piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Europie  RSS
Brazylia chce być jak Europa i też uderzy w Apple'a

Dodano: 01.07.2022 3:45 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Brazylia wprowadzi USB-C

Brazylia chce się stać jak Unia Europejska. Kraj z Ameryki Południowej też zmusi do używania USB-C. Anatel jest jednak łagodniejszy niż Unia.

Unia Europejska w końcu dopięła swego i od 2024 iPhone'y będą musiały używać wejścia USB-C. Oczywiście oficjalnie nowe prawo nie było wycelowane w Apple'a, ale tylko on tak naprawdę korzystał z własnych rozwiązań.

Brazylia chce być jak Europa. Straci Apple?

Nie wszystkie kraje jednak chcą podążać przykładem Unii Europejskiej. Informowaliśmy już o Wielkiej Brytanii, która wcale nie ma zamiaru wprowadzać USB typu C. Oczywiście inna sprawa, że wątpliwe jest wydawanie przez Apple iPhone'a z różnymi portami w różnych krajach. Jak już Apple będzie musiał przejść na USB-C to wszędzie.

Na zimne woli dmuchać jednak Brazylia. Tamtejszy regulator Anatel chce, by i tam Apple był zmuszony do używania USB-C. W propozycji brazylijskiego urzędu jest jednak jedna ważna różnica w stosunku do Unii Europejskiej. W Europie nowe prawo mówi o różnych rodzajach urządzeń elektronicznych. Brazylii chodzi tylko o smartfony.

Brazylia ma ponad 217 milionów mieszkańców, co czyni ją naprawdę dużym rynkiem. Na tyle ważnym, że byłaby w stanie sama dyktować wiele rzeczy technologicznym koncernom. Do tej pory największe państwo Ameryki Południowej było w tej kwestii bardzo łagodne. Nie licząc Facebooka, któremu Brazylia potrafiła mocno przywalić.

 
 

Źródło: https:

Roaming UE – co się zmieni od 1 lipca?

Dodano: 30.06.2022 13:02 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Roaming UE zmiany od 1 lipca 2022

1 lipca 2022 zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii i Liechtensteinie. Podczas podróży po tych państwach będziemy nadal mogli korzystać z telefonu komórkowego jak w domu, ale będzie też kilka zmian.

Już jutro, 1 lipca 2022 roku, wejdzie w życie nowe ulepszone rozporządzenie w sprawie roamingu UE. Przedłuża ono do 2032 roku możliwość korzystania z telefonu za granicą tak jak w kraju. Dzięki temu podróżni w Unii Europejskiej oraz Europejskim Obszarze Gospodarczym mogą dzwonić, wysyłać wiadomości tekstowe i korzystać z Internetu bez dodatkowych opłat. Korzystanie z roamingu ma się stać jeszcze wygodniejsze ze względu na taką samą jakość usług łączności ruchomej zagranicą jak w kraju. Dzięki nowym przepisom ma się poprawić także dostęp do komunikacji alarmowej w całej UE, a informacje na temat usług, które mogą podlegać dodatkowym opłatom, będą musiały być podane w jasny sposób.

Dzięki unijnemu rozporządzeniu w sprawie roamingu wszyscy odnieśliśmy korzyści z roamingu po cenach krajowych. Podczas podróży po UE możemy dzwonić, wysyłać i otrzymywać wiadomości tekstowe oraz używać Internetu bez dodatkowych kosztów. Jest to konkretna, namacalna korzyść z europejskiego jednolitego rynku. Przedłużenie obowiązywania dotychczasowych przepisów pozwoli utrzymać konkurencyjność cen między operatorami i umożliwi konsumentom korzystanie z bezpłatnych usług roamingu przez kolejnych dziesięć lat.

– powiedziała Margrethe Vestager, wiceprzewodnicząca wykonawcza KE do spraw Europy na miarę ery cyfrowej

Czy pamiętają Państwo, kiedy podczas podróży po Europie musieliśmy wyłączać opcje transmisji danych, aby uniknąć ogromnych rachunków za roaming? Dziś to jest już historia. I zamierzamy utrzymać ten stan rzeczy przez co najmniej 10 lat. Większa szybkość, większa przejrzystość: nieustannie poprawiamy jakość życia obywateli UE.

– dodał Thierry Breton, komisarz do spraw rynku wewnętrznego

Większa prędkość mobilnego Internetu podczas podróży

Konsumenci będą mieli teraz prawo do takiej samej jakości mobilnego Internetu za granicą, jak w kraju. Operatorzy świadczący usługi łączności ruchomej powinni zapewnić konsumentowi możliwość korzystania z sieci 4G lub bardziej zaawansowanych sieci 5G, jeżeli są one dostępne w miejscu docelowym, które konsument odwiedza. Informacje na temat dostępności sieci powinny się znajdować w umowach o świadczenie usług telefonii komórkowej oraz na stronach internetowych operatorów.

Zapobieganie nieoczekiwanym ukrytym opłatom

Kiedy konsumenci podróżują samolotami lub statkami, telefony komórkowe mogą automatycznie łączyć się z siecią pokładową zapewnianą przez satelity. Korzystanie z usług łączności ruchomej świadczonych za pośrednictwem sieci nienaziemnych może podlegać bardzo wysokim opłatom. Nowe przepisy dotyczące roamingu zobowiązują operatorów do ochrony konsumentów i powiadamiania ich, w przypadku gdy telefony przechodzą na sieci nienaziemne. Operatorzy powinni ponadto automatycznie przerywać świadczenie usług łączności ruchomej, jeżeli opłaty za te usługi świadczone za pośrednictwem sieci nienaziemnych osiągną 50 euro lub inny z góry określony limit. Operatorzy mogą oferować również dodatkowe usługi, takie jak możliwość rezygnacji z roamingu w samolotach i na statkach.

Więcej informacji dla podejmowania lepszych wyborów

Konsumenci powinni mieć możliwość podejmowania świadomych decyzji dotyczących korzystania z usług, które mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. W przypadku podróży za granicę połączenie z działem obsługi klienta, infolinią linii lotniczych czy towarzystwa ubezpieczeniowego lub wysyłanie wiadomości tekstowych w celu wzięcia udziału w konkursach lub wydarzeniach mogą być droższe niż w kraju. Operatorzy muszą zapewnić konsumentom informacje o rodzajach numerów telefonów, których wybieranie lub do których uzyskanie dostępu z zagranicy może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Operatorzy powinni przekazywać konsumentom te informacje za pomocą automatycznych wiadomości SMS wysyłanych przy przekraczaniu granicy innego kraju UE, a także w umowach o świadczenie usług.

112 – komunikacja w sytuacjach nadzwyczajnych

Nowe przepisy dotyczące roamingu mają zapewnić, by obywatele znali jednolity unijny numer alarmowy 112, z którego mogą korzystać w dowolnym miejscu w UE w celu skontaktowania się z służbami ratunkowymi. Od czerwca 2023 roku operatorzy powinni wysyłać automatyczne wiadomości swoim klientom podróżującym za granicę z informacją o dostępnych alternatywnych sposobach kontaktu z służbami ratunkowymi, takich jak komunikacja tekstowa w czasie rzeczywistym lub aplikacje alarmowe. Obywatele, którzy nie są w stanie wykonywać połączeń głosowych, mogą korzystać z tych alternatywnych sposobów.

Niższe ceny między operatorami

W nowym rozporządzeniu w sprawie roamingu określono niższe opłaty hurtowe, czyli koszty ponoszone przez operatorów w związku z korzystaniem z sieci za granicą w celu świadczenia usług na rzecz swoich klientów przebywających za granicą. Pułapy opłat hurtowych ustala się na poziomach, które umożliwiają operatorom utrzymanie i odzyskanie kosztów świadczenia usług roamingu na rzecz konsumentów po cenach krajowych:

  •  w zakresie transmisji danych w nowym rozporządzeniu określono następujące pułapy hurtowe: 2 euro/GB w 2022 roku, 1,8 euro/GB w 2023 roku, 1,55 euro/GB w 2024 roku, 1,3 euro/GB w 2025 roku, 1,1 euro/GB w 2026 roku i 1 euro/GB począwszy od 2027 roku,
  • za połączenia głosowe: 0,022 euro/min w latach 2022–2024 i 0,019 euro/min od 2025 roku,
  • za wiadomości tekstowe: 0,004 euro/SMS w latach 2022–2024 i 0,003 euro/SMS od 2025 roku.

Niższe opłaty hurtowe oznaczają korzyści dla konsumentów, ponieważ powinny zapewnić wszystkim operatorom możliwość oferowania konkurencyjnych umów roamingowych zgodnie z zasadą korzystania z telefonu za granicą tak jak w kraju.

 
 
 

Źródło: https:

Nothing Phone (1) – Amazon ujawnia europejską cenę smartfonu

Dodano: 30.06.2022 12:27 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Nothing Phone (1) cena w Europie Amazon

Nothing Phone (1), czyli pierwszy smartfon nowej firmy współzałożyciela marki OnePlus, ma przed nami coraz mniej tajemnic. Właśnie poznaliśmy europejską cenę urządzenia, za co możemy podziękować przeciekowi na stronie amazon.de.

Nothing Phone (1) to smartfon, który nie będzie flagowcem, a "tylko" średniakiem. Jak wyjaśnił Carl Pei, współzałożyciel OnePlusa i założyciel firmy Nothing, wybór Snapdragona 778G+ do napędzenia nadchodzącego produktu był najlepszym wyborem, by zachować kompromis między wysoką wydajnością i wciąż atrakcyjną ceną.

 
 

Nowy smartfon ma przezroczysty panel tylny, przez który widać między innymi cewkę do ładowania indukcyjnego. Phone (1) ma z tej strony również dwa aparaty fotograficzne oraz świecące paski LED, układające się w logo marki. Z udostępnionych do tej pory zdjęć i grafik wiemy, że urządzenie ma być dostępne w kolorze białym i czarnym. Rendery w tym ostatnim pokazał ostatnio serwis winfuture.de.

Nothing Phone (1) czarny

Dostępność i cena

Oficjalna premiera smartfonu Nothing Phone (1) odbędzie się 12 lipca 2022 roku. Urządzenie ma być dostępne między innymi w Europie, również w Polsce. Dzięki stronie internetowej niemieckiego oddziału Amazonu wiemy, jaka będzie cena smartfonu, w zależności od konfiguracji pamięci. Wariant 8/128 GB ma kosztować 469,99 euro (2200 zł), natomiast za wersję 12/256 GB trzeba będzie zapłacić 549,99 euro (2574 zł).

 
 

Źródło: https:

Potrzebni specjaliści od cyberbezpieczeństwa. W Polsce brakuje ich ok 10 tys. a w Europie aż 200 tys.

Dodano: 29.06.2022 23:48 | 42 odsłon | 0 komentarzy


Praca zdalna, rozwój e-commerce i wojna w Ukrainie zwiększyły zapotrzebowanie na specjalistów IT zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Z raportu firmy (ISC)2 wynika, że choć od wybuchu pandemii na całym świecie przybyło nawet 700 tys. takich ekspertów, to braki wciąż wynoszą 2,7 mln, a w Europie około 200 tys. By zapełnić globalne wakaty, liczba specjalistów powinna wzrosnąć o 65 proc.

Źródło: https:

TIER uruchamia swój pierwszy w Polsce bateriomat

Dodano: 29.06.2022 15:44 | 15 odsłon | 0 komentarzy


TIER Mobility Polska bateriomat

TIER Mobile postawił w Warszawie swój pierwszy w Polsce bateriomat, czyli stację służącą do ładowania akumulatorów hulajnóg elektrycznych. Urządzenia dostarczyła firma Swobbee z Berlina.

TIER Mobility pochwalił się kolejnym działaniem, które ma rozszerzyć sieć przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie ładowania baterii, używanych przez tego operatora mikromobilności. Polega ono na uruchomieniu stacji ładowania i wymiany akumulatorów firmy Swobbee, berlińskiego dostawcy usług battery-as-a-service (BaaS). Urządzenia stanęły na warszawskim Mokotowie, przy Alei Wilanowskiej 365. Bateriomat pozwala na efektywne wykorzystanie systemu wymiennych baterii TIER, a także optymalizację logistyki w okolicznej strefie operacyjnej, która wkrótce zostanie poszerzona o Konstancin.

 
 

TIER bateriomat

Bateriomat Swobbee w Warszawie jest istotną częścią nowej sieci energetycznej firmy TIER, która ma być stale rozbudowywana. Zastosowana infrastruktura pozwala na jednoczesne naładowanie 120 baterii, a w efekcie zoptymalizowanie ich obsługi.

Innowacyjna stacja wymiany akumulatorów firmy Swobbee jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia zdecentralizowanej sieci stacji ładowania w Polsce. Wymienne baterie naszych e-hulajnóg umożliwiają bardziej wydajną i zrównoważoną eksploatację floty, a także oferowanie „zielonych” usług miastom i ich mieszkańcom.

– powiedział Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej

Punkty wymiany baterii berlińskiego start-upu Swobbee to nowatorskie rozwiązanie w zakresie ładowania dla rozwijającej się mikromobilności. Swobbee to pierwsza na świecie infrastruktura do wymiany i ładowania akumulatorów różnych producentów, zapewniająca intermodalne podejście do mikropojazdów elektrycznych, takich jak e-hulajnogi, e-skutery czy e-rowery. W stacji Swobbee, w ciągu dosłownie kilku sekund, można wymienić pustą baterię na pełną.

Swobbee to idealne rozwiązanie pozwalające na bardziej efektywne i zrównoważone zarządzanie flotami hulajnóg elektrycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że firma TIER, jako wiodący dostawca usług w zakresie mobilności miejskiej, również zdecydowała się na wdrożenie naszej pionierskiej koncepcji Battery-as-a-Service.

– powiedział Tobias Breyer, dyrektor operacyjny firmy Swobbee

W czerwcu ubiegłego roku, w ramach wspólnego projektu pilotażowego firm TIER i Swobbee, pierwsza stacja testowania e-hulajnóg została uruchomiona w Duuml;sseldorfie i od tego czasu jest intensywnie testowana. Prace nad innowacyjną koncepcją ładowania, podjęte przez TIER oraz Swobbee, są realizowane we współpracy z firmą Audi, która w listopadzie 2021 roku otworzyła swoją pierwszą stację ładowania w Norymberdze.

 
 

Źródło: https:

Szef Disneya w Europie Centralnej: wyniki Disney+ w Polsce powyżej oczekiwań

Dodano: 27.06.2022 21:55 | 29 odsłon | 0 komentarzy


- Jesteśmy na dobrej drodze by Disney+ stał się wiodącym serwisem streamingowym w Polsce - mówi Wirtualnemedia.pl Kakhaber Abashidze, country manager Walt Disney Company w Europie Środkowo-Wschodniej. Zapewnia, że popularność serwisu w pierwszych dniach przekroczyła oczekiwania firmy. W rozmowie mówi m.in. o tym, co z polskimi produkcjami Disney+.

Źródło: https:

Microsoft: Kluczowe zasoby Ukrainy ocaliła chmura obliczeniowa

Dodano: 24.06.2022 20:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przed utratą najważniejszych dla kraju danych cyfrowych Ukrainę w konflikcie z Rosją ochroniło przeniesienie ich do chmury rozproszonej w wielu różnych centrach w Europie – wynika z raportu firmy Microsoft. W opracowaniu wskazano na pięć kluczowych wniosków dotyczących cyberprzestrzeni, które do tej pory można sformułować po kilku miesiącach najazdu Putina na Ukrainę.

Źródło: https:

Piłeś? Zamiast hulajnogi weź taxi

Dodano: 24.06.2022 12:50 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Tier Free Now nowa funkcja alkohol

TIER i Free Now wspólnie wprowadzają nową funkcję, której zadaniem jest przeciwdziałanie jeździe e-hulajnogami po alkoholu. Aplikacji TIER zasugeruje w takim przypadku zamówienie taxi.

Nowa funkcja będzie aktywna w miastach, w których dostępne są usługi TIER Mobility i Free Now, czyli w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu oraz Szczecinie. Użytkownicy e-hulajnóg otrzymają komunikaty dotyczący bezpieczeństwa w czwartek, piątek i sobotę w godzinach od 21:00 do 4:00 rano.

Wiemy, że budowanie kultury odpowiedzialnej jazdy wymaga czasu, a także zaangażowania nie tylko ustawodawców, ale również operatorów i samych użytkowników. Tym bardziej jesteśmy dumni z przełomowych rozwiązań, które wprowadzamy jako pierwsi na ulicach polskich miast. Po autorskim systemie nagradzania za parkowanie, funkcjonalność zwracająca uwagę na jazdę po alkoholu to kolejne rozwiązanie, dzięki któremu promujemy dobre nawyki wśród użytkowników hulajnóg.

Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość użytkowników TIER korzysta z naszych pojazdów w sposób odpowiedzialny, ale naszym priorytetem jest dalsze edukowanie w tym zakresie i oferowanie nowych funkcji i rozwiązań utrwalających dobre nawyki – na przykład wyboru taxi w miejsce hulajnogi po wieczornym wyjściu ze znajomymi.

– skomentował Mathieu Deloly, Dyrektor Zarządzający TIER w Europie Środkowo-Wschodniej

 
 

Komunikaty przestrzegające przed poruszaniem się e-hulajnogą po spożyciu alkoholu to efekt badań przeprowadzonych wspólnie z Innovation Bubble. Wykazały one, że istnieją zarówno psychologiczne, jak i pragmatyczne powody, dla których ludzie spożywają alkohol, a następnie wsiadają na e-hulajnogę. Nowe rozwiązanie zostało już z powodzeniem wprowadzone we Francji, Niemczech, Austrii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. We Francji tego typu komunikaty otrzymało już 200 tys. użytkowników.

Piłeś, nie jedź - screen

TIER i Free Now łączy wspólna troska o bezpieczeństwo użytkowników i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań dla mobilności miejskiej, które zmieniają jakość życia w miastach na lepsze. Cieszymy się, że dzięki funkcjonalności przekierowywania użytkowników po spożyciu alkoholu w aplikacji TIER, do zamówienia bezpiecznego i szybkiego przejazdu z kierowcą we Free Now, mamy pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na ulicach polskich miast. Zmiana nawyków zaczyna się od edukacji użytkowników i wierzymy, że ta funkcjonalność to także przypomnienie o odpowiednim korzystaniu z hulajnóg w przestrzeni miejskiej oraz o tym, że taksówki i mikromobilność uzupełniają się wzajemnie.

– powiedział Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający Free Now w Polsce

 
 

Źródło: https:

Lada moment poznamy wydajność kart graficznych Intela

Dodano: 21.06.2022 18:52 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Lada moment poznamy wydajność kart graficznych Intela

Planujesz zakup nowej karty graficznej? Zastanawiasz się jaki wybrać model? Już niedługo będzie wiadome, czy warto czekać na propozycje Intela!

 

do komputerów stacjonarnych. Mowa o modelu ARC Alchemist A380, czyli przedstawicielu niskiej półki cenowo-wydajnościowej. Jak na razie pojawiła się ona tylko na rynku chińskim, a plotki sugerują, że wpierw trafi do partnerów OEM.

NDA na testy karty Intel ARC A380 schodzi już jutro

Mimo wszystko pojawił się już , a kolejni partnerzy Niebieskich tacy jak Acer, ASUS, GIGABYTE, HP czy MSI też pracują nad swoimi propozycjami. Gdzie są jednak wyniki wydajności Intel ARC Alchemist A380? Pod embargo! A my wiemy kiedy schodzi.

Jak donosi znany z trafnych przecieków użytkownik Tweetera o pseudonimie "" już jutro schodzi NDA na testy autorskich modeli Intel ARC Alchemist A380. Większość recenzji będzie dotyczyła prawdopodobnie opisywanego przez nas już modelu firmy GUNNIR w wariancie Photon OC.

Mamy tutaj do czynienia z GPU Intel ACM-G11, które dysponuje 8 rdzeniami Intel Xe oraz 6 GB pamięci VRAM typu GDDR6 na 96-bitowej szynie danych. Pobór mocy względem oryginału podniesiony został z 75 do 92 W, co pozwalać ma na osiąganie zegara do 2450 MHz w trybie boost.

Lada moment poznamy wydajność kart graficznych Intela

Zgodnie z informacjami od Niebieskich model ARC A380 stworzony został z myślą o graniu w rozdzielczości Full HD i przy 60 FPS. Według wykresów producenta bez problemu można bawić się w nowszych produkcjach. Tytuły takie jak Counter-Strike: Global Offensive, Apex Legends czy Fortnite osiągają po 100 FPS, zaś DOTA 2 to nawet 230 FPS. Jest to więc wydajność większa niż w przypadku konkurencyjnego Radeona RX 6400.

Lada moment poznamy wydajność kart graficznych Intela

Oczywiście kluczowa okaże się jak zwykle cena. Na rynku Chińskim mowa o 1030 renminbi, licząc wraz z podatkiem, a więc równowartość około 689 złotych. Jeśli podobne będzie wyglądać to w Europie to szykuje się hit sprzedażowy. Dla porównania wspomniany wcześniej (i prawdopodobnie słabszy!) AMD Radeon RX 6400 w Polsce kosztuje aktualnie około 900 - 1000 złotych.


Źródło: https:

5G jest najszybciej rozwijającą się generacją telefonii w historii

Dodano: 21.06.2022 17:16 | 24 odsłon | 0 komentarzy


5G jest najszybciej rozwijającą się generacją telefonii w historii

Jeszcze w tym roku usługi 5G osiągną na całym świecie poziom miliarda subskrypcji. Za pięć lat liczba ta znacznie przekroczy wielkość odpowiadającą połowie ludzkości na Ziemi, a w zasięgu 5G znajdą się trzy czwarte ludności świata. Ericsson podał najnowsze prognozy dotyczące rozwoju 5G.

Według najnowszego, czerwcowego raportu Ericsson Mobility Report w 2027 roku 5G będzie stanowić: 82 procent subskrypcji w Europie Zachodniej, 80 procent w regionie Rady Współpracy Państw Zatoki Perskiej i 74 procent w Azji Północno-Wschodniej. Światowym liderem pod względem subskrypcji 5G stanie się Ameryka Północna z 90 procentami usług 5G.

W Indiach, gdzie wdrożenia 5G jeszcze się nie rozpoczęły, oczekuje się, że 5G będzie stanowić prawie 40 procent wszystkich subskrypcji do 2027 roku. W ujęciu globalnym przewiduje się, że 5G będzie stanowić prawie połowę wszystkich subskrypcji do roku 2027, przekraczając poziom 4,4 miliarda.

5G rozwija się najszybciej

Najnowszy raport Ericsson Mobility Report ujawnia również, że globalny ruch danych w sieci komórkowej podwoił się w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wzrost ruchu spowodowany był zwiększonym wykorzystaniem smartfonów i mobilnych łączy szerokopasmowych, a także cyfryzacją społeczeństwa i przemysłu. Najnowsze statystyki podkreślają duży popyt na transfer danych i usługi cyfrowe. Mimo pandemii i niepewności geopolitycznej ten trend się utrzyma. Co roku kilkaset milionów ludzi staje się nowymi abonentami mobilnego internetu szerokopasmowego.

Najnowszy raport Ericsson Mobility Report potwierdza również, że 5G jest najszybciej rozwijającą się generacją technologii mobilnych w historii. Około jedna czwarta światowej populacji ma obecnie dostęp do zasięgu 5G. Tylko w pierwszym kwartale 2022 roku dodano około 70 milionów subskrypcji 5G. Według raportu do 2027 roku około trzy czwarte światowej populacji będzie miało dostęp do 5G.

Stały dostęp bezprzewodowy nabiera znaczenia

Raport Ericssona podkreśla również coraz ważniejszą rolę, jaką stały dostęp bezprzewodowy (FWA) odgrywa w świadczeniu usług szerokopasmowych. Ericsson przewiduje, że w 2022 r. liczba połączeń FWA przekroczy 100 mln, a do 2027 r. liczba ta ma się podwoić, osiągając prawie 230 mln.

5G przejmuje Internet Rzeczy

W przypadku Internetu Rzeczy (IoT) Ericsson zauważa, że w 2021 r. szerokopasmowy IoT (4G/5G) wyprzedził 2G i 3G jako technologia łącząca największy udział wszystkich urządzeń połączonych z IoT komórkowym, stanowiąc 44% wszystkich połączeń.

Technologie komunikacji NB-IoT i Cat-M wzrosły o prawie 80 procent w 2021 roku, osiągając blisko 330 milionów połączeń. Eksperci Ericssona przewidują, że w 2023 r. liczba urządzeń IoT połączonych tymi technologiami przekroczy 2G/3G.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone