wtorek, 09 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
Wiadomości z tagiem Games  RSS
Tegoroczne wakacje najlepiej spędzić na Dzikim Zachodzie

Dodano: 08.08.2022 20:47 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Przedstawiciele Ice Code Games chwal#x105; si#x119; bardzo ciep#x142;ym przyj#x119;ciem gry Hard West 2. To jedna z tych produkcji, kt#xF3;re zgarniaj#x105; wysokie noty zar#xF3;wno w#x15B;r#xF3;d recenzent#xF3;w, jak i graczy.

Źródło: https:

Chinese Frontiers, czyli jak na misce ryżu zbudować Wielki Mur. Demo gry już dostępne

Dodano: 06.08.2022 12:39 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Polskie studio SolidGames od jakiego#x15B; czasu pracuje nad symulatorem codziennego #x17C;ycia chi#x144;skiego osadnika z czas#xF3;w budowy Wielkiego Muru. Cho#x107; do premiery zosta#x142;o jeszcze troch#x119; czasu, to mo#x17C;na ju#x17C; przetestowa#x107; gr#x119; na Steamie.

Źródło: https:

Epic Games Store rozdaje ciekawą grę. Od razu poczujecie pociąg

Dodano: 04.08.2022 23:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Unrailed! to kolejna darmowa gra dla korzystaj#x105;cych ze sklepu Epic Games Store. W swojej kategorii okaza#x142;a si#x119; naprawd#x119; ciekaw#x105; propozycj#x105;.

Źródło: https:

Aż 38 nowych tytułów w GeForce Now. Pojawi się też duży hit

Dodano: 04.08.2022 16:23 | 10 odsłon | 0 komentarzy


NVIDIA starannie dba o to, by użytkownicy jej usługi GeForce Now mieli w co grać przez wakacje. W sierpniu do biblioteki dołączy aż 38 nowych tytułów. W tym jeden z nadchodzących hitów.

GeForce Now jest popularną usługą strumieniowania gier. Jest to szczególnie wygodna platforma dla osób, które nie chcą wydawać kroci na mocnego PC lub konsolę, lecz równocześnie nie chcą rezygnować z grania w najnowsze produkcje na najwyższych ustawieniach graficznych. Do skorzystania z usługi wystarczy mieć szybki i stabilny Internet oraz wykupioną subskrypcję. Istnieje też możliwość wypróbowania platformy za darmo, lecz wiąże się to z dużymi ograniczeniami.

38 nowych tytułów w GeForce Now

NVIDIA poinformowała, że do biblioteki GeForce Now dołączy w sierpniu 38 nowych tytułów. Część z nich jest już w usłudze od początku miesiąca, inne będą pojawiać się w miarę upływu czasu. Niektóre tytuły zasilą bibliotekę usługi wraz z dniem swojej premiery.

Jedną z najgorętszych produkcji, które w tym miesiącu pojawią się w GeForce Now z pewnością jest nowe Saints Row. Już 23 sierpnia gracze zyskają możliwość udania się do Santo Ileso, czyli fikcyjnej miejscowości gdzieś na południu Stanów Zjednoczonych, gdzie przyjdzie im stworzyć własny gang.

 

Niektóre gry są dostępne już teraz lub dołączą do usługi w ciągu najbliższych dni. Mowa tu o 13 tytułach, w które można grać już tej chwili:

 • Retreat to Enen (od 1 sierpnia w Steam oraz Epic Games Store)
 • Asphalt 9: Legends (od 2 sierpnia w Steam)
 • Lost Light (od 4 sierpnia w Steam)
 • Camp Canyonwood (od 4 sierpnia w Steam)
 • Turbo Golf Racing (od 4 sierpnia w Steam)
 • Creeper World 4 (Steam)
 • Hardspace: Shipbreaker (Epic Games Store)
 • Strategic Mind: Blitzkrieg (Epic Games Store)
 • Strategic Mind: The Pacific (Epic Games Store)
 • Strategic Mind: Spectre of Communism (Epic Games Store)
 • Strategic Mind: Fight for Freedom (Epic Games Store)
 • Talisman: Digital Edition (Steam)
 • Video Horror Society (Steam oraz Epic Games Store)

Pełna lista tytułów, które w tym miesiącu trafią na platformę GeForce Now dostępna jest na .

 
 

Źródło: https:

Moda na superbohaterów nie maleje. Iron Man w roli głównej

Dodano: 04.08.2022 8:39 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Moda na superbohaterów nie spada. Iron Man w roli głównej

Moda na superbohaterów nie maleje. Tym razem w roli głównej możemy zobaczyć Iron Mana. Nie chodzi jednak o kolejny film czy serial, a grę autorstwa Electronic Arts.

Filmy Marvela sprawiły, że wróciła moda na superbohaterów. W ostatnich latach powstało kilka gier z herosami w roli głównej, a do tego trwają prace nad kolejnymi (m.in. Midnight Suns i Wolverine). Niedługo do tych nadchodzących być może zaliczymy Iron Mana produkcji Electronic Arts.

Electronic Arts tworzy aż dwie gry z superbohaterami?

Niedawno Jeff Grubb, jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy growych, zdradził, że trwają prace nad grą z Czarną Panterą. Swój głos w dyskusji nt. gier z superbohaterami dołożył inny informator — Tom Henderson. On z kolei słyszał, że Electronic Arts planuje stworzyć tytuł z Iron Manem w roli głównej. Jednocześnie dodał, że źródło jest niepewne i nie udało mu się dowiedzieć nic więcej.

Trudno wskazać, które studio Electronic Arts mogłoby zająć się grą z Tonym Starkiem w roli głównej. Czarna Pantera ma powstawać w nowej jednostce w Seattle, której szefem jest Kevin Stephens. Ten ma na swoim koncie między innymi bardzo udane Middle-earth: Shadow of Mordor oraz Shadow od War.

Jeśli chodzi o pozostałe placówki EA to Respawn Entertainment tworzy Star Wars: Jedi Survivor, Motive Studios zajmuje się Dead Space Remake, Codemasters, DICE, Criterion i BioWare również mają pełne ręce roboty. Jest też drugie studio w Seatlle, ale ono ma pracować nad grą single-player z serii Battlefield. Dlatego do powyższych informacji lepiej podchodzić z przymrużeniem oka i poczekać na oficjalną zapowiedź.

 
 

Źródło: https:

Nadchodzi pogromca Steam Decka. Valve ma się czego bać

Dodano: 02.08.2022 16:58 | 18 odsłon | 0 komentarzy


Wszystko wskazuje na to, że rynek przenośnych konsoli przechodzi prawdziwy renesans. Niedawno gracze dostali Steam Decka, teraz kolejny producent interesuje się tym tematem. Valve ma się czego bać.

Wydawałoby się, że przenośny gaming jest już martwy, a rolę kompaktowych konsoli zajęły smartfony. Jednak jak pokazują ostatnie wydarzenia w branży, gracze nadal są chętni na kupno przenośnej konsoli. Steam Deck momentalnie zyskał wielu fanów, lecz konkurencja nie śpi.

Logitech i Tencent stworzą własna przenośną konsolę

Steam Deck umożliwia graczom dostęp do własnej biblioteki Steam. Logitech również planuje stworzyć własną przenośną konsolę. W tym celu firma połączyła siły z chińskim gigantem Tencent, który jest właścicielem 40% akcji Epic Games. Jest zatem niemal pewne, że z pozycji nowej konsoli gracze będą mogli korzystać z Epic Games Store. Ponadto, firmy są w trakcie rozmów z Microsoftem i Nvidią, co może oznaczać, że ich usługi strumieniowania również uzyskają wsparcie. 

Z ogłoszenia Logitech dowiadujemy się, że działanie konsoli będzie opierać się na graniu w chmurze. Nie jest nawet jasne, czy na urządzeniu będzie można zainstalować gry. Oznacza to, że Logitech i Tencent mają inne podejście do kwestii mobilnego grania niż Valve, ich Steam Deck koncentruje się raczej na graniu lokalnym.

 
 

Źródło: https:

Logitech tworzy własną konsolę. Dlaczego ktoś miałby ją kupić?

Dodano: 02.08.2022 13:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Logitech #x2013; we wsp#xF3;#x142;pracy z firm#x105; Tencent Games #x2013; tworzy w#x142;asn#x105; konsol#x119; do gier. B#x119;dzie to przeno#x15B;ne urz#x105;dzenie, zgodne z aktualnymi trendami.

Źródło: https:

Logitech tworzy tajemniczą konsolę, ale co nieco o niej wiemy

Dodano: 02.08.2022 11:48 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Logitech tworzy tajemniczą konsolę, ale co nieco o niej wiemy

Logitech pracuje nad własną konsolą. Chociaż urządzenie skrywa przed nami wiele tajemnic, to co nieco już o nim wiemy. Zapowiada się ciekawy sprzęt.

Logitech ogłosił, że tworzy tajemniczą konsolę. No dobra, może nie jest ona aż tak tajemnicza, bo jednak coś o niej wiemy. Przede wszystkim powstaje przy współpracy z chińską marką Tencent, która ma w swoich rękach udziały w kilku dużych studiach deweloperskich, w tym np. Riot Games lub polskim Bloober Team.

Konsola Logitech

Wiemy, że urządzenie Logitech będzie konsolą, a nie jedynie przystawką do smartfonów, jak chociaż Razer Kishi. Jednak nie oznacza to, że będą na nią powstawać dedykowane gry. Sprzęt ma służyć przede wszystkim do grania w chmurze za pomocą GeForce NOW oraz Xbox Cloud Gaming. Dlatego Logitech współpracuje pod względem sprzętowym także z NVIDIĄ i Microsoftem.

Logitech Tencent konsola handheld

Na ten moment Logitech i Tencent jedynie zapowiadają konsolę. Nie znamy ani wyglądu urządzenia, ani ceny, ani nawet daty premiery. Natomiast producent obiecuje, że konsola trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Poza tym wiemy, że prace trwają. Jeśli chcecie pierwsi wiedzieć o postępach, to powstała , na której możecie zapisać się do newslettera. 

 
 

Źródło: https:

Steam, Epic Games, Yahoo i PayPal zablokowane. Nie chcieli cenzurować

Dodano: 01.08.2022 0:49 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Yahoo Epic Games PayPal i Steam nie chcą cenzury w Indonezji

Indonezja chce cenzurować u siebie Internet. PayPal, Epic Games, Steam i Yahoo nie chcą brać w tym udziału. Niestety ponoszą za to karę.

Niektóre kraje bardzo lubią mieć większy wpływ na Internet niż mieć powinny. Dosyć często piszemy tutaj o Rosji, ale były też bardziej egzotyczne z naszego punktu widzenia kraje jak na przykład Nigeria. Tym razem negatywnym bohaterem tekstu jest Indonezja. 

Indonezja chce cenzurować, nie wszyscy się zgadzają

Tamtejsze władze zażądały, by internetowi dostawcy usług zarejestrowali się w specjalnym rejestrze. Wtedy też oficjalnie zgadzają się one na błyskawiczne usuwanie wielkich treści, które według Indonezji godzą w porządek publiczny. Definicja jest tak szeroka, że tamtejsi obrońcy praw człowieka nie mają wątpliwości czemu to ma służyć. Pod płaszczykiem dobrych intencji chodzi o cenzurę.

Indonezja wymaga, by zarejestrowane firmy usuwały szkodliwe treści nawet w ciągu 4 godzin. To czas dla pilnych spraw. W pozostałych przypadkach okienko będzie wynosić 24 godziny. Apple, Microsoft, Google, Amazon, TikTok, Twitter, Netflix oraz Spotify zaakceptowały nowe prawo Indonezji. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku PayPala, Yahoo, Steama i Epic Games

Oni nie mieli zamiaru się podporządkować. Indonezja podjęła zatem decyzję o zablokowaniu ich usług i stron internetowych. PayPal pozostanie aktywny jeszcze kilka dni, by użytkownicy mogli wyjąć z niego pieniądze.

 
 

Źródło: https:

Gram na telefonie, ale nie w gry mobilne. Mam coś lepszego

Dodano: 29.07.2022 15:16 | 26 odsłon | 0 komentarzyWszyscy jesteśmy graczami. Nieważne czy do grania używamy konsoli, komputera, czy telefonu komórkowego. Co więcej, sam gram na smartfonie i wcale nie w Coin Master czy Subway Surfer. Na telefonie gram w Assassin’s Creed: Valhalla i Cyberpunk 2077. Jak?

Niemal pod każdym tekstem na temat gier mobilnych rozpoczyna się dyskusja na temat wyższości jednych graczy nad drugimi. No bo jak można porównywać hardcore’owego miłośnika Counter-Strike’a, Valoranta lub League of Legends do kogoś, kto zbiera diamenty czy strzela ptakami w świnie na telefonie?! Rzecz w tym, że to absolutna bzdura. Nie ma znaczenia, jakie gry preferujesz. Grasz, więc jesteś graczem. Koniec i kropka. Zresztą granie na telefonie nie oznacza automatycznie gier mobilnych. Dzisiaj na smartfonie możesz z powodzeniem odpalić najnowsze Assassin’s Creed, Cyberpunk 2077 czy też Marvel’s Guardians of the Galaxy. Jak?

Z GeForce NOW nie potrzebujesz PC-ta

Sposobem na granie na smartfonie w produkcje z komputerów jest usługa o nazwie GeForce NOW. Na pewno już o niej słyszeliście. Jak to działa? Teoria nie jest przesadnie skomplikowana. Oczywiście nie będę tutaj rozpisywał się o skomplikowanych technikaliach, bo nie ma to żadnego sensu. Musicie tylko wiedzieć, że dzięki GeForce NOW gra uruchamiana jest na zewnętrznym serwerze, należącym do firmy NVIDIA. Na telefon, komputer czy telewizor trafia jedynie obraz. Gdybym miał to jeszcze uprościć, to gra działa na oddalonym o setki kilometrów komputerze, a obraz widzisz na wybranym przez siebie urządzeniu. Sterować też możecie za pomocą tegoż urządzenia.

NVIDIA GeForce NOW na telefonie

Na pewno niektórzy z Was w tym momencie pomyśleli, że to nie może działać dobrze. Przecież przesyłanie obrazu i poleceń wydawanych padem lub klawiaturą i myszką przez Internet musi generować opóźnienia. Rzecz w tym, że są one tak minimalne, że praktycznie niezauważalne. W erze szybkiego Internetu stacjonarnego i niewiele gorszych sieci bezprzewodowych WiFi w paśmie 5 GHz opóźnienia przy graniu w chmurze są już przeszłością. Przyznaję, wiele zależy od jakości połączenia, ale jeśli u Was to nie problem, to GeForce NOW będzie śmigać.

GeForce NOW to też wielka oszczędność

Nie wierzycie? Możecie przekonać się na własnej skórze, ponieważ podstawowy pakiet GeForce NOW jest darmowy. Wiąże się on z pewnymi ograniczeniami, jak godzinne sesje (po każdej można od razu rozpocząć kolejną) i brak RTX, ale w pełni wystarczy to do cieszenia się rozgrywką na telefonie lub zbyt słabym na gry komputerze. Jednak przede wszystkim darmowego wariantu możecie użyciu do przetestowania możliwości usługi i jestem pewien, że będziecie pozytywnie zaskoczeni tym, co ma do zaoferowania. Możliwość grania w Cyberpunk 2077 lub Assassin’s Creed Valhalla na urządzeniu, które normalnie nie miałoby szans na uruchomienie tego typu produkcji, robi wrażenie.

Pomyślcie też, jak wielka jest to oszczędność dla Waszych portfeli. Dzisiaj sensowny komputer do grania to koszt co najmniej 4-6 tys. zł i to jeśli mówimy o rozgrywce w rozdzielczości Full HD. Co więcej, jest to sprzęt na ile czasu? Maksymalnie 4-5 lat, aż przyjdzie czas na wymianę na coś lepszego? Tymczasem GeForce NOW w pakiecie Priority kosztuje 49 zł miesięcznie. Daje to 588 zł rocznie oraz 2940 zł przez 5 lat. Dużo mniej niż przy zakupie komputera. Kwotę można jeszcze obniżyć, płacąc od razu za 6 miesięcy z góry. Wtedy wychodzi 249 zł za pół roku, więc 2490 zł za 5 lat.


, który oferuje najwyższą wydajność w rozdzielczości nawet 4K i z płynnością do 120 fps-ów to 1188 zł rocznie przy płatności miesięcznej i 980 zł przy płatności co pół roku. W 5 lat daje to albo 5940, albo 4900 zł. Nadal to mniej niż kosztowałby normalny komputer z kartą graficzną o wydajności GeForce RTX 3080. A przy tym odchodzi problem dużego zużycia energii elektrycznej, który też nie jest przecież bez znaczenia. Dlatego realna oszczędność jest tak naprawdę jeszcze większa.

W co pograsz w GeForce NOW?

No dobrze, ale w co można pograć w GeForce NOW? Moim zdaniem ogromną zaletą usługi jest to, że korzystamy w niej z własnej biblioteki, dzięki czemu wieloletni gracze nie będą mieli problemów z grami. Usługa łączy się z naszymi kontami na Epic Games Store, Steam oraz Ubisoft Connect. Już to daje pokaźny zestaw produkcji, chociaż musicie wiedzieć, że na ten moment GeForce NOW nie obsługuje jeszcze wszystkich gier. Ale nie ma powodów do obaw, na liście znajduje się już ponad 1350 pozycji, a co czwartek dodawanych jest kilka lub kilkanaście kolejnych. Pełną listę znajdziecie na . W tym wypadku rachunek jest prosty – nie ma powodów do obaw o brak gier. NVIDIA dba też, aby w usłudze dostępne były wszystkie najnowsze i największe hity.

Na liście znajdują się już produkcje, które kilkukrotnie wymieniłem, czyli Cyberpunk 2077 oraz Assassin’s Creed: Valhalla. Oprócz tego zagracie też w: Genshin Impact, Lost Ark, Stardew Valley, Cuphead, New World, Marvel’s Gaurdians of the Galaxy, Far Cry 6, Dying Light 2, Fortnite, Wiedźmina 3, League of Legends, Control i wiele, wiele innych. Na liście są zarówno hity, jak i świetne produkcje z gatunku indie, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

NVIDIA GeForce NOW na telefonie

GeForce NOW ma przed sobą świetlaną przyszłość

Pomyślcie, że już dzisiaj możecie w te wszystkie gry zagrać na smartfonie, laptopie ze zintegrowaną kartą graficzną, tablecie czy nawet telewizorze z odpowiednim systemem lub przystawką. Bez drogiego komputera czy konsoli. Łatwo, prosto, przyjemnie i tanio. Jedyne, co jest tak naprawdę potrzebne, to kontroler, który działa po Bluetooth. Ze swojej strony polecam przede wszystkim pady od konsol Xbox One S/X i Xbox Series X/S, ponieważ są one kompatybilne ze wszystkimi grami, a do tego bardzo wygodne.

Już dzisiaj GeForce NOW ma dużo do zaoferowania, a pomyślcie, co będzie za kilka lat. Granie w pociągu, autobusie, w parku lub na przerwie między lekcjami nie będzie problemem. Porządne połączenie za pomocą pełnoprawnego 5G z niskimi opóźnieniami pozwoli na tego typu zabawę. Zresztą już dzisiaj internet mobilny całkiem nieźle radzi sobie w zestawie z usługą grania w chmurze, co sam sprawdzałem. Właśnie dlatego przed GeForce NOW maluje się świetlana przyszłość. Czy granie w chmurze zastąpi kiedyś tradycyjne granie? Trudno dzisiaj wyrokować, ale z pewnością nie można tego wykluczyć, patrząc, jak szybko rozwija się ten segment.

Tekst powstał we współpracy z NVIDIĄ.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone