czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Europie  RSS
Honor View 20 - pierwsze zdjęcia z aparatu o rozdzielczości 48 MP

Dodano: 10.12.2018 11:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Obecne czasy konsumpcjonizmu cechują się bezsprzecznie słowem "więcej". Więcej LEDów, więcej aparatów w smartfonach, a ostatnio także - więcej megapikseli. Nie mi oceniać, czy rozdzielczość mająca ponad 20 megapikseli w aparacie smartfona ma w ogóle sens, jednak faktem jest, że producenci znów próbują kusić użytkowników coraz wyższymi rozdzielczościami. W październiku tego roku Samsung zaprezentował sensor ISOCELL GM1, który zapewnia rozdzielczość 48 MP, zaś kilka miesięcy temu także Sony pokazał swój układ IMX586, zapewniający takie same parametry jeśli chodzi o megapiksele. Z tego drugiego skorzysta marka Honor w modelu smartfona Honor View 20, który zadebiutuje w Europie 22 stycznia 2019 roku.

Źródło: https:

W Europie internet mobilny najlepszy we Francji, Holandii i na Litwie. Polska w czołówce

Dodano: 06.12.2018 20:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy


W III kwartale 2018 r. najlepsze wyniki jakości i szybkości internetu mobilnego w Europie odnotowano we Francji (szybkość pobierania danych), Holandii (szybkość wysyłania danych) oraz na Litwie (wartość ping) - wynika z raportu RFBenchmark.

Tagi: Europie
Źródło: https:

Jakość i szybkość internetu mobilnego w Europie w trzecim kwartale 2018 roku

Dodano: 05.12.2018 15:53 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Opublikowano raport porównujący jakość i szybkość Internetu mobilnego w Europie w trzecim kwartale 2018 roku. Pomiarów dokonano przy pomocy aplikacji umożliwiającej użytkownikom sprawdzanie podstawowych parametrów sieci komórkowej - między innymi siły sygnału - oraz przeprowadzenie testów prędkości dla różnych technologii (GSM / 3G / 4G / LTE). Kto znalazł się w czołówce, a kto powinien jeszcze wiele poprawić?

Tagi: Europie
Źródło: di.com.pl

Łukasz Kłuskiewicz: z Fox Networks Group do Netflixa. Odpowiada za kontent lokalny w Europie Środkowej

Dodano: 30.11.2018 20:57 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Od 1 grudnia br. Łukasz Kłuskiewicz obejmie stanowisko CE content acquisition managera w Netflixie i zajmie się lokalnymi produkcjami w Europie Środkowej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Wcześniej przez ponad 2 lata pracował w Fox Networks Group.

Tagi: Europie
Źródło: https:

Warszawa gospodarzem światowego kongresu kobiet rozwijających technologie

Dodano: 26.11.2018 20:56 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W dniach 27 i 28 listopada Warszawa będzie gospodarzem światowego kongresu kobiet w technologiach "Perspektywy Women in Tech Summit". To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i TECH umożliwi spotkanie ponad 1000 najbardziej utalentowanych liderek ze świata nowych technologii.

Tagi: Tech, Europie
Źródło: di.com.pl

Co klienci w Europie zawdzięczają sklepom w Ameryce?

Dodano: 23.11.2018 19:30 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Hasła Black Friday i Cyber Monday brzmią w reklamach już od początku listopada. Dla amatorów zakupów to gratka, dla sprzedawców żniwa. Tym pierwszym opłaca się czekać, aby telewizor czy konsolę do gier, kupić o połowę taniej. Ci drudzy w przecenach widzą szansę na nadzwyczajne obroty oraz przewietrzenie sklepowych półek. Nie zapominajmy skąd przyszła do nas ta moda.

Źródło: di.com.pl

W chińskim KFC można płacić dzięki systemowi rozpoznawania twarzy. Europa technologicznie w tyle za biometryczną potęgą Chin

Dodano: 21.11.2018 20:49 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Niedługo standardem może być płacenie twarzą. Już teraz w Chinach można użyć swojej twarzy, aby dostać się do biura, wsiąść do pociągu lub wziąć pożyczkę. W KFC zamówienie można złożyć w terminalu, który skanuje twarz klienta. Jeśli pasuje do obrazu z identyfikatora zdjęcia zapisanego w systemie, klient musi jedynie podać swój numer telefonu, a płatność zostanie zrealizowana automatycznie. Technologia wykrywa wszelkiego rodzaju oszustwa, np. podsuwanie fotografii do skanera. W Europie na technologie biometryczne będzie trzeba jeszcze zaczekać.

Źródło: https:

Rosyjscy hakerzy znów w akcji. Używają nowego trojana Cannon

Dodano: 21.11.2018 11:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjska grupa hakerów APT28, znaną również jako Fancy Bear, Car Team, Group 74, Sednit i Sofacy, znów dała o sobie znać. Ta jednostka cyberprzestępczą prawdopodobnie powiązaną jest z rosyjską agencją wywiadu wojskowego GRU. Tym razem hakerzy wprowadzili na scenę nowe złośliwe oprogramowanie, które zostało nazwane przez specjalistów Cannon i ulokowane jest w dokumentach Word. Trafiają one do ofiar w ataku spear phishing skierowanym do organizacji rządowych w Ameryce Północnej, Europie i byłym Związku Radzieckim. Cannon robi zrzuty ekranu i wysyła je do hakerów za pośrednictwem trzech kont hostowanych u czeskiego usługodawcy o nazwie Seznam.

Tagi: Europie
Źródło: https:

Szef Google News: Nie chcemy by w całej Europie powtórzył się hiszpański scenariusz

Dodano: 20.11.2018 20:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Richard Gingras, szef platformy Google News z obawą traktuje wprowadzenie przez Unię Europejską nowego prawa autorskiego przewidującego m.in. „podatek od linków”. - Najważniejsze w jaki sposób przepisy będą wyglądały w praktyce. Nie chcemy by w całej Unii powtórzyło się to co w Hiszpanii, skąd Google News musiał się wycofać - podkreśla Gingras.

Źródło: https:

Valve kończy sprzedaż Steam Linka

Dodano: 20.11.2018 19:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Trochę smutne pożegnanie. Valve poinformowało na swoim forum, że urządzenie Steam Link zostało wyprzedane w Europie i zaraz zniknie też z amerykańskiego sklepu Steam. To koniec jednego z najciekawszych produktów przygotowanych przez właścicieli największej pecetowej platformy dla graczy. Trzeba zaznaczyć, że takiego obrotu spraw można było się jednak spodziewać.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone