poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Wiadomości z tagiem Google  RSS
Urządzenia na iOS otrzymały aktualizację Google Earth

Dodano: 21.07.2018 20:55 | 2 odsłon | 0 komentarzyGoogle Earth na iOS otrzymał w końcu, jedną z najczęściej używanych funkcji - możliwość mierzenia odległości i wyliczania powierzchni. Użytkownicy urządzeń z jabłuszkiem musieli poczekać miesiąc dłużej, niż właściciele urządzeń z Androidem. Od tej pory każdy posiadacz zainstalowanej aplikacji Google Earth może sprawdzić jak daleko znajduje się od np. Bieguna Północnego, czy obliczyć obszar pobliskiego parku.

Źródło: www.telepolis.pl

Projekt Fuchsia jednak powoli zastąpi Androida?

Dodano: 21.07.2018 18:57 | 2 odsłon | 0 komentarzyOd nieco ponad dwóch lat, grupa więcej niż stu programistów pracuje nad rozwojem systemu operacyjnego, mającego być odpowiedzią na bolączki Androida i realną szansą na odebranie klientów firmie Apple. Główną zaletą Fuchsia OS ma być integracja z usługami głosowymi, które Google uważa za kluczowe w rozwoju technologii mobilnej. Kolejnym plusem Fuchsia OS ma być dostępność dla wielu rodzajów urządzeń, od smartfona przez tablety po telewizory i lodówki czy samochody oraz duży nacisk na bezpieczeństwo i aktualizacje z nim związane.

Źródło: www.telepolis.pl

Bloomberg: Fuchsia OS może zastąpić Androida w ciągu pięciu lat

Dodano: 21.07.2018 17:16 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Nowy system operacyjny od wyszukiwarkowego giganta coraz bliżej. W sieci już od dłuższego czasu mówi się, że Google pracuje nad kolejnym oprogramowaniem, platformą Fuchsia OS. Co ciekawe, według plotek ma ona zastąpić nie tylko system Chrome OS, ale i cieszącego się niesamowitą popularnością Androida.

Tagi: Google, Chrome
Źródło: https:

Nazwa.pl pozywa Home.pl za oczerniające komentarze

Dodano: 21.07.2018 12:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy piszemy o konfliktach sądowych między firmami z branży, zazwyczaj mamy na myśli wielkie korporacje o globalnym zasięgu, takie jak Samsung i Apple czy Google i Oracle. Wygląda jednak na to, że tym razem na sali sądowej swój finał znajdzie "nieporozumienie" między dwiema rodzimymi firmami: Nazwa.pl i Home.pl. Korzenie konfliktu między polskimi liderami rynku e-commerce sięgają maja tego roku, kiedy to ze strony Home.pl padło pod adresem konkurencji kilka bardzo ostrych słów. Przez kolejne tygodnie firmom nie udało się dojść do porozumienia, czego efektem było złożenie w dniu wczorajszym pozwu przez Nazwa.pl przeciwko Home.pl, w którym przedsiębiorstwo zarzuca swojemu rywalowi naruszenie przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Źródło: https:

URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE BROTHER MFC-L5750DW.

Dodano: 20.07.2018 23:40 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Brother MFC-L5750DW to laserowe urządzenie wielofunkcyjne, działające w trybie monochromatycznym, które oferuje funkcje druku, kopiowania, skanowania oraz faksowania. Model charakteryzuje się wysoką wydajnością pracy: drukuje z prędkością wynoszącą do 40 stron na minutę i skanuje do 24 stron na minutę (do 48 obrazów na minutę w trybie dwustronnym). Produkt oferuje przy tym funkcję automatycznego druku dwustronnego. Urządzenie wielofunkcyjne MFC-L5750DW charakteryzuje się niskim kosztem produkcji dokumentów i pozwala na osiągnięcie niskiego wskaźnika TCO (ang. Total Cost of Ownership - Całkowity Koszt Eksploatacji). Model MFC-L5750DW jest dostępny w komplecie z tonerem umożliwiającym wydruk do 2000 stron i obsługuje opcjonalne, wysokowydajne tonery Brother, które pozwalają na wydruk do 8000 stron. Brother MFC-L5750DW oferuje intuicyjną obsługę i wysoką wydajność. Jest wyposażony w duży i łatwy w nawigacji wyświetlacz dotykowy o przekątnej 12.3 cm. Model umożliwia łatwą archiwizację i zarządzenie dokumentami, w tym przekierowywanie faksów do poczty e-mail i usług chmurowych. Urządzenie ma standardowy podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy oraz automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 50 arkuszy. Model można uzupełnić o opcjonalne podajniki papieru o łącznej pojemności 1340 arkuszy. Urządzenie wielofunkcyjne MFC-L5750DW jest wyposażone w szybkie interfejsy przewodowe Ethernet 10 Base-T/100 Base-TX oraz USB 2.0, oferuje także obsługę sieci bezprzewodowych IEEE 802.11 b/g/n oraz rozwiązanie WiFi Direct. Model MFC-L5750DW jest kompatybilny z rozwiązaniami Brother PrintSmart, obejmującymi między innymi system B-guard do zarządzania drukiem, który pozwala śledzić i kontrolować procesy druku w biurze. Urządzenie MFC-L5750DW oferuje także integrację z rozwiązaniami mobilnymi w postaci usług Apple AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Mopria, wtyczki Android print service oraz aplikacji Brother iPrint & Scan, umożliwiając bezpośrednie skanowanie do i drukowanie z urządzeń mobilnych, takich jak iPhone, iPad oraz tabletów i smartfonów korzystających z systemów Android. Produkt zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa tworzonych i przetwarzanych za jego pośrednictwem dokumentów. Może być zintegrowany z usługą Active Directory, posiada także funkcję Secure Function Lock 3.0 oraz obsługuje Internet Protocol Security (IPSec), Print Archive, Secure Reset i Certificate Management. Urządzenie wielofunkcyjne Brother MFC-L5750DW jest kompatybilne z normami środowiskowymi Blue Angel oraz ENERGY STAR. Posiada 3-letnią gwarancję po rejestracji na www.brother.pl..., Cena: 2129,- zł

Źródło: https:

Microsoft, Google i Facebook chcą umożliwić transfer danych między platformami

Dodano: 20.07.2018 20:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Data Transfer Project to wspólna inicjatywa Microsoftu, Facebooka, Google i Twittera, której celem jest stworzenie otwartoźródłowej platformy, umożliwiającej przenoszenie danych między usługami, z której mogliby korzystać użytkownicy, by w każdej chwili móc przenieść swoje dane do wybranego dostawcy.

Źródło: www.centrumxp.pl

Donald Trump krytykuje karę nałożoną na Google przez KE. „To się niedługo skończy!”

Dodano: 20.07.2018 20:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kara w wysokości 4,34 mld euro nałożona na Google przez Komisję Europejską wywołała żywą reakcję prezydenta USA Donalda Trumpa. W emocjonalnym wpisie na Twitterze szef Białego Domu nie krył swojego oburzenia na decyzję komisji. - Oni naprawdę wykorzystują USA, ale to nie potrwa długo! - zapowiedział Trump.

Źródło: https:

Korzystanie z Map Google dla firm stało się dużo bardziej kosztowne

Dodano: 20.07.2018 15:31 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Mapy Google to teraz platforma, kt#xF3;ra ma dawa#x107; konkretny przych#xF3;d gigantowi z Mountain View. Przedsi#x119;biorcy zap#x142;ac#x105; du#x17C;o wi#x119;cej za mo#x17C;liwo#x15B;#x107; wykorzystania tych narz#x119;dzi.

Źródło: www.benchmark.pl

Fuchsia: oto następca Androida

Dodano: 20.07.2018 10:40 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Google ma już plan na to, jak zastąpić Androida. Nowy system operacyjny to Fuchsia. Ale jeszcze trochę na niego poczekamy.

Tagi: Google
Źródło: https:

Google odpowiada na decyzję KE i grozi płatnym Androidem

Dodano: 20.07.2018 10:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nie cichną echa ostatniej decyzji Komisji Europejskiej, w której to ukarała ona Google za praktyki monopoliostyczne grzywną w wysokości 4,34 miliarda euro. Powód? Forsowanie na siłę swoich usług w urządzeniach z Androidem i blokowanie producentom możilwosci korzystania z alternatywnych wersji systemu. Co prawda wymierzona kara to stanowczo za mało by zahamować takiego molocha jak Google, jednak jest to cios, który nie mógł pozostać bez komentarza. Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, a nadeszła ona od strony samego prezesa korporacji z Mountain View, Sundara Pichaia. Zapowiedział on, że decyzja Komisji Europejskiej może mieć dla rynku mobilnego bardzo poważne konsekwencje.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone