poniedziałek, 08 sierpnia 2022 r.  Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
Wiadomości z tagiem Japonii  RSS
Fate/Grand Order oficjalnie w Polsce. Wreszcie można grać normalnie

Dodano: 03.08.2022 1:53 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Fate/Grand Order w Polsce 2022

Fate/Grand Order oficjalnie debiutuje w Polsce. Jeszcze niedawno wydawało się to niemożliwe, a jednak. Popularna gra mobilna ze świata anime oficjalnie w naszym Google Play i Apple App Store.

Uniwersum Fate jest naprawdę rozległe. Kinoko Nasu który pisząc 19 lat temu pierwszą grę Fate/Stay Night pewnie nie przewidywał, że wyjdzie z tego kura znosząca złote jaja. Teraz historii w tym uniwersum jest całe mnóstwo. Mamy gry, anime, mangi czy książki. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę stała się jednak gra Fate/Grand Order, która zadebiutowała w Japonii 2015. Rok później pojawiła się wersja po chińsku, a jeszcze w następnym po angielsku.

Fate/Grand Order oficjalnie w Google Play w Polsce. Gra dla fanów anime i historii

I tu pojawiły się schody. Według Japończyków Europa nie istniała. Gra po angielsku dostępna była tylko w USA, Kanadzie i Australii. Potem doszła Tajlandia i Singapur. Korea, Chiny i Tajwan miały swoje wersje we współpracy z podwykonawcami. Gry nie było w Nowej Zelandii, chociaż była w Australii. Nie było jej we Francji, która jest największym rynkiem mangowym poza Azją. 

Dochodziło do absurdalnych sytuacji, kiedy przy pojawieniu się każdego nowego rozdziału i kampanii najwięcej twittów poza Japonią było z Francji i Brazylii, w których oficjalnie wcale nie było gry. Ciekawe jak czuli się Anglicy, którzy oficjalnie zostali pozbawieni wersji anglojęzycznej. W fandomie Fate'ów stałe były żarty z leśnych dziadków w zarządzie japońskiego korpo. Grę wydaje Aniplex będący własnością Sony.

Fate/Grand Order w Polsce oficjalnie

Gracze europejscy radzili sobie jednak po swojemu. Najczęściej pobierając grę z APKPure. FGO było też powodem, dla którego sam nie zamierzałem używać iPhone'a. Tam jesteśmy skazani tylko na App Store. Teraz nadeszła jednak historyczna chwila. Fate/Grand Order debiutuje w Europie. W Tym Polsce.

Co było powodem? Cóż, kiedyś FGO było najlepiej zarabiającą grą mobilną świata. Udany debiut Genshin Impact i sensacyjny sukces Uma Musume w Japonii spowodował jednak wyraźny spadek FGO. To dalej popularna gra, ale już nie ten poziom. Sony przystąpił zatem do zdecydowanych działań. W grze pojawiło się wiele usprawnień i udogodnień dla nowych graczy. Jednocześnie od 2 sierpnia 2022 oficjalnie można grać w Fate/Grand Order w wielu nowych krajach. FGO wczoraj oficjalnie pojawił się w Google Play i Apple App Store w następujących krajach:

 • Polska
 • Francja
 • Niemcy
 • Wielka Brytania
 • Włochy
 • Hiszpania
 • Szwecja
 • Belgia
 • Holandia
 • Finlandia
 • Szwajcaria
 • Austria
 • Irlandia
 • Norwegia
 • Dania
 • Portugalia
 • Brazylia
 • Chile
 • Nowa Zelandia

Na czym gra polega? Fate/Grand Order mimo bycia grą mobilną kładzie nacisk na fabułę i grę single player. Wraz z pomocą bohaterów z legend, mitów i historii próbujemy zmienić przyszłość świata i ocalić go. W pierwszej części gry cofaliśmy się w czasie by ocalić historię. W drugiej części walczymy z alternatywnymi światami - na przykład przyszłością, gdzie rządzą greccy bogowie. W innych światach walczyliśmy z Iwanem Groźnym czy przeciwko walkiriom. Pojawił się też przerywnik, gdzie trafiliśmy na przykład do Salem z czasów polowania na czarownice.

 
 

Źródło: https:

Szef Toyoty: zakaz sprzedaży samochodów benzynowych to głupota

Dodano: 10.07.2022 21:26 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Szef Toyoty: zakaz sprzedaży samochodów benzynowych to głupota

Prezes Toyoty, Akio Toyoda, nie zgadza się z opinią, że wymiana aut spalinowych na elektryczne może ocalić środowisko. W ostrych słowach krytykuje inicjatywę prawodawców.

Japoński rząd, dokładnie tak jak Unia Europejska, zamierza całkowicie zakazać sprzedaży pojazdów spalinowych po 2035 roku. Podczas gdy kolejne firmy motoryzacyjne zapowiadają szeroko pojmowaną elektryfikację, a koncerny paliwowe jak Exxon Mobil upatrują swych szans w produkcji tworzyw sztucznych, rodzi się także wyraźny ruch elektrosceptyków.

Szef Toyoty, Akio Toyoda, publicznie oświadczył, że zakaz sprzedaży samochodów spalinowych uważa za nieprzemyślany. Jak twierdzi, wywoła on całą kaskadę konsekwencji, które ostatecznie mogą być znacznie gorsze niż groźba globalnego ocieplenia. I nie jest powiedziane, że sama emisja gazów cieplarnianych ulegnie znaczącemu zmniejszeniu.

Toyoda słusznie zauważa, że wiele krajów, w tym Japonia, większość energii elektrycznej wciąż uzyskuje ze spalania węgla i gazu ziemnego. Przez to popularyzacja e-samochodów nie wpłynie istotnie na ilość szkodliwych substancji w atmosferze, jedynie zmieni ich źródło. Tymczasem zmaleje dywersyfikacja surowców energetycznych, co może prowadzić do okresowych niedoborów. A to tylko jedna strona medalu.

Z biznesowego punktu widzenia, zdaniem szefa japońskiej spółki prawdziwa zawierucha czeka rynek pracy. Zmieni się bowiem specyfika kadr. Obecni fachowcy trafią na bruk, a na ich miejsce trzeba będzie kształcić specjalistów w innych niż aktualnie dziedzinach.

Do tego rządy czekają miliardowe inwestycje w niezbędną infrastrukturę. Sama Japonia szacuje wydatki rzędu 135-358 mld dol., które w mniemaniu Toyody nie wesprą postępu, lecz zostaną przetrawione w imię zmiany. Tylko po to, by w miejscu jednego problemu wygenerować kilka kolejnych - a warto podkreślić, że jest to opinia sternika firmy, która uchodzi za jednego z głównych popularyzatorów hybryd.

Źródło: https:

W Japonii zwiększono kary za internetowy hejt. Za obrażanie grozi do roku więzienia

Dodano: 07.07.2022 20:52 | 41 odsłon | 0 komentarzy


W czwartek w Japonii zaczynają obowiązywać wyższe kary za obrażanie w sieci; za cybernękanie grozi teraz kara do roku pozbawienia wolności i grzywna do 300 tys. jenów (ok. 10 tys. zł). Zmianę w prawie wprowadzono po samobójstwie gwiazdy telewizyjnej, która otrzymywała nienawistne wiadomości.

Źródło: https:

Inflacja nie odpuszcza. iPhone będzie jeszcze droższy

Dodano: 01.07.2022 13:38 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Inflacja nie odpuszcza. iPhone będzie jeszcze droższy

Apple reaguje na zmieniające się warunki na międzynarodowych rynkach, związane z inflacją i niekorzystnymi kursami walut, zwiększając ceny iPhone'ów. Na początek w Japonii.

Świat zmaga się z inflacją oraz niedoborami w podaży, dlatego normalną rzeczą wydaje się to, że międzynarodowe firmy, takie jak Apple, dostosowują ceny swoich produktów na określonym rynku do aktualnej sytuacji.

Tak się właśnie stało w Japonii, gdzie ceny niektórych iPhone'ów wzrosły nawet o niemal 20%. Ma to odzwierciedlać między innymi kondycję japońskiej waluty, która w ciągu ostatnich 3 miesięcy straciła na wartości około 15% w stosunku do dolara amerykańskiego.

 
 

Wyższe ceny iPhone'ów

A oto przykłady pokazujące wzrost cen smartfonów Apple'a. Tegoroczny  128 GB wzrosła w Japonii z 122800 jenów (4088 zł) do 144800 jenów (4820 zł). W tym przypadku podwyżka osiągnęła poziom 17,9%.

W drugi wtorek września Apple zaprezentuje smartfony z serii iPhone 14. Można domniemywać, że trafią one na światowe rynki z wyższymi cenami nić ubiegłoroczna generacja tych urządzeń.

W tym roku z tego typu podwyżką mieliśmy już do czynienia. Na przykład jeden z wariantów iPhone'a SE trzeciej generacji wszedł na amerykański rynek z ceną 429 dolarów (1935 zł), o 30 USD wyższą niż jego poprzednik. Wzrost ceny był związany z inflacją oraz niedoborem komponentów.

 
 

Źródło: https:

iPhone SE 3 w tym kraju to fenomen. USA z tyłu

Dodano: 01.07.2022 3:59 | 23 odsłon | 0 komentarzy


 

iPhone SE 3 rekord w japoniiChcecie kupić telefon iPhone SE 3? Zaufajcie Japonii. Japończycy zakochali się w telefonach iPhone SE 2022.

Apple ma swoją główną fortecę w USA. To tam telefon oraz iPhone to właściwie synonimy i to tam sprzedaje się najwięcej innych urządzeń Apple'a, takich jak laptopy MacBook. Następne w kolejności są Kanada, Australia, Nowa Zelandia i Wielka Brytania. Widzimy tu dość wyraźny podział na kraje anglosaskie kochające Apple'a i resztę świata wolącą Androida. Wyjątkowo nieprzychylnie do iOS nastawieni się Hiszpanie.

Jaki telefon ma Japończyk? Pewnie to iPhone SE

W tej anglosaskiej grupie zwolenników Apple'a jest jednak jeden dość oryginalny kraj. To Japonia. W kraju kwitnącej wiśni Apple dominuje na rynku smartfonów. To nie jest Korea Południowa, która jest wierna swojemu Samsungowi. W Japonii tamtejsze marki są co prawda na drugim i trzecim stopniu podium, ale strata do Apple'a jest olbrzymia.

Jakie konkretnie telefony kochają Japończycy? Przede wszystkim iPhone SE 3. Najnowsza odsłona iPhone'a SE to najlepiej sprzedający się smartfon Apple'a na rynku. Najnowszy iPhone SE odpowiada za 10% całego japońskiego rynku po wliczeniu wszystkich konkurentów. 

Co ciekawe Japończycy kochają iPhone'a SE 3 o wiele bardziej niż Amerykanie. Na najważniejszym dla Apple'a rynku nowy iPhone SE ma wyniki słabsze niż przewidywane. Nie są one złe i Apple wciąż jest zadowolony ze sprzedaży, ale miało być i tak lepiej. 

 
 

Źródło: https:

Sony ma problem. PlayStation przegrywa na kluczowym rynku

Dodano: 24.06.2022 20:17 | 38 odsłon | 0 komentarzy


Sony ma problem. PlayStation przegrywa na kluczowym rynku

PlayStation w Japonii sprzedaje się gorzej niż Xbox. To może być oznaka poważniejszych problemów w obozie Sony.

Podobno w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. W normalnych okolicznościach dopisałbym jeszcze jedno: że PlayStation w Japonii sprzedaje się lepiej niż Xbox. Wygląda jednak na to, że to ostatnie stało się od niedawna nieaktualne.

Japonia: PlayStation 5 sprzedaje się gorzej od Xboksa

Według Famitsu tygodniowa sprzedaż konsol Xbox Series w Kraju Kwitnącej Wiśni wyniosła w terminie 13-19 czerwca 6695 sztuk. W tym czasie sprzedało się 3035 PlayStation 5.

To drugi raz w ostatnim czasie, kiedy mamy do czynienia z podobną sytuacją. Wcześniej podobny incydent miał miejsce w tygodniu 9-15 maja 2022, kiedy to Xboksów sprzedało się 6225 (w tym 6120 samego Xbox Series S), podczas gdy tylko 2963 sztuki PlayStation 5 (w obydwu wersjach) znalazły nabywców.

PlayStation 5: Kolejne problemy z dostępnością

Mamy tu do czynienia z o tyle niecodzienną sytuacją, że Japonia to dla Sony prawdziwy bastion. Ale bastion bastionem, ale na problemy logistyczne nie ma mocnych. PlayStation 5 zwyczajnie zabrakło w japońskich sklepach i przez długi czas jedyną opcją, by zdobyć nową konsolę, miał być zakup dostępnego od ręki Xboksa.

Niestety nie wiemy, na którym etapie łańcucha dostaw pojawiły się problemy i czy ich skutki odczują inne rynki. Jak na razie dostępność konsol w polskich sklepach nie wydaje się problemem, ale wiecie co? Jeśli planowaliście w najbliższym czasie zakup PlayStation 5, to może nie warto tej decyzji zbyt długo odkładać.

 
 

Źródło: https:

W Japonii rok więzienia za hejt. W tle samobójstwo sportowej gwiazdy

Dodano: 18.06.2022 22:14 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W Japonii wejdą w życie przepisy przewidujące karę do roku więzienia za zamieszczanie w sieci hejterskich treści. W ten sposób japoński rząd chce skuteczniej walczyć z mową nienawiści. Wpływ na wprowadzenie nowych regulacji miała śmierć Hany Kimury, zawodniczki wrestlingu znanej także z serialu Netfliksa „Terrace House”, która popełniła samobójstwo po fali atakujących ją, hejterskich wpisów w mediach społecznościowych.

Źródło: https:

Oppo Reno7 A debiutuje w Japonii z wodoszczelną obudową

Dodano: 17.06.2022 19:01 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Oppo Reno7 A premiera wodoszczelna obudowa

Oppo pokazało kolejny smartfon z rodziny Reno7. Urządzenie ma wodo- oraz pyłoszczelną obudowę i można je już kupić w Japonii.

Oppo Reno7 A to smartfon o wymiarach 159,7 x 73,4 x 7,6 mm i masie 175 g. Urządzenie zostało wyposażone w 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli, odświeżający obraz z częstotliwością do 90 Hz. Z ekranem został zintegrowany przedni aparat fotograficzny o rozdzielczości 16 Mpix (f/2.4) oraz czytnik linii papilarnych. Z tyłu znalazły się trzy aparaty: główny o rozdzielczości 48 Mpix (f/1.7), ultraszerokokątny o rozdzielczości 8 Mpix (f/2.2) oraz aparat makro o rozdzielczości 2 Mpix (f/2.4).

 
 

Wewnątrz odpornej na działanie pyłów i wody obudowy (IP68) pracuje układ Qualcomm Snapdragon 695, wspierany przez 6 GB RAM-u (LPDDR4X) oraz 128 GB pamięci masowej (UFS 2.2), rozszerzalnej za pomocą kart pamięci microSD o dodatkowy nawet 1 TB przestrzeni na dane. Oppo Reno7 A pozwala na korzystanie z sieci 5G, oferuje też łączność Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 i NFC. Całość jest zasilana akumulatorem o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 18 W i pracuje pod kontrolą oprogramowania ColorOS 12, bazującego na Androidzie 11.

Dostępność i cena

Oppo Reno7 A jest dostępny w Japonii w kolorach Starry Black (czarnym) i Dream Blue (niebieskim). Smartfon został tam wyceniony na 44800 jenów (1486 zł).

Oppo Reno7 A kolory

 
 

Źródło: https:

Sony Xperia 5 IV już niedługo. Czego się spodziewać?

Dodano: 12.06.2022 18:06 | 39 odsłon | 0 komentarzy


Sony Xperia 5 IV już niedługo

Kiedy Sony Xperia 5 IV? Już teraz wiemy prawie wszystko na temat nadchodzącego smartfonu Japończyków.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że w Polsce ruszyła przedsprzedaż telefonu Sony Xperia 1 IV. Jeśli chodzi o najnowszą generację Xperii, to Japończycy zaprezentowali już modele 1 i 10. W Japonii pojawił się też telefon z serii Ace. Dalej czekamy na Sony Xperię 5 IV.

Sony Xperia 5 IV - jaka będzie? Czego się spodziewać?

Nic w tym jednak dziwnego, Sony Xperia 5 zawsze pojawiała się na końcu. Tak też będzie z czwartą odsłoną mniejszego flagowca Sony. On również będzie miał przekątną ekranu 6,1 cala. Wzornictwo będzie bardzo podobne do tego z Xperii 5 III.

Czego dokładnie możemy się spodziewać? Sercem modelu będzie układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Do kompletu dostaniemy 8 lub 12 GB RAM. Pamięci wbudowanej będzie natomiast 128 lub 256 GB. Aparat główny będzie miał trzy sensory, każdy po 12 Mpix (24 mm, 16 mm oraz 85-125 mm). Akumulator będzie miał pojemność 5000 mAh i będzie go można naładować bezprzewodowo.

Nie znamy jeszcze ceny. Na pewno będzie ona wyraźnie niższa niż w przypadku Xperii 1 IV, nic innego nie możemy jednak obiecać.

 
 

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone