środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Google Play  RSS
CD Projekt wygasza mobilnego „Wiedźmina”, wchłonie spółkę Spokko

Dodano: 06.12.2022 20:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Z końcem stycznia gra mobilna „Wiedźmin: Pogromca Potworów”, stworzona przez należącą do CD Projekt spółkę Spokko, zniknie ze sklepów Google Play i App Store. CD Projekt w 2023 roku planuje wchłonąć Spokko, wcześniej przeprowadzić test na utratę wartość udziałów spółki wycenianych obecnie na 32,4 mln zł.

Źródło: https:

W Televio za darmo 7 kanałów premium

Dodano: 02.12.2022 10:00 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Televio

Telewizja internetowa Televio przygotowała w grudniu prezent dla swoich użytkowników. Przez cały miesiąc subskrybenci usługi BASIC i FAMILY otrzymają 7 kanałów premium całkowicie za darmo. 

Telewizja internetowa Televio przygotowała przedświąteczny prezent dla użytkowników usługi. Od 1 do 31 grudnia do pakietów BASIC i FAMILY zostanie dodanych 7 kanałów premium. Stacje telewizyjne będą dostępne dla widzów przez cały miesiąc za darmo

Miłośnicy natury i odkryć naukowych będą mogli się cieszyć bogatą ofertą programów dokumentalnych National Geographic. Przez cały grudzień we wszystkich pakietach podstawowych będzie można znaleźć następujące kanały:

 • National Geographic – jeden z najbardziej znanych kanałów popularnonaukowych, oferujący szeroką gamę programów edukacyjnych, dokumentalnych i rozrywkowych.
 • National Geographic Wild – na kanale znaleźć można najwyższej jakości filmy przyrodnicze, prezentujące życie różnych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. 
 • National Geographic People – stacja skierowana dla osób poszukujących wciągających opowieści i inspirujących historii ludzi z całego świata.

Osoby, które preferują dobre kino akcji i amerykańskie seriale kryminalne także znajdą coś dla siebie. W grudniu we wszystkim pakietach podstawowych będą dostępne kanały AXN, w tym:

 • AXN HD – stacja przeznaczona przede wszystkim dla fanów szybkiej akcji i trzymających w napięciu filmów i seriali, także z gatunku science fiction i fantasy. 
 • AXN Black – na antenie znaleźć można dobrze znane amerykańskie seriale kryminalne, a także polskie produkcje, w tym serial „Układ”. 
 • AXN White – ramówka wypełniona jest pełnymi zwrotów akcji produkcjami amerykańskimi i europejskimi.
 • AXN Spin – stacja oferuje nagradzane i najchętniej oglądane filmy i seriale, które wcześniej prezentowane były na antenie pozostałych kanałów AXN. 

Czym jest Televio?

Televio to telewizja internetowa oferująca ponad 100 kanałów telewizyjnych. Usługa umożliwia zatrzymywanie, przewijanie i nagrywanie transmisji na żywo. Widzowie mogą cofać wybrane kanały do 7 dni lub zapisywać filmy i seriale bezpośrednio w aplikacji.

Aplikacja Televio jest dostępna dla wybranych modeli Smart TV Samsung i LG, a także dla telewizorów i dekoderów z systemem Android TV dowolnego producenta (np. Sony, Philips, Sharp, Thomson). Platforma oferuje sprzedaż własnego dekodera Televio Media Box

Usługa zapewnia też wsparcie dla Apple TV i Chromecast, działa również w przeglądarkach internetowych. Mobilna wersja aplikacji dostępna jest w sklepach Google Play i Apple Store. Ciekawostką jest aplikacja dla zegarków Apple Watch.

Nowi użytkownicy mogą wypróbować Televio, subskrybując pakiet FAMILY za 1 zł przez pierwszy miesiąc. 

 
 

Źródło: https:

Play znosi dodatkową opłatę za połączenia z Obsługą Klienta

Dodano: 01.12.2022 20:55 | 38 odsłon | 0 komentarzy


Play znosi dodatkową opłatę za połączenia z Obsługą Klienta

Play ogłosił, że rezygnuje z pobierania dodatkowych opłat za połączenia z Obsługą Klienta. Nie, nie będą one całkowicie darmowe, jak można by oczekiwać.

Dla wielu osób bardzo ważne jest znalezienie pomocy i odpowiedzi na nurtujące tematy w kwestiach dotyczących użytkowania telefonu i spraw związanych z usługami telekomunikacyjnymi. Wychodząc im naprzeciw Play od 1 stycznia 2023 roku zniesie dodatkowe opłaty za połączenia z obsługa klienta. Oznacza to, że konsumenci korzystający z oferty fioletowej sieci, a także Virgin Mobile, Red Bull Mobile oraz Fakt Mobile zapłacą tyle, ile w cenniku ich taryfy kosztuje minuta połączenia krajowego z numerem komórkowym w sieci Play. Klienci, którzy mają nielimitowane połączenia, za telefon do Obsługi Klienta nie zapłacą nic dodatkowo.

 
 

Play poinformował również, że w niektórych ofertach dodatkowo ograniczy koszt, który poniosą jego klienci za połączenie z Obsługą Klienta, do wysokości poprzednio obowiązującej opłaty – za minutę takiego połączenia oraz do łącznej kwoty za czas połączenia.

Pamiętaj, przed rozmową przygotuj najważniejsze dane dotyczące poruszanej przez Ciebie kwestii i krótki opis sytuacji. W celu weryfikacji możemy Cię poprosić o dane, takie jak imię i nazwisko, numer konta czy hasło abonencki (na umowie).

– przypomina Play

Zarządzaj kontem w Play24

Fioletowy operator przypomina również, że jego klienci mogą korzystać z aplikacji Play24. Powstała ona, aby ułatwić osobom korzystającym z usług Play w codziennym zarządzaniu kontem.

 

Jest ona jedną z najlepiej ocenianych wśród aplikacji operatorskich w Polsce w Google Play i Apple App Store. Umożliwia między innymi bezpieczne opłacanie faktur, doładowywanie konta w parę sekund, włączanie i wyłączanie dodatkowych pakietów oraz kontrolowanie stanu środków. To intuicyjne rozwiązanie, które pozwala na bieżąco monitorować historię zużycia internetu i wykonanych połączeń nawet na kilku numerach jednocześnie. Dodatkowo pozwala w łatwy sposób skontaktować się z konsultantem, np. za pomocą specjalnie przygotowanego chatu.

– chwali się Play

Play24 baner

Przed kontaktem z Obsługą Klienta Play warto też zajrzeć z pytaniami i odpowiedziami na najczęściej poruszane tematy. 

 
 

[ANKIETA:1444]

Źródło: https:

Google wybrał najlepsze aplikacje i gry w sklepie Play w 2022 roku

Dodano: 01.12.2022 16:11 | 37 odsłon | 0 komentarzy


Google wybrał najlepsze aplikacje i gry w sklepie Play w 2022 roku

Google ogłosił listę najlepszych aplikacji i gier na urządzenia z Androidem, które można znaleźć w sklepie Google Play.

W sklepie Google Play znajdziemy miliony aplikacji i gier na urządzenia z systemem Android. Z okazji zbliżającego się końca roku, gigant z Mountain View wskazał te najlepsze z najlepszych, czyli zwycięzców nagrody Google Play Best of 2022.

Co roku wyróżniamy najlepsze aplikacje i gry w Google Play oraz twórców, którzy je ożywiają. Ich śmiałe pomysły i kreatywność pomagają nam docierać do ludzi na wszystkich rodzajach urządzeń – od telefonów i zegarków po Chromebooki i tablety.

I jak co roku, zwycięzcy 2022 odzwierciedlają to, co jest teraz najważniejsze dla ludzi – od gier, które pomagają nam uciec od rzeczywistości i wejść w zupełnie nowy świat, po aplikacje, które pomagają nam pozostać uziemionymi i obecnymi.

– czytamy na blogu Google


Google Play Best of 2022

Najlepszą aplikacją 2022 roku w Google Play został . Przejdźmy teraz do poszczególnych kategorii.

Najlepsze aplikacje 2022 roku:

 • Najlepsza aplikacja do zabawy: , noteIt widget,
 • Najlepsza aplikacja do rozwoju osobistego: ,
 • Najlepsza aplikacja na co dzień: ,
 • Najlepszy ukryty klejnot: ,
 • Najlepsza aplikacja dla zdrowia: ,
 • Najlepsza aplikacja na elektronikę noszoną: ,
 • Najlepsza aplikacja na tablety: ,
 • Najlepsza aplikacja na Chromebooki (nowa kategoria): .

Najlepsze aplikacje w Polsce (bez podziału na kategorie): ,

Najlepsze gry 2022 roku:

 • Najlepsza gra wieloosobowa: ,
 • Najlepsza gra przystępna: ,
 • Najlepsza gra niezależna: ,
 • Najlepsza gra narracyjna (nowa kategoria): ,
 • Najlepsza kontynuacja (nowa kategoria): ,
 • Najlepsza gra w Play Pass (nowa kategoria): ,
 • Najlepsza gra na tablety: ,
 • Najlepsza gra na Chromebooki: .

Polski ranking najlepszych gier 2022 roku jest zbieżny z międzynarodowym (powyżej), a zmiana jest w kategorii Najlepsza kontynuacja – zwyciężył tytuł .

 
 

Źródło: https:

Bank Pekao: nowa aplikacja mobilna dla firm PeoBIZ

Dodano: 23.11.2022 20:41 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Bank Pekao SA udostępnił nową aplikację mobilną dla firm PeoBIZ. Można pobrać ją ze sklepów Google Play i Apple App Store.

Źródło: https:

Bank Pekao ma nową aplikację mobilną. Wielu klientów na to czekało

Dodano: 22.11.2022 14:20 | 29 odsłon | 0 komentarzy


aplikacja pekao

Bank Pekao wprowadził nową aplikację mobilną – PeoBIZ. Jak już sama nazwa sugeruje, jest to apka stworzona z myślą o klientach firmowych. Mogą oni za pomocą kilku kliknięć sprawdzić salda rachunków, ich historię i wyciągi bankowe, a także przejrzeć zaplanowane do realizacji płatności. 

Aplikacja wprowadza także inne, użyteczne funkcje dla biznesu, które do tej pory były zarezerwowane dla klientów indywidualnych, takie jak m.in. mobilne autoryzacje.

Z PeoBIZ może korzystać każdy klient posiadający dostęp do systemu bankowości elektronicznej PekaoBiznes24. Posługując się smartfonem, klienci mogą szybko sprawdzić stan finansów oraz obroty na rachunku, efektywnie podpisać i wysłać płatności czy prześledzić historię transakcji z wykorzystaniem kart płatniczych. 

W aplikacji znalazł się również moduł dealingowy do realizacji transakcji walutowych, a także zakładania i zrywania lokat

Dodatkowym atutem wersji mobilnej ma być m.in. możliwość autoryzacji zleceń zainicjowanych w systemie PekaoBiznes24 za pomocą tokena mobilnego, bez podawania kodów i haseł. Aplikacja ma także funkcję przelewów krajowych rozbudowaną o Express Elixir.

Projektując PeoBIZ zależało nam, aby była wygodna zarówno dla właścicieli małych firm, jak i korporacji. W aplikacji umieściliśmy wszystkie najważniejsze funkcje PekaoBiznes24 i dodaliśmy usługi mobilne, m.in. szybkie autoryzacje, które ułatwią codzienne operacje finansowe

 – zachwala Andrzej Fuuml;rstenberg, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej i Digitalizacji Procesów.

Aplikacja współdzieli platformę z serwisem PekaoBiznes24 – akcję, którą rozpoczęto w systemie internetowym, można dokończyć w aplikacji i na odwrót. 

PeoBIZ działa zarówno na tabletach, jak i na telefonach oraz wykorzystuje technologię biometryczną. Projekt aplikacji poprzedziły badania interfejsu użytkownika, podczas których analizowano m.in. ruch oczu w trakcie korzystania z aplikacji.

PeoBIZ będzie na bieżąco rozbudowywana, w najbliższym czasie m.in. o przelewy BLIK. Można pobrać ją ze sklepów Google Play i App Store.

 
 

Źródło: https:

Vectra Black Friday: szybszy internet, tanie plany komórkowe, Netflix i HBO

Dodano: 18.11.2022 11:54 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Vectra Black Friday Weeks

Vectra przygotowała specjalną ofertę Black Friday Weeks, z której już teraz mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci. Operator proponuje tańszy internet światłowodowy, telefonię komórkową i pakiety telewizji, w tym serwisy VOD.

Już od dziś, 18 listopada, nowi klienci decydujący się na wybór usług Vectry, mogą skorzystać z promocji Black Friday Weeks, w ramach której Vectra oferuje im plany telefonii komórkowej w przystępnych cenach. 

Plan Bezlimit 10GB dostępny jest już od 14,99 zł/mies., a użytkownicy, którzy zakupią wyższy plan Bezlimit 30GB (24,99 zł/mies.) lub Bezlimit 60GB (34,99 zł/mies.), otrzymają dostęp do platformy HBO MAX na 6 miesięcy w prezencie.

W ramach Black Friday Weeks  szybki internet światłowodowy do 1,2 Gb/s będzie dostępny  w promocyjnej cenie 69,99 zł/mies., z dekoderem TV Smart 4K BOX, umożliwiającym korzystanie z popularnych serwisów streamingowych, treści VOD, różnorodnych aplikacji ze sklepu Google Play oraz wielu gier (z opcją podłączenia gamepadów). 

Urządzenie TV Smart 4K BOX otrzymają też klienci, którzy zdecydują się na internet z szybkością do 600 Mb/s w promocyjnej cenie 59,99 zł/mies. 

W ramach powyższych ofert klienci otrzymują również dostęp do 45 kanałów TV w pakiecie.

Black Friday Weeks dla obecnych klientów Vectry

W ofercie Black Friday Weeks nie zabrakło także propozycji dla obecnych klientów Vectry

Za 29,99 zł/mies. mogą oni zwiększyć prędkość swojego internetu o dwa poziomy, czyli np. z 150 Mb/s do 600 Mb/s, dodatkowo otrzymując w prezencie dostęp do serwisu Netflix na cały okres trwania umowy. Natomiast podwyższenie prędkości tylko o jeden poziom to koszt od 5 zł/mies. Obecni klienci operatora otrzymają także możliwość skorzystania z Pakietów Premium, obejmujących kanały HBO, CANAL+ i Eleven Sports, bez jakichkolwiek opłat przez pierwsze 6 miesięcy.

Niespodzianki czekają również na stronie internetowej Vectry, gdzie użytkownicy znajdą oferty z dwukrotnie wyższą prędkością w tej samej cenie. Osoby, które zdecydują się na zakup usług operatora online, wybierając internet o prędkości do 600 Mb/s zapłacą 49,99 zł/mies.

Black Friday Weeks rozpoczyna się 18 listopada i potrwa do 28 listopada do godz. 23:59.

 
 

Źródło: https:

Sklep Google Play straszy. Źle klikniesz i tracisz pieniądze

Dodano: 12.11.2022 16:09 | 41 odsłon | 0 komentarzy


Sklep Google Play straszy. Źle klikniesz i tracisz pieniądze

W Google Play znaleziono dwie aplikacje, które rozsiewały złośliwe oprogramowanie. Wirusy uderzały w aplikacje bankowe znajdujące się na urządzeniu, by pozbawić użytkowników środków na koncie.

Codziennie do usługi Google Play dodawane są setki tysięcy nowych aplikacji. Niektóre z nich mają wbudowane złośliwe oprogramowanie, które ma w jakiś sposób zaszkodzić lub okraść osobę, korzystająca z programu. Wiele z nich jest blokowanych od razu przez Google i usuwanych z platformy, lecz zdarzają się przypadki, gdy zainfekowane aplikacje dostają się do Google Play skąd dalej trafiają do nieświadomych użytkowników.

W Google Play znaleziono dwie aplikacje z trojanem typu Xenomorph

Na początku tego roku odkryto nowy typ wirusa o nazwie Xenomorph. Jego działanie opiera się na tworzeniu nakładek pod aplikacje finansowe, dzięki czemu trojan jest w stanie zebrać dane logowania. Co więcej, wirus potrafi przejąć wiadomości SMS i zyskać dostęp do jednorazowych kodów. Stworzone nakładki są nie do odróżnienia, więc nieświadomy użytkownik myśli, że loguje się do swojej aplikacji finansowej.

W ostatnim czasie Google odnalazło i usunęło dwie aplikacje, które rozsiewały wcześniej wspomnianego wirusa. Mowa tu o "Todo: Day manager" (com.todo.daymanager) i "経費キーパー" (com.setprice.expenses). Obie aplikacje pełniły funkcje dropperów, czyli same w sobie były nieszkodliwe, lecz pobierany wraz z nimi trojan Xenomorph już mógł wyrządzić wiele krzywd. 

, na początku tego miesiąca odkryto również cztery aplikacje, które w ramach adware przekierowywały użytkowników do podejrzanych stron. Mowa tu o aplikacjach:

 • Bluetooth App Sender (com.bluetooth.share.app) - ponad 50 tysięcy pobrań
 • Bluetooth Auto Connect (com.bluetooth.autoconnect.anybtdevices) - ponad milion pobrań
 • Driver: Bluetooth, Wi-Fi, USB (com.driver.finder.bluetooth.wifi.usb) - ponad 10 tysięcy pobrań
 • Mobile transfer: smart switch (com.mobile.faster.transfer.smart.switch) - ponad tysiąc pobrań

Google zapewnia, że aplikacje zostały usunięty z ich sklepu a twórcy trafili na czarną listę.

 
 

Źródło: https:

Polska reprezentacja w Google Play. Możemy być dumni!

Dodano: 11.11.2022 13:20 | 43 odsłon | 0 komentarzy


Polskie aplikacje w Google Play
Rzeczpospolita Polska obchodzi dziś urodziny. By to uczcić zanurkowałam w Google Play w poszukiwaniu bardzo specyficznych aplikacji. Fakt, że je mamy to powód do dumy.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2022 redakcja Telepolis.pl przygotowała przegląd aplikacji, które powstały w Polsce, choć nie tylko dla Polaków. W demokratycznym głosowaniu w gronie redaktorów wybraliśmy polskie aplikacje, z których korzystamy na co dzień. Na poniższej liście zostały uszeregowane według popularności.

Jakdojade – Bez niej nie wychodzę z domu

Cena: 0 zł z reklamami, opcjonalny abonament. Pobierz za darmo

Plan podróży w aplikacji Jakdojade.pl

Okazało się, że nie tylko – ta apka zebrała w redakcji najwięcej głosów. Jakdojade to genialna wyszukiwarka połączeń środkami transportu zbiorowego w kilkudziesięciu polskich miastach, a od niedawna także połączeń kolejowych między miastami. Aplikacja świetnie planuje połączenia na podstawie zadanych parametrów (skąd, dokąd, szybko, bez przesiadek…) i pomaga w nawigowaniu po mieście. To bardzo ważne, gdy trzeba się przesiadać na skomplikowanych przystankach w obcym miejscu. Na szczęście tu wszystko jest zaznaczone na mapie z dokładnością co do metra. W kilku miastach Jakdojade.pl wyświetla nawet opóźnienia w czasie rzeczywistym.

Mapa trasy w Jakdojade.pl

Dla mnie Jakdojade to także portmonetka na bilety. W aplikacji mogę dowiedzieć się, jaki bilet powinnam kupić na daną trasę i od razu go kupić na telefonie. To sprawia, że aplikacja jest idealnym kompanem krótkich podróży.

W Jakdojade sporadycznie wyświetlane są reklamy, ale można się ich pozbyć za niewielką opłatą.

InPost – Pionier paczkomatów ma najlepszą aplikację

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

moje przesyłki w aplikacji InPost

InPost to rekin polskiego biznesu i pionier rozwiązania, bez którego życie byłoby mniej wygodne – paczkomatów. Przy tym z naszego doświadczenia wynika, że InPost ma najlepszą aplikację w porównaniu do konkurentów. Informacje o losach paczki pojawiają się błyskawicznie, można poprosić o umieszczenie paczki nisko, otworzyć skrytkę zdalnie lub kodem QR oraz przedłużyć czas na odbiór.

Z drugiej strony można błyskawicznie nadać paczkę z aplikacji i od razu za nią zapłacić na telefonie (na przykład przez Google Pay). Nie wymaga to drukowania etykiety – wystarczy podać kod nadania w automacie paczkowym i włożyć paczkę do skrytki.

Nadawanie i ekozwroty w InPost

InPost ma też wiele umów ze sklepami internetowymi i portalami aukcyjnymi. Dzięki temu możemy zamawiać zakupy z różnych miejsc do automatów, płacąc za przesyłkę mniej lub wcale. Dostarczane są nawet świeże warzywa – czy to z warzywniaków online, czy przez usługę InPost Fresh (z pomocą Makro). Można też łatwo dokonać zwrotu do wielu sklepów i tu zwracam szczególną uwagę na EkoZwroty – możesz wysłać paczkomatem elektronikę, zabawki lub starą odzież do recyklingu. Moim zdaniem to genialne w swojej prostocie. Doskonale wiem, gdzie mam automaty InPost na osiedlu, a gdzie mogę oddać elektrośmieci?

Nie mam pojęcia… a nie, też do paczkomatu :-)

Żappka – Złoty standard programów lojalnościowych

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Żappka Pay i żappsy w aplikacji sklepów Żabka

Nasze osiedla są pełne Żabek – to już największa sieć handlowa w Polsce i lada dzień otworzy sklep numer 10 tysięcy. Można je lubić lub nie, ale nie da się nie docenić aplikacji Żappka z programem lojalnościowym i możliwością szybkiego płacenia za zakupy. Według mojego szefa to „złoty standard programów lojalnościowych”. Ja zaś jestem fanką tego rozwiązania i cenię sobie możliwość wyciągnięcia kodu kreskowego Żappka Pay na ekran główny jako widżet. Poza tym w aplikacji Żappka znajdują się oczywiście oferty, a więc możliwość wymiany Żappsów (punktów lojalnościowych) na przekąski i napoje.

oferty w aplikacji Żappka

W aplikacji można skorzystać też z innych usług, prowadzonych przez sieć sklepów Żabka. Podoba mi się inicjatywa Dobra Paczka – to możliwość kupienia paczki produktów u schyłku terminu ważności w korzystnej cenie. W ten sposób Żabka stara się nie przykładać do marnowania żywności. Jeśli masz pod ręką Żabkę Nano, czyli automatyczny sklep samoobsługowy, również przyda Ci się ta aplikacja. Żabka Post zaś to moduł do odbierania paczek ze sklepów Żabka. Możesz narzekać na swoją lokalną Żabkę, ale sieć prowadzi sporo ciekawych inicjatyw, które warto śledzić.

Allegro – Synonim zakupów internetowych

Cena: 0 zł, zakupy we własnym zakresie :). Pobierz za darmo

Widok zakupów na Allegro

O Allegro dowiedziałam się, gdy byłam w liceum. Wtedy można było wystawić na nim używany sprzęt komputerowy albo tanio kupić sobie jakiś komponent. Dziś można kupić tu wszystko od innego użytkownika albo ze znanego w całej Polsce sklepu, nowe i używane, na paragon i na fakturę, z dostawę kurierem, z odbiorem osobistym i do automaty paczkowego. Nic dziwnego, że gdy eBay wszedł do Polski kilka lat temu, nie miał czego tu szukać. 

Wyszukiwanie obrazem na Allegro

W naszej redakcji Allegro zyskało drugą młodość po zmianach na rzecz konsumentów z ostatnich paru lat, nie bez znaczenia była też pandemia COVID-19. Dzięki możliwości oddania towaru bez podania przyczyny zakupy przez internet stały się bezpieczniejsze, a w razie sporu Allegro będzie trzecią stroną i pośrednikiem. Wprowadzenie abonamentu Allegro Smart to kolejna korzyść, bo w końcu można nie płacić za przesyłkę, a sporo towarów dotrze na następny dzień lub nawet tego samego dnia.

No i Allegro sadzi drzewa, gdy odbieram przesyłki z ich własnego „zielonego” automatu, do czego przydaje mi się aplikacja mobilna. Cenimy sobie też możliwość porównywania cen i wyszukiwania obrazem.

mObywatel – W końcu dokumenty na telefonie

Cena: 0 zł. Pobierz za darmo

Początki istnienia tej aplikacji wspominam jako dość wyboiste, ale aktualnie zawsze mam ją na telefonie. mObywatel to cyfrowy portfel na kopie dokumentów, do którego możesz zalogować się przez ePUAP lub z użyciem nowego dowodu osobistego (usługa eDO). Aplikacja pozwala przechowywać między innymi zawsze aktualną kopię dowodu osobistego, prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego auta, eRecepty, Karty Dużej Rodziny, legitymacji szkolnej i studenckiej, a także Unijny Certyfikat COVID.

Ponadto to aplikacji można dodać bilety kolejowe kupione przez Bilkom i zgłosić potencjalne naruszenia zagrażające środowisku. W odpowiedzi na potrzeby osób uciekających przed wojną w Ukrainie pojawiła się też możliwość dodania dowodu tożsamości Diia.

Dokumenty prezentowane w aplikacji mObywatel są honorowane w wielu miejscach na równi z plastikowym dowodem osobistym. Korzystamy z nich w przychodniach, w hotelach, w środkach transportu (bilety imienne) i podobnych miejscach. Nie ma problemu, by z użyciem mObywatela wypożyczyć samochód, wykupić leki na receptę czy uzyskać zniżki studenckie. Poza granicami kraju zaś przydaje się certyfikat COVID w postaci cyfrowej. To jedna z tych aplikacji, bez których życie byłoby trochę mniej wygodne.

Solid Explorer – Polski klasyk wśród poweruserów

Cena: 14-dniowy trial, potem 5,99 zł jednorazowo + opcjonalnie wtyczki. Pobierz

Solix Explorer, polski menedżer plików dla Androida

Solid Explorer to ikona wśród polskich apek mobilnych, choć na pewno nie każdemu będzie potrzebna. To rozbudowany menedżer plików z możliwością całkowitej zmiany wyglądu i zaskakująco wygodną nawigacją między folderami i między kolekcjami, czyli automatycznie tworzonymi grupami plików na podstawie typu. Gdy miejsca będzie mało, możesz przeprowadzić tu analizę swoich plików oraz tworzyć i rozpakowywać skompresowane archiwa. Wrażliwe dane zaś można zaszyfrować algorytmem AES. 

Solid Explorer, podgląd pliku wideo i usuwanie

Solid Explorer bezbłędnie łączy się z dyskami sieciowymi, jest w stanie wyświetlić niemal wszystkie multimedia we wbudowanych aplikacjach do podglądu i łatwo wyśle je przez Chromecast na telewizor czy głośniki. Myślę, że to jego największa zaleta. Ponadto pozwala uruchomić serwer FTP do wymiany plików między telefonem i innym urządzeniem bez pośrednictwa chmury czy kabla. Za niecałe 3 zł możesz dokupić też wtyczkę obsługującą USB-OTG.

Sky Force Reloaded – Bo czasem warto pograć

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz za darmo

Pamiętam, że trafiłam na tę grę kilkanaście lat temu. Szukałam czegoś na wzór River Ride – no i znalazłam. „Sky Force” studia Infinite Dreams to moja ulubiona gra mobilna w tej kategorii. Pierwsze wydanie miało miejsce w 2004 roku i wciąż można ściągnąć oryginał z Google Play. Polecam jednak wersję Reloaded z 2016 roku z poprawioną grafiką. Jest wciąż rozwijana i niezmiennie daje masę przyjemności z grania.

Cel jest prosty: przeleć przez całą planszę i zniszcz wszystko! W międzyczasie trzeba uratować ludzi z oddziału, wyzbierać gwiazdki i najlepiej będzie, jeśli nie stracisz ani 1% życia. W miarę postępów odblokujesz coraz trudniejsze wersje planszy. Gra ma mikropłatności i reklamy, ale jestem żywym dowodem na to, że można daleko zajść bez wydawania ani grosza. To gra typu Git Gud, więc szykuj się na duuuuużo powtórek.

Aplikacje testuję na smartfonie .

A Ty jakich aplikacji z Polski używasz? Daj nam znać w komentarzu. Zapraszam do dyskusji i do głosowania w ankiecie:

[ANKIETA:1438]

 
 
 
 

Źródło: https:

To podobno najlepsze aplikacje i gry w AppGallery. Sprawdź, czy w Google Play może także?

Dodano: 09.11.2022 12:57 | 4 odsłon | 0 komentarzy


W#x142;asny sklep z aplikacjami Huawei, pod nazwa AppGallery traktowany jest jako g#x142;#xF3;wne #x17A;r#xF3;d#x142;o oprogramowania dla telefon#xF3;w tej marki z HMS. Dlatego nie zaskakuje fakt, #x17C;e producent postanowi#x142; sprawdzi#x107;, kt#xF3;re aplikacje w AppGallery zas#x142;uguj#x105; na miano najlepszych

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone