Przodują przedsiębiorstwa ze Skandynawii, Polska zajmuje w zestawieniu trzecie miejsce od końca.

Źródło: https:

Wydawcy prasowi krytykują sprzeciw Google’a wobec dyrektywy o prawie autorskim. „Nadużywa pozycji dominującej”

Dodano: 13.12.2018 21:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Cztery europejskie organizacje wydawców prasy we wspólnym oświadczeniu zaapelowały do władz Unii Europejskiej o przyjęcie w obecnej formie dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym. Google zasugerował, że jeśli to nastąpi, może przestać prezentować w swoich serwisach treści od małych wydawców. - Nie należy się dziwić, że rośnie sprzeciw Google’a wobec tego prawa, bowiem ich model biznesowy opiera się na swobodnym i nieskrępowanym ponownym wykorzystywaniu cennych treści wydawców i innych podmiotów, dyktując im jednocześnie swoje warunki i zasady - oceniają organizacje prasowe.

Źródło: https:

UE zabezpiecza się przed cyberatakami

Dodano: 12.12.2018 23:25 | 3 odsłon | 0 komentarzy


UE tworzy nową agencję ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Jednostka powstanie na bazie istniejącej już Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA). Jej głównym zadaniem będzie koordynowanie działań państw członkowskich w zapobieganiu cyberatakom i reagowaniu na cyberprzestępstwa.

Źródło: di.com.pl

Komisja Europejska zapowiada walkę z fake newsami. W tle wybory do europarlamentu

Dodano: 11.12.2018 20:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Komisja Europejska ogłosiła strategię walki z dezinformacją i fake newsami w internecie. W planach jest między innymi utworzenie system wczesnego ostrzegania o prowadzonych na terenie Unii Europejskiej kampaniach dezinformacyjnych, a także kontrola wprowadzania odpowiednich rozwiązań przez największe platformy internetowe.

Źródło: https:

Niemcy i Francja chcą podatku od reklamy cyfrowej, ma uderzyć w Google i Facebooka

Dodano: 06.12.2018 20:33 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Francja i Niemcy zaproponowały wprowadzenie w Unii Europejskiej podatku w wysokości 3 procent od reklamy cyfrowej. Daninę mają płacić firmy osiągające przychody w tym segmencie, a jej cel to ograniczenie dominacji największych graczy, takich jak Google i Facebook.

Źródło: https:

Roam Like at Home w praktyce

Dodano: 04.12.2018 21:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Od niemal półtora roku wyjeżdżając do państw Unii Europejskiej (UE) i krajów należących do Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA) możemy za darmo korzystać z połączeń głosowych, wiadomości SMS oraz MMS, a także z mobilnego internetu. Stało się tak po wejściu w życie inicjatywy Roam Like At Home (RLAH). Jednak możliwość korzystania bez opłat z tych usług to jedno, a ich jakość, a także dostępność to drugie.

Źródło: https:

W ramach DesignEuropa Awards nagrodzono najciekawsze wzory przemysłowe

Dodano: 27.11.2018 20:58 | 5 odsłon | 0 komentarzy


DesignEuropa Awards organizuje Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). Wydarzenie stanowi okazję, by uhonorować doskonałe wzornictwo oraz zarządzanie nim przez właścicieli zarejestrowanych wzorów wspólnotowych (ZWW). ZWW jest jednolitym prawem własności intelektualnej, regulowanym przez EUIPO i ważnym we wszystkich 28 państwach członkowskich UE.

Źródło: di.com.pl

Porównywarki cenowe oskarżają Google o nielegalne działania

Dodano: 25.11.2018 10:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Grupa 14 serwisów - porównywarek cenowych z Europy Zachodniej, skierowała się do Komisji Europejskiej z apelem, w którym skarży się na ciągłą dominację Google na rynku. Rywale, którzy zorganizowali się jako SearchNeutrality.org, twierdzą, że są zmuszeni do rezygnacji ze znacznej części swojej marży przy udziale w aukcji reklam. Chodzi oczywiście o wyniki wyszukiwań związane z zakupami i znalezienie się na jak najwyższej pozycji. Tymczasem pozostaje niejasnym na jakiej zasadzie pojawiają się oferty w porównywarce Googla. Strony porównujące ceny oskarżyły też Google o to, że nie przestrzega unijnego orzeczenia z 2017 roku i domagają się by wszystkie usługi były traktowane jednakowo.

Źródło: https:

Znany YouTuber wstrzymuje oddech. Bierze udział w kampanii przeciwko smogowi

Dodano: 24.11.2018 18:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Znani Polacy biorą udział w ogólnopolskiej akcji antysmogowej "Pierwsza Doba bez Smogu". Raport Europejskiej Agencji Środowiska (EAA) nie...

Źródło: https:

Google zapowiada w Unii Europejskiej weryfikację nadawców reklam wyborczych. Informacje o nich będą dostępne dla użytkowników

Dodano: 23.11.2018 20:41 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Google zapowiedział wprowadzenie mechanizmów mających zapewnić w Unii Europejskiej bezpieczny przebieg kampanii wyborczych w internecie bez prób manipulowania internautami. Koncern będzie weryfikował nadawców politycznych reklam, a informacje na ich temat zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone