sobota, 16 października 2021 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Facebook  RSS
Facebook ogranicza pracownikom dostęp do wewnętrznych grup dyskusyjnych

Dodano: 15.10.2021 20:52 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Facebook poinformował swoich pracowników, że ogranicza im dostęp do wybranych wewnętrznych grup dyskusyjnych. To pokłosie publikacji "The Wall Street Journal" na temat wewnętrznych badań i ustaleń platformy, z których wynikało m.in., że Instagram źle  wpływa na psychikę młodych użytkowników, a największe zaangażowanie generują treści negatywne.

Źródło: https:

Fałszywe aplikacje do kryptowalut na iOS

Dodano: 15.10.2021 15:01 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Badacze Sophos wykryli nowy rodzaj oszustwa, którego ofiarami padają użytkownicy systemów iOS w USA i Europie. Cyberprzestępcy, wykorzystując fałszywe profile w serwisach randkowych takich jak Tinder, Grindr czy Facebook Dating, nakłaniają do zainstalowania złośliwych aplikacji do handlu kryptowalutami. Za ich pomocą nie tylko kradną środki finansowe, ale mogą też mieć zdalny dostęp do iPhone’ów ofiar. Na konto przestępców stosujących ten mechanizm wpłynęło już co najmniej 1,39 mln dolarów.

Źródło: https:

Użytkownicy iPhone’ów łapią się na nowe oszustwo. Chcą randkować, tracą pieniądze

Dodano: 15.10.2021 10:23 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Użytkownicy iPhone’ów łapią się na nowe oszustwo. Chcą randkować, tracą pieniądze

System iOS i pracujące pod jego kontrolą iPhone’y uchodzą za bardzo bezpieczne, a ich użytkownicy nie obawiają się zagrożeń znanych z Androida. A to błąd. Badacze Sophos wykryli nowy rodzaj oszustwa, którego ofiarami padają użytkownicy iOS w USA i Europie.

Cyberprzestępcy, wykorzystując fałszywe profile w serwisach randkowych, nakłaniają posiadaczy telefonów Apple do instalowania złośliwych aplikacji do handlu kryptowalutami. Za ich pomocą nie tylko kradną środki finansowe, ale mogą też mieć zdalny dostęp do iPhone’ów ofiar. Na konto przestępców stosujących ten mechanizm wpłynęło już co najmniej 1,39 mln dolarów. 

 

Cyberprzestępcy zakładają fałszywe profile na portalach randkowych Tinder, Bumble, Facebook Dating i Grindr i nawiązują kontakt z ofiarą. W kolejnym kroku nakłaniają ją do zainstalowania fałszywej do handlu kryptowalutami. Po zainwestowaniu w niej niewielkiej kwoty pozwalają użytkownikowi wypłacić pieniądze z zyskiem. Następnie zachęcają do wyłożenia większych środków. Kiedy ofiara nabiera podejrzeń lub chce odzyskać pieniądze, zostaje zablokowana. Przestępcy zarabiają na tym procederze miliony dolarów – badacze Sophos wyśledzili adres portfela bitcoin, na który oszukane osoby wysłały już ponad 1,39 mln dolarów. Prawdopodobnie takich adresów jest więcej. 

Już na początku roku Interpol ostrzegał przed rosnącą skalą oszustw dokonywanych przez aplikacje randkowe i media społecznościowe. Teraz celem są głównie użytkownicy iPhone’ów. Chociaż platforma iOS jest ogólnie uważana za bezpieczną, nawet aplikacje w App Store mogą stanowić zagrożenie. Pełno jest tam na przykład „darmowych” programów typu fleeceware, które po kilku dniach obciążają użytkowników kilkutysięcznymi subskrypcjami. Oszustwo wykorzystujące fałszywe aplikacje do kryptowalut omija kontrole bezpieczeństwa App Store. Użytkownicy systemu iOS powinni więc mieć się na baczności

 – ostrzega Grzegorz Nocoń, inżynier systemowy w firmie Sophos. 

Fałszywe programy bez recenzji w App Store

Cyberprzestępcy do rozpowszechniania fałszywych aplikacji wykorzystują system dla programistów Enterprise Signature, który umożliwia testowanie aplikacji na iOS, zanim zostaną zatwierdzone przez Apple. Dzięki temu przestępcy mogą rozsyłać do użytkowników iPhone'ów fałszywe programy bez recenzji App Store. W ten sposób zyskują też zdalny dostęp do urządzeń ofiar. Potencjalnie mogą więc zbierać dane osobowe, dodawać lub usuwać konta, instalować aplikacje i zarządzać nimi.

 

Enterprise Signature był już wcześniej używany przez przestępców. Apple podjęło działania, aby ukrócić proceder. Za rozsyłanie aplikacji do konsumentów tą drogą cofnięto nawet certyfikaty Google’a i Facebooka (potem zostały przywrócone). Nie uniemożliwiło to jednak omijania kontroli App Store

Oszuści są nadal aktywni, każdego dnia kolejne ofiary mogą zostać nakłonione do zainwestowania pieniędzy, z niewielką szansą na ich odzyskanie. Apple powinien ostrzegać użytkowników instalujących aplikacje za pośrednictwem systemu Enterprise, że nie zostały one sprawdzone. Właściciele iPhone'ów powinni natomiast instalować wyłącznie programy z App Store

– przestrzega Grzegorz Nocoń.

 
 

Źródło: https:

WhatsApp wprowadza kopie zapasowe z szyfrowaniem end-to-end w usługach Dysk Google i Apple iCloud

Dodano: 15.10.2021 10:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Facebook, który jest właścicielem komunikatora WhatsApp, już na początku września informował o planach udostępnienia możliwości backupu z wykorzystaniem szyfrowania typu end-to-end. Rozwiązanie to pozwalałoby na tworzenie kopii zapasowych na Dysku Google i w Apple iCloud, które byłyby dodatkowo zabezpieczone. To istotne z punktu widzenia użytkowników, którzy chcą dbać o swoją prywatność. Facebook ma dla takich osób dobrą wiadomość. Nie muszą one bowiem już dłużej czekać na globalne udostępnienie narzędzia. Dziś ma miejsce jego debiut. Stosowne uaktualnienie wysyłane jest „falami” z uwagi na potężną bazę ponad 2 mld użytkowników usługi. Jak uruchomić szyfrowanie i dlaczego warto zrobić?

Źródło: https:

TikTok kontra Facebook. Już nikt inny się nie liczy

Dodano: 14.10.2021 23:19 | 15 odsłon | 0 komentarzy


TikTok kontra Facebook Whatsapp Messenger i Instagram

TikTok już wygodnie umościł się na pozycji króla aplikacji mobilnych. Popularność chińskiej aplikacji jest tak duża, że jedynym godnym rywalem jest całe imperium Facebooka.

Regularnie piszemy o kolejnych dużych sukcesach TikToka. Chińska aplikacja zawojowała świat mediów społecznościowych i aplikacji w ogóle. We wrześniu 2021 sytuacja wcale nie odbiegała pod tym względem od normy. Trzeba pamiętać, że dane Sensor Tower nie obejmują lokalnych chińskich sklepów z aplikacjami, a w samych Chinach Google Play właściwie nie istnieje (co najwyżej z VPN). W rzeczywistości przewaga TikToka jest jeszcze większa. W minionym miesiącu na świecie TikToka zainstalowało 59 milionów osób. Najwięcej z Chin (16%) i USA (12%). Na drugim miejscu znalazł się Facebook z 51 milionami instalacji. Aż za 29% z nich odpowiadają same Indie. Cóż, skoro władze Indii zablokowały TikToka (w odwecie za przejęcie przez Chiny spornej doliny w Himalajach), to gdzieś ci ludzie muszą być... Na drugim miejscu znajduje się Indonezja z 7% nowych instalacji.

Trzecie, czwarte i piąte miejsce również zajmuje imperium Facebooka. Kolejne miejsca zajmują bowiem Instagram, WhatsApp i Messenger. Dopiero na szóstym miejscu jest pierwsza aplikacja niebędąca TikTokiem i własnością Marka Zuckerberga. Szósty najpopularniejszy na świecie jest Snapchat.

 
 

Źródło: https:

Nicola Mendelsohn globalną szefową reklamy Facebooka

Dodano: 14.10.2021 20:29 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Facebook awansował Nicolę Mendelsohn na stanowisko globalnej szefowej reklamy. Zastąpi na tym stanowisku Carolyn Everson, która w czerwcu wyjechała do Instacart.

Źródło: https:

Awaria Facebook vs protokoly BGP i DNS, czyli kruchość systemów

Dodano: 14.10.2021 16:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Serwisy Facebooka doświadczyły poważnej, sześciogodzinnej awarii. Usterka rozlała się na usługi powiązane z Facebookiem, w tym WhatsApp, Instagram i Oculus VR. Biorąc pod uwagę skalę wydarzenia, przybliżamy zagadnienia wiążące się z problematyką niektórych technologii internetowych, na których tak mocno polegamy w życiu prywatnym i biznesie.

Źródło: https:

Jak rozpoznać fałszywe konkursy na Facebooku i zapobiec atakom na nasz komputer

Dodano: 13.10.2021 15:49 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Potężny zasięg oraz olbrzymia baza dostępnych danych sprawiły, że Facebook jest jednym z ulubionych obszarów działania przestępców. Wykorzystując potencjał serwisu oraz skłonność jego użytkowników do udziału w prostych konkursach skutecznie atakują osoby, które nie wykazują się odpowiednią czujnością. Mowa tu głównie o konkursach niezgodnych z regulaminem portalu, działających na zasadzie "polub" i "udostępnij" żeby wygrać.

Źródło: https:

7 grzechów głównych Facebooka, które… nikogo nie obchodzą?

Dodano: 12.10.2021 11:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Co Facebook ma za uszami? Jak zmieni#x142; nasze #x17C;ycie i czy faktycznie nale#x17C;y si#x119; tym przejmowa#x107;? Kilka s#x142;#xF3;w o g#x142;#xF3;wnych grzechach ameryka#x144;skiego giganta.

Źródło: https:

Czy to już poważny kryzys wizerunkowy Facebooka? "Zabrakło bieżącej komunikacji"

Dodano: 11.10.2021 21:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy


- Komunikacja z użytkownikami nie jest mocną stroną Facebooka - komentuje reakcję Facebooka na globalną awarię serwisu i zeznania byłej pracowniczki Andrzej Soboń, ekspert od PR-u. Ostatni tydzień to być może najtrudniejszy czas dla firmy kierowanej przez Marka Zuckerberga. Facebook dzień w dzień jest opisywany w mediach na całym świecie w niezbyt korzystnym świetle.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone