piątek, 18 stycznia 2019 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Facebook  RSS
Facebook zmienia zasady zamieszczania reklam politycznych. W tle wybory w 2019 roku

Dodano: 17.01.2019 20:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Facebook zapowiedział, że przed zaplanowanymi na 2019 rok wyborami w niektórych krajach oraz w Unii Europejskiej zaostrzy regulamin zamieszczania w serwisie reklam o treści politycznej. Jednym z ograniczeń będzie możliwość prowadzenia krajowych kampanii jedynie przez lokalne podmioty. Ogłoszenia wyborcze mają być też całkowicie transparentne pod względem ich autorstwa i źródeł finansowania.

Źródło: https:

Facebook przeznaczy 300 mln dolarów na rozwój lokalnego dziennikarstwa w USA

Dodano: 16.01.2019 20:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Facebook zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech lat zainwestuje kwotę ponad 300 mln dolarów w rozwój lokalnego dziennikarstwa w Stanach Zjednoczonych. Plan obejmuje między innymi finansowe wspieranie ciekawych projektów medialnych, zatrudnianie nowych dziennikarzy w lokalnych redakcjach oraz pomoc w budowaniu wydajnych modeli biznesowych opartych na subskrypcjach.

Źródło: https:

Fundacja Mozilli zamyka program testowy Firefox Test Pilot

Dodano: 16.01.2019 17:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Fundacja Mozilli ogłosiła, że zamierza zamknąć program testowy o nazwie Firefox Test Pilot, którego członkowie mieli dostęp do eksperymentalnych funkcji preferowanej przez nich przeglądarki. Program ten działał na zasadzie Windows Insidera, dając ochotnikom dostęp do niestabilnego lub nie do końca sfinalizowanego oprogramowania, które było przez nich skrupulatnie testowane. Produktami, które wyrosły z rzeczonego programu testowego jest m.in. przesyłanie zaszyfrowanych plików, narzędzie do zrzutów ekranu czy wskaźniki zużycia danych. Jedną z najdłużej testowanych funkcji Test Pilota były kontenery, których efektem jest popularny dodatek Facebook Container, ograniczający możliwości śledzenia użytkownika przez portal Marka Zuckerberga.

Źródło: https:

Niemcy żądają by Facebook przestał gromadzić dane internautów

Dodano: 14.01.2019 15:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Federalny Urząd Antymonopolowy (Bundeskartellamt), niemiecki organ ochrony konkurencji, chce, aby Facebook przestał gromadzenia danych użytkowników w Niemczech - przynajmniej w części. Według urzędu, Facebook nadużywa swojej pozycji, zbierając dane nie tylko za sprawą swojej najważniejszej usługi, ale również za pośrednictwem innych aplikacji - WhatsApp i Instagram. Facebook śledzi nawet niezarejestrowanych w swoim serwisie użytkowników, za pomocą plików cookie umieszczanych stronach internetowych, które korzystają z wtyczek społecznościowego giganta tylu przyciski Like lub widgetów. Wymienia też dane z innymi firmami, takimi jak Twitter. Urząd twierdzi, że obywatele Niemiec nie mają dostępu do zebranych na ich temat danych.

Źródło: https:

Niemcy kontra Facebook - ciąg dalszy

Dodano: 14.01.2019 9:59 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Bild donosi, #x17C;e w ci#x105;gu kilku najbli#x17C;szych tygodni niemieckie w#x142;adze #x201E;zaproponuj#x105;#x201D; Facebookowi nowe zasady gry. Celem zmian jest ochrona prywatno#x15B;ci u#x17C;ytkownik#xF3;w tego najpopularniejszego na #x15B;wiecie portalu spo#x142;eczno#x15B;ciowego.

Źródło: www.benchmark.pl

Facebook kasuje 16 fanpage'y za niedozwolone budowanie zasięgu. Na liście Ruch Wolności, Drużyna Narodowa i Kot Kaczora

Dodano: 12.01.2019 20:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Facebook poinformował o usunięciu z serwisu fanpage'y o treściach politycznych po wykryciu, że budowały one bazę użytkowników posługując się fałszywymi profilami i wprowadzając użytkowników w błąd. W sumie zlikwidowano 16 stron, wśród których są Ruch Wolności, Drużyna Narodowa, Zakazana Prawda, Kocham Polskę i Ruch Wolności Prawilni.

Tagi: Facebook
Źródło: https:

Czarny motyw w Messengerze dla Androida? Jak to zrobić?

Dodano: 12.01.2019 15:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Użytkownicy Facebook Messengera od dawna zgłaszali firmie Marka Zuckenbegra zapotrzebowanie na ciemny motyw interfejsu graficznego, którego wygodnie używałoby się zarówno w nocy, jak i w trakcie dnia na urządzeniach wyposażonych w wyświetlacze OLED. Wraz z ostatnią aktualizacją testowej wersji aplikacji komunikatora dla systemu Android odnaleziono sposób na uruchomienie eksperymentalnej wersji rzeczonego trybu, choć jedynie na urządzeniach z aktywnym dostępem do uprawnień administracyjnych (ROOT). Czarny motyw jest pokłosiem projektu zaprezentowanego we wrześniu 2018 roku, który jednak nie został wprowadzony do użytku, ponieważ Facebook postanowił odświeżyć również jasną wersję aplikacji, której proces wdrażania dla wybranych użytkowników trwa od listopada.

Źródło: https:

Facebook usuwa 16 stron z serwisu. Wykryto poważne naruszenie zasad

Dodano: 11.01.2019 10:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Pracownicy największego serwisu społecznościowego przeprowadzili śledztwo, które wykazało poważne nieprawidłowości wśród 16 polskich stron. Każda z...

Źródło: https:

Ze smartfonów Samsunga nie można usunąć aplikacji Facebooka, użytkownicy oburzeni

Dodano: 10.01.2019 20:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Użytkownicy niektórych modeli smartfonów Galaxy produkowanych przez Samsunga alarmują, że nie mogą usunąć ze swoich systemów zainstalowanej fabrycznie aplikacji mobilnej Facebooka. Samsung nie komentuje sprawy, zaś Facebook twierdzi że jego aplikacja która została wyłączona zachowuje się tak jak usunięta.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone