piątek, 24 listopada 2017 r.  Imieniny: Emmy, Flory, Romana
Wiadomości z tagiem Jour  RSS
Twórca fotograficznej arki Noego, Joel Sartore, odwiedził wrocławskie zoo

Dodano: 20.11.2017 15:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Działania fotografa dzikiej przyrody Joela Sartore przypominają budowanie arki Noego. Sartore jest w trakcie tworzenia katalogu zdjęć zawierającego 12 tysięcy gatunków zwierząt żyjących w niewoli. Naukowcy mówią, że jesteśmy w środku szóstego cyklu masowego wymierania na naszej planecie i obawiają się, że od 30 do 50 procent gatunków na świecie wyginie pod koniec XXI wieku.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2017 - najlepsze zdjęcia portretowe z całego świata

Dodano: 16.11.2017 11:02 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2017 to prestiżowy konkurs fotografii portretowej, którego pierwsza edycja odbyła się w 1993 roku. Tym razem zwycięskie fotografie zostały wybrane spośród 5717 zdjęć, zgłoszonych przez 2423 fotografów z 66 krajów. W jury zasiedli Nicholas Cullinan (dyrektor National Portrait Gallery), David Campany (pisarz, kurator i artysta), Tim Eyles (przedstawiciel Taylor Wessing LLP), Sabina Jaskot-Gill (kurator i fotograf), Fiona Shields (szef działu foto Guardiana) oraz Gillian Wearing (artysta). Zwycięzca konkursu otrzymał 15000 GBP, drugie miejsce było nagradzane kwotą 3000 GBP, natomiast za trzecie miejsce organizatorzy przyznali 2000 GBP. Dodatkowo przyznano nagrodę John Kobal New Work Award o wartości 5000 GBP. Wyróżnione fotografie będą eksponowane na zbiorowej wystawie w National Portrait Gallery w Londynie od 16 listopada 2017 roku do 8 lutego 2018 roku.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Tranzyt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na tle tarczy Księżyca uchwycony przez 17-letniego fotografa

Dodano: 10.11.2017 11:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy


John Kraus wykonał imponujące zdjęcie obrazujące tranzyt Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na tle tarczy Księżyca. Wykonanie tej fotografii wymagało wiedzy i przygotowań, a także odrobiny szczęścia. Wszystko za sprawą tego, że ISS okrąża Ziemię z prędkością sięgającą niemal 28000 km/h, co sprawia, że tranzyt trwał jedynie 0,9 sekundy. Dodatkowo zjawisko było widoczne w tym momencie z konkretnych lokalizacji, wyznaczonych przez trasę stacji i pozycję na niebie Srebrnego Globu, co zmuszało Johna Krausa do bardzo precyzyjnego ustawienia aparatu - przesunięcie o kilka dziesiątych kilometra wykluczało możliwość wykonania zaplanowanej ekspozycji.

Źródło: www.swiatobrazu.pl

Corephotonics vs Apple: wojna patentowa o podwójną kamerę

Dodano: 08.11.2017 17:30 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Corephotonics vs Apple: wojna patentowa o podwójną kameręPatent na odblokowanie telefonu poprzez gest przesunięcia palcem po ekranie stał się pretekstem do trwającej przez kilka lat batalii pomiędzy Apple a Samsungiem. Pomimo wniesienia apelacji, Samsung przegrał w sądzie i będzie musiał zapłacić Apple 120 milionów dolarów. To nie kończy spraw procesowych pomiędzy południowokoreańską a amerykańską korporacją. Dla odmiany, Apple również musi zewrzeć prawnicze szeregi: będzie bronił się przed argumentami i patentami firmy Corephotnics z Izraela, która pozwała producenta smartfonów przed sądem w San Jose za naruszenie czterech patentów, zarejestrowanych w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych.

Źródło: https:

Jak poradzić sobie ze znajomymi, którzy chcą zlecić wykonanie zdjęć i jednocześnie otrzymać sporą zniżkę?

Dodano: 26.10.2017 13:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Tytułowe pytanie zakłada, że osoba z kręgu znajomych, która zapragnie zamówić fotografie lub wideo, chce w ogóle zapłacić jakąś sumę za wykonaną pracę – w rzeczywistości wielokrotnie można spotkać się z sytuacją, gdy taki „klient” oczekuje realizacji za darmo, dodając powszechnie znane hasło: „będziesz miał do portfolio”. Josh Enobakhare postanowił pomóc i podzielił się w krótkim filmie swoimi radami, jak skutecznie odmówić takiej współpracy, a jednocześnie nie palić mostów.

Tagi: Jour
Źródło: www.swiatobrazu.pl

Wentylator Noctua NF-A4X20 FLX 40mm.

Dodano: 20.10.2017 23:40 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Model FLX umożliwia wybranie jednej z trzech prędkości obrotowych (5000/4400/3700rpm) za pomocą dostarczanych w komplecie adapterów L.N.A. oraz U.L.N.A. w celu zapewnienia pełnej elastyczności dostosowania obrotów do wymaganej wydajności albo bardzo cichej pracy. Jego bardzo gładka praca silnika dzięki łożysku S.S.O.2 oraz najwyższej jakości wykonanie znane z Noctua sprawia, że wentylator Noctua NF-A8 FLX 80mm jest idealnym wyborem dla elitarnego grona miłośników ciszy żądającego najwyższej jakości. Wentylator w zestawie posiada OmniJoin Adaptor Set Wiele urządzeń wyposażonych w wentylatory 40mm wykorzystuje własne złącza podłączeniowe, NF-A4X20 jest wyposażony w zestaw adapterów Noctua OmniJoin. Wystarczy podłączyć do wentylatora wybrane złącze Scotchlok 3M i NF-A4X20 staje się kompatybilny..., Cena: 59,- zł

Tagi: Model, Jour
Źródło: https:

Rozmowa z Jonem Stephensonem von Tetzchnerem – współtwórcą przeglądarki Opera i założycielem studia Vivaldi Technologies

Dodano: 18.10.2017 14:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Jonem Tetzchnerem, który przyleciał do Krakowa na konferencję o zabezpieczeniach. Jona złapaliśmy w hotelu w Warszawie. Poświęcił nam blisko godzinę, by omówić przyszłość przeglądarki Vivaldi. Zapytaliśmy też o stary, ale dalej doskonały kod Presto, przewidywaną datę udostępnienia wersji mobilnej Vivaldi i rywalizację na rynku przeglądarek. Przy okazji Jon opowiedział trochę o sobie.

Tagi: Opera, Jour, Priv
Źródło: pclab.pl

Uzależnienie od iPhone'a to także problem dla firmy Apple

Dodano: 10.10.2017 16:56 | 2 odsłon | 0 komentarzyJony Ive, szef działu projektowania firmy Apple, jest dumny z powodzenia iPhone'ów, ale zauważa też wady z tego płynące.

Tagi: Jour
Źródło: www.telepolis.pl

John Rhys-Davies chciałby powrotu Sallaha w Indiana Jones 5

Dodano: 09.10.2017 16:13 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Sallah to jedna z najbarwniejszych postaci w całej serii Indiana Jones. John Rhys-Davies, który dwukrotnie wcielał się w tę postać, bardzo chętnie powróciłby do tej roli przy okazji Indiany Jonesa 5.

Tagi: Jour
Źródło: www.gry-online.pl

John Rhys-Davies chciałby powrotu Sallaha w Indiana Jones 5

Dodano: 09.10.2017 16:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Sallah to jedna z najbarwniejszych postaci w całej serii Indiana Jones. John Rhys-Davies, który dwukrotnie wcielał się w tę postać, bardzo chętnie powróciłby do tej roli przy okazji Indiany Jonesa 5.

Tagi: Jour
Źródło: www.gry-online.pl


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2017 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone