niedziela, 24 lutego 2019 r.  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Wiadomości z tagiem Hakerzy  RSS
Hakerzy ujawnili prywatne dane niemieckich polityków

Dodano: 04.01.2019 13:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Często podczas dyskusji o cenzurze, inwigilacji oraz bezpieczeństwie w sieci pojawiają się dwa argumenty "nie mam nic do ukrycia" oraz "nie jestem nikim na tyle ważnym, by ktoś się mną interesował". Nasze losy są jednak nieznane i nigdy nie wiadomo czy i kiedy zwykły Kowalski zostanie aktorem, politykiem lub sportowcem, a zgromadzone dane staną się przydatne. Tym jednak razem atak hakerski był dokładnie zaplanowany i wymierzony w osobistości już wszystkim znane. Opublikowane bowiem zastraszające ilości prywatnych danych dotyczących niemieckich polityków z niemalże wszystkich partii, ich rodzin oraz znanych dziennikarzy. Mowa prawdopodobnie o największym tego typu wydarzeniu w historii Niemiec.

Tagi: Mode, Hakerzy
Źródło: https:

Niespodziewany atak. Hakerzy włamali się do... jacuzzi

Dodano: 02.01.2019 16:11 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Brytyjscy eksperci do spraw bezpieczeństwa w sieci pokazali w programie telewizyjnym jak można zhakować wannę z jacuzzi. Wanny miały dawać...

Tagi: Hakerzy
Źródło: https:

Aplikacja do zarządzania energią kradnie pieniądze z PayPal

Dodano: 12.12.2018 16:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Hakerzy cały czas uczą się nowych rzeczy. Zdaniem specjalistów właśnie testują nowe rozwiązanie - kradzieże z konta PayPal. Nie pomaga dwustopniowe uwierzytelnianie. "Jest to nowy trojan żerujący na użytkownikach Androida i potrafiący zrobić kilka paskudnych sztuczek" - mówi odkrywca aplikacji i badacz złośliwego oprogramowania Lukas Stefanko. Łączy on w sobie możliwości trojana bankowego z nową sztuczką wykorzystującą usługę dostępu do systemu Android, skierowaną do użytkowników oficjalnej aplikacji PayPal. Złośliwe oprogramowanie podszywa się pod narzędzie optymalizacji baterii i jest dystrybuowane za pośrednictwem sklepów z aplikacjami, natomiast nie jest dostępne w Google Play.

Źródło: https:

700 000 stron zainfekowanych. Celem ataku Gate.io, giełda Bitcoina

Dodano: 09.11.2018 8:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Hakerom udało się wpleść złośliwy kod w główny skrypt śledzący ruch na stronach. Niby nic wielkiego, ale nie w tym przypadku. Tym razem bowiem chodzi o firmę StatCounter, jednego z większych dostawcy narzędzi analitycznych i oprogramowania do monitorowania statystyk ruchu w USA. W ten sposób udało się zainfekować blisko 700 tysięcy stron. Jednak prawdziwym celem była tylko jedna konkretna domena URL: Gate.io, giełda kryptowalut, która obecnie obsługuje Bitcoina o wartości przekraczającej 1,7 miliona dolarów amerykańskich. Nie wiadomo jednak ile udało się ukraść złodziejom. Choć złośliwy kod został po raz pierwszy dodany do skryptu StatCounter w weekend, nie udało się go do tej pory całkowicie usunąć.

Tagi: Hakerzy, Celna
Źródło: https:

Karty graficzne NVIDIA GeForce obiektem ataków hakerskich

Dodano: 07.11.2018 16:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Hakerzy mogą wykorzystywać procesor graficzny do szpiegowania aktywności w Internecie, kradzieży haseł i włamywania się do aplikacji opartych na chmurze. Informatycy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Riverside po raz pierwszy ujawnili, jak łatwo atakujący mogą używać karty graficznej (GPU) do szpiegowania użytkowników. Grupa naukowców zaprezentowała trzy ataki przeprowadzone na karcie graficznej Nvidii. Udało im się w ten sposób między innymi odtworzyć historię działania ofiary w internecie czy hasła. Nvidia wie już o sprawie i twierdzi, ze podchodzi do niej poważnie. Wszystkie trzy ataki można było przeprowadzić dopiero po wcześniejszym zainfekowaniu komputera ofiary.

Źródło: https:

Hakerzy z Korei Północnej kopią Monero. Na sprzęcie sąsiadów

Dodano: 02.11.2018 18:30 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Kim Dzong Un, jego hakerzy i Korea Północna co ruszą są głównymi bohaterami newsów. I rzecz jasna w tym przypadku nie chodzi o rakiety i bomby atomowe, ale o trwającą bez przerwy niewidzialną wojnę w sieci. Rzecz w tym, że często żołnierze Kima najzwyczajniej w świecie grabią i łupią innych niczym w trakcie średniowiecznych najazdów. Używają przy tym oczywiście wyrafinowanych technik, a ich celem są wirtualne dobra - kryptowaluty. Jest to, jak można się domyślić, niezwykle dochodowy biznes. Złodzieje ściągają do kraju setki milionów dolarów. Dodatkowe raporty z wywiadu ujawniają, że północni Koreańczycy nadal kradną poufne informacje od sąsiadów na południu.

Źródło: https:

Facebook znowu ma kłopoty. Hakerzy: sprzedamy prywatne wiadomości użytkowników

Dodano: 02.11.2018 9:02 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Dalsze problemy Facebooka z bezpieczeństwem. Hakerzy grożą, że sprzedadzą prywatne wiadomości użytkowników, które udało im się wykraść. Na razie...

Źródło: https:

Hakerzy przejęli dane 29 mln użytkowników Facebooka. „Powiadomimy ofiary ataku”

Dodano: 15.10.2018 20:48 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Facebook przyznał, że wykryta kilka tygodni temu luka w zabezpieczeniach serwisu została wykorzystana przez hakerów, którzy przejęli dane 29 mln użytkowników. Wśród nich są nazwiska, informacje kontaktowe, a także bardziej szczegółowe dane dotyczące daty urodzenia, lokalizacji czy związków. Serwis zapowiada, że powiadomi osobno każdą z ofiar ataku, użytkownicy mogą też sprawdzić samodzielnie czy ich dane zostały wykradzione.

Źródło: https:

Masz kamerę przemysłową? Uważaj, ogromna luka pozwala nagrywać co robisz

Dodano: 03.10.2018 12:48 | 13 odsłon | 0 komentarzy


Hakerzy wykorzystując do dziś niezałataną lukę w oprogramowaniu kamer. Korzystając z narzędzi "zero-day exploit" są w stanie śledzić nagrania...

Tagi: Hakerzy, Mana
Źródło: https:

Hakerzy coraz częściej patrzą w kierunku płatności mobilnych

Dodano: 22.08.2018 10:54 | 8 odsłon | 0 komentarzyUsługi mobilne są dynamicznie rozwijane między innymi przez branżę bankową, gdzie z powodzeniem konkurują z tradycyjną bankowością. Trzeba jednak pamiętać, że płatności mobilne też są narażone na działania cyberprzestępców.

Źródło: www.telepolis.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone