sobota, 23 lutego 2019 r.  Imieniny: Damiana, Romana, Romany
Wiadomości z tagiem Firefox  RSS
Firefox 65 - usprawniona przeglądarka do pobrania

Dodano: 12.02.2019 1:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Mozilla Firefox 65 #x2013; nowa wersja przegl#x105;darki internetowej jest ju#x17C; dost#x119;pna do pobrania. Tym razem zn#xF3;w nie u#x15B;wiadczymy tutaj #x17C;adnych ogromnych zmian, ale program powoli rozwija si#x119; w dobrym kierunku.

Źródło: www.benchmark.pl

Chrome zyska uproszczony tryb czytnika znanego z Firefox i Safari

Dodano: 11.02.2019 16:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Google szykuje się do wprowadzenia trybu czytnika w przeglądarce Chrome dla komputerów działających pod kontrolą systemu Linux, macOS oraz Windows. Informacje o tym odkryto za sprawą przydzielenia błędu zgłoszonego w platformie deweloperskiej projektu Chromium do zespołu programistów, co przekłada się bezpośrednio na prace nad nieprawidłowościami w kodzie przeglądarki. Rzeczone zgłoszenie traktuje o niedostępności działającego jedynie na urządzeniach z Androidem uproszczonego trybu czytnika, wyświetlającego jedynie surowy, sformatowany tekst. Nie jest wiadome, kiedy tryb czytnika zawita do wersji testowych Chrome. Firma eksperymentuje ostatnio, przenosząc coraz większą liczbę funkcji z konkurencyjnych programów do własnego produktu, wśród których odnaleźć można m.in. ciemny interfejs użytkownika.

Źródło: https:

Firefox 66 z blokadą autoodtwarzania materiałów audio i wideo

Dodano: 05.02.2019 18:33 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Mozilla poinformowała właśnie, że w kolejne wersje przeglądarki Firefox będą samoczynnie blokować wszystkie samoczynie uruchamiające się materiały wideo oraz samoodtwarzający się dźwięk. Wprowadzenie takiej funkcji do Firefoxa było już zapowiadane od pewnego czasu. Ostatecznie mechanizm blokujący samoczynne uruchamianie się takich treści zostanie z...

Źródło: twojepc.pl

Firefox 66 wyciszy automatycznie odtwarzające się filmy

Dodano: 05.02.2019 16:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nadchodząca, 66. wersja przeglądarki Firefox wprowadzi funkcję, która znalazła już miejsce zarówno w Chrome, jak i w Edge — domyślne wyciszanie automatycznie odtwarzanych filmów na odwiedzanych przez internautów stronach internetowych. Ponadto fundacja wprowadzi do swojego programu możliwość zakotwiczania treści, co ograniczy przesuwanie się witryny, gdy nad czytanym przez użytkownika tekstem pojawi się niezaładowana wcześniej grafika lub inny plik multimedialny. Nowości te wsparte licznymi poprawkami trafią do Firefoksa dla komputerów oraz urządzeń z Androidem 19 marca. Użytkownik będzie w stanie zezwolić wybranym stronom na odtwarzanie tego typu treści.

Źródło: https:

Firefox 65 - usprawniona przeglądarka do pobrania

Dodano: 29.01.2019 16:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Mozilla Firefox 65 #x2013; nowa wersja przegl#x105;darki internetowej jest ju#x17C; dost#x119;pna do pobrania. Tym razem zn#xF3;w nie u#x15B;wiadczymy tutaj #x17C;adnych ogromnych zmian, ale program powoli rozwija si#x119; w dobrym kierunku.

Źródło: www.benchmark.pl

Firefox Focus - będzie blokada reklam w mobilnej przeglądarce

Dodano: 23.01.2019 19:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Firefox Focus to przeglądarka mobilna, którą uruchomiono w 2017 roku jako produkt skoncentrowany na dbaniu o prywatność internautów. Jej głównymi cechami jest mały rozmiar pliku instalacyjnego i wbudowana blokada śledzenia przez strony internetowe. Jest to produkt dla tych, którzy od czasu do czasu chcą w możliwie najbezpieczniejszy sposób sufrować w sieci. Jedno z najnowszych zgłoszeń w Bugzilli wykrytych przez serwis XDA-Development sugeruje, że programiści fundacji pracują nad wprowadzeniem natywnej blokady reklam do dziewiątej wersji Focusa. Miałoby to na celu wzmocnienie bezpieczeństwa użytkowników, wielu z nich odcinając od zainfekowanych skryptów zaszytych w wyświetlane reklamy.

Tagi: Jedna, Firefox
Źródło: https:

Fundacja Mozilli zamyka program testowy Firefox Test Pilot

Dodano: 16.01.2019 17:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Fundacja Mozilli ogłosiła, że zamierza zamknąć program testowy o nazwie Firefox Test Pilot, którego członkowie mieli dostęp do eksperymentalnych funkcji preferowanej przez nich przeglądarki. Program ten działał na zasadzie Windows Insidera, dając ochotnikom dostęp do niestabilnego lub nie do końca sfinalizowanego oprogramowania, które było przez nich skrupulatnie testowane. Produktami, które wyrosły z rzeczonego programu testowego jest m.in. przesyłanie zaszyfrowanych plików, narzędzie do zrzutów ekranu czy wskaźniki zużycia danych. Jedną z najdłużej testowanych funkcji Test Pilota były kontenery, których efektem jest popularny dodatek Facebook Container, ograniczający możliwości śledzenia użytkownika przez portal Marka Zuckerberga.

Źródło: https:

Firefox Reality domyślą przeglądarką w zestawach VR HTC Vive

Dodano: 09.01.2019 16:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Rzeczywistość wirtualna towarzyszy nam od pewnego już czasu, wciąż jednak pozostając na peryferiach branży. Dość powiedzieć, że choć ilość posiadaczy zestawów VR na Steamie zwiększyła się w 2018 roku dwukrotnie, to mimo wszystko jest to niespełna 1 procent użytkowników tego serwisu. Co nie oznacza, że ktokolwiek zamierza wywiesić białą flagę. Słyszymy co chwila zapowiedzi o pracach nad nowymi zestawami. Towarzyszą i mają one towarzyszyć przyszłym generacjom konsol. Rozwój technologii 5G oraz nowe pamięci i procesory sprawią, że zestawy do VR będą coraz bardziej niezależne i wydajne. Ale zabawa to nie wszystko. VR proponuje nową jakość korzystania z Internetu. I tą właśnie drogą idzie Mozilla i jej Fiorefox Reality oraz HTC Vive.

Źródło: https:

Firefox 64 z zarządzaniem kartami i nowym menadżerem zadań

Dodano: 12.12.2018 9:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Mozilla wydała nową wersję swojej przeglądarki - Firefox, na Windows, Mac, Linux i Android. Na liście zmian znajdziemy wiele nowości. Przeglądarka posiada teraz między innymi funkcję polecania, organizacji z wielu kart, zaktualizowany menedżer zadań z wskaźnikiem zużyciem energii, lepsze przewijanie w systemie Android oraz wiele innych mniejszych poprawek i ulepszeń. W nowej wersji Firefox oznaczonej numerem 64, najbardziej reklamowaną zmianą jest Contextual Feature Recommender (CFR). Już na wstępie trzeba jednak zaznaczyć, że ta funkcja póki co jest dostępna tylko dla użytkowników z USA. Natywne wsparcie dla kanałów RSS zostało usunięte w Firefoksie 64 - użytkownicy potrzebują teraz dodatków firm trzecich.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone