niedziela, 24 lutego 2019 r.  Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Wiadomości z tagiem Internet  RSS
GeForce GTX 1660 Ti - Test kart graficznych. Turing bez bajerów

Dodano: 22.02.2019 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Pamiętacie jeszcze szum informacyjny panujący przed zapowiedzią GeForce RTX 2000? Internet codziennie obiegały plotki dotyczące nazewnictwa nowych kart graficznych NVIDII, wśród których pojawiały się również symbole 11xx oraz 16xx. Chwilę po oficjalnej premierze Turingów donoszono o kontynuowaniu rodziny GeForce GTX, pozbawionej rdzeni Tensor oraz wyspecjalizowanych jednostek odpowiedzialnych za sprzętową obsługę ray-tracingu. Cóż... Podobno w każdej plotce znajduje się ziarenko prawdy, natomiast powyższy przypadek jest szczególnie trafny. NVIDIA wprowadza bowiem do sprzedaży GeForce GTX 1660 Ti, będącego Turingiem bez bajerów zarezerwowanych dla GeForce RTX 2000. Co takiego wyszło zielonym kucharzom? Teoretycznie powinniśmy otrzymać wydajność na poziomie GeForce GTX 1070, jednak w cenie zbliżonej do powoli wycofywanego GeForce GTX 1060.

Źródło: https:

Tak przeglądało się Internet w 1990 roku - przeglądarka WorldWideWeb do sprawdzenia

Dodano: 22.02.2019 8:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Programi#x15B;ci przywr#xF3;cili do #x17C;ycia przegl#x105;dark#x119; WorldWideWeb, stworzon#x105; po to, by u#x142;atwi#x107; u#x17C;ytkowanie raczkuj#x105;cej w#xF3;wczas us#x142;ugi WWW. Teraz ka#x17C;dy ch#x119;tny mo#x17C;e szybko przekona#x107; si#x119; jak wolno korzysta#x142;o si#x119; w 1990 roku z Internetu.

Tagi: Internet
Źródło: www.benchmark.pl

NASA Earth Book 2019: darmowy album ze zdjęciami Ziemi

Dodano: 21.02.2019 16:30 | 0 odsłon | 0 komentarzy


To nie jest logo najnowszej edycji Internet Explorera. To pierwsza litera tytułu książki wydanej przez NASA Earth Science Divison. Publikacji zawierającej wybrane ujęcia satleitarne Ziemi. Całość możemy pobrać z serwisu Earth Observatory za darmo, w formatach PDF, MOBI i ePub lub obejrzeć na witrynie NASA. Bogato ilustrowane wydane elektroniczne podzielono na kilka rozdziałów tematycznych, poświęconych zjawiskom atmosferycznym, akwenom, obszarom lądowym oraz widokom składającym się przede wszystkim ze śniegu i lodu. Oprócz darmowej edycji publikacji NASA Earth Book 2019, cały album dostępny jest również w formie drukowanej.

Źródło: https:

Chrome: Google wycofuje się z blokowania Ad-Blockerów

Dodano: 18.02.2019 11:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Pod koniec stycznia Internet obiegła niepokojąca informacja o tym, że firma Google przymierza się do ograniczenia funkcjonalności rozszerzeń dla przeglądarki internetowej Chrome, które służą blokowaniu reklam lub dostosowywania treści stron internetowych. Plany te zauważono w dokumencie Google Manifest V3, konkretnie w sekcji opisujących zmiany w platformie Chrome Extensions. Wprowadzenie proponowanych tam zmian spowodowałoby ograniczenie możliwości pracy popularnych Ad-Blockerów, takich jak np. uBlock Origin, uMatrix, czy Ghostery. Google zmiany argumentowało tym, że tego typu rozszerzenia niekorzystnie wpływają na wydajność przeglądarki Chrome. Warto podkreślić to, że zmiany dotyczyłyby też rozszerzeń programów antywirusowych.

Źródło: https:

Assassin's Creed III Remaster: premiera i porównanie z oryginałem

Dodano: 07.02.2019 11:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Assassin's Creed nieprędko zejdzie ze sceny. Wielu fanów jeszcze ogrywa z pewnością ostatni tytuł pt. Odyssey, a niedawno Ubisoft rozdawał darmowe Assassin's Creed Chronicles: China utrzymane w konwencji 2,5D. Dziś Internet obiegła kolejna dobra informacja dla fanów Asasynów. Studio Ubisoft ogłosiło, że dokładnie 29 marca zadebiutuje remaster gry Assassin's Creed III. Opublikowano także zwiastun remastera, w którym jest graficznie zestawiony z oryginalną częścią z 2012 roku. Wówczas to gra ukazała się na PC, PlayStation 3, Xboksie 350 i WiiU. Tym razem pojawi się także na pecetach, konsolach PlayStation 4 i Xboksie One. Nie trafi jednak prawdopodobnie na konsolkę Nintendo Switch.

Źródło: https:

AMPLITUNER DENON AVR-X1500H CZARNY.

Dodano: 04.02.2019 11:38 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Potężny 7.2 kanałowy amplituner AV z najnowszymi technologiami kina domowego Wyposażony w dyskretne wzmacniacze wysokoprądowe zbudowane ze starannie dobranych komponentów na wszystkich kanałach, AVR-X1500H zapewnia wysoką moc przy 80 watach na kanał (8 omów, 20 Hz - 20 kHz, 0,08% THD). Przetworniki o niskiej impedancji zapewniają stabilność operacyjną dla szerokiej gamy głośników i dostarczają zrównoważony, stonowany dźwięk. AVR-X1500H oferuje dekodowanie trójwymiarowych formatów dźwięku Dolby Atmos, DTS: X i DTS Virtual: X oraz sekcję HDMI z pełną obsługą HDCP 2.2 jak i zaawansowanym przetwarzaniem wideo ze skalowaniem 4K dla starszych źródeł HDMI. Wbudowana technologia HEOS Ciesz się ulubioną muzyką w dowolnym miejscu w domu bezprzewodowo dzięki wbudowanej technologii HEOS. Odtwórz tę samą piosenkę w każdym pokoju lub wybierz inny utwór dla każdego połączonego pokoju - wybór należy do Ciebie. Kompatybilność z Amazon Alexa oferuje najnowocześniejszą kontrolę głosową oraz niesamowity dźwięk dla całego systemu domowej rozrywki - lub kontroluj wszystko za pomocą bezpłatnej aplikacji HEOS. Streamuj muzykę zapisaną w sieci domowej - połącz się z głośnikami bezprzewodowymi HEOS lub nawet z innymi odbiornikami obsługującymi system HEOS i słuchaj ulubionych utworów w całym domu. Ciesz się muzyką z TuneIn, Internet Radio, , Spotify, Amazon Prime Music, Soundcloud, Tidal, Napster lub Deezer. Funkcje: Wysokiej jakości 7.2 kanałowy amplituner AV o mocy 80 W na kanał z 7 potężnymi wzmacniaczami dostrojonymi do słynnego brzmienia Denon, Obsługa Dolby Atmos, DTS: X i DTS Virtual: X dla zapewnienia wciągającego, trójwymiarowego dźwięku, Kompatybilność ze sterowaniem głosowym Amazon Alexa umożliwia kontorlę nad amplitunerem AVR-X1500H i internetowymi serwisami muzycznymi przy pomocy poleceń głosowych., 4:4:4 color resolution, HDR10 oraz BT.2020. Dodatkowo, kompatybilność Dolby Vision oraz Hybrid Log-Gamma (HLG) zapewniają najlepszą możliwą jakość obrazu, Wielokrotnie nagradzany, opracowany przez firmę Denon asystent konfiguracji oraz zaawansowany graficzny interfejs użytkownika, zapewniają łatwą i intuicyjną konfigurację natychmiast po uruchomieniu, Wbudowana technologia bezprzewodowego dźwięku HEOS multi room, Procesor DSP z czterema rdzeniami DSP 300 MHz do przetwarzania najnowszych formatów wideo i dźwięku, Kompatybilność z Smart TV umożliwiająca sterowanie AVR za pomocą pilota telewizora, Wyjście drugiej strefy Zone 2 do obsługi sygnału z dwóch różnych źródeł, Wejście Phono do podłączenia gramofonu i odtwarzania płyt winylowych, Dwa wyjścia subwoofera dla lepszej kontroli niskich częstotliwości, zapewniając lepszą dyspersję basów, Sterowanie AVR-X1500H za pomocą pilota telewizora przy wykorzystaniu HDMI CEC, Optymalizacja akustyki pomieszczenia za pomocą Audyssey MultEQ XT i dołączonego mikrofonu oraz standu / Dynamic EQ & Volume..., Cena: 1699,- zł

Źródło: https:

Internet w UE ma się całkiem dobrze

Dodano: 01.02.2019 11:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


85% mieszkańców europejskiej wspólnoty regularnie korzysta z internetu. Potrzeba kontaktu, poszukiwanie informacji, rozrywka, bankowość elektroniczna - to główne powody, dla których obywatele Unii włączają się do sieci.

Tagi: Unii, Internet
Źródło: di.com.pl

Orange rozszerza współpracę ze start-upami. Internet rzeczy, smart cities i e-handel

Dodano: 31.01.2019 16:30 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W ramach akceleratora Orange Fab operator telekomunikacyjny zamierza rozwijać współpracę ze start-upami w takich obszarach, jak internet rzeczy, smart cities czy e-handel. Zarówno korporacje, jak i małe innowacyjne spółki coraz chętniej wchodzą w taką współpracę i czerpią z niej obustronne korzyści.

Źródło: feedproxy.google.com

Dokąd zmierza internet? Najbardziej popularne formy aktywności w sieci

Dodano: 29.01.2019 8:41 | 2 odsłon | 0 komentarzy


W ciągu zaledwie trzech dekad Internet w Polsce stał się powszechnym medium. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez GUS, w 2018 roku dostęp do internetu miało 84.2% gospodarstw domowych. To 1.7% wzrost względem poprzedniego roku. Z badań wynika, że internet najczęściej pojawia się tam, gdzie w domu oprócz dorosłych mieszkają także dzieci. Nie oszukujmy się, internet jest źródłem wiedzy (niestety również tej bezużytecznej) i ułatwia szybki dostęp do informacji. O tym, czy są one wiarygodne, można dyskutować i z jednej strony zauważamy tendencję do polepszenia jakości zawartości treści na stronach, z drugiej serwisy internetowe bezwstydnie kopiują siebie nawzajem, robiąc to bez jakiejkolwiek dbałości o prawa autorskie.

Źródło: https:

Jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce – podsumowanie roku 2018

Dodano: 28.01.2019 21:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Opublikowano raport podsumowujący jakość i szybkość Internetu mobilnego w Polsce w 2018 roku. Specjaliści zaprezentowali, oprócz ogólnych wyników, także te regionalne. Dowiadujemy się, gdzie Internet przyspieszył, a w której części kraju działa najsłabiej.

Tagi: Internet
Źródło: di.com.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone