środa, 07 grudnia 2022 r.  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
Wiadomości z tagiem Kilka  RSS
Revolut. Kobiecie wyparowało 43 tys. zł, firma umywa ręce

Dodano: 06.12.2022 9:21 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Revolut. Kobiecie wyparowało 43 tys. zł, firma umywa ręce

Kobieta została oszukana na ponad 43 tys. złotych. Niestety, Revolut nie chce zwrócić jej kasy.

Kobieta straciła 8 tys. funtów (ponad 43 tys. zł) ze swojego konta Revolut. Jednak serwis nie chce jej zwrócić skradzionej kwoty. Brytyjka nie jest jedyną osobą, która ma podobny problem.

Revolut nie chce zwrócić skradzionej kasy

Sprawa dotyczy 55-letniej kobiety o imieniu Deborah z Północnego Yorkshire w Wielkiej Brytanii. Psia fryzjerka, bo tym właśnie się zajmuje, przekazała do banku Virgin Money informacje na temat jej zdaniem fałszywego sklepu, na który trafiła w trakcie zakupów online. Wtedy nie wiedziała, że będzie to dopiero początek jej problemów.

Kilka tygodni później z kobietą skontaktował się mężczyzna, który podawał się za pracownika banku Virgin Money. Twierdził on, że konto Brytyjki jest atakowane i konieczne jest pobranie specjalnego oprogramowania, dzięki któremu uzyska dostęp do jej komputera i będzie mógł jej pomóc. W międzyczasie poprosił ją o przelanie na konto pieniędzy z jej innych kont, w tym z Revoluta. W ten sposób 55-letka straciła 8 tys. funtów z samego Revoluta oraz wszystko to, co znajdowało się na jej koncie bankowym.

Teraz ofiara ma pretensje, że Revolut nie zablokował transakcji, która odbiegała od jej standardowych zachowań. Jednocześnie przyznała, że w momencie przelewania pieniędzy otrzymała powiadomienie z ostrzeżeniem, ale nie miała czasu go przeczytać, ponieważ była popędzana przez oszusta.

Co prawda 10 największych brytyjskich banków podpisało kod modelu warunkowego zwrotu kosztów (ang. Contingent Reimbursement Model Code), który zobowiązuje je do zwrotu pieniędzy utraconych w ramach podobnych oszustw, ale Revolut nie znajduje się wśród tych instytucji. Dlatego też serwis odmówił zwrotu straconej kasy.

To nie pierwszy przypadek

Deborah nie jest jedyną osobą, która została oszukana w podobny sposób. Jeszcze więcej, bo aż 56 tys. funtów, stracił Mark, który prowadzi firmę graficzną. Metoda działania oszustów była identyczna. Co prawda w jego przypadku Revolut zgodził się na zwrot 30 tys. funtów, ale pozostałe 26 tys. zwyczajnie przepadło. Mężczyzna przyznał, że czuł się z tym pozostawiony i nie ufa już firmie prowadzącej usługę finansową.

Revolut przyznał, że każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie i na tej podstawie firma decyduje, czy komuś należy się zwrot skradzionych pieniędzy, czy nie. W przypadku Brytyjki trudno liczyć na szczęśliwy finał, skoro sama zainstalowała program i przelała pieniądze i to pomimo ostrzeżenia. Dlatego po raz kolejny przestrzegamy, abyście informowali swoich bliskich o podobnych przypadkach. Być może w ten sposób uchronicie ich przed stratą pieniędzy.

 
 

Źródło: https:

Dragon Age: Dreadwolf z nową zapowiedzią, choć nadal bez żadnych ujęć z właściwej gry

Dodano: 05.12.2022 18:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kilka tygodni temu studio BioWare potwierdziło wiadomość dotyczącą rozwoju gry Dragon Age: Dreadwolf. Nowa część popularnej franczyzy weszła w fazę alfa, co oznacza że możliwe jest przejście gry od początku do końca. Kwestie głównej fabuły zostały zamknięte, a pozostał etap dopracowania poszczególnych mechanik, w tym także oprawy graficznej, a także eliminacja kolejno napotykanych błędów. BioWare opublikowało kolejną krótką zapowiedź gry, która przybliża nam postać głównego antagonisty produkcji.

Źródło: https:

Samsung zdradza kolejne szczegóły na temat pamięci GDDR7 dla przyszłych kart graficznych

Dodano: 05.12.2022 17:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kilka dni temu Samsung ogłosił prace nad pamięcią GDDR6W, która będzie rozwinięciem dotychczasowego standardu, umożliwiając zaoferowanie przepustowości niewiele niższej w porównaniu do kości typu HBM2e. Od dłuższego czasu wiemy jednak, że koreański producent aktywnie pracuje także nad zupełnie nową generacją pamięci VRAM, m.in. dla kart graficznych nowej generacji. Mowa o pamięci typu GDDR7. Nie wiemy kiedy nowa pamięć trafi do masowej produkcji, ale Samsung ogłosił kolejne szczegóły z nią związane.

Źródło: https:

Test ASUS Zenbook Pro 16X - Mobilna stacja robocza z Intel Core i7-12700H, NVIDIA GeForce RTX 3060 i z odchylaną klawiaturą

Dodano: 03.12.2022 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kilka miesięcy temu testowaliśmy jedno z najtańszych urządzeń mobilnych, posiadających certyfikat NVIDIA Studio, a zatem takie, które może zostać przyporządkowane do kategorii mobilnych stacji roboczych. Był to laptop ASUS Vivobook Pro 14X, oferujący nie tylko doskonałej jakości ekran OLED, ale również nietypowe rozwiązanie w postaci wirtualnego pokrętła ASUS DialPad, zintegrowanego z touchpadem. Dzisiaj natomiast chcielibyśmy zaprezentować dużo bardziej rozbudowane urządzenie, o większych możliwościach w zakresie chociażby czystej wydajności. Mowa o ASUS Zenbook Pro 16X, czyli najnowszym przedstawicielu w rodzinie Zenbook. Nie jest to jednak typowy ultrabook, jak dotychczas testowane. Mowa o mobilnej stacji roboczej, charakteryzującej się m.in. odchylaną klawiaturą oraz fizycznym pokrętłem ASUS DialPad.

Źródło: https:

Kanye West zbanowany na Twitterze. Nie uwierzysz, co zrobił

Dodano: 02.12.2022 14:44 | 33 odsłon | 0 komentarzy


Kanye West zbanowany na Twitterze. Według Muska złamał regulamin

Nie kończą się problemy Kanye Westa. Artysta, po utracie lukratywnych kontraktów z powodu swoich wypowiedzi, został zbanowany na Twitterze. Po raz kolejny, ale teraz chyba ostateczny.

Końcówka 2022 roku nie jest najlepsza dla Kanye Westa. Niedawno stracił kilka lukratywnych kontraktów, wycenianych na grube miliardy dolarów, z powodu swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. To jednak nie zmieniło jego podejścia. Kilka dni temu udzieli wywiadu w Alex Jones Show, na który przyprowadził ze sobą zadeklarowanego neonazistę. Jakby tego było mało, w trakcie rozmowy przyznał, że lubi Hitlera i chwalił nazistów.

Kanye West zbanowany na Twitterze

Na tym nie koniec wybryków artysty. Kilka dni temu opublikował na Twitterze zdjęcie Elona Muska bez koszuli oraz zdjęcie swastyki. Miliarder, który od niedawna jest właścicielem serwisu społecznościowego i sam określa siebie jako absolutny zwolennik wolności słowa, napisał do Westa. W wiadomości poinformował go, że o ile publikowanie jego niepochlebnych zdjęć jest ok, tak już publikowanie symboli nazistowskich nie jest zgodne z regulaminem platformy.

Starałem się, jak mogłem. Mimo to ponownie złamał naszą zasadę przeciwko podżeganiu do przemocy. Konto zostanie zawieszone.

- napisał Elon Musk po zbanowaniu Kanye Westa.

Przed banem West zdążył też opublikować prywatne wiadomości, w których Musk napisał mu, że posunął się za daleko. Artysta zapytał go "kto uczynił cię sędzią?", ale nie mieliśmy okazji zobaczyć odpowiedzi. Nie wiadomo, czy samo opublikowanie swastyki zostało uznane za podżeganie do przemocy, ale chyba nie ma to większego znaczenia. Kanye West robili wiele, aby być zbanowanym i to nie tylko na Twitterze.

 
 

Źródło: https:

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga już za kilka dni zadebiutuje w usługach Xbox Game Pass oraz PC Game Pass

Dodano: 01.12.2022 17:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kilka miesięcy temu na rynku zadebiutowała gra LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, która w skrócony sposób prezentuje najważniejsze wydarzenia ze wszystkich dziewięciu, filmowych epizodów Sagi Skywalkerów. Gra okazała się być bardzo udanym tytułem skierowanym zarówno do młodszego i jak i nieco starszego odbiorcy. Jeśli są tutaj osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zakup, a posiadają subskrypcję Xbox Game Pass lub PC Game Pass, to nowe ogłoszenie Microsoftu będzie idealną okazją do nadrobienia produkcji.

Źródło: https:

Apple M2 Max - nadchodzący procesor z 12 rdzeniami ARM dla MacBooków Pro został już przetestowany

Dodano: 30.11.2022 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kilka miesięcy temu Apple zaprezentowało drugą generację swoich autorskich procesorów na bazie ARM - Apple M2, które wyposażono w 8 rdzeni. Procesor zadebiutował w laptopach MacBook Air 2022 (nowa wersja z notchem w ekranie) oraz w odświeżonym MacBooku Pro 13, przy czym recenzenci nie byli specjalnie zachwyceni. Skok wydajności był w wielu aspektach symboliczny, a procesory charakteryzowały się ekstremalnie wysokimi temperaturami pod obciążeniem. Tymczasem w bazie programu GeekBench pojawił się pierwszy ślad układu M2 Max.

Źródło: https:

GeForce RTX 4080 bije rekord świata. Ten wynik trudno będzie pobić

Dodano: 30.11.2022 9:31 | 23 odsłon | 0 komentarzy


GeForce RTX 4080 bije rekord świata. Ten wynik trudno będzie pobić

Karta graficzna GeForce RTX 4080 w wersji Galax Serious Gamer (SG) 1-Click OC pobiła rekord świata w najwyższym taktowaniu GPU.

Nowe karty graficzne NVDII z serii Lovelace biją rekord za rekordem. Kilka tygodni temu pisałem o modelu , co było najwyższym wynikiem w historii GPU. To już przeszłość, bo GeForce RTX 4080 już ten rekord pobił.

GeForce RTX 4080 bije rekord taktowania

Firmie Galax udało się podkręcić model GeForce RTX 4080 Serious Gamer (SG) 1-Click OC aż do 3615 MHz. To aż o 40 proc. wyższe taktowanie niż fabryczne. Niestety, nie znamy szczegółów tego osiągnięcia. Niemal pewne jest, że konieczne było zastosowanie chłodzenia ciekłym azotem zarówno dla GPU, jak i CPU. Prawdopodobnie w najbliższym czasie dowiemy się więcej, bo nie wierzę, że firma nie będzie chciała szerzej chwalić się takim osiągnięciem.

W kilka tygodni od premiery karty graficzne NVIDIA GeForce RTX 40 pobiły kilka rekordów. Niestety, wspominany wyżej GeForce RTX 4080 nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Karta nie ma najlepszego stosunku wydajności do ceny i według plotek .

 

Źródło: https:

Far Cry 6: Lost Between Worlds został oficjalnie zaprezentowany. Dodatek trafi do sprzedaży już za kilka dni

Dodano: 29.11.2022 20:45 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Po raz pierwszy o fabularnym dodatku DLC do gry Far Cry 6 - Lost Between Worlds - usłyszeliśmy we wrześniu, kiedy to Ubisoft wprowadził niespodziewanie do sprzedaży grę w edycji "Gry Roku". Zestaw zawiera nie tylko dotychczasowe dodatki w ramach Przepustki Sezonowej, ale również wspomniane Zagubienie pomiędzy światami. Kilka dni temu francuski wydawca potwierdził pokaz dodatku i jak obiecano tak uczyniono. Jesteśmy już po prezentacji DLC i cóż powiedzieć... z pewnością nie będzie to typowe DLC.

Źródło: https:

Intel NUC 13 Extreme "Raptor Canyon" - komputer jest w stanie zmieścić kartę NVIDIA GeForce RTX 4090 Founders Edition

Dodano: 27.11.2022 12:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kilka tygodni temu firma Intel oficjalnie zaprezentowała najnowszą generację komputera NUC Extreme - wersja NUC 13 Extreme o kodowej nazwie Raptor Canyon oferuje nie tylko procesory 13. generacji Raptor Lake, ale również umożliwia montaż wielu dostępnych w sprzedaży kart graficznych. W momencie prezentacji komputera raczej mało kto wierzył, że będzie możliwość montażu takich modeli jak GeForce RTX 4090. Pierwsze testy jakie pojawiły się w Chinach jednak demonstrują, że jest zupełnie inaczej.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone