czwartek, 26 maja 2022 r.  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
Wiadomości z tagiem Internet  RSS
Vectra przyspiesza do 10 Gb/s

Dodano: 25.05.2022 12:36 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Vectra Internet do 10 Gb/s

Vectra wprowadzi wkrótce nowe prędkości Internetu światłowodowego. Na początek skorzystają z nich mieszkańcy wybranych obszarów w 9 miastach w Polsce.

Już trzy lata temu pisaliśmy, że Vectra planuje w przyszłości przyspieszyć swój Internet światłowodowy. Operator ogłosił właśnie, że stanie się to już w czerwcu 2022 roku. Nowe prędkości to 2,5 Gb/s oraz 10 Gb/s. Będą mogli z nich skorzystać mieszkańcy wybranych obszarów w 9 miastach, w tym w Warszawie, Gdyni, Gdańsku, Wrocławiu i Olsztynie. Oferta będzie świadczona na łączach światłowodowych w technologii FTTH (Fiber To The Home).

 
 

Ofertę nowych prędkości Internetu Vectra kieruje do zaawansowanych użytkowników, którzy oczekują ponadprzeciętnych transferów danych, zarówno w zakresie pobierania, wysyłania, jak i niskiego pingu. Nowy produkt, w zasięgu którego do końca roku ma się znaleźć ponad 220 tysięcy gospodarstw domowych w 30 miastach w Polsce, jest dedykowany graczom, informatykom, artystom, grafikom, producentom muzycznym i filmowym, a także użytkownikom korzystającym z różnego rodzaju platform streamingowych, którzy jednocześnie korzystają z usług w domu.

Przyspieszona usługa internetowa Vectry będzie świadczona w oparciu o technologię XGS-PON. Aby z niej w pełni skorzystać, będzie trzeba posiadać odpowiednie do tego urządzenia. Inżynierowie operatora przeprowadzili testy z użyciem sprzętu możliwego do zastosowania przez użytkowników indywidualnych, osiągając symetryczny transfer danych z prędkością 8,1 Gb/s.

Cennik nowej oferty oraz więcej szczegółów poznamy w przyszłym miesiącu.

 
 

Źródło: https:

Play łączy siły z UPC. Usługi nawet 2 lata za darmo

Dodano: 25.05.2022 11:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Play UPC wspólna oferta nawet 2 lata za darmo

UPC przeszło do Play, wić Fioletowi zaprezentowali nową, wspólną ofertę. Klienci obu operatorów mogą skorzystać ze specjalnej promocji i zyskać nawet 2 lata abonamentu za darmo.

na początku kwietnia tego roku informowaliśmy, że Play sfinalizował transakcję przejęcia UPC Polska. Po niecałych dwóch miesiącach od tego momentu przyszedł czas na ogłoszenie nowej, wspólnej promocji, która ma lepiej zintegrować klientów obu operatorów. Jest ona swego rodzaju zaproszeniem, żeby wymieniać się klientami.

 
 

Wybierz usługi UPC i zyskaj 2 lata abonamentu Play za darmo

UPC to ogólnopolski dostawca usług Internetu oraz telewizji, również w jakości 4K. Decydując się na jeden z pakietów usług dla domu UPC, składający się z:

 • Internetu światłowodowego do 1 Gb/s oraz telewizji Start z 35 kanałami oraz aplikacją mobilną UPC TV GO w cenie 79,99 zł miesięcznie po rabatach,
 • Internetu światłowodowego do 1 Gb/s oraz telewizji Max Premium ze 186 kanałami, dostępem do Viaplay, Polsat Sport Premium i Eleven Sports w cenie 129,99 zł miesięcznie po rabatach,

klienci otrzymają 2 lata abonamentu Play M za darmo. Zawiera on nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich, Internet w telefonie bez limitu z 60 GB z pełną prędkością i dostępem do 5G oraz pakiet kanałów TV w aplikacji Play Now lub usługę Bezpieczna Rodzina. Standardowa cena usługi to 60 zł miesięcznie po rabatach, dzięki czemu klienci oszczędzają w sumie 1440 zł. Kolejne abonamenty można dokupić już za 30 zł.

Play UPC dla domu

Wybierz ofertę Play i zyskaj 2 lata Internetu UPC za darmo

Play to przede wszystkim usługi komórkowe, świadczone przy użyciu niemal 10 tysięcy fioletowych własnych stacji bazowych. Operator pochwalił się niedawno, że ma już ponad 16 milionów klientów w całej Polsce.

Decydując się na ofertę Play HOMEBOX w cenie 90 zł miesięcznie po rabatach, zawierającą:

 • nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich, Internet w telefonie bez limitu ze 150 GB z pełną prędkością i dostępem do 5G, pakiet kanałów TV w aplikacji Play Now lub usługę Bezpieczna Rodzina,
 • Internet bezprzewodowy bez limitu GB z 200 GB z pełną prędkością,

klienci otrzymają 2 lata usług UPC za darmo. W ich skład wchodzi Internet światłowodowy do 300 Mb/s, inteligentne Wi-Fi oraz telewizja Start z 35 kanałami i aplikacją mobilną UPC TV GO. Standardowa cena usługi to 49,99 zł miesięcznie po rabatach, dzięki czemu klienci oszczędzają łącznie 1199 zł.

Play UPC dla klientów mobilnych

Jesteś w Play lub UPC? Usługi drugiego operatora 9 miesięcy za darmo

Play i UPC ma też ofertę dla osób, które już są klientami któregoś z tych operatorów. Zarówno dotychczasowi klienci Play jak i UPC mogą dokupić nowe usługi u drugiego z operatorów i cieszyć się 9 miesiącami abonamentu za darmo. Oznacza to oszczędność nawet 119,99 zł miesięcznie w tym okresie.

Play UPC oferta

Play UPC oferta

Internet światłowodowy UPC lub abonament dla firmy do 2 lat za darmo

Specjalna oferta została przygotowana także dla klientów biznesowych. Decydując się na Internet światłowodowy UPC do 1 Gb/s za 79,99 zł + VAT lub Internet światłowodowy w pakiecie z telewizją Max Premium za 129,99 zł + VAT otrzymają oni 2 lata abonamentu Play M dla Firm za darmo. Zawiera on Internet w smartfonie 60 GB z pełną prędkością oraz rozmowy, SMS-y i MMS-y do wszystkich bez limitu w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Standardowa cena usługi to 60 zł netto miesięcznie po rabatach. Kolejne abonamenty dla pracowników można dokupić już za 25 zł + VAT.

Z kolei decydując się na najnowszą ofertę Play XL dla Firm z Internetem w smartfonie bez limitu GB i prędkości oraz rozmowami, SMS-ami i MMS-ami do wszystkich bez limitu w Polsce i krajach Unii Europejskiej oraz pakietem 300 minut na rozmowy międzynarodowe do UE, klienci otrzymają 2 lata Internetu światłowodowego UPC do 300 Mb/s za darmo. Standardowa cena usługi to 49,99 zł + VAT miesięcznie po rabatach.

Play UPC dla biznesu

Dotychczasowi klienci biznesowi Play oraz UPC mogą dokupić nowe usługi u drugiego z operatorów i otrzymać 9 miesięcy abonamentu dla firm za darmo. Oznacza to oszczędność przez ten czas nawet 100 zł + VAT miesięcznie.

Play UPC oferta

Kup usługi UPC w salonach Play, a usługi Play w punktach UPC

Aby skorzystać z opisanych powyżej ofert, nie trzeba odwiedzać obu operatorów, a wystarczy jedna wizyta w najbardziej dogodnym dla siebie miejscu. W salonach Play i UPC można skorzystać z oferty obu firm.

UPC przeszło do Play

Z nowych promocji można skorzystać od czwartku, 26 maja 2022 roku.

Szczegóły ofert, pakietów usług objętych promocją oraz informacje o ich dostępności pod wybranym adresem będą dostępne na stronach play.pl i upc.pl, za pośrednictwem obsługi klienta operatorów oraz w ich salonach sprzedaży.

 
 

[ANKIETA:1393]

Źródło: https:

Starlink dla kamperów – nowa usługa w sam raz na wakacje

Dodano: 24.05.2022 14:14 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Starlink dla kamperów Internet wakacje

Starlink, czyli należąca do imperium Elona Muska usługa Internetu satelitarnego, uruchomił nowy produkt dla kamperów. Dzięki niej będziemy mogli być połączeni ze światem z niemal dowolnego miejsca na Ziemi.

Starlink dla kamperów to nowa oferta Internetu satelitarnego, z której można korzystać w dowolnym miejscu, w którym jest zasięg satelitarnego Internetu od Elona Muska. Co istotne, przesyłki ze sprzętem mają być wysyłane wkrótce po złożeniu zamówienia, również do obszarów, które wciąż czekają na oficjalny start usługi internetowej Starlink.

 
 

Starlink mapa

Użytkownicy mogą spodziewać się szybkiego, niskiego opóźnienia Internetu w obszarach oznaczonych jako "Dostępne" [jasnoniebieski na mapie, przyp.red.], a znacznie mniejszych prędkości podczas wydarzeń z wieloma kolokowanymi użytkownikami lub w godzinach szczytowego użytkowania w obszarach oznaczonych jako "Lista oczekujących" [ciemnoniebieski na mapie, przyp.red.],  gdzie użytkownicy indywidualni są traktowani priorytetowo. Priorytetowe traktowanie budynków mieszkalnych umożliwia natychmiastowe oferowanie Starlink dla kamperów przy minimalnym wpływie na najbardziej obciążone części sieci.

– czytamy w komunikacie Starlinka

Usługa Starlink dla kamperów umożliwia wstrzymanie i wznowienie świadczenia usługi w dowolnym momencie i jest rozliczana w jednomiesięcznych odstępach, co pozwala użytkownikom dostosować usługę do planu podróży. Nową usługę można zamówić na stronie starlink.com/rv. Jej koszt w USA jest o 25 dolarów wyższy (108 zł) w porównaniu ze standardową ofertą. Starlink dla kamperów nie jest przeznaczony do użytku w ruchu.

 
 

 

Źródło: https:

Play dla firm też ma Internet w smartfonie bez limitu prędkości i GB

Dodano: 23.05.2022 13:19 | 8 odsłon | 0 komentarzy


Play dla firm Internet w smartfonie bez limitu prędkości i GB

Play przygotował nową ofertę dla firm, w ramach której przedsiębiorcy mogą kupić abonament komórkowy z Internetem bez limitu prędkości oraz gigabajtów przesłanych danych.

Połączenia i Internet bez limitu w nowej ofercie XL dla firm

Play przygotował dla firm nowy pakiet XL, w ramach którego przedsiębiorcy mogą korzystać z nielimitowanych rozmów oraz wiadomości SMS i MMS w kraju oraz w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Nowy abonament obejmuje również paczkę 300 minut na rozmowy międzynarodowe do UE, a także Internet bez limitu gigabajtów i prędkości. To wszystko kosztuje 100 zł miesięcznie.

 
 

Kolejne karty SIM do smartfonu można kupić za 35 zł, a osoby przenoszące swój numer do Play mogą skorzystać ze specjalnego rabatu, w którym drugą kartę SIM otrzymają w cenie 5 zł miesięcznie.

Nielimitowany Internet do biura w Play

Klienci wybierający abonament XL dla Firm mogą też skorzystać ze specjalnej oferty bezprzewodowego Internetu bez limitu GB i prędkości za 20 zł miesięcznie. To dodatkowa opcja pozwalająca na dostęp do sieci współpracownikom w biurze czy odwiedzającym je klientom.

Oferty z pakietami danych w smartfonie

Poza ofertą XL dla firm, w ofercie biznesowej Play dostępne są również inne abonamenty z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami w Polsce oraz krajach Unii Europejskiej, a także sporymi paczkami danych:

 • S dla Firm z 20 GB za 45 zł miesięcznie,
 • M dla Firm z 60 GB za 60 zł miesięcznie,
 • L dla Firm z 150 GB za 80 zł miesięcznie.

Klient może dodatkowo dokupić kolejne karty do smartfonu w cenie od 25 zł za każdy kolejny numer w ofercie S i M dla Firm oraz od 30 zł w ofercie L dla Firm. Na każdej karcie SIM znajdują się nielimitowane połączenia, wiadomości oraz własny pakiet danych, identyczny jak na pierwszym numerze. Osoby przenoszące swój numer do Play mogą skorzystać ze specjalnego rabatu, w którym drugą kartę SIM otrzymają w cenie 5 zł miesięcznie.

W ofertach M dla Firm lub L dla Firm klienci fioletowego operatora mogą dokupić dodatkową kartę SIM do Internetu bezprzewodowego do biura z pakietem 500 GB z pełną prędkością w cenie 30 zł miesięcznie.

Wszystkie podane wyżej kwoty są cenami netto (nie zawierają podatku VAT). Więcej informacji na temat promocji można znaleźć w salonach Play, u doradców biznesowych, pod numerem telefonu 790 600 600 oraz na stronie playdlafirm.pl.

 
 

[ANKIETA:1390]

Źródło: https:

Operator wie o Tobie wszystko i nieźle na tym zarabia

Dodano: 19.05.2022 10:55 | 23 odsłon | 0 komentarzy


zadłużenie klientów wobec operatorów telekomunikacyjnych

Łączne zadłużenie klientów wobec operatorów telekomunikacyjnych wynosi obecnie 1,28 mld zł. Nie jest to rekord, bo w połowie 2020 r. przekroczyło historyczne 1,5 mld zł. Nauczone tym telekomy ograniczają ryzyko, pobierając na temat klientów miliony raportów.

Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, na koniec 2020 r. niezapłacone rachunki za telefon, telewizję, Internet i raty za sprzęt elektroniczny wynosiły 1,31 mld zł. Najgorzej było w lipcu 2020 r., kiedy suma zobowiązań przekroczyła rekordowe 1,5 mld zł. Na koniec 2021 r. spadła ona do 1,29 mld zł, a obecnie do 1,28 mld zł. Większa część tej kwoty, tj. 886 mln zł, przypada na klientów indywidualnych, reszta – na firmy.

Łączna liczba dłużników telekomunikacyjnych, figurujących w KRD – konsumentów i firm – to obecnie 304 tys. Dane KRD pokazują, że to grono wyraźnie się zmniejsza. Na koniec 2020 r. było ich 354 tys., a w minionym roku – 310 tys.  

Zdecydowaną większość dłużników telekomunikacyjnych stanowią klienci indywidualni. Jest ich ponad 266 tys., natomiast firm – prawie 37 tys. Z drugiej strony to firmy mają wyraźnie wyższe średnie zadłużenie. Przeciętnie są winne telekomom prawie 11 tysięcy złotych. Konsumenci trzykrotnie mniej, bo 3,3 tys. zł na osobę. 

 

Operatorzy sprawdzają klientów

Spadek liczby dłużników w bazie KRD to między innymi efekt działań telekomów, świadomie ograniczających ryzyko biznesowe. 

Aby zabezpieczyć się przed nierzetelnymi płatnikami, sprawdzają ich wiarygodność w KRD. Zarówno przed podpisaniem umowy z konsumentem, jak i firmą, weryfikują ich rzetelność płatniczą w naszej bazie danych. Jeśli ktoś już widnieje jako dłużnik, mogą odmówić podpisania z nim umowy na abonament lub sprzedaży smartfona na raty. Dzięki temu unikają później żmudnego procesu dochodzenia należności od klienta

 – wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. 

W 2020 r. telekomy pobrały z bazy KRD prawie 2,30 mln raportów o sytuacji finansowej klientów. W 2021 r. – już 2,33 mln, a od początku tego roku 845 tys. 

Mazowsze niechętnie płaci rachunki

Największe zaległości wobec dostawców telefonii, Internetu i telewizji mają konsumenci i firmy z Mazowsza, którzy powinni oddać aż 205 mln zł. Za nim lokuje się województwo śląskie z sumą ponad 175 mln zł, a trzeci jest Dolny Śląsk ze 130 mln zł nieuregulowanych zobowiązań.

Rekord zadłużenia wśród przedsiębiorstw należy do firmy z branży rolniczej z województwa pomorskiego, która ma do spłacenia 14,4 mln zł.  Z kolei wśród zwykłych klientów prym wiedzie 42-letni mieszkaniec województwa lubuskiego, którego konto obciąża rekordowa suma 361 tys. zł. 

Największe długi mają osoby z miejscowości liczących od 20 tys. do 50 tys. mieszkańców. Nie zapłacili oni 188 mln zł. Pod względem płci najbardziej zadłużeni są mężczyźni – ponad 502 mln zł. U kobiet uzbierało się 383 mln zł zaległości.

Najmniej solidni w regulowaniu rachunków za telefon, Internet i telewizję oraz sprzęt elektroniczny są Polacy w wieku 36-45 lat. Powinni oni zapłacić telekomom ponad 260 mln zł. Najmniejsze długi mają osoby powyżej 65. roku życia, które zalegają na blisko 65 mln zł.

 
 

Źródło: https:

Straciła mnóstwo pieniędzy. W tle sejf, morscy piraci i śmigłowiec

Dodano: 17.05.2022 18:05 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Oszustwo wyłudzenie pieniędzy sejf morscy piraci śmigłowiec

Jak stracić 170 tys. zł przez własną naiwność? Przekonała się o tym pewna 70-latka, która poznała pływającego po oceanie biznesmena i chciała mu za wszelką cenę pomóc w jego problemach z morskimi piratami.

Ta historia jest tak absurdalna, że aż ciężko uwierzyć, że wydarzyła się naprawdę. Do mieszkanki gminy Poniatowa odezwał się mężczyzna podający się za dyrektora żeglugi w Hamburgu. Nowi znajomi z czasem prowadzili ze sobą długie rozmowy, podczas których oszust zwierzał się 70-latce z różnych swoich zamierzeń i problemów. Pisał do niej między innymi, że jest wdowcem i płynie właśnie po Oceanie Indyjskim z towarem, który jego firma ma dostarczyć odbiorcy. Pewnego dnia kobieta dowiedziała się od swojego nowego znajomego, że jego statek został napadnięty przez piratów. Mężczyzna twierdził ponadto, że wysłał 70-latce sejf zawierający 500 tys. euro.

Odebranie takiej przesyłki nie jest jednak łatwe, przez konieczność pokrycia opłat celnych. Mieszkanka Poniatowej oszacowała, że zawartość sejfu jest wielokrotnie wyższa od tej opłaty i postanowiła uregulować tę należność. Kobieta nie przewidziała jednak tego, że konieczne będzie dokonanie takiej opłaty w wielu punktach celnych, a ich łączna wartość to 170 tysięcy złotych. Na tę kwotę złożyły się oszczędności 70-latki, a także pożyczki bankowe oraz od bliskich i znajomych.

Jakby tego było mało, po uregulowaniu rzekomych opłat celnych kobieta dowiedziała się, że musi jeszcze opłacić śmigłowiec, który zabierze sejf z morza na ląd. To kolejne 14 tys. zł, których nie miała. Oświadczyła więc swojemu znajomemu, że nie jest w stanie opłacić tej należności. Znajomy „dyrektor” urwał wtedy kontakt tłumacząc, że na statku nie będzie już miał dostępu do Internetu. Dopiero wtedy 70-latka zrozumiała, że padła ofiarą oszusta i zgłosiła ten fakt policji.

Jaki z tego wniosek? Należy uważać, z kim zawiera się znajomości przez Internet i bezwzględnie uważać, na wszelkie próby wyciągnięcia od nas pieniędzy, pod jakimkolwiek pretekstem. Nawet gdy pisze do nas w takiej sprawie znajomy na Messengerze czy innym komunikatorze, nigdy nie możemy mieć pewności, że jego konto nie zostało przejęte przez oszusta, który spróbuje nas okraść.

 
 

Źródło: https:

Co łączy Netię i Microsoft Surface? Promocja i oszczędności

Dodano: 17.05.2022 17:26 | 25 odsłon | 0 komentarzy


Netia Microsoft Surface promocja

Netia przygotowała wspólnie z marką Microsoft Surface oraz sklepem internetowym x-kom.pl akcję promocyjną, w ramach której usługę internetową lub pakiet z TV oraz laptop Surface można mieć taniej.

Wspólna akcja promocyjna marek Netia i Microsoft Surface, a także sklepu internetowego x-kom.pl trwa od 17 maja do 30 czerwca 2022 roku. Można z niej skorzystać na dwa sposoby:

 • osoby, które kupią usługę szybkiego, stacjonarnego dostępu do Internetu (np. Internet do 300 Mb/s za 50 zł miesięcznie) lub pakiety z TV w Netii uzyskają rabat, dzięki któremu w sklepie internetowym x-kom.pl dowolny laptop z serii Microsoft Surface kupią o 10% taniej,
 • osoby, które w okresie promocyjnym kupią w sklepie x-kom.pl dowolny laptop Microsoft Surface, będą mogły skorzystać z promocji specjalnej w Netii i zakupić Internet lub pakiet z TV o 230 zł taniej w okresie 24-miesięcznego kontraktu.

 
 

Jak skorzystać z promocji?

Aby otrzymać 230 zł rabatu na Internet stacjonarny lub Internet z telewizją w Netii, wystarczy:

 • kupić dowolny laptop Microsoft Surface na x-kom.pl,
 • przygotować otrzymaną fakturę i skontaktować się z konsultantem Netii pod numerem 22 358 16 26.

Pierwszy miesiąc umowy jest gratis, a przez następne 23 otrzymasz po 10 zł rabatu (przy zawarciu umowy na 24 miesiące). Łączna suma rabatów wyniesie zatem 230 zł w porównaniu z ofertą standardową Netii „GigaEmocje II”.

Jeżeli najpierw kupisz Internet w Netii, czeka na Ciebie rabat na x-kom.pl. Wystarczy, że:

 • kupisz Internet stacjonarny lub Internet stacjonarny z TV na netia.pl,
 • przygotujesz otrzymany numer umowy i skontaktujesz się z doradcą x-kom pod numerem 34 377 00 00.

Więcej informacji o promocji można znaleźć na stronie x-kom.pl.

 
 

Źródło: https:

Internet satelitarny Elona Muska jest już dostępny w 32 krajach

Dodano: 13.05.2022 14:23 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Elon Musk Starlink Internet satelitarny 32 kraje

SpaceX pochwalił się za pośrednictwem Twittera, że usługa internetowa Starlink jest już dostępna w 32 krajach na całym świecie. Kolejne czekają.

Elon Musk cały czas rozbudowuje konstelację satelitów Starlink, których głównym celem jest dostarczenie szybkiego połączenia internetowego do miejsc, w których ciężko o bardziej tradycyjne metody korzystania z zasobów globalnej sieci. Założona przez miliardera firma SpaceX poinformowała za pośrednictwem Twittera, że Internet satelitarny ze Starlinków można zamówić już w 32 krajach.

 
 

Z udostępnionej we wpisie mapy wynika, że usługa Starlink jest dostępna w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, a na części terytorium takich krajów, jak Kanada, Australia, Brazylia czy Chile. Kolejne kraje oczekują na dostęp.

Starlink zasięg mapa

Usługa internetowa Elonu Muska oferuje przyzwoite prędkości, które dla pobierania danych przekraczają 100 Mb/s. Osiągi teoretycznie powinny być coraz lepsze wraz z wysyłaniem na orbitę kolejnych satelitów oraz uruchamianiem stacji naziemnych. Z drugiej strony wzrasta też liczba użytkowników satelitarnego Internetu. Starlinki krążą wokół Ziemi na niskich orbitach, dzięki czemu opóźnienia wynoszą około 40 ms. To więcej niż w przypadku naziemnych łączy szerokopasmowych (nawet poniżej 10 ms), ale jednocześnie wyraźnie lepiej niż w przypadku innych usług satelitarnych, takich na przykład jak Viasat (ponad 600 ms).

Starlink w Polsce

Od ubiegłego roku usługa Starlink jest dostępna również w Polsce. Aktualne ceny są następujące:

 • 2960 zł za sprzęt (było 2269 zł),
 • 400 zł za wysyłkę i obsługę (było 276 zł),
 • 449 zł miesięcznie za usługę (bez zmian).

 
 

Źródło: https:

Play zaoferuje Internet światłowodowy w nowych lokalizacjach

Dodano: 13.05.2022 12:43 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Play Internet światłowodowy nowe lokalizacje

Play nawiązuje współpracę z firmą Nexera, dzięki czemu w zasięgu fioletowego Internetu światłowodowego znajdą się kolejne lokalizacje. Będzie można w nich pobierać dane z sieci z prędkością do 1 Gb /s.

Play rozwija swoją usługę Internetu światłowodowego i rozszerza jej zasięg o kolejne lokalizacje. Dzięki współpracy z firmą Nexera z oferty będzie można skorzystać dodatkowo w ponad 300 tys. gospodarstw domowych na terenie województw warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Współpraca obejmie wszystkie otwarte sieci Nexery, budowane w ramach inwestycji własnych oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

 
 

Internet światłowodowy w Play

Internet światłowodowy Play jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują stabilnego połączenia z siecią. Dzięki rozszerzeniu dostępności, Play oferuje rozwiązania najwyższej jakości, wpisujące się w potrzeby wymagających użytkowników oraz całych rodzin, które do codziennej pracy i rozrywki korzystają z wielu urządzeń jednocześnie.

– napisał Play w komunikacie

Play oferuje Internet światłowodowy w trzech wariantach prędkości:

 • do 300 Mb/s od 55 zł miesięcznie,
 • do 600 Mb/s już od 65 zł miesięcznie,
 • do 1 Gb/s od 80 zł miesięcznie.

Podane powyżej ceny minimalne zawierają rabaty:10 zł za korzystanie z abonamentu głosowego Play, 10 zł za korzystanie z telewizji PLAY NOW TV, 5 zł za e-fakturę i terminowe płatności oraz 5 zł za zgody marketingowe.

Play Internet światłowodowy

Z trzech wariantów prędkości mogą skorzystać również klienci biznesowi Play:

 • do 300 Mb/s od 50 zł netto miesięcznie,
 • do 600 Mb/s od 60 zł netto miesięcznie,
 • do 1 Gb/s od 70 zł netto miesięcznie. 

Podane ceny minimalne zawierają rabaty za korzystanie z abonamentu głosowego Play oraz zgody marketingowe i e-fakturę.

Do usługi Internetu światłowodowego Play dołącza router Huawei K562, który klienci otrzymują nieodpłatnie na cały czas trwania umowy. Urządzenie obsługuje Wi-Fi 6 i pozwala na podłączenie do 64 urządzeń jednocześnie. Jednorazowa opłata za aktywację usługi wynosi 50 zł.

Szczegóły promocji oraz możliwość zakupu dostępna jest na stronie play.pl, w salonach operatora oraz pod numerem telefonu 790 500 500.

 
 

Źródło: https:

Wyniki T-Mobile za 1Q2022. Dalszy wzrost przychodów i EBITDA

Dodano: 13.05.2022 8:31 | 24 odsłon | 0 komentarzy


T-Mobile wyniki 1Q2022 wzrost przychodów i EBITDA

T-Mobile Polska ogłosił wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2022 roku. Pomimo niesprzyjających okoliczności, operatorowi udało się wypracować wzrost przychodów oraz EBITDA w ujęciu rocznym.

W pierwszym kwartale 2022 roku T-Mobile Polska ponownie osiągnął wzrost przychodów oraz zysku EBITDA AL. Pomimo negatywnego wpływu regulacji stawek za zakańczanie połączeń w sieciach mobilnych (MTR), która spowodowała obniżenie przychodów z połączeń międzyoperatorskich o około 75 mln zł, całkowite przychody wyniosły 1,58 mld zł i wzrosły o 2% rok do roku. To z kolei przełożyło się na wzrost EBITDA AL do poziomu 452 mln zł (+4,9%).

 
 

Na przychody spółki na działalność operatora w pierwszym kwartale znaczący wpływ miał również wybuch wojny w Ukrainie. W obliczu tego kryzysu działania T‑Mobile skupiły się na wielowymiarowym wsparciu uchodźców przybywających do Polski, jak i klientów operatora, którzy utrzymują kontakt z osobami z Ukrainy. T‑Mobile udostępnił im między innymi nielimitowane, darmowe połączenia międzynarodowe z Polski do Ukrainy czy obniżone stawki roamingu. Specjalne oferty są dostępne także dla klientów usług na kartę, którzy mogą skorzystać z darmowych połączeń, gigabajtów i przedłużonej ważności konta.

Tylko w ramach ofert T‑Mobile na kartę, Heyah na kartę i T-Mobile MIX klienci wykorzystali już blisko 90 milionów darmowych minut i prawie 6 milionów bezpłatnych gigabajtów. Co więcej, wolontariusze T‑Mobile – pracownicy firmy – prowadzili dystrybucję bezpłatnych starterów dla osób z Ukrainy: na granicy, dworcach kolejowych i autobusowych, a także w punktach recepcyjnych. Z tej formy pomocy skorzystało już blisko pół miliona osób. Firma wspierała także Polski Czerwony Krzyż, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz szereg innych organizacji, którym udostępniała bezpłatnie telefony, routery, tablety oraz karty SIM wraz z pakietami usług.

W tym samym czasie T‑Mobile prowadził również działania mające na celu zapewnienie najwyższego poziomu jakości usług na granicy i w ośrodkach recepcyjnych, obejmujących na przykład rozmieszczenie mobilnych stacji bazowych telefonii komórkowej oraz zwiększenie przepustowości istniejących stacji. Wojna w Ukrainie spowodowała również konieczność zastosowania nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa: fizycznych, mających na celu ochronę infrastruktury krytycznej, jak również cybernetycznych, zapewniających ochronę sieci przed cyberatakami.

Ostatnie miesiące pokazały, jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywa możliwość pozostawania w kontakcie na co dzień, ale przede wszystkim w obliczu kryzysu. Z kolei my, jako operator telekomunikacyjny, uświadomiliśmy sobie, że choć potrzeba ogromnego wysiłku, by poradzić sobie z tak dramatycznym wyzwaniem, działając razem, jesteśmy w stanie temu sprostać.

Wojna w Ukrainie niewątpliwie miała ogromny wpływ na naszą działalność w pierwszym kwartale. Fakt, że w obliczu tych przeciwności udało się nam odnotować znaczny wzrost kluczowych czynników finansowych i operacyjnych, pokazuje, że nasza strategia sprawdza się nawet w najtrudniejszych okolicznościach

 – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T‑Mobile Polska

T-Mobile wyniki 1Q2022 wykresy

Na koniec marca 2022 roku liczba klientów T‑Mobile wynosiła 11,8 miliona, o 640 tysięcy więcej niż rok wcześniej. Średni miesięczny wskaźnik rezygnacji (churn) w segmencie kontraktowym utrzymał się bardzo niskim poziomie 0,6%. Według raportu przenośności numerów Urzędu Komunikacji Elektronicznej T‑Mobile osiągnął w tym okresie nie tylko najlepszy rezultat ze wszystkich operatorów infrastrukturalnych, ale także jako jedyny z nich zanotował pozytywne saldo MNP. Firma odnotowała wzrost liczby klientów we wszystkich segmentach: kontraktowym, przedpłaconym, prywatnym i biznesowym.

Nowe nielimitowane plany w segmencie prywatnym zostały bardzo dobrze przyjęte przez rynek, podobnie jak nowa, również nielimitowana, oferta Internetu domowego. Systematycznie rośnie również liczba klientów korzystających z oferty światłowodu i rozrywki, a także klientów korzystających jednocześnie z wielu usług T‑Mobile. Pion biznesowy też zanotował wzrosty we wszystkich obszarach – zarówno w segmencie małych firm, jak i w ofercie dla większych klientów, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa, łączności i rozwiązań chmurowych.

Pierwszy kwartał był bardzo specyficzny i przyniósł szereg niespodziewanych wyzwań. W związku z wojną w Ukrainie ponieśliśmy szereg niespodziewanych wydatków, niezbędnych dla zapewnienia bezpieczeństwa i niezawodności naszych usług oraz związanych ze wsparciem dla uchodźców i osób oraz instytucji niosących im pomoc. Jednocześnie mamy do czynienia z bezprecedensowym poziomem inflacji i gwałtownie rosnącymi cenami energii, które mają duży wpływ na naszą działalność. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w tej sytuacji klienci postanowili odłożyć decyzje zakupowe na później. W rzeczywistości jednak obserwujemy, że coraz częściej wybierają oni naszą ofertę, doceniając najwyższą jakość usług i dbałość o doświadczenie klienta. To z kolei przekłada się na stały wzrost wszystkich kluczowych czynników operacyjnych i finansowych pomimo trudnych okoliczności.

– powiedział Juraj Andras, Członek Zarządu T‑Mobile Polska ds. Finansowych

Klienci wybierają oferty nielimitowane

Pierwszy kwartał 2022 roku w obszarze działań skierowanych do klientów indywidualnych upłynął w T-Mobile pod znakiem dostarczania użytkownikom nielimitowanych usług. W styczniu tego roku T‑Mobile uruchomił nielimitowany Internet w smartfonie bez ograniczenia danych i prędkości. Z kolei w marcu magentowemu operatorowi udało się usunąć kolejną barierę z życia klientów indywidualnych, wprowadzając nielimitowaną ofertę Internetu domowego w technologii 5G/LTE z routerem obsługującym Wi-Fi 6.

Wysoki popyt na usługi dla biznesu

T-Mobile Polska kontynuował wzrost w segmencie biznesowym. W związku z sytuacją w Ukrainie i zwiększoną liczbą ataków hakerskich na firmy, zaobserwowano wzrost zainteresowania usługami cyberbezpieczeństwa. W pierwszym kwartale 2022 roku operator odnotował 30-procentowe zwiększenie liczby zapytań o usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa i osiągnął znaczący wzrost sprzedaży w tym segmencie, zwłaszcza wśród dużych klientów, takich jak banki i inne instytucje finansowe czy producenci oprogramowania.

Operator rozwinął gamę produktów cyberbezpieczeństwa opartych na autorskim rozwiązaniu Cyber Guard, ofertę Disaster Recovery as a Service oraz uruchomił nowe Data Center przy ul. Szlacheckiej w Warszawie. Pozwoliło to na wprowadzenie produktu MetroCluster, zapewniającego klientom najwyższy poziom bezpieczeństwa danych. W marcu T‑Mobile podpisał umowę z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, przedłużającą dotychczasową współpracę w zakresie usług Data Center na kolejne 6 lat.

W pierwszym kwartale T‑Mobile kontynuował umacnianie swojej pozycji w segmencie małych i średnich firm. Wprowadził zmiany w ofercie MagentaBIZNES, dzięki którym przedsiębiorcy otrzymają jeszcze szybszy Internet, większy pakiet transmisji danych w najniższej taryfie oraz dodatkowe minuty na terenie Unii Europejskiej.

Optymalizacja oraz inwestycje w jakość sieci

W celu zapewnienia klientom jak najlepszej jakości usług oraz w odpowiedzi na stale rosnące zapotrzebowanie na transmisję danych, T‑Mobile kontynuował proces modernizacji sieci. Dzięki temu operator stale zwiększa pojemność sieci 4G, rozbudowuje sieć 5G z wykorzystaniem już posiadanych zasobów częstotliwości, a także przygotowuje infrastrukturę do przyszłego uruchomienia 5G w docelowym paśmie 3,x GHz. T‑Mobile kontynuował przygotowania niezbędne do wyłączenia sieci 3G, dzięki czemu uwolnione zasoby będą mogły być w przyszłości wykorzystane na potrzeby wydajniejszych i szybszych sieci nowej generacji. Takie podejście przynosi wymierne efekty – w rankingu prędkości pobierania danych mobilnych Speedtest.pl T‑Mobile uplasował się na pierwszym miejscu na przestrzeni całego kwartału.

Troska o dostępność usług

W obszarze ESG, obok zaangażowania w całe spektrum działań mających na celu wsparcie uchodźców wojennych oraz organizacji niosących im pomoc, magentowy operator poinformował także o wdrożeniu pełnej dostępności dla osób głuchych. To kolejny krok w realizowanej konsekwentnie strategii DI (ang. Diversity and Inclusion). Głusi mogą od początku 2022 roku skorzystać ze wszystkich dostępnych form kontaktu, na przykład strona www.t-mobile.pl/c/migam umożliwia im połączenie się z tłumaczem języka migowego online, który będzie uczestniczył w rozmowie pomiędzy tą osobą, a pracownikiem customer service T‑Mobile. Operator zdecydował się także rozszerzyć dostępność usługi tłumacza migowego z wybranych 120 salonów do wszystkich salonów sprzedaży, których jest ponad 600 w całej Polsce. W każdym z tych miejsc klient może liczyć na połączenie, które przeprowadzi pracownik danej placówki.

 
 

Dane historyczne

Karty SIM Abonament Prepaid Łącznie
1Q15 6,784 mln 9,010 mln 15,794 mln
2Q15 6,708 mln 9,118 mln 15,827 mln
3Q15 6,640 mln 9,056 mln 15,696 mln
4Q15 6,569 mln 5,487 mln 12,056 mln
1Q16 6,518 mln 5,303 mln 11,821 mln
2Q16 6,516 mln 5,119 mln 11,635 mln
3Q16 6,541 mln 4,680 mln 11,221 mln
4Q16 6,612 mln 4,022 mln 10,634 mln
1Q17 6,696 mln 3,533 mln 10,229 mln
2Q17 6,741 mln 3,510 mln 10,251 mln
3Q17 6,797 mln 3,500 mln 10,297 mln
4Q17 6,921 mln 3,533 mln 10,454 mln
1Q18 6,990 mln 3,519 mln 10,509 mln
2Q18 7,068 mln 3,541 mln 10,609 mln
3Q18 7,152 mln 3,541 mln 10,693 mln
4Q18 7,243 mln 3,544 mln 10,787 mln
1Q19 7,298 mln 3,525 mln 10,823 mln
2Q19 7,374 mln 3,495 mln 10,869 mln
3Q19 7,434 mln 3,474 mln 10,908 mln
4Q19 7,504 mln 3,450 mln 10,954 mln
1Q20 7,530 mln 3,452 mln 10,982 mln
2Q20 7,560 mln 3,461 mln 11,021 mln
3Q20 7,581 mln 3.490 mln 11.071 mln
4Q20 7,624 mln 3,574 mln 11,198 mln
1Q21 7,652 mln 3,554 mln 11,205 mln
2Q21 7,668 mln 3,602 mln 11,290 mln
3Q21 7,748 mln 3,677 mln 11,425 mln
4Q21 7,827 mln 3,715 mln 11,542 mln
1Q22 7,866 mln 3,979 mln 11,845 mln

 

  Przychód EBIDTA/EBITDA AL Marża EBIDTA/EBITDA AL
1Q15 1,602 mld zł 544,1 mln zł 34,0%
2Q15 1,574 mld zł 592,7 mln zł 37,7%
3Q15 1,638 mld zł 689 mln zł 42,1%
4Q15 1,645 mld zł 601 mln zł 36,5%
1Q16 1,649 mld zł 524,8 mln zł 31,7%
2Q16 1,499 mld zł 437 mln zł 29,2%
3Q16 1,618 mld zł 542 mln zł 33,5%
4Q16 1,687 mld zł 586,716 mln zł 34,8%
1Q17 1,572 mld zł 431 mln zł 27,5%
2Q17 1,594 mld zł 525 mln zł 32,9%
3Q17 1,600 mld zł 375 mln zł 20,3%
4Q17 1,657 mld zł 450 mln zł 27,2%
1Q18 1,567 mld zł 401 mln zł 25,6%
2Q18 1,566 mld zł 432 mln zł 27,4%
3Q18 1,688 mld zł 418 mln zł 24,8%
4Q18 1,678 mld zł 411 mln zł 24,6%
1Q19 1,496 mld zł 473/398 mln zł 31,6/26,4%
2Q19 1,565 mld zł 505/427 mln zł 32,2/27,3%
3Q19 1,612 mld zł 501/423 mln zł 31,1/26,3%
4Q19 1,716 mld zł 473/400 mln zł 27,6/23,3%
1Q20 1,557 mld zł 484/414 mln zł 31,1/26,7%
2Q20 1,618 mld zł 509/435 mln zł 31,5/27,0%
3Q20 1,621 mld zł -/433 mln zł -/26,7%
4Q20 1,660 mld zł -/396 mln zł* -/23,9%*
1Q21 1,550 mld zł -/432 mln zł -/27,9%
2Q21 1,580 mld zł -/453 mln zł -/28,7%
3Q21 1,611 mld zł -/456 mln zł -/28,3%
4Q21 1,775 mld zł* -/505 mln zł* -/28,5%*
1Q22 1,580 mld zł -/452 mln zł -/28,6%

*) Wartości oszacowane na podstawie wyników za cały rok i trzy wcześniejsze kwartały

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone