wtorek, 21 maja 2019 r.  Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
Wiadomości z tagiem Hakerzy  RSS
Luka w zabezpieczeniach WhatsApp naraża iPhone’y na ataki izraelskiego oprogramowania szpiegującego

Dodano: 14.05.2019 21:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy


WhatsApp ujawnił dziś lukę, która pozwoliła hakerom zdalnie zainstalować oprogramowanie szpiegujące na telefonach z systemem iOS i Android, wykorzystując błąd w funkcji połączenia audio aplikacji. Zgodnie z TechCrunch, luka umożliwia zainstalowanie oprogramowania szpiegującego na urządzeniu docelowym, gdy połączenie zostało zainicjowane, niezależnie od tego, czy połączenie zostało odebrane. Hakerzy wykorzystali tę lukę w zabezpieczeniach, aby zainstalować

Źródło: https:

Darknet: Hakerzy mają sklep Genesis Store, a Ty jesteś towarem

Dodano: 17.04.2019 9:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W ciemnej części sieci, tzw. Darknecie, funkcjonuje nowy sklep, handlujący danymi użytkowników – Genesis Store. Przestępcy mogą w nim kupić m.in. dane kart płatniczych wraz z dodatkowym oprogramowaniem, pozwalającym podszyć się pod komputer konkretnej ofiary. Wiele popularnych systemów antyfraudowych jest wobec takiego zagrożenia bezskuteczna. Co więc trzeba zrobić by zostać hakerem? Wystarczy "pójść" na zakupy do Darknetu (niedostępnego jednak z poziomu tradycyjnych przeglądarek), czyli części Internetu, często wykorzystywanej przez oszustów. Baza Genesis Store zawiera dane 60 tysięcy użytkowników. Jak się tam znalazły? Kluczem jest złośliwe oprogramowanie.

Źródło: https:

Hakerzy naruszyli bezpieczeństwo serwisów mailowych Microsoftu

Dodano: 15.04.2019 8:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy


W styczniu tego roku miał miejsce ogromny wyciek danych mailowych. Sprawa dotyczyła aż 773 milionów adresów email, z których wykradziono 21 milionów haseł. Tymczasem teraz na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy, grupa hakerów naruszyła bezpieczeństwo usług mailowych Microsoftu. Ich działaniami zostały dotknięte domeny takie, jak Outlook, MSN oraz Hotmail. Proceder trwał od 1 stycznia do 28 marca 2019 roku. Według firmy z Redmond, sprawcy nie byli w stanie jednak przeczytać maili ani przechwycić haseł. Ponadto amerykańska korporacja potwierdziła, że problem ten nie sięgnął żadnej firmy z sektora enterprise. Mimo wszystko osoby, których dotknął ten atak mogą być podatne na dalsze złośliwe działania.

Źródło: https:

Łódzka Straż Pożarna zaatakowana dla okupu. Hakerzy żądali pieniędzy za odblokowanie strony

Dodano: 05.04.2019 12:37 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Hakerzy obrali nowy cel - Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Strona została zablokowana, a oszuści chcieli wyłudzić pieniądze....

Tagi: Hakerzy
Źródło: https:

Hakerzy ujawnili prywatne dane niemieckich polityków

Dodano: 04.01.2019 13:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Często podczas dyskusji o cenzurze, inwigilacji oraz bezpieczeństwie w sieci pojawiają się dwa argumenty "nie mam nic do ukrycia" oraz "nie jestem nikim na tyle ważnym, by ktoś się mną interesował". Nasze losy są jednak nieznane i nigdy nie wiadomo czy i kiedy zwykły Kowalski zostanie aktorem, politykiem lub sportowcem, a zgromadzone dane staną się przydatne. Tym jednak razem atak hakerski był dokładnie zaplanowany i wymierzony w osobistości już wszystkim znane. Opublikowane bowiem zastraszające ilości prywatnych danych dotyczących niemieckich polityków z niemalże wszystkich partii, ich rodzin oraz znanych dziennikarzy. Mowa prawdopodobnie o największym tego typu wydarzeniu w historii Niemiec.

Tagi: Mode, Hakerzy
Źródło: https:

Niespodziewany atak. Hakerzy włamali się do... jacuzzi

Dodano: 02.01.2019 16:11 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjscy eksperci do spraw bezpieczeństwa w sieci pokazali w programie telewizyjnym jak można zhakować wannę z jacuzzi. Wanny miały dawać...

Tagi: Hakerzy
Źródło: https:

Aplikacja do zarządzania energią kradnie pieniądze z PayPal

Dodano: 12.12.2018 16:30 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Hakerzy cały czas uczą się nowych rzeczy. Zdaniem specjalistów właśnie testują nowe rozwiązanie - kradzieże z konta PayPal. Nie pomaga dwustopniowe uwierzytelnianie. "Jest to nowy trojan żerujący na użytkownikach Androida i potrafiący zrobić kilka paskudnych sztuczek" - mówi odkrywca aplikacji i badacz złośliwego oprogramowania Lukas Stefanko. Łączy on w sobie możliwości trojana bankowego z nową sztuczką wykorzystującą usługę dostępu do systemu Android, skierowaną do użytkowników oficjalnej aplikacji PayPal. Złośliwe oprogramowanie podszywa się pod narzędzie optymalizacji baterii i jest dystrybuowane za pośrednictwem sklepów z aplikacjami, natomiast nie jest dostępne w Google Play.

Źródło: https:

700 000 stron zainfekowanych. Celem ataku Gate.io, giełda Bitcoina

Dodano: 09.11.2018 8:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Hakerom udało się wpleść złośliwy kod w główny skrypt śledzący ruch na stronach. Niby nic wielkiego, ale nie w tym przypadku. Tym razem bowiem chodzi o firmę StatCounter, jednego z większych dostawcy narzędzi analitycznych i oprogramowania do monitorowania statystyk ruchu w USA. W ten sposób udało się zainfekować blisko 700 tysięcy stron. Jednak prawdziwym celem była tylko jedna konkretna domena URL: Gate.io, giełda kryptowalut, która obecnie obsługuje Bitcoina o wartości przekraczającej 1,7 miliona dolarów amerykańskich. Nie wiadomo jednak ile udało się ukraść złodziejom. Choć złośliwy kod został po raz pierwszy dodany do skryptu StatCounter w weekend, nie udało się go do tej pory całkowicie usunąć.

Tagi: Hakerzy, Celna
Źródło: https:

Karty graficzne NVIDIA GeForce obiektem ataków hakerskich

Dodano: 07.11.2018 16:00 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Hakerzy mogą wykorzystywać procesor graficzny do szpiegowania aktywności w Internecie, kradzieży haseł i włamywania się do aplikacji opartych na chmurze. Informatycy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside po raz pierwszy ujawnili, jak łatwo atakujący mogą używać karty graficznej (GPU) do szpiegowania użytkowników. Grupa naukowców zaprezentowała trzy ataki przeprowadzone na karcie graficznej Nvidii. Udało im się w ten sposób między innymi odtworzyć historię działania ofiary w internecie czy hasła. Nvidia wie już o sprawie i twierdzi, ze podchodzi do niej poważnie. Wszystkie trzy ataki można było przeprowadzić dopiero po wcześniejszym zainfekowaniu komputera ofiary.

Źródło: https:

Hakerzy z Korei Północnej kopią Monero. Na sprzęcie sąsiadów

Dodano: 02.11.2018 18:30 | 22 odsłon | 0 komentarzy


Kim Dzong Un, jego hakerzy i Korea Północna co ruszą są głównymi bohaterami newsów. I rzecz jasna w tym przypadku nie chodzi o rakiety i bomby atomowe, ale o trwającą bez przerwy niewidzialną wojnę w sieci. Rzecz w tym, że często żołnierze Kima najzwyczajniej w świecie grabią i łupią innych niczym w trakcie średniowiecznych najazdów. Używają przy tym oczywiście wyrafinowanych technik, a ich celem są wirtualne dobra - kryptowaluty. Jest to, jak można się domyślić, niezwykle dochodowy biznes. Złodzieje ściągają do kraju setki milionów dolarów. Dodatkowe raporty z wywiadu ujawniają, że północni Koreańczycy nadal kradną poufne informacje od sąsiadów na południu.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone