środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Europie  RSS
BNP Paribas ma już 200 lat

Dodano: 06.12.2022 13:51 | 7 odsłon | 0 komentarzy


BNP Paribas ma już 200 lat

BNP Paribas świętuje swoje 200 urodziny. Bank chwali się, że jest największy w strefie euro pod względem posiadanych aktywów, a na całym świecie zatrudnia 190 tysięcy pracowników reprezentujących ponad 150 różnych narodowości.

Historia BNP Paribas zaczęła się w 1822 roku od Socieóteó Geóneórale de Belgique. To belgijska spółka zależna grupy znanej dzisiaj jako BNP Paribas Fortis. W ciągu kolejnych 200 lat grupa się rozwijała, stając się największym bankiem w Unii Europejskiej. BNP Paribas działa w trzech obszarach: bankowość detaliczna, bankowość korporacyjna i instytucjonalna oraz usługowa, obejmująca firmy oferujące usługi oszczędnościowe, inwestycyjne i ubezpieczeniowe. Taki model biznesowy pozwala grupie na dalszy rozwój.

BNP Paribas w Polsce

BNP Paribas Bank Polska jest 6. pod względem posiadanych aktywów bankiem w Polsce. Przynależność do dużej, międzynarodowej grupy bankowej ma zapewnić klientom w naszym kraju wiele korzyści, w tym bezpieczeństwo i stabilność, a także rozbudowaną ofertę produktów. BNP Paribas w Polsce obsługuje łącznie ponad 4,2 mln klientów i zatrudnia 8545 osób (dane na koniec września 2022 roku).

Firma wspiera także sektor rolny i rozwija współpracę z rynkiem spożywczym. W 2018 roku utworzono Departament Międzynarodowy FoodAgri Hub dla banków i klientów z Grupy BNP Paribas w Europie Środkowo-Wschodniej i Afryce, który wspiera sektor foodagro w poszerzaniu produkcji i zdobywaniu nowych rynków zbytu oraz zapewnia im szeroką ofertę edukacyjno–informacyjną. Na koniec września 2022 roku Bank BNP Paribas posiadał 27% rynku kredytowania rolników indywidualnych.

Grupę Kapitałową BNP Paribas Bank Polska S.A. tworzy grupa spółek zależnych. Są to między innymi BNP Paribas TFI (subfundusze inwestycyjne i produkty emerytalne) czy BNP Paribas Leasing Services (produkty leasingowe), BNP Paribas Cardif (ubezpieczenia dla osób indywidualnych i firm), Arval Service Lease (najem długoterminowy aut oraz zarządzanie flotą samochodową), a także spółka BNP Paribas Real Estate Poland (zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo w wynajmie i konsulting).

Bank Zielonych Zmian

BNP Paribas wpisał do swojej strategii biznesowej zaangażowanie w zieloną transformację i finansuje odpowiednie przemiany w firmach, gospodarstwach domowych oraz rozwój sektora odnawialnych źródeł energii (OZE). W 2021 roku finansowanie w ramach OZE wyniosło 18 mld euro. Grupa deklaruje także, że do końca 2022 roku przeznaczy 210 mld euro na inwestycje w działania zgodne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Równość, różnorodność i filantropia korporacyjna

Grupa BNP Paribas opowiada się za równością, inkluzywnością i szacunkiem dla różnorodności. W jej strukturach zatrudnieni są tzw. Diversity Officerowie odpowiedzialni za przestrzeganie Polityki Różnorodności w organizacji oraz za prorównościowe inicjatywy. Ważnym elementem Polityki Różnorodności w grupie jest zapewnienie obecności kobiet w zarządach, radach nadzorczych i wśród kluczowych managerów w krajach, w których działa Grupa BNP Paribas.

W przypadku Polski w 2021 roku w radach nadzorczych spółek notowanych na głównym parkiecie zasiadało 17,2% kobiet. W zarządach, w tym samym okresie, było 12,5% kobiet. Dla porównania w Banku BNP Paribas w Polsce na dzień 31 grudnia 2021 roku udział kobiet w Radzie Nadzorczej wynosi 41,7%, a udział kobiet w zarządzie 22,2%. To znacznie więcej niż średnia w spółkach giełdowych notowanych na warszawskim parkiecie.

Ważnym obszarem zaangażowania Grupy BNP Paribas jest także filantropia korporacyjna. Misję społeczną banku realizuje Fundacja BNP Paribas, która powstała w 2006 roku. Jej misją jest zmienianie świata na taki, w którym jest mniej nierówności i w którym możemy być spokojni o przyszłość naszej planety. Fundacja realizuje swoje cele poprzez programy edukacyjne, filantropię środowiskową i zaangażowanie społeczne pracowników. Bazą działań fundacji są partnerstwa z organizacjami eksperckimi.

Wsparcie sportu i kinematografii

BNP Paribas od prawie 50 lat wspiera rozwój tenisa i jest jego największym sponsorem na świecie. Sponsoruje turnieje zarówno profesjonalnych zawodników, jak i zawody amatorskie i juniorów oraz turnieje z udziałem tenisistów z niepełnosprawnościami. Grupa angażuje się także na rzecz młodych sportowców, oferując im stypendia i możliwości rozwoju w ramach programu Młode Talenty BNP Paribas. Przy turniejach sponsorowanych przez grupę realizowana jest akcja „Asy z serca”, w której za każdego asa serwisowego podczas rozgrywek, bank przekazuje wybraną kwotę na organizację charytatywną.

Grupa BNP Paribas jest od 100 lat mecenasem sztuki filmowej. Firma przyczyniła się między innymi do restauracji starych filmów (np. „Dzisiejsze czasy” Charliego Chaplina, „Panienki z Rochefort” Jacquesa Demyego). Wspiera legendarne paryskie kina (np. Le Trianon), angażuje się w ponad 40 festiwali filmowych w Europie oraz finansuje rozwój nowych technologii kinowych. Ważnym obszarem jest także rozwój polskiej kinematografii. BNP Paribas Bank Polska wspiera 6 festiwali filmowych, w tym między innymi jest sponsorem tytularnym BNP Paribas Dwa Brzegi Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym czy BNP Paribas Green Film Festival w Krakowie.

Więcej informacji dotyczących historii BNP Paribas można znaleźć .

 
 

Źródło: https:

DHL powiększa flotę o Fordy E-Transit. Zakupili tysiące maszyn

Dodano: 06.12.2022 11:18 | 14 odsłon | 0 komentarzy


DHL, niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się dostarczaniem przesyłek ogłosiło, że już wkrótce do ich floty dołączą nowiutkie Fordy E-Transit. Część z nich już teraz wyjechała na ulicę w ramach testów.

W poniedziałek DHL wspólnie z Ford Motor Company ogłosili porozumienie, na mocy którego firma przewozowa zakupi pojazdy elektryczne. To nie będą pierwsze samochody dostawcze działające na elektryczność, które trafią do floty DHL. Firma logistyczna już w 2021 roku zaopatrzyła się w około setkę vanów Transit 350 HD, przekonwertowanych z diesela. 

2000 elektryków dołączy do floty DHL

Umowa z Fordem sprawi, że do końca 2023 roku flota DHL powiększy się w sumie o 2000 pojazdów typu Ford E-Transit. Część z tych maszyn już teraz rozpoczęła dowóz paczek w ramach testów do klientów w Bułgarii, Belgii, Czechach, Niemczech, Luksemburgu, Meksyku, Holandii i Wielkiej Brytanii.

DHL zapowiada, że lwia część nowych maszyn wyjedzie na drogi w Europie i Ameryce, by dodatkowo zmniejszyć ślad węglowy, wytwarzany przez firmę. W ten sposób przedsiębiorstwo logistyczne chce zrealizować swój plan osiągnięcia zeroemisyjności w ciągu najbliższych kilku lat.

 
 
 

Źródło: https:

NVIDIA obniża w Europie ceny kart graficznych GeForce RTX 4090 oraz GeForce RTX 4080 w wersjach Founders Edition

Dodano: 05.12.2022 14:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 4090 oraz GeForce RTX 4080 zadebiutowały na rynku w bardzo wysokich cenach, przy czym ten pierwszy i tak oferuje znacznie lepszy stosunek ceny do wydajności. W przypadku GeForce RTX 4080 otrzymaliśmy naprawdę źle wycenioną kartę, której niektóre wersje niereferencyjne potrafią kosztować niemal tyle samo co najbardziej podstawowe wersje topowego układu Ada Lovelace. Tymczasem NVIDIA zdecydowała się na pierwszą obniżkę w Europie za wersje Founders Edition.

Źródło: https:

Karty GeForce RTX 4090 i RTX 4080 poniżej cen rekomendowanych

Dodano: 05.12.2022 14:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Karty GeForce RTX 4090 i RTX 4080 poniżej cen rekomendowanych

Karty graficzne GeForce RTX 4090 oraz RTX 4080 można w tym momencie kupić w Europie poniżej cen rekomendowanych, z którymi zadebiutowały.

Jeśli planowałeś zakup karty graficznej GeForce RTX 4090 lub RTX 4080, to jest ku temu niezła okazja. Oba modele są w tym momencie dostępne w Europie w niższych cenach, niż w momencie rynkowego debiutu, przynajmniej w wersji bezpośrednio od NVIDII, czyli Founders Edition.

Ceny kart GeForce RTX 4090 i 4080

GeForce RTX 4090 w wersji Founders Edition zadebiutował na rynku w rekomendowanej cenie 1949 euro. Natomiast GeForce RTX 4080 był dostępny za 1469 euro. W tym momencie możesz je kupić na stronie producenta w cenach kolejno 1859 oraz 1399 euro, czyli po obniżkach 90 i 70 euro (około 5 procent w obu przypadkach). W przeliczeniu na złotówki to 420 i 330 zł więc wcale nie tak mało.

Na ten moment nie wiemy na 100 procent, skąd taka obniżka cen. Być może wynika ona z nie najlepszej sprzedaży, chociaż z dostępnych informacji wynika, że GeForce RTX 4090 cieszy się niezłym zainteresowaniem (gorzej RTX 4080). Z drugiej strony spadek cen może wynikać z nadchodzącego okresu świątecznego, który zawsze wiąże się ze wzrostem wydatków, np. na prezenty dla najbliższych.

Jednak najbardziej prawdopodobna reakcja zielonego producenta na zmianę kursów walut. Początkowo NVIDIA przeliczała każdego dolara na 0,98 euro. Teraz przelicznik to 1,05 euro. To też tłumaczyłoby, dlaczego ceny zmieniły się tylko w Europie.

 
 

Źródło: https:

OPPO Find N2 i N2 Flip – składane flagowce praktycznie bez tajemnic

Dodano: 04.12.2022 21:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Firma OPPO coraz #x15B;mielej zwi#x119;ksza swoje udzia#x142;y na rynku globalnym, jak r#xF3;wnie#x17C; w Europie i w Polsce. Nie dziwi wi#x119;c fakt, i#x17C; azjatycki producent chce dor#xF3;wnywa#x107; tempa Samsungowi, zapowiadaj#x105;c kontr#x119; dla jego sk#x142;adanych smartfon#xF3;w.

Źródło: https:

To generuje największy ruch w sieciach komórkowych

Dodano: 02.12.2022 15:46 | 31 odsłon | 0 komentarzy


To generuje największy ruch w sieciach komórkowych

W 2022 roku za około 70% globalnego ruchu generowanego w sieciach komórkowych odpowiadają treści wideo – wynika z raportu firmy Ericsson. Cały ruch mobilny podwoił się w ciągu ostatnich dwóch lat i wciąż ma silną tendencję wzrostową.

Prognozy z 2014 roku zakładały, że w 2019 roku przeciętny użytkownik smartfonu zużyje średnio 2,5 GB danych miesięcznie. Od tamtego czasu jednak sporo się zmieniło na globalnym rynku. Ja pokazuje najnowszy Ericsson Mobility Report, w 2023 roku średnie globalne zużycie danych komórkowych, generowane przez jeden smartfon w ciągu miesiąca, przekroczy 19 GB. Do końca 2028 roku ta wartość ma się zbliżyć do 46 GB miesięcznie.

70% ruchu generują treści wideo

Użytkownicy smartfonów poświęcają obecnie znacznie więcej czasu na przesyłanie i dzielenie się materiałami wideo. Udział takich treści w ruchu komórkowym w 2022 stanowi około 70%. Z raportu firmy Ericsson wynika, że do końca 2028 roku udział ten wzrośnie do około 80%. Drugą pod względem wielkości kategorią, która generuje ruch w sieciach komórkowych, są media społecznościowe. Ich udział w 2022 roku wyniósł około 9%.

Analiza ruchu wideo na podstawie danych z kilku wybranych komercyjnych sieci 4G i 5G w Europie, Azji i obu Amerykach pokazała, że cztery największe platformy społecznościowe, YouTube, Tik Tok, Facebook oraz Instagram, wygenerowały największą część ruchu wideo – z udziałem około 40-95% w streamingu wideo. Na kolejnym miejscu znalazły się serwisy VOD z udziałem pomiędzy 10% i 30%.

Ericsson w swoim raporcie zakłada możliwość zmiany, która może wpłynąć na kolejność zestawienia. Upowszechnienie urządzeń i aplikacji XR, czyli oferujących możliwości rzeczywistości wirtualnej, rozszerzonej i mieszanej, może wpłynąć na udział poszczególnych kategorii w ruchu mobilnym.

W dwa lata ruch się podwoił

Wzrost ruchu danych w sieciach komórkowych między drugim i trzecim kwartałem 2022 roku wyniósł około 7%. Całkowity miesięczny ruch danych w sieciach komórkowych na świecie osiągnął około 108 EB (108 x 109 GB). Oznacza to, że w ciągu dwóch lat globalny ruch w sieciach komórkowych prawie się podwoił – w trzecim kwartale 2020 roku było to 55 EB miesięcznie.

Najnowszy Ericsson Mobility Report pokazuje, że w Europie Środkowej i Wschodniej również obserwujemy wzrost transmisji danych, napędzany przez migrację abonentów sieci 2G i 3G do 4G. Przewiduje się, że do 2024 roku 5G wyprzedzi poprzednie generacje i będzie technologią o największym wzroście subskrypcji. W omawianym okresie, objętym prognozą, średni miesięczny ruch danych użytkownika smartfonu ma wzrosnąć z 13 GB do około 35 GB miesięcznie.

Więcej informacji można znaleźć w pełnej wersji (w języku angielskim).

 
 

Źródło: https:

Straty reklamowe Twittera rosną

Dodano: 01.12.2022 20:50 | 53 odsłon | 0 komentarzy


Przychody z reklam na Twitterze w regionie EMEA (obejmującym Europę, Bliski Wschód i Afrykę) spadły o 15 proc. rok do roku. Poinformował o tym portal Platformer, powołując się na zrzuty ekranu wiadomości pochodzące od analityka przychodów Twittera w Europie wysłane w komunikatorze korporacyjnym Slack.

Źródło: https:

Ponad 13 mln dolarów od Google dla organizacji fact-checkingowych w Europie

Dodano: 01.12.2022 20:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Google ogłosiło nowe inicjatywy, które mają wesprzeć edukację medialną i walkę z dezinformacją w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas wtorkowego spotkania organizacji i instytucji walczących z dezinformacją, koncern ogłosił przekazanie grantu w wysokości 13,2 miliona dolarów dla Międzynarodowej Sieci Fact-Checkerów - International Fact-Checking Network (IFCN). Za ten grant stworzony zostanie Globalny Fundusz Fact-checkingowego, którego członkiem jest m.in. polskie Stowarzyszenie Demagog.

Źródło: https:

RFBenchmark: w Europie najszybszy internet mobilny w Austrii, Danii i Holandii

Dodano: 28.11.2022 20:38 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Portal RFBenchmark podał dane dotyczące jakości i szybkości internetu mobilnego w I połowie 2022 r. na terenie wybranych krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone