piątek, 01 lipca 2022 r.  Imieniny: Bogusza, Haliny, Mariana
Wiadomości z tagiem Kolejna  RSS
mBank z kilkoma nowościami. Przydadzą się na wakacjach

Dodano: 29.06.2022 21:24 | 20 odsłon | 0 komentarzy


mBank nowości przydatne na wakacjach

mBank wprowadza kilka nowości związanych z płatnościami. To między innymi BLIK zbliżeniowy w walucie obcej oraz dodatkowe zabezpieczenia transakcji kartą dokonanych w Internecie.

BLIK zbliżeniowy nie tylko w złotówkach

mBank udostępnia BLIKA zbliżeniowego w walucie obcej swoim klientom indywidualnym oraz firmom. Skorzystać z nich będą mogli posiadacze smartfonów z Androidem. Dzięki temu w kraju oraz za granicą będzie można zapłacić BLIKIEM bez wpisywania kodu, w dodatku nie tylko w złotówkach. Usługę można włączyć i wyłączyć w aplikacji mobilnej mBanku.

 
 

Karta mobilna do konta firmowego

Posiadacze kont firmowych w mBanku mogą skorzystać z karty mobilnej. Dzięki niej nie jest już potrzebna karta plastikowa, co pozwoli zadbać o środowisko. Z karty mobilnej można skorzystać w aplikacji mobilnej od razu po jej zamówieniu.

Dodatkowe zabezpieczenia płatności w Internecie

Kolejna nowość dotyczy wszystkich posiadaczy kont w mBanku, również firmowych. Jest nią możliwość dodatkowego zabezpieczenia płatności kartą w Internecie. Przy transakcji autoryzowanej kodem SMS, mBank poprosi klienta o zgodę na przetwarzanie jego danych biometrycznych (np. sposobu, w jaki korzysta z klawiatury). W przypadku zgody, bank będzie zbierać i korzystać z tych danych, aby dodatkowo potwierdzać, transakcja nie jest wykonywana przez inną osobę. Zgodę tę można odwołać w każdej chwili w serwisie transakcyjnym.

Porządki w dokumentach i cennikach

mBank pracuje nad tym, aby jego dokumenty szczegółowo określały warunki współpracy z posiadaczami kont firmowych. Dlatego w regulaminach znajdzie się rozdział, w którym bank wyjaśnia, kiedy i na jakich zasadach można zmienić Tabele stóp procentowych.

Dla wszystkich klientów mBank porządkuje zapisy w cenniku i tabelach oprocentowania. Są to zmiany, które nie wpływają na wysokość opłat i prowizji oraz oprocentowanie posiadanych produktów banku.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w .

 
 

Źródło: https:

Orange zmienia cennik: zwiększa limity, obniża opłaty

Dodano: 29.06.2022 14:36 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Orange logo salon

Podobnie jak inni operatorzy, Orange wprowadza zmiany dotyczące rozliczeń za usługi w roamingu w Unii Europejskiej, Norwegii, Islandii i Liechtensteinie, czyli w Strefie 1. Operator podwyższa limity gigabajtów, a jednocześnie obniża opłaty dodatkowe.

Zmiany wprowadzane przez operatorów, w tym Orange, to efekt rozporządzenia Parlamentu Europejskiego z 6 kwietnia 2022 r., które reguluje nowe zasady opłat roamingowych na terenie UE, a także innych państw należących do Strefy 1 – a więc  Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Zmiany wchodzą w życie 1 lipca 2022, dotyczą klientów indywidualnych i biznesowych, a także użytkowników Orange Flex, ofert na kartę i nju

Od przyszłego miesiąca Orange podwyższa limity GB w roamingu w Strefie 1 – nawet o 23 proc. Limity są różne w poszczególnych planach taryfowych, szczegóły podane są w umieszczonych na końcu cennikach.

Od 1 lipca pomarańczowy operator obniża do 0,01132 zł brutto opłaty za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 po wykorzystaniu limitu GB – dzięki temu cena 1 GB (1024 MB) od 1 lipca 2022 wyniesie tylko 11,59 zł brutto.

Kolejna zmiana to obniżka do 0,01132 zł brutto opłaty dodatkowej za każdy MB transmisji danych w Strefie 1 oraz za każdą wysłaną wiadomość MMS ze Strefy 1. Opłaty te mogą być doliczone w przypadku wykorzystywania usług niezgodnie z Polityką Uczciwego Korzystania z roamingu w Strefie 1.

Orange obniża też do 0,1245 zł brutto opłatę dodatkową za minutę wykonanego połączenia głosowego w Strefie 1. Analogicznie do 0,0226 zł brutto zmniejszona zostanie opłata dodatkowa za wysłaną wiadomość SMS.

Orange przypomina, że klienci mogą sprawdzić swój nowy bezpłatny limit GB w UE w aplikacji Mój Orange lub wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści ILE pod numer 8095

Dodatkowo operator wprowadzamy zmiany w progu blokady transmisji danych w roamingu. Jeśli suma opłat za transmisję w trakcie okresu rozliczeniowego przekroczy 240 zł, klient otrzyma wiadomość, że dalsza transmisja danych będzie możliwa dopiero po wysłaniu SMS-a o treści AKT DALEJ pod bezpłatny numer 80321. 

Wysłanie takiego SMS-a uruchomi dalszą transmisję danych w roamingu do osiągnięcia kwoty 480 zł. Wyłączenia ograniczenia do kwoty 480 zł też jest możliwe, ale trzeba to zrobić, kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta Orange lub wysyłając wiadomość SMS o treści AKT DALEJ BEZ GRANIC pod bezpłatny numer 80321.

  
 

Źródło: https:

Kolejna kara dla Google w Rosji

Dodano: 28.06.2022 20:48 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Rosyjski regulator rynku medialnego i internetowego Roskomnadzor nałożył na Google grzywnę w wysokości 68 mln rubli (ok. 1,2 mln dolarów) za rozpowszechnianie „nieprawdziwych" i „niewiarygodnych" informacji o wojnie w Ukrainie. To kolejna kara dla amerykańskiej spółki.

Źródło: https:

InPost wprowadza ważną nowość w aplikacji mobilnej. Niezdecydowani się ucieszą

Dodano: 28.06.2022 11:06 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Paczkomat IPost

Zdalny odbiór paczki w aplikacji mobilnej InPost to popularne udogodnienie, z którego korzystają już miliony jej użytkowników. Teraz sterowanie skrytką ze smartfonu będzie możliwe także podczas nadawania przesyłek i zwrotów.

InPost wzbogacił swoją aplikację na smartfony o nową opcję. Teraz oprócz zdalnego odbioru, wszyscy klienci mogą wygodnie nadawać i zwracać paczki w Paczkomacie, korzystając z opcji „Otwórz skrytkę zdalnie”. Nie trzeba więc skanować kodu QR ani wpisywać kodu nadania lub zwrotu na ekranie. Wystarczy jeden klik w aplikacji, co pozwala korzystać z Paczkomatu bez dotykania jego ekranu.

 

Jak nadać lub zwrócić paczkę zdalnie?

Zdalne nadanie paczki poprzez aplikację nie jest trudne. Oto co trzeba zrobić:

  • w aplikacji InPost Mobile wejdź w zakładkę „Nadaję” lub „Zwracam”,
  • wypełnij formularz nadania paczki lub zwrotu produktu do wybranego e-sklepu,
  • udaj się do dowolnego Paczkomatu,
  • w aplikacji w szczegółach przesyłki wybierz przycisk „Otwórz skrytkę zdalnie”,
  • po otwarciu skrytki umieść w niej przesyłkę i zamknij drzwiczki.

Aplikacja InPost Mobile cieszy się bardzo duża popularnością – zebrała już 9,3 mln aktywnych użytkowników. Apkę można pobrać z oficjalnych sklepów Google Play, App Store, a także Huawei AppGallery.

 
 

Źródło: https:

Pułapka w Lidlu. Tego sprzętu nie kupuj

Dodano: 27.06.2022 17:50 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Pułapka w Lidlu. Tego sprzętu nie kupuj

Lidl znowu zaszalał i przyszykował ciekawe promocje. Już teraz w ich ofercie będzie można za grosze dorwać przenośne konsole wraz z ponad setką gier. Początkujących vlogerów może zainteresować budżetowy zestaw EASYmaxx.

Przenośna konsola - 150 gier w zestawie

Lidl w swojej najnowszej ofercie przygotował ciekawe pozycje dla fanów gadżetów i elektroniki. Ich asortyment, podczas trwającej od 4 do 9 lipca promocji, powiększy się o zestaw przenośnych konsoli z motywami ulubionych bajek dla dzieci. Lidl chwali się, że na urządzeniu będzie można pograć w aż 10 gier z ulubionymi postaciami z kreskówek. Oprócz tego dostępnych będzie również 140 klasycznych gier.

Konsole dostępne są w czterech motywach: Psiego Patrolu, Spidermana, Krainy Lodu i zwykłym czerwono-niebieskim. Urządzenia posiadają kolorowy ekran LCD o przekątnej 1,8 cala, 8-bitowy procesor z 16-bitową grafiką oraz jest zasilane na baterie. Jeden zestaw kosztuje 99 złotych.

Brzmi to jak świetny prezent dla dziecka, jednak trzeba uważać żeby się nie nadziać. Podobieństwo konsoli do Nintendo Switcha jest niezaprzeczalne i może zmylić niejednego rodzica. Podobnie było chociażby w przypadku PolyStation, podróbce PlayStation, która żerowała na podobieństwie nazwy i nieświadomych rodzicach.

Promocja Lidla obejmuje również zabawkowy szybowiec o wymiarach 68x86x17 cm. Samolot należy złożyć samodzielnie, lecz montaż ma być na tyle łatwy, że będzie można to zrobić bez użycia kleju. Według Lidla, szybowiec zapewni "łagodne loty ślizgowe i zapierające dech pętle". 

Tani zestaw dla vlogerów

Kolejna pozycja powinna w szczególności zainteresować amatorów wideo-blogów. Jeżeli zawsze chciałeś rozpocząć karierę vlogera, lecz nie chciałeś wydawać kroci na profesjonalne studio, to będziesz mógł dostać cały potrzebny sprzęt w cenie 99 złotych. "Zestaw startowy dla vlogera" firmy EASYmaxx jest swego rodzaju statywem z mikrofonem i lampą oraz specjalnym uchwytem na smartfona. To prawdziwe przenośne studio do nagrywania vlogów, szczególnie, że wygodny uchwyt umożliwi nagrywanie nawet w ruchu. 

Urządzenie zasilane jest bateriami. Lampa jest w stanie świecić w trzech różnych trybach, osiągając przy tym temperaturę barw w okolicach 6500K.

 
 

Źródło: https:

Sony ma problem. PlayStation przegrywa na kluczowym rynku

Dodano: 24.06.2022 20:17 | 34 odsłon | 0 komentarzy


Sony ma problem. PlayStation przegrywa na kluczowym rynku

PlayStation w Japonii sprzedaje się gorzej niż Xbox. To może być oznaka poważniejszych problemów w obozie Sony.

Podobno w życiu pewna jest tylko śmierć i podatki. W normalnych okolicznościach dopisałbym jeszcze jedno: że PlayStation w Japonii sprzedaje się lepiej niż Xbox. Wygląda jednak na to, że to ostatnie stało się od niedawna nieaktualne.

Japonia: PlayStation 5 sprzedaje się gorzej od Xboksa

Według Famitsu tygodniowa sprzedaż konsol Xbox Series w Kraju Kwitnącej Wiśni wyniosła w terminie 13-19 czerwca 6695 sztuk. W tym czasie sprzedało się 3035 PlayStation 5.

To drugi raz w ostatnim czasie, kiedy mamy do czynienia z podobną sytuacją. Wcześniej podobny incydent miał miejsce w tygodniu 9-15 maja 2022, kiedy to Xboksów sprzedało się 6225 (w tym 6120 samego Xbox Series S), podczas gdy tylko 2963 sztuki PlayStation 5 (w obydwu wersjach) znalazły nabywców.

PlayStation 5: Kolejne problemy z dostępnością

Mamy tu do czynienia z o tyle niecodzienną sytuacją, że Japonia to dla Sony prawdziwy bastion. Ale bastion bastionem, ale na problemy logistyczne nie ma mocnych. PlayStation 5 zwyczajnie zabrakło w japońskich sklepach i przez długi czas jedyną opcją, by zdobyć nową konsolę, miał być zakup dostępnego od ręki Xboksa.

Niestety nie wiemy, na którym etapie łańcucha dostaw pojawiły się problemy i czy ich skutki odczują inne rynki. Jak na razie dostępność konsol w polskich sklepach nie wydaje się problemem, ale wiecie co? Jeśli planowaliście w najbliższym czasie zakup PlayStation 5, to może nie warto tej decyzji zbyt długo odkładać.

 
 

Źródło: https:

Jak można okraść bankomat? Otóż banalnie prosto

Dodano: 21.06.2022 14:50 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Jak można okraść bankomat? Otóż banalnie prosto

Dwóch mężczyzn z dzielnicy Harrow w Londynie zostało skazanych na 4,5, roku więzienia. Kradli pieniądze z bankomatów metodą na tzw. cash trapping.

Dwóch mężczyzn z dzielnicy Harrow w Londynie, 35-letni Sebastian Vizir oraz 29-letni Lucian Martinica, zostali skazani przez Wewnętrzny Sąd Koronny w Londynie na 4,5 roku więzienia. Wspólnie kradli pieniądze z bankomatów. W swojej działalności stosowali metodę znaną jako cash trapping. To banalnie prosta, ale niestety niezwykle groźna technika.

Oszuści blokowali pieniądze w bankomatach

Cash trapping nie jest metodą specjalnie wyszukaną, ale działa i to z perspektywy oszustów jest chyba najważniejsze. Polega na zamontowaniu w bankomacie przystawki, które blokuje wydanie pieniędzy. Wystarczy, że złodzieje po jakimś czasie wrócą do zablokowanego bankomatu i wyciągną banknoty.

Sprzęt wykorzystywany do przeprowadzenia ataku nie musi być wyjątkowo wyszukany. Zazwyczaj to po prostu mechaniczna zaślepka. Ewentualnie tylko imitująca sprawny dyspenser, by ofiara nie zdołała zawczasu rozpoznać czyhającego zagrożenia. 

Mężczyźni działali w okresie od grudnia 2021 roku do 1 lutego 2022 roku. W tym czasie okradali bankomaty w północnym i zachodnim Londynie. Ich łupem padło około 20 tys. funtów (ok. 108 tys. zł) Dodatkowo wyrządzili swoim działaniem szkody szacowane na około 60 tys. funtów, uszkadzając bankomaty i elementy w ich otoczeniu podczas wyciągania zablokowanych banknotów. 

Vizir i Martinica nie byli szczególnie przebiegli w swoich działaniach. Oszustwo zostało zgłoszone przez pracowników jednego banku. Aby trafić na trop złodziei, funkcjonariuszom DCPCU (Dedicated Card and Payment Crime Unit), jednostki policji dedykowanej naruszeniom przy transakcjach bezgotówkowych, wystarczyło przejrzeć zapisy z kamer CCTV. Kolejne dowody znaleziono w trakcie rewizji mieszkań.

 
  

Źródło: https:

Trzecia część "365 dni" od 19 sierpnia w Netfliksie

Dodano: 21.06.2022 10:46 | 46 odsłon | 0 komentarzy


19 sierpnia w serwisie streamingowym Netflix zadebiutuje trzecia część bestsellerowej sagi Blanki Lipińskiej pod tytułem "Kolejne 365 dni". W rolach głównych ponownie zobaczymy Annę-Marię Sieklucką i Michele'a Morrone.

Źródło: https:

Samsung może zrezygnować z serii smartfonów Galaxy S z dopiskiem Fan Edition

Dodano: 17.06.2022 19:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Któżby nie chciał mieć flagowca? Idę o zakład, że jeśli byłyby tańsze, posiadałaby ich większość z nas (pomijając osoby, które nie przepadają za sporymi smartfonami, którymi flagowce często są). Nic więc dziwnego, że gdy Samsung wypuścił w świat model Galaxy S20 FE, któremu niewiele brakowało do flagowca, rzuciło się nań mnóstwo konsumentów. Kolejna generacja z dopiskiem 'Fan Edition' (S21) była już może mniej rozchwytywana, ale wciąż cieszyła się popularnością. Dlaczego więc Koreańczycy mieliby zrezygnować z serii?

Źródło: https:

Jeśli chce Wam się pogłówkować, Epic Games Store rozdaje Supraland

Dodano: 16.06.2022 18:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Kolejny czwartek, kolejna darmowa gra na Epic Games Store. Tym razem zarz#x105;dzaj#x105;cy sklepem zdecydowali si#x119; udost#x119;pni#x107; Supraland.

Źródło: https:


Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2022 itblog24.com  - wszelkie prawa zastrzeżone