czwartek, 06 października 2022 r.  Imieniny: Artura, Fryderyki, Petry
Wiadomości z tagiem Kodu  RSS
Wild Hearts – EA zaprasza na niezwykłe polowanie

Dodano: 29.09.2022 11:56 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Wild Hearts wygl#x105;da jak next-genowy Monster Hunter z domieszk#x105; dziwacznej magii i#x2026; jest w tym wszystkim jaki#x15B; urok. Owoc wsp#xF3;#x142;pracy EA oraz Koei Tecmo na pierwszym zwiastunie prezentuje si#x119; naprawd#x119; intryguj#x105;co.

Źródło: https:

Polska wygrała z Walią. Orange daje za to 16 GB Internetu

Dodano: 26.09.2022 9:38 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Orange GB za gole Polska Walia 16 GB za darmo

Orange rozdaje kolejne gigabajty za gole. Tym razem to aż 16 GB za jedną, ale zwycięską bramkę dla Biało-Czerwonych w meczu z Walią.

W niedzielny wieczór (25 września 2022 roku) piłkarska reprezentacja Polski wygrała w ramach Ligii Narodów UEFA w Walią 1:0. Zwycięskiego gola strzelił Karol Świderski, natomiast skuteczną asystą popisał się Robert Lewandowski.

Gigabajty za gole

Orange Polska odpowiednio zareagował na niedzielny mecz i rozdaje swoim klientom prezent w ramach akcji "Gigabajty za gole". Tym razem to aż 16 GB za darmo, z których można skorzystać przez 3 dni od daty aktywacji.

Orange GB za gole baner

Z promocji można skorzystać poprzez wysłanie SMS-a o treści SWIDERSKI pod numer 233. Opłata za SMS-a jest zgodna z posiadanym planem taryfowym. Użytkownicy oferty Orange Flex powinni wpisać kod SWIDERSKI w zakładce "Kody promocyjne" w aplikacji.

Z promocji można skorzystać tylko dzisiaj (26 września 2022 roku), do godziny 23:00 (około). Promocyjne gigabajty można wykorzystać tylko w Polsce.

 
 

Źródło: https:

Orange: darmowe gigabajty za brak goli. Odbierz je dziś

Dodano: 23.09.2022 8:03 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Orange rozdaje darmowe GB w akcji „gigabajty za gole” – czyli za bramki strzelone podczas meczów polskiej reprezentacji w piłkę nożną. Tym razem gole wbili tylko przeciwnicy, a Polska przegrała, ale jest słodka nagroda pocieszenia. 

Wczoraj wieczorem polska reprezentacja w piłkę nożną przegrała 0:2 z Holandią – było to spotkanie w Lidze Narodów. Mecz odbył się stadionie PGE Narodowy, grał Robert Lewandowski, więc wiele sprzyjało, by Polska zaprezentowała się lepiej. Co więc poszło nie tak? To pytanie zadają sobie kibice, którzy nie kryją rozżalenia, a na polskich piłkarzy spadła fala krytyki.

W tej sytuacji Orange postanowił trochę osłodzić życie swoim klientom i na pociechę daje im aż 5 G darmowego internetu – czyli sporo, jak na zero goli. Czasu na skorzystanie jest jednak mało.

5 GB w Orange

5 GB w Orange – jak odebrać? 

Z okazji mogą skorzystać wszyscy klienci pomarańczowej sieci. Żeby skorzystać z bonusu, należy wysłać SMS-a z zakładki „dla Ciebie” w aplikacji Mój Orange lub standardowo o treści LUKRECJA pod numer 233. Opłata za SMS-a jest zgodna z cennikiem danego planu taryfowego. 

Użytkownicy oferty Flex zgarną dodatkowe 5 GB, wpisując LUKRECJA w aplikacji, w zakładce „Kody promocyjne”.

Na jednym numerze można aktywować tylko jeden dodatkowy pakiet GB za gole. 

Niestety, jest też jak zwykle haczyk. Czasu na odebranie bonusu i wykorzystanie paczki jest mało – aktywacji można dokonać tylko dziś (23 września), do godziny 23:10. Natomiast promocyjne GB są ważne tylko przez 3 dni od daty aktywacji i obowiązują tylko w kraju.

 
 

Źródło: https:

Superbohaterowie w nieco innym wydaniu. Te książki trzeba przeczytać

Dodano: 17.09.2022 20:18 | 39 odsłon | 0 komentarzySztampowe historie o superbohaterach? To nie tutaj! Polecamy książki, dzięki którym przekonacie się, że nie każdy bohater nosi maskę.

Są silni i szybcy. Potrafią kontrolować żywioły, mają władze nad ludźmi i niczego się nie boją. Właśnie tak, wiele osób z nas postrzega superbohaterów, owianych tajemnicą postaci z gier, książek, czy komiksów. W dzisiejszym zestawieniu dodam im również kilka innych cech! Potrafią świetnie rozwiązywać zagadki kryminalne, nie groźna im polityka i spiski światowe. Potrafią pochylić się nad potrzebującymi, nie ugną się przed cesarzami i władcami tego świata. Nie każdy bohater nosi maskę, dlatego polecam wam tytuły, które są pełne akcji i mocnych, charakternych postaci, mających o wiele więcej do zaoferowania, niż tylko nadzwyczajne moce.

Artur Urbanowicz „Deman”


„Wyobraźcie to sobie. – Uśmiechnął się i zmienił ton na podekscytowany. – Niewidzialność, czyli bezkarność. Mało? Podbijmy stawkę: niewidzialność i n i e ś m i e r t e l n o ś ć. Nikt nigdy nie dowie się, co zrobiliście. Nigdy nie umrzecie, więc nigdy nie zostaniecie ukarani, niezależnie od tego, co czekałoby was po drugiej stronie”.

Najnowsza powieść Artura Urbanowicza to komiksowy rozmach w polskich realiach, hołd złożony ważnemu kulturowemu zjawisku, jakim są mitologie superbohaterskie, i znakomita historia psychologiczna o piętnie, odpowiedzialności i konsekwencjach posiadania nadludzkich mocy, o których marzy każdy z nas.

Każdy skrywa jakiś mroczny sekret. Dorian nie stanowi tu wyjątku. Nikt nie wie, że ten młody warszawski ksiądz jest ojcem. Nawet matka dziecka, które okazało się wynikiem przygody na alkoholowej imprezie, o czym Dorian dowiedział się dopiero kilka lat później. Dręczony wyrzutami sumienia, kapłan nie ma odwagi się ujawnić i korzysta z usług psychologa. Obserwowanie swojej rodziny i pomaganie jej z ukrycia staje się jego obsesją.

Pewnego dnia bierze udział w tragicznie zakończonym egzorcyzmie. Niedługo po nim zdaje sobie sprawę, że dzieje się z nim coś dziwnego – gdy tylko się do kogoś zbliży, poznaje wszystkie jego grzechy, traumy i ciemne tajemnice. A to dopiero przedsmak jego nowych zdolności...

Podoba mi się historia, jaka kryje się pod wierzchnią warstwą powieści, która subtelnie przypomina czytelnikom, że autor jest równie biegły w tworzeniu wartkiej historii, jak i w kreacji superbohaterów. Historia dostarcza odbiorcy nowoczesną i oryginalną wersję bohaterskiej epopei, która stara się odpowiedzieć na pytanie, czy przed czynieniem zła powstrzymuje nas jedynie strach przed karą. Dodatkowo Artur Urbanowicz daje czytelnikom godnego zaufania, współczesnego bohatera, który doświadczać będzie procesu w drodze do zrozumienia siebie i swoich mocy. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że „Deman” jest jednocześnie hołdem złożonym powieściom superbohaterskim, jak i ich osobliwą dekonstrukcją. Mamy mnóstwo okazji do studiowania postaci i ich motywacji, badając potencjał ludzkości w zakresie przemocy, a zarazem przeciwstawianiu się panującym zasadom. Bardzo ciekawy początek serii!

Wojciech Dutka „Apostata”


Wojciech Dutka, pisarz i historyk, jest autorem beletrystycznych powieści historycznych, które wprowadzają czytelników w najbardziej nieoczywiste dzieje świata. Jego pierwsza książka, „Apokryf”, poświęcona była czasom wczesnochrześcijańskim. Wojciech Dutka stworzył fabularną opowieść o wydarzeniach rozgrywających się po największym powstaniu Żydów, w wyniku którego została zburzona Jerozolima. W najnowszej powieści autora czytelnik zostaje poprowadzony o krok dalej. Druga połowa IV wieku naszej ery to czas wielkich reform i poważnych zmian w całej Europie. W powieści „Apostata” czeka więc nas brutalna gra o władzę, intrygi i niezwykłe tło historyczne, które sprawia, że nie chcemy odłożyć książki nawet na moment.

W najnowszej powieści autora poznajemy Greka, Ammiana Marcellinusa, którego dzieje będą dla nas przewodnikiem po całym Cesarstwie Rzymskim. Po raz pierwszy dowiadujemy się o Ammainie, gdy jest ośmioletnim dzieckiem. Jego ojciec, Aureliusz Marcellinus, żołnierz z dwudziestopięcioletnim stażem, decyduje się przehandlować przyszłość chłopca w zamian za możliwość odejścia ze służby. Dzięki temu główny bohater ma dostęp do nauki, biegle włada greckim i łaciną, znając również podstawy perskiego. Na mocy Edyktu Mediolańskiego z 313 roku naszej ery wierzą w boga Mitrę, co czyni ich w oczach pozostałych mieszkańców poganami.

Przyglądając się poczynaniom głównego bohatera możemy zauważyć, jak bardzo Cesarstwo Rzymskie było podzielone na wyznawców Chrześcijaństwa i pogan wierzących w starych bogów. Co ciekawe, na kartach powieści jesteśmy świadkami tego, jak szybko następuje zamiana ról. Prześladowani pomału zmieniają się w tych, którzy sami nie akceptują wierzeń innych ludzi. W „Apokryfie” śledziliśmy konflikt toczący się między dominującym Imperium Rzymskim, a dopiero co powstającymi ugrupowaniami prochrześcijańskimi i semickimi. Apostata przedstawia proces, w którym z początku wytykani palcami poganie przyjmują nauki chrystusowe. Widzimy konsekwencje zmian, które wprowadza system religijny wyłącznie z pozoru podążający za nauką apostolską. Powieść ta staje się więc niezwykle cenna pod względem historycznym i kulturowym.

Mick Herron „Ulica Szpiegów”


Uwielbiam powracać do Slough House, miejsca, do którego trafiają zhańbieni pracownicy wywiadu, zrzuceni na margines społeczeństwa szpiedzy. 

W Westacres, stylowym centrum handlowym w zachodnim Londynie, wybucha zamachowiec-samobójca. W wyniku eksplozji ginie 40 osób. W ekipie Kulawych Koni na wierzch wychodzą stare grzechy i przewinienia, niektórzy agenci doświadczą starczej demencji, ich następcy będą musieli się mocno natrudzić, by trzymasz wszystko w szachu. Jackson Lamb jest wciąż Jacksonem Lambem (chociaż w tej części zdaje się być bardziej towarzyski!), dostajemy natomiast doskonałą postać Rivera Cartwrighta. Zachwyt zarówno nad całą serią, jak i nad serialem jest całkowicie uzasadniony, ponieważ akcja powieści nieustannie zaskakuje. Postacie są nie do podrobienia, jako czytelnicy szybko łączymy kropki, jednak autor zgrabnie prowadzi nas przed dwie linie fabularne do końca nie odsłaniając pewnym motywów.

To, co charakteryzuje całą serię, a w szczególności „Ulicę szpiegów” to sposób, w jaki autor tchnął życie we wszystkich swoich bohaterów, podkreślając ich ekscentryczne osobowości, dziwactwa i przyzwyczajenia. Każda z tych postaci, z Jacksonem Lambem na czele posiada godne podziwu umiejętności, które przeplatają się z żalem i urazami. Dołączmy do tego zgryźliwe dialogi, czarny humor, charakterystyczna dbałość o szczegóły i uwzględnienie drobiazgów, które tworzą nadrzędne poczucie realizmu. W tej historii aż chce się brać udział. Jestem na tak!

Marcin Mortka cykl „Nie ma tego złego”


Marcin Mortka dał już się poznać szerszej publiczności dzięki licznym publikacjom dla dzieci i młodzieży. Jest autorem cyklu „Opowieści o wikingu Tappim”, „Trylogii nordyckiej”, a także w jego dorobku znajdziemy liczne przekłady z języka angielskiego (tłumaczył m.in. powieści Patricka O’Briana i Sarah J. Maas).

„Przed wyruszeniem w drogę” przedstawia nam bohaterów, których przygody będziemy śledzić w kolejnych książkach, krasnoluda Gramma, Żychłonia, Zwierzaka, czy Sarę. Przygody będą przeplatać się z awanturami i zasadzkami, polecam więc tę część, bez względu, czy właśnie od niej chcemy rozpocząć przygodę z całym cyklem, czy na niej zakończyć czytanie serii. 

W książce „Nie ma tego złego” Kociołek, guślarz Żychłonia, gnuśny krasnolud Gramm, elf Eliaha i goblin Zwierzak wyruszą na misję, w której będą musieli chronić karawany, ratować księżniczkę z rąk porywaczy, zadbać o bezpieczeństwo rodziny Kociołka, stoczyć kilka bitew i awantur w Karczmie pod Kaprawym Gryfem.

Natomiast w „Głodnej Puszczy” nad przyszłością Doliny gromadzą się czarne chmury. Do Karczmy pod Kaprawym Gryfem zjeżdżają się książęta, by obradować i jednocześnie wysłać Kociołka na misję do Głodnej Puszczy w celu odnalezienia rycerza Pogorzałka. Wielu czytelników przeczyta pierwszą lub dwie książki z serii, ale aby skłonić ich do książki trzeciej, autor naprawdę musi dostarczyć mocnych wrażeń. Doskonale się to autorowi udaje, akcja nie zwalnia nawet przez chwilę. Nie zabraknie szalonych przygód, wciągających intryg, polubiłam się z humorem autora i ostrymi dialogami, które dodają bohaterom wyrazistości. Marcin Mortka potrafi tworzyć wciągającą narrację, która unika najbardziej oczywistych tolkienowskich klisz, a co za tym idzie, oferuje sporo nieoczekiwanych zwrotów akcji.

Jakie tytuły o superbohaterach dołączylibyście do tej listy?

 

 
 
 

O autorce
Jestem nałogową czytelniczką wszystkiego, co wpadnie mi w ręce, dlatego zainwestuję w urządzenie zatrzymujące czas. Zajmuję się promocją i upowszechnianiem literatury pod marką "", zrzeszającą wokół siebie miłośników książek. Jako twórczyni plebiscytu "opowiemci", honoruję twórców oraz kibicuję osobom i organizacjom, które dzielą się swoją literacką pasją w sieci. Współorganizatorka wydarzenia kulturalnego w Katowicach Blog Book Meeting i współautorka e-booka "#instabezściemy

Źródło: https:

Rower elektryczny na wycieczki i warunki terenowe? Test Eleglide T1 STEP-THRU

Dodano: 12.09.2022 8:59 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Elektryczny rower trekkingowy Eleglide T1 STEP-THRU towarzyszy#x142; mi przez miesi#x105;c. Po przejechaniu prawie 400 km mog#x119; potwierdzi#x107;, #x17C;e mo#x17C;emy liczy#x107; na spory zasi#x119;g i wysoki komfort jazdy. Kogo przekonaj#x105; jego mo#x17C;liwo#x15B;ci? Szczeg#xF3;#x142;y znajdziecie w recenzji.

Źródło: https:

Ten czytnik e-booków jest wyjątkowo „eko”

Dodano: 07.09.2022 13:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy


To, czy bardziej ekologiczne jest czytanie ksi#x105;#x17C;ek papierowych czy e-book#xF3;w, pozostaje kwesti#x105; sporn#x105;, cho#x107; te drugie maj#x105; raczej wi#x119;cej argument#xF3;w, by pretendowa#x107; do tytu#x142;u #x201E;bardziej zielonych#x201D;. Nowy czytnik Kobo Clara 2E sprawia, #x17C;e w#x105;tpliwo#x15B;ci jest jeszcze mniej.

Źródło: https:

Michael Kors uruchamia platformę z używanymi rzeczami

Dodano: 05.09.2022 18:49 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Luksusowa marka odzieżowa Michael Kors uruchomiła dla amerykańskich klientów platformę z używanymi rzeczami.

Tagi: Kodu, P??yty
Źródło: https:

Szaleństwo w czystej postaci - tak wygląda Symulator Kozy 3

Dodano: 23.08.2022 21:51 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Destrukcja, zniszczenie, s#x142;owem: szale#x144;stwo w najczystszej postaci. Tak wygl#x105;da i taki b#x119;dzie Symulator Kozy 3.

Tagi: Kodu
Źródło: https:

Twórcy Wanted: Dead zdradzili datę premiery gry w nowym zwiastunie

Dodano: 23.08.2022 13:40 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Korporacje, konspiracje i futurystyczny Hong Kong #x2013; jak prezentuje si#x119; Wanted: Dead na nowym zwiastunie i kiedy mo#x17C;emy liczy#x107; na premier#x119;?

Źródło: https:

Komu potrzebny RTX 3080 Ti do nowego Saints Row?

Dodano: 19.08.2022 21:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Czekacie na premier#x119; Saints Row? Trzeba przyzna#x107;, #x17C;e z podaniem do#x15B;#x107; istotnych informacji dla posiadaczy PC tw#xF3;rcy zwlekali do ostatniej chwili.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone