piątek, 16 listopada 2018 r.  Imieniny: Edmunda, Marii, Marka
Wiadomości z tagiem Google  RSS
Google wprowadza w Polsce nowe Centrum Bezpieczeństwa ze wskazówkami dla użytkowników

Dodano: 15.11.2018 20:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Google udostępnił w Polsce nowe Centrum Bezpieczeństwa. Funkcja daje użytkownikom dostęp do większej liczby narzędzi umożliwiających zarządzanie ich danymi oraz łatwiejsze korzystanie z oferowanych przez Google ustawień kontroli prywatności. Internauci będę mogli również dobrać najodpowiedniejszy sposób korzystania z technologii dla swojej rodziny.

Źródło: https:

Polecane tablety do 600 - 700 zł. TOP 10

Dodano: 15.11.2018 9:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy


10 dobrych tablet#xF3;w do 700 z#x142;, kt#xF3;re sprawdz#x105; si#x119; zar#xF3;wno w czasie pracy, jak i obs#x142;ugi prostych multimedi#xF3;w. Znajdziesz tu modele z systemem Google Android lub Windows 10, z #x142;#x105;czno#x15B;ci#x105; Wi-Fi oraz Wi-Fi + 4G LTE.

Źródło: www.benchmark.pl

Google Pay z pierwszą kampanią reklamową w Polsce i na Ukrainie

Dodano: 14.11.2018 20:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Pod hasłem "Płać za co chcesz, kiedy chcesz" rusza pierwsza zintegrowana kampania usługi Google Pay. Przygotowała ją agencja 180heartbeats + Jung v Matt.

Tagi: Google
Źródło: https:

Pioneer S9: nowe słuchawki Bluetooth z NFC, ANC i Google Asistant

Dodano: 14.11.2018 16:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Firma Pioneer wprowadza do swojego portfolio nowe bezprzewodowe słuchawki Pioneer S9 (SE-MS9BN) pracujące w systemach łączności Bluetooth i NFC oraz kuszące innymi usprawnieniami jak aktywna redukcja hałasu czy współpraca z asystentem głosowym Google. Nie sposób pominąć informacji, że firma reklamuje urządzenie jako dostarczające dźwięku wysokiej rozdzielczości (High-Res Audio), który to z kolei zawdzięczamy między innymi wykorzystaniu kodeka Qualcomm aptX HD. Słuchawki połączymy jednocześnie z dwoma smartfonami (bądź innymi urządzeniami), zapewnić mają one do 27 godzin pracy na jednym ładowaniu akumulatora, występować będą w dwóch wersjach kolorystycznych, a w sklepach pojawią się jeszcze 18 listopada. Cena u naszych zachodnich sąsiadów została ustalona na 199€.

Źródło: https:

Nowe Centrum Bezpieczeństwa Google już jest

Dodano: 14.11.2018 14:41 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Wszystkie informacje na temat tego, jak Google dba o bezpiecze#x144;stwo u#x17C;ytkownik#xF3;w i pozwala im zatroszczy#x107; si#x119; o prywatno#x15B;#x107;, a tak#x17C;e narz#x119;dzia s#x142;u#x17C;#x105;ce do kontrolowania tych element#xF3;w #x2013; to znajduje si#x119; w jednym miejscu, jakim jest Centrum Bezpiecze#x144;stwa.

Źródło: www.benchmark.pl

Google zamieni na postać cyfrową 7 mln zdjęć „New York Timesa”

Dodano: 13.11.2018 20:32 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Koncern Google w ramach umowy z „The New York Times” zdigitalizuje tradycyjne fotografie znajdujące się w archiwach dziennika. Sztuczna inteligencja wykorzystana przez Google ma nie tylko zamienić zdjęcia na postać cyfrową, ale także udostępnić rozwiązanie pozwalające dziennikarzom na łatwe przeszukiwanie zasobów i wykorzystywanie archiwalnych fotografii w tworzonych przez nich materiałach.

Źródło: https:

Google Play - wykryto trojana w aplikacji do nagrywania rozmów

Dodano: 13.11.2018 14:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Gdyby był to film, można by powiedzieć o nim klasyka. Mamy tu wszystko - sklep Google, trojana, i nieśmiertelnego Adobe Flash Player. Bloger Lukas Stefanko odkrył w Google Play aplikację, która była dostępna blisko rok, miała 5000 pobrań i ukrytego w sobie trojana. Sposób działania był dość prosty i zarazem sprytny. Najważniejszy wniosek z całej sprawy zdaniem Stefanko jest jeden. "Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli aplikacja na Androida usiłuje lub ściąga Flash Player - w tym przypadku nawet z serwerów Adobe - jest to sygnał ostrzegawczy dla użytkowników, ponieważ aplikacja jest najprawdopodobniej złośliwa". Tymczasem różne zainfekowane aplikacje w Play są pobierane miliony razy.

Źródło: https:

Google Cloud pomaga zeskanować archiwum New York Times

Dodano: 12.11.2018 9:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Google Cloud połączył siły z The New York Times, aby pomóc im w digitalizacji ich ogromnej kolekcji zdjęć. Przez ponad 100 lat The Times zarchiwizował około pięciu do siedmiu milionów starych fotografii w setkach szafek, trzy piętra poniżej poziomu ulicy w pobliżu biur w Times Square w miejscu zwanym "kostnicą". Kostnica zawiera zdjęcia z końca XIX wieku, a wiele z nich ma ogromną wartość historyczną. Skanowanie i opisywanie tego przez człowieka, a następnie wprowadzanie do bazy danych byłoby niezwykle czasochłonne. Narzędzia z Google Cloud Platform pomagają nie tylko skatalogować zbiór, ale także odczytać napisy na zdjęciach np. umieszczone na zegarze i na tej podstawie poprawnie umieścić fotografię w bazie.

Źródło: https:

Okresowe kłopoty z trybem uspienia

Dodano: 10.11.2018 1:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Windows 10. Używam komputera do czasochłonnych obliczeń. Czasem zostawiam go na noc, rano jeszcze liczy. I tak jest zazwyczaj. W Panelu sterowania w opcji "Przełącz w tryb uśpienia" mam ustawione, że jeśli jest podłączony do zasilania, to NIGDY. Tylko sam ekran wygaszam.

Ale raz na jakiś czas komputerowi odbija i zaczyna się usypiać dosłownie po minucie czy dwóch od ostatniego puknięcia w klawiaturę. Odejdę od monitora zrobić sobie herbatę - wracam - śpi. I tak przez kilka dni. Nie mogę go zmusić do dłuższego czuwania. Restart też nie pomaga. Po prostu muszę takie "trudne dni" przeczekać. Bo po kilku dniach wraca do normy i znowu potrafi nie zasypiać przez kilkanaście godzin. Bez żadnych zmian w ustawieniach w międzyczasie!

Szukałem w Internecie, ale wszystkie przypadki, na które trafiłem, wpisując w Google "komputer się usypia", traktują o innym przypadku i zwykle porada "Wejdź w Panel sterowania\Wszystkie elementy Panelu sterowania\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu" załatwia problem pytającego. No więc ja tam już byłem. To nie to. Ma ktoś jakiś pomysł, co się dzieje i jak temu zaradzić?

Źródło: forum.gazeta.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone