niedziela, 25 lutego 2018 r.  Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
Wiadomości z tagiem Gigant  RSS
Intel Vaunt - Prototyp inteligentnych okularów

Dodano: 06.02.2018 14:30 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Intel Vaunt - Prototyp inteligentnych okularówWielu z nas od lat czeka na rozwiązania, które podziwiać mogliśmy w książkach, filmach lub komiksach. Jedne z nich są bardziej pociągające - latające auta, miecze świetlne, inne zaś nieco mniej jak muszelki z Człowieka Demolki. Mimo wszystko trudno o to by fan nowych technologii nie chciał ich wypróbować. Na szczęście powoli wdrażane są one w życie, a świetnym przykładem są urządzenia ubieralne. I chociaż Google Glass zrobiły na początku spore wrażenie, tak szybko zostały przez ludzi odrzucone. Gigant na rynku procesorów komputerowych postanowił nieoczekiwane zaprezentować swoje spojrzenie na temat inteligentnych okularów, a mowa o Intel Vaunt, które wyświetlają obraz wprost na siatkówce oka.

Źródło: https:

Plotka: Microsoft może przejąć Electronic Arts - Związek idealny?

Dodano: 30.01.2018 14:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Plotka: Microsoft może przejąć Electronic Arts - Związek idealny?Gdyby przeprowadzić wśród użytkowników pecetów sondę dotyczącą najbardziej nielubianych korporacji w branży IT, to z pewnością wysokie miejsca w czołówce zajmowaliby Microsoft oraz Electronic Arts. Jestem nawet gotów przypuszczać, że to właśnie tym dwóm gigantom przypadłyby w udziale pierwsze miejsca. Co mogłoby powstać, gdyby nagle zdecydowali się połączyć? Trudno powiedzieć, ale jeśli krążące w branżowych mediach plotki się potwierdzą, już niedługo będziemy mogli się przekonać. Gigant z Redmond ma rzekomo rozważać zakup Electronic Arts w celu wzbogacenia katalogu ekskluzywnych tytułów dla konsoli Xbox One. Czy taki scenariusz rzeczywiście jest w ogóle możliwy?

Źródło: https:

Microsoft przejmie Electronic Arts i Valve?

Dodano: 30.01.2018 11:59 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Wczoraj przez internet szerokim echem przetoczyła się informacja, jakoby Gigant z Redmont planował ogromne ruchy na rynku gier.

Źródło: www.centrumxp.pl

Intel pracuje nad układami GPU Arctic Sound i Jupiter Sound

Dodano: 15.01.2018 16:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Intel pracuje nad układami GPU Arctic Sound i Jupiter Sound Wydawać by się mogło, że rynek kart graficznych ogranicza się w zasadzie tylko do dwóch producentów - NVIDII oraz AMD. Jak jednak pokazują statystyki, spora grupa osób korzysta ze zintegrowanych akceleratorów Intela, które wbudowane są dziś w zasadzie w każdy nowoczesny procesor tej firmy. Gigant z Santa Clara ma chyba jednak dość robienia układów graficznych służących do tylko wyświetlania pulpitu, czego dowodem niech będzie niedawne przyjęcie w swe szeregi słynnego Raji Koduriego. Nie minęło zaledwie kilka tygodni od ogłoszenia współpracy, a prawdopodobnie poznaliśmy właśnie jej pierwsze owoce. Szkoda tylko, że konkretnych informacji jest póki co bardzo mało...

Źródło: https:

Microsoft: Spectre 2 przyniesie znaczne spadki wydajności dla starszych CPU Intela

Dodano: 11.01.2018 6:01 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft rozprowadza obecnie za pomocą usługi Windows Update łatki dla luk Meltdown i Spectre 1. Firma zamieściła na swoich stronach wpis informujący czego możemy spodziewać się po ich instalacji. Gigant z Redmond tłumaczy, że o ile naprawienie podatności na atak Meltdown i pierwszy z wariantów Spectre nie wpływa znacząco na wydajność, to niestety...

Źródło: twojepc.pl

Apple kręci bicz na loot boksy

Dodano: 22.12.2017 14:48 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Gigant z Cupertino zmusi developerów do ujawnienia szans na wylosowanie konkretnych przedmiotów.

Źródło: https:

Google Tango - rzeczywistość rozszerzona bez dalszego wsparcia

Dodano: 17.12.2017 17:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Google Tango - rzeczywistość rozszerzona bez dalszego wsparciaWspółczesny internet bez Google byłby zdecydowanie innym miejscem, pokuszę się o stwierdzenie, że gorszym. W końcu gigant z Mountain View swoje za uszami może mieć, ale jednak bez usług takich jak jego wyszukiwarka, mapy czy poczta elektroniczna wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania w dzisiejszym świecie. Okazuje się jednak, że choć firma ma więcej rewolucyjnych pomysłów, to nie wszystkim udaje się odnieść sukces porównywalny z jej sztandarowymi usługami. Jedną z takich "porażek" jest Google Tango, czyli rozwijana od 2014 roku platforma rozszerzonej rzeczywistości. Gigant z Mountain View ogłosił właśnie, że kończy prace nad projektem, a wsparcie dla niego potrwa do 1 marca 2018 roku.

Źródło: https:

Google Assistant w końcu trafia na tablety

Dodano: 13.12.2017 22:33 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Gigant z Mountain View kazał nam długo czekać. Assistant, przygotowany przez Google wirtualny pomocnik użytkownika, w końcu trafia na tablety. Trudno uwierzyć, że firma zdecydowała się na ten krok dopiero teraz. Usługa już od dawna jest przecież dostępna nie tylko dla posiadaczy smartfonów Pixel, ale dla wszystkich osób, których telefony pracują pod kontrolą Androida w wersji Marshmallow lub nowszej.

Źródło: pclab.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone