czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Infinity  RSS
Amazon w 2023 r. ma wystartować z testami ultraniskoemisyjnych elektropaliw. Wykorzysta je w swoich dostawach

Dodano: 20.09.2022 18:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Amazon wraz z firmą Infinium pracuje nad wykorzystywaniem w swojej flocie pojazdów tzw. elektropaliw (e-fuels). Amazon poprzez tę współpracę realizuje plan zerowej emisji dwutlenku węgla do 2040 roku. "Rozwijamy tę technologię już niemal przez dekadę i oczekujemy, że nasze elektropaliwa zmniejszą emisję gazów cieplarnianych o około 95% w stosunku do tradycyjnych paliw kopalnych" - mówi prezes Infinium Robert Schuetzle.

Źródło: https:

Amazfit pokazał czwartą generację zegarków z serii GTR i GTS

Dodano: 01.09.2022 14:48 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Amzfit GTR 4, GTS 4 i GTS 4 mini premiera IFA 2022

Amazfit zaprezentował w Berlinie (IFA 2022) trzy nowe smartwatche, modele GTR 4 i GTS 4. Zostały one wyposażone w anteny GPS z polaryzacją kołową, zaawansowane funkcje sportowe oraz duże wyświetlacze AMOLED.

Wyposażone w zmodernizowane funkcje sportowe i zdrowotne, smartwatche Amazfit GTR 4 i GTS 4 zostały zaprojektowane tak, aby inspirować profesjonalny i aktywny styl życia. Zegarki mają na celu pomóc użytkownikom zachować zdrowie i śledzić ich codzienną aktywność.

 
 

Zaawansowane funkcje sportowe i dokładna nawigacja

Nowe inteligentne zegarki marki Amazfit oferują ponad 150 trybów sportowych i funkcji fitness, umożliwiając entuzjastom sportu śledzenie danych dla wszystkich rodzajów aktywności. Użytkownicy mogą synchronizować swoje dane treningowe z systemami Strava i Adidas Running. Nowa seria automatycznie rozpoznaje również osiem trybów sportowych i ma zaawansowany tryb Track Run oraz nowo dodany tryb Golf Swing

Smatwatche powinny się sprawdzić na siłowni, dzięki inteligentnemu rozpoznawaniu 15 rodzajów ćwiczeń treningu siłowego (zostanie zwiększony do 25 po aktualizacji firmware'u), pozwalającemu zegarkowi automatycznie liczyć powtórzenia, serie i czas odpoczynku użytkownika. Spersonalizowane szablony treningu interwałowego dla 10 różnych sportów można również tworzyć bezpośrednio na wyświetlaczu zegarka, a opracowany przez Amazfit „PeakBeats Workout Status Algorithm” dostarczy danych o wydajności, takich jak pułap tlenowy po zakończeniu każdego treningu.

Amazfit GTR 4 baner

Zegarki GTR 4 i GTS 4 to pierwsze w branży smartwatche wyposażone w technologię dwupasmowej anteny GPS z polaryzacją kołową, zapewniającą wysoką siłę sygnału pozycjonowania nawet w skomplikowanych warunkach. Zmodernizowana technologia GPS obsługuje również 5 systemów satelitarnych i pozwala użytkownikom śledzić swoje ruchy w czasie rzeczywistym. W przyszłej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, technologia będzie obsługiwać 6 systemów satelitarnych. Smartwatche będą również wkrótce obsługiwać importowanie pliku trasy (za pośrednictwem aplikacji Zepp), którą będzie można nawigować w czasie rzeczywistym, bezpośrednio na tarczy.

Lepsze śledzenie i zarządzanie stanem zdrowia

Autorski sensor optyczny BioTracker 4.0 PPG został wyposażony w 2 podwójne diody (LED) oraz 4 fotodiody i zbiera o 33% więcej danych niż poprzednia generacja. Dzięki połączeniu ze zmodernizowanym algorytmem śledzenia tętna w zegarkach, potencjalne zakłócenia sygnału spowodowane ruchem ramienia podczas ćwiczeń są teraz znacznie zmniejszone, co skutkuje śledzeniem tętna niemal na równi z pasami do pomiaru tętna.

Nowe urządzenia Amazfit mogą monitorować tętno, nasycenie krwi tlenem i poziom stresu 24/7, a dzięki funkcji „One-tap Measuring” mogą sprawdzić te parametry, wraz z częstotliwością oddechów, w zaledwie 45 sekund (za pomocą jednego dotknięcia).

Amazfit GTS 4 baner

Smartwatche zapewniają również dużą liczbę dodatkowych funkcji zdrowotnych, w tym ulepszone monitorowanie snu. Użytkownicy mogą teraz stworzyć własny harmonogram snu zgodnie ze swoimi nawykami, a urządzenie będzie identyfikować sen na jego podstawie. Użytkownicy pracujący na nocnych zmianach będą teraz mogli monitorować swój całkowity sen i etapy snu nawet w ciągu dnia z ustawionym harmonogramem snu.

Wydajna bateria i wyrafinowany design

Amazfit GTR 4 może pracować przez 14 dni przy typowym użyciu. Tymczasem smukły Amazfit GTS 4 został wyposażony w baterię, na której może pracować ponad tydzień. Nowe smartwatche mają wbudowane wsparcie asystenta głosowego Alexa do wywoływania komend, a także przechowywania i samodzielnego odtwarzania muzyki podczas treningu bez użycia rąk. Amazfit Seri GT 4 mają głośnik i oferują powiadomienia głosowe w trakcie treningu, podając takie paramatry, jak tętno, czas trwania treningu i przebyty dystans, a nawet przypomnienia o nawodnieniu w czasie rzeczywistym.

Czwarta generacja serii Amazfit GTR i GTS jest dostępna w różnych stylowych paletach kolorów. Amazfit GTR 4 ma antyodblaskową szklaną osłonę ramki, metaliczną ramkę środkową i inspirowaną samochodami sportowymi klasyczną koronkę. Smartwatch może się również pochwalić ponad 200 tarczami zegarka z dopasowanymi wzorami, w tym ponad 30 animowanymi i czterema nowymi interaktywnymi tarczami. Jest dostępny w trzech kolorach: Superspeed Black, Vintage Brown Leather i Racetrack Grey.

Amazfit GTR 4 trzy kolory

Amazfit GTS 4 przyjął smukłą (9,9 mm) i lekką (27 g) formę, z ramą środkową ze stopu aluminium i wykwintną koronką nawigacyjną w stylu kamieni szlachetnych. Urządzenie ma 1,75-calowy wyświetlacz HD AMOLED (72,8% screen-to-body ratio oraz 341 ppi). Ekran smartwatcha może być aktywny w każdej chwili dzięki funkcji always-on display, a do wyboru jest ponad 150 tarcz. Smartwatch jest dostępny w czterech żywych kolorach: Infinite Black, Misty White, Autumn Brown i Rosebud Pink.

Amazfit GTS 4 kolory

Amazfit GTS 4 Mini

Amazfit pokazał w Berlinie również model GTS 4 mini. To lekki i wydajny smartwatch, charakteryzujący się 24-godzinnym monitorowaniem stanu zdrowia, ponad 120 trybami sportowymi i 1,65-calowym kolorowym wyświetlaczem HD o rozdzielczości 336 x 384 pikseli (309 ppi). Zegarek może pochwalić się też nawet 15 dniami pracy na baterii o pojemności 270 mAh (do 45 dni w trybie oszczędzania baterii). Smartwatch jest dostępny w czterech kolorach: czarnym, różowym, niebieskim i białym.

Dostępność i cena

Amazfit GTR 4 i GTS 4 zostaną wprowadzone na rynek globalny 1 września 2022 roku w pakiecie z wagą Smart Scale. Sprzedaż w Polsce rozpocznie się 2 września 2022 roku z ceną 1199 zł. Amazfit GTS 4 Mini będzie dostępny w tym samym terminie w cenie 599 zł.

 
 

Źródło: https:

Xbox Game Pass zapowiada 7 nowych gier. Zobacz je na wideo

Dodano: 29.08.2022 12:23 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Microsoft z wesołą nowiną. Do ich usługi trafi aż siedem nowych gier zaraz po premierzy. Wszystkie tytułu pochodzą od Humble Games. Producent przygotował z tej okazji materiał promocyjny.

Xbox Game Pass jest dynamicznie rozwijającą się usługą dla graczy. W ofercie już teraz możemy odnaleźć kilkaset gier. Platforma jest coraz bardziej popularna wśród graczy. Opłaca się w nią zainwestować szczególnie osobom, które dużo grają i szybko przechodzą kolejne tytuły oraz takim graczom, którzy lubią skakać z produkcji na produkcję. 

Xbox Game Pass - 7 nowych gier od wydawcy Humble Games

Tym razem do usługi zawita siedem nowych gier od wydawcy Humble Games. Wszystkie produkcje pojawią się na platformie zaraz po swojej premierze. Dlatego też daty będą się różnić, choć jeżeli obędzie się bez opóźnień, wszystkie znajdą się w usłudze jeszcze w tym roku. 

Pełna lista gier Humble Games, które pojawią się w usłudze Xbox Game Pass:

 • Midnight Fight Express - już dostępny
 • Moonscars  -  premiera 27 września
 • Coral Island  - premiera 11 października
 • Signalis - premiera 27 października
 • Ghost Song - premiera 3 listopada
 • Infinite Guitars - nie podano dokładnej daty, lecz ma się odbyć jeszcze w tym roku
 • Prodeus - nie podano daty, lecz mówi się o końcówce roku

Wszystkie gry można zobaczyć na krótkim materiale promocyjnym, który przyszykował wydawca.

 
 

Źródło: https:

AMD Radeon RX 7000 - nowe informacje o specyfikacji układów NAVI 31, NAVI 32 i NAVI 33 wskazują na mniejszy Infinity Cache

Dodano: 12.08.2022 20:20 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Ostatnio w sieci pojawiało się mnóstwo informacji o domniemanej specyfikacji kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4000 - niektóre modele powinny już za kilka miesięcy zadebiutować na rynku. Wiemy jednak, że również AMD pracuje nad nową architekturą RDNA 3 a pierwsze karty ją wykorzystujące pojawią się jesienią. W sieci pojawiło się sporo nowych informacji na temat układów graficznych NAVI 31, NAVI 32 oraz NAVI 33 dla kart AMD Radeon RX 7000.

Źródło: https:

GeForce NOW kusi nowymi grami oraz przepustką do Apex Legends

Dodano: 12.08.2022 0:43 | 21 odsłon | 0 komentarzy


GeForce NOW kusi nowymi grami oraz przepustką do Apex Legends

Lubisz grać w gry? Masz na oku jakiś nowy tytuł? Twój laptop czy PC nie jest już najwydajniejszy? Nic straconego! GeForce NOW wzbogaca się o nowe produkcje.

 

Nie ma co zakłamywać rzeczywistości. Ostatnie dwa lata były istną rzezią dla grania na komputerach. Kryptowalutowe szaleństwo sprawiło, że ceny kart graficznych od AMD i NVIDII zakrawały o absurd. Co prawda sytuacja wróciła już do normy, ale wiele osób przesiadło się na konsole lub korzysta z grania w chmurze.

GeForce NOW od teraz umożliwia szybki i łatwy zakup gier

W ostatnim przypadku jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest GeForce NOW. Usługa ta pozwala grać - i to za darmo! - w najnowsze gry AAA, tytuły sieciowe, ale i produkcje niezależne nie tylko na starszych komputerach stacjonarnych i laptopach, ale również smartfonach, telewizorach z funkcją SmartTV oraz Macach.

A tak się składa, że NVIDIA poinformowała o wprowadzeniu siedmiu nowych tytułów do GeForce NOW. Najciekawszy z nich to Rumbleverse, czyli wyczekiwana i darmowa gra typu brawler royale od Iron Galaxy Studios. Nie można też nie wspomnieć o przepustce bojowej do gry Apex Legends.

GeForce NOW kusi nowymi grami oraz przepustką do Apex Legends

Nowością jest również funkcja "ZDOBĄDŹ", która natychmiast przekierowuje użytkownika do cyfrowego sklepu, gdzie można szybko i wygodnie kupić grę, której nie posiada się jeszcze w swojej bibliotece.

GeForce NOW kusi nowymi grami oraz przepustką do Apex Legends

Pełna lista nowych gier wygląda następująco:

 • Tyrant’s Blessing (od 8 sierpnia w )
 • Farthest Frontier (od 9 sierpnia w )
 • Arcade Paradise (od 11 sierpnia w )
 • Cult of the Lamb (od 11 sierpnia w )
 • Rumbleverse (od 11 sierpnia w )
 • Warhammer 40,000: Mechanicus <(a data-auth="NotApplicable" data-linkindex="7" data-ogsc="" href="https://store.epicgames.com/pl/p/warhammer-mechanicus-0e4b71" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Epic Games Store)
 • Infinite Lagrange <(a data-auth="NotApplicable" data-linkindex="8" data-ogsc="" href="https://store.steampowered.com/app/1755920/Infinite_Lagrange/" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Steam)


Źródło: https:

Pracownicy polskiego oddziału Infinity Ward pomagają uchodźcom z Ukrainy

Dodano: 11.08.2022 20:27 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Wiele os#xF3;b zdecydowa#x142;o si#x119; na pomoc uciekaj#x105;cym przed wojn#x105; trwaj#x105;c#x105; za nasz#x105; wschodni#x105; granic#x105;. W przypadku pracownik#xF3;w Infinity Ward mo#x17C;na m#xF3;wi#x107; o bardzo znacz#x105;cej pomocy.

Źródło: https:

AMD Ryzen 7000 będą wspierać szybkie pamięci, ale jest pewien haczyk

Dodano: 10.08.2022 23:01 | 7 odsłon | 0 komentarzy


AMD Ryzen 7000 będą wspierać szybkie pamięci, ale jest pewien haczyk

Całkiem prawdopodobne, że AMD wejdzie w technologię DDR5 z przytupem już na start oferując wsparcie wysoko taktowanych modułów RAM. Może to wyglądać nawet lepiej niż u Intela. Jednak jak zwykle nigdy nie jest idealnie...

 

Lada moment na rynku pojawią się nowe procesory od AMD, czyli rodzina Ryzen 7000. Będą one wymagały zakupu nowych płyt głównych z gniazdem AMD AM5. Jednak w zamian zaoferują obsługę standardów takich jak moduły RAM DDR5 czy interfejs PCI Express 5.0. Pozwoli to dogonić zeszłoroczną ofertę Intela.

Rodzina AMD Ryzen 7000 trafi do sklepów 15 października

Bowiem to właśnie Niebiescy za sprawą serii Alder Lake-S wprowadzili pod domowe strzechy nowy typ pamięci w listopadzie ubiegłego roku. Dla Czerwonych będą to pierwsze kroki stawiane w świecie modułów RAM DDR5. Wygląda jednak na to, że będą one udane. Niestety, nie zabrakło też złych wieści.

Zanim przejdziemy dalej wypada zacząć od wyjaśnienia, że struktura pamięci procesorów z serii AMD Ryzen opiera się na trzech głównych taktowaniach. To utrzymane zostanie również w serii Ryzen 7000:

 • Infinity Fabric Clock (FCLK): Reguluje jak szybko rdzenie CPU mogą komunikować się pomiędzy modułami CPU oraz z kontrolerami SOC (np. PCIe, SATA, USB)
 • Memory Controller (UCLK):  Reguluje jak szybko kontroler pamięci może przyjmować/wydawać polecenia z pamięci RAM.
 • Memory Clock (MCLK): Częstotliwość głównej pamięci systemowej.

Nowością dla AMD Ryzen 7000 ma być technologia AMD EXPO (Extended Profiles For Overclocking) czyli po prostu własna wersja tego co od dawna oferuje Intel - XPM (Extreme Memory Profile).

AMD Ryzen 7000 będą wspierać szybkie pamięci, ale jest pewien haczyk

Redakcja Wccftech powołując się na własne źródła, twierdzi, że "sweet spotem" (idealnym ustawieniem) dla nowych procesorów Czerwonych ma być DDR5-6000 (czyli 6000 MT/s). Wcześniej wyglądało to tak:

 • AMD Ryzen 3000 "Sweet Spot" - DDR4-3800
 • AMD Ryzen 5000 "Sweet Spot" - DDR4-4000
 • AMD Ryzen 7000 "Sweet Spot" - DDR5-6000

Pozwoli to na zachowanie stosunku 1:1 z Infinity Fabric Clock, czyli pracy z tym samym taktowaniem co kontroler pamięci. To zaś oznacza najniższe opóźnienia i najlepszą wydajność w grach i programach. Oczywiście w grę bedą wchodzić też szybsze moduły RAM, ale już w stosunku 2:1 co wpłynie negatywnie na wydajność.

Dla przypomnienia procesory Intel Alder Lake-S korzystają dla pamięci DDR5 z trybu "Gear 2", oferując jeszcze tryb "Gear 4". Nie jest to nic innego jak stosunek 2:1 i 4:1 względem taktowania modułów, a kontrolera pamięci. Pozwala to na obsługę wyższych taktowań, ale skutkuje wyższymi opóźnieniami.

Na koniec Wccftech dokłada do tej beczki miodu sporą łyżkę dziekciu. Wcześniejsze procesory AMD Ryzen zawsze miały na premierę problemy zarówno z kompatybilnością, jak i obsługą wysoko taktowanych modułów RAM. Tutaj podobno ma być identycznie i sytuacja poprawi się dopiero z czasem i aktualizacjami mikrokodu. Więcej dowiemy się już 15 października, bo to wtedy procesory mają trafić do sklepów.


Źródło: https:

Rdzeń nowych Radeonów będzie mniejszy niż przypuszczano

Dodano: 20.07.2022 21:40 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Rdzeń nowych Radeonów będzie mniejszy niż przypuszczano

AMD pochwali się kunsztem w projektowaniu GPU? Nowy rdzeń będzie mniejszy niż zakładano i to nie tylko z powodu zastosowania nowszej litografii.

 

Jeszcze w tym roku czeka nas premiera nowych kart graficznych. Mowa zarówno o układach AMD Radeon RX 7000, NVIDIA GeForce RTX 4000, jak i kolejnych modelach z serii Intel Arc. Uwagę skupiają na sobie zwłaszcza Czerwoni i Zieloni, którzy przygotowali naprawdę wydajne propozycje.

Seria RX 7000 może nas zaskoczyć pod wieloma względami

Karty graficzne AMD Radeon RX 7000 mają być oparte na nowej architekturze RDNA3. Wykorzysta ona nie tylko nowszą litografię od TSMC, ale również budowę modułową. Prócz tego nie zabraknie szeregu optymalizacji i wprowadzenia nowych technologii, takich jak chociażby interfejs PCI Express 5.0.

Topowy model ma zostać oparty na rdzeniu AMD Navi 31. Będzie to skomplikowane GPU składające się z jednego układu GCD (Graphics Complex Die) oraz sześciu MCD (Memory Complex Die). Zgodnie z najnowszymi doniesieniami nowy rdzeń ma być znacznie mniejszy niż w odpowiedniku aktualnej generacji.

GCD w AMD Navi 31 ma mieć rozmiar zaledwie 350 mm², gdy rdzeń w AMD Navi 21 miał 520 mm². Warto jednak pamiętać, że wcześniej mowa była o monolicie, czyli jednym GPU, bez tak wyraźnego podziału na GCD i MCD. Tym samym nie można tutaj porównywać wspomnianych liczb 1 do 1. Szacunkowo jednak AMD Navi 21 bez kontrolera pamięci i Infinity Cache ma około 375 mm², a więc nadal więcej niż AMD Navi 31.

Rdzeń nowych Radeonów będzie mniejszy niż przypuszczano

Dokładny rozmiar MCD pozostaje na razie nieznany, ale podejrzewa się, że będzie to około 40 mm² dla każdego układu. Łącznie dałoby nam więc to około 590 mm². A to już wartość zbliżona do rozwiązania konkurencji, czyli rdzenia NVIDIA AD102, który powinien mieć około 600 mm².

Skąd te różnice między generacjami? Oczywiście prócz nowszego procesu produkcji sterowniki dla nowych kart graficznych wskazują, że Amerykanie uprościli układ. Dokonano tego pozbywając się zbędnych i starych rozwiązań jak XGMI, Global Data Share (GDS), Legacy Geometry Pipeline czy Legacy Scan Converter.

Rdzeń nowych Radeonów będzie mniejszy niż przypuszczano

Na koniec warto przypomnieć, że AMD szykuje prawdopodobnie jeszcze bardziej zaawansowany rdzeń AMD RDNA 2. Powinien on dysponować dwoma układami GCD i bliżej nieokreśloną liczbą MCD. Przełożyłoby się to na 16 384 procesorów strumieniujących. To zaś powinno pozwolić nawiązać wreszcie walkę z NVIDIĄ w najwyższym segmencie wydajności i/lub wydać udany układ dla profesjonalistów.


Źródło: https:

Seria AMD Radeon RX 7000 zaoferuje o 50% większą przepustowość

Dodano: 13.07.2022 21:11 | 44 odsłon | 0 komentarzy


Seria AMD Radeon RX 7000 zaoferuje o 50% większą przepustowość

Cisza przed burzą wreszcie minęła! Samo AMD zdradziło informacje dotyczące tegorocznych kart graficznych. Mowa o rdzeniu Navi 31 do flagowego modelu.

 

Premiery nowych kart graficznych zbliżają się wielkimi krokami. Mowa oczywiście o układach NVIDIA GeForce RTX 4000 oraz AMD Radeon RX 7000. Jednak wspomnieni producenci i ich partnerzy mają aktualnie spory problem -

AMD zaserwuje nam więcej pamięci Infinity Cache

Nikogo więc nie dziwi fakt, że o nowych rodzinach w sieci jest aktualnie mało plotek i przecieków. Na światło dzienne przedostała się jednak nowa, ciekawa informacja i dotyczy ona nadciągających kart graficznych od Czerwonych. Mowa głównie o rdzeniu do topowego modelu AMD Radeon RX 7900 XT.

Cisza przed burzą przerwana została przez samo AMD, które zaktualizowało sterowniki pod swoje GPU na systemy operacyjne z rodziny Linux. Zmiana dość szybko wyłapana została przez internautów specjalizujących się w przeczesywaniu różnych baz danych. Zdradzono bowiem liczbę MCD w rdzeniu AMD Navi 31.

Nowe karty AMD Radeon zaoferują o 50% większą przepustowość

Potwierdzone zostały wcześniejsze domysły, zgodnie z którymi topowy AMD Radeon RX 7000 ma dysponować jednym GDC (Graphics Complex Die) oraz sześcioma MCD. To by oznaczało, że RX 7900 XT będzie dysponować 384-bitową szyną danych i 192 MB pamięci Infinity Cache lub nawet 384 MB, jeśli AMD zdecyduje się na wykorzystanie dodatkowo pamięci typu 3D V-Cache.

Nowe karty AMD Radeon zaoferują o 50% większą przepustowość

Zakładając, że Amerykanie zaoferują nam pamięci VRAM typu GDDR6 18 Gbps to w połączeniu z 384-bitową szyną danych mielibyśmy przepustowość do 864 GB/s. To o 50% więcej niż w aktualnym flagowcu, czyli Radeonie RX 6950 XT. A to da sporego kopa wydajności w grach i programach.


Źródło: https:

AMD NAVI 31 - topowy układ graficzny RDNA 3 zostanie wyposażony w 6 bloków MCD oraz do 384 MB pamięci Infinity Cache

Dodano: 13.07.2022 14:45 | 9 odsłon | 0 komentarzy


AMD na razie stara się dość konsekwentnie milczeć na temat specyfikacji nadchodzących kart graficznych Radeon RX 7000, opartych na architekturze RDNA 3. Producent na razie potwierdził wyłącznie informację o wzroście perf/wat o 50% względem RDNA 2, a także o przeprojektowanych blokach Compute Units w porównaniu do dotychczasowych kart. Okazuje się jednak, że w nowej aktualizacji sterowników dla Linuksa zawarto ważny szczegół związany z topowym układem graficznym NAVI 31.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone